J SCHABLO If if, MAISON BETTY ABR. MEIJER ITRUIEN- EN IVESTENWEEK I VIOOLI GERARD S Kerstgesch 1 H f f Ingenieur Gedipl. Verp E. VAN DEN I Alle Benoodig m Kunst- en Plaal ADR. K0RV1 w J. G. W. v. d. POL Jr. Geschikt atires voor Burger-timmerwerk f: Jumpers en Vesten - Kousen, Sokken en Handschoenen - Overhemden, Pyama's, enz. BETER EN NIET DUURDER /MJÖ OEPKtb ["TOTO OP4XF"; 5 BLOtM£ND4\L raadsoverzicht. VAN 20 TOT 30 DECEMBER S SPECIAAL LAGE PRIJZEN GROOTE HOUTSTRAAT 16 g HAARLEM bloemendaal. ADVERTENT bloemendaalschi Kunstschilder Doek - Spierame Heilgymnastiek M, a. j. Meijer emser-water Lijstenmake Koudenhoi TIMMERMAN EN AANNEMER BI'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel. 22315 I v ifi! f'jr'. 11 '4 I I M'f" if' .'V De heer Laan antwoordt dat, wanneer het Bloe- mèndaal blijft, de gemeente dezen weg onder han den zal nemen. Dit kost totaal f 30.000.als het goed onder (handen genomen wordt; dit douceurtje zal Bloemendaal nimmer aan de Gemeente Haar lem present doen. De heer van Kessel is -van oordeel dat de nieuwe wegen wel uitgevoerd kunnen worden in particulier beheer, doch het onderhoud zou de gemeente het beste kunnen doen. Spr. is ook van oerdeel dat een aannemer waarschijnlijk meer be taald dan f 26.om de 14 dagen. De heer Laan geeft toe dat er voor wegen wel eens geprofiteerd wordt van de werkloozen. Spr. ziet momenteel nog wel kans om met een post van f 85.000.toe te komen. De Voorzitter stelt voor dezen post te hand haven. De heer Otto zal tegen het voorstel van den heer van Kessel stemmen. Het voorstel van den heer van Kessel in stem ming gebracht wordt verworpen. Vóór stemmen de R K. Raadsleden. (Hierna w rdt gepauzeerd). Vervolg der Raadszitting (Vrijdagmiddag), De heer van Kessel zou (het losvaste-personeel gaarne aangesteld zien in vasten dienst, daar een loon van f 26.per week, aanzienlijk minder is als 't loon van een Gemeente-werkman dat f 32. bedraagt, terwijl de gepresteerde arbeid niet ver schilt. De heer Otto acht het zuiver, dat indien deze los-vaste menschen noodig 'zijn, dat zij, vast aan gesteld worden. Indien zij echter niet noodig zijn dan moeten zij ontslagen worden. De heer Blankevoort begrijpt dat door de be zuiniging bij de reiniging deze menschen dit vra gen. Spr. zou echter nog onder oogen willen zien of het mogelijk is. De heer Hcgenbirk wil deze zaak ook nog eens kalm onder oogen zien. Aldus besluit de Raad. Volgno. 134. Onderhoud van pompen en riolen, voorgedragen f 8.000. De heer Nuyens stelt voor ten behoeve van 't rioleeringsplan te Vogelenzang f 6000.op de be- giooting te zetten. Dit wordt aangenomen. Volgno. 141. Kosten van het maken van een legger der wegen en van het bijwerken van kaar ten ten behoeve van openbare werken, geraamd f 2000.—. De heer Prinsenberg stelt voor dezen post te verminderen tot f 1200. De heer Hogenbirk acht f 200.voor teekenin- gen en lichtdrukken voldoende, daar eigen perso neel dit kan uitvoeren. De heer Prinsenberg vereenigt zich met het voorstel van den heer Hogenbirk. (Het voorstel van den heer Hogenbirk wordt aangenomen. De heer Prinsenberg stelt voor om volgno. 142 Kosten van het rioleeringsplan, groot f 250.van de begrooting af te voeren. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Volgno. 143. Kosten van de stoibestrijding thans voorgedragen f 10.000. Alle raadsleden dringen aan om de stofbestrij- ding vooral actief ter hand te nemen. Volgno. 154. Huur van huizen en andere ge bouwen, thans voorgedragen f 13.213. De heer Schulz wil geacht worden als tegen stemmer. Volgno. 166. Onderhoud en administratie van bezittingen, niet voor den publieken dienst ge- biuikt, of werken en inrichtingen geheel of voor een groot gedeelte buiten de gemeente gelegen. De heer Prinsenberg zou dezen post terugge bracht willen zien op f 4000. De heer Otto vindt dit een bijzondere post, als men het onderhoud vergelijkt met een woning van particulieren. Normaal is als men l1/» pet. ge middeld uitgeeft voor onderhoud der huizen. De heer Laan komt in zijn becijfering ook onge veer bij hetgeen de heer Otto noemde. De heer Schulz kan deze post niet technisch be- oordeelen, doch eerst de huren opslaan en dan daarna op de onderhoudskosten beknibbelen is wel een beetje het mes van twee kanten laten snijden. De heer Hogenbirk steunt het voorstel van den heer Prinsenberg. De heer Otto kan zijn stem geven als dit prin cipieel beteekent dat deze post onderhanden ge nomen is. Aangenomen wordt dezen post te verlagen tot f 4000.—. Volgno. 202. Kosten voor instandhouding van schoolgebouwen. De heer Prinsenberg wijst erop dat de vloer der M.U.L.O.-school slecht wordt. Spr. zou gaarne willen dat een onderzoek werd ingesteld. De heer Laan antwoordt dat dit reeds is ge schied en de vloer weer in orde is. Volgno. 243. Vergoeding aan schoolbesturen als bedoeld in art. 101, negende lid, der Lager-Onder- wijswet 1920. Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 J HAPTLNÜISTUVSN II v OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING- De heer Hogenbirk zegt dat deze post wel f 4000,minder kan wezen. Daar de Chr. M.U.L.O. veel minder kosten eischt. De heer Otto vraagt aan B. en W. deze zaak te onderzoeken. B. en W. doen deze toezegging. Volgno. 251. Kosten voor een schoolreisje. Er wordt besloten hier f 200.voor uit te trek ken. Volgno. 284. Werkvreschaffing aan werkloozen geraamd is f 30.000. De heer van Kessel vraagt of er een regeling getroffen is voor uitgetrokken werkloozen? De heer de Roo van Alderwerelt vraagt wat een uitgetrokken arbeider is. (Gelach). De Voorzitter stelt voor eerst de voorstellen van de heeren Blankevoort en Otto te behande len. 'Het voorstel der heeren Blankevoort en Otto is, om dezen post met f 20.000.te verminderen. (Zie Bloemend. Weekblad no. 50). De 'heer Schulz wijst erop dat er nu geen post op de begrooting is voor de werkloozen. Spr. gaat uit van 't principe dat deze menschen gewaar borgd moeten zijn tegen broodsgebrek. De heer Blankevoort zegt misschien nog meer vcor de arbeiders te voelen als de z.g. arbeiders leiders. Spr. wil niet prutsen zooals Werkloozen- zorg of gemeentelijke werkvoorziening dit doet. De menschen moeten tegen een behoorlijk salaris te werk gesteld worden. Kan de gemeente dit niet, dan zullen de menschen wel een plaatsje krij gen bij de aannemers der werken die uitbesteed worden. De heer van Kessel zal voor het voorstel der financieele commissie stemmen, om dezen post f 5000.te verlagen. De heer Otto betoogt dat werkloozen valide menschen zijn, die geschikt zijn om arbeid te leve ren. De menschen die geen arbeid kunnen leveren zijn invalide en die vallen onder armenzorg. Die echter geschikt zijn, die moeten tegen vol loon te werk gesteld worden, hetzij bij de gemeente of bij particulieren. Dit is een kwestie van opvoeding voor de arbeiders zelf. Als men z'n kinderen ver troetelt, dan meent men dat er goede opvoeding gegeven wordt, dit is echter omgekeerd. Produc tief werk tegen vol loon voor de geschikte werk krachten, de ongeschikte krachten zijn nimmer meer in staat om te werken en komen ten laste der maatschappij. Spr. is desnoods, als het noodig blijkt, ervoor om f 15.000.uit te trekken. 'De heer Laan vindt wel mooi wat de heer Otto zegt, doch practisch komt men voor 't feit dat gezorgd zal moeten worden voor de werkloozen. En dan is een post als f 10.000,te weinig. De heer Schulz komt op voor de arbeiders die buiten hun schuld zonder arbeid zijn. De maat schappelijke omstandigheden hebben hen noodge dwongen buiten arbeid geplaatst. De heer van Kessel heeft geen zin om bijv. on derhoud uit te besteden, daar dit door particu lieren slechter behartigd wordt dan door de gemeente. De heer Blankevoort toont aan dat het Rijk alles uitbesteed wat onderhoud betreft en dit moet ook goed uitgevoerd worden. De heer Laan antwoordt aan den heer van Kessel dat er eertijds drie uitgetrokken werkloo zen waren die gesteund werden door de ge meente. Dit is nu niet meer het geval. Het voorstel van de heeren Otto en Blanke voort in stemming gebracht, wordt verworpen. Al leen de voorstellers stemmen voor. Het voorstel van de financieele commissie om dezen post te stellen op f 25.000.wordt aan genomen. Volgno. 296. Belasting naar het inkomen. De heer Schulz vraagt of uit het z.g. „potje" begrooting sluitende gemaakt kan worden. De heer Otto voelt er veel voor, om de begroo ting sluitend te maken. Een post belastingover schot is niet zuiver zegt spr., zoolang de begroo ting niet sluit. De heer Schulz maakt er echter geen voorstel m. De begrooting van het Waterbedrijf wordt zon der discussie goedgekeurd. De geheele begrooting 1925 wordt in stemming gebracht. De begrooting wordt goedgekeurd, tegen stem men alleen de heeren Otto en Blankevoort. De heer de Waal Malefijt feliciteert den voor zitter en de Wethouders en wijst erop, dat, indien zijn voorstel om alleen de bemerkingen der Finan cieele Commissie te behandelen, ware aangeno men, het resultaat hetzelfde was geweest. De heer Prinsenberg wenscht het college van B. en W. eveneens geluk, tevens brengt spr. hulde aan den heer van Abs, den notulenschrijver. De Voorzitter sluit de vergadering om ongeveer 5 uur en wenscht den Raad een gelukkige intrede ir het nieuwe jaar toe. (Vergadering van 11 December 1924.) Zou het dan toch waar zijn? Wat? Wel dat een Burgemeester eener gemeente be ne, orden het Noordzeekanaal heeft beweerd, dat ah er geen pers of publiek aaimwezig is in de Raadszaal, de aardigheid o'm lang te praten er veel eerder af is, waarom door Z.'Ed. op allerhande manieren hiernaar werd getracht, fa.v. door het be- leggen van 'n geheime zitting bij het begin of tusschentijds door weinig of niet te antwoorden, of andere antwoorden te geven dan gevraagd, enz. welke naar zijn begrip ongewenscht waren. Men zou het bijna gaan gelooven. En dat niet alleen, men zou geneigd zijn te gaan denken, dat in deze raadszitting ook bij ons de proef eens ge nomen werd. Niet bedoel ik dat ook door onzen Burgemees ter getracht wordt, 'het publiek aan te zetten tot minder trouw bezoek, of dat ZEd. op eenigerlei wijze de pers onaangenaam wil zijn, integendeel, het bewijs is er, wat ons blad betreft, dat wij door ZEd. op de handen gedragen worden, of nog mooier, dat een openlijke aanbeveling om ons blad te lezen zelfs niet achterwege blijft, zoo daartoe aanleiding is. Ook bedoel ik niet dat daarom door d'en Voor zitter van onzen Raad wel eens een heel ander antwoord gegeven wordt dan wij verwacht had den op een eventueel door een al te nieuwsgierig raadslid, op een ongewenscht tijdstip, over een zeer delicaat onderwerp, aan het eind nog wel van een Raadszitting, juist even voor het moment waarop men in comité-generaal wenschte te gaan gestelde vraag. Evenmin bedoel ik dat ZEd. tracht door zwijgen de debatten te bekorten. Allerminst. Van het tegendeel ben ik sterk overtuigd ge worden. Is het zelfs niet in deze Raadszitting voorgeko men, toen de vuilnis ophaalkwestie ter sprake kwam en de heer van Kessel een korte vraag tot den Voorzitter richtte, welke door dezen ook heel kort kon worden beantwoord, dat de Voorzitter zelfs tot een der leden van den Raad heel vrien delijk het verzoek deed, of hij ook misschien nog iets zeggen wilde over deze aangelegenheid? Van dat alles dus niets. iHet feit dat in de vorige Raadszitting het eerste punt ter tafel kwam om half vier, terwijl om twee uur de vergadering werd geopend, en dat in deze Raadszitting om kwartier over twee, dus een kwar tier na het begin der zitting reeds een besloten zit ting was afgewerkt en bovendien nog vijf punten van de agenda waren afgehandeld, toen pers en publiek verzocht werden binnen te komen, doet mij de vraag stellen, zou die meer noordelijke be woner van ons land dan toch gelijk hebben als hij zegt: geen pers, geen pulbliek en binnen twee uur i.; de Raadszitting afgeloopen? Zoo de proef werkelijk genomen is dan moet ik zeggen, de uitkomst is schitterend. Vijf agendapun ten en een besloten zitting in vijftien minuten tijds, 't is een record. En nauwelijks werden wij binnen gelaten, 't was bij punt 6, of men zat elkaar al weer dwars. De een verweet den ander van niet willen oi niet kunnen begrijpen. De heer Nuyens begreep goed. In de Raadszitting welke vóór deze werd gehouden kwam een adres van een paar gemeente-werklieden ter tafel, naar aanleiding van een genomen besluit. Roerend was men 'het er toen over eens dat op een pas genomen besluit niet kon worden terug gekomen. Billijk of niet billijk, het besluit was genomen. In deze zitting dacht men zoo niet. Men voelde dat de billijkheids- grens overschreden was, dus trachtte men deze feut even goed te maken. De heer Nuyens deed goed er op te wijzen dat op elk besluit behoort te worden terug gekomen indien blijkt of indien men aaintoont dat het onbil lijk is, en niet op sommige besluiten. Men had hier dus bij de kwestie verpachting van gronden langs den Zeeweg een fout gemaakt, de moreele zijde was uit het oog verloren. Om die fout weer zoo spoedig mogelijk goed te maken meende dc meerderheid van den Raad met het Dag. Be stuur alle formaliteiten op zij te kunnen zetten en zelfs zonder intrekking van het vorige maar weer een nieuw besluit te kuinnen ne-men. Gaat niet, zegt de heer Otto, en terwijl door hem het verwijt tot de Bestuurstafel wordt gericht, dat de mededeelingen de vorige maal aan den Raad gedaan onjuist zijn geweest en dat alleen daardoor een verkeerd besluit genomen is, stelt spreker voor den wettelijken weg te bewandelen en niet te gaan stemmen, terwijl er geen voorstel is. De Voorzitter wil daar niets van weten en ver zoekt stemming! De 'heer Hogenbirk zou dan toch eerst willen weten waarover gestemd moet worden. De heer Prinsenberg verklaart met de hand op zijn 'hart niet figuurlijk, doch met eigen oogen geconstateerd dat hij zich 'heusch aan de zijde van den heer Otto moet scharen. Er is geen voor stel, er kan dus niet gestemd worden. We kunnen dus niet anders doen dan zooals de heer Otto reeds heeft gezegd het in de vorige zitting genomen besluit intrekken, B. en W. opnieuw een voorste! laten maken voor de volgende zitting. Mijne heeren, zegt de Voorzitter, de heer Prin senberg brengt de oplossing. Ik stel thans voor het in de vorige zitting genomen besluit in te trekken en aan B. en W. op te dragen in de zitting welke de volgende week Doifderdag zal worden gehou- den met nieuwe voorstellen te komen. Aldus geschiedde. De heer Otto keek een weinig beteuterd maar moest er toch om lachen. Ik heb mij de moeitp getroost, ook even na te gaan, wat de overzichtschrijver van Haarlems belangrijk geweest. Een verzoek van de heeren Pouwer en ter Beest om een herschatting of een herziening van de pas vastgestelde huurwaarde van 'hun woningen lokte nog eenig debat uit. Het werd de heeren niet gemakkelijk gemaakt daar een der commissieleden verklaarde dat hij er heusch niet boos om zou worden al werden de huurprijzen veranderd. Bij hem had niet de bedoe ling voorgezeten om de huur te bepalen wat door de bewoners moest worden opgebracht, doch wel om de zuivere huurwaarde te bepalen, geheel af gescheiden van wat de bewoners zouden moeten opbrengen. De voorstelling klonk wel een beetje eigenaar dig. En het was dan ook daarom dat de heeren Schulz en van Kessel zoo weinig bijval kregen bij 'hun voorstel, n.l. 10% verlaging. Alleen de heer Nuyens schaarde zich aan hun zijde. Een -verzoek van den heer Lansdorp om zijn per ceel Bloemendaalscheweg 8 te mogen verbouwen werd van de hand gewezen, daar eerstens gedacht wer daan de toekomst, n.l. een eventueele wegver- breeding en tweedens de aanvrager alreeds gezegd had dat hij er wel een mouw aan zou passen, in dien het verzoek niet ingewilligd kon worden. Een verzoek van den heer S. P. Rijnierse om drie villa's te mogen bouwen op een stuk grond bestemd voor twee, werd zoowaar goedgekeurd. De minderheid van het Dag. Bestuur was vam mee ning dat daar ter plaatse niet veel meer te beder ven viel, daar het karakter van open bebouwing door het gemeentebestuur zelf reeds was losgela ten. De ingekomen stukken brachten een eigenaardige stemming teweeg. 'Het betrof n.l. de kwestie van vuil-ophalen, reeds uitvoerig door ons behandeld in het gewone verslag. De stemming kwam doordat dc heer Otto de wijze van handelen van het Dag. Bestuur scherp critiseerde. In een officieel stuk behooren geen grapjes verkocht te worden en waar dc heer Otto een gevoelige snaar aanroerde n.l. het peil van beschaving, was alle humor als bij tooverslag verdwenen en keek men even voor zich. Het laatste incident voor dezen middag betrof het overgaan in een geheime zitting, of liever het in comité-generaal gaan, alleen maar een onder onsje, zooals de Voorzitter zich later zelf verbe terde. De heer Otto las een paar zinnen voor van den aanhef van het stuk hetwelk als geheim 'bedoeld was, doch niet op het bewuste stuk zelf als zoodanig was aangeduid, zoodat nóch hij nóch iemand anders weten kon dat het een geheim stuk was. Uit deze paar zinnen bleek, dat de bedoeling was, in dit onder-onsje reeds een principieele be slissing te nemen. De heer Otto wilde daarvan niet weten. De Voorzitter wilde beletten dat over deze kwes tie werd gesproken, eenige verwarring ontstond daardoor en ten slotte verliet de heer Otto de vergadering toen deze door den Voorzitter geslo ten werd, omdat hij naar hij zeide er niet toe meende te kunnen medewerken, dat deze zaak, die in 't openbaar behoort behandeld te worden, in een onder-onsje wordt bedisseld. Wij hebben daarvoor al te veel verdriet beleefd in Bloemen daal, voegde de heer Otto hieraan nog toe. Opmerker. •HMMtMMMNmitMMCMMM Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Bloe- mendaal-Velsen der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, hield Dinsdag, 16 dezer, hare maan de lijksche bijeenkomst in Hotel Vreeburg, met een goed bezette zaal, versierd door de ingezomden planten voor het Puntenstelsel. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en richt zich vervolgens tot het bestuurslid, den heer Leonard A. Springer, om hem in welgekozen woorden te huldigein naar aan leiding van zijne benoeming tot eere-lid der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en hem dank te zeggen voor den steuin, dien hij onze af deeling steeds heeft gegeven. Staande applaudi- seerde de vergadering om instemming te betuigen. Vervolgens geeft de voorz. het woord aan den heer Springer tot het houden van zijne voordracht betreffende „Onderbeplanting", zijnde deze eene beantwoording van eene vraag uit den Vragenbus, De heer Springer zegt dat die vraag niet met een paar woorden was te beantwoorden omdat men bij onderbeplanting met allerlei omstandigheden heeft rekening te houden en er geen algemeene regelen voor bestaan. De soort van onderbeplanting zal afhangem van: lo. de soort boamen die het hoofdbestand v >r- men; staan zij zoo dicht op een, dat de kruin ge sloten is of niet; 2o. de soort bodem waarop het hoofdbestand Dagblad er wel van geschreven heeft. Deze schrijft groeit: is de bodem rijk of arm, humusrijk of niet, nadat de Voorzitter had medegedeeld wat B. en W. hcog of laag gelegen, doorlatend, vochthoudeuid, van deze zaak dachten en wilden voorstellen: Dit was den heer Otto een te huiselijke manier van handelen. 'B. en W. hadden, meende hij, weer een definitief voorstel moeten doen en niet naar een vorig voorstel moeten verwijzen. Nu kon slechts het request van de heeren Hoffschlag c.s. behandeld worden (en wel, zooals met dergelijke verzoeken gebruikelijk is, in handen gesteld van B en W. om prae-advies) en niet een voorstel van B. en W., want dat was er niet. En de heer Otto maakte eenige min-vriendelijke maar toch zonder twijfel als opbouwende critie'k bedoelde opmerkin gen over onjuiste inlichtingen van B. en W. aan den Raad, geen goede leiding en onmogelijkheid voor den Raad om bij deze wijze van doen van het Dag. Bestuur regelmatig te werken. Formeel had de heer Otto gelijk met zijn bezwaar, in dit op zicht waren de heeren van Kessel en Prinsenberg het met hem eens en al meende de Voorzitter dat de opmereking van den heer Otto „niet te pas kwam" (de voorstellen van 16 October waren im mers bekend) en al trachtte wethouder Laan aar. te toonen, dat de heer Otto er niets van begreep en twee zaken (die betreffende bovengenoemde pachters en die, welke een anderen, den heer Dijk huis 'betrof) „door mekander haspelde'', het eind van het lied was dat B, en W. beloofden over acht dagen met een definitief voorstel te komen. 'Het verdere gedeelte van den middag is niet erg Over het algemeen is het wel goed dat de bodem goed gedekt is omdat dit de humusvorming bevor dert, doch voor het slagen van onderbeplanting is toetreding van eenig licht noodzakelijk, zoodat een gedekt foosch, gelicht moet worden. Ohen licht, unten dicht, zegt de Duitsche boschbouwer. Hij behandelt dan achtereenvolgens de omstan digheden in een beuken-, een eiken- en een den- nenhosch, en laat de andere houtsoorten onbe sproken omdat daarvan weinig bosch in ons land voorkomt. Wil men een bosch onderbeplanten met andere houtachtige gewassen eenjarige en z.g. vaste planten blijven huiten beschouwing dan moet men daaronder eeine goede keuze doen. Natuurlijk kan men alleen die soorten kiezen die schaduw verdragen, maar pm dan tot eene keuze te komen moet men met punt 2 rekening houden, n.l. soort en geaardheid van den hodem van het bosch dat men onderbeplanten wil. Is de bodem voc'hthoudend en vruchtbaar dan is de keuze niet moeilijk, maar anders moet men overwegen of de bodem geschikt te maken is door a: bewerken, met zoo min mogelijk beschadiging der bestaande wortels; b. bemesten en soms door drainage. Men plante in ieder geval zoo vroeg mogelijk en zorgt tijdig k'aar te zijn met eventueele grondbewerking. Spreker stelt de voordeelen daarvan in het licht. Spreker geeft dan eene groote collectie soorten die men kan gebruiken onder eikenbosch met humusrijke, goede grond. De keuze is geringer voor onderbeplanting van dennenbosch, vooral als deze hcog en droog gelegen is, beukenbosch is zeer lastig onder te beplanten. Op buitenplaatsen moet men er op rekenen dat gewoonlijk bloei achter wege blijft. Men geve zich dus goed rekenschap van a'le omstandigheden bij het onderbeplanten van een bosch. Men kan ook onderbeplanting krijgen door in zaaien, hetgeen veelal in Duitscblaind gebeurt; men zaait dan van alles door elkaar en laat staan wat zic'h het best ontwikkelt. De natuur wijst zaaien als de beste methode aan; de wortels der jonge planten vinden heter hun weg tusschen het be staand wortelnet. Alleen is zaaien onmogelijk wanneer mne last heeft van konijnen. Van de gelegenheid om vragen te stellen aan spreker wordt een ruim gebruik gemaakt, waarna de voorzitter den heer Springer dank zegt voor zijne belangrijke verhandeling, waardoor de ge stelde vraag volledig werd beantwoord. In afwijking van de agenda houdt thans de voor zitter zijne voordracht met lichtbeelden over de „Aanpassing van de duinplanten aan weer en wind. Onder vertoon der toepasselijke lichtbeelden be handelt spreker achtereenvolgens de aanpassing aan 1. de droogte, 2. de onderstuiving, 3 groote temperatuursverschillen, 4. sterke zonnehitte, 5. sterke wind. Vervolgens krijgt men verschillende duinland schappen te zien, waarbij spreker de noodige ver klaringen geeft. Ook zien wij dan de wijze van aanleg van duinhosdh en de gevolgen van niet optreden tegen de zandverstuiving. Het eerste gedeelte der voordracht had plaats voor de pauze ein het vervolg daarna, terwijl als slot 8 lichtbeelden werden vertoond, voorstellende de voornaamste inzendingen op de laatstgehouden najaarstenoonstelling. Tijdens de pauze werden de inzendingen gekeurd door de commissie bestaande uit de HH. W. v. d. Spiegel, R. v. !d. 'Hul en B. P. Vader die de vol gende punten toekende aan: J. Ende, eene collectie Primula O'bconica, 10 p., v. Empelen v. Dijk, partij Begonia Gloire de I.yon, 10 p. met lof, A. Koper, collectie Poinsetsia pulcherima, 8 p., W. Beunder, partij Ilex perrado J C. v. Thol, 9 p., Idem, partij Helleborus Niger, 7 p. Nadat eenige opmerkingen waren gemaakt over de giftigheid van Primula obconica: ontsteking van di- huid en de slijmvliezen en eenige inlichtingen waren gegeven omtrent de cultuur van de Helle borus waarvan de stelen lang en de bloemen spier wit waren, werd overgegaan tot de Vragenbus. De Vragenbus bevatte een 5-tal vragen waarvan 4 dadelijk beantwoord werden, terwijl de eene, viagende inlichtingen omtrent de cultuur van Odontoglossum en Cypripedium aanleiding was dat de heer van Cruyningen toezegde op een volgende vergadering eene causerie te houden over de cul tuur van Cypripedium en de heer van Nederiiasseli beloofde de Odontoglossum te zullen behandelen De Rondvraag gaf geene vragen en de voorzitter eindigde de vergadering met een toespraak tot de aftredende Bestuursleden, de HH. Laan etn Ende, die op hun beurt de toespraak beantwoordden. Verder niets aan de orde zijnde sluit de voor zitter de vergadering. vooraf de massale ni gens werden nu zont Het toestelturnen 3den graad aan paari aan hoogfarug door graad bewees dat er turnsters zijn. De vrije oefeninger gedeelten correct uitj Zooals reeds gezej week hun zenuwen d dc vrije oefeningen v er. de stokoefeningen zender foutje afgewet De rij der meisjes verschillende kleuren Op de evenwichtslatt eenvoudige passen welke goed vam stape Evenals de vorige hoogrek van den 1ste beste nummers van de ook in de algemeene Besloten werd met i stekend voldede». Een aardig orkestje mers begeleidde, verh Te circa kwart voor looptn. De B.G.V, k tweede uitvoering ter De oefeningsavonc Gymnastiekvereniging en meisjes op Domder heeren en jongens op Eventueel nieuwe ge ven aan de zaal tijr Dames Donderdags 6.45 uur. Heeren Woensdags 6.45 uur, in de M.U.L.f tetweg. Openbare» Oefening Meyerink, gymnastieki hare School voor M.U man, is een circulaire ren van die school t< dat hij op Zaterdagen openbare oefeningsavo den Stads-schouwburg geeft les in wis- en n mechanica en werktuig Br. No. 9755, Bur. v. biedt zich aan voor de van bedlegerige en hulp patiënten. Verz. en wonden. Na-behandel hetziekenhuisontsl.pat, Afleggen van overl. C tingen alléén op ine< schrift. Br. onder lett. S, Bu WORDT GEGEVEI GED. OUDE GRA HAARLEfl Tweede Uitvoering der Bloemend. Gymn. Ver Zaterdag j.l. gaf de Bloemend. Gymn. Vereen, haar tweede winteruitvoering in Hotel Vreeburflj onder leiding van haren directeur, den heer P. AJ Kok. Precies half acht marcheerden de verschillen;J afdeelingen bestaande uit circa 85 gymnasten gymnastjes in cirkelvorm op 'het podium. Hier»'] trad de voorzitter, de heer W. Pronk, naar vort1 I er heette alle aanwezigen hartelijk welkom hoopte dat de uitvoering uitstekend zou moée" slagen. (Hierna werd met de afwerking van het uit nummers bestaande programma b .gonnen, zeer in den smaak viel van het publiek, dat j flinken getale opgekomen was en dat zich "'l ieder nummer in een luid applaus uitliet. Werden er de vorige keer nog al eens verj!lS singen gemaakt, deze keer was alles puik in orde'| WIJ HEBBEN EEN COLLECTII VOOR STOF-BESCf (HULSTMOTIEVEN). voor Schabloner Batikwerk, Houtsr IN BLOEMENDAAL EN CRUQUIUSSTRAAT No. 1( Koninginneweg, HAA Telef 2500, na 11 Januari Eenige malen per dag een groot glas met warme melk genomen, geneest in korten alle Hoest en Verkoudheid. Emaer Water alleen echt in origineele krui» tiF Vergulder Encadreur SMEDESTRAAT 13, 1 Telefoon 207 w. Prii k- L -< t

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2