i Alex Huykman Fl. 1.25 Adverteert in dit blad GEVESTIGD A. NOORDA M voor irootfi Mafwiil WAARHEEN DEZEN ZOMER? H.li. Slagers! VERSCHENEN: Die Niederlandischen Handelskammern, ihr Wesen, Ziel und ihre Entwicklung Jhr. J. C. MOLLERUS EDWARD JORIS, Gr. Houtstr. 94, Tel. 3684, Haarlem Voeten en Schoenen J. L. ROEST Het Dienstbo P I r I F B I SANTPOORT. VAN KIER EN DAAR. ALLERLEI. aan den KLEVERPARKWEG 21 D een modern ingerichte KAPPERSZAAK van v.h. Chef-Kapper afd. „Stoop's Bad" Salon voor Scheren en Haarsnijden Eerste klas bediening Billijk tarief PARFUMERIEËN en TOILET-ARTIKELEN DAMRUBRIEK. INGEZONDEN. POSTZEGELRUBRIEK. BURGERLIJKE STAND. GEVONDEN VOORWERPEN. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. AERDENH0UT. SANTPOORT. ARNOLD MAAS, Gr. Markt 14, Tel. 521, HAARLEM H. v. RIGTEREN 18e JAARGANG. Uitge Verkrijgbaar in den Boekhandel en bij DEN UITGEVER AGI concurrentiemogelijk ernr^6" t deze gelijk. Juist in de k É5S V<!oral wanne: f I K: f TV i W Door jarenlange ervaring op dit gebied zijn er in dit magazijn uitsluitend le kwaliteit artikelen verkrijgbaar. Tevens is er bij den heer Hombroek een depot van zegelverkoop gevestigd, wat zeer geriefelijk is voor de omwonende particulieren. Wij wenschen den heer Hombroek en zusters een goed succes. Zie advertentie. De geestelijke verzorging in het Prov. Zieken huis. Bij de bespreking van het voorstel tot vaststeling van de rekening van ontvangsten en uitgaven over 1923 van dit gesticht, betreurde een lid der Prov. Staten het, dat er op art. 33 zoo sterk bezuinigd is. De geestelijke verzorging der verpleegden en verplegenden mag toch niet onder de bezuiniging lijden. Het is daarom gewenscht, dat zoo spoedig mogelijk een predikant wordt aangesteld, opdat vooral met het oog op net her derlijk bezoek, de geestelijke leiding in één hand zij. Daartegen werd door een ander lid opge merkt, dat men het beter achtte, predikanten van verschillende richtingen voor predikbeurten te vragen. Een vergissing. Het dorp Bilthoven is een Japansche theetuin rijk, waar 's avonds gedanst wordt. Overdag hangt voor aan den weg een bordeje „Entree vrij", maar 's avonds als je dansen wilt draait men het bordje eenvoudig om en dan wordt het „Entree 25 cent". Doch ter zake. We zaten er rondom een planken podium in de open lucht. In een hoek speelde een orkest afge zaagde moppen, 't Nieuwste of liever de laatste in chronologische volgorde was „The Sheik". Na gevraagd te hebben wat nu 't Japansche van dezen tuin was, maakte m'n vriend me erop attent, dat er lampions met electrisch licht hingen. Voor ons zaten twee heeren met dames, één ervan was blond en scheen zich te geneeren om met één der te Bilthoven kampeerende padvinders te dan sen, althans zij bedankte hem. Ineens speelde het orkest ter afwisseling de Serenade van Tosselli Een blonde heer in 't grijs, met een MacDonald kuif, werd geïnspireerd en kwam van den anderen kant dwars over hetleege podium naar de blonde dame. Hij maakte een keurige stijve buiging en fluisterde de gebruikelijke woorden.... en zoo waar de zich zoo voornaam gevoelende dame accepteerde. Het paar betrad moedig den dansvloer, zich ver wonderende dat er niet meer enthousiasten waren, maar nog nauwelijks hadden ze drie passen gedaan of uit de richting van den kapelmeester kwam een driftig, kort: „abuis!" De kapelmeester n.l. had met verwondering de blonde man gevolgd toen hij zich dwars over het podium naar het voorwerp zijner keu/.' bega ergernis was op z'n gezicht te lezen toen hij de blonde dame vroeg.... hij werd echter wit van kwaadheid toen hem duidelijk werd dat het blonde paar op deze muziek wilde dansen. Een onderdrukt gelach van het aanwezige pu bliek was duidelijk hoorbaar, 't Paar spoedde zich verlegen naar 't tafeltje terug, alwaar de heer een stoel bijschoof. Doch de beproevingen waren nog niet ten einde. Na afloop van een korte pauze klonk 't voorspel van een step. De kapelmeester draaide zich naar 't blonde paar en riep: „Nu kunt U dansen." 't Publiek brulde,.... 't blonde paar ging dan sen! KEES. Handleiding voor het wonen. Het Fransche kunsttijdschrift „L'Esprit Nouveau", dat gewijd is aan de moderne kunst en de bestrijding van oude, ingeroeste begrippen, bevat een artikel van Le Cor- busier Sangnice, waaraan „De Bouwwereld" een en ander ontleent. Hij schrijft over de moderne woning en „het huis als woonmachine" en geeft daarbij de volgende „handleiding voor het wonen". „Eisch een toiletkamer op de zon, een van de grootste kamers in het huis, b.v. den salon van vroeger. Zoo mogelijk uitkomend op een terras voor zonnebaden; vaste waschtafels van aardewerk, douches enz. Eisch een kleedkamer, opdat ge u niet op de slaapkamer zult behoeven te ontkleeden, wat on hygiënisch is en rommel geeft. Eisch gladde muren en plafonds, in de muren in gebouwde kasten en meubels die ge uit den weg wilt hebben. Eisch een keuken op de bovenverdieping ter ver mijding van, onaangename geuren in huis. Eisch tusschen de ramen weinig muur en geen diepe ingebouwde vensters, die het licht spaarzaam doorlaten." Door al deze verlangens schemert de cardinale hoofdgedachte, waar alles om draait: Verlang toch geen namaak-architectuur, maar échte waarde voor uw gezondheid, uw gemak, uw behaaglijkheid, in één woord: voor uw wél-zijn. Dit, en geen ander is de diepe ondergrond van het betoog. Werp al het gekunstelde, opgesmukte, over dadige, on-echte uit uw woning. Wees modern, in alle opzichten: „Als ge een auto houdt, slaap dan niet in een antiek bed". BAKENESSERGRACHT 53 - Haarlem Telefoon 775 Voetonderzoek Kosteloos Beschaving. De onlangs gestorven professor Isaac van Dijk, zelf een man van breede ontwikke ling en fijne beschaving, heeft in de inleiding op zijn laatste geschrift „Socrates" eene kostelijke anecdote verteld. Ze is kostelijk voor fijnproevers. Hier is ze. Een schoolopziener bezocht een school waar ook „gedaan" werd aan vaderlandsche letterkunue. Aan ten van de jongens vroeg hij: mijn jonge.. Zig mij eens, wie heeft den Lucifer gemaakt? De jongen wist het niet en dacht vermoedelijk dat er onder zoek gedaan werd naar de een of andere onbe hoorlijkheid met lucifers. Hij antwoordde: ik weet het niet, meneer, ik heb het niet gedaan. - Daar mee liep de zaak voor het oogenblik af. De school- ipziener gebruikte het tweede ontbijt bij den bur- gemeestetr der plaats. Hij vertelde van zijn wede.- varen op school, van den jongen, wien hij vroeg: wie heeft den Lucifer gemaakt, met het antwoord: ik weet het niet, ik heb het niet gedaan. Nu, zei de burgemeester, houd er maar gerust voor, dat hij het gedaan heeft, hoor. Een glans van innig zelf behagen overtoog daarbij 's burgemeesters gelaat en zijne gade glimlachte minzaam over een gevulde oesterschelp. De schoolopziener ging 's avonds naar huis en ontmoette in den trein een lid der Provinciale Staten, dien hij kende. Hij vertelde na tuurlijk het geval met den jongen en den burge meester. Het statenlid antwoordde: o, kende u dien burgemeester niet, die man heeft geen flauw besef van muziek! Tot een van de vele waarschuwingen die men krijgt, die wijzen kunnen op minder goede voeten of op minder geschikt schoeisel, behoort te spoe dige vermoeidheid, die in vele gevallen gepaard gaat met pijn in de beenen en andere lichaams- deelen. Dit kan echter ook wijzen op een minder goede gezondehdi, waarvoor men zoo spoedig mogelijk den medicus moet raadplegen, ten einde door een onderzoek de juiste oorzaken vast te stellen en te trachten in verband daarmee verbetering aan te brengen. Als nu bij dat onderzoek niet tevens de voeten en het gedragen schoeisel deskundig onderzocht en beoordeeld zijn, is dat onvolledig en bereikt men allicht geen verbetering. Wijl nu de ervaring leert dat te spoedige ver moeidheid in de meeste gevallen haar oorzaak vindt in den veranderden vorm der voeten en af wijkenden stand der beenen, verergerd door niet goed ingericht schoeisel, verdient het aanbeveling, eerst voeten en in hoofdzaak de gedragen schoenen grondig te laten onderzoeken door den maatschoen maker. In de meeste gevallen zal dan blijken, dat zoodra het schoeisel beter aan den vorm der voe ten voldoet en de beenen in evenwicht gezet zijn, zoodat voeten en beenen weer normaal kunnen functioneeren, een herhaling der vermoeidheid zal uitblijven. Wanneer nu echter blijkt, dat ondanks de ver beterde zorg met het schoeisel, toch de bezwaren van pijn en vermoeidheid blijven bestaan, moet men niet langer zoeken naar oorzaken op het terrein ven den schoenmaker. Het is af te keuren, dat hee ren doctoren en andere onkundigen in zoo'n geval doorgaan met platvoetzolen in verkeerde schoenen te leggen. Het is in dit verband van belang hier eens weer te geven wat Dr. A. H. Laan te Utrecht reeds in 1912 over het verkeerde van de platvoet- zool in het Nederlandsch tijdschrift voor genees kunde (jaargang 1912, 2e helft No. 15, Zaterdag 12 October) heeft geschreven. „Al is het waar, dat men de voetbezwaren lan gen tijd afhankelijk heeft gesteld van de aanwezig heid van een platvoet, een insufficiënte, onvol doend ontwikkelden voet of hoe men dien ook noemen wil; al is het waar, dat door het behandelen van den platvoet de bezwaren verdwenen; waar, dat de zoogenaamde platvoetzool veelal de bezwa ren wegneemt of vermindert, zelfs wanneer geen platvoet bestond; dit alles moge zóó waar zijn, dat de groote meerderheid onzer artsen de behandeling van voetbezwaren begint met het voorschrijven van een platvoetzool, zoodat wel in geen land ter wereld de zoolenfabrieken het zóó goed hebben als in Nederland dit neemt niet weg dat er stemmen beginnen op te gaan tegen schromelijke overdrijving bij het toedienen van het zoogenaam de „alheill" (voor alles goed) middel: stemmen, welke doen uitkomen, dat de zool niet het middel „par excellence" is, dat er andere en betere ge neesmiddelen voor voetbezwaren bestaan. Hoevele patiënten worden niet genezen met een kleine wij ziging in leefwijze of schoeisel. Staffel is een van deze. Hij kent „geen soort van platvoetzool waar mee alle platvoetlijders tevreden zijn." Bradfort noemt het correctie (herstellingsvermo gen) dezer steunen zeer begrensd. Zij zijn niet in staat de noodzakelijke abductie (aanvoeren) van den voorvoet te bewerken. Zij beletten het balan- ceeren (veeren) van den voet gedurende het loo- pen. Zij bederven derhalve den voet. Men begint meer aandacht te besteden aan beter schoeisel. De oude voorschriften van Petrus Cam per, Thomas, Beelij, Müller, Nijrop en anderen zijn door 't zoolenstelsel te veel op den achter grond geraakt. Slechts van jongen datum is de verzuchting van Gaugele: Wat ijdelheid en onverstand door slecht schoenwerk aan de voeten gezondigd hebben, kon den wij gelukkigerwijze door goed maatwerk weer herstellen. Vele verhandelingen der laatste jaren vestigen in 't bijzonder de aandacht op verbeterd schoeisel naar individueele leesten gemaakt. Uit dit alles blijkt een verblijdende, verhoogde belangstelling voor dit onderwerp. Ik kan dit slechts toejuichen. Mij persoonlijk kwam het zoo lenstelsel nooit anders voor dan als lapwerk, waar mede men een slechten schoen niet kan en mag goed maken. Sedert ongeveer 8 jaar heb ik mij onafhankelijk weten te maken van 't zoolenstel sel. Ik heb er geen spijt van nooit meer zooien noodig te hebben, terwijl ik meer dan ooit erken, dat de zool, vooral bij kinderen, groote nadeelen bezit, waardoor de voeten dezer kinderen bedorven worden wanneer zij veroordeeld zijn ze te dragen. En de behandeling van voetbezwaren bij kinde ren besprekend, zegt Dr. Laan verder: „Voor de besproken knikvoeten gelden de woor den van Kirmisson: „zooien zijn niet alleen half werk, ze zijn verkeerd". De platvoetzool grijpt de afwijking niet aan op de goede plaats. Daardoor corrigeert zij niet of niet voldoende en brengt schade door druk uit te oefenen op die plaatsen welke niet gedrukt behooren te worden. De voet glijdt van de zool af, en zal daardoor den pronatie (omgeknikten) stand niet verliezen. Evenmin als de abductie (afvoering) zal worden omgezet in ad- ductie (aanvoering)wat conditio sine qua non (eerste eisch) is. De voetholte wordt door de zool gedrukt, welke ook de specie is waarvan zij ver vaardigd worden; aan den kindervoet wordt de vrije bewegelijkheid ontnomen, zulke zooien maken de voeten tot stelten. Zij belemmeren de normale ontwikkeling. Zij bevorderen de atrophie (werke loosheid) der korte voetspieren. Waar het eenige doel is de voetvorm om te zetten en de voetfunctie te verbeteren door het herstel van spiereneven- wicht komt men derhalve met het zoolenstelsel bij den kinderknikvoet niet uit. Het helpt niet of men aan de platvoetzool staan de kanten aanbrengt, teneinde het afglijden te voorkomen. De drukking op de vaten, zenuwen en spieren der voetholte wordt daardoor niet opgehe ven, het immobiliseeren (onbeweeglijk maken) der middenvoetsgewrichten niet voorkomen. Met de zooien is het ook niet goed mogelijk de kinderen te dwingen tot het loopen toeing inward (teen- en binnenwaarts). (Taylor, Hoffman Hoffa). Dit loopen met adductie der voorvoeten wordt vaak door de natuur zelf aangegeven en moet an ders worden bevorderd. De hielkap van Hoffa, door hem in 't Orthopaedisch Centralblatt, als eerste ar tikel, aanbevolen, verdient alles behalve aanbe veling, om deze reden, dat zij de gewone zoolna- deelen bezit en bovendien de functie der beide springgewrichten niet weinig belemmert. Even verkeerd is de hooge rijgschoen, vooral die hard leer, tot steun der enkels. Deze schoenen, gewoonlijk van flinke hakken, zwakken hevel (cam- breur) en hard voorzoolleer voorzien, belemmeren niet alleen de normale beweeglijkheid zonder in vloed uit te oefenen op pronatie (knikking) en adductie (afvoering). Zij bederven den normalen gang en storen de circulatie (bloedsomloop). Zij zijn een voortreffelijk middel om de kinderen koude voeten te bezorgen. Een onfeilbare baro meter eener bedorven voetcirculatie. Hoe zal men op verbetering der voetfunctie kun nen rekenen wanneer men systematisch de vocht- circulatie, d.w.z. de voedingstoestand, belemmert in plaats van bevordert?" ALEX HUYKMAN. Alles betreffende deze rubriek te adresseeren aan den damredacteur van ons blad, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64huis, Amster dam. „Het Damspel" De redactie van dit blad, wel het beste dat op damgebied bestaat, is thans als volgt samengesteld: Hoofdredacteur: Herm. de Jongh; red. Binnen land: H. C. van Oort; Binnenland: W. v. Daalen; Partijenanalyses: F. C. Carlebus; Kijkjes in de Clubs: N, de Haas Jr.; Problematiek: G. J. A. van Dam; Eindspelen: P. Schaaf; Engelsch correspon dent: G. L, Gortmans, Het verschijnt iedere maand in boekvorm, tegen den abonnementsprijs van f 3.per jaar. Bij den administrateur, den heer J. W. van Darrelen, Roos- veldstraat 70, te Haarlem, kan men zich abonnee- ren. Hieronder een bijzonder fraai stukje uit ge noemd tijdschrift: 1 2823 19 28 gedwongen, 2. 48—42 37 48 3. 38—32 28 37 4. 3329 24 44 moet twee slaan. 5 4641! 48 45 weer meerslag! 6 49 40 45 27 ten derden male: meerslag gaat voor! 7. 46 5! Die meerslagbepaling! Hoeveel onverwachte uit slagen heeft die al veroorzaakt en hoeveel proble men danken haar hun ontstaan?! De auteur van bovenstaand geniaal stukje is J. de Bree, een der beste medewerkers der probleem rubriek van „Het Damspel". MUZIEK. H. O. V. Het Bestuur der Haarlemsche Orkest Vereeniging heeft het ledenconcert op 22 Juli a.s. toegankelijk gesteld vc>r de leden van den Volks bond tegen Drankmisbruik ter gelegenheid van hunne vergadering. Sursum. Verleden week Vrijdag gaf ons Fan farecorps eene uitvoering op het z.g. aardappelveld. Wij zijn er slechts enkele oogenblikken geweest, want het was haast niet mogelijk er lang te ver toeven. De wakkere mannen bliezen met lust en men staat verbaasd wat dit corps na een paar jaar studie presteert. Wij hebben ons echter geërgerd over de plek die was aangewezen om dit corps te laten optreden. Achter op het veld, in een hoek, had men eenige stoelen geplaatst en daar moest het programma maar worden uitgevoerd. Rondom stonden de toe hoorders in het mulle zand en o, wee als een hunner zich verplaatste, de geheele omgeving werd in een stofwolk gehuld. Zou het niet mogelijk zijn, da aan dit muziek corps voor zijne uitvoeringen een betere plaats werd aangewezen? M.i. is er nog wel een plekje in het bosch te vinden, hoewel ik moet toegeven dat zulks door het vele prikkeldraad uiterst moei lijk zal zijn. Als de Gemeenteraad eens in overweging wilde nemen om vóór de stal van den heer Böttger een muziektent te plaatsen met eenige banken er omheen, ik geloof dat menige Bloemendaler deze verandering van het bosch zeker op prijs zou stel len. U dankend voor de verleende plaastruimte. W. F. G. DANKBAAR. Kroniek. Costa Rica. Hier verscheen: met het portret van Jesus Jiminez, 2 centimos groen; met het portret van Don Rodrigo Arias, 1 colon, sepia. Duitschland. Hier verscheen: 50 pf. nieuwe type adelaar; 60 pf. met het portret van den bekenden directeur-generaal van de Diiitsche posterijen, Von Stephan, aan wiens initiatief het te danken is, dat de eerste internationale bijeenkomst van afge vaardigden der posterijen te Bern, met goed resul taat uiteenging. Frankrijk. Bij gelegenheid van de Olympische spelen verschenen speciale gelegenheidszegels en wel: 10, 25, 30, 50 centimes. Hongarije. Hier in het Parlament type: 2000 Kro nen, karmijnrood. Noord-Amerika. Hier verscheen een drietal ze gels, ter herdenking van den driehonderdsten ver jaardag van de stichting van Nieuw Amsterdam (New York). 1 cent, voorstellende het schip Nieu Nederlandt, waarmede de overtocht plaats vond. 2 cent, voor stellende de landing op Albany op 1 Mei 1624. 5 cent, gedenkteeken voor de uitgewekenen in Florida. N.W. Pacific eilanden. 1 penny, purper (koning George), 6 pence, grijs blauw, (kangeroe). Polen. In de nieuwe muntwaarde verschenen: 1 groszy, roodbruin; 2 gr, zwartbruin; 3 gr. oranje; 5 gr. olijf; 10 gr. groen; 15 gr. rood; 20 gr. blauw; 30 gr. violet; 50 gr. lila. De nieuwe munteenheid van Polen, is de Zloty, ter waarde van ongeveer f 0.50. 1 groszy is een honderdste deel van de Zloty, dus ongeveer een halve cent. Portugal. 1 Escudo, Ceres-type. Salvador. 1 Centavo, violet; 2 c. donkerrood; 5 c. licht groen; 6 c. donker blauw; 10 c. geel; 20 bruin; 25 c. grijs; 70 c. rose; 1 Peso. Zwitserland. Luchtpostzegels; 65 centimes, blauw; 75 centimes, vermillioen; 1 franc, violet. JANSEN. GEBOREN: d. van L, Boorsma en C. Strikwerda. z van Ph. Homburg en M. Maas. ONDERTROUWD: J. Schenkel en L. Zieltjes. J. Droste en M. J. G. de Wild. Ch. Mendes de Leon en B. B. M. Veltman. GETROUWD: M. Ringnalda en A. H. Huizinga. Terug te bekomen bij: G. Schouten, Gen. de la Reijstraat 95 Schoten, een zwart regenhoedje; van der Maas, Dompvloedslaan 43 Overveen, een gummi zeiltje; Hackhuijs, garage Zeeweg Overveen, een kinderjasje; Nieuwenhuizen, Wouwermanstraat 38 Haarlem, een paar kinderkousjes; Erlings, Harten- lustlaan 4 Bloemendaal, een lorgnet in étui; P. van der Werf, Brederodeweg 57 Bloemendaal, een zil veren armbandje en een bruine kip; P, Weijers, Patentiestraat 15rood Haarlem, twee zakdoeken; C. Hogenbirk, Noorder Stationsweg 20 Bloemen daal, een knipmes in etui; C. Hesseling, Zuider Stationsweg 7 Bloemendaal, een kammetje in etui; J. van Mastrigt, Overtonstraat 39 Schoten, een zil veren damesknipje met inhoud; van Roode, Mid den Tuindorplaan 9b Overveen, een verm. goud .n medaillon; G. Iking, Houtvaart 64 Overveen, een huissleutel; Postkantoor, Overveen, een vulpenhou der; W. Vader, Midden Tuindorplaan 18 Overveen, een paar dameskousen; G. Groenendijk, Rollands pad 68 Overveen, een verm. gouden lorgnet; A. G. van Wijk, Zijlweg 5 Overveen, een damestaschje; van Kessel, Tuindorplaan 8 Overveen, een dames portemonnaie met inh.; E. Hessels, Zuider Tuin dorplaan 12 Overveen, een carbidlantaarn; aan het bureau van politie Overveen, een padvinders zak doek, een dameshandschoen, een kinderkousje, twee ceintuurs, 2 koperen gewichten, een badpak met muts. Aan den politiepost aan het Noordzeestrand: eenl brillenhuisje, een badmuiltje, een pet, een ring met| sleutels, een lorgnet in etui. Zondag 20 Juli. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Heilig Avondmaal. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur, Ds, M. J. A. de Vrijer, Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voormidd. 10 uur, den heer G. B. Wurth. n.m, 5 uur den heer E. L. Smelik. REGILIEUSE KRING AERDENHOUT, Huize „Kareol", van Lennepweg. „Kareol", van Lennepweg, v.m. 10.30 uur, Dr. H. T. Oberman, Rotterdam. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, j Ds. V. Roos, te Bloemendaal. Agent HOYMAN SCHUURMAN'S REISBUREAU - Amsterdam Er is dezen Zomer zooveel te zien dat het voor onze cliënten moeilijk is een keuze te maken. Ten einde dit te vergemakkeiiiken geven wit onderstaand een kort overzicht van de voornaamste bijzonderheden en festiviteiten: Britisch Empire Exhibition. Deze tentoonstelling, de grootste die ooit gehouden weid, is op 23 April j.l. geopend. De tentoonstelling is, eenmaal gereed, een bezoek overwaard. D"or de enorme toevloed van vreemdelingen verdient het dringend aanbeveling ziine arrangementen zeer vioegtiii'ig te maken. Reeds thans zijn verscheidene hotels voor den geheelen zomer volgeboekt. Bij tijdige bestelling kunnen wij echter nog steeds hotelkamers bezortien. 8-daagsche Gezelschapsreizen naar de Britisch Empire Exhibition, vertrek: 25 Juli, 8 en 22 Augustus, 5 en 19 September. Spoedige aanmelding wordt dringend aanbevolen. Spiez (Berner Oberland) gelegen aan het Thuner Meer, kunnen wij voor een bezoek in het voorjaar ten zeerste aanbevelen. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" Vacantiereizen naar de Middelandsche Zee. De reis over zee naar Genua is ten zeerste aan te be elen en kan de overlan Jreis d or ons geheel in overeenstemming mei de wenschen der reizigers geregeld worden. Vraagt ons programma der Gezelschapsreizen naar de Britisch Empire Exhibition te Wembley. lste klas VET, KALFS- EN OSSENVLEESCH Billijke Prijzen ZIJLWEG 97 HAARLEM, Tel. 781 Gen. Cronjéstraat 40 SCHOTEN GOUD-, ZILVFR-, UURWER KEN alsmede Alpaca en Doublé artikelen Billijke prijzen Alle reparatiën op dit gebied Wilt gij uw bestellingen practisch inboeken schaft dan een blanco orderboek aan. Grootformaat, stevig gebonden, dik papier Verkrijgbaar bij Uitgever dezes Voor een half ja Eén gebed heb ik m; mij zijn of worden mog LEVEN! Loopen door de drinken in de glo droomen, en zingende hoofd in en het gemoed v alles in den strale o, door het bloeiei dankbaar om lede En dan door van kleuren v rustig 't gebaa der zwijgende DOOR Secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken van Haarlem en omgeving BLOEM Hotel Rusthoek. Tuincoi Hotel Duin en Daal. T 5.30 uur. HAA Atlanta bioscoop. Alle Zondag, Woensdag 24.30 uur. SCH Gebouw „Geko", Spaarr Zaterdagavond van 1 n.m. 36 uur matine concert. (Nadruk Ofschoon het die zoo oud is, dat Just' eeuwen geleden de is het de laatste ja: mate gaan nijpen. Ze heeft men pogingen dit pijnlijk probleem onderwerpen. In Oo heeft de regeering paalde commissies o zent zijn het vooral: bestuurders van arb lijke instellingen, di deze aangelegenheid De directeur van I beidsbeurs te Rotter: |we Rotterdamsche een en ander over dienstbodennood gez len verrassend licht i zaak. Deze deskundige dienstboden ten deelt „dat het gaan van zo ■j'ezinsarbeid naar an jderd het verdringen 'mannenarbeid door vrouwenarbeid in fal ion, hotels en kante lat er in het algemet wenarbeid en onder ners een permanente rende werkloosheid h I meening is uitsluitend van de vt beidsvoorwaarden ka zou neerkomen op de nen tegenover de fal sen. „Zoo hoog" ze dienstbodenloonen ni brieken kunnen er bo en in den ambtenaar rek aan dienstbode gaat de huisvre en geestelijk ten ond toch reeds zoo laag z bezuiniging is I sprake van zijn l lijken arbeid te'betal I 0(ïien' dle °P de fabr M aar er is> en h ^au de arbeidsbeurs c lichter tot wijziging 1 Kaard, nog een tw dienstbodennood en waardeering Van d< overstaan van maats L - v* JH

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 6