ijk Nieuws. Prij J. Jongki VIOOLLE TnYalidewag de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. A.UQ OEP^ESj FOTOOPAXFT Drogisterij „DE HOOP" De arrestatie van Communisten E. VAN OEN 60S Pracht Barsoi Te hnur gevraag J. G. W. v. d. POL Jr. timmerman en aannemer Geschikt adres voor Burger-timmerwerk BLOEMENDAAL. Jumpers en Vesten Kousen, Sokken en Handschoenen - Overhemden, Pyama's, enz. rnnn t r opruiming OVERVEEN. AERDENHOUT. Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Telef. 1094. L. GROTENHUIS - DROGIST te Bloemendaal I ADVERTENT1E1S „VREEBURG' 8 uur DA NS EI (groote zaal Te Huur Bl'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel.22315 toond. Spr. bracht voorts dank aan de heerlijke gelukwensch van de talrijke sprekers en richt nog een woord van eerbiedige hulde aan Z.Exc. Minis ter de Visser en zegt den taak, die hem nu ook in dit nieuwe schoolgebouw is opgelegd, met zijn staf van leeraren vol goeden moed te aanvaarden. Spr. richtte ten slotte nog een woord tot de leerlingen: jongens en meisjes, nu is het jelui school, onze school, ons gebouw, ons huis. De rij van sprekers geëindigd zijnde zong het leerlingenkoor: „Bundeslied" van Mozart, waarna de genoodigden gelegenheid kregen om een kopje thee te gebruiken in het teekenlokaal. Daarna had de rondgeleide plaats door het schoolgebouw, waar over we reeds in ons verslag het een en ander meedeelden. De Stads-Editie (Opr. Haarl. Crt.) bevatte dezer dagen het volgende bericht: Bloemendaal mobiliseert. „Bloemendaal's Bloei" tegen de annexatie. De vereeniging „Bloemendaal's Bloei" heeft een manifest rondgestuurd om te wijzen op het feit dat de Regeering eerlang een Wetsontwerp zal in dienen, strekkende tot wijziging van de grenzen van Haarlem, het zoogenaamde kleine plan, dat indien het tot wet wordt verheven een deel van Bloemendaal de Zijlweg en de ten Zuiden daarvan gelegen gronden bij Haarlem zal voe gen. Het manifest betoogt dat geheel Bloemendaal zich te weer moet stellen, ook de bewoners van het overgroot deel van die gemeente, dat niet rechtstreeks ih deze grenswijziging is begrepen, want zelfs dit beperkt plan zou voor Bloemendaal niet minder dan een ramp zijn. Een eerste stap zou daarmede gezet zijn in een richting, die zonder twijfel en spoedig tot verdere annexatie van Bloemendaal zoude leiden. Bloemendaal's Bloei wil betoogen richten tot de leden van de beide Kamers, artikelen in de pers moeten de publieke opinie wakker schudden en de openbare belangstelling moet gewonnen worden. Vergaderingen en meetings zullen aan de bevorde ring van dat doel dienstbaar worden gemaakt. Voor dat alles richt de vereeniging zich tot de in gezetenen om financieelen steun. Bij informatie werd ons medegedeeld dat be doelde circulaire vertrouwelijk was, zoodat men ons hierover niet verder kon inlichten. De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Bloemendaal, zal op Dinsdag, 20 Januari a.s. 8 u., 's avonds in Hjtel Vreeburg, Kerkplein Bloe mendaal, een ledenvergadering houden. De Agenda luidt: 1. Notulen en Ingekomen stukken. 2. Jaarverslag 1924 van den Secretaris, den Penningmeester en den Bibliothecaris. 3. Vaststelling Begrooting 1925. 4. Verkiezing van Voorzitter en Penningmees ter wegens periodiek aftreden van de H.H. Dr. W. Posthumus Meyjes en P. W. Waller, welke beiden dadelijk herkiesbaar zijn. 5. Verkiezing van 3 bestuursleden wegens perio diek aftreden van de H.H. C. J. Laan, R. 'H. A. Muyen, J. Ende, welke leden niet dade lijk herkiesbaar zijn. 6. Verkiezing van 1 Bestuurslid-vakman wegens bedanken als Bestuurslid van den heer J. Mey in 1924 verkozen. 7. Mededeeling van de instelling eener Com missie v.d. „Moederdag". 8. Opgave van punten ter behandeling op de Winterbijeenkomst einde Februari in Amers foort. 9. Rondvraag. Onze vuilnisbelt. Elke gemeente heeft be hoefte aan een vuilnisbelt. Om de minder aange name geuren, welke een dergelijke inrichting ver spreidt, alsmede om den minder aesthetischen aan blik, welke het her- en derwaarts verspreide vuil oplevert, is elk gemeentebestuur er op uit, derge lijke inrichtingen steeds zoo ver mogelijk van de bebouwde kom verwijderd te houden. De ge meente Bloemendaal deed echter iets heel bijzon ders. Zij richtte den vuilnisbelt niet op aan den zelfkant van de gemeente, doch aan den buiten kant, n.l. op een terrein, gelegen in.... de ge meente Velsen! Dit geschiedde in 1909 en sindsdien hebben heel wat inwoners van Velsen (Jan Gijsenvaart) hun beklag over de lang niet naar de cischen des tijds ingerichte belt ingediend. Echter steeds tevergeefsl De gemeente Bioemendaal was eigenares van hel terrein en had een vergunning ingevolge de Hin derwet. Zij ging haar gang en de omgeving werd periodiek in dichte rookwolken gehuld. Totdat de Gezondheidscommissie van Velsen zich met de zaak ging bemoeien, en wel met een zeer gunstig resultaat. Dit resultaat is te vinden bij de inge komen stukken, behandeld in de vergadering van HAPTENÜI5TIAVN II BLOEMENDAL OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING- den raad van Velsen d.d. 2 December sub e aan geduid als ,een beschikking van Gedeputeerde Staten, houdende wijziging en aanvulling der voor waarden, verbonden aan hun besluit van 4 Aug. 1908, waarbij aan burgemeester en wethouders van Bloemendaal vergunning werd verleend, tot het oprichten van een vuilnisbelt binnen het gebied der gemeente Velsen." Uit deze beschikking en het daarbij behoorend schrijven blijkt, dat op genoemden datum aan het gemeentebestuur van Bloemendaal onder voor waarden vergunning is verleend tot het oprichten van bedoelde inrichting. Naar aanleiding van een klacht van de Gezondheidscommissie voor Velsen over het niet-naleven der opgelegde voorwaar den, hebben Gedeputeerde Staten een onderzoek ter plaatse doen instellen, welk onderzoek heeft aangetoond, dat bedoelde voorwaarden niet vol doende zijn om aan den hinder, welken de belt veroorzaakt, tegemoet te komen. Om tegemoet te komen aan de klacht der Gezondheidscommissie hebben Gedeputeerde Staten besloten om in de voorwaarden eenige wijzigingen aan te brengen, die in hoofdzaak daarop neerkomen, dat de ge meente Bloemendaal zal worden verplicht, de vuilnisbelt te doen omringen door epn gesloten rij heesters van ten minste 3 Meter hoogte; verbran ding van vuil zal alleen mogen geschieden in een oven met een sch orsteen van ten minste 16 M. hoogte. Door deze wijziging in de voorwaarden zal het dus niet meer kunnen voorkomen, dat den om wonenden door de dikke rookwolken, ontstaan door het in de open lucht verbranden van groote hoeveelheden vuil, overlast wordt aangedaan. Ook het wegwaaien van vuil wordt door de betere af sluiting onmogelijk gemaakt. N.H.Crt. Woensdagmorgen stond voor den kantonrechter to Haarlem, D. Blankevoort Dzn., aannemer, alhier, terecht, terzake op enkele data's in de maand October verschillende arbeiders die bij hem in dienst waren, althans bij de N.V. Zandleverantie Maatschappij, gelegen ten N. van het fort te IJmui- den de Arbeidswet had doen overtreden, terwijl tijdens het plegen van gemeld feit nog geen 2 jaar waren verloopen, sedert een vroegere veroordee ling van hem, bekl., wegens overtreding van art. 74 der Arbeidswet 1919 gepleegd bij eerste herha ling onherroepelijk was geworden. Het gold hier n.l. een baggerwerk, waarbij tevens de diensten van de excarateur (een droge zandafgraver) waren gemoeid. Be'>kl. zeide een vergunning te hebben om met baggermachines langer te werken. De controleur, die gehoord werd, zette daarna het verschil tusschen de baggermachine en de excarateur uiteen. Deze laatste dient om de droge bovenste laag >weg te halen, terwijl de bagger machine dient om het diepere natte werk te ver richten. Met de excarateur had bekl. geen ver gunning langer te arbeiden. De eisch luidde 12 dagen voorw. hechtenis met een proeftijd van 1 jaar. Bekl. voerde tenslotte nog aan, dat nog lang niet volgens hem vaststaat of het hier geen baggerwerk gold. Hij wees op de verschillende punten van overeenkomst tusschen genoemde machines en deelde nog mede, dat er in de arbeids-inspectie Amsterdam geen aanmer king wordt gemaakt. Uitspraak schriftelijk over acht dagen. nog niet op overschieten dat er een paar 'antaarns gezet worden op het kruispunt bij Zomerzorg en bij het plantsoen alwaar de Genestetbank staat. Een ieder zal het met ons eens zijn, dat dit toch wel noodig is. Enfin wat niet is kan misschien nog kernen. Nu alleen Bloemendaal nog geen automatiseering der telefoon heeft, is het soms een heele toer om iemand op te roepen. Meestal moet men er een half uurtje vanaf nemen om te télefoneeren en dan spreekt men nog van „Ik zal hem even opbellen" We waren kort geleden eens in een winkel alwaar een dame aan het telefoneeren was. Hoe zij echter belde, het lukte niet. Zij werd hierdoor zoo kwaad dat ze in letterlijken zin stond te springen vcor het toestel en eenige hartelijke woorden richtte aan de telefoondames, die ze gelukkig niet hoorden. We dachten niet anders of de Eerste Hulp voor Ongelukken moest er bij te pas kom n. Maar zoover kwam het niet. Na nog eenige vruch- telooze pogingen te hebben gedaan, slingerde de dame onder het uitroepen van een zeer kort woord de telefoon op den haak en verdween. De O.L. School. Maandag is de 100ste leer ling op de O.L. School alhier ingeschreven. Bleven er na de opening van de R.K. school net 50 leer lingen over, thans, na den nieuwen aanbouw te Overveen, is het aantal leerlingen dus weer bijna verdubbeld. Onderwijs. Op de voordracht voor onder wijzeres aan de O.L. school alhier komen voor de dames: 1. D. Keyser, Burg (Tessel); 2. A. J. Uytten- boogaard, IJmuiden; 3. M. S. A. du Crocq, Egmond aan Zee. Het bestuur van de Religieuse Kring, afdeeling Aerdenhout bericht ons dat er a.s. Zondag geen dienst is. Prof. H. H. Kuyper. Onze plaatsgenoot, Prof. H. H. Kuyper hoopt op 26 Januari a.s. den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar terug werd benoemd tot hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Dr. Kuyper die 22 Juli 1864 te Beesd werd ge boren, promoveerde 6 Januari 1891 als de eerste Theol. Doet. aan de Vrije Universiteit magna cum laude tot Doet. in de Theologie, op een proefschrift getiteld: „De opleiding tot den Dienst des Woords bij de Gereformeerden". Na eerst achtereenvolgens predikant te Baarn en te Leeuwarden te zijn geweest, volgde zijn be noeming tot hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Van zijn hand verschenen verschillende belang rijke boeken op theologisch gebied. De voornaamste persarbeid van den jubilaris is thans die aan het Geref. Weekblad „De Heraut", dcor zijn vader opgericht. Toen wijlen Dr. A. Kuyper in 1901 minister van Binnenlandsche Zaken werd, trad de jubilaris op als redacteur-Binnenland na het overlijden van zijn vader volgde hij hem aan dit orgaan als hoofdredacteur op. Het Kinheimpark begint hoe langer hoe meer op een park te gelijken. Alle wegen zijn thans zoover gevorderd, dat men deze berijden kan. Verder worden de plantsoenen aangelegd, terwijl reeds geruimen tijd de hoofdwegen van bovengenoemd park des avonds verlicht zijn. Verder kunnen we nog mededeélen dat al de wegen een naam hebben gekregen. Bij iedere weg is dit op een naambordje aan een lantaarnpaal te lezen. In het lokaal van het postkantoor is een weeg toestel geplaatst zoodat een ieder voor vier cen ten zich kan overtuigen hoe zwaar hij weegt, even eens 'kan een huisvader van een groot huisgezin er zich van vergewissen, als hij een groote hoe veelheid belastingplaatjes voor zijn fietsend huis gezin gekocht heeft, hoeveel pond (portemonnaie- gewicht) hij lidhter is geworden. Voorwaar zeer gemakkelijk. Daar het thans definitief is dat er alhier een vcgel- en plantentuin komt en dit natuurlijk niet zender onkosten gepaard gaat (men moet tegen woordig de zuinigheid betrachten) kan het er steeds SPORT. Overzicht 2e klasse A. Het is Zondag aan D.E.C. door een kleine, hoe wel ruim verdiende overwinning, gelukt twee records te breken. Ten eerste is D.E.C. dit jaar de eenige tegenpartij die vier punten op Bloemendaal veroverde, en ten tweede bracht zij het ongeslagen record op eigen terrein 'om hals. Het zou ons niet verwonderen als de D.E.C.-ers elkaar afvroegen hoe Bloemendaal zoo'n goede plaats op de ranglijst inneemt. In ons vorig over zicht schreven we reeds, hoe slecht de indruk was, die het spel der onzen in Amsterdam achterliet, en het vertoonde in Bloemendaal was er een ge trouwe copy van. Het geheele elftal rammelde als een bus, en we konden geen enkel lichtpunt ont dekken. Een geluk bij dit ongeluk was, dat de Amsterdammers abominabel schoien, hadden de rood-witte aanvallers iets meer kaas van dit vak gegeten, dan was de wedstrijd op een zware neder laag uitgeloopen. De rood-witten hebben zich thans vast op de vierde plaats genesteld, en heb ben een goede kans op een mooie plaats te ein digen. Zandvoort omzeilde een gevaarlijke klip, en toonde zich in Enkhuizen door een sprekende 40 overwinning de meerdere van West-Frisia. Zou het dan ditmaal toch aan de Zandvoorters lukken het zoo zeer begeerde kampioenschap te veroveren? Maar Alcmaria, dat eveneens een geduchte over winning behaalde en nog wel op Hollandia, is een gevaarlijke tweede, te meer, waar Zandvoort nog in Alkmaar op bezoek moet. De wedstrijd AlcmariaHollandia had voor een record aantal bezoekers plaats 5000). Het zag er tot half-time, toen Hoorn met 10 de leiding had somber genoeg voor de Alkmaarders uit, maar in de tweede helft, toen Bos rechtsbinnen ging spelen, en in korten tijd 3 maal doelpuntte, was 't pieit spoedig beslist. De Hoornsche achterhoede, en feitelijk 't geheele elftal, zakte in elkaar als een kaartenhuis en zonder bijzondere moeite scoorde Reitsema en Schuyt nog eens, zoodat on der groot enthousiasme het einde kwam met 51. Zooals gezegd blijft 't voor Zandvoort oppassen, want buiten twijfel zal de oude noordelijke ver eeniging alles doen, zich eens in de nieuwe om geving der eerste klasse te plaatsen. W.F.C. schudde het noodlot dat haar bij de wedstrijden tegen Q.b.C. achtervolgde van zich af, en won voor de eerste maal in haar bestaan van de plaatsgenooten. Voor Q.S.C. is 't pleit thans zoo goed als beslist, en alleen kan de hoop nog gevestigd zijn op de degradatiewedstrijden. A.F.C.Z.V.V. eindigde zooals we voorspelden in gelijk spel. Zondag staat op 't programma: D.E.C.West-Frisia. ZandvoortW.F.C. Q.S.C.Alcmaria Victrix. HollandiaA.F.C. BloemendaalZ.V.V. D.E.C.West-Frisia wordt een overwinning voor de gastheeren. Ook bij ZandvoortW.F.C. geven we de thuis club de meeste kans, hoewel niet onvoorwaarde lijk. Alleen dan, als Zandvoort de tegenpartij niet onderschat, kan er gewonnen worden. In 't tegen overgestelde geval, kon W. F. C. wel eens een puntje meenemen naar Wormerveer. Maar met het kampioenschap voor oogen zal Zandvoort er wel alles opzetten. Alcmaria speelt nog een lastigen uitwedstrijd. Niet qua tegenpartij, immers Q.S.C. kan niet aan 't spel der Alkmaarders tippen, maar qua terrein is het geen walk-over. Toch gelooven we wel, dat er Zondagavond reden tot juichen in de kaasstad zal zijn. Bij Hollandia zal de fut er langzamerhand na de bittere ontgoocheling der laatste weken, wel wat uitraken, reden waarom we A.F.C. tot een gelijk spel in staat achten. De Amsterdammers zullen hier zeker voor werken om de smadelijke 61 nederlaag in Amsterdam eenigszins te wreken. Tot slot BloemendaalZ.V.V. Zal de laatste thuiswedstrijd weder in een nederlaag eindigen. Wordt het spelletje van de vorige week herhaald, dan twijfelen we daar geen oogenblik aan. Er zal wel degelijk uit een ander vaatje getapt dienen te worden en vooral waar dit Z.V.V. be treft. De Zaandammers toch zijn in de laatste zeven wedstrijden niet meer geslagen, een bewijs, dat er meer in dit elftal zit, als men oppervlakkig denkt. Al dragen de beste spelers niet meer het blauw-zwarte shirt, de jongeren die de opengeval len plaatsen ingenomen hebben, vergoeden door enthousiasme veel, wat hun aan techniek ont breekt. Bloemendaal daarentegen liet de laatste ontmoe tingen weinig fraais zien. Na de goede prestatie j tegen Q.S.C. volgde een gelijk spel tegen Zand voort, gelijk spel tegen Middelburg, nederlaag tegen Hilversum, nederlaag tegen A.F.C., neder laag tegen D.E.C., een weinig schitterende staat van dienst dus. De laatste thuiswedstrijd dient dus gewonnen te worden. Daar is nog een reden voor. Onze sympathieke linkshalf Jan Mooy speelt Zondag zijn laatste wedstrijd voor Bloemendaal. In verband met zijn werkkring gaat hij zich vestigen in Winschoten, waar hij de gelederen der Noordelijke le klasser W.V.V. gaat versterken. Het zou dus al ongelukkig treffen, als zijn laatste wedstrijd geen succes op leverde. iHet tweede elftal bracht een punt mej uit IJmuiden. En nu Zondagochtend tegen de grootste concurrenten, Schoten II. Als de reserves dan aan het kortste eind trekken is 't lot beslist, en degra datie onvermijdelijk. We hopen echter, dat de ernst van den toestand ingezien wordt, en dat de eenige kans, een overwinning op Schoten II, niet I verprutst wordt. Het derde elftal speelt uit tegen E.D.O. 7 en 't vijfde elftal eveneens uit tegen D.I.S. 3. Het vierde is vrij. A. C. Meester-wedstrijden Gewest Noordholland. Het Gewest Noordholland van het K.N.G.V. zal op 18 Januari a.s. in de beide zalen van het voor malig Zander-instituut aan den Kleinen Houtweg te Haarlem meester- en vereenigingswedstrijden in gymnastiek houden. De dames staan onder leiding van mejuffrouw W. M. Hartog en de heeren onder leiding van den heer P. Rijswijk, beiden leden der Gewestelijke Technische Commissie. Deze 'wedstrijden zullen door een Eere-avond worden besloten. Deze Eere-avond, die onder lei ding van den heer W. A. J. Goeting staat vindt in den Jansschouwburg in de Jansstraat te Haarlem, des avonds om 8 uur plaats. Voor genoemde wedstrijden en eere-avond heeft zich te 'Haarlem, onder voorzitterschap van den heer J. Hop, Stuverstraat 7, een Regelingscommis sie gevormd, bij welke Commissie toegangskaar ten voor den Eere-avond verkrijgbaar zijn. De toe gang tot de wedstrijden is vrij. T 0 0 N E E L. Tooneeluitvoering. De arbeiderstooneelver- eeniging „Vooruit", afd. van den Bond van Arb. Tooneelvereenigingen in Nederland geeft Zater dagavond a.s. een voorstelling in den Schouwburg Jansweg te Haarlem. Deze voorstelling geldt tevens als zoodanig voor den Tooneelwedstrijd, uitgeschreven door genoemden Bond. Het dagblad „Het Volk" heeft voor dezen wedstrijd een wissel beker beschikbaar gesteld. Op gevoerd zal worden „Onder één dak", too- neelspel in drie bedrijven door J. Fab.icius. Het belooft een belangrijke avond te worden. Stadsschouwburg. De 'N.V. Ver. Rotterdamsch- Hcfstad-Tooneel, Directie Cor van der Lugt Mel- sert en F. H. Tartaud komt 'hedenavond 17 Jan. in den Stadsschouwburg een voorstelling geven van „Ons Vrouwtje" (Our little Wife), blijspel in 3 bedrijven van Avery Hopwood, schrijver van „De Huwelijksbarometer". In dit amusante stuk, door een der Rotterdam- schebladen „een lachsucces zooals dit jaar nog niet viel te boeken" geheeten, treden op de dames Kitty PerrinKluppel, Lily Bouwmeester, Elise v. d Poll'Hamakers en de heeren Frits Tartaud', Jaap van der Poll, Theo Frenkel Jr., Henri Mor- rien, Louis Vervoorn, Jacq. Snoek, Willem Huys- mans. Hermann Schwab heeft de regie over deze vertooning. Ruim 400 verschillende soorten ChemicalieflR, Drogerijen, Ziekenverplegingsartikelen, Parfu merieën, Toiletartikelen, Huishoudelijke- en Schoonmaakmaterialen voorradig Bloemendaalscheweg 123b - Bloemendaal In onze liflijke 'kalme gemeente zijn deze week 'n paar communisten in hechtenis genomen volgens de diverse dagbladen. Jammer genoeg is er geen foto van het huis genomen waarin die communisten bivakkeeren, evenmin een foto van hun persoon, zoodat niettegenstaande de duidelijkheid der dag bladen, het publiek toch nog moet zoeken en gis sen wie de onverlaten zijn. Alleen de Stads-Editie (O.H.Crt.) is meer voor komend voor het publiek geweest en heeft althans het beroep van den vader nog vermeld, zoodat men thans meer zekerheid heeft. Dit blad betuig ik bij dezen mijn welgemeenden dank voor deze attentie. Omtrent deze voor Bloemendaal zoo belangrijke arrestatie kan ik nog wel het een en ander mee- deelen, zoodat „publiek" dan geheel voldaan kan zijn. Als naar gewoonte ging ik met mijn zoon te 7.30 uur 's morgens van huis. Ongeveer 10 minuten later vervoegden zich aan mijn woning twee per- scnen in burger gekleed en vroegen mij te spreken. Ik was echter reeds vertrokken waarop zij ver zochten aan mijn dochter, die hen open deed, haar moeder te mogen spreken. De heeren werden daarop in de voorkamer gelaten, moeder werd ge waarschuwd en mijn dochter begaf zich weer naar de woonkamer. Terwijl zij, zich gereed makende, tersluiks naar de schuifdeuren keek, zag zij dat een der heeren door de gekleurde glazen ruiten in de schuifdeuren stond te loeren. Zij ontstelde hevig door dezen aanblik. Tegelijk werd er gebeld. Mijn dochter ging naar de deur, opende, en zag 2 marechaussees voor zich staan. Met een opgelucht hart riep zij: „O, gelukkig dat ju'lie hier aankomen er zijn twee mannen in ons huis". „Wees dan nu maar gerust, juffrouw", antwoordde een der marechaussees. Mijn dochter was echter niet gerust. Nadat zij de twee marechaussees bij de „mannen" had ge laten vloog zij naar buiten, greep een knuppel en stelde zich in de keuken op om zoodra de twee „mannen", achtervolgd door de marechaussees, door de keuken zouden trachten te ontvluchten, hen te bewerken. De mannen kwamen echter niet waarop mijn dochter naar boven vloog en tot haar moeder zei: „kom gauw, er zijn twee kerels in de voorkamer, vast inbrekers, want er zijn al mare chaussees binnen om ze te pakken". Mijn vrouw ging, hoewel nog niet gekleed, direct mee naar beneden. Een der „inbrekers" stelde zich toen voor als Brigadier van Politie in Bloe mendaal en sprak er zijn leedwezen over uit dat hij in den vroegen morgen genoodzaakt werd een huiszoeking te doen, daar er wapens waren bin nengesmokkeld en deze moesten worden opge spoord. De huiszoeking vond daarop plaats, d.w.z. er werd vluchtig hier en daar gekeken, in hoofd zaak de kamer van mijn zoon en van mijn dochter. Er werd natuurlijk niets gevonden. Zij verzochten daarop mijn dochter met hen mee tz gaan en beloofden, dat zij spoedig weer terug zcu worden gebracht. Een auto stond op eenlgen afstand van mijn woning gereed en weg ging het naar Beverwijk. Tot zoover de huiszoeking. Alhoewel ik 's avonds bij mijn thuiskomst hevig verontwaardigd was, dat 4 mannen het gewaagd hadden in mijn huis te komen terwijl er twee vrou wen half gekleed waren, werd mij verzekerd dat, dank zij het optreden van den Brigadier van Pclitie, den heer L., de huiszoeking correct was geschied en geen der heeren een verdacht of ver keerd woord had gezegd. Alleen over dat door de ruitjes loeren was mijn dochter slecht te spreken. Dat vond zij heel ongepast. In de marechausseekazerne werd zij voorko mend behandeld, kreeg een aparte kamer, goed verwarmd, terwijl een der marechaussees haar een gedeelte van zijn brood afstond. Bij het verhoor wat haar werd afgenomen bleek dat zij op den dag van de verbranding van een loods te Spaarndam op het Spaarne had gevaren, in gezelschap van nog enkele personen en daar zij in Spaarndam benzine voor de motorboot hadden ingenomen, was dit in verband gebracht met den brand. Mijn zoon werd te Amsterdam door 2 recher cheurs gehaald en naar Beverwijk gebracht en had zich over niets te beklagen, dan dat hij in Amster dam, nadat men hem alles had ontnomen, ver zocht zijn zakdoek terug te mogen ontvangen, waarop men hem antwoordde: „veeg je neus maar aan de mouw van je jas af" en dat men hem in Beverwijk naar huis stuurde zonder zijn reisgeld te bekostigen. Het verhoor betrof hetzelfde als van mijn doch ter, n.l. het varen met een boot op het Spaarne. Over communistische ideëen of iets van dien aard is tegen hen niets gezegd. Beiden kwamen tegen den avond weer thuis. Ziehier de juiste toedracht van de gevangen neming van twee communisten in Bloemendaal, dat alleen deze onaangename gevolgen heeft gehad dat: lo. mijn vrouw nog wat van streek is; 2o. mijn kinderen 's avonds wat banger zijn ge- geworden; 3o. mijn goeden naam als rustig burger van Bloe mendaal in opspraak is gekomen. Over het onrecht wat mij is aangedaan, n.l. het binnendringen in mijn huis door 4 mannen op een zeer ongelegen komend moment zal ik maar zwij gen. Daar zijn geen woorden voor te vinden om hier neer te schrijven. Wat de justitie heeft uitgehaald is evenmin in fatsoenlijke woorden te zeggen. Het dagblad „De Nieuwe Haarlemsche Courant", dat er den minsten ophef over gemaakt heeft, heeft de zaak van haar goede zijde bekeken en schreef dat Vrouwe Justitia een misslag heeft begaan. Commentaar is hier overbodig. Wij zullen nu maar geduldig wachten op de reha bilitatie van de zijde der Justitie. Dat is toch al het minste wat men mag verwachten. Bij al'Ie ongeluk is weer één geluk: enkele dagbla den hebben van de po'itie voldoende stof gehad om hun kolommen met wat sensatielectuur te vullen. E. P.S. Naar mij van betrouwbare zijde werd medegedeeld, werd een jonge vrouw, wonende aan den Slaperdijk te Santpoort, gedwongen, zich in bijzijn van twee marechaussees te kleeden. De komende geslachten zullen te veel weten om eigens over te lachen. Prof. CHARLES SHAW. Drinkt ook in de wintermaanden VICTORIA-WATER Oberlahnstein. het bevordert de digestie en een regelmatige af scheiding der vochten. Voor huishoudelijk ge bruik bizonder aanbevolen in heele Literschroef- flesschen, inhoudsprijs 32 ets. De volgende kinderen ia aanmerking: Bloemendaalsi Nellie van der Werff, tcndaal, een boek getiti loor P. J. Andriessen. Mientje Beekman, Blo iiendaal, een boek getitc ljhgeeren", door S. Gruys- Weekblad voor Schi Geen goede inzendingei Weekblad voor Sant| Geen goéde inzendingei De inzendster van de aan ons bureau Bloem cadeautje in ontvangst kor Autorijden dat is fijn, BB Daarvoor moet men bij a 3 In dit nummer staat in letter op z'n kop of op ee jjWie van jullie de foutei van kennis per briefje aai Bloemendaalschewe; Wij stellen beschikbaar maar aan 2 kinderen een meer dan 2 kinderen alle den dan zal het lot uitwi vangt. De leeftijd van de kindei iszenden mag niet boven d rajOm nu aan veel kinder HBln dit nummer staat in i letter op z'n kop. Wie var moet trachten op de adve voorkomt een klein versje regels en bezorge dat dan Bloemendaalscheweg Wie meer fouten vindt, igersjes maken, doch heeft prijs te bemachtigen. Dierenarts Schotersingel 117, Tel. Spreekuur: 1—2.30 en WORDT GEGEVEN DC BLOEMENDAALSCHEWE te koop aangeboden weger standigheden. Voorzien van boom- en registratienumme 11 maanden. Brieven lett. S. Bur. v. d en een KAMERSTOEL te geraagd voor jongen van 7 Aanbiedingen met prijs, m ling of schriftelijk aan het E van dit blad. gevraagd in Bloemendaal of veen een gemeub. klein Hi Etage op goeden stand, niet ver van Station. Brieven A 54, BOEKHAl» LOOSJES, Groote Houtstraa Haarlem. tegen 1 Februari of 1 Maar flink Huis met Tuin, of i Benedenhuis, liefst aan hoofd Je prijs van f 500 of f 750 ni boven gaande, te Bloemenda Overveen. Brieven onder No. 9764 bi van dit blad.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2