OLYMPIA OLYMPIA 1AIS0N HETTY Rug DEARJOS-TABAK J. Jongkin DANS-INSTITU DANS-INSTITU! de goedkoopste. LIMCOLN de meest volmaakte. J. G. W. v. d. POL Jr. Geschikt adres voor Burger-timmerwerk DAMES- EN HEEREN ON ERGOEDEREN OVERVEEN. SANTPOORT. Importeur: N.V. Haarlemsclie Auto Centrale, Stationsplein, Teief. 1094. VOGELENZANG. ONTVANGEN BI ADVERTENTIËN Schotersingel 117 Tel. 3! Keuken-Werkmeis. Villa met Tuir Te Huur gevraag BEKENDMAKINt Drogerijen, Ziekt verplegingsartikel L. GROOTENHl Kinderhuissingel 6 KINDER-GÜRSUS TIMMERMAN EN AANNEMER BI'daalscheweg 23, SANTPOORT, Te!.22315 In verband met de urgentie van een en ander verzoeken B. en W„ deze aangelegenheid alsnog in welwilende overweging te nemen en hun een cre- diet van f 2475.toe te staan. De heer Otto meent dat wel een bedrag is toe gestaan doch niet een persoon is benoemd gewor den. De heer Laan leest daarop de notulen voor waaruit blijkt dat de heer Ir. Jos. Cuypers wel aangesteld is. De heer Blankevoort zegt dat betreffende de verandering van het gebouwtje van in de Grond- commissie niets is besproken geworden en daar om zal hij tegen dit crediet stemmen. De heer de Waal Malefijt meent dat dit ge bouwtje niet in de Grondcommissie behandeld be hoeft te worden. Doch dat daargelaten zou spr. er toch sterk voor zijn om in dat gebouwtje cen trale verwarming toe te passen. Dit is beslist nood zakelijk, daar anders verschillende kostbare tcekeningen zullen verloren gaan. De heer Otto bestrijdt wat door B. en W. en enkele raadsleden wordt beweerd, dat de heer Jos. Cuypers is benoemd geworden. Er is een crediet van f 2000.toegestaan voor de uitbreidingsplannen en nu de persoon Cuypers hieraan vastgekoppeld wordt wil dit ook zeggen dat er een kleine uitbreiding aan het gebouwtje moet plaats hebben en dat er een centrale ver warming bij moet komen. Zoo wordt het eene aan het andere gekoppeld om beiden er door te krijgen zender veel tegenstand. De heer Hogenbirk wenscht de centrale verwar ming behandeld te zien los van de benoeming van den heer Jos. Cuypers. Dit voorstel wordt ondersteund. Ook B. en W. achten dit beter. De heer Otto meent dat thans juist de weg wordt ingeslagen welke B. en W. wenschen. Al enkele keeren is die centrale verwarming ter sprake ge komen doch het vlotte nooit. Thans had men echter een goede gelegenheid. De heer Prinsenberg zegt dat hij dikwijls tegen die uitgaaf van centrale verwarming is geweest. De wijze waarop men ter plaatse met brandstoffen omspringt heeft hem echter van meening doen ver anderen. De heer Otto zegt dat als hij alleen staat hij ook liever geen stemming wenscht. Waarop het voorstel tot aanleg van centrale verwarming wordt goedgekeurd, doch de uitbreiding wordt aange houden. De Voorzitter deelt mede dat de heer Kremer voor tijdelijk onze gemeente gaat verlaten en het daarom gewenscht zou zijn iemand in zijn plaats te benoemen als lid of als plaatsvervangend lid in de Financieele Commissie. Tot plaatsvervangend lid wordt bij acclamatie benoemd de heer de Roo van Alderwerelt. Deze neemt de benoeming aan. Rondvraag. De heer de Roo van Alderwerelt vraagt hoe het zit met de vrijwillige brandweer. De heer Laan antwoordt dat dit niet zoo gemak kelijk gaat. Het gemeentebestuur is als lid toege treden tot de Ned. Brandweervereeniging om zoo doende gebruik te kunnen maken van de adviezen van deze vereeniging. De secretaris van die ver- eeniging, de heer Gordijn, was eerst heel moeilijk te bereiken en toen dit wel het geval was vertelde deze heer dat hij geen gratis adviezen gaf, doch daarentegen zeer duur was. Hij moest de toestan den in onze gemeente komen bekijken, ligging, wa terdruk, enz. enz. om pas daarna een advies te kunnen geven. Dit zou op pl.m. f 500.komen. De heer Blankevoort meent dat wij ons wel kun nen redden buiten die adviezen om. We hebben toch ook in Haarlem bij den brandmeester v. d. Broeit inlichtingen ingewonnen. De heer Kremer vreest dat dat zaakje op niets uitdraait. De heer Otto dringt aan op beginnen. Die men- schen hebben in April een verzoek gedaan om er kenning, wat wil zeggen steun door het verstrek ken van materiaal en zich dan in den zomer te kunnen oefenen en thans zijn zij nog even ver. Waarom toch dit verschuiven. Laat de menschen zelf ook eens over deze zaak meepraten. Geeft ze de gelegenheid zich alvast met het bestaande ma teriaal te oefenen, dan kunnen zij in 't volgend jaar zelf hun oordeel geven. De heer van Kessel dringt aan op een minder scherpe scheiding, door de betrokkenen zelf bij de besprekingen te halen gevoelen zij niet langer wat ze thans gevoelen, n.l. gemis aan medewer king. Verschillende heeren uitten zich in denzelf den geest. De heer Laan wil thans toch gaarne vernemen of de Raad f 500.wensch te voteeren voor het advies van den heer Gordijn. De heer Otto zegt: nu niet, straks als de brand weer van thans en de vrijwillige brandweer het meer eens zullen zijn, dan kan men vanzelf zien of zulks nog wenschelijk is. De heer Schulz vraagt eenige clementie aan B. Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 j$ HAPT ENL' ISTDWN t I B BLO£MLND/5&L OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING-! en W. betreffende een kind van een der bewoners van het Duinlustpark. Destijds is bepaald dat bij een inkomen van f 3000.'sjaars een bedrag van f 60.aan school geld zou worden geheven en dat nog zelfs door B. en W. iets kon worden gedaan indien bleek dat een kind voor doorstudeeren in aanmerking kwam. In het geval door spreker bedoeld wordt maar f 2000.verdiend, zoodat spr. hiernaar informeert, omdat volgens B. en W. bedoeld kind niet in aan merking komt om in de gelegenheid te worden gesteld de studies voort te zetten. De heer Laan antwoordt dat B. en W. afwijzend hebben beschikt, daar de rapporten niet zoo bij zonder gunstig waren. De heer Otto zegt dat men niet al te veel naar de cijfers op de rapporten moet kijken, daar de opvattingen omtrent een toe te kennen cijfer door de onderwijzers onder'ing zeer verschillende zijn. Er wordt besloten in zulke gevallen, dus ook in dit geval, het advies van de schoolhoofden in te winnen. Niets meer voor de openbare vergadering aan de orde zijnde wordt deze gesloten en gaat men in comité-generaal. PLAATSELIJK NIEUWS. BLOEMENDAAL. De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, afd. BloemendaalVelsen, zal op Dinsdag 21 October a.s. 8 uur 's avonds in Hotel Vree burg" een ledenvergadering houden. De agenda luidt: 1. Het rythme in het leven der planten, voor dracht met lichtbeelden door den heer A. Meilink 2. Notulen en ingekomen stukken 3. Haarlemsche Cursus voor Bloemschikken en -binden. 4. Najaars-Tentoonstelling. 5. Vragenbus. 6. Rondvraag. De Bloemendaalsche Reddingsbrigade heeft Maandagavond voor het eerst weer gebruik ge maakt van Stoop's Bad- en Zweminrichting. Aan de deelneming meenden we te kunnen be speuren de gevolgen van 't besluit, dat er geen reductie meer gegeven zal worden uit de kas der brigade. Er waren ten minste minder oefenaars dan op een der avonden in het vorige seizoen. Maar die er waren, hebben weer met veel ambitie gewerkt, 't Was te merken, dat de geoefendheid van vele leden aanmerkelijk was vooruitgegaan. Het is dan ook te hopen dat het aantal deel nemers a.s. Maandag grooter zal zijn. Immers het betreft 2r toevallig één ambtenaar, doch de fout schuilt meerderen. Het frappante van het geval is wedat deze fout in' onze ge meente geen fout isAlleen indien, zooals thans het geval blijkt te zi, de grenzen van recht en billijkheid worden o^rschreden, kan ingegrepen worden en dan nog kl slecht, daar in zulke ge- valen meestal de bevzen ontbreken. In heel veel gemeeen wordt het de ambtena ren verboden, zonder e goedkeuring van B. en W. of van den Raad eeg bijwerk te verrichten. Dit wordt niet zoozeer glaan om alle bijwerk onmo gelijk te maken, doe meer om controle te heb ben over de ambterren en te verhinderen dat dit kwaad te welig ert of tot schade strekt van menschen die erdoorn hun broodwinning worden getroffen. In onze gemeente 3 dit niet zoo. Hier heerscht nog in onbeperkte mte de vrijheid en kunnen dus de ambtenaren zoovel en zoolang voor particu lieren werken als En goeddunkt. Dat een ambtenar als de heer Krimp in ons blad gesignaleerd wrdt als overtreder betreuren wij ten zeerste, daa deze toch bekend staat als een flink en plichtge*ouw ambtenaar en het is dan ook te hopen dat iet Dagelijksch Bestuur zelf voelt mede schuldij te zijn, door niet alleen alles maar toe te saan, maar zelfs in de hand te werken dat dooi ambtenaren bijbetrekkingen worden waargenome; A Hier zijn geen grazen en het kan ons alleen nog maar verwondeen dat nu pas duidelijk aan het licht komt hoe evaarlijk het is toe te staan wat volgens moreelebegrippen niet toelaatbaar is. Wellicht heeft dezi ambtenaar een fout gemaakt waarvan hij den ernst van het geval nooit goed gevoeld heeft en is h^t een voortborduren geweest op oude gebruiken o: misbruiken. Men zij thans gewaarschuwd en richte het oog eens naar naburige gemeenten waar reeds lang deze kwestie geregeld is. komen. Daar men dit een maand geleden ook al verzekerde, moéten we het echter eerst zien. Oranje-Vereeniging. Vergadering op Donder dag 23 October, des avonds 8 uur in Hotel „Vree burg". Agenda: 1. Verkiezing bestuur, 2. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. De Bloemendaalsche Reddingsbrigade oefent Dinsdag van 78 uur in Stoop's Bad en van 910 uur houdt zij een verbandcursus in de MULO- school aan de Vijverweg. Van gemeentewege, worden al de woonhuizen van een keurig emaille nummerplaat je voorzien. Bij tal van inwoners prijkt reeds zoo'n plaatje op het huis. Woensdagavond liepen eenige jongelieden op den Julianaweg. Een van hen zat op een rijwiel en reed vlak langs de tramrails. Toen nu de tram uit Overveen hen genaderd was, verloor het fiets- rijdende jongmensch zijn evenwicht en zou onder de tram gekomen zijn als hij niet door een vlugge beweging van het rijwiel was gesprongen en zich vlak voor de tram aan den anderen kant der rails in veiligheid had weten te brengen. Alles ging zoo vlug in zijn werk, dat zijn vrienden nog niet begre pen hadden wat er gebeurd was toen de tram wagen reeds lang weg was en het jongmensch zenuwachtig lachend van den overkant kwam. Ook de fiets is er wonder boven wonder goed vanaf gekomen. In de voormaljige constructiewerkplaats van de firma D. Hogenbirk aan de Kleverlaan is thans onder directie van den heer J. C. Schilling geves tigd een reparat e-inrichting en stalling voor auto- Personalia. Voor het examen machineschrij- ven slaagden aan de Pontschool de heeren M. P. J. Möllmann en G. L. v. d. Mey, en mej. H. J. Ver meer allen van hier. Prov. Ziekenhuis. Voor lid der commissie van bestuur van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort, bevelen Ged. Staten in de vacature dr. Bel laar Spruyt aan: 1. dr. E. A. M. Droog en 2. de heer J. F. H. Spier. Ged. Staten deelen verder mede, dat daar de heer P. P. Hartendorf geen lid der Staten meer is, in de daardoor in de commissie ontstane vaca ture een lid der Provinciale Staten zal moeten worden benoemd. Beschermheer Sursum. De heer Bierens de Haan van Caprera aan den Brederodeweg heeft het beschermheerschap aanvaard van het fanfare corps Sursum. Ned. Herv. Meisjesvereeniging. Er beslaan plannen een Ned. Herv, Meisjesvereeniging op te richten. De leeftijd moet zijn 18 jaar of daarboven Leidster zal zijn mej. L. van der Eist, directrice van het gesticht „Eben Haëzer". Wie lid wenscht te worden geve zich daartoe op vóór 31 October aan mej. van der Eist, adres „Eben Haëzer" of aan Ds. J. C. van Dijk, Kerk plein, met volledige vermelding van naam en adres. Na 31 October ontvangen zij dan een oproep voor een eerste voorbereidende bijeenkomst. mobielen en metoren. We waren in Ie gelegenheid de ruime hallen in oogenschouw te nemen. Alleen voor stalling is reeds een hal >eschikbaar met een oppen^akte van ruim 300 $2., plaats biedende aan c.a. 30 auto's. Een grobt terrein achter deze hal biedt gelegenheid tot wasschen. De reparatiehal heeft een zelfde oppervlakte, zoodat er ruimte in over vloed is en van beschadiging door bekrompen heid geen sprake kan zijn. Binnenkort wordt ook een benzinepomp ge plaatst, waarmee aan alle eischen des tijds zal zijn voldaan. Voor het nieuwe Kinheimpark en omgeving zoo wel als voor de bezoekers van het ijsclubterrein kan deze inrichting in de toekomst van groot nut zijn. We wenschen den heer Schillig succes. Vragen aan B. en W. Door het gemeente raadslid den heer Otto, zijn de volgende vragen tot B. en W. gericht: I. Zijn B. en W. bereid, te onderzoeken: lo. of door den hoofdambtenaar van Publieke Werken, den heer H. M. Krimp, werkzaamheden zijn verricht in dienst van particulieren op het ter rein, waarover hij als ambtenaar mede heeft te adviseeren of te oordeelen, met name of hij als bouwkundige is opgetreden bij den herbouw van het café Bulters aan den Brederodeweg, waarvoor bijzondere vergunningen van de zijde van het ge meentebestuur noodig zijn geweest, nadat het aan vankelijk door een anderen bouwkundige inge diende plan door het gemeentelijk bouwtoezicht was afgekeurd en teruggezonden; 2o. of dezelfde hoofdambtenaar althans tot voor korten tijd als leeraar verbonden is geweest aan de M.T.S. te Haarlem, waaraan hij meer dan 8 avonduren per week les gaf; 3o. of diezelfde hoofdambtenaar althans tot voor korten tijd in den regel des namiddags niet op zijn bureau aanwezig was, doch op controle en onderzoek? II. Zijn? B. en W. bereid, het resultaat van hun onderzoek aan den gemeenteraad mede te deelen en zoo noodig daarover bespreking te aanvaarden? Bovenstaande vragen werpen bij eenig nadenken een eigenaardig licht op onze gemeentehuishou ding. Herfsttentoonstelling te Bloemendaal. De heer Tinholt, hoofd van de O.L. School aan de Gene- stetweg heeft het loffelijk voornemen opgevat op 17 en 18 October, dus Zaterdag en Zondag a.s. een tentoonstelling te organiseeren van al wat de na tuur oplevert aan bessen, bloemen, herfstkleuren en paddestoelen. Hij heeft zich van de medewerking verzekerd van mej. Cath. Cool, de bekende mycologe uit Leiden, van den heer Swanenburg de Veye uit Baarn, die zoo'n groot aandeel had in de totstand koming van de zoo geslaagde Lente-tentoonstel ling in Bloemendaal en van den beer C. Sipkes, die het botanische gedeelte, behalve de zwammen, voor zijn rekening neemt. Daar komen dus alle mogelijke zwammen, die onze duinstreken oplevert, eetbare en vergiftige met naam en toenaam. De kinderen krijgen op dracht mandjes of schalen op te maken met pad destoelen, zooals wij het ook reeds eens bij de heer Wilson en in Zandvoort te zien kregen. Sommigen leggen daarbij een groote smaak voor kleurencombinatie's aan den dag. De weinige bloe men, die er nog zijn en uitgebloeide takken met zaaddoozen, de bessen en vooral de herfstkleuren zullen in extenso aanwezig zijn. Gedurende de tentoonstelling zal meestal des kundige voorlichting aanwezig zijn, zeker wanneer een grootere groep bezoekers, een schoolklas of een vereeniging, haar bezoek aankondigt. De ten toonstelling is gratis voor iedere belangstellende geopend, op Zaterdag van 2 tot 5, Zondag van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. In het bijzonder vesti gen wij de aandacht er op dat mej. Cool zich be reid verklaard heeft Zaterdag om 2 uur, dus on middellijk na de opening een overzicht te geven van het geëxposeerde. Tot 3 uur blijven de deuren gesloten, wie dus de „ommeganck" met mejuf frouw Cool wil mede maken moet er voor of pre cies om 2 uur zijn. Kinderen beneden 10 jaar heb ben toegang, echter, pas na 3 uur. Volwassenen, leerlingen en oud-leerlingen der school kunnen inzenden Vrijdagmiddag na half 4 en Zaterdagmorgen voor 9 uur. Er komt hier weer eens een mooie gelegenheid voor ieder, die belang stelt in de natuur, om te zien wat deze in het najaar aan moois of belang wekkends oplevert. Schenking. Door den heer J. Kremer, alhier, is aan hét museum voor land- en volkenkunde, te Rotterdam, ten geschenke gegeven een zeer fraai exemplaar steenen bijl, een pantserbuis en enkele andere voorwerpen van de Timorini, Centraal Nieuw-Guinea. Zwemfeest ten bate van de Redding- Maatschappijen. Het zwemfeest, dat Dinsdag j.l. in Stoop's Bad gehouden werd, ten bate van de Noord-Zuid-Hol- landsche en Zuid-Noord-Hollandsche Reddings- Maatschappijen, heeft een batig saldo opgeleverd van plm. f 500. R. K. R. C. O., onderafd. R.K. Volksbond, Secr G. v. Kessel, Tuindorplaan 8, Overveen. Uitslagen Alliance I—R.C.O. I 4—1; R.K.V.Z. Ill—R.C.O. II 10—0. In een zeer spannenden strijd is Alliance er in geslaagd R.C.O. een 41 nederlaag toe te brengen, R.C.O. speelt eerst met zon en wind in den rug en treedt direct aanvallend op. Doch de Alliance- verdediging is speciaal dezen middag zeer actief en retourneert alles. Uit een der vele aanvallen weet Alliance tenslotte de leiding te nemen (10), Met dezen stand breekt rust aan. Na de rust speelt de Racing tegen de zon in, wat zeer hinderlijk is, Alliance is dan ook voortdurend in de meerder heid en weet den stand op te voeren tot 41 waar geen verandering in komt. Scheidsrechter Duivenbode leiddp correct, doch wel wat te strené Deze wedstrijd muntte vooral uit in fairheid in tegenstelling met den vorigen. Het 2e werd met een 100 nederlaag naar huis gestuurd. Volgenden keer beter hoor! is verkrijgbaar bij de Heeren: P. J. DE ZWART, BI'daalscheweg 24 W. MAAS, BI'daalscheweg 283 C. LINNEKAMP, Verbindingsweg 3 F. v. d. ENDEN, Jan Gijzenvaart genheid van het gouden priesterfeest van den HoogEerw. Deken Zondag. Onmiddellijk na de plechtigheid nam de Wel- Eerw. Zeergel. heer J. v. d. Wiel, leeraar in de muziek aan het Seminarie Hageveld voor het orgel plaats en ruischten de eerste klanken van het prachtige instrument door het kerkgebouw. Verschillende orgelwerken werden door den Eerw. kunstenaar uitgevoerd. Aanbieding huldeblijk Dr. v. d. Bergh van Eysinga. Zooals bekend hield onze predikant na vanwege het „Haagsch Genootschap tot Verdediging van den Christelijken Godsdienst" tot bijzonder hoog. leeraar aan de Universiteit te Utrecht te zijn be. noemd, zijn inaugureele rede aldaar op 6 Oct. j.l. Een commissie meende, dat deze gebeurtenis niet ongemerkt voorbij mocht gaan en stelde den leden der Ned. Herv. Gemeente voor mede te doen aan een huldeblijk. Dit huldeblijk nu werd in de ochtend-godsdienst oefening van Zondag j.l. aangeboden. Tijd en plaats brachten natuurlijk mede dat de aanbieding in allen eenvoud geschiedde. De heer C. Verwey, sprekende namens de leden der gemeente ,deed zulks op een zeer hartelijke wijze. Hij bracht prof. v. d. Bergh van Eysinga hulde als herder en als mensch. De commissie was ter oore gekomen, dat een der liefste wenschen van den predikant was nog eens Rome te bezoeken, om daar in de bibliotheek van het Vaticaan zijn dorst naar we tenschap te kunnen lesschen. De commissie meen de nu niet beter te kunnen doen dan „dominee' daartoe in de gelegenheid te stellen. Prof. v. d. Bergh v. Eysinga dankte den heer Verwey voor diens hartelijke woorden en de ge meenteleden voor het huldeblijk. „Ik wist" aldus de predikant „dat ik hier vele vrienden had, doch dat het er zoovele zouden zijn, had ik niet durven denken," Na dit dankwoord zong de gemeente Gezang 203 vers 9: Weest het zout, het licht der aarde! Wandelt tot des Vaders eer, 't Hart geeft aan het werk zijn waarde; Legt het in Gods handen neer! Wenscht g' een hemel voor Uw deel, Hemelsch zij Uw hart geheel! (O. H. Crt.) Nog steeds is er geen vooruitgang te bespeuren met het leggen van dubbele rails op de Korte Kleverlaan. Reeds weken ligt het aldaar open, waardoor de winkeliers, die aldaar hun zaken hebben, gedupeerd worden. Het wordt nu wel eens tijd, dat alles gereed komt. Naar we vernemen zal nu alles spoedig in orde Terug bij „mammie". In het nummer van de Stads-Editie van 6 Maart kwam een berichtje voor uit Overveen onder het hoofd: „Een onver kwikkelijk tooneeltje". Daarin werd medegedeeld dat een Hongaarsch meisje, in Alkmaar geplaatst, maar door huiselijke omstandigheden van de Alk- maarsche pleegouders tijdelijk naar Overveen ver huisd, onder groot protest van de kleine meid, ge welddadig aan haar nieuwe pleegouders in het Tuindorp werd ontrukt door een paar heeren van ,,'t comité". „Ik wil bij mammie blijven, ik wil naar mijn lieve mammie toe", huilde toen 't kindje, hiermede bedoelende mej, B. uit 't Tuindorp, waar 't meisje zich zeer aan gehecht had. Thans is de kleine, tot groote blijdschap van 't kind en de lieve mammie zelf en ook van haar man, in Overveen bij de familie B. terug. Gemakkelijk is 't niet gegaan, 't Kind, naar Budapest teruggestuurd, heeft daar aan haar moeder kunnen vertellen, hoe goed ze 't had in Overveen. Veel is er recht gezet moeten worden, een Hollandsche dame, naar Budapest vertrokken, heeft heel wat moeten pleiten en de tusschenkomst van den Hollandschen consul was noodig, om de moeder er toe te bewegen, het kind voor onbepaalden tijd aan de familie B. af te staan. Zooals gezegd, het meisje is thans bij „mammie" terug. De spoorreis van Hongarije naar Overveen had de familie B. er graag voor over. O.H.Crt. Het is onze politie gelukt den dader op te spo ren van den diefstal van bloembollen ten nadeele der firma Roozen aan de Houtvaart alhier. Het is een zekere K, te Haarlem, die de bloem bollen voor den -halven prijs had verkocht aan den bloemist M„ eveneens te Haarlem woonachtig. Deze verklaarde de bollen van K. gekocht te heb ben; de bloembollen werden in beslag genomen- en zijn door den heer R. als zijn eigendom herkend. Na zijn arrestatie ontkende K. den diefstal ge pleegd te hebben; hij had de bollen zelf geteeld luidde zijn verklaring op -den grond van zijn broer. De politie onderzocht deze verklaring en het bleek, dat zij verzonnen was. Daarop zei K. de bollen van twee onbekenden gekocht te hebben, hetwelk evenmin waarheid schijnt. K. is op den bewusten avond van den diefstal in de nabijheid van bovengenoemden tuin gezien. K. die vroeger ongeveer 6 jaar bij de politie te Haarlem in dienst was geweest, zit thans achter slot en grendel; met het oog op meer diefstallen van bloembollen in den laatsten tijd, heeft de politie met deze arresatie blijkbaar een goede vangst gedaan. Een pluim komt toe aan den briga dier Togtema, die met onverdroten ijver dit on derzoek heeft geleid en tot 'klaarheid gebracht. Inwijding van het nieuwe orgel. Deze week heeft de plechtige inwijding plaats gehad van het nieuwe orgel dat, zooals we weten, voor een groot deel het geschenk is van de parochianen, bij gele- Verduistering. De melkhandelaar S. miste zoo af en toe maar eens geld uit zijn portemonnaie welke hij op den schoorsteen deponeerde. Men kwam er echter niet achter wie de schul dige was. Allicht zou men geneigd zijn te denken, lccxi lit Jen ccn bcto-r-c -opbergplaats uitkiezen, doch niet alzoo dacht de heer S. Hij bleef door gaan met zijn'geldbeurs slordig op een plaats neer te leggen en vanzelf bleef ook het wegnemen van eenige slordige guldens aanhouden. Tot ten slotte hij argwaan koesterde tegen de dienstbode, welke met behulp van de politie daij ook als de daderes kon worden aangewezen. BI fouilleering werd eenig geld op haar bevonden e: werd zij in verzekerde bewaring gesteld. De gelegenheid maakt den dief zegt het spreek woord en ware de heer S. accuraat geweest, wel licht was zijn dienstbode thans nog bij hem in betrekking geweest inplaats van in de gevangenis, VELSEN. Belangrijke aanhouding. Door de Justitie te Haarlem is een bevel tot voorloopige aanhouding uitgevaardigd .tegen N. Z. te Velseroord. Deze maakte er, zooals bekend is, zijn werk van allerlei bestellingen te doen; over zijzn soliditeit kon men informeeren bij notarissen, groothandelaren enz,, doch er werd nooit iets betaald. Z. was de schrik van de winkeliers in Velsen en omgeving. Met deze aanhouding is Velsen bevrijd van den laatste van 't drietal dat zich met deze prak tijken bezig hield. Door den commissaris van p li- tie 'te IJmui-den is reeds meermalen tegen Z. ge waarschuwd, en het bevel tot aanhouding is in hoofdzaak te danken aan het ijverig werken van den IJmuider commissaris. SCHOTEN. 'n Boffert. Het is geen kleinigheid om 4 be keuringen in enkele minuten tijds op te loopen, en het getuigt wel van een buitengewone activitei van onze politie. Te kwart over zes reed J. W. A. R. op eet rijwiel zonder licht. Hij werd door een agent aan gehouden en kreeg een bekeuring. Toen bleek da de man geen bel aan zijn rijwiel had en dat wat het tweede proces-verbaal. Maar ook het belastingplaatje ontbrak en zoo was het derde proces-verhaal onvermijdelijk. He rijwiel moest in beslag genomen worden, wat det man aanleiding gaf, zich hevig tegen de politie t< verzetten. En hij kreeg in successie de vierde be keuring. Een duur avondje dus. Roode Kruiscollecte te Schoten. De Zaterdaf te Schoten -gehouden collecte ten bate van hef Roode Kruis heeft f 117.13V2 opgebracht. Op he' R.C.H.-terrein is voor hetzelfde doel gecollecteerd: -hier was de opbrengst f 23.23lh. In totaal is o< opbrengst dus f 140.37. P. H. Ritter Jr„ „Het Graci gave van Em. Querido, Amste Men zou kunnen zeggen, da mist. Immers de proloog en d breuk te doen aan het ernstigi ter van den inhoud; beide hac terwege kunnen blijven. Ren enkel voorbeeld, om te jlt bedoel. In den epiloog s; (namens den schrijver) van „di wat onwaarschijnlijk verhaal", seur betwisten, dat het verhar Iijks heeft. Integendeel, de dicl volkomen waar gemaakt, zóc andere Nederlandsche prozascl waar gemaakt hebben. Waarom heeft de schrijver aan zijn overigens zoo uitner voegd? Waarom heeft hij een geheeten, wat eigenlijk een tra Dan heeft de schrijver een c gedialogiseerd. Tegen den sai staat voor een kunstwerk (ik opvoedkundige werken buiten dan geen bezwaar, indien c ieder hun eigen taal, passend 1 ken, doch in „Het gracieus av schrijver aan het woord, zooda haalvorm had kunnen handhav Deze bezwaren van littera kunnen echter nauwelijks iets tieke waarde van dit merkwa; Ritter is de Noordnederlan Evenals Timmermans kenmerl machtige geestdrift, die gelou Evenals Felix Timmermans we zijn kinderlijk stralend oog ove geving is, ons, zijn lezers, voere wereld, waarin wij nimmer get zonder hem, omdat het zijn gezegd, omdat het zijn geest onze wereld. Hoe is een ding? Toch niet zóó, als het gezien wordt. En dingen? Luister maar eens, le „Op dat oogenblik gaat er vermakelijks gebeuren, dat op van de stoet oude, wrakke kar Dierenarts Spreekuur 1—2 en 6 Mevrouw WESTERMANN, Genestetweg 12, Bloemen vraagt met 1 November of een eenvoudig v g- g- V. te huur aangeb., mooi en gu: bij tram en spoor geleget Hillegom, bev. 7 kamers, kei bijkeuken, groote zolder, bad serres, 2 balcons, gas, eléetr. enz. Brieven no. 5090, Adv. D. Y. ALTA, Haarlem. een huis of gestoffeerde él in de onmiddellijke nabij] van het Bl'daalsche bosci de Bl'daalschestraatweg. Brieven letter A O bur van dit blad. Ondergeteekende zal aan l Bloemendaalscheweg 123B(te lover de bakkerij van den I Slot) eerstdaags een zaak op in enz. Hopende door een accural vlugge bediening de gunst va Jpngeietenen te verwerven. 1 Beleefd aanbevelend, Als ge weet: Victoria-Water smaakt verrukk'lijk in den wijn, Waarom moet Uw wijn dan schraler -door duinwater-mengen zijn? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? VICTORIA-WATER Oberlahnstein. Voor den MAANDAGAVC CURSUS kunnen nog ec leerlingen ingeschreven woi Inschrijving eiken avond 7-io AANVANG VAN DEN Zaterdag 11 October, 'smid: 3 uur. Lesgeld f 1.— per ma Inschrijving eiken avond 7-10 W. FORTGEN

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2