Een Landrol PRilra!! f 1 I Stoom W J EN AANNEMER HAI80N HETTY is afwezig J J J. W'.SI 7NBURÜ J. Jongkind Atelier „LE NOBEL" KODAKS EN FILMS v. d. POL Jr. JRGER TIMMERWERK 0VERVEEN. AERDENH0UT. HAARLEM. T 0 0 N E E L. INGEZONDEN. VAN HIER EN DAAR. CORRESPONDENTIE. BURGERLIJKE STAND. GEVONDEN VOORWERPEN. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL VICTORIA-WATER van Zondag 8 tol 25 Juni. Gevestigd Schotersingel 117 Tel. 392^ Ongelede Vader Een flinke jonge werkster gevraagd Ged. 0. Gracht 62, Haarlem SCHOUTEN's Geen beter adr M. J. v. i DOOR HE VERKRIJG!AR BIJ E I ALGEMEE NE BOEK-, Ml GR. HOUTSTRAAT 94 - aendaalscheweg 23 ipoort, Telef. 22315 GESCHIKT ADRES VOOR De mecning van den heer Prinsenberg en an deren, dat de gemeente bijna geen risico be loopt, kan spr. niet deelen, integendeel het kan de gemeente heel veel kosten. De heer Kremer doet twee vragen, n.l. lo. is er hier een gebrek aan arbeiderswoningen en 2o. moet de gemeente er iets voor over heb ben om in deze' behoefte te voorzien. Beide vragen kan spreker voor zich positief met ja beantwoorden. Spr. is er van overtuigd dat aan „Ons Huis", gehoord de mededeelingen van het Dag. Bestuur, geen crediet kan worden toegestaan. Daarom wil spr. voorstellen om die menschen te helpen door voor elke te bouwen woning een bedrag van f 400.beschikbaar te ■dellen. Wij laten dan zien dat wij willen hel pen. De heer van Kessel moet direct dat groote gebaar van den heer Kremer lanceeeren, daar iedereen weet, dat de f 12.000.vervallen in dien niet tot verstrekking van het voorschot wordt besloten. Volgens den heer Kremer krij gen zij dan van de gemeente f 16.000.dat wil dus zeggen dat zij f 4000.— krijgen. Volgens spr. maken wij een heel mal figuur niet alleen voor Den Haag, doch ook voor onze naburige gemeenten. Wij zijn nu z.g.n. begonnen, terwijl wij dan zullen moeten aftelegrafeeren naar Den Haag: wij zijn nog niet begonnen. De heer Prinsenberg herhaalt, dat het risico voor de gemeente uiterst gering is. De heer Nuyens had gehoopt, dat in open bare zitting alleen zou worden gestemd voor hetgeen in geheime zitting zoo uitvoerig is be handeld. Nu dat niet het geval is, wil spr. wel zeggen, dat gezien de mededeeling van de des kundige,-den heer Prinsenberg, spr. er nog voor is om aan „Ons Huis" het crediet te verstrek ken. De Voorzitter deelt nog mede, dat een en ander niet serieus is behandeld, daar het bestuur dier vereeniging niet eens heeft geant woord op een schrijven van het Dagelijksch Bestuur. Ook is niet de gevraagde ledenlijst verstrekt. De heer de Roo van Alderwerelt vindt de zaak toch eigenaardig als niet eens door dat bestuur de burgerlijke beleefdheid is in acht genomen. De heer Schulz antwoosdi dat dit wel op een misverstand zal berusten. Die menschen zullen zeer zeker gaarne alle gewenschte inlichtingen verschaffen. Besloten wordt om het bemiddelingsvoorstel van den heer van Kessel in stemming te bren gen en dan aan het Dagelijksch Bestuur met de Financieele Commissie de be ordeeling van de soliditeit der borgen over te laten Als tijd wordt dan gesteld 16 Juni voormiddags 12 uur. Zijn er op dat moment geen solide borgen opg' n. dan' vervalt h geven van crediet. M genstemming van dc heeren van Neder- hass Blankevo >rt en V gaal wordt dit voo -ui aangerioi. He1 ediet aan d. woniugbouwvereeniging „Ons Huis" is dus nog niet vaa-de baan. Hierna sluiting PLAATSELIJK NIEUWS. BLOEMENDAAL. Zendingsfeest. In het lommerrijke bosch van Wildhoef" van mej. Crommelin zal a.s. Maandag (2e Pinksterdag) een zendingsfeest worden gehouden. Aanvang 2 uur. In vérband met de rioleering, die in Harten- lust aangelegd jaiftrtffTmoest de Bloemendaal- t Hemeltje opgebroken worden. Het grootste gedeelte van den weg werd op gebroken, zoodat een klein gedeelte van den weg open bleef voor het verkeer. Auto's, rij tuigen enz. konden er met de grootste moeite door. Tot onze verwondering stonden er geen borden, waarop vermeld stond, dat de weg opengebroken was, zoodat er soms een ophoo ping van voertuigen aan weerskanten van het opengebroken gedeelte stonden. Een volgende keer dienen er met zulke aangelegenheden, betere maatregelen genomen te worden. De wegen in onze gemeente zijn voor de Pinksteren eens extra onderhanden genomen, terwijl verschillende trottoirs vernieuwd zijn. Ook de Mollaan nabij het Pannekoekenhuisje heeft haar trottoir gekregen, zoodat deze laan nu een veel beter aanzien heeft. De woonwagen, die nabij Duin en Daal op een stuk land staat is wederom door de zomer gasten, die er jaarlijks intrekken, bewoond. Stelsel van waarschuwingsseinen aan het strand. Aan alle gemeentebesturen van kustplaatsen, directie's van badhotels, besturen van reddings brigades, enz. is een circulaire gezonden door de Nederl. Bond tot het Redden van Drenke lingen met Verzoek om aan zee de volgende waarschuwingsseinen te plaatsen welke door den heer P. Varekjimp, badarts te Zandvoort, 'in voorgesteld: 'Of-het^ geven van waarschuwingsseinen Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 MANTEL-COSTUUMS, mantels, JUMPERS en VESTEN solide kwaliteiten Aparte modellen 1, waaraan wordt gebruik gemaakt v opgehangen een ge[^-*ue bal^^^g. Op halver hoogte van de aangebracht eene inrichting voor het inschuiven van een zwart bord, waarop in duidelijke, witte letters vermeld staat, de beteekenis van het sein: 1. Roode bal is: gevaarlijk zwemmen; men trekt naar zee door de landwinden. 2. Zwarte bal is: gevaarlijk baden; de onder stroom tilt U van den bodem. 3. Witte bal is: gevaarlijk zeilen; bij dreigend onweder is het varen met vaste schoot gevaar lijk door rukwinden. Bevinden zich muien voor de kust, dan plaatse men op het strand houten palen waaraan twee gekruiste armen, met wit opschrift: „Hier ge vaarlijk zwemmen en baden". Toelichting. Bij de vaststelling van de kleu ren der bal is rekening gehouden, dat conform de meeste seinen aan zee wordt gehandeld: zwart wijst op naderenden storm, die vrijwel steeds uit zee komt. Het gevaar is steeds het grootst indien de roode bal uithangt, bij landwinden; de zee ziet er dan heerlijk kalm uit en op zeewaarts afdrij ven wordt geen acht geslagen. Het verdient aanbeveling de waarschuwings borden, waarboven de ballen hangen, aan weerszijden te doen beschilderen met de op schriften bovenvermeld. Bij het aanduiden der muien worde gebruik gemaakt van houten palen, omdat de muien zich verplaatsen. Elke gemeente aan zee gele gen, waar gebaad en gezwommen wordt, stelle een deskundige aan om daarop controle uit te oefenen. Het verdient aanbeveling de plaatselijke ge steldheid van de zee steeds na te gaan; zie brochure „Veilig baden en zwemmen in zee" door P. Varekamp, verkrijgbaar in den boek handel. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in onze gemeente opgebracht de som van f 123.39. Op Zaterdag 21 Juni a.s. zal in het Kurhaus te Zandvoort een tentoonstelling worden ge opend van alles wat het reddingswezen betreft. Daarbij zal o.a. eene demonstratie worden gehouden met draadverbinding van redder met de kust, opdat de assisteerenden aan de kust weten wat de redder in zee wil, er zal tevens getracht worden een New-Foundlander expe rimenten in zee te doen verrichten. Wij raden een ieder en in het bijzonder de leden der Bloemendaalsche reddingsbrigade aan eens een kijkje te gaan nemen. Maandagmiddag geraakten twee motorwiel rijders op onverklaarbare wijze, niet handge meen, doch motorgemeen, doordat hun wielen tegen en in elkaar kwamen. Het ongeluk liep echter goed af. Alleen wat materieele schade en wat lichte ontvellingen aan de beenen was het slot van deze motorgemeenheid. Zaterdag 14 Juni e.k. is het 25 jaar geleden, dat de heer A. Voorn bij Gebrs. Beekman, rij wielhandelaar alhier, in dienst trad. Als we er niets aan zouden toevoegen, dan zou dit be richtje niet volledig zijn. De heer A. Voorn, beter bekend als Arie de meesterknecht, heeft zich gedurende 25 jaar bij Gebrs. Beekman zeer verdienstelijk gemaakt. Arie staat bekend als een vakkundig man, die zijn vak verstaat en weet wat werken is. Ook hij heeft er toe mede gewerkt, dat vroeger het kleine rijwielzaakje thans zco in bloei is toegenomen. Het is begrij pelijk, dat 14 Juni niet onopgemerkt voor Baas Arie zal voorbijgaan, daar ieder hem gaarne mag. Degene, die met hem werken eveneens, al staat de barometer soms ver beneden storm. Wij hopen op dien dag het feestvarken de hand te kunnen drukken. Thans echter spreken we al de wensch uit, dat baas Arie nog lang bij Gebrs. Beekman werkzaam zal zijn en dat 14 Juni tot een ware feestdag voor hem zal wor den gemaakt. Zangavond. Vrijdagavond waren we in de gelegenheid de openbare zangavond bij te wo nen in hotel Vreeburg, welke reeds in ons vorig nummer is aangekondigd. Mej. C. J. Meijer onder wiens leiding deze avond werd gegeven en die in Bloemendaal al een aardig groepje kinderen bij elkaar heeft, liet voor het eerste haar kleine leerlingen in Bloemendaal optreden. Met zeer veel succes. De aanwezigen hebben een aangenamen avond gehad en meermalen moest een der kleine zangeresjes nogmaals terugkomen om met een buiging te bedanken voor het langdurige applaus. Wij gelooven dat mej. Meijer haar doel ten volle heeft bereikt, n.l. door met een open baar optreden te laten zien en hooren wat door haar kinderen zoo al wordt gepresteerd. De gelegenheid tot aangifte van leerlingen voor dezen cursus is opengesteld te Bloemen daal bij mej. J. Soeters, Bosch en Duinlaan 30 op Donderdag 12 Juni van 45 uur. Onder voorzitterschap van Dr. J. P. Thijsse, werd Dinsdagavond een vergadering van ge- noodigden gehouden in hotel „Vreeburg", met het doel, te geraken tot de oprichting van een vereeniging tot het stichten van speelterreinen en schoolwerktuinen. De voorzitter, die tevens als spreker optrad, wees er in het begin van zijn rede op, dat den laatsten tijd de klacht gehoord wordt, dat de vrije ruimte, waar oud en jong zich kunnen ver- poozen, in de gemeente steeds minder wordt. Vroeger stond het geheele Bloemendaalsche bosch ter beschikking van de jeugd, zeer tot schade van dat bosch. Nu de gemeente zich het lot van dat bosch aangetrokken heeft en er werkelijk weer iets moois uit groeit, is er voor de jeugd geen plaats meer en weten we met die jeugd geen weg meer. Maar de opvoeding is hiermee ten zeerste verbonden. Over de op voeding thuis wil spr. het riet hebben en die op school nu ja, die is perfect. Maar voor de verstandelijke en moreele vorming zijn kin derspeeltuinen zeer noodig. Na herseninspan ning is ontspanning buiten eene groote vereischte. De laatste 10 jaren is ook het instituut werktuinen opgekomen. De nood zakelijkheid hiervan is ontstaan, doordat de kin dervermaken den laatsten tamelijk eenzijdig zijn. Het zijn balspelen en nog eens balspe len. Op particulier initiatief kwamen er in ver schillende gemeenten in ons land schoolwerk- tuinen. De vraag is, zegt spr., moet de gemeente zich ten opzichte hiervan geheel afzijdig hou den? Tot dusver is de gemeente nog in gebreke gebleven, iets in deze richting te doen. Spr. wil hiervan geen verwijt maken aan B. en W. Blijkbaar zijn deze van meening geweest, dat Bloemendaal, aan den rand der duinen ge legen, geen bijzondere behoefte heeft aan speelterrein. Spr. zou het nu echter een elegant gebaar vinden van de ingezetenen, als deze nu zelf tot stand brachten, wat door de gemeente verzuimd werd. Wel gaf de gemeente ons de beschikking over het terrein achter het „Pannekoeken huisje", zegt spr. Maar dit is onvoldoende. Dit terrein is hoogstens in te richten tot speelveld voor de Bloemendaalsche jeugd. Maar ook in de andere deelen der gemeente zullen zulke terreinen gevonden moeten worden. Maar aan speelvelden hebben we niet genoeg. School werktuinen zijn minstens even noodig. Spr. stelt zich nu ten doel, onder deskundige voor lichting van de afd. Bloemendaal voor Tuin bouw en Plantkunde en de hulp der hoofden van scholen, zulke schoolwerktuinen in het leven te roepen. Is 't wenschelijk vraagt spr., in de gemeente speelterreinen te hebben? Alle aanwezigen gaven blijken van de wenschelijkheid hiervan. Is't noodzakelijk, hervraagt spr. te geraken tot het stichten van een vereeniging voor schoolwerktuinen? Allen zijn overtuigd van de noodzakelijkheid, eenig binnensmonds protest gemompel buitengesloten. Spr. is zeer tevreden over 't succes van zijn rede en opent dan de gelegenheid tot bespre- king. Eenige aanwezigen, zooals Dr. Posthumus Meyes, de heer Sprenger, Dr. de Vletter, e.a. maakten hiervan gebruik, door allerlei inlich tingen te vragen. Deze werden door den spre ker beantwoordt. Besloten werd, binenkort een groote verga dering van ingezetenen te houden, waarin ver dere plannen besproken zullen worden. Een voorloopig comité werd samengesteld uit de dames: mevr. de Visser, mevr. Vermeulen en de heeren: Dunlop, Dr. de Vletter, Dr. Thijsse en Van Bueren. „N. H. Crt." Verplaatsing Sigarenmagazijn. De heer P. J. Lamboo heeft zijn sigarenmagazijn meer be kend met den naam „Havanahouse", verplaatst van Korte Kleverlaan 8 naar Korte Klever laan 14. Het „Havanahouse" heeft hierdoor een rui mer aanzien gekregen, daar nu in een grootere etalage de prachtkwaliteiten van sigaren, tabak en sigaretten geëxposeerd staan. De ondernemer is zelf vertegenwoordiger van de Hollandsche Havanafabriek, hetgeen o.a. wil zeggen, dat in het Havanahouse uitsluitend kwaliteiten ie verkrijgen zijn waarvoor vakkun dig zorg wordt gedragen. Een keurige bloemenrij versierde deze week de keurig ingerichte showroom. Den ondernemer wenschen we succes. Zaterdagnacht ongeveer 2 uur, werd door de politie te Bloemendaal en door eenige burgers een roode gloed opgemerkt aan den westelijken hemel. Aanvankelijk dacht men aan brand te Zandvoort, maar weldra bleek, dat er een brand woedde in het Overveensche duin en wel op het terrein van schietbanen. Onmiddellijk werden de militaire autoriteiten te Haarlem hiervan in kennis gesteld en binnen korten tijd verschenen eenige Haarlemsche militairen. Op onverklaarbare wijze was een der gebouwen bij de schietbanen in brand geraakt. Aan blusschen viel niet te denken, want water was er niet te vinden. En daar de beide gebouwtjes, een stee- nen en een houten, geheel afzonderlijk stonden, koos men de wijste partij maar en liet het brandende gebouwtje maar stil uitbranden. Daarna werden de muren omgehaald en de nog smeulende massa met zand bedekt. Alles wat zich in het gebouwtje bevond ging verloren. De opperbrandmeester, de heer J. de Jong Czn., en de commissaris van politie waren op het terrein aanwezig. Om 4 uur was alles afgeloopen. De Vrijwillige Burgerwacht die des Zondags ochtends hare oefeningen op de schietbanen houdt, kon dit nu niet doen, daar een groot deel der geweren verbrand was. Baldadigheid. Door de spoorwegdirectie werd bij de politie aangifte gedaan, dat eenige opgeschoten kwajongens, die zonder geleide in hun vrije uren de duinen komen bezoeken, het terrein op den spoorweg van de lijn Haar lemZandvoort van den Tetterodeweg af on veilig maken, door het gooien van steenen en andere scherpe voorwerpen. Eenige ruiten werden hierdoor verbrijzeld. Reizigers werden niet getroffen. Door de politie zal een streng onderzoek worden ingesteld, en een bijzondere controle worden uitgeoefend. Den ouders wordt verzocht hun kinderen met nadruk hierop attent te maken. Onvoorzichtigheid. Een jonge, fietsende dame, naar een auto kijkend of naar wat an- anders, draaide het hoofd om en reed dienten gevolge tegen een boom. Met een kniefractuur werd zij door een dame en een padvinder ten huize van mr. H. J. D. D. Enschedé binnenge dragen, alwaar dr. Lens het eerste verband heeft gelegd. De heer C. van Maren opende deze week naast de indertijd door de brand geteisterde perceelen een geheel nieuw gerestaureerde motor- en rijwielzaak. Opening Ijzerwinkel etc. Rivierrischmarkt hoek Jansstraat. In dit perceel, dat gedurende een langen tijd ongebruikt heeft gestaan, allerminst tot ver fraaiing van dit drukke verkeerspunt, opent de fa. Spier Co. een keurig ingerichte zaak in Ijzerwaren, Bouwmaterialen, Gereedschappen, etc. De ondernemers hebben kosten noch moeite ontzien om deze inrichting naar de eischen des tijds te arrangeeren. Twee groote etalages, één aan de Jansstraat en de andere aan de Riviervischmarkt exposeeren smaak vol wat er in deze zaak wordt verhandeld, 's Avonds trekt deze zaak nu de volle aandacht ■an den voorbijganger, door c&e electrische v< lichtingen, immers als men ri js gewofjn is 'eraakt aan de duisternis op ufcwen hoek bij v'. .iN'Hk al» vanzelfspreken, dat men naar binnen blikt. X tje "hoek Jansstraat-Riviervischma. terdege door opgeknapt. Men oordeeW zelf maar eens. De ondernemers onze beste wenschêtl-. Zie de annonce, voorkomende in dit nummet. Gezelschap Royaards. Dr W. Royaards heeft thans zijn gezelschap compleet. Hij heeft o.a. geëngageerd de dames Magda Janssens, Sophie de Vries, Anna Sablairolles, Mina Bu- derman, Dora van Eisen, Helène Treep-Vink en Lize de Raag, en de heeren Elias van Praag, Oscar Tourniaire, Johan Gobau en Louis Saal- born. Natuurlijk maken de heer en mevrouw Royaards ook deel uit van het tableau de la troupe. ZANG. Zangavond. 't Was Woensdagavond een gezellige drukte in den schouwburg Jansweg te Haarlem. De leerlingen van de 4e tot de 7e klasse van de school van den heer IJzerman en de meisjeszangklasse uit de M.U.L.O.-klas sen hebben aldaar onder de zeer bekwame lei ding van hun zangleeraar, den heer P. de Nobel, een zangavond gegeven. De dagbladen spreken van een groote succesavond. Zoo schrijft „H. Dagblad": We moeten ons verslag dan ook beginnen met een complimentje voor de meisjes en jon gens, die zóó goed hebben gestudeerd en zóó goed hebben gezongen, wat meteen een com pliment wordt voor den zangleeraar, den heer P. de Nobel, die zijn leerlingen zooveel geest drift weet te schenken. Dat gezamenlijk enthou siasme, van leerlingen en leeraar heeft het overtalrijke publiek een onvergetelijken avond bezorgd. De heer IJzerman sprak een kort woord van welkom en daarop zongen alle klassen twee mooie liedjes: „Hollandsch liedje" van Abramsz en „Mijn Nederland" van R. Hol. De volgende nummers „Het Molentje", „Van bij en blom" en „Koppig" werden gezongen door de 4de en 5de klassen, door tamelijk kleine peuters dus. Dezelfde kinderen zongen later „Vogelnestje" en „Fabel van de krekel en de mier". Een bijzonder woord van hulde voor de keurige wijze, waarop al deze liedjes werden vertolkt. Twee kleine meiskes, Annie de Vletter en Zus Zegers Veeckens, zingen van „Het Vinkje" en „Klein Moederke". Wat deden die kleine stemmetjes hun best, om dien groote-menschen- schouwburg te vullen. Bravo, meisjes! De heer De Nobel kreeg een bouquetje uit dankbaar heid, die ojf zijn beurt beide zangeresjes met een anjer vereerde. Een aardig moment. Johan de Nobel is nog een jongen. Hij zingt ook als een jongen, maar als een ferme Hol landsche jongen, met een helder, onbevangen geluid. Zijn „Lied van de Zee" en „Mijn Taal" hadden een groot succes. Dan treden de 7de klassers weer op met een vijftal leuke Fransche liedjes uit het Fransche leesboek, liedjes, die met meer animo gerepro duceerd werden, als sommige onregelmatige werkwoorden bij een proef. Het laatste nummer voor de pauze gaf ons twee liedjes van Dalcroze, „La ronde du doc- teur" en „La Ronde de la mariée". Een goed ge slaagd nummer. De zieke dames waren al echte vrouwen; Marion Lansdorp een bekoorlijke bruid en monsieur le docteur en le promi; Gé Schoorl een goede komiek. De hooge hoed en het stille spel van Gé brachten het publiek danig aan het lachen. Geen wonder, dat het in de pauze echt gezel lig was toen alle kinderen even vader en moe der gingen opzoeken. Wat de heer De Nobel met rijpere organen weet te bereiken, bleek na de pauze, toen de oudere meisjes zongen. „Gruss" en „Morgen zang" werden voortreffelijk vertolkt. Willy Schoorl en Annie Hermes zongen twee Engelsche liedjes: „Wanderer's Evening' song" en „The Angel". Evenals verleden jaar hebben beide meisjes keurig gezongen, terwijl wij met blijdschap hebben geconstateerd, hoeveel vol ler de stemmen van deze zangeressen zijn ge worden. Zij hadden dan ook een groot succes. Eindelijk kwam het mooiste nummer, de avondcantate van Cath. van Rennes, voor drie stemmig vrouwenkoor met klavierbegeleiding, waarin de alt-solo werd vertolkt door Annie Hermes. Buitengewoon mooi werd dit nummer gezongen, vooral de sopranen en Annie Hermes komt een extra pluimpje toe en ook Felix de Nobel, aan wien na de pauze de begeleiding was toevertrouwd. De kinderen beloonden de familie De Nobel met geschenken. Den bekwamen leider met een fraaie koperen vaas met bloemen, Felix met een muziekwerk, en Johan met tuiltje bloemen met een doos maar neen, wat er in zat, zeg ik niet. Maar we hebben het al gezegd, Johan is nog een kind. Bovendien mag de heer De Nobel het zich als een belooning aanreke nen, dat hij de ouders een mooien avond heeft bezorgd, een avond, die school en huis nader tot elkaar brengt. Mijnheer de Redacteur. Toen ik het artikel over wegbeplanting las, dacht ik aanvankelijk, dat dit als niet-ernstig bedoeld was, doch dat de inzender om de een of andere reden den draak met onze wegbe planting steken wilde. Waar u echter het stukje overneemt, omdat u meent, dat des inzenders denkbeeld het over wegen waard is, meende ik goed te doen in het kort even mede te deelen, waarom het plaatsen van sparren in deze streken niet mo gelijk is, althans niet als wegbeplanting. lo. groeit de spar niet, zooals inzender meent zelfs in de slechtste gronden; integen deel, tegenover de den, die wel met schrale grond genoegen neemt groeit de spar alleen goed op betere gronden; hij stelt veel hooger eischen aan den bodem; 2o. de spar kan slecht tegen wind en zeker niet tegen den moordenden invloed van den zeewind; 3o. zou een sparrenbeplanting langs onze wegen een leelijke sta in den weg worden; juist omdat men hem, terwille van de natuurlijke vorm van den spar, niet snoeien kan, wordt hij te breed en zou ten slotte de geheele trottoir breedte vullen. Snoeit men een spar zooals dat heet: op, dan ADVERTEREN rUS-- dennentosch gewant 5o. Slat de spar ft tot de groothef.d van ons land, betwijfel ik zeer; hei palen, naasten enz. worden niet van sparren ge maakt, doch van dennen. Ik vermoed echter, dat de inzender wat in war is en dat hij werkelijk meer weet boomen, want uit alles blijkt, dat hij over spar ren schrijft, waar dennen bedoeld worden. Toch voor dennen geldt hetzelfde bezwaar: n ten eerste deugt de grond in het gedeelte waar het Kinheimpark en Julianaweg ligt, niet voor den nen; alleen in hun jeugd zou het gaan, doch op lateren leeftijd zou de bodem te nat en te veenachtig zijn voor den goeden groei der den nen. Bovendien groeit de den, wanneer hij vrij staat, van onderen breed uit, zoodat ook hier het bezwaar blijft van een verkeershïndernis te worden. Het vraagstuk van goede wegbeplanting is niet altijd gemakkelijk op te lossen, omdat een boom, langs een straat geplant, onder geheel andere en doorgaans ongunstiger conditiën leven moet, dan een woudboom. U dankend voor de plaatsruimte, teeken ik Hoogachtend, G. BLEEKER, Bloemendaal. Tuinarchitect. 45 Nederlandsch Schoolmuseum te AmstSfeam. Deze instelling noteerde in de afgeloopen maan Mei 169 bezoeken en 86 aanwinsten, Eenige belangrijke stukken, o.a. Schaakru briek en Damrubriek, moeten, tot onzen spijt, wegens plaatsgebrek wachten tot het volgend nummer. REDACTIE. GEBOREN: levenl. z. van G. van Eerden en A. W. M. Haagen; levenl. d. van W. Blanke voort en N. J, Rinses. ONDERTROUWD. M. van der Goes en A. van der Plaats. GETROUWD. J. C. van Schaik en C. W. Cassee. Jhr. L. W. Strick van Linschoten en Jkvr. C. J. Bas Backer. OVERLEDEN; F. A. Drüding, 71 j. Terug te bekomen bij: F. Hiemstra, Korte Kleverlaan 78 Bloemendaal, een dubbeltje; Tis- seling, Joh. de Breukstraat 29 Haarlem, een zil veren armbandhorloge; Quarles van Ufford, Pot- gieterweg 2 Bloemendaal, een zilveren broche; Tesselaar, Brederodeweg 19 Bloemendaal, een rijwieltaschje; v. Noggeren, Boschlaan 17 Bloe mendaal, een gouden broche; Hupkes, hotel Zomerzorg Bloemendaal, twee bankbiljetten; Mazurel, Kleverlaan 131 Bloemendaal, een zil veren broche; G. de Veer, Bosch en Duinlaan 16 Bloemendaal, een tang; H. Vader, Alber- dingk Thijmlaan 9 Bloemendaal, een huissleu tel; Schrama, Zuidertuindorplaan 8 Overveen, een ceintuur; A. Smits, Schulpweg 6 Aerden- hout, een zakdoekje en twee kroezen; Honig, Julianalaan 17 Overveen, een ceintuur; J, Does, Popelingstraat 15 Haarlem, een zilveren heeren horloge; Veldhuizen, Oude Groenmarkt 7 Haar lem, twee kinderhoedjes; Bouman, Schotersin gel 153 Haarlem, een jongens badpak; Klinken berg, Elswoutslaan 9 Overveen, een damesbad pak; Politiepost Aerdenhout, een riem; G. Brokke, Binnenpad 20 Overveen, een Oost- Indisch duifje; E. Eichenberger, Zanderijvaart 3 Overveen, een Fransch boekje; H. Bikkel, van Stolberglaan 9a Aerdenhout, een bankbiljet; aan het bureau van politie te Overveen, een En- gelsch boek, een ceintuur, een sleutel, een zak doek, een rokvlinder, een kussen, een lorgnet. Komen aanloopen bij: Wiersma, Kleverlaan 41a Bloemendaal, een bruin hondje; G. Raven horst, Rollandspad 33 Overveen, een dober- mann pincher; Everhard, Ter Hoffstedeweg 5 Overveen, een klein hondje. ZONDAG 8 JUNI. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Maandag 9 Juni (2e Pinksterdag) v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur, v.m. 10 uur de heer K. H. Kammeyer, Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voormidd. 10 uur, v.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. v. d. Brink van Zandvoort. 2e Pinksterdag v.m. 10 uur, de Eerw. heer G. B. Wurth. NED. PROTESTANTEN BOND, gebouw der Bl'daalsche Schoolvereen. voorm. 10.30 uur, v.m. 10.30 uur Ds- J. Rooker, van 's-Gra- venhage. ARTS AfRDENH0Ul REGILIEUSE K:lNf lFRm <ING \ERDP «JHOUT, Huize „Kareol v T An Lennepweg< ITdI9,Iunj' v'm' 10"30Ur, Ds. G. Huls- a»g. VEREEN, in hf Chr c HAARLEM. VRIJZINNIG HERVORMDEN iboui- van den Protestanten bond. ijke Jeugdorganisatie. Ds. T 1 rouw. teif'ScI Pef aUt°' motorboot °l zeiljacht toch- ^derneemt, vergeet dan niet Oberlahn-tein mede te nemen. Hiervoor ijn 1" best geschikt de heele Literschroefflessc ien, ihotidsprijs 32 ent. Dierenarts Spreekuur 1-2 en 6-7 GEVRAAGD, 1 Juli, bekw. zelfsl Meid-Huishoudster P.G., boven 30 jaar. Br. Nassau kade 108 huis, Amsterdam. zoekt, voor zijn vijf-jarig zoontji en zich zelf, opname in gedistin geerde familie, waar andere kinde ren zijn en gelegenheid bestaa zijn kind in gemeenschap goed 0| te voeden. Bij voorkeur buiten o villa, omstreken Haarlem of Gooi Brieven No. 4886 Adv, Bureai D. Y. ALTA, Haarlem. Een besch. juffr. z. z. g. gepl voor gezelsch. van een bej. o hulpbeh. dame, ook bereid in di huish. behulpz. te zijn of die ti besturen, goed kunnende naaien uitst. ref. Br. No. 9686, Bur. v. d. blad. voor Donderdag of Vrijdag on om de veertien dagen bij J. G VERBEEK, Kerkplein 22. GEVRAAGD met of zonder waterballast, gewich 1000 K.G. of meer. Prijsopgaaf t< zenden aan P. E. van der Werf Bloemist te Bloemendaal. PENSION voor alle soorten Huisdieren. KLE1ST, Houtvaartspad 206 bij de Pijlslaan. Verschillende rashon den te koop. Gepast. Roomboter per pond f 1.1 Prima Leidsche Boter p. p. f 1.0 Oud- en Jonge-, Goudsche-, Leid sche- en Edammer Kaas. Alles bi 5 pond 5 cent per pond lager. Zonder prijsverhooging thuis bezorgd. G. P. VAN DE GEER Kruisweg 31 - Telefoon 81! Gebrandschilderd Glas Gebrandschilderde Lampen Glas in Lood Telefoon 1042 Gevestigd 1892 V. G. PIAZZA Schoorsteenveger, Rookverdrijver en Metselaar Beveelt zicli beleefd aan voor het vegen van schoorsteenen f 1.—. Stadsprijs f 0.75. Nette en prompte bediening. Adres: KORTE ZIJLSTRAAT 1 Ontwikkelen en afdrukken GROOTE MARKT 23a Telef. 744 MAGAZJIN dan het Foto Alleen gevestigd K I Goeder en van Parti Wtfm pai Kr

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2