E Zn. Wol, Zijde en Katoen ILS Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vogelenzang n 22029 VRIJHEID. F. WISBRUN LIFFMANN - ?l0!ÏBBr EILER'S SPORTARTIKELEN van Boorden, pmaakwasschen ILOEMENDAAL N ER Boekhouden Fotografisch Atelier KONINGINNEFEESTEN. Sporthuis „Haarlem" .EN fELEF. 22260 J. de Reiger 18e JAARGANG. ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1924 No. 35 Uitgever: A. EIKELENBÖOM, Bioemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: BloemendaaSscheweg 42. - Tel. 22324. rmakerij ^eparatiën riem [AMENS HARTENDORP "Gr.Houtstr.169, Tel.3472 H? DEMON iseigenaren ALM rij W. Scheepstra, v P. E. N„ Bl'daal. v/h C. HOEING, Tel. 382-873. Directeur. Extra voordeelige COUPONS in PLAATSELIJK NIEUWS. Hockey-sticks Voetbal GR. HOUTSTR. 123 - TEL. 2215 HOTEL „DUIN EN DAAL'' ZONDAGMIDDAG-CONCERT TELEFOON 2155 SERRE-MEUBELEN is- en Waschmanden, RATIE-INRICHTINQ fiLOEMENDiALSCH WEEKBLAD -- 1329 Lederwaren en Advertentiën: 15 cent per regel, bij afname van 500 regels of meer, korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels 1,elke regel meer 10 cent. Tusschen den tekst of op een bepaalde plaats speciaal tarief. teenstr.) Tel. 1952 ELEFOON 22242 RSWAREN CHWAREN I AAK ARTIKELEN HAARLEM ook gefileerd ing van: ol, Griet, Kabeljauw, en Paling, Ansjovis, nz., enz. en Visch. 50RRADIG /oornaam ie letten. De eenige menschelijke dwang die waarlijk op voedend werkt, is de onbelemmerde uitstraling der innerlijke meerderheid, J. LIGTHART, AGENDA: BLOEMENDAAL. Hotel Rusthoek. Tuinconcert van 7.4511 uur. Hotel Duin en Daal. Tuinconcert, 's middags 3 5.30 uur. HAARLEM. Atlanta bioscoop. Alle avonden 8 uur voorstelling Zondag, Woensdag en Zaterdag matinee van 24.30 uur. SCHOTEN. Gebouw „Geko", Spaarndammerw. hoek Floresstr. Zaterdagavond van 811 uur concert. Zondag n.m. 36 uur matinee, 's avonds van 811 uur concert. Een aardig KINDERPORTRET il—rf verhoogt het geluk van uw jaardag traat 71 - SCHOTEN Kozijnen, Trappen HEEMSTEDE - HAARLEM i IALF NEGEN. aoer, die eiken morgen evrouw kwam. Daarom n half negen, want zijn klein meisje hem, dat het dochtertje van me- eel van het meisje, dat kreeg. Marietje ziek en de urlijk. vroeg zij naar allerlei een hondje gevraagd, rengen. Zij had hem ge- r. Zij had hem allerlei ook op 'het puntje van jnheer wou het hondje je wilde het natuurlijk het hondje buiten liep, politie had er nog naar was nergens te vinden, eg gegaan. fe Marietje iets bijzon- ig er naar toe. En daar n. wind heengeloopen uit r het beestje vast hield, rg blij. 1MERD. een pond, een gewicht ht van een kilo. zijn zoontje van zeven gewicht eens aan den icht van 100 pond niet :weging brengen. j gebruikte maar één n had hij de 100 pond het kilo! slim zijn, Probleer 't ODE AAN DE JEUGD. Eens, in het milde licht, Eens in de Middagzon, Toen ik als kind, alleen Zacht en verzaad Als een bloem aan het venster hing, Vulde de zon mijn ziel En zag ik de schoonheid aan En was ik wijs en goed En wist ik wat zalig was. O! nooit nooit zag ik haar meer Met zoo diepe deugd, Zoo dicht aan mijn 'hart nabij, Als in die verre jeugd Nooit meer als gij! Eens, toen de avond kwam, Eens, toen het donker wierd, En ik als kind, alleen Rondom mijn hart De zee van den nacht voelde gaan, Knielde ik verwezen neer, Zilt in mijn zilte leed. Klein in mijn groote smart, En leerde ik wat lijden was. O! nooit heeft mijn vertrapte hart Zoo beestelijk bang geschreid Om wat de nacht mij zei, Als in die donkere jeugd Nooit meer als gij. Eens, toen ik spel en smart En heel mijzelf vergat, En ik als kind, alleen, Oneindig verbaasd Een ander kind op de wereld vond Vloeide mijn kleine hart Over in een ander hart, En schonk ik mijzelve weg, En leerde ik wat liefde was, O! nooit nooit minde ik meer Met zoo diep geloof, Nooit meer zoo blind en blij Als in die teedre jeugd Nooit meer als gij. Eens, eens, een feilen dag, Toen een mensch onrecht deed, En ik als kind, alleen, ^erbijsterd en bleek De leugen van dit leven zag, 0ei uit mijn keel een schreeuw En deed ik een daad n deed ik vergeefs een daad n leerde ik wat haten was! nooit meer danste mijn hart Met zooveel moed in den strijd, oo bloot en breidelloos vrij, Als in die zuivre jeugd Nooit, nooit meer als gij! Uit „Zingende Stemmen" van c- s- ADAMA VAN SCHELTEMA. (Nadruk verboden.) Vrijheid! in alle toonaarden hebben dichters haar waarde bezongen en inder daad is zij het kostelijkste goed. Zouden wij haar misschien zoo hoog op prijs stel le Tm» Vrij zijn? "Dat wat je met hebt" blijft immers altijd het bege renswaardigst. Want wij zijn geen van allen vrij en wanneer wij naar vrijheid streven, betee- Kent dit in de praktijk niet veel meer dan dat ,vij onze tegenwoordige gebondenheid vervangen door nieuwe gebondenheid. Ondanks deze herhaalde ervaring blijft vrijheid ons hoogste ideaal; zij is het waarvoor wij ons de zwaarste offers ge troosten. Ja, gerust kunnen wij zeggen, dat er geen kwellender en algemeener slavernij bestaat, dan de slavernij, die men zich oplegt terwille van de vrijheid. Wilt gij een voorbeeld Ik herinner mij uit een mijner vroegere woonplaatsen een jonge man, die boerenarbeider was. Hij had het uitstekend getroffen; zijn boer was een humaan mensch, die kameraad schappelijk met zijn werkvolk omging, dit goed verzorgde en een voor dien tijd ruim weekloon verdienen liet. De arbei der, van wien ik spreek, was derhalve heel tevreden over zijn positie, maar tochéén ding was er, waarom hij zich op den duur onmogelijk in kon schik ken: hij was niet vrij. Zoodra hij wat geld bij elkaar had om zelf te beginnen, zei hij zijn betrekking op en spoedig kon ik hem in zijn „eigen" spulletje begroeten. Ik schrijf dit „eigen" tusschen aanhalingsteekens, want op den keper beschouwd, was niets van het spul letje van hem; er rustte een zware hypotheek op zijn huis en zijn land had hij duur gehuurd. En ook overigens, dier bare vrijheid, welk een inbeelding zijt gij 1 De man was nu eigen baas en kon zijn gang gaan; maar, terwijl hij vroeger zijn vaste werkuren en rusttijden had, zag men hem nu zwoegen bij nacht en ontij. Hij had nergens meer tijd voor; zonderde zich geheel van het gemeenschapsleven af; verwerkte zich en versufte aan het waandenkbeeld, dat hij nu van niemand afhankelijk was. Martelaars voor de vrijheid, ik heb ze gekend' vooral onder de hulpbehoevende oudjes, die zich tot hun iaatsten snik ble ven verzetten tegen opname in een ge meenschappelijk tehuis. Men rekende hun voor, dat ze van alle getob en rompslomp verlost zouden zijn, dat ze nergens meer voor zouden hebben te zorgen, dat ze warte, licht, verpleging, gezelligheid zou den genieten, en, beaamden het alles, maar.hun dierbare vrijheid, die zou den ze kwijt zijn! Daarom bleven ze liever stuntelig rond- sloven in hun eigen gedoetje, dat ze geen dag konden verlaten, omdat ze op poes moesten blijven passen of omdat ze thuis moesten zijn als de melkboer of de bakker op komst was. Daarom bleven ze liever eenzaam te bed in hun hulpeloos ziek- zijn; daarom verdroegen ze een rookende kachel en riskeerden de kans, induttend door gasverstikking of ander ongeval om het leven te komen. Merkwaardige vrij heid. Even merkwaardig deze als die van den ouden vrijer, die uit onafhankelijksheids- zin niet heeft willen trouwen en nu de slaaf is van de luimen zijner pruttelige huishoudster. Even merkwaardig als die van den „wilde", die zich bij geen pairtij of kerk heeft willen aansluiten, omdat zijn zelfstandigheid hem te lief was en die terwille van dit waandenkbeeld zijn invloed op den gang van zaken moedwillig prijs geeft. Even merkwaardig als die van den fieren Hollander, die zich de vrij heid wil voorbehouden links te wijken als de politie-verordening „rechts" gebiedt en die zich door geen „Pruisische" maat regelen laat dwingen, ook al kost deze on afhankelijkheid hem elk oogenblik een bloedneus of een bekeuring. Een waan is de vrijheid; het eenïge, waarin wij vrij zijn, is in de keu5:e onzer meesters. Men kan de slaaf zijn, ook van zijn ongebondenheid, zijn tuchteloosheid en bekrompenheid. En deze slavernij is de allerergste; zij beschadigt het misest onszelf en onze omgeving. Laten wij dan gebruik maken van de eenige vrijheid, die ons is gegeven en :zijn wij zorgvuldig bij de keuze van onze meesters. Verbeelding, onverstand, on doordachtheid, zij spelen ons partenwan neer zij ons last en ongerief doen tarot: ?ee- ren terwille van iets dat niet hosts lat. Beter is het, ons onvermogen te erkpnn en, dan ons leven te grondvesten op een in gebeeld bezit. Welnu, uitgangspunt van ons leven zij de dappere aanvaarding van hetgeen voor velen onzer zoo moeilijk valt te bekennen dat wij aan alle kanten en in allen deele gebonden zijn. Wij zijn afhankelijk van ons verleden, van onze omgeving, van dat duizendvoudig geheel, waarvan wij deel uitmaken. Als leden van een lichaam, als brokstukken van een gemeenschap heb ben wij ons voortdurend en overal te on derschikken. Inschikkelijkheid is de gave, die het ons mogelijk maakt als mensch tusschen menschen te leven, onze functie te vervul len in dit groote Heelal, waartegen wij niet dan tot eigen schade en ondergang wederspannig kunne:; zijn. Deze inschikkelijkheid behoeft geen laf heid, geen karakterloosheid te wezen. Als wij het beeld gebruiken, dat wij steenen zijn in het groote gebouw der mensch- neid, hebben wij te bedenken dat er toch één verschil van belang is tusschen stee nen en menschen. Beide worden gevoegd, maar de metselaar voegt den steen en wij voegen ons zelf. Wij kiezen de plaats in het bouwwerk, maar ergens moet toch die plaats zijn, want, gelijk men een lossen steen wegschopt als een waardeloos voorwerp ergert men zich terecht aan den onvoegzamen mensch, die waant dat de gemeenschap over zijn zelfstandigheid struikelen zal en die aan die belachelijk heid eigen lijf en ziel offert. C. BLOEMENDAAL, De commissie, die de feesten op 1 September heeft georganiseerd verzoekt ons mee te deelen: Om den dag van de te houden feesten ter vie ring van den verjaardag van H.M. de Koningin zoo veel mogelijk een feestelijk karakter te geven, verzoekt de feestcommissie vriendelijk aan H.H. winkeliers om hunne zaken op dien dag gesloten te houden, terwijl aan het publiek vriendelijk ver zocht wordt de vlaggen uit te steken. DE ATLETIEKWEDSTRIJDEN OP KONINGINNEDAG. Een groot succes! Nu de inschrijving gesloten is, kan met genoe gen geconstateerd worden, dat de At'hletiek-pro- pagandistische waarde van de wedstrijden in 1923 van zeer groot belang geweest is, 90 deelnemers hebben zich aangemeld met 280 inschrijvingen. Een vergelijking met dat aantal in 1923 (Juniores A 10 tegen nu 42, Juniores B 10 tegen nu 29, Seniores 25 tegen nu 18) spreekt boekdeelen. Bij de jongens tot en met 18 jaar is het aantal verdrievoudigd, bij de seniores is het iets teruggeloopen, doordat heden de meesten eerst 's middags vrij hebben. Bij de Juniores hebben dit jaar weer de le, 2e en 3e prijswinnaars van 1923, resp. J. Hut, Kenne mer Lyceum, 2362 punten, D. Haagmans, idem, 1973 punten en E. Dunlop, The Tank, 1921 punten, ingeschreven. Thans zullen zij ernstige concur renten vinden in D. Schoute, Kennemer Lyceum, H. Haagmans, idem en J. Henneman. Daar in Kennemerland de prestaties bij discus werpen en vèrspringen belangrijk grootere vorde ringen hebben gemaakt dan de andere werp- of springnummers, zal de beoordeelingstafel voor de Juniores iets gewijzigd worden. Bij de seniores vinden we van de vorige prijs winnaars alleen A. J. Kop, B.H.C., 2e met 1425 725 punten; A, A. Brouwer, (le) heeft onze ge meente verlaten, R. Kerwers (3e) heeft bedankt voor de B.G.V. De strijd zal dit jaar gaan waar schijnlijk tusschen A. J. Kop, B.H.C., H. Wester man B.II.C. en P. J. v. d. Klinkenberg, B.G.V. Wij geven onzen populairen Piet de meeste kans. Nu hij in de H.A.V. Haarlem een half jaar onder de deskundige leiding van de 'H.H. Th. J. H. van 't Land en H. A. v. d. Meij geoefend heeft, is een zeer belangrijke vooruitgang te constateeren, voor al bij loopen (1923 400 M. 63.5 sec, thans 59 sec.) en springen (vèrspringen 5.74 M. thans 6.30 M.), polshoog thans 3.30 M., zelfde hoogte als door de kampioen van Nederland te Enschede bereikt is. Merkwaardig is het geringe aantal inschrijvingen op de 400 M. (drie) en de 1500 M. (geen). Dit mag niet aan de aandacht ontsnappen! Hierdoor is het mogelijk bij de 80 M. loopen een aantal serie's van 29 te aanschouwen, wat zeker wel een record aantal zijn zal. Vermelding verdient nog de inschrijving van den 35-jarigen J. H. Fonkens, voor 80 M., speerwerpen en vèrspringen. Om de aantrekkelijkheid der wedstrijden te ver- hcogen worden pogingen in het werk gesteld, om onze Olympische vertegenwoordigers te Parijs, J. Boot (Haarlem) kampioen vèrspringen en F. Lamp (Haarlem) 100 M., te doen demonstreeren, even als S. v. Duyn en P. Hartman, die met P. J. v. d. Klinkenberg het „Haarlem-pols-hoog-team" vor men, waarvan elk afzonderlijk goed is voor 3.30 M. en G. Eijsker, Haarlem, kogelstooten, wiens prestatie thans van 8.50 M. geklommen is tot 11.12 M. De prijzen bestaan uit een groot aantal medail les, terwijl daarnaast de heer J. Verbeek te Bloe mendaal een aantal sportartikelen als extra prijzen beschikbaar stelde. Alles bijeen genomen zijn de omstandigheden bijzonder gunstig, en kan terecht van een groot succes gesproken worden. De Jury wacht een zware taak! Het is den vol genden heeren wel toevertrouwd: Th. J. H. van 't Lam, J. Admiraal, G. Borkens, F. Duvergé, S. van Duyn, J. Fortgens, G. Hillebrand, S. 'Hooy, J. Hop, M. Jansen, P. A. Kok, D. Laan, J. v. d. Lijke, H v d. Mey, P. Ockhuizen, P. C. André de la PorLe, kapitein Rövekamp, Chr. de Vries, P. W. Walter B J. Wieland Los, J. Zegers Veeckens Programma der te zingen liederen door Bloe- mendaalsch Gemengd Koor (directeur d e heer Nico Hogerwerff) op 1 September a.s. (Koninginne dag). des avonds van 78 uur in het Bloemendaal- sche Bosch (Kom van Saxenburg). 1. Wilhelmus. 2. Bede voor 't Vaderland. 3. Wilt heden nu 'treden. 4. Cantecleer. 5. Ave Maria. 6. Abendbild. 7. Een liedje van de zee. 8, Gelukkig vaderland. DE WEDSTRIJDEN. Dank zij de buitengewone medewerking van het gemeente-bestuur, de heeren J. de Jong Cz., ge meente-architect en J. Vermeer, opzichter der plantsoenen, is het terrein der B.V.C. „Bloemen daal" in een zoodanig athletiekveld herschapen, dat hier zonder bezwaar belangrijke nationale wedstrijden op gehouden zouden kunnen worden. De loopbanen werden gemaaid en daarna gerold door den grooten motorwals. Commentaar over bodig! Dit kan niet anders dan de prestaties ten goede komen. De strijd tusschen de talrijke K.L.-, B.G.V.-, O.S.S.- en B.H.C.-ers zal hevig zijn. Toe zegging tot demonstratie door F. Lamp, G. Eysker en S. v. Duyn zijn binnengekomen. Die van Jac. Boot en P. Hartman worden nog verwacht. Waar schijnlijk loopen Lamp en Boot een estafette tegen een volledige ploeg van 4 man. De volgende prijzen kwamen nog binnen: Gebr. Beekman, een sirene, een rijwielhorlóge; firma Beunder, bloemist, een prachtige krans, evenals in 1923 en de Weled. Heer Boissevain een schil derij. Wel een bewijs dat deze wedstrijden de al- gemeene belangstelling hebben. Met de medailles zijn de prijzen te bezichtigen in de etalages der Gebr. Beekman. Alles bijeengenomen kunnen de verwachtingen hooger gespannen zijn dan het vorig jaar; er wordt grootere belangstelling verwacht, vooral nu alle feesten geconcentreerd zijn. Entree's worden niet geheven! Dat geheel Kennemerland getuige zij van dit sportfestijn! BloemendaalKennemer Elftal. Maandag a.s. om 5 uur namiddag zal deze wedstrijd gespeeld worden op het Bloemendaalsc'h terrein, mede ter gelegenheid van de Bloemendaalsche Koninginne- feesten. De toegang tot het terrein zal vrij zijn. Constant Bispinck. f Op 72-jarigen leeftijd is in de Mariastichting te Haarlem overleden de heer Constant Bispinck, bekend ingezetene alhier. Aanbesteding der nieuwe R.K. school. In het StJozefgesticht aan de Dennenlaan had deze weeJk de aanbesteding plaats van een school mei gymnastieklokaal aan de Dennenlaan, volgens ont werp van den architect S. B. van Santé, te Zaan dam. De inschrijvingen waren als volgt: Thunnissen van Sambeek, Haarlem f 46,950; J. Mooy De Vries, te Krommenie f 46.947; Ven hoven Ever, te Velp f 46.948; Perquin Co, Haarlem f 47.911; G. Lastdrager, Helder f 45.982; D. J. van Buuren, Bloemendaal f 47.440; A. Ver gouw, Amsterdam f 51.777; M. Strijbund, Haarlem f 66.394; N. Cobelens Zn., Schoten f 62.300; N. J. Tromp, Overveen f 49.994; J. Schutte, Zaandam f 54.924; G. Metselaar Zoon, Haarlem f 52.961; Aann. Mij, ,,N.-Holland", Heemskerk f 56.970; Braun Zn., Beverwijk f 52.120; Gottmer Jr., Bloe mendaal f 62,617; v. Kaan, Bergen op Zoom f 53.800; Kuyper, 'Hoogwoud f 55.870. Hooge villaprijzen. Als een bewijs dat te Bloemendaal reeds weer flinke prijzen voor villa's besteed worden kan dienen, dat een villa met ±25 Are tuin, niet eens op eersten stand, in Laag Bloemendaal en „vrij goed" gebouwd, verkocht is voor f 50.000. Phenomenon f 12.50 Surgical Bound f 12.50 Hercules f 10.50 Talisman f 7.— Oefenstok- ken f5.f6.en f6.50 Ar chipel-hockey ballen f 3.85 Oefenballen f2.25 Schoenen v.a. f5.- tot f 14. Manfield en Hotspur) Talisman en Globeballen Op aanvraag wordt gratis prijscourant toegezonden. Beleefd aanbevelend, iHe't onweer van Zaterdagnacht en Zondagmor gen heeft enkele inwoners in onze gemeente nogal doen schrikken. Vooral de bewoners van de Bus ken Huetlaan, Prov. v. Vlotenweg en omgeving, hebben angstige oogenblikken meegemaakt. Het hemelvuur trof n.l. daar enkele woningen. Zoo heeft het torentje op het huis van den heer N. Stoel, er danig van langs gehad. Tot op grooten afstand werden de stukken lei weggeslingerd. Met de vernieling van den toren niet voldaan zijnde, nam he't hemelvuur zijn weg langs goten, water pijpen en lichtleidingen, om eindelijk in den grond aan te landen, waar het onschadelijk werd. Maar deze reis was niet zonder geyolgen gebleven. Op verschillende plaatsen waren afvoerpijpen ge smolten, stukken hardsteen werden afgeslagen, me ters van het electrisch licht werden van den muur gerukt. Door den geweldigen luchtdruk werden vele ruiten verbrijzeld. De heer Stoel kon er in zijn perceel 8 laten vernieuwen. Maar ook de be woners van perceelen 10 en 12 kregen schade. Op verschillende plaatsen ontstonden storingen in de licht- en telefoonleidingen. Naar we verna- namen, werd de dienstdoende agent van politie in de politiepost door den luchtdruk van zijn stoel geduwd. Wij ontvingen van den bekenden uitgever, onze plaatsgenoot Adr. Boer, het om de 14 dagen ver schijnend maandblad „Focus" waar zooals altijd prachtige opnamen in te vinden zijn, welk tijd schrift goed geredigeerd wordt en waar herhaal delijk iets voorkomt dat met onze gemeente in nauw verband staat. Zoo schrijft de heer A. A. Piek in het thans ver schenen nummer: „De duinen bij Haarlem. Een van de mooiste tochtjes die ik zou kunnen aanbevelen is dat naar de z.g. „Blauwe Trappen", die gelegen zijn achter het Provinciaal Ziekenhuis. Vanaf het eindpunt van de tram HaarlemBloemendaal, of vanaf het station Bloemendaal kan men, onbekend zijnde, het best vragen naar de „de Genestetbank". Daar gekomen heeft men reeds een prachtig gezicht op de golvende duinenrij. Den grooten weg volgt men dan circa twee minuten in Noordelijke richting en slaat dan een grindweg links in. Deze gaat al spoe dig over in vrij smal pad, dat langs de duinen loopt tot aan het hotel „Velserend" toe (ruïne van Brederode). Deze wandeling alleen is al een genot; men heeft prachtige uitzichten over de duinen, die in de dalen begroeid zijn met dennen, eiken en populieren. Na ongeveer tien minuten wandelen verheffen zich links 'de „Blauwe Trappen", wa r de wandeling vrij is. Deze duinpartijen zijn zoo mooi, dat men er, vooral bij bewolkte lucht, gerust een morgen of middag kan doorbrengen. De foto grafische oogst is vast en zeker rijk want bijna nergens in de duinen vindt men zulk een afwisse ling. Op de hooge heuvels geniet men naar alle zijden van een verrukkelijk panorama. De ruischende boschjes omlaag en de blinkende gele zandplekken wisselen af met de lage struiken en de wuivende helm. De hellingen zijn prachtig be groeid; om onderwerpen behoeft men dus heusch niet verlegen te zijn, ze liggen voor 'het grijpen. Voltooit men de aangegeven wandeling, dan voert de weg nog langs de ruïne van Brederode en men kan weer over Bloemendaal, maar ook via het aardige dorpje Sanptoort, gelegen aan den straat weg Haarlem-Velsen, Haarlem weer bereiken. Het geheel is een tochtje dat, zoowel om de wande ling als om de fotografische resultaten, u niet spij ten zal. Alleen een raad tot slot; ga bij voorkeur 's morgens heel vroeg of in den namiddag, doch niet mfdden op den dag." De redactie van „Focus" schrijft onder haar rubriek „Ons Matglas" met verwijzing naar het bovenstaand artikel van den heer Piek, o-.m. het volgende: „Den laatsjen tijd echter is het een vrijgevochten terrein geworden en schijnen bezoekers niet te worden geweerd. Dat is zeer te waardeeren, doch ook te bejammeren en als wij het stukje van den heer Piek plaatsen, dan is het met een zucht: Hoe i i VAN 3-5.30 UUR

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 1