Plaatselijk Nieuws. 25° tot 95 SPIER MAISON HETTY Geldersch Roggebrood J. Jongki VIOOLLÊ RITSEMA C SOKKEN VERLAAGI THEEPRIJZI Schrijf machinehal IN BLOEMENDAAL. /SJUO OEP TOTOQP^FT Dames- en Heeren Mode-artikelen 0 V E B V E: E R. AERDENH0UT. VOGELENZANG. Waar Abraham den mosterd haalt zal niemand lntresseeren. Het ls van heel wat méér belang pulk Paaschbrood te tracteeren. Slechts Franken's Paaschbrood op den dlsch stelt U volmaakt tevreden. Dat FRANKEN'S PAASCHBROOD prima ls heeft niemand ooit bestreden. T 0 0 N E E L. ONTVANGEN BOEKEN. BURGERLIJKE STAND. VAN HIER EN DAAR. GEVONDEN VOORWERPEN. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. AERDENHOUT. HAARLEM. EMSER-WATER advertentién E. VAN DEN BOSI BLOEMENDAALSCHEWEI S. H. STEENMEIJEI Koffiebrande Theehandel 0. TH. DANTÜMA ZIJLSTRAAT 90 - HAAR Continental Schrijfmacli CORRESPONDENTIE. ct. fILTU STEEDS CORRE GEKLEED GAAN? aat dan geregeld uw kleec IITSTOOMEN OF ONTVL hEN EN OPPERSEN LhV" vertrouwen sedert Ao. 1 ■■■■■■■■■■««am, Haarlemsche IJze Gordijnroeden - Behangers-foi Horrengaas - Vlechtwe is een stevig soort wit roggebrood met den heerlijken, pittigen smaak van rijpe rogge. Het kan lang bewaard blijven en wordt dun gesneden. In de betere restaurants dient men het bij erwtensoep, schelvisch en andere schotels. FUN KE bakt het. Het is gemerkt „M. FUNKE". Uw bakker kan het U leveren. Het is niet zacht. Begrafenis Mej. Kalkmanvan Hemert. Het Pannekoekenhuisje. Maandagmiddag is in allen eenvoud begraven op het kerkhof der Ned. Herv. Gemeente te Bloe- mendaal het stoffelijk overschot van Mej. Kalk man. Ds. J. C. v. Dijk, predikant der Ned. Herv. Gemeente en de heer Dankbaar hebben aan de groeve gesproken. Dagelijks worden menschen naar hun laatste rustplaats gedragen, maar 'hier past een enkel woord van herdenken, omdat met mej. Kalkman een traditie van 'Bloemendaal wordt begraven: het eten van pannekoeken in het Bloeinendaalsche Bosch, verbonden met een dag, in ons mooi Bloe mendaal doorgebracht. Dat is lange jaren een traditie geweest, voor 'Haarlemmers, Amsterdammers, voor heel Neder land. En ieder kent het typische huisje aan de Mollaan. De oorlog heeft de klad gebracht in het oude gebruik. Voor pannekoeken voor feestgan gers, was geen meel te krijgen. En na den oorlog is het zoo gebleven en alleen de naam leeft nog voort: het pannekoekenhuisje! Die naam leeft nog in heel Nederland. Nog kort geleden ontving Mej, Kalkman een aanvrage uit Arnhem. Met Mej. Kalkman is een traditie in het graf gedaald en ook het begraven van tradities kan pijn doen. En onwillekeurig vragen we: wat zal er met het typische huisje moeten gebeuren? Zoolang Mej. Kalkman leefde, moest het blijven staan; zoo was het bij den koop van het Bloemendaalsche Bosch bedongen. Maar nu? Zal het moeten vallen door sloopcrshanden? Wij hopen het niet. We hopen dat de gemeente het behoorlijk zal restaureeren en onderhouden, opdat tenminste de woning zal blijven voortleven in de herinnering der men schen, .als het pannekoekenhuisje waarbij in vroe ger jaren onze grootouders neerzaten om te genie ten van de mooie natuur van Bloemendaal en de koeken van mej. Kalkman. ('H. Dagbl.). Vergadering „Bosch en Duin". Vrijdagavond hield de woningbouwvereniging „Bosch en Duin" haar jaarvergadering in hotel Vreeburg. De secretaris en de penningmeester brachten hun jaarverslag uit. Medegedeeld werd dat het geschil met den aan nemer nog steeds niet tot een goed einde is ge bracht. Door sommige leden werd ten zeerste geklaagd over last welke het gevolg is van fouten bij den bouw gemaakt. Aan het bestuur werd in overwe ging gegeven, de hulp van het gemeentebestuur in te roepen, teneinde tot een spoedige oplossing te komen. Op voorstel van het bestuur werd besloten, van de bewoners een extra bijdrage te vorderen van 24.(voorloopig over 1925). De heeren J. Hofland en J. van der Plas werden tot bestuursleden herkozen. De heer P. H. Zweers, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd ver vangen door de benoeming van den heer H. C. Klerk. De heer L. M. Baale zag zich herkozen tot lid van den raad van commissarissen. 'Het aantal bestuursleden werd op voorstel van het bestuur teruggebracht van 6 op 5. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van het gemeentebestuur werd op voorstel van de vergadering bepaald, dat bewoners niet-leden een garantiebedrag zullen storten van 100. De Alb. Thijmlaan eindelijk doorgetrokken Met horten en stooten, af en toe een gedeelte, is ten slotte toch de Alb. Thijmlaan met de Duin- lustparkweg verbonden. 1 April (geen Aprilgrap), werd de laan voor rol lend verkeer geopend, hetgeen zonder ceremonieel geschiedde. Mocht het eens weer gaan regenen en daardoor De Duinlustparkweg weer eens een vijvertje wor den, dan vooral zal men het gemak van deze ver binding gaan voelen. Groente- en melkventers zijn er vooral mee gebaat en behoeven niet meer om te rijden. Het Zwarte pad afgepaalt. Twee keer vier cementen paaltjes, één keer aan den ingang bij de van Ewijckweg en één keer mid den in het bosch, waar Bloemendaal aan Velsen grenst, moeten beduiden, dat dit heuvelachtige boschpad geen rijweg is. De laatsten zijn bij don keren avond niet te zien, aangezien dit duistere HAPTENLt ISTIAVN II y bLOEMENimL OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING- Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 BETER en NIET DUURDER pad niet verlicht is en zullen nog wel eens als struikel- en stootblokken dienst doen. Nuttig zijn ze o.i. heelemaal niet, want het bergachtige in dit pad is reeds een natuurlijke waarschuwing voor hen die gerij besturen. Misschien is het ter verfraaiing gedaan, maar dan heeft men daaromtrent een eigenaardigen smaak. DE LEEUWENHOEKFILM. Voor een groot aantal personen werd de vorige week Zaterdagavond in de Aula van het Kenne- mer Lyceum de bekende Leeuwenhoekfilm afge draaid. De voorzitter van de vereeniging van leerlingen van het 'Kennemer Lyceum sprak er in zijn ope ningswoord zijn groote voldoening over uit, dat zoo'n groot aantal personen aan de uitnoodiging bad gehoor gegeven. Voorts bracht hij zijn dank aan Dr. J. P. Thysse, wien 't gelukt was beslag te leggen op de Leeuwenhoekfilm en die de welwil lendheid had, bij de film een toelichting te geven. Dr. Jac. P. Thysse deelde mede dat een „ouder paar" zoo royaal was geweest een prachtig wer kend bioscoop-apparaat aan het Kennemer Lyceum ten geschenke te geven. Daarna deelde spreker het een en ander mede over Anthony Leeuwenhoek, den beroemden Delft- schen natuurkundige, die met Newton en Chris- tiaan Huygens tot de grootsten van zijn tijd be hoorde, over zijn eigengemaakte microscopen en zijn microscopische onderzoekingen. Met behulp dezer primitieve, maar zeer goed werkende micros copen deed hij verschillende zeer belangrijke ont dekkingen, Zoo b.v. de infusoriëu of afgietseldier tjes, gekweekt door het op water zetten van pe per, kaneel, notemuskaat, kruidnagelen en andere specerijen. Verder ontdekte bij de spermatozoden, de klokdiertjes, de bacteriën, (naar hun vorm ver deeld in coccen, spirillen en bacillen, welke laat sten door middel van hun zweepdraden of ciliën zich kunnen voortbewegen), de azijnaaltjes enz. Ook op 't gebied van kristallisatie deed Leeuwen hoek zeer belangrijke ontdekkingen. 't Resultaat dezer onderzoekingen legde Leeu wenhoek vast in een groot werk. Een exemplaar van dat werk kreeg 't Kennemer Lyceum onlangs ten geschenke van Prof. Lorentz, met welk ge schenk spr. 't Kennemer Lyceum geluk wenschte. Na deze voorafgaande toelichting over Leeu wenhoek en zijn onderzoekingsarbeid, werd de film afgedraaid, waarbij de 'heer Thysse, indien noodig, nog den gewenschten uitleg gaf. 't Kon niet anders, of, wat de film te zien gaf, moest wel een diepen indruk maken op de aan wezigen. En we kunnen ons voorstellen, dat 't microscoop voor Leeuwenhoek een openbaring is geweest en dat hij er toe kwam, om, zooals hij in zijn boek schrijft, er telkens en telkens weer uren lang door te kijken om de veranderingen en de bewegingen van de aardige dierkens te bespie den. Vermelden we ten slotte nog, dat de film werd vervaardigd door de heeren Mol en Seeters en dat zij dat deden met eigen hulpmiddelen en naar eigen vinding, nadat zij in Duitschland op dit gebied door deskundigen met een kluitje in het riet wa ren gestuurd toen zij daar hun licht wilden op steken omtrent de vervaardiging dezer soort films. De verkooping van de Buitenplaats „De Karmel" te BloemendaaL In het algemeene Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht te Haarlem had Maandagavond de verkoo ping bij opbod plaats van de villa „Karmel" met koepel, zomertenten, duinen, hout, bouwterrein en de villa's „Goziena" en „Linnaeus" in Duin en Daal te Bloemendaal te zamen groot 1 68.54 H.A. In 5 perceelen werd geveild. De uitslag van het opbod was als volgt: De villa „Linnaeus" met duingrend, groot onge veer 1200 M2, opbod 10600. De villa „Goziena" met duingrond, groot onge veer 254 M2, opbod 14525. De villa „Karmel" met bosch en duin aan den midden Duin en Daalscheweg, groot ongeveer 7500 M2, opbod ƒ57100. Het bouwterrein aan den Middèn Duin en Daal scheweg, groot ongeveer 2900 M2, opbod 8200. 'Het bouwterrein met koepel en zomertenten aan den Hooge Duin en Daalscheweg, groot ongeveer 4000 M2, opbod ƒ8000.—. De afslag is bepaald op Maandag 6 April a.s. Schoolfilms. Naar we vernemen, ligt het in het voornemen van de Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs, B. en W. van Bloemendaal de wensche- lijkheid onder het oog te brengen van 't meer regelmatig vertoonen van schoolfilms, zijnde de meest practische lessen in Nat. Historie en Aard rijkskunde. De schoolbioscopen in Den Haag en Rotterdam beschikken over opzettelijk voor de scholen opgenomen films, die gaarne ook voor andere gemeente worden afgestaan. Wedstrijden BI. Reddingsbrigade. Op Maandagavond 27 April a.s., zullen in Stoop's 'Bad onderlinge zwemwedstrijden worden gehou den. De wedstrijden vangen aan 9 uur 's avonds. De bedoeling is de behaalde prijzen op een na der vast te stellen avond in hotel Vreeburg uit te reiken en hieraan een feestavond teeverbinden. Het bestuur rekent op de medewerking van alle leden Ingezetenen, die met het werk der B.R.B. sympathiseeren en een of meer prijzen beschikbaar willen stellen, zullen het bestuur daarmede een groot genoegen doen. Het secretariaat is gevestigd bij mej. B. de W.ilde, Z. Stationsweg 17, alhier. De Directeur van hef Postkantoor. De heer J. S. Kniphorst, directeur van het Post en Telegraafkantoor, zal met 1 Mei a.s., om ge zondheidsredenen den dienst verrlaten, en zal dit kantoor hoogstwaarschijnlijk een bijkantoor van Haarlem worden. Alweer een motief voor Haarjem om 'te zeggen dat Overveen heusch bij Haarlem behoort te wor den getrokken. Stoop's Bad. Wij herinneren aan het Haarlemsche Politie Zwemfeest, dat Dinsdag 7 April a.s., des avonds 8 uur in Stoop's Bad zal worden gehouden ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der Haarl. Politie Sportvereeniging. De plaatselijke Haarlemsche Zwemclubs hebben allen hunne medewerking toegezegd en zullen dan ook in verschillende nummers starten. Vooral het Estafette-nummer van dames, heeren, belooft zeer spannen^ te zullen worden. De bekende kampioen schoonspringer, de heer G. B. Hemsing Jr. zal met zijn leerlingen, dames en heeren, een demon stratie geven, terwijl het nummer figuurzwemmen als van ouds onder leiding van den heer Joh. M Schmidt wederom schitterend zal zijn. Religieuzen Kring. Het bestuur van den Religieuzen Kring geeft kennis, dat de afdeeling „Wijkverpleging" onder nummer 26276, aan het Rijkstelefoonnet aangeslo ten is. Ouderavond. Op Maandag 6 April a.s. zal in de O.L. School alhier een ouderavond gehouden worden voor de ouders van leerlingen van bovengenoemde school. Als spreker is aangezocht de heer P. van Mever van Zaandam, die zal spreken over Beroepskeuze. Waar de meeste ouders juist met de keuze van het toekomstig beroep hunner kinderen groote moei lijkheden hebben, daar dit een zaak is die dikwijls een beslissing voor het leven beteekent, twijfelen wij niet of alle ouders, wien dit aangaat, zullen Maandagavond om 8 uur in de O.L. School aan wezig zijn. De Vogelenzangsche straatweg. Sinds eenigen tijd is men bezig met het aan voeren van materialen langs den Vogelenzangsche straatweg, welke benoodigd zijn om de klinkerbe strating door een basaltwegbedekking te vervan gen. Sedert tal van jaren heeft de bestrating van de zen weg zich uitstekend gehouden. Den laatsten tijd werd zij, waarschijnlijk ook al ten gevolge van het zware motor-verkeer, slechter. Van een basalt bedekking koestert men dus hooge verwachtingen. HAARLEM. Modemagazijn C. H. Vogelzang. Het bekende modemagazijn van de fa. C. H. Vogelzang, Groote Houtstraat 128130, is belang rijk verfraaid en vermoderniseerd. Het noopt den voorbijganger als vanzelf een oogenblik stil te staan, om de prachtige etalages te zien, want deze zijn juist het meest veranderd. De twee hoofdingangen zijn nu vervallen, daar voor is in de plaats gekomen één hoofdingang met aan beide zijden rondom sierlijke etalagekasten, terwijl in 't midden een eiland-etalage is gebouwd, waarin de nieuwe Parijsche modellen smaakvol zijn gearrangeerd (geëtaleerd door den 'heer Jan sen). Men kan er rustig rondom loopen en een keus doen uit de talrijke nouveauté's. Ook de paskamers zijn geheel vermoderniseerd en sierlijk, chic en geriefelijk ingericht, evenzoo het interieur van deze inrichting. Over het geheel genomen beschikt deze inrich ting over een belangrijke ruimte, zoodat ieder naar wensch kan bediend worden. Bij de gelegenheid van de opening j.l. Zaterdag werd de ondernemer verrast met een aantal bloemstukken, zoodat het modemagazijn in een bloementuin werd herschapen. De verbouwing werd uitgevoerd door de fa, Willy Schweitzer te Amsterdam, en de electriciteit door de firma Seyffert te 'Haarlem. Den heer C. 'H. Vogelzang onze beste wenschen met deze belangrijke verbetering. worden, om den aftocht van scheidsrechter en (neutrale) grensrechters te dekken. Wie hier de schuldige is zij voorloopig onbe sproken, een feit intusschen is 't dat dergelijke excessen onze sport geen goed doen. Ook Q.S.C., no. laatst der afdeeling was al in 't veld en boekte een nederlaag op eigen grond tegen Helder. Als de Wormerveerders Zondag niet weten te winnen van K.F.C., gaat het er donker voor de tweede-klassers uitzien. 'Bloemendaal heeft thans definitief beslag gelegd op den Schoten-beker, daar de laatste gegadigde, R.C.H., met 62 van hun geel-zwarte stadgenoo- ten verloor. Achtereenvolgens won Schoten van D.W.S. met 31, speelde gelijk met Spartaan, verloor van Bloemendaal met 32, en won thans van haar le klasse zustervereeniging R.C.H. met 62, zoodat de uitlovende vereeniging alleszins tevreden mag zijn met de resultaten. Zondag speelt de club van Kleyn haar eersten degradatie-wedstrijd tegen het sterke Rapiditas te Weesp, voor Bloemendaal ook geen onbekende! De Weespenaren beschikken wederom na eeni- ge jaren van inzinking, over een stevig en goed spelend elftal en wonnen hun eersten wedstrijd voor de promotie-competitie dan ook met 10. We voorspellen Schoten dan ook een zwaren dag, doch met veel goeden wil en een onmisbare dosis enthousiasme kan veel bereikt worden! Good luck, Schotenaren! Niettegenstaande alle pogingen is het heden nog niet gelukt, voor Zondag a.s. een elftal hier te krij gen. Onderhandelingen worden echter nog gevoerd. Mochten deze succes hebben, dan zullen de glas- bijjptten verder hun dienst moeten doen. Bloemendaal II speelt Zondagmorgen, 10 uur, tegen N.F.C. (Nauerna) kampioen harer afdeeling in de 2e kl. Noordh. V.B. De doelverdediger der reserves, A. de Haas, zal dan ter gelegenheid van zijn aanstaand vertrek naar Indië gehuldigd worden. A. C. SPORT. VOETBAL. Langzaam maar zeker loopt het competitie-pro gramma ten einde, en waar in zoo goed als alle afdeelingen en de kampioenen, en de degradatie- candidaten zijn aangewezen, zijn de wedstrijden van weinig belang meer en gaat alles uit als een nachtkaars. In de tweede klasse A, worden Zondag nog twee wedstrijden gespeeld: 'HollandiaA.F.C. en Z.V.V. Alcmaria Victrix, waarna alleen Hollandia W.F. C. nog overblijft. Voor geen der partijen hangt van 't resultaat dezer ontmoetingen iets meer af, zoodat voorspel lingen gevoegelijk achterwege kunnen blijven. De kampioen onzer afdeeling, Zandvoort, speel de Zondag zijn eerste promotiewedstrijd tegen 't Haagsche Quick, dat met 32 won. Er schijnt nog al iets gehaperd te hebben, óf aan de leiding, öf aan de houding van eenige spelers en het publiek. Wie de schuldige is, zal de straf-commissie van den N.V.B. hebben uit te maken,, daar de arbiter, de heer v. d. Dungen, in 't Zuiden als zoodanig een zeer bekende persoonlijkheid, een klacht inge diend heeft ten opzichte van het gedrag van en kele Zandvoort-spelers, die zich niet gedroegen zooals het betaamt. Ook de Zandvoort-supporters brachten na afloop het Quickbestuur in moeilijk heden, zóó zelfs, dat politiehulp ingeroepen moest Haarlemsche Sigarenfabriek J C.Hessen en Zn Haarlem Wij rekenen op een groot aantal medewerksters om ons te helpen, want de titel van Kampioen van Nederland, die ons verleden jaar i4 ontglipt, moe ten wij dit jaar terug winnen. Wij hopen vooral op een flink aantal grootere verkoopsters, daar van Overheidswege te kennen is gegeven, dat geen te jonge kinderen aan straatcollectes mogen deel nemen. Reeds nu kan men zich opgeven aan het Con sultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41 en het beste is mondeling en persoonlijk. Het Dames-Comité voor de Emmabloem-Collecte. Nederlandsch Schoolmuseum te Amsterdam. In de afgeloopen maand Maart noteerde deze instelling 263 bezoeken en 115 aanwinsten. Stadsschouwburg. „Speelt U met mij?" 'Het was een ware verrassing, dit „Spel van Clowns" van Marcel Achard, door het „Vereenigd Tooneel" thans ook te Haarlem gegeven. Het ge beuren, een liefdesgeschiedennis in een circus, wordt ons niet vertoond als een stuk werkelijk heid, als een „tranche de vie" met naar realistisch recept den nadruk hierop: dat het tot in onderdee- len precies zoo in een circus tusschen zulke men schen plaatshebben moet. Neen, de schrijver geeft, om zoo te zeggen, het leven niet dadelijk weer, niet op den man af, maar hij herschept het tot een spel, niet tot 'n circusspel, maar tot circusspel; die heele liefdestragedie zien we als een vertoo ning door clowns, als een clownsnummer van een circusprogramma. Niet als bij een realistisch stuk zeggen we: die clowns zijn ook menschen. Neen, die menschen zijn clowns. Zij vallen niet door de mand, en blijken dan menschen te zijn, zij zijn clowns en spelen hun clownsrol, in een fijnen en vaak zeer geestigen toon, in een echten circus stijl, maar ze zijn juist te ontroerender omdat zij ten slotte ondanks dat alles in den grond toch weer echte menschen blijken. Het tooneel stelt een circus voor. Een piste, een trapees, een ladder, verdere werktuigen. De clown Crockson en de clown Rascasse komen op, maar kunnen niet werken, want ze zijn beiden ver liefd, zeggen ze. Beiden op Isabella de danseres. Dan gaan ze.... spelen, een clownsnummer vol zotte gebaren en kwinkslagen; de twee medemin naars slaan en schoppen elkaar en vertoonen een dwaas duel. Als Crockson later alleen met Isabella is, verklaart hij haar zijn liefde, en om de gunst van het behaagzieke ding te winnen gaat hij haar laten zien wat hij kan, en dit wordt weer een uitmuntend „komisch intermezzo", zooals het in de taal van het circusprogramma heet. Hij danst, hij zingt, hij huilt, hij schiet zich dood met een houten pistool, zij blijft onbewogen, maar als hij, in zijn kostelijke radeloosheid, kunstjes met een kaartspel gaat maken en een hartenaas laat ver dwijnen, is ze opgetogen; ze nadert den man, die zoo met een hart spelen kan en kust hem. Wan neer Rascasse haar op zijn beurt zijn liefde ver klaart, en om indruk te maken van zijn knapheid opgeeft, vraagt ze hem of hij een hartenaas kan doen verdwijnen, wel wetend, dat hij dat toch niet kan, en geeft hem de bons. Terwijl de twee clowns-medeminnaars zich aan elkaar koelen in een nieuw „komisch intermezzo", waarbij ze elkander slaan, schoppen en bij den neus nemen, komt August uit het publiek, en wil meespelen. Hij verklaart op zijn beurt zijn liefde aan Isabella, en hij blijkt daarbij een dwaas-wijze, een dichter, te zijn; al wat hij doet en zegt staat in dien dwaas-wijzen toonaard, en ontroert door fijne ironie. En ze is bekoord door dien dichter; zoo'n zonderlingen tegenspeler heeft ze nog nooit gehad. Ze ondergaat de bekoring der poëzie. De drie clowns vertoonen nu een „komisch inter mezzo", waarbij de nieuwe medeminnaar van de anderen de schoppen en de klinkende klappen krijgt. De verschillende scènes zijn begeleid door mu ziek, echte circusmuziek, met Turksche trom en bekkens; telkens bij een nieuw nummer heeft Crockson met zijn balkende clownsstem geroepen: „Muziek, muziek", maar als na weer zoo'n dwaas wijs liefdetooneel Isabella den nieuwbakken clown en dichter August kust, brult Crockson, terwijl hij met zijn geweldige clowns-platvoeten als een be zetene trappelt, in waarachtige wanhoop nu: „Geen muziek, geen muziek". Dit spel is, als ik in den aanvang zei, een spél in de volste beteekenis een spel vol fijne ironie, vol zin. En het wordt met talent en veel begrip gespeeld. Gaat het zien, gaat het zien. Zoo riepen in vroegere jaren de clowns op de parade vóór hun tent. Gaat het zien, zoo roep ook ik u toe. S. Hij en Zij en hun kind. Een boek voor jonge echtgenooten en voor allen die de toekomst moe ten maken. Gelukkig Moederschap en de verhou ding van man en vrouw in het huwelijk, door Dr Marie C. Stopes. Uitgave van J. M. Meulenhoff te Amsterdam. Kamertjeszonde, door Herm. Heyermans. Her inneringen van Alfred Spier. Uitgave van Em. Querido te Amsterdam Naar de Ontwapening! Tekst van het ontwerp- ontwapeningswet op 3 Maart j.l. door de Soc. Dem. Kamerfractie aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal aangeboden. Prijs 15 cent. Uitgave N.V. „Ontwikkeling", Uitgevers-Maat schappij, Keizersgracht 376, Amsterdam. Revolutionaire Woorden van Jezus en anderen, door Mr. J. Reitsma. Prijs 20 cent. - Uitgave N.V. „Ontwikkeling, Keizersgracht 376, Amsterdam. BEVALLEN: C. G. Hijlenhoedde Jong, z.; K. KokHos, d.; Ch. B. van der Aarvan den Steijle, d. GETROuWD: D. G. Swanenburg de Veije en J. L. Alta; K. Huijsinga en C. Kroner. OVERLEDEN: G. Ch. E'ggens, 75 j.; A. J. van der Putten, 71 j.; G. J. van Ooijen, 1 j.; M. Kok, 2 dagen. EMMABLOEM-COLLECTE 1925. De groote dag nadert alweer voor den wedstrijd om het kampioenschap in ons land om de grootste opbrengst der Emmabloem-collecte, ten behoeve van den algemeenen strijd tegen de Tuberculose. In ons gebied van tuberculose-bestrijding „Haar lem en Omstreken" zal de Emmabloem-collecte worden gehouden op Woensdag 29 April a.s. Terug te bekomen bij: M. v. d. Veldt, Hendrik Roozeniaan 8, Overveen, een zilverbon; A. Wol- ters, Pres. Steijnstraat 33, Schoten, een Engelsche schroefsleutel; Post, Schulpweg, Aerdenhout, een schop; K. Moerman, v. Stolbruglaan 19, Aerden hout, een motorzadelkussen; A. Willemse, Voge- lenzangscheweg 6, Vogelenzang, een zilveren hor loge; Loomeijer, Rampenlaan 81, Overveen, een broche; Boorsma, Zandvoorterweg 29, Aerdenhout. een Engelsche sleutel; v. Oirschot, Sparrelaan 1. Aerdenhout, een paar kleine sleuteltjes; Hendriks. Rollandspad 19 Overveen, een fluitje; Heil, Kle verparkweg 133, Haarlem, een rijwielbelasting-1 plaatje 1925; J. Termaat, Dompvloedslaan 35, Over veen, een vilten hoed; J. Biersteker, Rijksstraat weg 28, Santpoort, een electrische rijwiellantaarr de Jong, Heuvelweg 1, Bloemendaal, een riem;| 'Hoogestein, Stoel's Hofje 10, Bloemendaal, een I Engelsch leesboek; v. d. Berg, Zomerzorgerlaan 24,1 Bloemendaal, een medaille; L. Pouwer, Lage Duir| en Daalschweg 1, Bloemendaal, een handzaag; Ko ning, Harmenjansweg 44, Haarlem, een rijwielbc-| lastingplaatje 1925. Aan het bureau van politie te Overveen, eer| ceintuur; een spatlap; een kinder handschoen twee boeken: Thomas a Kempis en Thomas Morus I een handbeschermer van een rijwiel; een moer-| sleutel. Zondag 5 April. NED HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uufl Ds. J. C. van Dijk, 10 April (Goede Vrijdag) voorm. 10 uur. Ds. J. C. van Dijk Bevestiging nieuwe leden. 's Avonds 7 uur, Ds, J. C. v. Dijk. Heilig Avondmaal. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara| natha", des voormiddags '10 uur, De heer Fred. K. Beekman, Adj.-Directenl der Herv. Stadszending, Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uu:| Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur, dezelfde. LOCAAL OPENBARE SCHOOL, voorm. 10 uuf De heer K. Koopman. „RELIGIEUZE KRING" Aerdenhout—Bentveli| Vereenigingslocaal Eikenlaan 5, v.m. 10.30 Dr. F. W. A. Korff, Herv. Pred., Heemsteil'| VEREEN. VAN VRIJZINNIG HERVORMDE v.m. 10 uur, ingang Jacobstraat. Ds. A. Trouw, bevestiging te Santpoort. Het reeds zoovele eeuwen oude geneesmiddel verheugt zich nog steeds in de bijzondere bel»1 stelling van hen, die lijden aan Hoest, verko»', heid of andere aandoeningen der Slijmvliezen I Dierenarts Schoterslngel 117, Tel, Spreekuur: 1—2.30 en WORDT GEGEVEN DO Gedipl. Verpleger, Noorder Stationsweg 2 b.z.a. voor verpleging van legerige en hulpbehoevend' tiënten. Verzorgen en ver! van wonden. Na-behandelin uit het ziekenhuis ontsla Afleggen van overl. Geeft i tingen alléén op medisch schrift. GROOTE HOUTSTRAAT TEL. 10156 - HAARLE Wij zijn vertegenwoordiger: prijzen vanaf 290 gulder t Ziet onze etalage. Tevens verti woordigen wi; de CORONA 1 WRITER met drie- en vier toetsenbord 170 en 200 guide SENTA Schrijfmachine 125 gi IMPERIAL de Engelsche S( machine 220 en 290 gulden. TORPEDO Schrijfmachine va Wellwerke Frankfort 250 gr MERCEDES Schrijfmachine 331 Het zal U hieruit blijken c I bij ons niet alleen groote teering vindt, maar ook dat U elke beurs iets bij ons kunt vi: Wij noemen nog niet eens de Rebuiltmachines, tweede han gebruikte machines die wij me hebben aan te bieden. Reparatie-Inrichting voor alle me Onderdeelen steeds voorhandc (ZIJLSTRAAT 90 - TELEFOON Het artikel „Amateurskiekjes" en eenige inge-l zonden stukken moeten wegens plaatsgebrek toll ons volgend nummer blijven liggen. REDACTIE! Anegang 17, Tel. 12685 WOL EN KATOEN NIEUWSTE DESSINS Bij 3 paar 10 korting ■«•Oude Gracht 11. Tel. 10382,1C Schoterweg 54 - Telefoon 1279 vanaf 5 ct. p

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2