1 Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vogelenzang ï?ICHF"Gr-Houtstr"169' TeL 3472 Glazenwasscherij S Verzuimde Oogenblikken. ipaken van Boorden, ïele OpmaakwassGhen al - .LANSDORP )SON ESSEX - en StrijkinricMmg Fa. J. H. KRUL Jr. FotografiSGii Atelier ABR. MEIJER I I Be JAARGANG. laratie-lnrichting: Automobielen - Bloemendaal BLOEMIST iur van Luxe Automobielen Hing en Onderhoud idaalsclieweg 8 - Tel. 22387 bloemendaal idel F. HARTENDORP EFFENS tV EEN S Uitgever: A. EIKELENBOOM, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: Bloemendaalscheweg 42. - Tel. 22324 VERGROOTINGEN n IVlV^riij REPRODUCTIES PLAATSELIJK NIEUWS. HERFST- AAN BIEDING EN Dames Camisoles Half wol z/m fl. 2.50 Zuiver wol z/m fl. 3.50 Dames Spencers Zuiver wol jaeger wit -*T" ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1924. OiY'-RIJWIELEN - TELEFOON 22242 GRUTTERSWAREN NE VLEE3CHWAREN SCHOONMAAKARTIKELEN tuinen. Levering van boomen, rij: Zijlweg 74. irplaan 22, Overveen. Tel. 3819. obielen - Motorrijwielen loon 1741 HAARLEM ten visch, ook gefileerd or de levering van: Tarbot, Schol, Griet, Kabeljauw, okte Zalm en Paling, Ansjovis, Jarnalen. enz., enz. - Gebakken Visch. IEREN VOORRADIG it op den voornaam te letten. HAARLEM 9 I 1617-22012 2 I No. 37 EEKBLA Voor een half jaar Advertentiën: 15 cent per regel, bij afname van 500 regels of meer, korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels 1.elke regel meer 10 cent. Tusschen den tekst of op een bepaalde plaats speciaal tarief. °(P P Het leven gaat zoo geregeld niet toe, als de logica het eischt, dikwijls spot het met elk sys teem; het is rijker en voller, dan de diepste den ker in zijn wijsheid zich voorstellen kan. BAVINCK. NA DEN REGENDAG. De woeste sterke wind zong zulk een bangen [Zang, de wolken goten hun grauwe kruiken f Op de aarde leeg, vergeefs sloot ik mijn luiken: Het was het jagend lied van wild verlangen! [Dien gulden avond vlamde 't in de struiken, i Als tranen op bebloosde kinderwangen. Waar 'n roede zon in elke drop bleef hangen, 3ing ,'k langs het stralend pad den zomer ruiken. SVrier.d, luister aan mijn borst: hoort gij den (storm, I Die zingt en jaagt juichend in 't harte viel, f Waarin mijn trane' als rijpe vruchten beven? f Eens spiegelt zich een gansche wereldvorm, Als zon in dauw, in elke menschenziel Wij weten 't vriend wij zullen 't niet beleven! C. S, ADAMA VAN SCHELTEMA, na 1 uur alléén 22012). &®®©e©®®«9&o©®©©®©o©©®®a I EN OMSTREKEN - Telefoon 1722 RLEM EFD AAN VOOR ALLE WERKZAAMHEDEN t Loes zoo lief mogelijk, zus. Die zal het nooit weten" be-l i zessen. Ab betaalde en ze gingen] huis. Vader zou dadelijk komen, er Steinman om zes uur zijn huisl hij zijn beide kinderen op hem vertelde het verhaal van den sleu- mde eerst wat; nam later het gevall beschouwde het als een goede les.[ men hing Loes haar mantel aan del omdat de beide lussen stuk waren lelijk weer al en hij kwam op h tl e gang terecht. Zeer tot haar ver-I irde ze een vreemde metaalklank» aantel op. el die eene punt zwaar", vond ze9 mt in haar hand. Er zat iets tussche«|j 't stof. Ze betastte het voorwerp! iep ze uit ,,de sleutel", fe ze zich hoe Ma al een tijd gele' aarschuwd had, dat de naad vao ging. 't Was een gemeen gat. Nel H ir zoo niet eens erg in. iar, om daar ook niet eerder aan t'| iep ze in haar vreugde, „ik heb nog net getuige, hoe zijn zus if aar boven werkte, de zak uit. dat ik gelijk had, ik zei toch, dat i' :eg" herinnerde Ab haar zijn voor* i engel, Ab", zei ze hartelijk, enieuwen voor hoe lang" lachte I, behandel me er naar en begin n, want ik rammel van den honger ren de taak van huisvrouw op zicLI wat zij na 't eten deed, was wer in haar mantelzak dichtnaaien, a' met rood garen, terwijl de man! OP SCHOOL. een kilogram vleesch in tien dc t krijgt men dan?" ;ram, meneer." en als je nu dat hectogram in ''ctl wat krijg je dan?" ram, meneer," n als je nu dat decagram in hondcr wat krijg je dan?" meerl" (Nadruk verboden.) Er is sinds het uitbreken van den we reldoorlog een vraag opgerezen, die nog altijd de wereld benauwt. Aan wien de schuld, dat deze ramp over de mensch heid gekomen is? Het antwoord blijft uit. Wel hoort men van verschillende kan ten beweringen, maar deze staan te klaar blijkelijk onder invloed van partijdigheid en vooroordeel, dan dat ze voor den ernsti- gen onderzoeker waarde zouden bezitten. Alleen het historisch bewijs zal kunnen overtuigen. Uit de documenten, die al lengs openbaar zijn geworden, blijkt in- tusschen voldoende, dat hier van „schuld" geen sprake kan zijn, zoolang men met deze uitdrukking één bepaald persoon of een groep van personen op het oog heeft. Het is de gansche geest der zich alom be wapenende menschheid geweest; de ge- wendheid aan de gedachte elkaar met moordtuigen te vernietigen om een poli tiek geschil te vereffenen; de ontstente- [nis van het massale verzet bij alle volke- i ren tegen hetgeen toch zienderoogen na- I derde, en de diplomaten en veldheeren die Iten slotte als slachtoffer van hun eigen I verwikkelingen den oorlog ontketenden, zijn niet anders geweest dan de exponen ten, de machtsaanwijzers van een alge- meene internationale gesteldheid. Toch zijn er, naar uit de documenten [blijkt, in den nacht van 29 op 30 Juli 1914 [door de staatshoofden en verantwoorde lijke mannen oogenblikken doorleefd, Waarin zij, ieder voor zich en elk op hun «beurt de beslissing over oorlog of vrede in 'handen hadden. Een dagbladcorrespon- jjSdent heeft onlangs deze „tragische nacht" welsprekend geschetst en in zijn beschrij- ^oen uitkomen, dat de hoogwaardig- ;|jneidsbekleeders zoowel in Duitschland als :in Rusland, Oostenrijk en Frankrijk op Wt •,,?1SStnd moment den vrede hebben gewild, doch door tragisch misverstand of jgverzuim het goede oogenblik hebben laten verstrijken. Hetgeen mij trof in zijn beschouwing, Wif ii oordeel over dit schijnbaar ■schuldig verzuim. Hij acht het napleiten goedkoop en zegt: „iedere stumper kan achteraf een willekeurig aantal diploma- tieke stappen verzinnen, die, als ze geno- men waren, den oorlog hadden kunnen voorkomen, en dan de schuld toeschrijven aan den nalatigen. „Als Frankrijk op dat oogenblik dat veto had uitgesproken, dan .was het niet gebeurd". Zoo kunnen wij evenwel ook een groot aantal zinnen begin- nen, met „Als Duitschland", en komt men ten slotte tot hetgeen mij verleden een .anders ontwikkeld Duitscher zeide: De eenige schuldige is Frans Ferdinand, want als die niet naar Serajewo was gegaan waar hij niets te zoeken had, was er niets gebeurd". Op zoo'n manier kan men wel aan den gang blijven en bijvoorbeeld den omver van een huis, dat later verbrandt, w ndstichter gaan noemen, omdat Z1"18 ,niet had kunnen verbranden als J et met had gebouwd." i°° wij allen tezamen over de oor- Lpr. Ian, wereldoorlog plegen te spre- cen^eii wij ook vaak aan onze per soonlijke lotgevallen. Hoe dikwijls mijme ren wij niet: „Als ik op dat en dat oogen blik anders had gehandeldMaar die per doorvorschend, ontdekken wij, dat wij op het beslissend moment niet anders heb ben kunnen handelen, omdat allerlei fac toren ons dwongen toen zóó en niet anders te doen. Alleen als die factoren anders waren geweest En wij gaan na, hoe deze factoren zijn ontstaan en stuiten op weder andere oogenblikken, die in een vorige periode over ons leven hebben beslist. In die mo menten hebben wij verzuimd den juisten weg te kiezen. Maar ook deze momenten waren weder om uitkomst van gedachten of handelin gen uit een nog ouder tijdperk van ons bestaan. Zoo pellen wij laag na laag van ons leven af, totdat wij tenslotte staan voor de onnaspeurlijke kern van onze prille kinderjaren. Daar moeten de eigen lijke grondslagen liggen van ons later levenslot en wij verplaatsen onze navor- sching naar het domein van hen, die voor ons verantwoordelijk zijn geweest, toen wij zelf nog zonder bewustheid in 't leven stonden. „Had vader op dat oogenblik maar nietJa, misschien halen wij grootvader en overgrootmoeder er bij. Vergeten wij echter niet, dat er een voorbeschikking naar den kant van 't ver leden is te ontdekken, maar evenzeer een voorbeschikking naar den kant van de toekomst. Een geestig man moet naar aanleiding van het „schuldvraagstuk" hebben gezegd: „Een commissie tot on derzoek naar de oorzaken van den vori- g e n oorlog. Maar zouden we niet liever een commissie benoemen tot onderzoek naar de oorzaken van den volgenden oorlog De oogenblikken die komen, en het oogenblik van nü zullen verder over ons lot beslissen; hen mogen wij niet weder om verzuimen. Het is een angstige ge dachte, wat er van een verzuimd oogen blik kan afhangen. Want wat op een be paald oogenblik wordt verzuimd, valt nim mermeer te herstellen. Geen oogenblik keert in zijn vorige gedaante terug; elk volgend oogenblik is weer anders en wij kunnen ons, zelfs met de lessen van het verleden voor oogen, niet voorbereiden op het beslissend moment, waarvoor de toe komst ons plaatsen zal. Er zijn menschen, wier leven uit een aaneenschakeling van verzuimde oogen blikken schijnt te bestaan. Het zijn de on- handigen en weifelmoedigen, wien het vermogen ontbreekt onmiddellijk met te genwoordigheid van geest op te treden en kordaat een knoop door te hakken. Om gekeerd zijn er ook, die de wroeging over verzuimde oogenblikken niet kennen. Zij bezitten de gave, de gelegenheid aan te grijpen en onder alle omstandigheden, ook de onverwachtste, hun juiste houding te bepalen. Benijdenswaardig is dit talent der bijdehand en gewikst optredenden. Een troost voor hen, die niet tot de laatsten behooren, moge zijn, dat zelfs de verantwoordelijke personen, die in den „tragischen nacht" van Juli 1914 het lot van de menschheid in handen hadden, zich op het beslissend oogenblik hebben ver gist. Of zouden ook de gevatten zich wel vergissen en zou het eenige verschil we zen, dat de anderen het verzuimde oogen blik erkennen en zij niet? Vergissen is menschelijk, zegt men. Maar er is geen onmenschelijker vergissing dan die op het beslissend moment. C. van Holst; 24. Derk Zwiersen; 25. Adr. Spoor; 26. Jhr. A. Teixeira de Mattos; 27. A. de Vos; 28. D. Wass-ink; 29. A. Huisman; 30. E. F. Breitenstein; 31. A. M. C. Lindner; 32. J. M. André de la Porte; 33. J. W. Vogel; 34. L. J. C. Wittop Koning; 35. G M. Meppelink; 36. A. H. Mooyekind; 37. A. Iking; 38. J. H. M. Beek; 39. F. Flaming; 40. J. H. F van Wijk; 41. H. Poutsma; 42. H. H. Hogenbirk; 43. G. Beun; 44. F. A. Veenstra; 45. A. H. W. Schoute; 46. G. van Dijk; 47. A. Bakker; 48. W. J. Timmer; 49. G. H. Stevenhage; 50. L. L. Schreur; 51. W. Bruynes; 52. P. J. van der Bijl; 53. J. de Graaf; 54. Chr, C. Dijt; 55. V. Roos; 56. J. H. Linttie- kamp; 57. Jhr. W. F. H. Roëll; 58. J. J. H. Hand- graaff; 59. Nic. Even; 60. Jhr. W. A. L. Mock; J. L. van Verre. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. De alge- meene vergadering zal gehouden worden op Dins dag 16 September 1924, des avonds 8 uur in hotel „Vreeburg" te Bloemendaal. De agenda vermeldt o.a.: Mededeelingen bestuur; Nabetrachting Zomer- campagne; Wintercampagne: a. Zwemmen, b. E. 'H. O. Schietwedstrijd Burgerwacht. Vrijdagavond I had in café „Het Roomhuis" te Overveen de prijs uitreiking plaats van den gehouden onderlingen wedstrijd der Burgerwacht. De commandant heette de aanwezigen hartelijk welkom en betreurde het, dat bij den eindwedstrijd verschillende personen niet waren opgekomen, hoewel het geringe aantal patronen, dat beschik baar was, geen beletsel vormde om mjdn te kampen. Do wedstrijd werd gehouden op de militaire banen met geweer model 95, afstand 100 Meter. De uitslagen zijn: Personeele baan: le prijs P. Langendonk met 137 punten; 2. J. van Keulen, 133 p.; 3. C. Visse 131 p.; 4. Th. Mooyekind 131 p.; 5. A. Janssen 130 p.; 8 C. Lindeman 129 p.; 9. A. Hekker 128 p 10. P. Roeien 126 p.; 11. G. Mooyekind 125 p.; 12. F. P. Hekker 125 p.; 13. A. F. Bos 124 p,; 14. H. J. van Tongeren 123 p.; 15. F. Bersee 123 p.; 16. C. van der Raad 121 p.; 17. W. Faase 120 p.; 20 H. Were- naar 119 p.; 21 J. Beeren 119 p. Eerebaan, maximum 50 punten: le prijs C. Visse, 48 punten; 2. J. van Keulen 48 p.; 3. N. van Keu len 48 p.; 4. F. P. Hekker 47 p.; 5. P. Langendonk 47 p.; 6. W. Faase 46 p.; 7. A. Janssen 46 p.; 8. J. Beeren 46 p.; 9. C. Lindeman 46 p.; 10. A. F. Bos 46 p. De heer J. van Keulen werd voor dit jaar hou der van den Lambert-beker met 231 punten. Deze zilveren wisselbeker kwam nu voor de vierde maal in andere handen, en om eigenaar te worden moet dezelfde schutter hem driemaal ach tereen veroveren. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen en werden door den commandant met een aardige speech aan den winnaars overhandigd, hetgeen met applaus werd beantwoord. Den commissieleden, den heeren Langendonk en Visse werd hartelijk dank gébracht voor hunne zorgen bij de prijzen. Na afloop der prijsuitdeeling bleef men nog ge- ruimen tijd gezellig bijeen om den avond op vroo- lijke en aangename wijze door te brengen. De commandant wenschte tenslotte de schutters veel geluk met hun behaalde prijzen en sprak nog den wensch uit, dat de Bloeinendaalsche Burger wacht in de toekomst met lauweren mag worden bekroond. jrj. BLOEMENDAAL Loting. Vorige week Vrijdag had in het gym nastieklokaal der O. L. school te Overveen de loting plaats voor de dienstplichtigen, lichting 1925. De uitslag is als volgt No. 1. G. B. van 't Land; 2. K. A. Dekker; 3. C. L. W. van Ysendijk; 4. J. B. Sluiter; 5. A. C. van Schaagen; 6. J. W. Deukes; 7. J. O. Vel'dt; 8. A. Jurjans; 9. J. Prins; 10. J. H. Tulen; 11. G. P. Corsten; 12. P. A. G. Faasen de Heer; 13 Jhr. Job de Jonge; 14. J. F. de Wit; 15. J. H. van Kampen; 16. J, van Bezu; 17. H. H. Bakker; 18. R. Th. de Cock; 19. G. A. van der Veldt; 20. A. C. van Galen; 21. J. H. van Breemen; 22. J. P. Metselaar; 23. A. Jaarlijksche Alg. Vergadering der B.V.C. Bloemendaal. In één der zalen1 van gebouw „Olympla" hield de voetbalclub „Bloemendaal" Vrijdag haar jaarlijk sche algemeene vergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Adr. Cassee, op den bloei der vereeniging en verzocht hij voor het komende seizoen de mede werking der leden voor den goeden gang van zaken. De begrooting voor het a.s. seizoen werd onver anderd goedgekeurd. Met leedwezen nam de vergadering; kennis van het heengaan van den penningmeester, den heer H. A. Jansen, die zoo geruimen. tijd tot aller ge noegen deze moeilijke functie heeft waargenomen, In zijn plaats zal thans de heer M. Jansen het penningmeesterschap op zich ne men, terwijl het bestuur verder werd aangevuld met den heer C. Cassee. Met voldoening kon door het "befstuur worden gewag gemaakt van het feit',, dat het Gemeente bestuur van Bloemendaal tharus niet meer zoo geheel onverschillig tegenover de plaatselijke voet- •balvereeniging staat. Reeds werd d.c B.V.C, hier door in staat gesteld verschillende verbeteringen op het terrein te doen aanrichten, terwijl verdere veranderingen, welke zeer zeker eveneens verbe teringen zullen beteekenen, in het onmiddellijk uit zicht werden gesteld. Door de stijging van het aantal werkende leden zal het verder noodig zijn, dat Bloemendaal de beschikking krijgt over een tweede speelterrein. Zonder hieromtrent thans reeds definitieve mede deelingen te kunnen doen, was de voorzitter van meening dat B. en W. van Bloemendaal zeker niet onverschillig zouden staan tegenover de uitbrei dingsplannen der voetbalvereeniging. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. Vervolgonderwijs. Belanghebbenden maken we opmerkzaam op de gelegenheid tot het ontvan gen van vervolgonderwijs in deze gemeente. De ge legenheid is opengesteld voor hen, die de lagere school hebben doorloopen of niet meer leerplichtig zijn, en den ouderdom van 16 jaren nog niet hebben bereikt. Aanmelding vóór den 15den September bij een der hoofden van scholen te Bloemendaal, Overveen of Vogelenzang. Het is de politie mogen gelukken, de daders op te sporen, die voor een paar weken geleden aan het Bloemendaalsche strand uit de tentjes va'n de padvinders, die daar eenige dagen kampeerden, een rijwielplaatje, een tooneelkijker en eetwaren hadden ontvreemd. Het zijn jeugdige dieven van 16 en 17 jaar oud, een zekere G. S. en J. F. S. uit Haarlem. De eerste heeft onder Zandvoort meer dere rijwielplaatjes gestolen. Beiden hebben be kend en zijn in arrest gesteld, in afwachting hoe de Officier van Justitie over hun ot zal beslissen. Rijwiel ontvreemd. Woensdagavond om streeks tien uur, werd de politie in kennis gesteld, dat in Hotel Vreeburg een rijwiel was ontvreemd. De politie toog er terstond op uit en het mocht haar gelukken, op de Korte Kleverlaan aan te hou den en naar de politiepost aldaar over te brengen een persoon als net heer gekleed en schijnbaar van goeden huize, een zekeren G. J. R., 31 jaar oud en wonende te Ubbergen. Hij was gelogeerd in een der eerste hotels te Haarlem. Aanvankelijk bleef hi; ontkennen. Toen echter de eigenaar een kwartier later kwam opdagen en deze de fiets terstond als zijn eigendom herkende, viel hij door de mand en be kende de diefstal gepleegd te hebben. Door deze beide arrestaties heeft de Bloemen daalsche politie een goeden vangst gedaan. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. BloemendaalVelsen zal op Dinsdag, 16 Septem ber a.s. 8 uur 's avonds in 'Hotel „Vreeburg" alhier, een ledenvergadering houden. De agenda luidt: 1. Notulen en ingekomen stukken. 2. Vaststelling datum Najaars-Tentoonstelling. 3. Verkiezing 2 leden hoofdbestuur en een af gevaardigde naar de Algemeene Vergadering in October. 4. Oproep voor Tuinbouw-wintercursus in 1924. 5. Inschrijving Examen Bloem-schikken en -bin den 1925. 6. Intern. Tentoonstelling Heemstede-Haarlem 1925. 7. Vragenbus. 8. Rondvraag. De automatische telefoondienst zal over een paar maanden in werking worden gesteld. Men vordert met de werkzaamheden al heel wat. Ver scheidene inwoners hebben al een nieuw toestel gekregen, waarmede ze zich vast kunnen oefenen. In Amsterdam, alwaar het telefoonnet gedeeltelijk automatisch is, gaat alles best en bevalt het auto matisch systeem uitstekend. Voor ons zal bovenge noemd systeem dan ook een groote aanwinst zijn. Eenige tijd geleden is van het buiten van den heer Bispinck op den hoek van de Korte Klever laan een groot stuk afgenomen, waardoor het trot toir belangrijk verbreed werd. Een ieder dacht dat dit zoo zou blijven en dit geschied was om beter te kunnen zien. Dit is echter niet zoo. Thans is men aldaar druk bezig een nieuwe inrij voor de Korte Kleverlaan te maken, hetgeen wel een ver betering genoemd mag worden. Gelukkig heeft onze gemeente-architect de kans gezien een rui mere inrij te verkrijgen, zonder de boomen te vel len. Om de twee zware boomen, welke niet geveld mochten worden, is thans een soort vluchtheuvel aangebracht. De j.l. storm, die in al zijn lievigheid heeft ge woed en die ons van den zomer in het najaar heeft gebracht, heeft in onze gemeente niet veel schade aangericht. Behoudens eenige takken, die afgewaaid zijn, hebben we verder niet van ongelukken of omver gewaaide schuttingen etc. gehoord. Toch heeft er zich gedurende den storm een geval voorgedaan, k/m fi. 3.30 GROOTE HOUTSTRAAT 16 dat zeef ernstige gevolgen gehad zou kunnen heb ben. Op Steel's hofje stond op het plaatsje achter het huis moeder de vrouw druk te wasschen. Toen zij even naar binnen wipte om iets te halen, brak er een zware tak van een aldaar staande boom en kwam mét een vreeselijke slag op het plaatsje en natuurlijk ook op de waschtobbe neer. Toen moe der de vrouw terug kwam kon zij niet meer naar haar tobbe toe, daar de tak vlak voor de deur was gevallen. Hoe onaangenaam dit ook voor haar was, toch mag zij van geluk spreken, dat zij zich juist even verwijdert had toen de tak naar omlaag kwam. Men is nu maar weer eens begonnen de Mol- laan te teeren, zoodat het verkeer aldaar wederom gestremd is. De wegen teeren vinden wij prachtig, maar die stremming van het verkeer is zeer onaan genaam. Afin, we schreven het reeds eerder, het gaat in Amsterdam al precies zoo. Haarlem doet voor Am sterdam niet onder, laten wij dus ook meedoen. Vergadering van den Raad der gemeente Bloe mendaal, te houden op Donderdag 18 September 1924, des namiddags 2 uur op het Raadhuis te Overveen. Agenda: 1. A. benoeming voorzitters en leden der com missiën van voorbereiding (art. 54, lid 1 der Gem. wet): a. Financieele Commissie (aftredende leden de heeren: Luden, Kremer en Schulz); b. Werkloozencommissie (aftredende leden de heeren Van Kessel, Blankevoort en Ver'de- gaal). B. Benoeming leden der Commissiën van bij stand (art. 54 lid 2 der Gem. Wet). a. Waterleiding- en gascommissie (aftredende leden de heeren Hogenbirk en De Roo van Alderwerelt); b. Grondcommissie (aftredende leden de hee ren Bornwater, Blankevoort, Van Kessel, en de Waal Malefijt). C. Benoeming le'den der Commissie voor de Strafverordeningen (aftredende leden de heeren Bornwater en Luden). D. Benoeming leden van de Commissiën voor Georganiseerd Overleg (art 166): a. voor de ambtenaren; b. voor de beambten; c. voor de werklieden; d. voor de politie. (In elke commissie twee leden). E. Benoeming leden voor de schatting der •huren van gemeentewoningen. (Aanbevolen de heeren: A. J. Prinsenberg, S. P. Rijnierse en A, J. de Waal Malefijt.) 2. Verkoop van grond aan: a. de Gebrs. Kuurstra; b. F. T. Everard; c. G. MommEiff; d. J. E. C. BoomKruseman Aretz (met ge lijktijdige ontheffing van art. 7 der Bouw verordening om op het terrein te mogen bouwen). 3. Aanvaarding legaat van wijlen C. I. F. J. Bis pinck. 4. Voorloopige vaststelling gemeenterekening dienst 1923. 5. Vaststelling kohier rioolaansluitingen dienst 1924. 6. Verhuur van grond aan A. M. Stut.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 1