maisön betty vï qotle DANSEN. ORGEL-CONCERT Wild schoonmake aan huis DE GRENSREGELING. J. Jongkir DAMES- EN HEEREN ONDERGOEDEREN Dr. OTTO KLIPf E. VAN DEN BOSC Juffr. v. d. Huishoudi Agent of Agentess TE KOOP Electrische Haard Haarlemsche OrkesTVereeniging J. G. W. v. d. POL Jr. Geschikt adres voor Burger-timmerwerk BLOEMENDAAL. AERDENHQUT. ADVERTENTIËN OLDENKOTT's TABAK Vraagt OLDO SANTPOORT. ONTVANGEN BOEKEN. T 0 0 N E E L. VICTORIA-WATER Schotersingel 117 Tel. c Sprëchen Sie Deutsi bloemenbaascheweg Huisvesting ASPHALTPAPIE Adres H. C. VAN 'T LAT Dans-Instituut G.J.deLan (H. 0. V.) Directeur: NIGO GERHA1 GROOT Sigarenmagazijn De Toeri: TIMMERMAN EN AANNEMER BI'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel. 22315 Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 In de te Haarlem gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders in de N.V. Industrie-Bank gevestigd te Haarlem (kan- toorhoudende alhier) werden de balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd en het dividend over het boekjaar 1923-'24 vastgesteld op 5 voor de aandeelen en voor de oprichtersbewijzen op f 3.per stuk. De heeren Mr. Dr. B. Baron Mackay te Den Haag en Mr. H. Tuymelaar te Heemstede werden respectievelijk herbenoemd als Commissaris en Directeur der Maatschappij. QVERVEEN. Aanrijding. Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur had op den Tetterodeweg een aanrijding plaats, welke betrekkelijk goed afliep. Eenige onderwij zers uit Zaandam waren met hunne leerlingen per fiets de omstreken van Bloemendaal aan 't bezich tigen en ook werd een bezoek gebracht aan het strand. Langs den Zeeweg ging men terug. De ge leiders waren niet bekend met het gevaar van den Tetterodeweg, zij reden dezen in volle vaart af, toen juist een auto van den Bloemendaalscheweg hen tegemoet kwam, met het gevolg, dat een meisje werd aangereden en kwam te vallen. Zij werd bij den heer C. van Maren binnenge bracht, waar bleek, dat zij eenige ontvellingen had bekomen. 'Het voorwiel van de fiets was geheel in elkaar gedrukt. De bestuurder van de auto had signaal gegeven en hem treft geen schuld. Het meisje kon, na van den schrik bekomen te zijn, per spoor huiswaarts keeren. Jeugdige inbrekers gearresteerd. Zondag avond viel de aandacht van een surveilleerenden agent op een paar jongens, die omstreeks 10 uur nog op een particulier terrein vertoefden en wel van een gesloten huis, Hij hield beiden aan en wilde ze naar den politiepost overbrengen, waarbij echter één, de 20-jarige K., een berucht inbreker, het op een loopen zette. De politieman wist hem echter spoe dig te achterhalen en met zijn kameraad, den 16- jarigen R-, die geen poging tot ontvluchting deed, nu goed en wel naar het politiegebouw te transporteeren. Daar herkende men de beide jeugdige avontu riers aan het signalement hetwelk door den tuin man S„ die het toezicht had over de tijdelijke onbewoonde villa van den heer v. d. Mersch, bij de politie te Overveen was gegeven en verteld had dat hij in de steenkolenschuur twee jongens had aangetroffen, welke hij daaruit zonder verder nadenken had verwijderd. Eenige dagen na de aangifte van den tuinman bemerkte een agent van p i'itie, dat in de boven genoemde villa een ruit was ingedrukt en dadelijk bracht de politie dit feit in verband met het aan treffen der jongens in de schuur. En toen Zondag morgen nog bovendien de familie De Ridder na korte afwezigheid bij hun thuiskomst in hun wo ning aan den Zandvoorterweg tot de minder aan gename ontdekking kwam dat in de woning was ingebroken, stond het voor de Bloemendaalsche politie vast, dat beide jongens de daders waren, temeer daar ook hier op dezelfde wijze als bij de villa van den heer v. d. M. een ruit was ingedrukt Na een scherp verhoor bekenden de jongens dat zij zich aan beide bovengenoemde inbraken had den schuldig gemaakt, in vereeniging met den 16-jarigen W., die eveneens sp edig werd aange houden en bekende. De gestolen voorwerpen waren op verschillende plaatsen verstopt. K. had tijdens zijn vlucht nog kans gezien een fototoestel, dat toen in zijn bezit was, in het bosch te gooien, welk toestel gisteren door de politie werd gevonden. Overigens werden uit de villa van den heer De R. in die van den heer v. d. M. had men niet kunnen doordringen ontvreemd: zilveren voorwerpen, een servetring, het genoemde foto toestel en verschillende kleedingstukken, welke voorwerpen alle door de politie zijn opgespoord en in beslag genomen. Voor deze schietoefeningen, welke wekelijks plaats hebben, zal gebruikt worden geweer Model '95 (Marga), afstand 15 Meter. Postduiven en wedvluchten. Alhier is opge richt een vereeniging van postduivenhouders. Aanvankelijk zijn reeds 12 leden toegetreden. Doel der vereeniging is het fokken van postduiven en het houden van wedvluchten. Onder den naam „Luchtpost" za de vereeniging zich aansluiten bij den Kinderbond, om na verkregen Koninklijke Goedkeuring op hare statuten, bij den Nederland- schen bond te worden ingelijfd. BIJ HET KAARTJE. Bovenstaand kaartje, waarvan het cliché wel willend is afgestaan door het 'Haarlemsch Dag blad, geeft een denkbeeld van hetgeen Bloemendaal staat te wachten, zoo de grensregeling haar beslag krijgt. Het zwarte gedeelte stelt de gemeente Haarlem voor in haar tegenwoordige gedaante; het witte gedeelte omvat het z.g. kleine uitbreidingsplan, dat door de regeering en de Gedeputeerde Staten is voorgesteld, maar door de gemeente Haarlem niet wordt aanvaard. Het gestreepte gedeelte behoort met het witte of het z.g. groote uitbreidingsplan, dat Haarlem wil doorzetten, maar waarop het tot nog toe de goedkeuring van de hoogere autoritei ten niet heeft kunnen verkrijgen. Oificieële Opening Geh. Onth. lokaal. Naar wij vernemen wordt Donderdag 30 October a.s. het gebouwtje van Goede Tempelieren te Santpoort officieel geopend. Aan verschillende sympathi seerenden met het Loge-gebouw, worden uitnoodi- gingen gezonden om dezen avond bij te wonen. Als sprekers zullen het woord voeren de heeren F. Uzuret, Internationaal voorzitter der I.O.G.T. met als onderwerp „Save our souls" en G. A. v. d. Bergh van Eysinga, Ned. Herv. predikant te Sant poort. Nog steeds de beste (licht tn geurig) IJsclub. Eenige ingezetenen van hier hebben het initiatief genomen ten einde te komen iot oprichting van een ijsclub. De voorbereidingen zijn thans in vollen gang en men hoopt voor de strenge vorst met een en ander gereed te zijn. er hare beteekenis voor den modernen mensch. Woensdag 1 April, 8 uur: de heer J. P. Strijbos. Onderwerp „Vogelleven" (met lichtbeelden). De lezingen worden gehouden in het Gebouw aan de Eikenlaan 5. Leden hebben vrijen toegang op vertoon van hun kaart. Niet-leden kunnen een lezingenkaart ontvangen tegen betaling van f 5.voor alle lezingen of f 1.voor één lezing. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de concierge, Eikenlaan 7. ring gehouden in Café „Zomerlust". Hoewel de resultaten ons nog niet bekend zijn, gelpoven we stellig dat het wel tot de oprichting zal komen. Door den Religieusen Kring is de volgende serie van wintervoordrachten opgemaakt: Vrijdag 24 October, 8 uur: Dr, F. W. A. Korff, Herv. Predikant te Heemstede. Onderwerp: „King Lear" van Shakespeare. Maandag 10 November 8 uur: Mevr. C. M. van HilleGaerthé. Onderwerp: „Het werk van Jacqueline van der Waals". Vrijdag 19 December, 8 uur: Dr. H. P. Berlage. Hel onderwerp van deze lezing met lichtbeelden wordt nader bekend gemaakt. Vrijdag 16 Januari, 8 u.: Ds. C. C. de Kloet, Herv. Pred. te Den Helder. Onderwerp „Peer Gynt" van Ibsen. De lezing wordt afgewisseld door zang uit „Peer Gynt" en muziek door Grieg bij „Peer Gynt" gecomponeerd. Woensdag 18 Februari, 8 uur: de heer T. B. Roorda. Onderwerp: „Oud Chineesche Wijsheid" Bazar Caecilia. Zat ons plaatselijk symphonie- orkest „Caecilia" in groote financieele moeilijk heden (verklaarbaar verschijnsel in dezen tijd), steunende op den grooten aanhang en warme sympathie, was aanstonds een comité uit Sant- poort's burgerij bereid pogingen in het werk te stelleh om het orkest voor ondergang te behoeden. De ervaring had geleerd, dat een bazar, mits goed georganiseerd, een der beste middelen was om uit eens anders beurs te mogen putten. Hulde aan dat comité, want de organisatie liet niets te wenschen over. Niet alleen in Santpoort maar ook ver daarbui ten werkten de voelhoorns, en met succes. Vele groot-industrieelen zonden op de aanvragen recla mes, miniatuurproeven van hunne producten en andere zeer goed te gebruiken artikelen. Niet het minst liet Santpoort zich onbetuigd. Vele aardige en nuttige geschenken werden aange boden en zoo werd de opzet reeds een succes. Het tweede gedeelte, bezoek en afzetgebied, was nu een factor die 'het geheel moest bekronen. Na zorgvuldige reclame gelukte ook dit en zoo was Zaterdag de dag van spanning en verwachting. Voor een goede ontvangst was natuurlijk zorg ge dragen. Dagen tevoren was men reeds met veel assistentie en materiaal bezig om Zomerlust aan trekkelijk te maken. Aan attracties was geen gebrek. Namens het comité sprak de heer A. Cornegge zijn openingsrede uit, waarin hij hartelijken dank bracht aan allen die deze bazar mogelijk gemaakt hadden en riep de reeds groote schare aanwezigen een welkom toe, hen tevens veel genoegen wen- schende. De pret kon nu beginnen. Zoo kon men bewonderen, het schilderijen museum, geïmproviseerd maar leuk. De verklaringen door den impressario waren allerkoddigst en werkten goed op de lachspieren van de bewonderaars. Hoewel de toegang vrij was, kwam men niet zonder betaling door den uitgang. De toeloop laat zich denken. Pientere verkoopstertjes wisten heel handig hun artikelen aan te praten en, voor groot geld. Ook het postkantoor mocht zich in een groote drukte verheugen, zoomede de man met de gevoelige plaat. Voorts waren er een hoepla, een waarzeg tent, een theetent, een sjoelbak, een schiettent, de traditioneele grabbelton enz. Ook Zondag en Maandag was de toeloop groot evenals de ont vangsten, waar het ten slotte in hoofdzaak om ging- Een verkleinde bezetting van het orkest was ook meermalen in actie om de stemming feestelijk te maken. Wanklanken werden niet gehoord, zoodat met recht gesproken mag worden van een zeer goed slagen. Intusschen het „gat", dat blijkbaar zoo groot as, dat er zelfs voor de beschermvrouw geen dempen aan was, kan gelukkig voor een groot ge deelte, zoo niet heelemaal gestopt worden en hiermee zijn de mooie concerten voorloopig weer verzekerd. Verlies en winst. Hebben we c.a. 100 M2. verloren aan echt natuurschoon, door de Ned. Spoorwegen is het mooie struikachtige stations- boschje omgehakt, we hebben er mee gewonnen een groote veiligheid voor het steeds drukker wor dend verkeer, wat meer waard is. Uit alle richtingen heeft men thans een onbe lemmerd gezicht. De winst is hier werkelijk grooter dan het verlies. Van een trap.... en tranen. Mijnheer. Het was een onzer dorpsgenooten die aldus werd aangesproken door een jongmensch die langs de straat ventte met frapjes. Niet alleen dat deze jcnge man eerzaam koopman was en ventte, o nee. Een ware tranenregen sijpelde over de wangen van onzen koopman en bezoedelde de straat in schitterende droppensproei. Mijnheer.... ik heb in geen 12 weken waf verdiend.... (hier kon de jongen niet verder pra ten van huilen en zenuwschokkende schouders). „Ja jongen dat is beroerd, het is tegenwoordig een nare tijd, doe je best, misschien lukt het je", antwoordde de mijnheer die zeer medelijdend was. Och Mijnheer.... overal waar ik vraag moe ten ze geen trapje hebben. zonder geld mag ik niet meer thuis komen...." Het was verschrikkelijk om het leed van dezen jongen aan te zien. Een door smart verwrongen gelaat en gehuil om nooit te vergeten. Onze dorps genoot werd bewogen. Wat kosten je trapjes dan wel? (Wij weten niet of een trapje koopen nu wel direct noodig was voor de persoon in kwestie.) 80.... e-e.. e.. 80 cent mijn.... heer.. eheh80 centeh perehtree. Het huilen werd nog erbarmelijker. Onze dorpsgenoot werd medelijdend verlegen.... en kocht een trapje. Dank.... eh-eh U.... eh-h.... wel mijnheer.... eh.... eh.... God.... eh.... zal., ehUloonen De jongen kon niet meer van huilontroering. Na informatie's blijkt echter dat er op de zelfde dag en gedurende enkele dagen, door 't zelfde jongmensch ettelijke malen gehuild is geworden. En dat velen goede koopers er bij dezen handigen simulant ingevlogen zijn. Dat huilen is een goed zaakje geweest en wordt vermoedelijk beter betaald dan veel ander hoofd werk. De wegen. Het werk gedeelte Hagelingerweg, Driehuizerkerkweg begint te vorderen. Voor de op merkzame belangstellende is reeds te zien dat er veel narigheid tot het verleden gaat behooren. Voor het Seminarium komt nu een flinke breede straatweg, terwijl de scherpe bocht Driehuizer kerkwegHagelingerweg geheel wegvalt. De angst voor autobussen en autoverkeer op dit gedeelte van Santpoort zal aanzienlijk minder worden. Als de wegverbreeding doorgetrokken wordt tot „Het Huis te Velsen", dan is Santpoort een weg rijker die 't moderne vervoer tegemoet komt. De toestand der Rijksstraatweg in de kom van ons dorp is momenteel allertreurigst. Het wordt meer dan tijd dat de rails der N.Z.H.T. opgebroken worden, want ongelukken kunnen niet uitblijven. Voor fietsers en karren is het zeer lastig ovei rails heen uit te wijken, vooral waar de rails soms 1 c.M. boven de steenen uitsteken. Een slechte hoofdweg jaagt veel touristen naar veiliger en beter verzorgd dorp (of gedeelte van dorp). Voor de neringdoenden aan den Rijksstraat weg is dit geen voordeel. Volkszang. Ten tweede male werd Donderdag in zaal Zomerlust een volkszangavond gehouden en met stijgend succes. De leiding was wederom in handen van den heer Sixma, een op dit gebied ervaren persoon. Tapt hij 't eene oogenblik een geestige mop, vermaak scheppend voor groot en klein, aanstonds geeft hij, zelf goed zanger, een solo-zangnummer ten beste, dat inslaat. Niet zoodra is hem de laatste toon van de lippen of onvermoeid geeft hij zich als volboed dirigent aan de nog niet geheel ge routineerde zangersschare. Gaat het hem niet naar den zin, dan wordt afge zwaaid en op ongekunstelde wijze brengt hij den tekst in overeenstemming met het rhytme en spoe dig maakt men zich zijn opvatting eigen, want deze is klaar en helder. Zoo kunnen we vrijmoedig zeggen, dat Santpoort reeds een afd. van de Ned. Vereen, voor den volkszang bezit, want 39 leden hebben zich opge geven en nog steeds groeit dit aantal. Voor de kos ten behoeft men niet terug te deinzen, deze zijn voor niemand 'n bezwaar en de heerlijke avonden zijn het ten volle waard. Aan 't einde van den zang nam de heer de Haas, onze plaatsgenoot, het woord om den heer Vink hartelijk dank te zeggen voor zijn goede begeleiding op de piano. Hij hoopte nog wel eens op diens welwillendheid te mogen rekenen. Ook bracht spreker dank aan den heer van Dobben, als ijverig organisator in dezen. Hierna kreeg de heer Sixma onder luiden bijval een dankwoord in ontvangst te nemen. Donderdag 6 Nov. a.s. zal wederom gezongen worden, SCHOTEN. Propaganda-avond Drankweer-comité. Woens dagavond 8 uur houdt het Drankweercomité, dat ontstaan is uit het Blauwe-Week-comité in het lokaal voor C'hr. Belangen in de Colensostraat een propaganda-avond. De dames mej. A. Zwart (viool) en mej. M. Schouten (piano) zullen enkele muziek stukken ten gehoore brengen. Ds. Blauw zal een propagandawoord spreken voor de geheelonthou ding en de plaatselijke keuze en ten slotte wordt er nog een tooneelstukje „De vloek der drink gewoonte", geschreven door den heer W. P. J. Overmeer, opgevoerd. De Willem de Zwijgerschool. Daar het aantal leerlingen der Willem de Zwijgerschool voortdu rend toeneemt en nu reeds 167 bedraagt besloot he Bestuur een vierde vaste leerkracht te benoe men. Weldra zullen er dus aan deze school 7 leer krachten werkzaam zijn, n.l. 4 vaste, 1 tijdelijke en 2 als volontair. Schietvereeniging. Het prijsschieten op de voor Caecilia gehouden bazar is wellicht aanleiding geweest om voor deze sport eenige sympathie te winnen, althans na afloop dezer bazar werd zoo druk over buksschieten gesproken, dat een aantal Winteroefeningen. De winteroefeningen voor ingezetenen pogingen zouden doen tot oprichting de afd. Santpoort, van het geweest Kennemerland, van een vereeniging. van den bijzonderen vrijwilligen landstorm, zullen Gisteren (Vrijdag) is te dien einde een vergade- aanvangen op Dinsdag 28 Oct. in zaal Zomerlust. De tramplannen. Al blijven officieele mede- deelingen gewoonlijk heel lang uit, zeker is het, dat het plan, om de electrische trambaan door te trekken naar Oud-Schoten, niet uit de lucht gegre pen is. Zelfs zijn er reeds teekeningen van, waarop een lijn door de Timorstraat geprojecteerd ligt en één langs den Rijksstraatweg. Er zullen natuurlijk nog wel vele moeilijkheden te overwinnen zijn, maar dat komt wel. Voor ons staat vast, dat de tram naar Oud-Schoten binnen een jaar of anderhalf rijdt. Als men ziet hoeveel materialen, rails voor al, zijn aangevoerd heeie scheepsvrachten liggen er op de losplaats aan het Spaarne, dan wijst dat ongetwijfeld op uitbreiding van het tramnet, 't Kan ons niet te vlug gebeuren. De verdere ont wikkeling van Schoten houdt er nauw verband mee en daarom twijfelen wij niet of ons gemeente bestuur zal de aanhangige plannen gaarne wiilen steunen. Een groot gedeelte van de boomenrij aan den Rijksstraatweg gaat spoedig verdwijnen. slaat de schrijver zoo schamper en openbaart hij zoo n bitterheid, dat de gedachte opkomt, of de psychanalyticus zelf hier nog gevangen zit in een onverwerkt conflict. Zijn uitvallen tegen den tijd geest getuigen soms van een reactionnaire gezind heid, die geenszins door de psychanalytische theoriën gedekt wordt, maar voor rekening komt van de bizondere gesteldheid van des schrijvers gemoed. Desondanks is er in de reeds genoemde opstel len, alsmede in de volgende, die o.a. handelen over leegloopers, huisvrouwen-neurose, levenskomedian- ten, huwelijksgeluk, den kritieken leeftijd, over al wel een rake opmerking of een juiste kenschet sing weg te pikken. Het boek zou ongetwijfeld onvoldaan laten, zoo met de vijf laatste hoofdstukken heel veel goed maakten. Deze, gewijd aan de onderwerpen: de vrees voor den ouden dag, luchtkasteelen, hoe wij door het leven gaan, lentecrisis en het gevoel van eenzaamheid, staan op veel hooger peil en doen den schrijver van zijn besten kant kennen. Om deze slot-bladzijden alleen wordt het boek aanbe velenswaardige lectuur. Wat de schrijver daarin zegt bijv. over de angst voor de hel, die vervangen is door angst voor de hygiëne, over de technische bekwaamheid als be denkelijk levensverschijnsel, over de beteekenis van fantasieën, ook als ziekteverwekkende invloe den, over onze verhouding tot den dood als bepa lende onze levensrichting, over de paradoxale droefgeestigheid in de lente, over de eenzaamheid als kudde-instinct, bewijst onwedersprekelijk de kundigheid en het inzicht, maar ook het goede hart en den menschelijken zin van dezen dichterlijken geleerde. C. „De Weduwe", door Albertine Draaijer-de Haas Uitgave Em. Querido, Amsterdam. „Een Zwerftocht over Zee", door A. M. de Jong Opgenomen in de serie Kleine Romans bij Em Querido, te Amsterdam. „Meester Vindevogel", door Antoon Thiry. Uit gegeven door Em. Querido, Amsterdam. „Focus", 14-daagsch fotoblad onder redactie van Adriaan Boer. De inhoud van dit nummer luidt: Platen: W. van Dijk, J. H. Straasman, D. Binnen- kamp Jr., W. J. H. Hagelen, A. Mulder, D. A. de Hoog, W. Hoogeboom, J. G. Staal, M. van Gorsel, C. J. van Overzee, A. G. v. d. Hoek. Ons matglas. Stralenbundels in den herfst. Prijs vraag September „Vrije Onderwerpen", London Salon en Annual Exhibition royal Society te Lon den. Raad en Daad. Inlichtingen. Geïllustreerde critiek. Beginnerspech XIV. Uit Handel en Indus trie. Ontstaan en voorkomen van lichtkringen. Ingezonden, Vereenigingsnieuws. Fotobeurs. KUNST. Gijsbert Japiks. De Bloemendaalsche Friezen hebben Dinsdag kunnen genieten van een voor hen kostelijken avond. In de groote bovenzaal van café Brinkman waren zij met hun Haarlemsche landslui de gast van het Frysk selskip „Gijsbert Japiks", waarvoor dr. J. B. Schepers een voortreffelijke rede hield over Pieter Jelles, den Frieschen schrij ver en dichter, die als de politicus mr. P. J. Troel stra buiten zijn provincie alom bekend is. Overtuigend toonde dr. Schepers aan, hoe men den staatsman Troelstra niet kan begrijpen, zoo men den dichter Pieter Jelles niet kent. Wat voor al trof, was de innige, warme toon van waardee ring en liefde, die uit deze rede sprak en die te meer beteekenis bezit, wijl dr. Schepers in politiek opzicht de tegenpool van mr. Troelstra kon zijn. Onder opgetogen bijval van de vergadering deel de de spreker mee, dat van zijn hand dezen win ter een boek over mr. Troelstra zal verschijnen, dat met diens medewerking is opgesteld en waar uit ook het Hollandsch publiek den Frieschen dich ter zal kunnen leeren kennen. Koorgezang en gemeenschappelijk gezang van de door Pieter Jelles gedichte en deels getoonzette liederen wisselde het gesprokene af. De bijeen komst, die zich door een mooie en prettige stem ming kenmerkte, werd besloten door een uitste kende voordracht van Troelstra's treffende af scheidsvers door den heer Roessingh. C, Zenuwachtige Menschen, door Mr. Wilhelm Stekel, vertaald door dr. A. N. Nolst Trénité. (J. M Meulenhoff, 1924, Amsterdam). Dit boek is een vervolg op „Wat op den bodem der ziel ligt" en bevat „kleine penteekeningen uit de dokterspraktijk". De dokter is hier de zenuw arts en wel de man uit de school van Freud. Ofschoon de schrijver ons voorbereidt op het ka rakter van zijn werk, dat blijkbaar eerst is ver schenen als feuilleton in Oostenrijksche bladen, doet de toon toch zelfs voor dit luchtige genre wat oppervlakkig aan en verraadt de inhoud niet over al het verantwoordelijkheidsbesef en den gemoeds- adel, die den waren arts kenmerken. De schetsen, welke de schrijver onderscheidenlijk wijdt aan de zenuwachtige vrouw, den zenuwachtigen man, het zenuwachtige kind, en voorts aan de dienstbode, den reiziger, den zanger, den minnaar, den musi cus, den dichter, den arts, die met de tijdkwaal be hept zijn, missen de milde en meedoogende men- schelijkheid, welke wij zoo graag in den genees heer vermoeden. Inzonderheid tegenover de vrouw De Lampekap. Hedenavond wordt dit stukje J van gravin van Limburg Stirum gespeeld in den Stadsschouwburg. Medespelenden zijn de heeren S. Posthuma, jhr. A. van Lennep, graaf van Lim burg Stirum en jonkvr. van Riemsdijk. Dan volgt „Het eeuwige Trio", bewerkt door Charivarius. Medewerkenden in dit stukje zijn de heeren L. van Gasteren, T. E. van Putten en mej. Hummel. Tot slot wordt gegeven „De verloving bij den lantaarn" operette in 1 acte. Medespelenden zijn: mevr. KoolhovenAshe, mej. Th. Ouwerling, mej d'Engebronner en de heeren J. Kroon en J. van Rees. Het orkest staat onder leiding van E. baron van Heeckeren van Waliën. Na de pauze wordt de lampekap bovengenoemd verloot. De opbrengst komt ten bate van het nationaal huldeblijk voor de beide jubileerende redding maatschappijen. Weet U: dat Victoria-Water méér dan welke andere drank, jarenlang z'n naam reeds handhaaft als een naam van prima klank? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. Dierenarts Spreekuur 1—2 en Goed spreken en schrijvt slechts 30 lessen volgens methode. 1 les p. week, f 6.— perm Opleiding alle praluijk-exai KLEVERPARKWEG 142 - TEL. HAARLEM. WORDT GEGEVEN DOC Half November gevraagd Amsterdam bij dame alleer leeftijd, lib. Isr., een bescha goed kunnende koken, gezels en voorlezen. Hulp van werkvri Aanmelding 's avonds tussi 7 en 8 uur f brieven franco o letter E, Alexanderboerstr a Amsterdam. IMPORTEUR van prima verp thee vraagt voor Bloemendaa omgeving Hooge provisie. Br. lett. B C, Bur. v. d. bla Heer van middelbaren lee zoekt in een gezin te Bloemendaal huiselijken omgang. Br. fr. onder letter R. R. het Bur. v. d. blad. te Schoten, nieuw gedeelte, solied BURGERWOONHUIS, F 2 jaar bewoond, bevattende bot 2 kamers en suite, gang, keul W. C.; beneden: 2 kamers en si gang, keuken, W. C., vóór achtertuin met schuur. Koopf f 6500.Hypotheek aanwezig Br. No. 9732, Bur. v. d. blad TER OVERNAME AANi BODEN een zoo goed als niet tevens ook nog een gebrui doch in goeden staat zijnde VI HAARD (merk Salamander). Te zien: Bloemendaalschev 269, Overveen. PRIMA KWALITEIT TE KO a f 2.90 per rol van 15 i franco huis Timmerman - Boschlaan 39 - Bl't U LEERT Ih PRIVAATLESS ONE STEP, F0X-TR0T, TANGO, t mede de origineelc MODERNE WA GED. OUDE GRACHT 129 - HAARL TELEFOON 1675 op a.s. ZONDAGNAMIDD/ 26 OCTOBER 1924, te 2Va u in het GEMEENTE CONCER GEBOUW. Solist: GEORGE ROBER Orgel. Toegangsprijs 50 ets. netto. Zindelnke behandehng. Adre o NQS' Rijksstrat weg 9, Schoten. Wien 'trookersbloed door de aderen vloe En een pijpje smaakt erbij, Wiens hart voor Hombroek's sigaren gloe Die schaart zich aan zijn zij. Want Hombroek's sigaartjes die zijn goe Vraagt het aan iedereen. Bestelt ze maar met den meeste spoed Tot genot van het „algemeen". Steeds voorradig le klas merke Sigaren, Sigaretten, Tabak, houten pijpen enz. Beleefd aanbevelend, B. HOMBROEK Korte Kleverlaan 50 t/o de Centraleklo

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2