len en Katiiels TWEEDE BLAD Prijsvraag met cadeaux! Plaatselijk Nieuws. aken van Boorden, Opniaakwassclien nv AininiTn i 11 ft ftf! Tl If Tl in vrnv n 1 BIRK en Zn's - Haarlem telier „LE NOBEL" )DAKS EN FILMS zeer goede 18e JAARGANG. ZATERDAG 22 NOVEMBER 1924 No. 47 KOOP UiNDUSTRIE 3HEWEG 58 CLAS FABRIKAAT „BSoeniendaalsch Weekblad" ZATERDAG 15 NOVEMBER 1924. /ed. J. de Reiger Bloemendaal BLOEMENDAAL. - BLOEMIST Huiseigenaren n HALM - Tel. 3821 ratie-Inrichting ïobielen ending gegarandeerd id. 0. Gracht 62, Haarlem ALLERLEI. TE KOOP SCHOUTEN's MAGAZIJN ekhandel P. STINS Pi\ SILHOUETTEN OUD-HOLLAND ekhandel P. STINS Pz FOTOGRAFISCH ATELIER J. HENDRIK FORTGENS Het adres voor uw St. Nicolaas-foto's a* Voor kinderen van abonné's b. Voor alle kinderen Ww 3cht worden, te bezich- Demendaalscheweg 48 's middags en 's avonds ede staat verkeerende No. 46. 19 TELEFOON 2155 ering EN SERRE-MEUBELEN te Reis- en Waschmanden, REPARATIE-INRICHTING TELEFOON 22242 UTTERSWAREN LEESCHWAREN OONM AAK ARTIKELEN De Centrale Nederl. Ambtenaarsbond, afd. Bloe mendaal, vierde j.l. Zaterdagavond haar 15-jarig bestaan in Hotel Vreeburg alhier. Medewerking werd verleend door de zangvereeniging „Morgen rood", directeur de heer G. J. Kalt en den heer W. v. Cappelle, declamator, terwijl de feestrede werd uitgesproken door den heer F. S. Noordhoff. Door den heer Jonker, ambtenaar aan het Prov. I Ziekenhuis werd deze avond geopend met een har telijk woord, in het bijzonder tot den heer Schulz, die de laatste 10 jaren voorzitter van deze afdee- ling is geweest. Hoezeer zijn persoon als Voorzitter gewaardeerd wordt, bleek wel uit de hulde welke hem werd gebracht en het kostbare cadeau, een eikenhouten schrijfbureau, hetwelk hem werd aan geboden, terwijl aan zijn trouwe hulp, zijn vrouw, bloemen werden aangeboden. Vele zusterafdeelingen waren tegenwoordig om de afdeeling en haar voorzitter geluk te wenschen. De avond werd verder gezellig doorgebracht, ter wijl een gezellig bal het slot van dezen avond was. De zaal was goed bezet. leden telt en een kinderkoor als onderaf deeling heeft met 120 kinderen. Beide koren verkeeren in bloeienden toestand. Onder leiding van de heeren Ds. J. C. Brussaard en Germans werd de avond op gezellige wijze doorgebracht en wisselde zangnummers en voor drachten elkaar af. Kynologisch nieuws. Op de Internationale Hondententoonstelling gehouden op 8 en 9 Novem ber te Rotterdam behaalde de heer G. van Buren alhier met zijn Duitsche staande hond Torka, 2 eerste prijzen en 1 prijs voor den besten hond. De heer W. H. Baaijens, uit het Duinlustpark te Santpoort (station) met zijn Wire haired Fox ter rier Boy Joker en Dutch Boy Jocky, twee le en één 2e en verschillende speciale prijzen. Terwijl Boy Joker een onderscheiding kreeg als de beste Wire Haired Foxterrier van de tentoonstelling, voorwaar een mooie onderscheiding. ging op snor en wist dei dader van het geheim zinnige schrijven in handrn te krijgen. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. :n. Levering van boomen, .ijlweg 74. n 22, Overveen. Tel. 3819. iren, Kozijnen, Trappen ïgen. HEEMSTEDE aat 15 HAARLEM trmaanden door ons izien ebrandschilderd Glas tbrandschilderde Lampen Glas in Lood Telefoon 1042 Gevestigd 1892 De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. BloemendaalVelsen, zal op Dinsdag, 18 Nov. a.s 8 uur 's avonds in Hotel Vreeburg, Kerkplein, alhier een ledenvergadering houden. De Agenda luidt: 1. Uitreiking bekroningen Najaars-Tentoonstel- jling. I 2. „Aanpassing van de Duinplanten aan weer en wind". Voordracht met lichtbeelden door den voorzitter. 3. Notulen en ingekomen stukken. 4. Verslag van den afgevaardigde ter Alg. Verg. 5 Nov. j.l. 5. Voorstel collectieve inzending Voorjaars- Bloemententoonstelling, Haarlem-Heemstede 1925. 6. „Winterbehandeling van Perzikboomen bui ten en in de Kas". Causerie door den heerj. Ende. 7. Vragenbus en Rondvraag. Op Maandagavond j.l. hield de Chr. Zangver. „Gloria Dei" hare eerste jaarvergadering in de gymnastiekzaal van de M.U.L.O. school aan den Vijverweg alhier. De zaal was voor deze gelegen heid versierd met planten en bloemen, ook een klein tooneelpodium was opgericht. Uit de verslagen van den secretaris en den pen ningmeester, bleek dat de vereeniging bijna 70 Voor de radio-amateurs. Men bericht ons uit Hilversum: Door het geheele land worden de toespraken en de muziek, uitgezonden door de N.S.F., uitstekend gehoord, terwijl dit station aan zuiverheid niets te wenschen overlaat. Niettegenstaande dit wordt de zender der Nederlandsche toestellen belangrijk verbeterd. De zender wordt vergroot, terwijl de energie zeer verhoogd zal worden. De nieuwe masten, die daartoe zullen worden aangebracht be dragen een lengte van niet minder dan 60 M. In de maand December of Januari zal men met deze veranderingen beginnen en zal er gedurende één maand niet uitgezonden worden. We vernemen nog, dat 7 December e.k. een Speenhoffavond zal plaats vinden, zoodat voor de liefhebbers dan weder wat te genieten valt. AERDE^HOÜÏ. Voor het examen apothekersassistent slaagde mej. J. van Kampen. Donderdagmiddag kwan de makelaar W. alhier per rijwiel op de Vondellaan, toen plotseling het stuur van zijn rijwiel in het balhoofd brak, waar door hij op den grond vie en vrij ernstige verwon dingen aan het hoofd bekwam. Hij werd door Dr. Lens verbonden, waarna hij per auto naar zijn woning werd gebracht. Maandagmorgen ongeveer 7 uur werd in het Oosterduin te Aerdenhout een 68-jarige man ge vonden, die door een hartverlamming was bezwe ken. Het lijk werd naar het lijkenhuis alhier over gebracht. Bij onderzoek bleek het te zijn een zekere Roozen uit Haarlem. Gedurende drie weken is de Vijverweg voor het verkeer gesloten geweest. We waren niet anders van meening of dit was voor de verbetering van den geheelen weg. Nu bovengenoemde weg weder om is opengesteld blijkt het, dat alleen het ge deelte van den Z. Stationsweg naar het Nieuwe Kinheimpark verbeterd is. Waarom heeft men nu niet den geheelen weg eens onderhanden geno men? Het was toch wel noodig geweest. Bij het naar de kerk gaan ontdekte een bewoner te Overveen een briefje op een muur waarop zijn naam en woonplaats voorkwam. Verder bevatte het briefje een aanmaning aan bovenbedoeld per soon. De bewoner was zeer verontwaardigd en richtte zijn schreden terstond naar het politie bureau en deelde aldaar het geval mede. De politie l A II G, Feestconcert Doopsgezind Zangkoor. „Die Schöpfung" van J. Haydn. Maandag 10 November herdacht het Doopsgezind Zangkoor zijn 30-jarig bestaan met de uitvoering van Haydn's meesterwerk „Die Schöpfung" 'k Zou kunnen volstaan met te zeggen dat dit concert uitstekend geslaagd is, maar wil toch en kele opmerkingen maken. In het koor dat met veel gevoel en zeer kleurrijk zong, kwam een kleine klankschommeling voor bij: „Gesegnet sei des H.erren macht", overigens was alles tot in de puntjes afgewerkt. Wat de solisten aangaat, de heer Hannema kwam m.i. als tenorpartij niet geheel tot zijn recht. Zijn stem lijkt niet krachtig genoeg tegenover een groot koor en orkest. Caro met z'n heerlijk warm sonoor geluid en daarnaast de klare, vaste stem van Mia Pelten- burg vormden, vooral als Adam en Eva een har monisch geheel. De H.O.V. kweet zich op uitstekende wijze van haar taak, evenals ook de dirigent, de heer Jac. Zwaan. Even voor de pauze bood de heer Kuyper (eerste voorzitter van het doopsgezind zangkoor) het be stuur namens de beschermvrouwe, mevr. J. W. M. Maarschalk van Coppenaal een krans aan. Ook de heer Zwaan ontving een mooie krans. Het Doopsgezind Zangkoor en zijn dirigent kan met trotsch op dit feestconcert terugzien. Ysaye, in Parijs onder Gabriël Pierné, in Holland onder Max Fiedler en in vele plaatsen van Duitschland trad zij met enorm succes op. Rudolf Kastner schrijft o.a. in de xMorgenpost van 3 Mei 1923: „Die kleine Wundercellistin Mila Wellerson spielte noch einmal mit Orchester im Beethovensaal Paganini's Violonkonzert. von ihr selbst für Cello ubertragen und mit einer hals- brecherischen Cadenz verschen. Es wird einem heisz und kalt bei der verwegenen S'.cherheit von Technik und Musikalischer Geistig- keit, die das Kind lachelnd kundgibt. Es ist eines der gröszten, ja genialister Musikwunder, die man seit Jahren erlebt." Amerikaansche, Duitsche, Fransche en Holland- sche bladen spreken in gelijken trant van dit won- dertalent, en het zou te veel plaats innemen om den lof der verschillende critici hier te plaatsen. Haarlem kan dus trots zijn dat de ingezetenen in de gelegenheid gesteld worden tegen een wei nig verhoogd tarief deze celliste te kunnen be wonderen in haar voordracht van het concert van Dvórak en het hier nog nimmer gespeeld viool concert van Paganini, door haar zelf bewerkt voor cello met eigen cadenz, een prestatie die nog niet is geëvenaard. Voor orkest komt op het programma o.a. voor: Smetana's Symphonische Dichtung aus der Cyklus „Mein Vaterland" (Ma Vlast). Voor de instandhouding van ons Haarlem's Or kest is het gewenscht dat deze concerten belang stelling wekken, maar ze zijn het ook ten volle waard. De voorverkoop der kaarten zal tijdig plaats heb ben en nader in de bladen bekend gemaakt worden op welke wijze dit zal worden geregeld. wel onopgemerkt voorbijgegaan. Hoewel dat histo rische feit ook voor ons land van zeer groote be- teekenis is geweest. Immers toen kwam er opluch ting na jarenlange vrees van meegesleurd te zul len worden in den wereldkrijg.. Er is nadien veel ellende geweest, maar het hevig bloedende en zoo verzwakte Europa had vele jaren noodig om eenigs- zins op te leven. In de oorlogvoerende landen van toen heeft men den dag van 11 November herdacht; eenerzijds met op bespotting lijkende hulde aan den „onbe kenden" soldaat. Met de lust in zich om zoo spoe dig mogelijk nieuwe slachtoffers te kunnen maken, de lust tot grenzeloos botvieren van den wil tot bewapening. Anderzijds stellig met rouw- en bitter heid in het gemoed over zóóveel ellende. Moge daar èn in- ons land die llen November in het bij zonder aanleiding zijn geweest om in steeds uit gebreider kringen te besluiten tot het voeren van een geweldigen oorlog aan den oorlog. M U 11 E SC. Haarlemsche Orkestvereemging. Het tweede endersteuningsconcert der H.O.V., hetwelk zal piaats hebben op Donderdag 20 November a.s., zal, met het oog op de keuze van soliste, er een wor den van buitengewone kunst. Heeft op het eerste concert Eugenia Wellerson ons begeesterd met haar wonderbaar talent als violiste, thans treedt haar tweelingzuster Mila op als violoncel-virtuose, die op haar jeugdige leeftijd reeds kan bogen op een wereldvermaardheid. In Amerika speelde zij onder den dirigent Eugene VAN HIER EN BAAR. Iets voor de huisvrouw! Trommelkoek, in sommige streken van het land tulband of boffert geheeten, schijnt in de jaren na den oorlog aan bekendheid verloren te hebben, wat wel hoofd zakelijk moet worden geweten aan het ontbreken van de speciale pan, waarin deze meelspijs wordt gekookt. Het zou zeker te betreuren zijn, wanneer een zoo smakelijk en voedzaam gerecht om een dergelijke reden van onz teafel moet verdwijnen. Dat schijnt ook de N.V. Koopmans' Meelfabrie ken te Leeuwarden te meenen en daarom heeft zij de gelegenheid opengesteld om op een gemakke lijke wijze gratis een dergelijke pan te verkrijgen. In de pakken Koopmans' zelfrijzend Bakmeel wor den n.l. bonnetjes bijgesloten en bij inzending van een aantal hiervan wordt de pan U als een ver rassing thuis gezonden. Men heeft dan het meel en de juiste pan, beide direct voor het gebruik ge reed. Dat is nog eens een geschikte manier om reclame te maken voor een fabrikaat! De wapenstilstand. De historische datum van 11 November, waarop de wapenen der oorlogvoe rende landen stilgelegd werden, is in ons land vrij Argentinië. Van de Koninklijke Hollandsche Lloyd te Amsterdam ontving de Kamer van Kooph. en Fabr. te Haarlem uitvoerige mededeelingen, be treffende de Argentijnsche wet op de Fabrieks- en Oorsprongsmerken. Zij, die belanghebben bij den handel op Argentinië, raden wij 4aan van deze stuk ken kennis te nemen op het Bureau der Kamer, Kruisweg 70, Haarlem. BR0OHURES EN TIJDSCHRIFTEN. Bij de Üitg. Mij. „Editio" te Hillegom is een Kerst-kalender 1925 verschenen met teekeningen van Willem Hardenberg. Onderscheidenlijk stellen zij voor: de Zaaier, Johannes de Dooper bestraft, Koning Herodes, de Bergrede, de Verloren Zoon en de Barmhartige Samaritaan. Het eenvoudige, pretentie-looze kalendertje leent zich vooral voor uitdeeling aan kinderen bij den Kerstboom. De Uitgevers Maatschappij „Focus" brengt een goedgeslaagden kalender in den handel. Het schild treft door de frissche kleur en den gestileerden opzet. Elke week brengt een aardige reproductie en op de achterzijde van het blaadje enkele recep ten en wenken, de fotografie betreffend. Deze eerste proeve van een foto-kunstkalender inzonderheid voor amateur-fotografen, zal onge twijfeld de aandacht trekken en verdient een ruim debiet. Lodewijk van Deyssel gedekoreerd. 't Is een pijnlijk gebruik van de laatste jaren om mannen, die schoonheid hebben gegeven in hun jeugd, te eeren als ze zestig jaar zijn geworden. Ja, als hun kunst werkelijk was blijven bloeien tot in hun groenen ouderdom! Maar och dan hadden ze geen feestredenen, bloemen noch hooge hoeden ntoodig, daar de vlam van het genie zelf een I pl.ni. Schoten, nieuw gedeelte sd BURGERWOONHUIS ar bewoond, bevattende boven: imers en suite, gang, keuken, D.; beneden: 2 kamers en suite, g, keuken, W. C., vóór en tertuin met schuur. Koopprijs 00.—. Hypotheek aanwezig, r. No. 9732, Bur. v. d. blad. Dntwikkelen en afdrukken 3 ROOT E MARKT 23a Telef. 744 arenmagazijn „De Toerist" orp en stad van grens tot strand, iwel te water als te land, zelfs buiten Neêrland nog 'n end, Hombroek's Sigaren goedbekend i! woonden we in deez' dure iden. Nu allemaal maar op de emendaalsch' gronden, Dan wai aar Hombroek voor, naar Hom ek na. Want daar koopt men non plus ultra. leden gearriveerd nieuwe men sigaren in den prijs van 6, K 10 cent. Neemt eens proef, eefd aanbevelend, B. H0MBR0EK Korte Kleverlaan Telefoon 22045 Voor de Jeugd geheel nieuw Telefoon 22045 werkman. „Zie je niet, noe vuii ze zijn Naar teer en mest ruiken ze! Maar j'ouw handen zijn mooi wit en waar ruiken zij naar?" De ander steekt hem de hand toe en zegt: „Ruik maar!" „Wat is dat?", roept de werkman uit. „Ze schijnen zoowaar naar ijzer te ruiken." „Inderdaad", antwoordt de ander, „naar ijzer. Zes jaar aaneen waren zij in ketenen geklonken." „Waarom dan?" „Omdat ik mij jelui welzijn aantrok; omdat ik jelui wilde bevrijden, jelui on wetende arme menschen; omdat ik tegen jelui verdrukkers opstond, werd ik in kete nen geslagen." „Tja!", zegt de handwerksman, „wat moest je ook opstand maken!" Twee jaar na dit gesprek ontmoeten twee arbeiders elkaar. „Herinner je je nog, Peter", zegt de een tegen den ander, „hoe twee jaar geleden zoo'n dagdief met witte handen met je heeft gepraat? Nou, die wordt vandaag opgehangen." „Heeft hij weer opstand gemaakt?" „Ja, dat zal wel," „Weet je wat we doen moesten,Dmitry? We moesten zien den strik te krijgen, waaraan hij is opgehangen. Ze zeggen, dat zooiets geluk aanbrengt." A-idit verhaal van Turgenjeff moest idenken, toen ik kortgeleden het verslag las, dat de directeur van een bekende in stelling voor volksontwikkeling heeft uit gebracht omtrent het onder zijn leiding ondernomen werk in een clubhuis voor de rijpere jeugd. Met een werkelijkheidszin die hem siert, geeft deze man het onop gesmukte relaas van zijn wedervaren met volksjongens zoo tusschen de vijftien en twintig jaar. ...Hf js troosteloos werk, deze arbeid. Want de meerderheid der jongens blijkt ondanks aiie met toewijding en volhar dendheid voortgezette pogingen, tot geen geestelijke inspanning in staat en zonder belangstelling voor eenige ideëele zaak te wezen. En erger is de algemeene onver- beterlijkheid ten opzichte van het laffe slappe karakter, dat deze jongens ken- merkt. Als zij op een vergrijp of verzuim worden betrapt, ontkennen ze; loochenen alles, zelfs wat zoo klaar als de dag is. Zoo n jongen, zegt de schrijver, „wil u liever in een natuurwonder laten gelooven dan in zijn schuld. Want hij is onoprecht. tijd geweest, waarin men bij zijn beschou wing omtrent de menigte uitging van een utopistische veronderstelling. Men meende te goeder trouw, dat alle menschen zonder onderscheid vatbaar waren voor het hoog ste. De leuze der gelijkheid paste men ook toe op de geestelijke gesteldheid. In kiem waren alle burgers even goed van ver stand, gevoel en karakter; het kwam er slechts op aan, deze kiem bij allen tot ont wikkeling te brengen. Ieder mensch was van nature gods dienstig, van nature goed, van nature ver standig. Maar de volksvrienden, die hun arbeid op deze veronderstelling grondvest ten, zijn bedrogen uitgekomen. Ont goocheling noopte hen, hun theorie te her zien en aan de harde werkelijkheid te toetsen. De werkelijkheid leert, dat de zelfopof fering van Turgenjeff's revolutionnair geen bres schiet in het Russische volks bijgeloof en de Russische volksdomheid; dat de leiders van een jeugd-instituut machteloos blijven tegen een algemeene slungelachtigheid; dat het percent geloo- vigen in een kerk en het percent belang stellenden in een vereeniging noodwen- digerwijs gering is. Hieraan helpt geen lieve-moederen. Evenmin als het gros der menschen van nature de lichamelijke volmaaktheid van een Grieksch godenbeeld kan bereiken, kan de massa in geestelijk opzicht boven eigen natuurlijke onvolkomenheid uit groeien. Wie met dit stellige gegeven reke ning houdt, bespaart zich teleurstelling. Beteekent dit echter, dat men alle po gingen tot volksveredeling en volksont wikkeling moet staken? Turgenjeff's re volutionnair ijverde door, ook na het ont nuchterend gesprek met den werkmanhij ijverde door tot hij zijn geloof in het volk met zijn leven betaalde. De directeur van HET MEEST BEKENDE IS EN BLIJFT DAT VAN THANS GEVESTIGD: Ged. Oude Gracht 26 Tel. 2827 bij het Postkanfoor Naar aanleiding van door den heer Otto gestelde vragen aan den voorzitter van den Raad betref fende werkzaamheden door een ambtenaar van Publieke Werken voor een particulier verricht, welke vragen tevens in de pers waren opgenomen, had de redactie van ons blad haar meening neer geschreven onder de hierboven genoemde vragen. Dit artikel, hetwelk was opgenomen in ons num mer van 18 October, werd door den voorzitter in zijn geheel voorgelezen:, nadat de nauwkeurig en uitvoerig geformuleerde vragen van den heer Otto op nonchalante wijze met drie woorden als ter loops waren.bijgezet. In ons artikel stond niets minder dan dat B. en W. mede schuldig waren aan een fout door een ambtenaar begaan, name lijk het verrichten van werkzaamheden voor parti culieren waardoor particulieren schade hebben ondervonden of zelfs geheel achtergesteld werden doordat zij verzuimd hadden zich met deze aan gelegenheid te bemoeien en waardoor dit gebruik thans op een misbruik was uitgeloopen. De schrijver van genoemd artikel had toen ge wezen op een nabur'ge gemeente Velsen waar het vorig jaar deze kwestie ook in den Raad ter sprake kwam en waar toen. vastgesteld werd dat ambtenaren zonder goedkeuring van B. en W. geen bijwerk mogen verrichten, niet wetende dat in onze gemeente deze aangelegenheid bij de in structies, die door B. en W. worden vastgesteld en die niet publiek zijn, reeds geregeld was. Begrijpelijk was dat de voorzitter aan dit arti kel niet zijn instemming kon betuigen doch er tegen protesteerde. Schuld bekennen is nu eenmaal geen gemakke lijk werk. Begrijpelijk is ook dat B. en W. liever den strijd aanbonden met ons, die ofschoon aan wezig er niet „bij" zaten, dan met den heer Otto, die er wel „bij" zat! Tegen de vragen van dit raadslid bleek trouwens niet veel in te brengen. Men wierp zich met dubbel gewicht op „Opmer ker", alsof daarmee de aandacht van de moeilijke vragen was af te leiden. Voor den lastigen vrager zou een ander zorgen. Wie....? De mise en scène was goed verzorgd: de heer van Kessel trad op als schildknaap van B. en W. Nota bene de heer van Kessel. Lezer, denk u toch eens in. Is het steunen van dezen wethouder door dik en dun den heer van Kessel dan meer waard dan zijn heele merkwaar dige reputatie? Waarom? De wethouder, de heer Laan, meende het zaakje van den voorzitter eens te moeten overnemen, zoo als tegenwoordig zooveel gebeurd, en deed dit op een wijze waar de meeste aanwezigen verbluft van stonden. Onpartijdigheidshalve knippen wij thans uit an dere bladen. met dat gewraakte artikel bracht. Dat had nu toch waarlijk óók wel iets van verdachtmaking!" Nu mijn verweer. Wat betreft het protest van den voorzitter aan gaande de kwestie Krimp kan ik kort zijn. Mijn bedoeling is allerminst geweest van deze kwestie een schandaaltje te maken, evenmin om dezen ambtenaar een trap te geven. Ik schreef immers geen woord ten nadeele van dezen per se on, integendeel, ik nam aan dat hij een flink en nauwgezet ambtenaar is, doch achtte het tot mijn plicht B. en W. te wijzen op het voortwakkerende kwaad. Uit hei debat, dat op het antwoord van den m den Kaaü tegen de openDare verpachting in geheel geen bezwaar. Maar, maar.... onze zegs man bleek toch goed op de hoogte. Eenige ophel dering schijnt ons in deze toch wel zper ge wenscht," De heer Laan durft zeggen dat bovenstaande aanhaling van A tot Z gelogen is. Ter overtuiging voor mijzelf ben ik nog eens gaan informeeren bij mijn zegsman, den heer van Maren te Overveen, een der pachters. Deze deelde mi; mede dat in mijn schrijven geheel is weer gegeven wat door hem is gezegd geworden aan mij „Opmerker". Ter opfrissching van hun geheugen machtigde de heer van Maren mij thans, er bij te vermelden dat EEN BOEK In dit nummer staat in enkele advertenties 'n letter op z'n kop of op een verkeerde plaats. Wie van jullie de fouten kan vinden geve daar van kennis per briefje aan ons bureau Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. Wij stellen beschikbaar 2 boeken en kunnen dus maar aan 2 kinderen een prijs geven. Mochten er meer dan 2 kinderen alle fouten vinden en inzen den dan zal het lot uitwijzen wie een boek ont vangt. De leeftijd van de kinderen welke een antwoord inzenden mag niet boven de 15 jaar zijn. Om nu aan veel kinderen een kans te geven, hebben wij besloten voorloopig elke week 1 of CADEAU. meer jongens- of meisjesboeken beschikbaar te si ellen, doch die kinderen welke een prijs hebben gewonnen, voor drie maanden voor een prijs uit te sluiten, terwijl in één gezin per drie maanden niet meer dan 2 prijzen kunnen vallen. Kinderen welke één abonné aanbrengen ontvan- I gen een verrassing, kinderen die twee abonné's aanbrengen ontvangen een mooi jongens- of meisjesboek. ■De abonnementsprijs bedraagt f 1.75 per half ja ar. Tot 1 Januari ontvangt men alle nummers gra lis. (Dus ook van nief-iibo nné's.) EEN BOEK CADEAU. In dit nummer staat in enkele advertenties een letter op z'n kop. Wie van jullie zoo'n fout vindt moet trachten op de advertentie waarin die fout vcorkomt een klein versje te maken, minstens 4 regels en bezorge dat dan aan ons bureau Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. Wie meer fouten vindt, moet dan ook meur versjes maken, doch heeft dan ook meer kans een prijs te bemachtigen. Wie het mooiste versje over het geheel heieft ingezonden ontvangt van ons een boek cadeau, tervrijl ook de winkelier van de advertentie waar in die fout voorkomt een prijsje beschikbaar heeft gestield. Clok voor deze groep geldt: wie een prijs heeft gewonnen wordt 3 maanden buitengesloten. 'ITij of zij mag wel meedoen doch ontvangt geen pri.js. Mocht uit de praktijk blijken dat deze rege ling onbillijk is, dan zal alsnog getracht worden eem betere regeling te vinden. DE ADMINISTRATIE. mmhhhhhhhhhh

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 5