Lm Karpetten ANTIE L. van Basten Zonen Axminster-, Wilton-, Smyrna- en Perzische met 25 pCt. korting Dr. J. ff. VAN DER S Hotel Restaui Zondagavi pr* Uk üi 'O B J. Jongkir Eierenhandei J. G. W. v. d. POL Jr. Speciale aanbieding nog gedurende 8 dagen van Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen Demon stratie AerdenhouLOveri Positie aangeboi HUID- EN TROPISl ZIEKTEN J. HUYBEN GEBR. WEBl STUCADOOI Inmaak-Perkame TIMMERMAN EN AANNEMER Bloemendaalscheweg 23 Santpoort, Telef. 22315 BURGER TIMMERWERK [Auo OLPI^ES] TOTOO OVERVEEN. DAMRUBRIEK. SCHAAKRUBRIEK. VAN HIER EN DAAR. VOLKSUNIVERSITEIT. ZONDAG 13 JULI n.m. li UUR Zweminrichting „HOUTVAART, Leest Programma met Jaarverslag a 10 ets. en Glasbiljetten. BURGERLIJKE STAND. GEVONDEN VOORWERPEN. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. AERDENHOUT. HAARLEM. SANTPOORT. VICTORIA-WATER ADVE/?r£NTIËf MEISJE Tweede Meis Mandoline-Clu GEVESTIGD: ARTS SPREEKUUR: 1- BLOEMENDAALSCHEWEG TELEFOON 22046 VERA CAJSA RANC Rampenlaan 52 Overve Hagellngerweg 64, Santj Schotersingel 117 Tel. 3 Boekhandel P, STINS c. H. SCHIPPI Donkerelann 12 bloemendaai Dagelijks versche Eïe 8 en 8$ cent SOEP- EN BRAADKIPPE] Billijke Prijzen van 7 4-, 11 uur Qeen Pa. J. P. STA. GESCHIKT ADRES VOOR trof. Om nu te voorkomen dat het inwendige daar door al te veel in het gedrang zou komen werd onlangs een Bouwfonds-comité opgericht met het doel gelden bij elkaar te krijgen om daarmee de meubileering op hetzelfde peil te houden van het gebouw. Door eenige leerlingen is nu het plan opgevat dit bouwfonds te versterken door het organiseeren van een tuinfeest. Er werd een commissie benoemd waarvan de jongeheer Jan Langelaan het secreta riaat op zich nam. Ook werden sub-commissies sa mengesteld door leerlingen van de gemeentelijke M.U.L.O.-school en die van het „Kopje". Begrijpelijk is dat door die 3 commissies een rijk programma is samengesteld en al wordt een en ander tamelijk geheim gehouden, toch is al uitge lekt, dat er een dansvloer wordt aangelegd, open- lucht-tooneel van oud-Holl. stukken zal worden gegeven, een Jaszband-orkest aanwezig zal zijn, een tombola niet zal ontbreken, de heer de Nobel eenige nummers zal laten zingen door zijn leer lingen van de M.U.L.O.-school en van het Kenne- mer Lyceum, er limonade, thee enz.'verkrijgbaar zal zijn, de tuin met lampions zal worden ver sierd en een vuurwerk zal worden afgestoken. Voeg daar nu nog bij wat ons niet ter oore kwam dan kan men begrijpen wat of daar te genieten zal zijn voor 25 cent. Bij ongunstig weer vindt het feest plaats op Zon dagavond 13 Juli. Rozenavond. In „Vreeburg" is Donderdag een rozenavond gehouden door de afd. Bloemendaal van Tuinbouw en Plantkunde. Andere inzendingen dan rozen waren ook welkom, en in dit speciale geval meer dan welkom, want zonder deze inzen dingen was de tentoonstelling in een mislukking uitgeloopen. Voor de afd. Bloemendaal, van welke we altijd zulke mooie exposities gewoon zijn, is dit wel heel vreemd. Misschien had de heer Posthu mus Meijjes gelijk, toen hij de geringe deelneming toeschreef aan het feit, dat de roos zich er niet toe leent om in groote massa's te brengen. In zijn openingsrede drukt de Voorzitter het openlijk uit, dat het aantal inzendingen was tegen gevallen. Aangezien de leden om een rozenavond hadden gevraagd was bij het bestuur en de jury de gedachte gewekt, dat er vele inzendingen zou den komen. Het verheugt spr. daarom dat er ook anderen inzendingen dan rozen zzijn. De heer Beunder kreeg in 't bijzonder een pluimpje voor zijn fraaie collectie. Door de jury, bestaande uit de heeren E. W. Scholten, A. Koper en G. J. v. Dijk, werden de volgende bekroningen toegekend. J. Ende, Lindenheuvel, groep Geshneria's, Adianthum en palmen, 9 punten. R. v. d. Hul, Duin hoeve, collectie afgesneden rozen, waaronder en kele zeer mooie nieuwe soorten, 9 punten. Zilve ren medaille. Joh. Mey, Wildhoef, collectie Cuphea miniata en Adranthums, 7 punten. A. F. Bos, een buitengewoon mooie collectie anemonen, ixia's, aconieten, allium (met zaadknop), briadia laxa, calochontus en iris, 10 punten mét lof en bronzen medaille. W. Beunder, mand rozen, 2 pun ten. B. Vader, de Nachtegaal, odorata gemengd, 8 punten. A. J. Martens, grafkrans, 9 punten; een mooi stuk werk. W. Beunder, mand rozen, 6 pun ten; opgeplante mand rozen, 8 punten; collectie adinthum, 9 punten; drijfschaal met rozen, 6 pun ten; fantasiedrijfschaal, 9 punten. Als collectieve inzending zou aan deze inzending volgens de jury 10 punten met een médaille zijn toegekend. De voorbereiding voor deze tentoon stelling berustte bij den heer Hirschfeld en was dus in goede handen. In afwijking met de desbetreffende circulaire werd aan inzendingen andere dan rozen, een me daille toegekend. Bovendien werd de prijs van f 2.50 niet toegekend. De Kennemerweg. Na eenig lapwerk van de vorige week heeft men de Kennemerweg thans in zijn geheel onderhanden genomen. Al wat los gereden was is verwijderd en schoon geveegd, waarna de teering heeft plaats gehad. Fijne grint dient als afsluitlaag, door de motor wals tot een geheel geperst. Door de droogte van den laatsten tijd is het mos van het Bloemendaalsc'he bosch op verschillende plaatsen verschroeid. Met de zender der Ger. Kerk is het nog niet geheel in orde. Een paar keeren heeft de motor ge weigerd, waardoor er niet verzonden kon worden. Ook dit zal echter wel in orde komen. Eben Haëzer. Met ingang van 1 Juli a.s. neemt zuster De Bruin afscheid als directrice van Eben Haëzer. In hare plaats is benoemd mej. v, d. Eist uit Groningen. Auto verbrand. Maandagavond omstreeks 6 uur kwam de heer W. uit Velsen met zijn auto op den Conollyweg, toen juist op den hoek van den Duinweg een auto hem tegemoet kwam Om een botsing te voorkomen, remde de heer W zoodanig, dat de auto in brand geraakte en binnen weinige ocgenblikken totaal werd verbrand. Door verschil lende personen werd getracht met zand te blus- schen, doch dit bleek onmogelijk te zijn. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Een begin van het R,K. onderwijs. Nu tot nog toe de bouw van de R.K. lagere school op zich laat wachten, hebben de Eerw. zusters van O.L. Vrouw HAPTENU ISTLAVN II BLOEMENDAL f IOPNAMEN IN EKjEN OMGEVING Kent U reeds het Amerikaansche Ondergoed „VARSITY"? Het vereenigt in zich alle eigenschappen die men van licht ondergoed mag verwachten. Het is sterk, goed passend (in 7 heerenmaten), zacht zelfs voor de gevoeligste huiden, laag in prijs. Kniebroeken en shirts 12.50, per 3 stuks 30 ets. korting. Combinations 14.25, per 3 stuks 45 ets. korting. MAIS0N HETTY GROOTE HOUTSTRAAT 126 TEL. 1760. van Liefde des Goeden Herders, zich bereid ver klaard, te beginnen met een eerste klas der lagere school. Een der lokalen van het St. Jozefhuis, aan de Dennenlaan, zal voor het onderwijs worden inge richt. Kennemer Lyceum. Bij het eindexamen der afdeeling H. B. school van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal zijn geslaagd de candidaten F. Cochius, Bloemendaal; R. de Flines, Santpoort; mej. A. Hoekstra, Overveen; mej. D. Hupkes, Bloe mendaal; W. Mizee, Haarlem. Afgewezen geen. Schieten. De vereeniging Bloemendaal Com mando behaalde in den Nationalen Schietwedstrijd uitgeschreven door de schietvereeniging „Pro Patria" te De Lier (Z.-H.) ter viering van haar 20- jarig bestaan op Flobertbuks in den korpswedstrijd en Eere-Korpswedstrijd, in elke afdeeling den eer sten prijs. Het vijftal deelnemers bestond uit de heeren J. van Buggenum Jr., D. C. Houtgraaf, P. Langendonk, J Lindeman en C. J. Lindeman. Als groote bijzonderheid zij hier medegedeeld, dat een dezer schutters, met het behalen van den Eere-Korpsprijs zijn 100ste overwinning voor Bloe mendaal Commando had te boeken. De resultaten der laatste jaren door deze vereeniging behaald, zijn te danken aan getrouwe opkomst bij de oefeningen en de vriendschappelijke verhouding onderling. De Bloemendaalsche Propaganda-tuin. Dat was een aardig denkbeeld van de Bloemen daalsche afdeeling der Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde: op het daartoe zoo gunstig terrein tusschen het terras van Hotel Duin en Daal en het aangrenzend weiland, een siertuin te doen aanleggen, en verschillende bloemkweekers in de gelegenheid te stellen, daar hun groepeerkunst te vertoonen. Zoo vaak ik te Bloemendaal kom, bijna wekelijks, begin ik met een kort bezoek aan dit behaaglijk plekje. Het is zoo plezierig, eens iets te kunnen bewonderen! In tegenstelling met zooveel stijfheid en een tonigheid als men op tuingebied te zien krijgt, zooveel onwaardeerend misbruik van mooi plan- ten-materiaal, wordt hier gewerkt in harmonie met de gratie, die de spil is, waaromheen alle planten groei draait. En terwijl het vaak schijnt, alsof slechts aan een paar dozijn siergewassen de eer gegund mag worden, zich in tuinen te vertoonen, is hier een verscheidenheid van vegetatie, die tel kens weer nieuwe verrassingen aanbiedt. Men be hoeft geen afkeer van lakroode pelargoniums te hebben, om toch te vinden dat aan hunne alleen heerschappij rondom vele huizen wel eens paal en perk gesteld mocht worden. Hier wordt, door sa menwerking van ontelbare soorten en variëteiten van planten, een kleurenspel bereikt, beurtelings levendig en fijn. Niet elke week is alles even mooi, wat keurig heid van onderhoud betreft. Dit eischt veel zorg in dezen tijd van 't jaar. Zoodra een plant is uit gebloeid, dient zij afgesneden of verwijderd en door iets anders vervangen te worden: dat is zon der twijfel de bedoeling der verschillende inzen ders. En juist omdat wij hier te doen hebben met wat zich een „propaganda-tuin" noemt, mag men verwachten dat aan die bedoeling, meer en meer, zooveel mogelijk zal worden voldaan. Eensdeels is het hier een handels-onderneming: een permanente tentoonstelling van wat op vak gebied nieuw en aanbevelenswaardig is. De eti quettes bij elk plantengroepje hebben hun reden van bestaan; wie ze laten plaatsen, koesteren met recht de hoop, dat voorbijgaande tuinbezitters daar van notitie zullen nemen en bij tijd en wijlen hun bestellingen doen. Maar anderdeels: om hun levende waar (want planten zijn, evengoed als dieren, levende wezens!) op het gunstigst te doen uitkomen, is het noodig, de gewenschte netheid in het oog te houden, in losse groepeeringen even noodzakelijk als in de stijfste, ouderwetsche figurenleggerij. En wie weet hoeveel invloed de meerdere of mindere netheid kan hebben op klandizie in zake aanleg en onder houd van tuinen! Hoe dit zij, dezen morgen heb ik weer een aan genaam kwartiertje in dit bloemenrijk milieu door gebracht. Bijzonder werd mijn blik getrokken door de prachtige exemplaren van aucausa italica, thans in bloei: schitterende Italiaansche nabestaande van de eenvoudige „ossetong" onzer duinen. En dan door een groote pot zacht-oranje-tintig Helianthe- num amabile, die onder onze wilde planten on der den naam „Zonneroosje", een goudgele nicht heeft op Vlieland en Terschelling. Doch meer dan afzonderlijke planten mij boei den, verheugde mij weer als altijd de aanblik van het geheel. En ik hoop van harte dat menigeen der omwoners en bezoekers daaraan een voor beeld nemen moge voor eigen grooter of kleiner terrein. Geen stuk grond is óf te klein óf te groot, om daarop met gratie te werken. In ieder kunstvak is een der eerste eischen, dat men arbeide in har monie met het karakter van zijn materiaal; waar om zou men hiermee dan ook in de tuinkunst niet in de eerste plaats te rade gaan? Haarlem, 25 Juni '24. GEERTRUIDA CARELSEN. Aanrijding. Maandagavond omstreeks 9 uur, kwamen twee wielrijders van den Tetterode weg, op den Bloemendaalscheweg met hun fietsen in botsing. Beide fietsen werden beschadigd. Overi gens kwamen zij met den schrik vrij. Personalia. Tot lid van het hoofdbestuur der Maatschappij van Nijverheid en Handel werd geko zen o.m. de heer K. C. Honig Mzn,, alhier. Met ingang van 7 Juli a.s., wordt de heer A. Iking, wegens reorganisatie ten postkantore alhier, overgeplaatst als adjunct brievenbesteller te Haar lem. R.K. Muziekvereeniging „Euphonia". De vori ge week Vrijdagavond concerteerde de Harmonie- vereeniging „Euphonia" alhier. De belangstelling was tamelijk groot, dank zij het gunstige weer. Het concert vond plaats op het speelterrein van de St. Aloysiusschool, wat o.i. een zeer ongeschikt terrein is, De ruimte om het concert aan te hooren is te klein, waardoor niet voorkomen kan worden, dat het af en toe wat onrustig is, waardoor juist voor de muziekliefhebbers veel van het mooie ver loren gaat. Ons oordeel over dezen avond is verder alleszins gunstig en het is zeer zeker van de Vereen. Bloe- mendaal's Bloei een prachtig idee geweest om onze 2 muziekcorpsen om beurten te laten optreden. Onderwijs. Mej. E. W. Hissink, alhier, is be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school D. te Velsen. Alles betreffende deze rubriek te adresseeren aan den damredacteur van ons blad, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64huis, Amster dam. Een aardige slagzet, in de partij uitgevoerd door den Franschen speler, André Belard, Belard won hier als volgt: Wit: Zwart: 1. 33—29! 24 33 2. 38: 18 12 23 3 22—18 13 33 4. 32—27 21 32 5 43—38 32 43 6 48 28 23 32 7. 30—24 19 39 8 40—34 39 30 9 35 :2Ü gewonnen. Interessant en leerzaam. Gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus en September zal dit jaar deze rubriek om de veer tien dagen geplaatst worden. Van 4 October 1924 ai zullen wij de rubriek weder wekelijks opnemen. DE ADMINISTRATIE. Oplossingen, enz. te zenden aan den Schaak redacteur van dit blad, Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. Probleem No. 58. A. O k k i n g a (Dronrijp). Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kc2, Da6, Te5, Pe7, Pg5, b3, g4, h4. Zwart: Kfó, Td8, Tgó, Ldó, Pc5, Pd2, d5, e3, g7. Oplossing Probleem No. 55. W. Muntjewerff (1865—1914). 1. e3e4, enz. Goed opgelost door: H. de.Ruijter, te Santpoort; H. W. v. Dort, te Schoten. Huldiging Dr. Lasker. Zaterdag j.l. heeft in het Vereenigd Amster- damsch Schaakgenootschap de huldiging plaats ge had van Dr. Em. Lasker, den eersten prijswinnaar te New-York, mede in verband met het feit, dat de ex-wereldkampioen eere-lid is van genoemde club. De groote meester is bij die gelegenheid niet alleen toegesproken door afgevaardigden van en kele schaakvereenigingen en natuurlijk namens den Nederlandschen Schaakbond (door Jhr. H. Strick van Linschoten), maar ook door talrijke vereerders. Als herinnering aan dien feestdag werd Dr. Las ker verzocht een keuze te willen doen uit een 10- tal kleinoodiën, hem namens het V.A.S. aangebo den door den vice-voorzitter, den heer W. A. T. Schelfhout. Daarna volgde een feestdiner, terwijl des avonds o.a. door dr. Lasker een lezing werd gehouden over het tournooi te New-York. Met een geanimeerden gongwedstrijd werd dit schaakfeest besloten. MUZIEK. Haarlemsche Orkestvereeniging. Op hoogst vereerende uitnoodiging dirigeerde Nico Gerharz Zondagavond het concertgebouworkest te Amster dam en dat men in de hoofdstad onzen Haarlem- schen dirigent naar waarde schat, bewees de enor me opkomst van de concertgebouwbezoekers, welke den laatsten tijd niet zoo groot was, maar bij deze gelegenheid de zaal geheel bezet deed zijn. Als solist trad op de heer Louis Zimmerman, die met het vioolconcert van Max Brüch bij zijn ge hoor een machtigen indruk maakte en voor zijn vlekkelooze voordracht van dit prachtig viool-opus een succes inoogstte zooals het deze kunstenaar ten volle verdient. Over de begeleiding van het orkest en de directie van Gerharz, welke uitmuntte in nauwgezette opvatting van Zimmerman's ver tolking, niets dan lof. Ook de solist heeft zich hoogst voldaan betoond over de wijze waarop Ger harz het vioolconcert geleid heeft, en daarover zijne groote tevredenheid uitgesproken tegenover het Bestuur der H.O.V. dat aldaar tegenwoordig was. Een noviteit voor het orkest was het openings nummer, de Italiaansche ouverture van Schubert, een keuze van den gastdirigent die getuige de bij valsbetuigingen zeer op prijs werd gesteld. Was het succes voor de pauze reeds tot aanmer kelijke hoogte gestegen, na de verklanking van Tschaikowki's Symphonie, zoo rijk aan kleur en inslrumentatie, openbaarde zich dit tot een ware ovatie aan dirigent en orkest waaraan het publiek minutenlang, staande uiting gaf. Nico Gerharz heeft met dit concert wederom be wezen een groot orkestleider te zijn die de eer van Haarlem opnieuw op grootsche wijze heeft ge handhaafd. SPORT. Redingsbrigade voor Drenkelingen. Dat de zwemkunst en de zwemsport groote vorderingen maken in onze veste, bewijzen de vele zwemfees ten en wedstrijden die hier in Haarlem worden georganiseerd. Waarlijk, met onverdroten ijver, worden zwem kunst en zwemsport hier gepropageerd. Voor Zondag, 13 Juli, vraagt de Reddingsbrigade voor Drenkelingen de aandacht van Haarlem's bur gerij. De Reddingsbrigade is dag en nacht paraat om de helpende of reddende hand te reiken en sedert hare oprichting, in 1913, heeft zij reeds in meer dan 200 gevallen, ook bij nacht en ontij, haar nut tig werk verricht. De Reddingsbrigade mag zich verheugen in de sympathie van burgerij en gemeentebestuur en zeker zullen velen zich geroepen voelen, de demon straties en wedstrijden dier vereeniging te bezoe ken. De kas der brigade, we hoorden dit op de Jaarvergadering, heeft dringend versterking noodig. De brigade rekent op een druk bezoek. Het bestuur der brigade, bijgestaan door de Com missie van Advies, heeft een aantrekkelijk pro gramma opgesteld. De belangrijkheid hiervan wordt nog verhoogd door een competitie polowedstrijd voor den Nederlandschen Zwembond tusschen de Waterratten I en de Leidsche Zwemclub II. Op dus allen naar de zweminrichting aan de Houtvaart op 13 Juli; de demonstratie vangt aan te 1.30 en eindigt niet later dan te 5 uur. Een binnenkort verschijnend programma en ad vertenties zullen vertellen waar en wanneer de toegangskaarten verkrijgbaar zijn. Eer en Deugd. De directie van de Nederland- sche Spoorwegen heeft ter kennis van het vrouwe lijk personeel doen brengen, dat ieder van dat per soneel uiterlijk van 1 Augustus a.s. af, verplicht is in dienst een eenvoudig, niet doorzichtig, om den hals sluitend en tot de polsen reikend bovenklee- dingstuk te dragen. Zeer goed, zegt de „Telegraaf" in een zijner ko lommen onder het opschrift „Spotternij Of Sot- ternij". Zeer goed, laat het een S.O.S.-sein zijn, Zeer goed. De Staat jaagt de getrouwde ambte nares naar man en kind terug. Zeer goed. En het sc mi-staatsbedrijf der spoorwegen kleedt de onge trouwde ambtenares aan. Zeer goed. „De Directie van de Nederlandsche Spoorwegen heeft het noodig geoordeeld het vrouwelijk perso neel ook dat op de stations dienst doet mede te deelen, dat het gedurende de uitoefening van den dienst zoo eenvoudig mogelijk gekleed dient te zijn. De Directie heeft ter kennis van het vrouwelijk personeel doen brengen, dat ieder van dat personeel, uiterlijk van 1 Augustus a.s. af, ver plicht is in dienst een eenvoudig, niet doorzichtig om den hals sluitend en tot de pöfeen reikend bo- venkleedingst'uk te dragen." Zeer goed. Ik ken onverlaten, die op reis gin gen, minder om het plezier van het uitstapje dan om het genot van het uitzicht op een half ont- kleede vrouwelijke klerk achter het loketje. On verlaten, die onmogelijke stations opgaven, waar van het half-naakte engeltje den naam op het blanco-kaartje moest invullen, zoodat zij zich voor over had te bukken en aldus vergezichten over hals en schouders opende, waarvoor menig toerist het gloeien der Jungfrau zou gegeven hebben. Zeer goed. De zedelijkheid kan door de ondoor zichtige kleeding niet dan bevorderd worden. Af gescheiden van het levensgevaar. Want stel je eens voor een wachteres in avondkleedij die zoo zeer het hoofd der machinisten op hol brengt, dat zij dwars door alle seinen heenrijden Doch ik lees dat de directie slechts voorschrif ten geeft voor het bovenkleedingstuk. Als ik mij niet bedrieg, draagt een vrouw ook- een of meer onderkleedingstukken. Hoe staat het daar mee? Is het den ambtenaressen vergund, mits zij van boven slechts ondoorzichtig zijn, van onderen te verschijnen in een zwempakje of tricot-beenen of harembroek? En waarom halt gehouden bij het personeel? En gezwegen over de kleedij der reizigsters? Men is zedelijk of men is het niet en dan vind ik het verschrikkelijk, dat de Directie in haar treinen allerlei half ontkleede vrouwen toelaat, die van boven heel en vanonderen anderhalf maal door zichtig zijn. Ik heb eens een statistiek opgemaakt van een dame, die, van Den Haag naar Amster dam, tegenover met zat en ik verzeker u, toen ik in Amsterdam uitstapte, had ik haar in eer en deugd natuurlijk geheel doorzichtig gezien tot op, laat ik zeggen, één achtste, na zoo luchtig was zij gekleed en zoo speelsch scheen het zonnetje door haar heen en ik zou zeker aan de noodrem getrokken hebben, indien ik slechts geweten hadde, dat de Directie zoo zedelijk is als thans blijkt. Zeer goed. Nu nog slechts gonje zakken op de stations om de reizigsters in te hullen en eerst dan kan een redelijk mensch in Nederland zonder gevaar reizen. Zeer goed. Volksuniversiteit. Dezer dagen hield de Volks universiteit haar jaarvergadering in het gebouw „De Nijverheid. De verslagen van secretaris en penningmeester waren zeer optimistisch gesteld. Betreffende het programma van den cursus in het a.s. winterseizoen het volgende: Er zullen cursussen voor en na de Kerstvacantie gehouden worden, benevens een aantal werkcur- sussen. Hiervan vermelden wij dat prof. Buijtendijk zal behandelen de Natuurhistorie; de heer Luijten het onderwerp: Vervalsching van Levensmiddelen; eenige cursussen over een paar jaar verdeeld over: Volkspolitiek, door den heer A. H. Gerhard, het onderwerp zal zijn „De zedelijke grondslagen van het socialisme". De heer George Robert zal een serie lessen geven naar aanleiding van de volks concerten, die dezen winter zullen gegeven worden door de H.O.V. De heer van Staveren zal zijn cursussen van het vorige jaar voortzetten, evenals de heeren Japikse, dr. Van den Bergh van Eysinga en dr. Haak. Ds. Brussaert van Bloemendaal zal spreken over een nader te bepalen onderwerp. De heer Mesritz zal behandelen het onderwerp: „Het nut van de electriciteit Vijf lezingen zullen gegeven worden door prof. Lorentz, over zijn ervaringen te Genève bij den Volkenbond. Verder zal nog gegeven worden een „Adama van Scheltema-avond", waarbij prof. Bolkensteijn eeni ge gedichten van Adama van Scheltema zal voor dragen, terwijl Jan Musch den avond verder zal opluisteren. Verder zullen nog als leeraren optreden mej. Carry van Bruggen, de heeren Voorzanger, mr. v. d. Bergh en prof. Berlage, die zal spreken over Bouwkunst, terwijl verder een filmavond zal gege ven worden, waarin leerzame films vertoond wor den, bijv. op microscopisch gebied. Nadat eenige vragen door den voorzitter beant woord waren, werd het programma goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende bestuursleden, zijnde de heer dr. Kers bergen, mevr. Van den Bergh van Eysinga, me vrouw Bolding Goemans, mevrouw Willekens Mac- donaldReijnvaan en de heer M. de Braai, bij acclamatie werden herkozen. Wagenweg 102—-104, Haarlem Telefoon 2858 GEBOREN: z. van G. van der Meer en A. M. Smit; z. van A. van Santen en L. de Ruijter; z. van J. H. Mulder en C. A. Veldman; d. van J. H. de Wilde en A. de Clercq; z. van N. van Tunen en M. Admiraal; d. van J. J. M. Wiegman en E. M. W. Regout, wonende te Heemskerk; z. van H. J Wassink en C. M. de Leeuw. ONDERTROUWD; M. Ringnalda en A. H. Hui- zinga. GETROUWD; Jhr. M. van der Goes en A. van der Plaats. OVERLEDEN; G. van Zijverden, 53 j.; A. Th. Sprokkelenburg, 21 j. Terug te bekomen bij: C. van der Veer, Bloemen daalscheweg 73 Bloemendaal, een kinderportemon- naie; C. Nolet, Soutmanstraat 10 Haarlem, een verm. gouden broche; A. Huison, Vijverweg 4a Bloemendaal, een bril in etui; G. van der Werf, Korte Kleverlaan Bloemendaal, een hoepel; Ho- genbirk, Noorder Stationsweg 20 Bloemendaal, een stofbril; H. Blankwater, Tetterodeweg 25 Over veen, een riem; G. Schaap, Spaarndammerplant- soen 2 huis Amsterdam, een kinderportemonnaie; A. Zuurbier, Zuidertuindorplaan 2 Overveen, een potlood; Kuijte, Aerdenhoutsweg 1 Aerdenhout, een hondentuig; aan het bureau van politie te Overveen, een bekertje, een pet, een vulpotlood, een emaille broche, een broodzak, een slinger van een auto, een horlogeketting, een ceintuur; post Noordzeestrand; een pet, een huissleutel, een da mesregenmantel, een werkjasje, een kinder-porte- monnaie. Komen aanloopen bij; Vermeer, Bloemendaal scheweg 75 Bloemendaal, een herdershond; R. Wit, Vogelenzangscheweg 98a Vogelenzang, een dobermann pincher. Zondag 6 Juli. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur, de heer H. Gordeau Jr., Algem. Secr. v, h. Ned. Jongel. Verb, te Bussura. GEREFORMEERDE KERK, voormidd. 10 uur, Ds. Brouwer van Heemstede, n.m. 5 uur Ds. Brouwer van Heemstede. LOCAAL OPENBARE SCHOOL, voorm. 10 uur, de heer K. Koopman. REGILIEUSE KRING AERDENHOUT, Huize „Kareol", van Lennepweg. Dr. C, E. Hooykaas, Rem. Pred. te Rotterdam. VEREEN. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN in het gebouw van den Protestanten bond. Dr. J. C. A. Fetter, Rotterdam. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd, 10 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, „De tempel des harten", Eph. 3 17. Doopsbedie- ning. Collecte orgelfonds. Ofschoon wij het niet wenschen te pousseeren als geneesmiddel voor een bepaalde ziekte, mogen wij op grond van deskundige verklaringen Oberlahnstein zeer zeker aanbevelen als een tafeldrank, die bij geregeld gebruik een zeer gunstigen invloed heeft op de vitaliteit van den gebruiker. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevo len in heele Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 cents. GEVRAAGD een net Hulp van werkster 4 ma: week, v.g.g-v- Aanm. Z. Stationsweg 6. GEVRAAGD met 1 Ai een P.G. Adres Mevrouw RF „Narmada", Duinlustpark, poort-Station. Pension gevr. voor Aug 2 volw. en 3 kind. van 5— Br. No. 6025 Centr. Ad MAX R. NUNES, Amsterdf in gevestigde Handelsza Amsterdam. Kapitaal-de f -a«non Br. onder lett. P.N. 228 Adv. Bur. D. Y. ALTA, Amst le Haarlem vraagt nog leden. Repetitie Dinsdagavc 10 uur. Br. lett. C. aan ALTA, Ged. O. Gracht 47, Hi Te koop: zwaar ronde tafe 7 stoelen met losse zitting Commode (empire) f 48.— en Houtsneden. Z. B. Spaarne 44 Hf PENSION voor alle soorten Huisdit KLE1ST, Houtvaartspad 206 t Pijlslaan. Verschillende ra: den te koop. Zweedsche Heilgymnast Massage Zonnelamp-behandeling Bloemendaalscheweg 98 Bloemendaal. - Teleph. Meestal thuis tusschen 2 en VRACHTRIJDI Handel in Grond, Mi Grint enz. Telefoon 21 Kieuren, Witten, Repareere Nieuw Werk. Concurreerend: zen Begrootingen kost Dierenarts Spreekuur 1-2 en 6- Telefoon 22045 Boekhandel P. STINS Telefoon 22045 Beleefd aanbeve BLOE OPGERICHT 1845 kruideniers- comestibles, drogisterij

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2