ARJOS LS.A. v. Bee Dames- en Heeren Modeartikelen J. J. WESTENBUI Architect [dienstbode J. G. W. v. d. POL Jr. /MJQ OEPKES jwRÖTOQP4\E T KONINQINNEFEESTEN TE BLOEMENDAAL. Rookt Tabak de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. Brieven o. Geestelijke Opvoeding. AFWEZK VAN 6-13 SEPTEMB] 1 J. Jongkin 1EVESTIGD: Oranje Nassaulaan i OVERVEEN. |P iano-onderwijzere: te huur SiprenmagazijiT „DE TOERIST" A. NOORDA~ Geschikt adres voor Burgerdimmerwerk BLOEMENDAAL. Kousen en Sokken Importe ur: N.V. Haavlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Telef. 1094, INGEZONDEN. VICTORIA-WATER D A M R U B R Wt W 9. ADVERTENTIËN ARTS Schotersingel 117 Tel. 39 VERA CAJSA RANCKI KLEVERPARKWEG 21 HAARLEM TIMMERMAN EN AANNEMER BI'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel. 22315 Woensdagmorgen had de plechtige inwijding plaats van het nieuwe St. Josephsgesticht aan de Dennenweg alhier. De plechtigheid werd verricht door Z.D.H. den Bisschop, monseigneur Callier. Namens het gemeentebestuur was tegenwoordig de heer Van Nederhasselt, wethouder. Het was den geheolen «dag feest op Dennen heuvel. De nieuwe verbindingsweg naar Haarlem is reeds in gebruik genomen en wordt druk befietsi. Dit is mede naar aanleiding van net bewerken en asphal- tceren van de Korte Kleverlaan, zoodat men daar bijna geen doorgang kon vinden. En vooral nu door het natte weer deze werkzaamheden slecht vor deren zoekt de fietser een uitweg en vindt deze door het Kwiheimpark. Daar deze weg vlugger rijdt dan via de Klever laan kan men nu al reeds vaststellen dat dit een heel drukke verkeersweg zal woeden. Aan den heer C. J. Bruyn, gepensionneerd kapi tein is op 3 Aug. den rang van majoor verleend. Onze plaatsgenoot, de heer Mr. D. E. Lioni, is op 31 Aug. benoemd tot ridder in de orde van den Néderlandschen Leeuw. Jubileum mej. Trompetter. Het was Woens dag feest op de Chr. school voor M.U.L.O. aan de Zomerzorger'aan. Een d r *eden van het personeel, mej. F. J. Trompetter is n.l. sin'ds 25 jaar bij het onderwijs en dit feit werd heden herdacht. Jeugdwerk. In Mei wedden aan een 40-tal meisjes van de Bloemendaalsche Meisjesclub 80 blo ems tukjes uitgereikt, met de bedoeling om deze op te kwekeen en om deze op een nader te be palen datum weer in te leveren. Donderdag j.l. werd een tentoonstelling gehou den van deze gekweekte planten in gebouw Mara- natha. De jury, bestaande uit de heeren Dr. Jac. P. Thijsse, Joh. Mey en H. Heesberge, had geen ge makkelijke taak, aangezien het bleek d'at de meis jes haar plantjes over het algemeen uitstekend verzorgd hadden. De uitspraak der jury was als volgt: Jann. de Graaf le pr., Fr. Schuit 2e pr., Cath. IJzerman, 3e pr. De heer Dankbaar bracht een woord van dank aan de jury voor 'haar moeilijke taak en aan de meisjes voor hun gedane moeite aan de plantjes. Vervolgens deelde de heer Dankbaar mede, dat dit als een proefneming moet worden beschouwd. Daar deze uitstekend geslaagd is zal zij in het volgend jaar op grooter schaal worden hervat. Eindelijk Eindelijk!.... Eindelijk is men er toe kunnen overgaan. 't Duurde lang voordat men kon besluiten er verandering in te brengen, maar het is er ten slotte van gekomen. En gelukkig maar! Wanneer we zeggen, dat „het" lang duurde, dan bedoelen we iets, dat menigeen al lang een doorn in 't oog geweest zal zijn, iets waarover al dikwijls een hartig woordje is gesproken, namelijk de in den laatsten tijd welhaast berucht geworden be strating van de Korte Kleverlaan te Bloemendaal, bij het eindpunt der E.N.E.T. 'Er zullen dunkt ons, weinigen onder onze lezers zijn, die niet bij ervaring hebben ondervonden, hoe treurig het daar vroeger gesteld was. En 't werd hoe langer hoe erger. Kuilen, soms van ettelijke centimeters diepte, een rails ongeveer vijf centimeter boven den grond uitstekend, behoorden tot het gewone aspect van de Korte Kleverlaan. Degenen, die het ondervonden hebben, zullen het volmondig beamen. Dat zulk een toestand voor een behoorlijk ver keer allesbehalve aangenaam was, laat zich den ken. Wie, hetzij per fiets, rijtuig of auto de .gevaar lijke zone" passeerde, was minder gelukkig. Daar moesten banden en veren hun reputatie van deugdelijkheid wel eens afleggen en bezwe ken in de vuurproef. Maar.... och, men kende de Korte Kleverlaan al niet anders meer, men was er met den slechten toestand als 't ware vergroeid. Doch aan alles komt een eind en dus ook hieraan. Sinds eenige weken is de Korte Kleverlaan het tooneel geworden van een drukke bedrijvigheid. Met alle macht is men aan het werk getogen om de goede reputatie te herstellen. De rails werden opgebroken en verlegd. Een geheele reeks boomen werd gekapt en de .rijweg opgebroken. Ondertusschen werd het verkeer langs de Busken Huetlaan geleid. Hoewel aanvankelijk, naar men vertelde, het in de bedoeling lag, een dubbel tramspoor te legg -n, bepaalde men zich tenslotte toch maar tot het verleggen van het bestaande. A HAP7FNL' ISTLAAN II v BLOEMENDAL OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING- i geering en de heldeie electrische kantverlichting de aandacht trekken van den voorbijganger. Verder melden we nog dat deze firma specia liteit is in deze heeren couponstoffen, die recht streeks uit Engelandkomen. SCHOTEN. Postduivenvereeniging „De Reisduii" Woensdagavond vergaderde in gebouw „Geko aan den Spaarndammerweg een aantal postduiven- houders welke een besluit namen tot oprichting van een Postduivenvereeniging, genaamd ,,De Reis duif". Op deze vergadering gaven niet minder dan 28 personen zich als lid op, terwijl een als donateur I toetrad, waaruit meer dan voldoende blijkt dat deze vcreeniging levensvatbaarheid bezit, we wil len gaarne deze jonge vereeniging geluk toewen- sehen in haar verdere levensloop, waardoor vele liefhebbers van de postduivensport hunne presta ties door middel van deze vereeniging kunnen beproeven. Een voorloopig bestuur werd bij acclamatie ge kozen, namelijk de heeren J. O. Kuik, voorzitter, W. Jansen, secretaris, Generaal Cronjéstraat 150, waar men zich als lid kan opgeven en Th. Kroon penningmeester. Op de vergadering werd o.m. besloten zoo spoe dig mogelijk de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Een aardig moment bij het bloempotjes loopen door meisjes. Maar de bestrating was en bleef toch hoofdzaak. Dank zij de goede zorgen van teer en fijnge- klopten steen, tezamen met ,,de wals" zal de Korte Kleverl'aan binnen enkele dagen een „up to date" bestrating krijgen. De rails liggen afzonderlijk op een soort minia tuur vluchtheuvel, met hier en daar z.g.n. over stapjes. Het verkeer blijft zoodoende tot de rijweg be perkt, wat vroeger wel eens te wenschen over liet, toen men geen onderscheid kende tusschen weg en trottoir. Binnen eenige dagen zal het entrée van Bloe mendaal hersteld zijn. Binnen eenige dagen, want men is nog niet zoo ver en 't blijft nu nog behelpen, maar ochvoor 't goede doel mag je gerust wel wat overhebben. (N. H. Crt.) Hoeveel klachten zijn er niet geuit over slechte wegen, die inderdaad zeer slecht waren. De ge meente heeft eiridelijk eens ingezien, dat dit niet langer zoo ging en men is begonnen verschillende wegen eens goed onderhanden te nemen. Overal kan men thans rijden zonder bevreesd te zijn met een paar gebroken ribben thuis te komen. Voor het P.E.G.E.M.-gebouw is het thans ook wat je noemt dik in orde. Het verschil van vroeger en nu is met geen pen te beschrijven. Ook in het nieuwe park krijgen we uitstekende wegen en wij zien er nog eens van komen, dat ons dorp beroemd wordt door zijn goede lanen, straten en wegen. Naar we vernemen zal het Bleekerspad ook niet overgeslagen worden. Ook dit krijgt een goede beurt en zal van een pad in een straatweg veran derd worden. Onze plaatsgenoote, Mej. J. Boer, is voor eeni- gen tijd naar het buitenland vertrokken. Voor de meisjesclub alhier o.a. is het vertrek van mej. B. een groot verlies, 'daar zij de leidster was van bovengenoemde club. Gedurende het verblijf in het buitenland van mej. Boer heeft mej. Tonkens de leiding der Meis jesclub overgenomen. Hoe staat het toch eigenlijk met den zender der Gcr. Kerk alhier, vragen velen ons. Het antwoord hierop behoeven we niet schuldig te blijven. Bo venbedoelde zender is thans in orde en kan ge rangschikt worden onder de andere zenders van Den Haag, Hilversum en IJmuiden. (Het heeft heel wat moeite gekost om het verzendstation in orde te krijgen en velen gaven den moéd dan ook al op toen iemand tot de ontdekking kwam, dat er teveel hagelkorreltjes in de microfoon zaten. Na er eenige uit verwijderd te hebben, was alles piek fijn in orde. Het doet ons genoegen voor den heer Monnik, dat, voor zijn vertrek de zender goed in orde is gekomen, zoodat hij er thans zeker van is. dat zijn geschenk goed is. vervaardigd in opdracht van een commissie te Terschelling ter herdenking van de 25-jarige ambtsvervulling van Dr. J. L. Rinia aldaar. Het album bevat de fraai gecalligrafeerde namen van de ongeveer 500 schenkers en is verlucht met een twintigtal foto's van Terschelling en omgeving, die niet alleen voor den jubilaris kostelijke herinne ringen vertegenwoordigen, maar ook even zoo vele voorbeelden zijn van artistieke fotografie en van het technisch vermogen van den maker. De foto's zijn in zwart gedrukt op oud-Hollandsch papier en haken een soberen en voornamen indruk, die aan lichtdruk doet denken. Het album ópent met een keurige, door den heer Oepkes ontworpen op dracht. Het geheel zal voor Dr. Rinia zeker een uiterst welkom geschenk zijn. De ontwerper van het geheel, den heer Oepkes, zoowel als de vervaardigster van den band, de firma Elias van Bommel, komt een woord van lof toe voor dit fraai uitgevoerd stuk werk. HAARLEM. Chottel's Kleedingmagazijn. De Anegang is weer een prachtzaak rijker geworden, n.l. Chot tel's Kleedingmagazijn, dat Donderdagavond om 6 uur op no. 18 is geopend. Een week of zes is men bézig geweest met den voormaligen kruidenierswinkel en het daarachter liggende pakhuis te verbouwen en thans heeft men ten eerste een flinken, ruimen winkel, daarachter een gezellige paskamer en eenige kleine kamers; dit is de benedenverdieping, welke uitsluitend voor heeren bestemd is. Daarboven is de damésafdeeling, welke even goed voorzien is van kleeding. Gezorgd is natuur lijk voor een dusdanige verlichting, dat 's avonds de kleuren der stoffen zich niet wijzigen door in vloed van het licht. De winkel is ter gelegenheid van de opening rijk versierd met mooie bloemstukken, wat eén feestelijke stemming geeft. Buiten trekt dit magazijn allereerst de aandacht door de sprekend-roode kleuren en voorts door de étalage welke een uitgebreide collectie van kleedingstukken bevat met sprekende prijskaarten. ZANG. Zang en Vriendschap. De Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" bestaat thans 95 jaar. In de Dinsdagavond gehouden huishoudelijke vergadering memoreerde de voorzitter in zijn ope ningswoord het belangrijke jaar, dat achter den rug ligt en dat aan de Liedertafel in den heer Duvosel een eerste klas dirigent bracht. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de aanwinst van nieuwe werkende leden het aantal uitgetredenen overtrof. De commissie van verificatie had de bescheiden van den penningmeester in orde bevonden. Dezen was het gelukt de begrooting sluitend te maken, hetgeen hem een hartelijk applaus bezorgde. De aftredende bestuursleden: Dr. G. E. A. Broese van Groenou, K. van Eden, H, P. Loots en Warnier, werden allen weer herkozen. Vervolgens deelde de voorzitter mee, dat het eerstvolgend concert 28 November zal plaats heb ben en dat het bestuur zich voorstelt een groot feestconcert te geven, zoo mogelijk met orkest, ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan der Lieder tafel op 20 Febr, 1925. Alhier is een Maanblad voor Jeugdwerk ver schenen, getiteld Jong Bloemendaal. Het blad staat onder leiding, tevens redactie, van den heer Dankbaar van hier en bevat buiten het hoofd artikel van alles wat. Roosters van werkzaamheden worden iedere maand geplaatst voor de alhier bestaande Jonge- mannenvereeniging, Meisjes- en Jongensclub, zoo dat niemand behoeft te vragen maar zelf kan lezen wat er in Maranatha een geheele maand te doen is. Het eerste nummer dat verschenen is bevatte behalve het reeds omschrevene een paar goed ge slaagde foto's van de autotocht naar Bergen, ge houden door de Jongensclub op 9 Augustus en het kampeeren 'der Meisjesclub onder leiding van mej. Boer te Valkeveen 28 Augustus. Het blad lijkt ons onmisbaar voor het Jeugdwerk en zal zeer zeker een reden van bestaan hebben. De Directie der Ned. Spoorwegen is er toe over gegaan om inplaafs van de lompe sleeperswagens, waarmede de paketten rondbezorgd werden, eenige keurige gesloten vrachtauto's te laten rijden, waardoor de bestellingen nu tweemaal zoo vlug gaan. Onze plaatsgenoot, de heer Aug. Oepkes, is niet alleen een kunstzinnig fotograaf, maar ook een vaardig teekenaar. Dezer dagen waren wij in de gelegenheid een album te bezichtigen, dat hij heeft De onderafdeeling Haarlem e.o. van den Ned, Bond van gemeente-ambtenaren vergaderde Don derdag 28 Augustus j.l. in bet gebouw „De Nijver heid" aan de Jansstraat te Haarlem. Aanwezig tien leden en een introducé. Voorzitter, de heer Mr, A. Sob, burgemeester van Haarlemmermeer, De Voorzitter wenscht namens de vergadering den secretaris, den heer S. C. de Haas van Dors- I ser, hartelijk geluk met de eervolle onderscheiding om benoemd te zijn geworden tot waarnemend burgemeester van Spaarndam. De 'heer Pijzelman heeft' zijn 'benoeming tot lid van het bestuur aangenomen. Algemeen wordt bezwaar gemaakt legen ver- laging van de ontvangers-jaarwedden, vooral voor de thans in dienstzijnden. De wijze, waarop tegen het voornemen van gedeputeerde staten dient te worden opgekomen, meent de vergadering a de afdeeling te moeten overlaten. De groote onbillijkheid en het groote onrecht in ziende van het in sommige gemeenten niet zijn toegelaten tot 'het georganiseerd overleg, za'l het hoofdbestuur trachten de betrokken gemeente besturen te bewegen om onzen bond alsnog tot dat overleg toe te laten. De Bondsagenda geeft tot slechts enkele opmer kingen aanleiding. Tot afgevaardigde naar de afdeelingsvergadering wordt 'benoemd 'de heer Jantjes te Velsen en tot zijn plaatsvervanger de heer Jeuring, te Haarlem mermeer. Om de vergaderingen wat aantrekkelijker te ma ken en ter wille vair 'het groote nut dat daarvan uitgaat voor de leden, zal a.s. winter getracht wor den iemand over een of ander actueel onderwerp een inleiding te doen houden. Het Engelsch Couponhuis. We vestigen de aandacht van onze lezers op dt advertentie van bovengenoemd magazijn dat heden geopend is in het perceel Spaarne 60. De zaak zLt er keurig uit. De lichte beschildering en de keurig witgelakte meubelen geven aan het geheel een aardig cachet, In de etalage zijn smaakvol de verschillende En- gelsche coupons geëxposeerd, die door de arran- ONTVANGEN BOEKEN. De Kleine Camera, door H. K. Idema, Uitg. N.V. .Focus", Fotografische literatuur, Bloemendaal. Dit boekje lijkt ons een uitkomst voor den Ama teurfotograaf. Er wordt van alles en nog wat in behandeld en ik zou zeggen na dit boekje een paar keer goed bestudeerd te hebben, beeft men de eerste beginselen te pakken. Ik bed'oel niet dat dit voor den beginneling nu het juiste leerboekje is, doch meer voor den vergevorderden leerling, wat niet weg neemt dat ook de beginneling dit boekje n zijn bezit behoort te hebben. De prijs van het boekje is slechts f 1.20. „Mercadet" blijspel in 3 bedrijven, door H. de Balzac. Dit boekje verscheen in de serie „Voor drachtkunst" onder leiding van Dr. J. v. d. Valk, bij de Hollandia-Drukkerij te Baarn. De prijs is f 1. VAN HIER EN DAAR. De Postcheque- en Girodienst 1 October heropend voor de postrekeningen 1 tot en met 9999. De directeur van het Postkantoor te Haarlem maa'kt bekend, dat het voornemen bestaat om den eersten October a.s. den Postchèque- en Giro dienst te heropenen voorloopig met de postreke ningen 1 tot en met 9999. Aan de houders der genoemde postrekeningen ■ordt de gelegenheid gegeven nog tot uiterlijk 6 September a.s. door middel der Commissie voor de uitbetaling van gelden op postrekeningen, op de gebruikelijke wijze over hun tegoed te 'beschikken. Aanvragen betreffende de postrekeningen van 1 tot en met 9999, welke later dan 8 September bij de commissie inkomen, kunnen door haar niet meer in behandeling worden genomen. De aanvragen om voorwaardelijke terugbetaling betrekking hebbende op postrekeningen boven 9999, kunnen tot nader bericht worden ingediend. De bedoeling is, voor series van rekeningnum mers volgende op 9999, de aanvragen tot voor waardelijke uitbetaling eerst stop te zetten naar de mate en in de volgorde, dat de opening van den Postchèque- en Girodienst voor die series wordt vastgesteld en aanstaande is. Met het oog op de spoedige heropening van den dienst worden de rekeninghouders uitgenoo- digd, slechts in zeer dringende gevallen hunne aanvragen om voorwaardelijke terugbetaling in te dienen. Nederlandsch Schoolmuseum te Amsterdam. In de afgeloopen maand Augustus noteerde deze instelling 210 bezoeken en 19 aanwinsten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) „Klok en Klepel", Naar aanleiding van de beleedigende insinuatie tegen mij, vervat in eene advertentie in het Haarl. Dagb'la'd, waardoor men de publieke aandacht op mij gevestigd heeft: \vil ik hierdoor openlijk ver klaren dat ik ten all-n tijde bereid ben, liefst langs gerechtelijken weg te bewijzen, de onrechtmatig heid op grond van onjuiste inlichtingen; in verband hiermee heb ik me nu reeds gewend tot de Justitie te Haarlem. Zij, die door laster en intrige trachten mij ten gronde te richten, zijn 'het, die hoewel tegen mij ,,'de klok luidende", inderdaad de waarheid vree zen! In deze situatie 'klaarheid te brengen, is het doel van mijn onvermoeid streven, M. E. DEN OUDEN, Haarlem, Sept. '24. assistent-apotheker. li. Ontwapening. Oude dogma's beginnen 'af te brokkelen tenge volge van heftige slagen der raieuwe denkbeelden welke steunen op dieper geestelijk inzicht. Sedert eenige jaren tracht de menschheid zich los te maken uit de greep van het oude leerstuk vervat in de uitdrukking: „Wie den vrede wil, be reide zich ten oorlog!" waarmee zeer nauw samen hangt de nog door velen aangehangen opvatting dat voor eem volk een andere moraal geldt dan voor het indiyidu. Het lijkt soms moeielijk om groote waarheden, welke als zoodanig gevoeld en begrepen worden aan anderen duidelijk te maken in wier bewustzijn de belemmering ligt opgesloten om die waarheden als zoodanig te zien. Men zou mogen vragen, welk element in het menschelijk gevoelsleven is oorzaak dat men zich blind staart op stoffelijke hulp en verdediging? Wat is het dat de geestelijke evolutie in de samenleving voor velen onzichtbaar maakt? Is het niet de vrees, in duizenderlei vormen? Waarop steunt toch de rust in stad ,en land, het vrije verkeer onder de menschem; is het eigenlijk niet het verlangen van de meerderheid uitgedrukt in een wederzijdsch respecteeren van elkanders veiligheid? En is dat inzicht niet gegroeid, ver vangende den onbeschaafden staat en vormend den geordenden rechtsstaat? Niemand zal toch ïn ernst meenen, dat de ontplooiing en zichtbaarmaking van geestelijke normen stopgezet kan worden door grenzen, door menschen getrokken tusschen lan den en landen? Een dwaas, die de groeiende rechtsorde tusschen de staten niet ziet of wil tegenhouden, „Ja!" zeggen velen, „ik jtou wel willen ontwape nen, maar de praktijk! de praktijk leert, dat ik mij moet kunnen verdedigen!" Stel U voor dat iemand naar den trein moet, doch voortdurend blijft zeggen: „Ik zou er wel graag heengaan, maar ik ben bang dat ik hem niet haal.... en daarom blijf jk maar thuis!" Weten de voorstanders van bewapening wel wat zij bedoelen wanneer zij een beroep doen op de „praktijk"? Bedoelen zij de verschijnselen .welke zich openbaren in de menschelifke samenleving? Maar vallen dan alle feiten welke wijzen op an dere inzichten, behooremde tot het gebied van het volkenrecht, van het internationaal privaatrecht, van sociale wetgeving, kortom: het bewuste stre ven naar meer rechtvaardigheid en harmonie, valt dat alles buiten de praktijk? Als al die werkzaam heden niet in de praktijk liggen, doch daar buiten, waar liggen ze dan? Wel! Het antwoord moet natuurlijk zijn dat die voorstanders slechts een deel van de praktijk be doelen. Juist! d.w.z dat zij het leven slechts met een half oog of met een kwart of met nng kleiner deel bezien! Stel U voor dat op een 'bepaalden datum alle in dividuen het recht herkregen wapenen te dragen, zou dan niet binnen zeer korten tijd een praktijk onder de menschen ontstaan, welke het dragen van die wapenen noodzakelijk maakte? Bewapening handhaaft dus verhoudingen onder de menschen welke wederom die bewapening schijnbaar noodzakelijk maken. Het oplosmiddel is daarom ontwapening, zoodat de naties met zach- ten dwang geleid worden naar die instellingen welke reeds sedert jaren in de „praktijk" te vin den zijn. Wie dus den vrede wil, ga den weg des vredes! De oeconomische zijde van het vraagstuk valt buiten het bestek van1 deze beschouwingen, toch mag geconstateerd worden dat hier ook de paci fisten in het gelijk gesteld worden, een les uit de praktijk welke de voorstanders van bewapening maar liever niet zien, hier zien ze dus hoogstens nog maar met een achtste oog! Van grooter belang is echter het christelijk standpunt inzake bewapening. Bij ernstig en nauw gezet onderzoek kan daaromtrent geen verschd van meening 'bestaan; wie bewapening verdedigt op grond van den Bijbel, bewijst dat hij nimmer Jezus' missie en dus ook God niet begrepen; heeft. Groot zou de opvoedende kracht zijn voor eigen volk en voor over de grenzen, indien de Neder- landsche regeering den zedelijken moed kon vin den om het voorbeeld van Denemarken te volgen en te steunen door: ia. leger en vloot terug te brengen tot het hcogst noodige in verband met binnenlandsche rust .n orde; b. middels den Volkenbond aan alle bij den Bond aangesloten staten van haar besluit tot ont wapening kennis te geven onder de mededeeling, dal harerzijds alle internationale geschillen, onge acht van welken aard, ter beslissing zullen wor den voorgelegd aan het Permanente Hof van Inter nationale Justitie, indien ze niet door rechtstreek- sche onderhandelingen tot oplossing kunnen wor den gebracht; c. aan de niet bij den Volkenbond aangesloten staten een soortgelijke mededeeling rechtstreeks te doen toekomen. 'De motieven voor ontwapening en de wijze van bekendmaking kunnen verschillend zijn. Aan een besluit to^ ontwapening op grond van juiste mo- reele dus religieuse overwegingen moet ech ter de voorkeur worden gegeven, omdat daardoor de hoeveelheid geestelijke waarden onder de men schen wordt vermeerderd. En daarin ligt tevens de erkenning van één moraal voor individu en gemeenschap. W. S. A. WARNIER. Als ge weet: Victoria-Water geeft aan zwakken nieuwe kracht, Waarom geeft ge hun dan water waar dat niet van mag verwacht? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. Haarlemsche Sigarenfabriek JCI Alles betreffende deze rub aan den damredacleur van Hcrm. de Jongh, Valeriusstra; In onderstaarfde stand won Pierre Broyer als volgt: Wit, Zwart, if 1. 24—19! 23 25 2 34—29 26 37 3. 2923 18 29 andersc verschi 4 48—42 37 48 *5. 43—39 48 30 6. 35 2! gewonnen. Dierenarts Spreekuur 1—2 en 6- Zweedsclie Heilgymnastiel Massage Zonnelamp-behandeling Bloemendaalscheweg 98a I Bloemendaal. - Teleph. 14 Wleestal thuis tusschen 2 en 3t heeft nog eenige uren disponit Grondig onderricht, vlugge nietho Opk voor vergevorderden. Coi: tiën f 5.— per maand. BBr. No. 9715, Bur. v. d. blad. gevraagd te Zand voort in ki gezin, voor dag en nacht. Br. I 197, PETEGEM'S BOEKHANDI Zandvoort. fTe BLOEMENDAAL tijdelijk met October GEM. ETAGE zone bediening en pension. Br. No. 9717. Bur, v. d. blad. Een schoolmeester vroeg eens wr i j. j aan z'jn kl Waar het juiste adres voor T- B,ine sigaren w Toen riepen ze allemaal in koo Bij Hombroek, vlak over de centrale-klok, ho Rookt eens „La Hermosa" „Kosmos", kwaliteits 6 ets. sigare Beleefd aanbevelend. KAPPER Speciaal adres voor het vervaart gen van alle soorten Haarwerkt „ftlVIFILMIn" Amateur-film-inrichtii Frans Halsstraat 12 F j'jï''cste adres vo; St,?, A111ateursvereenigingen er en Weten mnrs' Klucllten, Industr lm^erlenPpTo^am^S.HOOf |oo,dnutnmerPsTd9CentaperM fer per dag. Rllirne '^uze.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2