Wijziging Uitbreidingsplan. Plaatselijk Nieuws. Cliehé's welwillend verstrekt door Haarlems Dagblad Gedurende vier weken liggen ter Gemeente secretarie ter inzage ontwerpen met uitvoerige kaarten en grondteekeningen tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente, ten aanzien van: I. terreinen*, gelegen tusschen de spoorbaan HaarlemBloemendaal, de Delft, de spoorbaan HaarlemOverveen, den Bloemendaalscheweg en de Kleverlaan; II. terreinen, gelegen tusschen de spoorbaan HaarlemBloemendaal, de Kleverlaan, den Kin- heimweg, den Verbindingsweg, de Korte Kle verlaan, den Bloemendaalscheweg en den Vij- verweg; III. terreinen, gelegen tusschen de Brouwers vaart, den Korten Zijlweg, de Elswoutslaan en „Duinvliet". IV. terreinen, gelegen tusschen de Zuidlaan, de grens ZandvoortBloemendaal en den Zandvoorterweg. Wij hebben van deze plannen inzage gehad en drukken hierbij af de twee grondteekenin gen, die betrekking hebben op de beide voor- BLOEMENDAAL. Zooals men weet krijgt ook Hartenlust thans zijn rioleering. De Gebrs. Verduin zijn hiermede druk bezig. Voor de bewoners van bovenge noemd gedeelte kan deze rioleering een groote verbetering genoemd worden. MMaandagavond heeft wederom een proef neming plaats gehad in Engeland met een na tuuropname voor de radio. De microfoon der zender was daartoe geplaatst in het struikge was van een bosch. Om de nachtegalen, waar het eigenlijk om ging, naar de plaats van het boschje te lokken, werden er door een virtuoos eenige vioolnummers gegeven. Dit miste zijn doel niet en eenige nachtegalen zetten zich ne- c'tr in de buurt der microfoon en toen he' vioolspel geëindigd was begonnen zij te zingen, hetgeen door de microfoon uitstekend werd op genomen. Verder was er waar te nemen het ritselen der bladeren door de boomen en heel in de verte het blaffen van honden. Het was in een woord schitterend en het was net alsof men met open ramen zat te luisteren naar de geluiden van dezen zomernacht. Naar we vernemen, zullen de proeven nog herhaald worden. Tegenwoordig wordt er veel geklaagd over naamste plannen hierboven genoemd onder I en II. Plan I is hoofdzakelijk een stratenplan, al is er ruimte in gelaten voor een zestal kleine parkjes of plantsoentjes. Er loopt o.a. door de groote verkeersweg, 'n weg, die bij het in aan bouw zijnde Kenn. Lyceum zal beginnen en met een bocht zal loopen naar den Bloemendaal scheweg. Plan II bevat o.m. het Kinheimpark, dat reeds in aanleg is en de gronden van het buiten „Sparrenheuvel" dat toebehoorde aan wijlen den heer Ign. Bispinck. Het derde plan bevat de terreinen, gelegen op „Rolland" en naast Tuindorp, die doorsne den worden door de Rampenlaan, Er is een klein parkje in. De Woningbouwvereniging „Ons Huis" gaat hier 41 woningen bouwen. De plannen hiervoor zijn goedgekeurd door den gemeenteraad maar nog niet door Ged. Staten Zijn wij wel ingelicht, dan zal ook deze goed keuring niet lang meer op zich laten wachten. Het vierde plan is het geringste in omvang. Deze gronden zijn bestemd voor villabouw. H.D. het lange wachten bij de telefoon alvorens men aansluiting krijgt. De telefoondames krij gen per dag dan ook genoeg uitbranders. We zouden de lezers gaarne attent willen maken, dat het niet alleen komt door de telefoon dames als men geen geduld heeft en als men soms lang moet wachten. Dit komt ook, dat men bezig is met het aanleggen van de automa tische telefoon, waardoor ook vele storingen ontstaan, die er toe bijdragen, dat men niet spoedig aangesloten kan worden. Een beste raad, die wij aan aanvragers van telefoongesprekken kunnen geven is, om een bordje bij hun toestel te hangen waarop de spreuk moet staan: Geduld overwint alles. Bloemendaalsche Burgerwacht. Schietoefe ningen met scherp. De oefeningen met geweer M. 95 worden gehouden op de banen te Over veen op Donderdagen 12 en 26 Juni, 10 en 24 Juli, 7 en 21 Augustus (6.308.30 nam.) Op Za terdagen 31 Mei, 7 en 21 Juni, 5 en 19 Juli, 2, 16 en 30 Augustus (2.305 nam.), op Zondagen 15 Juni, 20 Juli en 17 Aug. (1012 voorm.). Opmerkingen. De oefeningen op Zondag, spe ciaal voor hen, die Donderdags of Zaterdags verhinderd zijn. Bij voldoende deelname zullen eenige extra oefeningen op Zondag worden in- gelascht. Onvoorziene afwijkingen van dit programma worden aan de geregelde deelnemers tijdig kenbaar gemaakt. De oefeningen op de banen te Vogelenzang vangen aan 24 Mei a.s. en worden iederen Za terdag (uitgezonderd 12 Juli) gehouden. Aan vang 6 uur namiddag. Geweren kunnen in ontvangst worden geno men op Zaterdag 31 Mei (1.302.15 nam.) in de R.K. Jongensschool Zandvoorterpad te Overveen. Op een verkeerde plaats. In den laatsten tijd komt het weer dikwijls voor dat men fiet sen 's nachts buiten laat staan. Deze week ge beurde het bij een bewoner aan den Klever laan, met het gevolg, dat de fiets spoorloos verdwenen is. Het hoofdbureau van politie werd hiermede in kennis gesteld en zal onge twijfeld alles in het werk stellen om den dader op te sporen. De commissaris waarschuwt hiervoor aan be langhebbenden om dit euvel niet in de hand te werken. Personalia. Onze dorpsgenoot, de heer J. J van Beem, slaagde Maandag j.l. te 's-Gra- venhage voor het machinistenexamen, diploma A. Zondag j.l. maakten de adspirantjes der Bloe mendaalsche Gymnastiekvereniging een tocht naar Bakkum aan Zee. Per trein van 8.45 uur gingen ongeveer 70 jongens en meisjes naar Castricum om verder loopende aan zee te ko men. Men heeft daar genoten. Trots het frissche windje en trots het regenbuitje. Te ongeveer 7 uur kwam men weer in Bloe mendaal aan, voldaan over den prettigen dag. Donderdag (Hemelvaartsdag) werd dezelfde tocht door de dames- en heerenleden per fiets ondernomen. Ook zij hebben gezamenlijk een genoegelijken dag gehad. HAARLEM. Opening Dames- en Heerenkleermakerij. De fa. Kuipers Davids opende deze week een modern ingerichte Dames- en Heerenkleer makerij met showroom en paskamer aan den Nassaulaan bij de Zijlstraat. Dit perceel heeft door de restauratie een fris- schen aanblik gekregen en is een aanwinst voor de omgeving geworden. Alles ziet er keurig uit, zoowel het schilderwerk door den heer T. Kruysveld, Korte Annastraat 10, de winkelbe timmering door den heer J. Hamersveld, Frans Halstraat als de stoffeering door den heer W. Kuipers, Paul Krugerstraat te Schoten, heeft het perceel geheel vernieuwd. Genoemde firma was voorheen reeds jaren gevestigd Schoterweg 57 en Binnenweg 203 te Heemstede. De uitbreiding van hun bedrijf en de gunstiger stand hunner inrichting beloven een voortdu rend succes, wat we hen gaarne toewenschen. Onze Haarl. T.B.C. Vereen, schrijft ons: Een van onze ijverigste medewerkers bij de jaarlijksche Emmabloemcollecte was de heer M. P. Bley, hopman bij de padvinders. Met zijn groep flinke, verdienstelijke jonge lui heeft hij ons vele diensten bewezen, doch door zijn vertrek naar het buitenland hebben wij dit jaar zijn hulp moeten missen. Sedert ge- ruimen tijd vertoeft hij te Davos-Platz, en daar in den vreemde heeft hij gelijk met ons en ook met onze bloemetjes, onder de daar ver blijvende Hollanders eene Emmabloem-Collecte gehouden. 22 dezer j.l. ontving onze vereeniging een bedrag van f 22.50, als opbrengst van de te Davos gehouden Emmabloem-Collecte. Het was een sympathieke gedachte van den heer Bley, die met succes is bekroond gewor den. Wij danken hem hartelijk voor dit blijk van meeleven met onze Vereeniging en hopen hem weer spoedig in ons midden te zien. Open brief aan de inwoners van Haarlem en omstreken. Wij wenschen ook langs dezen weg onzen hartelijken dank te betuigen aan allen, die, het zij direct of indirect, hebben medegewerkt, om het tekort in onze kas gedekt te krijgen, waar door het voortbestaan van ons orkest gedu rende het loopende boekjaar verzekerd is. Nu schijnt evenwel de meening post gevat te hebben, dat verdere steun niet meer noodig is en wij leiden dit af uit het feit, dat op een maal de antwoorden op onze 370 brieven, die wij aan bekende adressen gericht hadden, uit blijven. Ons dringend verzoek bij deze is, dat zij, die nog niet op ons schrijven hebben geantwoord, dit alsnog te doen en natuurlijk liefst met toe- zegging van steun in eens of jaarlijks, daar nu reeds het oog geslagen moet worden op het komende vereenigingsjaar (1 October), teneinde te trachten, zoodanige voorzieningen te tref fen, dat niet weder het voortbestaan der H.O.V. zoo op eenmaal in gevaar gebracht wordt. Een afdoend middel daartoe is de uitbreiding van ons ledental en wij hebben dan ook beslo ten, het voortbestaan van de H.O.V. van eene voldoende toeneming daarvan te doen afhangen. Wij zijn dan ook besloten, deze propaganda krachtig ter hand te nemen, en hebben ons reeds van de zeer gewaardeerde medewerking onzer dames- en heeren propagandisten verze kerd. Hetzij ons hierbij vergund, nogmaals te wijzen op het groote nut en voordeel, dat er voor een stad in gelegen is, in het bezit van een goed orkest te zijn; dit toch bevordert in hooge mate de aantrekkelijkheid en de bewoonbaar heid. Voor de muziekliefhebbers, zoowel als voor de menschen van zaken, die hun beroep of be drijf in zoodanige stad uitoefenen, kan het heb ben van een goed orkest niet anders dan indi rect voordeel afwerpen, omdat het ook een factor kan zijn, die den doorslag dikwijls geeft bij de keuze van vestiging van nieuwe bewo ners. Door hen dus, die belang hebben bij een zich gunstig ontwikkelend Haarlem, moet het lid maatschap der H.O.V. beschouwd worden als een factor, die daartoe zeker meewerkt en dat het Haarlem's Orkest aantrekkelijkheid heeft, dat hebben de Beethoven- en Mahler-Concer- ten bewezen. Door deze beide uitvoeringen heeft het or kest zich geplaatst in de voorste rij der Neder- landsche orkesten en zou het dan niet te be treuren zijn geweest, dat een zoodanig en semble, door den kundigen Gerharz na vier jaren onvermoeiden arbeid en toewijding op zulk een peil gebracht, zou moeten verdwijnen? Die vraag kan niet anders dan ontkennend beantwoord worden en daarom gij muzieklief hebbers en gij menschen van zaken, wien de muziek en den bloei van Haarlem ter harte gaan, steunt ons in ons streven. Denk er aan, dat een stad zonder orkest is een schip zonder vlag en laat dan de H.O.V. de vlag zijn en blij ven, die fier en vroolijk wappert boven een zich ontwikkelend en bloeiend Haarlem. Het Bestuur der Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Mei 1924. N.B. Aanmelding lidmaatschap administra tie: Verl. Wouwermanstraat 82, Tel. 1308. Haarlem's Tooneel-Ensemble en de Emma bloem-Collecte. Het Haarlem's Tooneelensemble onder den indruk van het bericht der tegengevallen Em mabloem-Collecte besloot spontaan een poging te wagen om een steentje bij te dragen ter bereiking alsnog van de 4 nulletjes, die de bloemendag voor de t.b.c.-bestrijding de beide laatste jaren had bereikt. 22 Mei j.l. gaf het daartoe eene uitvoering in den Jansschouw burg, die netto f 106.60 opleverde. In aanmerking genomen de ongunstige tijds omstandigheden en het speelseizoen dat feite lijk is afgeloopen, mag deze recette lang niet onverdienstelijk worden genoemd. Dank zij het enthousiaste bestuur, de ijverige werkende le den, de welwillendheid der heeren Smits, direc teur der schouwburg en Bergman, die niet het onderste uit 3e kan wilden hebben voor deze voorstelling, kon de bovengenoemde som voor het goede doel afgestaan worden. Met groote dankbaarheid voor allen die me degewerkt hebben aan het welslagen van deze welgemeende poging om de teleurstelling der Emmabloemcollecte te helpen verkleinen, werd het batig saldo door den administrateur der Haarl. T.B.C.-Vereen. in ontvangst genomen. Het Café-Restaurant „Geko" aan den Spaarn- dammerweg is deze week geopend. Niettegen staande er weinig bekendheid aan was gege ven mocht de ondernemer reeds een aardig succes inoogsten door het drukke bezoek op Hemelvaartsdag. Verscheidene wandelaars en toeristen kozen dit riant gelegen café-restau rant als rustplaats om te genieten vanaf het terras op het schoone Spaarnegezicht. Heden, Zaterdag 31 Mei en Zondag 1 Juni zal er een concert gegeven worden, en Zondagmid dag matinée. Volgende week komen we er nog nader op terug. Den ondernemer wenschen we veel suc ces. Zie de annonce. SANTPOORT, De a.s. Koninginnefeesten. Maandag j.l. vergaderde het bestuur van onze plaatselijke vereeniging „Koninginnedag". Het hoofdpunt der agenda was het bespreken der te houden kinderfeesten en de hieraan ver bonden vermakelijkheden en attracties, welke echter niet gepubliceerd mogen worden. Wat echter geen verrassing behoefde te blijven was, dat besloten werd het feest met een draaimo len op te luisteren. Floraliadag. Door de vereeniging „Konin ginnedag" zal op 6 Sept. a.s. wederom een Flo raliadag georganiseerd worden. De plantjes zijn reeds uitgegeven en het is weer der kinderen taak, hun beste zorgen hier aan te besteden, om gezamenlijk met moeder Natuur te streven naar het fraaiste exemplaar. Wandelgids. Door de firma A. Cornegge en Zn. is een wandelgids van Santpoort en om geving in den handel gebracht. Voor hen, die hun vacantie in deze omgeving wenschen door te brengen, is dit een waarde volle metgezel. De gids bevat, naast alle wandelpaden en wegen, de voornaamste gebouwen, buitenplaat sen, spoorlijnen, wateren enz. tusschen Bloe mendaal en het Noordzeekanaal. DRIEHUIZEN, Iets nieuws. In het laatst van Juni wacht Driehuis, althans de tuin van lunchroom „Wes- tei veld", een eigenaardig, we zouden haast zeg gen, verrassend concert. 42 accordeonbespelers, vereenigd in „Cres cendo" te Amsterdam, zullen dan met hun in strumenten een bezoek brengen aan onze schoone omgeving en tegelijkertijd een gratis concert geven in genoemden tuin. V E L S E N. De eerste levering. Voor het hoogovenbe- drijf te Velsen ligt thans voor de eerste maal een zeeschip gefabriceerd ijzer in te nemen. Het is het Grieksche motorschip Yossifaglu, dat met bestemming Californië, 2500 ton ijzer laadt. ZANG, Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", Men schrijft ons: Naar we vernemen zal de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" niet alleen op 2 Juni bij de plechtige sluiting der Hamit hare mede werking verleenen, maar ook op een daartoe gedaan verzoek, op Donderdag 12 Juni een uit voering geven in het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort. Wanneer we nagaan, dat de nieuwe direc teur, de heer Lieven Duvosel pas van midden Januari af aan Zang en Vriendschap is verbon-

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 6