Plaatselijk Nieuws. HOEIN IA1SQN HETTY VIOOLLI J. Jongki BARSOI UMJO OEPKESl rroTOöP/^rH de goedkoopste LINCOLN de meest volmaakte IG0LD5CHMEDINGI HAARLEM A'DAMI E. VAN DEN BOS Rustig Pensi De hulsmoeder die haar gezin hij voorkeur smakelijke boterhammen voorzet, zal FUNKE'S ROGGEBROOD niet gaarne missen. Een sneedje wittebrood met een sneedje FUNKE maken samen de heerlijkste boterham. FUNKE'S ROGGEBROOD koopt U in eiken bakkerswinkel. Het is altijd gemerkt M. FUNKE. BLOEMENDAAL Jumpers en Vesten - Kousen, Sokken en Handschoenen - Overhemden, Pyama's, enz. OVERVEEN. AERDENHOUT. HAARLEM. T 0 0 N E E L. VAN HIER EN DAAR. Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Tel. 11094 I PIANO'S ORGELS VLEUGELS KUN5T5PELPIAN05 Raadsoverzicht. OLDENKOTT's TABAK Vraagt OLDO BURGERLIJKE STAND. VICTORIA-WATER SPOR ADVERTENTIËPi PIETER LEONARD BLOEMENDAALSCHEWE „VREEBURG 8 uur D A N S E (GROOTE ZAAI Schotersingel 117, Tel. ADR. KÖHL1NGER, Cui OVERVEEI Maandag 2 Maart 1 WILT U STEEDS CORI GEKLEED GAAN ander, die het wel heeft! Maar, wat ge doet, doe dat goed, en zorg ervoor, dat het slachtoffer niet piept! En wie zou nu eigenlijk ook nog tegen een moord opzien als is het ook maar op een ge meente vooral wanneer de buit zoo goed be looft te zijn! Inplaats van schadevergoeding, zui vere winst! Guldens bij hoopen voor ieder burger! En dan boven dien ook nog een stukje bouwter rein! Dus, terwille van de lieve duiten ontziele men het dorp, en men zegge eenvoudig dat de buitens en de buitenhuizen, dat het oude kerkje met zijn kerkhof en zijn kerkepleintje, dat de eindelooze reeksen golvende duinen, dat dat alles nu stad is. En wanneer dat alles gedaan is, burgers aldus de spreker dan komen we weer samen, en dan zullen we ons geweldig verheugen, met de ont zielde doode, die er bij zou zijn. En nadat men aldus eensgezind besloten had, ging men tegen middernacht tot de orde van den dag over, en vervolgens naar bed. Maar uit de bedoelde gemeente waren de dor pers maar weggebleven, omdat ze hiertegen toch. niets te zeggen wisten. Want met hun eenvoudige redeneering, vonden ze, dat hun dorp er best zijn mocht. B. J. B. d. H. Het bouwen van een villa aan den Hooge Duin en Daalschewg te Bloemendaal is door de bouw meesters Mulder en van Asdonk namens nun principiaal opgedragen aan de fa. Jansen en Krom te Santpoort. Feestavond B.G.V. Zaterdagavond 21 Fe.br. j.l. hield de B. G. V. haar jaarlijksche feestavond in de bovenzaal van Hotel Vreeburg te Bloemendaal. Te circa 8 uur opende de voorzitter der B.G.V. de heer W. Pronk, dezen avond en heette alle aanwezigen har telijk welkom en dankte vervolgens den heer Pelen uit Beverwijk met pianist, die voor dezen avond geëngageerd waren voor hunne medewerking om dezen avond te doen slagen. De dames en 'heeren der B.G.V. waren in flinken getale opgekomen en er waren tevens vele belang stellenden aanwezig. De heer Pelen met zijn pianist hadden zoowel het muzikale als het humoristische gedeelte voor hun rekening genomen, wat zij er dan ook schitte rend afbrachten. Door eenige leden werden ook nog eenige voor drachten gegeven, terwijl een dansje de stemming verhoogde. Om 2 uur behoorde deze feestavond weer tot het verleden, die bij de leden nog lang in aange name herinnering zal blijven, en keerden allen wei-voldaan huiswaarts. Prinses Juliana op 't Kopje. Zaterdagmiddag om 4 uur bracht Prinses Juliana, vergezeld van Freule Sloet een bezoek aan een der interne leerlingen van 't Kopje. Zij gebruikte de thee in den kring der meisjes, maakte een ge zamenlijke wandeling naar t Wilhelminaduin en verliet 't Kopje weer om half zes. Vanaf het Zandgat aan den Hoogen Duin- en Daalscheweg tot op den hoek der Zomerzorger- laan hoek Duinwijckweg is een groote dij!: van zand gemaakt. De dijk is zoo hoog, dat de Duin- wijkwegbewoners, als zij in hun woonkamer zitten er niet meer overheen kunnen kijken, zoodat hen het gezicht vrijwel benomen is. De dijk heeft ook een enorme breedte en op het eerste gezicht zou men zeggen, dat het een nieuwe weg werd. Dit is echter niet zoo. De dijk is alleen aangelegd voor net zandtreintje (met locomotief) die zand moet vervoeren van het zandgat naar het terrein alwaar de vogel- en plantentuin komt. Of de dijk na het beëindigen van het zandvervoer wederom wegge maakt wordt, is ons niet bekend. Alhoewel het voorjaar nog niet gekomen is, heb ben de Duitsche muzikanten hun intrede in ons land gedaan. Zaterdag j.l, zijn ze wederom voor het eerst in onze gemeente geweest en hebben we weer kunnen genieten van hun uitstekend spel. Een groote verbetering geschiedt aan den Prof. van Vlotenweg. Aldaar is de trap (de verbinding J HAPTENUISTIAAN t K BLOEMENDAL OPNAMEN IN EKiEN OMGEVING' Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 met bovengenoemde weg en Bloemendaalscheweg) die wel een opknappertje noodig had, geheel ver dwenen. Hiervoor komt in de plaats een groote breede betonnen trap, die zeer zeker een versie ring zal zijn voor de omgeving. De ingang van den Parkweg bij de Bloemendaal scheweg, wordt grooter gemaakt. Dit geschied door een groot stuk van het buiten, dat aan den lin kerkant van Bloemendaalscheweg en Parkweg ligt, weg te nemen. Het een en ander zal het verkeer ten goede komen. De Saxenburgerweg, alwaar we eenigen tijd gele den over geschreven hebben, is thans opgeknapt. Het groote aantal keien is verdwenen, terwijl de kuilen en gaten gevuld zijn met sintels. Goed zoo. Aan de leden ven een vereeniging uit Haarlem, wier kas het niet toelaat dit zelf te bekostigen, wordt een gratis bioscoopvoorstelling aangeboden door den heer J. C. Mol, directeur van het We tenschappelijk Laboratorium alhier. De film, die afgedraaid zal worden, is de van Leeuwenhoekfilm, die overal al veel succes heeft gehad. Zulke bioscoopvoorstellingen verdienen na volging. Een woord van lof aan den Directeur van bovengenoemde inrichting. R.-K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" De afdeeling Bloemendaal en Overveen der R.-K. Kiesvereeniging vergaderde de vorige week Donderdagavond te Overveen en Vrijdagavond te Vogelenzang voor de candidaatstelling voor de Tweede Kamer. Nadat beide avonden de verga dering door den vice-voorzitter waren geopend en de notulen met een opmerking door den heer E. van Nederhasselt werden gewijzigd, was er gelegenheid om de voorgestelde candidaten na der te bespreken waarvan door vede leden werd gebruik gemaakt. De heer J. G. van Kessel wilde geen der candidaten aanbevelen, maar wenschte gaarne te zien, dat alle denkrichtingen waren ver tegenwoordigd. De totale uitslag der stemming van beide avonden was als volgt: Mr. J. B. Bo- mans 33, Mev. BronsveldVitringa 32, H. E. Everard 73, A. J. Loerakker 67, Max van Poll 23, Annie Meyer 68, Prof, Alph. Steger 52, Chr. Jansen 28, Mr. Dr. L. G. Kortenhorst 64. Woningbouw. Het bestuur der Coöperatieve Woningbouw Ver eeniging „Ons Huis, deelt mede, dat de officieele opening door Burgemeester en Wethouders van haar complex woningen heden .Zaterdagmiddag, 3 uur aan de Lambrecht van Dalelaan, zal plaats hebben. In de gehouden zitting van den Raad van State, afdeeling voor de Besc'hillen van Bestuur, is voor lezing gedaan van het volgend Kon. Besluit: Met vernietiging van een 'besluit van B. en W. van Bloemendaal is alsnog voorwaardelijk aan J. H. Prins te Haarlem vergunning verleend tot de oprichting van een machinale meubelmakerij in perceel Zijl-weg 67, alhier. Ten huize van den heer D. Bremer aan de Ju- lianalaan alhier, is door de politie een schoorsteen brandje gebluscht met behulp van een ininvmax „Religieuze Kring". Op -de onlangs gehouden jaarvergadering van den „Religieuzen Kring" te Aerdenhout bracht de voorzitter, de heer A. P. van de Water het jaar verslag uit, waaruit blijkt, dat met groote voldoe ning op het afgeloopen jaar kan worden terugge zien. Reeds op 1 Sept. kon de Kring, die thans ruim 140 leden telt het eigen gebouw aan de Eikenlaan in gebruik nemen, -dat in alle opzichten aan de gestelde -eischen blijkt te voldoen. Op 1 Jan, 1925 trad de wijkverpleging in werking, waar bij zich ook velen hebben aangesloten, die geen lid der Vereeniging zijn. Ook het verslag van den penningmeester stemt tot tevredenheid, de toe stand der finantiën is gunstig; voortdurende steun en belangstelling zal echter noodig zijn om de vereeniging een bloeiend en zelfstandig bestaan te verzekeren. Van de beide bestuursleden, aan de beurt van aftreding, werd de -heer S. de Clercq met algemeene stemmen herkozen. In plaats van den heer J. A. van Steyn, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd gekozen de heer Jan- Heil. Met groote meerderheid van stemmen werd hierna de heer Dr. J. D. -Bierens de Haan benoemd tot voorzitter, die deze functie aanvaardde met eenige woorden van groote waardeering voor het werk van zijn voorganger, de heer A. P. van de Water, die het -geheele stichtingswer-k heeft geleid, doch nu door zijn- werkzaamheden verhinderd is verder deze functie te blijven bekleeden. Onder algemeene instemming met deze woorden sloot de voorzitter de vergadering. Electro-Technisch Verkoopbureau Vos Rouwens. Bovengenoemde firma heeft sinds kort een zaak gevestigd in de Smedestraat 38, Tel. 15497 en be last zich met den verkoop van alle soorten elec- tro-technische artikelen, inzonderheid op het ge bied der stofzuigers, kan deze inrichting een „Stof zuiger-Centrale" genoemd worden. Speciaal levert deze firma de „Hoover Klop- Veegzuiger" waarvan zij Agent is, men kan deze machine op verzoek gratis aa'n- huis zien demon- streeren cf desgewenscht aan de inrichting waar een uitgebreide 'sorteering Electrische Huishoud- apparaten zijn geëxposeerd. Ook op het gebied van Autoverlichting is dit een speciaal adres, zooals -de advertentie in dit nummer voorkomend, aangeeft. Voor Bloemendaal is -het telefoonnummer dezer firma 22156. 'Onze beste wenschen. Stedsschouwburg. „Sambatjon". 'Dit tooneelstuk, door den rabbijn Dr. -de Hond geschreven, werd Zondag 1.1. door leden van de joodsche vereeniging „Betsalel" hier opgevoerd. Het vond vanwege den godsdienstigen inhoud en strekking bij het gelijkgezinde publiek vanzelf bij val. Toch -mag ook een gedeelte van het succes op rekening van de spelers en -de spelhoedanighedeu van het stuk zelf in zekeren zin worden gebracht. De heer De Hond heeft natuurlijk eenig talent voor het schrijven van tooneelstukken, daarom heeft hij dit onderwerp niet slechts in zijn preeken of toe spraken, maar ook in den vorm van een theater spel behandeld. Hij vindt, dat de hedendaagsche joden den Sabbathdag niet voldoende vieren, en wil hen door middel van een tooneelstuk, uiter aard gezelliger dan een preek of zoo, overreden, daar toch meer de hand aan te houden. Dat is zijn recht, zou men zoo zeggen. Zoo goed als het het recht der in onze literatuur mèèr vermaarde jood sche schrijvers is, een tegenovergestelde strekking in -hun tooneelstukken te leggen. Bij den heer De Hond gaat het nogal gemakke lijk. Hij voert een arm en een rijk joodsch gezin ten looneele; het arme -houdt den Sabbath, het rijke niet. Het goddelooze rijke gezin wordt daar voor ruimschoots gestraft, met brand, ziekte en dergelijke rampen, het arme brave gezin is, be trekkelijk gesproken, -gelukkig. Dit is natuurlijk een kolfje naar de hand van de gelijkgezinde toe schouwers, want er zijn weinig dingen in het leven pleizieri'ger dan te bespeuren, dat je het aan het rechte eind hebt. En in den schouwburg èn in het leven schijnt de mensch het nu eenmaal het voor naamste te vinden, dat -hij gelijk krijgt. In een in-leiding -bij het programma lezen wij o.a. omtrent dit sutk, dat het is "een goed geslaagde propaganda voor de joodsc'he Sabbath-idee; het heeft naast zijn kunstwaarde ook groote didacti sche beteekenis, een der hoofdmotieven, zoo niet het eenige, waarom rabbijn De Hond ook tooneel stukken geschreven heeftMen -begrijpe echter, dat het doen beoefenen van toonee'lspel niet döèl van den schrijver is, doch uitsluitend als middel gebezigd wordt om zijn talrijke discipelen tot bra ve, Gcdsgetrouwe joden op te voeden". Ge ziet, de schrijver komt eerlijk voor zijn be doelingen uit, en dat stemt reeds dadelijk sympa thiek. Ook de overtuiging, waarmede deze dilet tanten speelden, kon ons niet anders dan vóór hen stemmen. Trouwens bij eenigen -hunner was ook talent^ zoo speqlcjt:, een heel jong meisje wer kelijk buitengewoon aardig. Ook onder de groote ren waren er -met begaafdheid. Alles en alles ge nomen, kan men gerust -zeggen, dat het, vooral voor ingewijden en eensgezin-den, een goede avond was, en er bovendien ook voor buitenstaanders wel een en ander te genieten viel. Vooral de typi sche tooneeltjes van joodsch godsdienstig huise lijk leven waren pakkend. De sjabbesviering in het laatste -bedrijf was aandoenlijk, en ja.... men kan zich best voorstellen, dat men voor zóó iets pro paganda maken wil. In woord en geestdrift, en desnoods met een tooneelstuk. S. MUZIEK. Haarlemsche Orkestvereeniging. Op al-gemeen verlangen en door het groote suc ces daartoe aangemoedigd, geeft de H.O.V. Zon dag een buitengewone Opera-middag met den heer Joh. Nelissen, Baritonzanger als Solist, -die o.a. zal zingen: „Lied an die Abendsterne" en de be kende Aria uit „Le -Barbier de Seville". Voor Or kest zullen o.m. worden ten gehoore gebracht: Fragmenten uit Cavalleria Rusticana en Mad. Butterfly. Het wordt dus weer een echt opera uurtje waaraan men op z'n tijd ook al eens behoefte heeft. Nederlandsch Schoolmuseum. Algemeene Vergadering van- het Ned. School museum op Zaterdag 7 Maart a.s. des nam. 3 uur in 'het Museum-gebouw. Agenda o.a.: Rekening en verantwoording van den Penningmeester. sie Binnen- en Buitenlandschen Handel betreffen de leergang in het Spaansch; 10. Behandeling rapport Tijdscommissie; 11. Inleiding Ir. W. J. Bur- gersdijk: Rapport Staatscommissie Vervoersvraag stuk; 12, Voorstel Afdeeling Kleinbedrijf tot he't instellen van een Commissie, ter bestudeering Autobusvraagstuk te Haarlem; 13. Rondvraag; 14. Besloten vergadering. De Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat te 's Gra- venhage heeft onze Kamer van Koophandel en Fabrieken verzocht, om indien blijkt, dat Ne- derlandsche artikelen door afwerking, uiterlijk aanzien of andere oorzaken niet de vergelijking met buitenlandsche gelijksoortige artikelen kun nen doorstaan deze klachten in handen te s-tel- Jen van bovengenoemde Vereeniging. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem biedt hiervoor gaarne hare bemiddeling Kamer vau Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Agenda voor de 30-ste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dinsdag 3 Maat 1925, des namiddags te 7 uur in het Gebouw der Ka mer Kruisweg 70 te Haarlem. 1. 'Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen; 3. Goedkeuring verzonden brief aan den Minister van -Buitenlandsche Zaken, betreffende harin-gexport naar Duitschlan-d; 4. Aanvrage sub sidie Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Zandvoort; 5. Benoeming Mej. E. M. G. Kamp te Haarlem; 6. Rapport Commissie Winkelbedrijf be treffende schrijven der Vereeniging voor Huisvrou wen inzake Jam-limonadebesluit; 7. Voorstel Bu reau, instellen Commissie beoordeeling Wetsont werp „Weeldebelasting"; 8. Voorstel Bureau, in stellen Commissie ter bestudeering Verkeersrap- port der gemeente Haarlem; 9. Voorstel Commis Bloemententoonstelling Heemstede. Op initiatief van de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer is voor de aan staande Bloemententoonstelling eene huisvestings commissie samengesteld, bestaande uit de heeren W. A. J. van de Kamp en Ant. Meyer, uit Haar lem, Ir. W. J, A, Duynstee en N. Vos te Heem stede en C. A. C. Gunters uit Zandvoort. Als Voorzitter deezer commissie is aangewezen de heer W. A. J. van de Kamp, terwijl als Secre taris za loptreden de heer Ant. Meyer, Stations plein 2 te Haarlem. Bij de commssie kwamen reeds verschillende aanbiedingen van personen binnen, die tijdens de tentoonstelling, van begin Maart -tot 'medio Mei, gelegenheid meenen te hebben logés te kunnen onderbrengen. Het zal evenwel door de commis sie zeer op prijs worden gesteld, als ieder die meent logies-gelegenheid te kunnen aanbieden, daarvan schriftelijk opgave -doet, aan den Secre taris van voornoemde Commisie, Stationsplein- 2, Haarlem. De Commiss-ie, en daarop wenschen wij nog wel even speciaal de aandacht te vestigen, strekt haar werkkring' zoowel uit over Haarlem als over de omliggende gemeenten Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort. GED. OUDE GRACHT. jnnzxwrr cm. Vergadering van 19 Februari 1925. 't Is een verslaggever niet spoedig -n-aar den zin te maken. Vliegen ze in -den Raad elkaar in de haren, hij heeft er zooveel over te schrijven, dat zijn blad tenslotte een schemdblaadje wordt ge noemd; nemen ze elkaar letterlijk bij den neus, hij weet het zoo te vermelden, dat gezegd wordt: waar haalt de man den onzin vandaan, het is van a tot z gelogen; doch zijn ze het met elkaar eens, dan deugt het heelemaa-1 n-iet 'want -dan valt er niets voor hem te noteeren. Ik was dan ook in de jongste raadszitting slecht te spreken over 'n raadslid, -dat anders nogal zorgt dat de pen in beweging kan blijven, doch thans kortweg de stelli'n-g durfde verkondigen: De Raad heeft geen fout gemaakt. De Raad maakt geen fouten. De Raad kan geen fouten maken. Wat de Raad besluit is juist. Schrijf daar nu eens wat over. 't Is mij niet mo gelijk. Hoogstens kan men de verslagen der vroe ger gehouden zittingen nog eens opslaan en kij ken of de door dat lid opgeworpen stelling wel de juiste is, wat ik dan ook bij deze doe. Ik vind dan in het laatste verslag, dat mij in boekvorm bereikte en 'dat voor het meest juiste verslag wordt ge-houden, het volgende vermeld: 'Het bedoelde lid zegt daar: „Ware de Raad door B, en W. behoorlijk ingelicht, het besluit zou waarschijnlijk anders uitgevallen zijn. Door de on juiste voorstelling van B. en W. -heeft de Raad een besluit genomen, -dat hij straks weder zal moe ten intrekken". 'Dat zelfde raadslid zegt even later: „Er is wel eens meer in den Raad in allerijl een besluit doorgedreven, waarvan achteraf bleek dat het.enz. Voldoende. Men kan over zulke uitlatingen wel omslachtig gaan schrijven, doch het blijft zoo helder als kof fiedik. Basta -dus en maar hopen dat het een „gijntje" geweest is. .^vcy-tr. De heer Pouwer wil 3 woningen koopen. Daar is mijnerzijds niets tegen. Het getuigt van een ze keren welstand bij een of meer onzer gemeente ambtenaren, wa-t -ons inwoners van BI.daal een zekere voldoening kan geven. Het bewijst, dat wij niet zijn te kort geschoten in- het storten onzer belastingpenningen; anders toch ware zul-k een welstand niet mogelijk geweest. Anders echter wordt het, als wij vernemen dat genoemde heer Pouwer -drie gemeentewoningen wil koopen en daardoor in de -hand gaat werken, niet alleen dat de voorraad gemeentewoningen met drie wordt verminderd, -doch ook dat het geheele principe van woningen beschikbaar hebben voor ambtenaren in gevaar komt. De maat loopt echter over, als wij vernemen, dat genoemde heer Pouwer een -bod heeft gedaan Nog steeds de beste (licht tn geurig) van 10.000.in totaal en -dat het mogelijk is ge. weest, gezien de royale bui, de milde stemming waarin de Raad verkeerde, dat hem -dat koopje was gegund geworden, zonder dat anderen de kans was gegeven ook een bod te doen. Er was echter geen meerderheid voor te vinden. De heer Van Kessel had het 'bij het rechte eind, toen hij beweerde, 'dat het een groote onbillijkheid zou zijn, indien de gemeente aan den heer Pouwer deze drie woningen zou verkoopen. Indien ooit tot verkooping zou worden overgegaan, aldus die spreker, dan zou de eenige billijke regeling zijn publiek verkoopen, zoodat van eenige bevoorrech ting geen spra'ke kon zijn. Commissies zijn in onze gemeente uit den booze, Of het Commissies zijn van voorlichting of van advies, van overleg of van bijstand, tot het schat ten van gemeentewoningen of tot het vieren van onafhankelijkheidsfeesten, men raakt er slaags mee of zij raken onderling slaags. Thans is hel weer de Commissie voor 'het Georganiseerd Over leg waarmee -men niet op kan of wil schieten. 'En van een bijleggen van het geschil schijn! voorloopig nog geen sprake te zijn. -B. en W. zeg gen dat hun de lust om met haar te overleggen door genoemde Commissie zelf -ontnomen is. De heer Otto wist medé te dee'len, dat het uitsluitend aan genoemde heeren zelf is te wijten geweest, daar zij van geen overleg hebben willen weten, doch hun eischen gewoonweg ingewilligd wen schen te zien en het anders vertikken om nog meer te overleggen. De 'heer Van Kessel wist het echter anders te zeggen en deelde dan ook mede, dat over de op 17 en 18 Juli vastgestelde Verordening voor de verschillende Commissiën van Overleg de voor malige Commissie voor Georganiseerd Overleg niet was gehoord geworden. Zooals altijd twee meeningen. En welke pogingen ook door de heeren Van Kessel en Nuyens werden aangewend om de Raadsleden te overtuigen van het ruime standpunt, dat zij behoorden in te nemen, het mocht niet baten. Dat -de Commissie alle overleg zelf gewei gerd zou hebben, ontkent deze spreker ten stel ligste. De Commissie heeft niet alle overleg ge weigerd, doch als men nagaat 'de verschillende be sprekingen en conferenties, als men slechts opslaat de notulen der vorige vergaderingen van 17 er 18 Juli 1924, waarin zelfs de heer Otto heeft ge zegd, -dat men beter had -gedaan door het eerst in de Comm. voor het Georganiseerd Overleg te brengen, -dan kan men ook -begrijpen, dat zij het beu waren om onder die omstandigheden te con- fereeren. De heer De Roo v. Alderwerelt pakte de koe bij de horens. „Hef het heele zaakje op" a'dvi seerde genoemde spreker. Inderdaad is hier wat voor te zeggen. Indien het toch onmogelijk blijkt met elkaar te overleg gen, te schikken, indien men van beide kan-ten niets wil toegeven, dan valt er ook niet te overleg gen, en 'komen we tot den uitroep, zooals door den heer Otto meermalen is gezegd: waar dienen toch in onze gemeente al die Commissies voor als men hen toch niet wil erkennen. Bij de rondvraag kwam een kwestie ter sprake betreffende een grondovername, welke zeer on* aangenaam aandeed. De kwestie is deze. B. en W. onzer gemeente hebben zich -den laat- sten tijd heel veel moeite getroost, strooken grond te verkrijgen voor wegverbreeding. Ook van Me vrouw Burdet kreeg men gedaan dat door haar een strook grond werd afgestaan voor bovenge noemd doel. Nu wilde het toeval, dat de koop nog niet be krachtigd was, toen het Raadslid -de heer Otto werd geïntervieuwd over een uitlating door hen in den Raad gedaan, n.l. over het nut eener baat belasting betreffende de gronden langs den Zee weg. Het spreekt heel duidelijk dat noch B. en W. noch per saldo de geheele gemeente in eenig op zicht verantwoordelijk zijn voor het geen door den heer Otto of een ander lid wordt gezegd in den Raad of tijdens een in-tervieuw. Echter heeft toet Mevrouw B,, die bij die gronden geïnteresseeril is, het beter gevonden, de toegezegde grondver- koop niet te laten doorgaan nu haar is gebleken, dat een -der Raadsleden genoemde gronden zou willen -belasten. Dit is werkelijk voor B. en W. een zeer verve lende kwestie, daar zij niet kunnen verhinderen, wat een der Raadsleden denkt of doet. We willen dan ook hopen dat het onzen wet houder, den heer Laan, gelukken mag haar tol beter gedachten te brengen, opdat de gemeenschap niet onrechtmatig iets zal worden onthouden, wat haar eerst is toegezegd. OPMERKER. BEVALLEN: E, J. Dijkmansde Wilde, d GETROUWD: S. Kabel en E. Hansma. OVERLEDEN: P. L. Beekman, 19 jaar. Oi 't zomer of winter is, Victoria-Water aan den disch! 't Verhoogt den smaak van het middagmaal en blijft een Tafel ideaal- Victoria-Water wordt gebruikt in alle jaargetijde"' omdat 't gezond en lekker is en moeheid helpt bestrijd®"' Oberlahnstein. VOETB. De beslissing is gevallen zoo zeer begeerde kampioe Zondag Q.S.C. te slaan. Da voorspelden we reeds eer( schijn van, dat de wedstrijd digen, toen eenige -minuter vreugde der talrijke Zandv in '-t doel van Q.S.C. belam Onze gelukwenschen aan inderdaad sinds hun korte staat van dienst hebben! E scheiden het Zandvoort-elft ste klas. Wie hun tegenstar niet uitgemaakt, zeker is zal zijn. Hollandia en D.E.C. deeli jes, terwijl W.F.C. ons dar. met 60 te laten kloppen Nu iets over de bekerw eerste ronde Zondag a.s. ge voor niet minder dan 181 schreven! Deze wedstrijden zijn ee z.g.n. Hol-dert-beker-weds-t de in de sportkringen zoo b stelde dit kleinood beschik spelen voor alle vereen den N.V.B. of één der off: lijke bonden. Houdster van den beker ii Door verschillende omsta populaire competitie drie door aandringen vooral ooi ze schijnbaar thans weer in Ned. Corinthians hebben wedergeboorte dezer weds Heden ontsliep in vrede lieve Zoon en Broeder oud 19 jaar. A. E. BEEK! J. BEEKMAÏ Van den LIEN ANNIE MARIE ELBERT MIENTJE. Bloemendaal, 24 Febr. If De teraardebestelling 1 plaats gehad op 27 Feb 1 uur, op de Nieuwe Beg plaats te Bloemendaal. Eenige en algemeem kennisgeving. A WORDT GEGEVEN D( Dierenarts Spreekuur: 1—2.30 en ParklaanlOl, HAARLEM.Te Levering van; DÉJEUNERS KOU DINERS i EN W; EN SOUPERS SCHO' PUDDINGEN, IJS. er Dagelijks uitzenden van Diners gezocht voor lichte zenuw-p bij een verpleegster te Bloen of Aerdenhout. Brieven met prijsopgaaf No. 1383, Bur. STADS-E Haarlem. TE KOOP pracht 1 jaar oud, zeer lief. Prijs Br. No. 9792, Bur. v. d. t Notaris T. C. DAEY OU te Haarlem zal op des avonds na 7 uur in hei meen Verkooplokaal aan d< we Gracht te Haarlem verkoopen De VILLA „ROLLANDSF met erf en tuin te Overveen Zijl weg 33, groot 1.54 Are. Ontruimd te aanvaarden taling voor of op 13 April 1 Bezichtiging Dinsdag en D dag van 2—4 uur. Inlichting- n bij voorn Notaris, Jansweg 44. LAAT DAN GEREGELD UW KLE UITSTOOMEN OF ONT' KEN EN OPPERSEf Zaak van vertrouwen sedert Ai God. Oude Gracht 11. Tel. 10382 Schoterweg 54 - Telefoon 1

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 8