KALENDE! Plaatselijk Nieuws. J. Jongki DANSEN. SLtSS VIOOLLf Kippenhu Spaanscl E. VAN DEN BOS TE KOOP le en 2e Hypotïï Credieten Veiling Villa te Bloemei BLOEMENDAAL. 0VERVEEN. SANTPOORT. z. Schotersingel 117 Tel. Dans-Instituut G. J. de BLOEMENDAALSGHEWE zonder beraad „Zandhoeve groot tezamen 1165 „VREEBURG Zoekt U een CORN. M. BLADERGR cie heer van Nederhasselt, wethouder, em de heer Veeren, gemeentesecretaris, tegenwoordig waren bij het onderhoud, dat de heer van Maren mocht hebben met den heer Laan, bij welke gelegenheid door den heer Laan o.m. werd gezegd, toen de heer van Maren te kennen gaf, samen met den heer Hoffschlag, te willen requestreeren: „doen jullie dat nu niet, dan zal ik mijn uiterste best doen, de pacht weer voor drie jaren verlengd te krijgen", In hoeverre dit gedeelte van het overzicht van A tot Z gelogen is, laat ik aan de beoordeeling der lezers over. Ik vraag mij af: Wat wil men toch? Moet hier nu altijd een zondebok zijn? Ik herinner mij nog zoo goed de kwestie van Kessel met ons politiecorps. Dat liep zóó hoog, dat bijna de heele raad tegen den heer van Kessel was, tot zelfs de R.K. raadsleden toe. Meerdere kwesties kwamen daardoor ter tafel daar de ge meente-ambtenaren of -werklieden wel voelden dat de heer van Kessel voor hen de man was. Opeens was dat uit. Waardoor dat kwam weet ik niet. Waarschijnlijk een compromis? In den laatsten tijd is het de heer Otto geweest, die den zondebok was. Evenals de heer van Kessel vroeger wel eens deed, brengt hij zoo nu en dan het een en ander ter tafel, dat men er liever niet op ziet. Ik merk bij den heer Otto nog wel niets van een compromis, doch wef merk ik dat men het maar liever niet met hem „aan de stok" krijgt. En daarom thans: een kleine persman. De kop van Jut. Geen handige dagbladschrijver, doch iemand die in een weekblad naar beste weten en naar de mate van zijn beste kunnen wel eens iets schrijft. Een „persknecht" als bliksemafleider. Ik vind het misselijk. Tot slot moet nog een verdachtmaking den nek worden omgedraaid. Zijdelings werd door enkele sprekers en tamelijk duidelijk door den heer Van Kessel de meening geuit als zou door een der raadsleden de werke lijke dader zijn van al deze „leugens en verdacht makingen" inplaats van „opmerker". De heeren insinueerden daarmede duidelijk op den heer Otto. De heer Van Kessel vergeleek dit Raadslid b.v. smalend met een klachtenbus. En dat zegt nota bene de heer Van Kessel, Kent hij het spreekwoord niet, dat wie boter op het hoofd heeft niet in de zon moet gaan staan? Ik stel er prijs op te verklaren dat de heer Otto in geen enkel opzicht, röch financieel, nóch als medewerker, aan ons blad is verbonden. Ik 'zou er wat mij betreft niet rouwig om zijn als het anders was! Maar het is nu eenmaal niet zoo. Wij willen de waarheid dienen en niets anders. Als de Wethouder dat ook wil, dan is nu de beurt nog eens aan hem. OPMERKER. bestuur om onze afdeeling collectief te doen inzen den op de Voorjaars-Bloemen-Tentoonstelling Haarlem-Heemstede 1925. De voorzitter zet het standpunt van het bestuur uiteen; de heer Grif fioen, die zich in opdracht van het bestuur in ver binding had gesteld met den secretaris-generaal dezer tentoonstelling, gaf de noodige inlichtingen. Nadat het voor en tegen besproken was door de heeren Beunder, Bos en de Meza en de heer Hirschfeld zijne meening had gegeven, werd beslo ten eene Commissie te benoemen, die allereerst zou onderzoeken of er voldoende deelname is, en zoo dit het geval is, zich verder zou belasten met de uitvoering van het plan. Als leden dezer Com missie werden benoemd: E. A. W. Hirschfeld, voorzitter, W, Beunder, H. 'Boegschoten, K. Grif fioen, J. Ende, Alb. Bos, H. Hetsberge, G. J. van Dijk en Ar. Jager. Laatstgenoemde twee heeren niet ter vergadering aanwezig, zullen schriftelijk aangezocht worden, de overige heeren namen hunne benoeming aan. Verder werd besloten dat, in geval het tot in zenden kwam, in het belang der inzenders iemand zcu worden aangesteld die de planten deskundig kon verzorgen en dat onze afdeeling de daaraan verbonden kosten zal dragen. De voorzitter der commissie verzocht het be stuur in de eerstvolgende bestuursvergadering een ciediet te willen openen voor dekking van de kosten van voorbereiding en uitvoering. De Vragenbus bevatte een tweetal vragen: de eerste vraag betrof de toegekende medailles op de onlangs gehouden tentoonstelling waaromtrent de voorzitter inlichtingen gaf; de tweede vraag geld een ingezonden blad zonder meer met verzoek om opgave van den naam; hieraan kon niet worden voldaan. Nogmaals werd de aandacht er op ge vestigd dat ter determinatie volledig mate riaal moest ingezonden worden. Verder werd ge toond een interessant geval van bandvorming bij een eschtak. De Rondvraag leveide geen vragen op, zoodat de vergadering werd gesloten. Kennemer Lyceum, De bouw en inrichting van het Kennemer Lyceum naderen hun voltooiing Thans is men reeds bezig met de voorbereiding van het allerlaatste werk, de stoffeering. Het begin is er, n.l. de opdracht. Donderdag is deze gegund aan de firma Anton Cassee Zn. alhier. Wan neer men bedenkt, dat het hier niet slechts het aanbrengen van gordijnen enz. voor de tallooze vensers geldt, maar dat b.v. ook de aankleeding van de tooneelzaal en het décor van het tooneel in deze opdracht is inbegrepen, zal men begrijpen, dat het hier een werkstuk van buitengewonen om vang betreft, waarmede de genoemde firma gele genheid heeft gekregen, alle eer in te leggen. Overgeplaatst. G. B. Vasbinder, brievenbestel ler, alhier, wordt met December op zijn verzoek als postbode overgeplaatst naar het Hulppostkan toor Heilo. De afdeeling Bloemendaal-Velsen der Ken Ned Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield Jen 18en November haar maandelijksche ledenvergadering in Vreeburg te Bloemendaal. Bij de opening der vergadering werd mede gedeeld dat de Voorzitter, de heer Dr. Posthumus Meyjes, door ongesteldheid verhinderd was deze vergadering bij te wonen, zoodat ook zijne voor dracht daardoor verviel. Als voorzitter fungeerde de heer J. C. Laan, onder-voorzitter. Allereerst werd overgegaan tot uitreiking van de verworven medailles met getuigschriften op de laatst gehouden tentoonstelling; dit geschiedde onder vertoon van een achttal lichtbeelden, die de voornaamste bekroonde inzendingen op het doek brachten. Daarna werd het woord gegeven aan den heer J Ende, tuinbaas van „Lindenheuvel", die een kort maar vrij volledig overzicht gaf van de winterbe- handeling der perzikboomen in de kas zoowel als daar buiten. Hij legde vooral den nadruk op de wijze van des- infecteeren met 5 pet. Carbolineum als voorzorg tegen het optreden van roode spint in den zomer, daar dan hiertegen niets te doen valt. Verder be sprak hij de wijze van opbinden en bemesten, maar liet met opzet de snoei er buiten. De voorzitter dankt den spreker voor zijne dui delijke uiteenzetting en stelt de volgende vraag: Zijne perzikboomen staan tegen een muur; er wordt na den bloei glas voor gebracht, dat hij na den oogst weer wegneemtIs het beter de boomen onder glas te doen blijven of is wegnemen beter. Spreker is van oordeel dat wegnemen beter is, mits met de noodige voorzorgen van voorafgaand luchten en wegnemen bij bedekte lucht of regen achtig weer. De tijd van het aanbrengen van het glas doet weinig ter zake. Hierna werd pauze gehouden en werd medege deeld dat de commissie voor het Puntenstelsel, be staande uit de heeren Bouwer, Griffioen en v. d. Bogaard hadden toegekend aan: B. P. Vader, voor een collectie Chrysanthen 7 punten; W. v. d. Spiegel, voor een groep Primula obconia 8 punten. Na de pauze las de secretaris de notulen voor der vergadering van 21 October j.l. welke zonder wijziging werden goedgekeurd en gearresteerd. Vervolgens werd voorgelezen een kort verslag der gehouden Najaars-Tentoonstelling en mededeeling gedaan der ingekomen stukken. Bij afwezigheid van den afgevaardigde ter A-lg. Verg. van 5 November jl., den heer G. J. van Dijk, las de secretaris zijn verslag voor. Hieruit werd vernomen de benoeming van ons bestuurslid, den heer L. A. Springer tot eere-lid onzer Maat schappij, hetgeen met applaus begroet werd, ter wijl de wnd. voorzitter eenige waardeerende wooir- den aan den heer Springer wijdde, die niet ter ver gadering aanwezig was, zoodat besloten werd d!e gelukwenschen van vergadering en bestuur schrii:- telijk over te brengen. 'Dan komt aan de orde het voorstel van he t Brandje. Zondagmorgen omstreeks negen uur werd brand ontdekt, in een houten schuur, staande op het Kerkplein achter de garage van de firma Verbeek waarin een schoenmakerswerkplaats is gevestigd. De brand is ontstaan door een kachel pijp, die door het dak zonder bus was geplaatst en vermoedelijk was doorgeroest. Door een agent van politie is de brand met een Mimimax gebluscht. Een der zijwanden en het dak zijn verbrand. De schade wordt door assurantie gedekt. Bloemendaalsche Jeugd-Vereeniging. Op Don derdag 27 November a.s. des avonds om 8 uur, zal in de Chr. M.U.L.O.-school, Zomerzorgerlaan, al hier door bovenstaande vereeniging een Jeugd- avond worden georganiseerd, waar als spreker zal optreden de heer H. Gordeau Jr., uit Bussum, Al gemeen Secretaris voor het Jeugdwerk van het Nederl. Jongelingsverbond. Lichtbeelden zullen het gesprokene illustreeren. Jongens en meisjes van 1216 jaar hebben vrijen toegang. Burgerwacht. De oefeningen met buks en pistool zullen dit seizoen gehouden worden: te Bloemendaal, in de schiebaan van café „Vreeburg", Kerkplein, iederen Zaterdagmiddag van 35 uur, aanvang 22 November a.s.; te Haarlem, in het schietgebouw aan de Schouwtjeslaan, eiken Don derdagavond van 7.30—10.30 uur, aanvang 20 No vember a.s.; te Vogelenzang, in het gebouw van den R.K. Volksbond, eiken Zaterdagavond van 710 uur, aanvang 22 November a.s. Dinsdagavond half zes had in het Bloemendaal sche bosch, tusschen twee wielrijders een ernstige botsing plaats, die zoodanig aankwam, dat een der beide fietsen, die pas nieuw was, in tweëen brak. De oorzaak was, dat een zekere Th. K, zonder licht reed, en door den scholier V. D. niet werd opgemerkt. Voor beide personen liep dit ongeval goed af, alleen zal de heer Th. K„ behalve de bekeuring die hij hiermede opliep, de schade aan de fiets moeten vergoeden. Feestavond B.V.C. Een feestcommissie, die voor haar taak ten volle berekend was, een Jazz band combinatie, waarin wel de gebruikelijke mu ziekinstrumenten waren opgenomen, maar waaruit de herriemakende elementen waren weggelaten, bovendien bestaande uit bekwame musici, zoodat zeer goede muziek gemaakt werd, vervolgens een publiek, voor het grootste gedeelte bestaande uit menschen, die het leven van de zonnige zijde be schouwen en van dien avond voorzien waren van een flinke portie goede stemming, ten slotte een cabaretgezelschap, dat de kunst verstond het pu bliek op een alleraangenaamste wijze bezig te hou den, ziedaar een korte, doch volledige opsomming van de gunstige factoren, die Zaterdagavond aan wezig waren in de zaal van hotel Vreeburg, waar de B.V.C. feestavondde. Toen om ruim 8 uur de voorzitter der feest commissie, de heer !H. A. Jansen, de aanwezigen welkom heette was de zaal reeds flink bezet met een opgewekt publiek. Na dezen spreker kwam de impressario van het cabaret-gezelschap J. Smits uit Amsterdam, n.l. de heer Kapper, aan het woord, die op geestige wijze 't een en ander mee deelde over 't gezelschap en het uit te voeren pro gramma dat er niet was. Allereerst trad toen op 't duo Boelen, dat met zijn amusqnte voordrachten veel succes had. De buikspreker, Mr. Barandini, en zijn clowntje August, deden de zaal meerdere malen gieren van de pret, Mr. Brandini is werkelijk een artist in zijn vak en wel m staat, een publiek een poos in een onafgebroken lachbui te houden. Aan bijval ontbrak 't hun dan ook allerminst. De heer Kapper vertelde daarna eenige moppen, welke eveneens veel succes hadden. De pauze werd door eenige jonge dames benut, om een partijtje lootjes voor een verloting van aardige prijzen, aan den man te brengen, 't Veni, vidi, vici, konden deze verkoopers op zich zelf toepassen, want waar zij kwamen, zagen en wer den gezien, overwonnen zij, zoodat al spoedig alle loten verkocht waren. De verloting had plaats en gaf meerdere malen aanleiding tot groote hilari teit. 't 'Echtpaar Lindeman was zoo gelukkig, elk een prijs te winnen. Op 't tooneel had in de pauze nog een andere gewichtige gebeurtenis plaats. Daar werd aan den voorzitter van de B.V.C. een fraaie prijzenkast aan geboden, een geschenk van de heeren Bakker, van Santen, van Lent en nog iemand, die niet ge noemd wenschte te worden. Met een woord van groote waardeering voor het fraaie geschenk, werd de kast door den voorzitter voor de B.V.C. aanvaard. Van sommige prijzen, in de kast opgehangen, memoreerde de voorzitter eenige historische merkwaardigheden. Na de pauze kregen we nog enkele zeer amu sante nummers van het cabaret-gezelschap, o.a. de vermakelijke verrichtingen op het slappe staal draad, verder de verbazingwekkende toeren van jongleur-equilibrist, die met z'n beenen heel wat „handiger" was, dan ieder ander met zijn handen en ten slotte nog de aardige voordrachten van het duo Boelen. St.-Editie. Examens krankzinnigenverpleging. Deze exa mens zijn voortgezet met de candidaten uit het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort. De uitslag is als volgt: Tweede gedeelte, 10 candidaten, afgewezen 2, geslaagd: M. de Bakker, IJ. W. van Beem, L. van der Bent, M. A. den Otter, S. L, L. Rigter, N. T. van Schaik, G. Uittien en M. Wesselius. Derde gedeelte, 14 candidaten, afgewezen 1, ge slaagd: W. A. 'Holtes, A. Kamans, W, A. M. van de Klundert, J. Kunst, J. F, van Lunsen, H. Mei- r.trs, C. A. Morpurgo, G. Muller, K. van Slooten, J. A. M. Storm, T. Togtema, W. M. Verhage en L. Zeelenberg. De examens worden voortgezet. Zaterdag 29 November a.s. zal door het Chr, Fan farecorps „Sursum" een uitvoering worden ge geven voor hare donateurs en kunstlievende leden. Voorzoover de ruimte in de zaal het toelaat, zullen er ook kaarten verkrijgbaar zijn a 35 cent bij den heer Huizinga, Kennemerweg. Op Dinsdag 2 December a.s. zal het Bloemen- daalsch Gemengd Koor, directeur Nico Hoogerwerf, een concert geven in de zaal van Hotel „Vreeburg" alhier. Welwillende medewerking zal worden verleend door mej. Joh. Reeser, alt, mevr. S. Rozelaar-Fran- ken, viool en mej. Ré Levie, piano. Het volgende rijke programma zal worden afge werkt: 1. Wilhelmus (Marnix van St. Aldegonda), koor. 2. Ave Maria (J. Arcadelt), koor. 3a. In questa tomba oscura (Beethoven), alt. b. Sappische Ode (Brahms), alt. c. Zueignung (Strauss), alt. 4. Sonate A maj. (G. F. Handel), viool. a. Andante. b. Allegro. c. Adagio. d. Allegretto moderato. 5. Tenebrae factae sunt (Haydn), koor. 6. Wiegeliedje (Roeske), koor. 8. Cantecleer (Olivier Koop), koor. 9a. Scherzo (K. v. Dittersdorf-Kreisler), viool. b. Chant Russe (E. Lola), viool. c. Sérénade Espagnole (Chaminade-Kreisler), viool. 10a. Sterren (Zweers), alt. b. Mijn liefken is mijn somer, alt. c. Lied (Zweers), alt. 11. Des morgens (Olivier Koop), koor. 12. Gelukkig Vaderland (Valerius), koor. Jubileum Schietvereeniging „Generaal Joubert". 19 November 1899 werd deze vereeniging opge richt, en zal dus morgen 25 jaar bestaan. „Generaal Jcubert" is de oudste vereeniging in deze gemeen te op sportief gebied. De datum van oprichting werd, om wille van de Koninklijke goedkeuring en toestemming tot op richting, definitief vastgesteld op 1 Januari 1900. Het ligt in de bedoeling van het bestuur, om den dag van morgen onopgemerkt te laten voorbij gaan, doch, zooals gebruikelijk bij een zilveren jubileum, in Januari 1925 een Nationalen Schiet wedstrijd te houden. Zondagmorgen vond een baanwachter van de Ned .Spoorwegen op het traject DriehuisSant poort het lijk van een goed gekleede man op de rails. Vermoedelijk was deze met den laatsten trein op Zaterdagavond overreden. Gedacht wordt aan zelfmoord. Muziekuitvoering. Dinsdagavond 25 Novem ber geeft het fanfarecorps „Wilhelmina", directeur de heer F. A. Dekker, voor donateurs, kunstlie- venden en genoodigden een concert in de concert zaal van café „Zomerlust", met medewerking van een instrumentaal kwartet. Na afloop van de muziekuitvoering zullen eenige dames en heeren van „Wilhelmina" hun medewerking verleenen tot 't opvoeren van een kluchtspel in één bedrijf, n.l. „Inkwartiering". Ons gemeentebestuur heeft van de Vereeniging to'. behoud van Natuurmonumenten in Nederland, gevestigd te Amsterdam, het volgende schrijven ontvangen: Met groote belangstelling en bijzondere waar deering heeft het Bestuur onzer Vereeniging ver nomen, dat het landgoed Velserbeek door de Ge meente Velsen werd aangekocht, waardoor een der schoonste landgoederen uit de Noord-Holland- sche duinstreek voorgoed behouden zal blijven. Wij achten het een gelukkig verschijnsel, dat Vel sen zoo spoedig na Beverw'jk getoond heeft een open oog te hebben voor Natuurschoon en het ware belang van de streek en het is te wenschen, dat ook andere Gemeentebesturen aanleiding zul len vinden Uw zoo toe te juichen voorbeeld te volgen. Het Bestuur onzer Vereeniging biedt U zijn op rechte gelukwenschen aan met het verkregen resultaat. Sint Engelmundus. Voor een geheel gevulde zaal in café „Zomerlust" gaf Zondagavond de R.K. Tooneelvereeniging „St. Engelmundus" met mede werking van het R.K. mannenkwartet „Kinheim" een goed geslaagde uitvoering. Het spel der too- neelisten is zeer verbeterd. De zangers oogstten veel aplaus en moesten eenige der voorgedragen liederen op verzoek herhalen, 't Was ook inder daad in één woord schitterend. Zoo een mede werking doet alle avonden van muziek en tooneel volkomen slagen. Zooals gewoonlijk werd wederom een verloting onder de aanwezigen gehouden tot stijving der kas. Deze keer was er als prijs een big, welke was voorzien van mooie blauwe linten en zoo in een korf ten tooneele werd gebracht. De knorrige viervoeter bracht de lachspieren aardig in bewe ging. Alle loten waren spoedig uitverkocht en de knorrepot kwam in handen van den gelukkigen winnaar. Te ruim elf uur was de uitvoering afge- loopen en bleef men nog een gezellig uurtje bij elkaar. N. H. Crt. TOONEEL. De voordeelen van het Tooneelverbond, Het is het bestuur van de afdeeling Haarlem van het Tooneelverbond gelukt voor haar leden bij de gewone voorstellingen te Haarlem van de Kon. Ver. „Het Nederlandsch Tooneel", dir. Dr. W. Royaards, Het Vereenigd Tooneel, dir. Ver beek en Verkade, en het Rotterdamsch-Hofstad- Tooneel, dir. Cor van der Lugt Melsert en T. Tartaud, een belangrijke reductie te verkrijgen. Leden van het Tooneelverbond hebben bij elke gewone voorstelling op vertoon van dip'oma het recht op hoogstens 2 plaatsen tot en met parket voor de prijzen van den naast lageren rang. Voor stalles en loges zal dus slechts de prijs van fauteuil de balcon behoeven te worden be taald, voor fauteuil de balcon die van parket, voor parket die van parterre. Voorts heeft het bestuur besloten om ook dit jaar vier twee-guldens-voorstellinen door het Rot- terdamsch-Hofstad-Tooneel, Het Vereenigd Too neel en Het Schouwtooneel den leden aan te bie den. Zooals bekend worden de stukken voor deze voorstellingen met zorg uitgekozen. Zoo werden in het vorige seizoen gegeven: „De Eaun", „De Terugkeer van Peter Grimm", „De Veroveraars" en „De Sterkste Band", alle opvoeringen, die een groot succes mochten behalen. Niet alleen om de lagere prijzen, maar ook om het bijzonder gezellige cachet, dat deze steeds druk bezochte voorstel lingen hebben gekregen, heeft het bestuur beslo ten deze voorstellingen ondanks de financieele risico ook dit jaar te laten doorgaan. Het ziet in deze voorstellingen een der beste middelen om de belangstelling voor het tooneel bij het publiek tc verhoogen. Tenslotte zal het bestuur ook dit jaar althans wanneer de financiën zulks toelaten den leden wederom een gratis-voorstelling aanbieden, wel licht met een bal na afloop. Geen afdeeling van het Verbond in Nederland biedt haar leden zooveel voordeelen als die te Haarlem! Wekt daarom tooneelliefhebbers op om lid te worden van onze afdeeling (zich aan te mel den bij het Secretariaat, Groote Houtstraat 145). Hoe meer leden onze afdeeling telt, hoe meer het bestuur in het belang van de leden en van het tooneel in het algemeen kan doen. Prijs van het lidmaatschap 5 gulden 's jaars. Stadsschouwburg. Italiaansche Opera „La Traviata". Zou Cav. M. de Hondt, toen deze, met zijn eerwaarde bakke baarden zelf een opera-figuur, tijdens de voorstel ling om een hoekje kwam kijken, over de opkomst tevreden zijn geweest? Wij hopen het van harte, want dan bestaat er kans, dat wij „de Italianen" misschien nog eens terugzien, en.... hooren! Want zulk genot smaakt naar meer! Omgekeerd is het Haarlemsch publiek over het ensemble, dat door Cav. de Hondt was bijeenge- biacht, meer dan tevreden geweest. Het was een dikwijls ontroerende avond. Aan alle onderdeelen van het veelzijdig complex, dat „opera" heet, was zorg besteed, zoodat zelfs de „gast zonder brui loftskleed" als uitzondering den regel bevestigde. Inzonderheid de onvolprezen Fratini, die als diri gent zulk een vastheid van leiding gaf, verdiende ten volle in 't applaus te worden betrokken. En wat waren de koren, struikelblokken anders vaak bij een opera goed! Vooral het groote koorwerk aan het slot van het derde bedrijf deed magistraal aan. Cassani, de ster van den avond, is boven allen lof verheven. In tegenstelling met sommige critici vonden wij haar ook als actrice voorbeeldig. Naast haar de bariton Cavallini, die in de rol van den vader een metalen sonoriteit ontwikkelde en de tenor Bellusi, die zong met den bravour, welken deze partij eischt, en ook verder alle anderen werkten mee tot deze schitterende ten toon sprei ding van Italiaansche virtuositeit. Het was overwel digend! De Politierechter, De N.V. Vereenigd Rotter- damsch-Hofstad-Tooneel, directie Cor van der Lugt Melsert en F. H. Tartaud, zal hedenavond (Zaterdag 22 November) in den Stadsschouwburg een voorstelling tegen veel verminderde prijzen kemen geven van „De Politierechter", het amu sante Engelsche blijspel van Arthur W. Pinero, dat zij reeds eenige malen met zooveel succes te Haar lem vertoonde. In „de Politierechter" treden op de dames Kitty PerrinKluppell, Lily Bouwmeester, Joo Feiten Steenbergen, Rie SnoekBeyer en de heeren Frits Tartaud, Jules Verstraete, Jaap van der Poll, Theo Frenkel Jr., Jacq. Reule, Henri Morrien, Louis Vervoorn, Willem Huysmans, Jacq. Snoek. Dr. Knock. Het succesblijspel „Dr. Knock" wordt door de N.V. Het Schouwooneel, directeur Adr. van der Horst en Jan Musch, Zondag 23 Nov. voorloopig voor het laatst te Haarlem opgevoerd. Wie dus een van de geestigste moderne blij spelen en tevens Jan Musch in zijn volle komische kracht wil zien, verzuime deze voorstelling niet. MUZIEK. Chr. Oratoriumvereeniging H.O.V. Dinsdag avond den 18den Nov. hield bovengenoemd koor haar 28ste uitvoering met Messe en 9e Symphonie van L. van Beethoven. In het algemeen hebben de beide vereenigingen schitterend werk geleverd, en ook de solisten heb ben zich voortreffelijk geweerd. Doch dat wil niet zeggen, dat er niets zou zijn aan te merken. Wat het koor betreft, vond ik de sopranen b.v. in Gloria in excelsis Deo en in meer passages waar de ligging wat hoog was, niet zuiver. De tenoren waren af en toe wat ruw in hun uitspraak, doch 't klankgehalte was heel goed. De bassen hadden een kleine schommeling in het „sub Pon'tio Pilato passus et sepultus est." Over 't algemeen vond ik de S uitspraak van het koor te scherp in het Sanctus, waar zij zongen „Hosanna in excelsis". Mevr. PoelScholten verving op schitterende wijze mevr. Koolhoven. Mia Peltenburg was goed hoewel ik haar de laatste maal in de Schöpfung beter vond. De tenor Jac. v. Kempen en de bas Jac. Caro waren uitstekend, hoewel ze in de solo kwartetten wel eens minder gelukkig waren en de samenklank niet altijd zuiver was. In het solo kwartet Sanctus merkte ik bij alle vier een zak king op. De begeleiding der H.O.V. heeft er veel toe bij gedragen de uitvoering der Messe zoo uitstekend te doen slagen. Voor de energieke leiding van den heer Robert een woord van hulde. Na de pauze dirigeerde Nico Gerharz als oud directeur en eerelid der C.O.V. de 9e Symphonie, met slotkoor. De eerste drie deelen werden door de H.O.V. op schitterende wijze vertolkt. De inzet van het koor was wat hard en schreeuwerig doch later werd dit beter en vooral de solisten in het solokwartet waren hierin goed. Alles bij elkaar genomen kan de C.O.V. die voor ■een flink bezette zaal deze uitvoering gaf, met tevredenheid op deze uitvoering terug zien. Concertgebouw Modern. Gisteren is het thans geheel verbouwde concertgebouw Modern aan de Raaks te Haarlem heropend. De directie, vertegen woordigd door den heer G. J. van Rassel, heeft de benedenzaal op artistieke wijze ingericht, waar door deze zich inzonderheid leent voor kleine kunst- en cabaretvoorstellingen. Deze zijn uitste kend ingezet door een reeks voorstellingen van het gezelschap onder leiding van Jean Louis Pisuisse, den voortreffelijken cabaretier, dien wij reeds vroeger in dezelfde inrichting hebben kun nen bewonderen. De directie heeft de attentie gehad, ter kennismaking en bezichtiging een spe ciale thé aan genoodigden aan te bieden, die over al het geziene en gehoorde in de wolken waren. Wij hopen op hetgeen de herbouwing aan schoons en gerieflijks heeft opgeleverd, eerstdaags terug te komen. Abonnementsconcerten der Hollandsche concert directie Dr. G. de Koos. De Boll. Concertdirectie Dr. G. de Koos zal in het a.s. seizoen wederom een viertal abonnements concerten geven in den Schouwburg, Wilsonsplein. Op Maandag 24 November a.s. wordt de serie geopend door het wereldberoemde Boheemsche Sevcik Kwartet. Hierna komt op Maandag 29 December de ge vierde Spaansche pianist Jose Iturbi. Iturbi trad eenige jaren geleden hier op met het Residentie Orkest en mocht zich beroepen op een geweldige ovatie. In April 1.1. maakte hij een korte tournee in ons land van 9 dagen, in welk tijdperk hij drie maal een concert gaf voor een uitverkochte zaal in den Haag, 2 in Rotterdam en 2 in Amsterdam. Het derde concert is op Vrijdag 30 Januari door de geliefde Deensche zangeres Birgit Engell. Birgit Engell is op het concertpodium zoo be kend door haar heerlijke stem, dat wij voor haar geen verderen roem behoeven te verspreiden. Tot slot van deze serie concerten geeft de ge vierde Hongaarsche celliste Judith Bokor op Woensdag 25 Februari een concert. Haarl. Bachvereenïging. Het tweede concert zal plaats hebben op Dinsdag 25 'November in de Gemeentelijke Concertzaal. Orkest van het Concertgebouw te Amsterdam zal zich doen hooren onder leiding van Willem Mengelberg. Als soliste treedt op: Vera Janacopulos, zang. KUNST. Gem. Orgelconcert. Op Woensdag 26 Novem ber zal in de Gem. Concerzaal weder een orgel concert plaats vinden. Ditmaal zal de heer Jac. v. Kempen, tenor, zijne medewerking verleenen. Daar het een Volksconcert is, zal de zaal wel weer geheel uitverkocht zijn en wordt een ieder geraden, zich tijdig van toegangsbewijzen te voor zien. Deze zijn verkrijgbaar bij Concertbureau A. Vernout, Warmoesstraat van 95 u. De toegangs prijs voor dit concert zal bedragen f 0.35 (rechten en plaatsbespreken inbegrepen). Voor de goede orde en om stoornissen te voor komen is ieder toegangsbewijs besproken, zood'at een ieder des avonds gemakkelijk zijn plaats zal kunnen vinden. Telefoon 22045 Boekhandel P. ST1NS VOGEL KALENDER BURDET EN TH1JSS DE KALENDER ONS EIGEN LAND DE NIEUWE RADIO-KALENDER Boekhandel P. STINS Telefoon 22045 Op Dinsdag 25 Nov. a.s. onze geliefde ouders ANT. CASSEE en ELIZABETH v. d. LE den dag te herdenken, dat; 55 jaar in den echt werdi bonden. HUNNE DANKB KINDEREN Dierenarts Spreekuur: 1—2.30 en ONE STEP, F0X-TR0T, TANC mede de origineelc MODERNE GED. OUDE GRACHT 129 - HA TELEFOON 1675 - WORDT GEGEVEN DC LES AANGEBODEN in MAT1CA en OPLE1DINC HANDELS CORRESPOND! Br. No. 9743, Bureau v. i te Schoten, nieuw gedeell solied BUKGERWOONHUI 2 jaar bewoond, bevattende 2 kamers en suite, gang, k W. C.; beneden: 2kamers e gang, keuken, W. C., vc achtertuin met schuur. Ko f 6500.—. Hypotheek aanwc Br. No. 9732, Bur. v. d. b vooriedereen zeer billijkeco CLAES DE VRIESELAAl ROTTERDAM. Postz. v. ant met FLINKE REN te koop BENTVELDWEG 24. Notaris WILDERVANC BLÉCOURT te Bloemend op Woensdagen 10 Decemb bij inzet en 17 Decembe bij toeslag telkens des avonds ac! in het Hotel en Café „Va Het Raadhuis" te Overveen verkoopen De aangenaam en hoog i solied gebouwde Villa aan den Joh. Verhulsti Bloemendaal, ongeveer 3 i van het Spoorwegstation Sa en bij haltes van Autobussen met Schuurtjes, Bergplaal Zomertent en ruimen Ti hoog opgaand hout. r u?Vhuis is,„Y0°rzien van licht, Gas en Waterleiding der bij biljetten omschre bevat groot en klein 9 1 Badkamer, Keuken en Keh Aanvaarding in eigen bij den toeslag. Betaling 2 Februari 1925 Bezichtiging Dinsdags e dags nam. van 2 tot 4 uur Inlichtingen versirekt de bovengenoemd. 8 uur DANSE (GROOTE ZAAI kijkt U dan eens bij Boekhandel, Bloemend.w< Bloemendaal - Tel<

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2