De Hoover J. Jongki VIOOLLl 'iSfê&fQCCde goedkoopste LINCOLN de meest vol maakte Een bezoek aan het Theater „Tuschinski" E. VAN DEN BOS Tandheelk. Klini Alle standen eten Funke's Roggebrood Dames- en Heeren Mode-artikelen BETER en NIET DUURDER [XUQ OEPKE*> rroTOORAXET Importeur: N.V. Haarletnsche Auto Centrale, Stationsplein, Tel. 11094 Klop=Veeg=Zuiger DE HOOVER Klop-Veeg-Zuiger Officieele Hoover-Agenten: VOS ROÜWENS, Smedestraat 28, Tel. 15497-22156 ADVERTENT1É1S BLOEMENDAALSCHEWE 25 KORTE SPAARN KUNSTTANDEr Gevraagd en Aangeb omdat het zulk een smakelijk en stevig voedsel Is; omdat geen enkele boterham zoo lekker smaakt als een boterham met Funke's Roggebrood en omdat het onmisbaar is tot het behoud der gezondheid. Om teleurstelling te voorkomen moet U naar het merk zien op de bovenkant van het roggebroodje. Lekker roggebrood is altijd gemerkt: „NI. FUNKE". de kunstmatige duinen zijn er, aan het in orde ma ken van het terrein en de beplanting daarvan, is men ook al bezig, zoodat men nu reeds een kijk heeft op hetgeen hier zal worden tot stand ge bracht. Opmerkelijk is hoe nu reeds door menig Bloe mendaler zoo af en toe „geneusd" wordt in welk stadium de werkzaamheden zijn gekomen, terwijl hier toch in overvloed te genieten valt van schoo- ne plekjes en mooie boschgezichten. Het blijkt dat de belangstelling tamelijk groot is, dat de ver wachtingen hoog gespannen zijn en Bloemendaal meeleeft met den aanleg van dezen zoo bijzonde ren tuin. Ouderavond. In de gemeentelijke Mulo-school aan den Vij- verweg werd j.l. Dinsdagavond wederom een ouderavond gehouden. De heer H. G. Cannegieter uit Haarlem, schrijver o.a. van het zoo bekende boek „Kind en Mensch", had zich bereid verklaard een korte voordracht te houden. Nadat door het hoofd dezer school, den heer IJzerman de zeer vele aanwezigen een welkom was toegeroepen was het woord aan den heer Cannegieter. De spreker had tot onderwerp gekozen: „Ken nen wij onze kinderen?" „Opvoeden is op zijn minst even moeilijk als tuinieren", aldus begon spreker zijn rede. „Terwijl geen tuinman aan den arbeid zal gaan zonder zich eerst voldoende kennis omtrent zijn planten te hebben eigen gemaakt, meent menig ouder echter, dat hij louter door zijn ouderschap reeds tot op voeden bevoegd is. Niets is minder waar dan dit. Stellig bestaat er een ouderlijke intuïtie, die vooral door de liefde tot het kroost wordt ver sterkt, maar deze kan, zoo kennis ontbreekt averechts werken. Het is geenszins moeilijk, een voorbeeld te geven. Hoeveel onwetende moeders uit den boeren- of arbeidersstand hebben het ge bit hunner kinderen bedorven, door ze te voeden uit een zuigflesch, waaraan ze zelf eerst met haar carieuzen mond hadden gezogen. Teerhartige moeders hebben hun kleuters zoet gehouden met een in brandewijn gedrenkt dotje; hebben ze ang stig gemaakt met den boeman en ze in bedwang gehouden door ze te dreigen met vader; hebben ze liegen geleerd om hun straf te ontloopen bij meester; hebben ze louter uit liefde verwend, vertroeteld, bedorven naar lijf en ziel! En heusch, dit geschiedde alles om bestwil. Kennis omtrent kinderen is bij de opvoeding eerste vereischte; de machinist, die zijn locomo tief liefheeft, kan haar niet besturen zonder elk raadje en elk naadje te kennen; de geleerde, die de wetenschap liefheeft, zal met elk der duizende deelen uit zijn boekenkast op de hoogte moeten zijn; de vader of moeder, die het kind liefheeft, zal de geheimen der kinderziel moeten doorgron den. .Kennen wij onze kinderen?", deze vraag is derhalve geenszins overbodig en uiterst belang rijk. Het is echter geen vraag, waarop onmiddel lijk een bevestigend of een ontkennend antwoord volgt. Als ik haar hier tracht te beantwoorden, dien ik te beginnen, met de vraag te ontleden. Wie zijn „onze kinderen" en wie zijn „wij". 'Nog kortgeleden hebben wij het relaas gelezen omtrent de Amerikaansche milionairszoontjes Loeb en Leopold, die louter uit verveling en ge blaseerdheid er toe overgingen, om hun speel makker open te snijden en uit elkander te halen, alsof het horloges of speelgoed-locomotiefjes wa ren. Tot zooiets zullen uw kinderen allicht niet vervallen, niet omdat zij zooveel braver of beter zijn, maar omdat hun maatschappelijk milieu zich niet tot dergelijke verdorvenheid leent. Als tegenhanger gaf spreker de levensschets van een kleine lompen-proletariër, zooals Léon Frapié die beschrijft in zijn „Vertellingen rond de bewaarschool". Ook die ellende zou, aldus spreker, Goddank, uw kinderen niet kunnen overkomen. Maar het zijn toch „kinderen" evengoed als Loeb en Leopold „kinderen" zijn geweest. „Kennen wij onze kinderen", wil dus, om te be ginnen, zeggen: „Kennen wij het milieu onzer kinderen?" Want de omgeving, waarin zij worden opgevoed, is van het allergrootste belang en ver klaart veel van de eigenaardigheden, die wij bij de verschillende exemplaren der jeugd waarne men. Na aldus het kader der kinderkennnis te hebben geschetst en ook op het belang van de familiege schiedenis in verband met de erfelijkheid te heb ben gewezen, behandelde spreker de uitingen van het kind door taal en gebaar, en herinnerde er aan, hoe weinig de ouders vaak van die teekenen begrijpen. Een vergelijking met de gedachten-, voorstellings- en uitdrukkingswereld van den wilde en den oermensch zal hun kind hierbij kunnen helpen. Bovendien maakte spreker opmerkzaam op het nut, dat de weergave van kinderleven door roman schrijvers en kunstenaars voor de kinderstudie kan hebben. En ten slotte 'hield hij een beschouwing over jeugdherinneringen, waarbij hij waarschuwde tegen de onjuiste reproductie, die volwassenen in hun verbeelding omtrent den kindertijd bewaren, omdat het schaamtegevoel hun de belangrijkste bestanddeelen vaak heeft doen vergeten. „Wanneer", aldus eindigde spreker, „wij al het ons ten dienste staande materiaal naar den eisch gebruiken, zal het ons ondanks onze gebrekkige hulpmiddelen kunnen gelukken, ons eenigszins een beeld te vormen van hetgeen in de ziel onzer kin deren omgaat". 'Nadat de spreker zijn rede geëindigd had wer den nog enkele opmerkingen gemaakt of vragen gesteld door een paar aanwezigen, waarna door den Voorzitter van de ouder-commissie, den heer Dr. van Esveld, namens de luisteraars, den bijzon deren dank werd gebracht aan den spreker voor zijn prachtige rede niet alleen, doch werd hem tevens te kennen gegeven dat een herhaling van dezen avond zeer op prijs zou worden gesteld. Het Muziekconcours, hetwelk gehouden zal wor den op 'Hemelvaartsdag en den daarop volgenden Zondag op het terrein van den heer Laan in de kom van Duin en Daal, belooft iets te worden voor onze gemeente. Het is van algemeene bekendheid dat Bloemen daal ontzettend veel natuurschoon biedt, zoodat verwacht mag worden dat de toeloop van vreem delingen groot zal zijn. De ligging is ook tamelijk gunstig, daar boottochten evengoed kunnen wor den georganiseerd als bij plaatsen welke aan het water liggen. De verbinding HaarlemBloemen daal en HaarlemOverveen is van dien aard, dat, mist men z'n dubbeltje maar gereed wil houden, voor eenig oponthoud men niet 'bang behoeft te zijn en wellicht is de tramdirectie geneigd om in- plaats van een 8 minutendienst op die dagen een 5 minutendienst in te stellen. Ook de autobussen zullen het hare er wel toe bijdragen om het ver keer zoo goed en zoo volledig mogelijk te doen plaats vinden. Inmiddels zit het Bestuur ook niet stil. De Feest commissie is in sub-commissies verdeeld en deze zijn reeds met de voorbereidende werkzaamheden begonnen. De sub-commissies bestaan uit de volgende da mes en heeren: Financiëele Commissie: Mevr. LioniJungblut en de heeren D. Klay en H. J. Meijer. Redactioneele Commissie: de heeren K. Tinholt, A. Eikelenboom en R. v. d. Pol, Terrein-Commissie: de heeren Mr. J. Bierens de Haan en H. Rosemalen. Commissie van Ontvangst: Mevr. Cohen Ter vaart, Mej. Chr. B. J. Haarman en den heer H. M. Guddee. Reeds is de financieele commissie met haar werkzaamheden aangevangen en heeft bij alle in woners een circulaire laten 'bezorgen voor eenige financieele medewerking. Laten wij hopen dat de resultaten schitterend zullen zijn en dat wij in ons volgend nummer kun nen mededeelen dat de financieele commissie over de uitkomst tevreden is. De buitenplaats „Karmel". Maandagavond werden in het Algemeen Ver kooplokaal aan de Nieuwe Gracht bij afslag ge veild: Perceel I: villa „Linnaeus" met circa 1200 M2. duingrond; Perceel II: villa „Goziena" met circa 1254 M2. duingrond; Perceel III: villa „Karmel" met bosch en duin aan den Midden Duin en Daal scheweg, groot circa 7500 M2.; Perceel IV: het bouwterrein aan den Midden Duin en Daalsche weg, groot circa 2900 M2.; Perceel V: het bouw terrein aan den Hooge Duin en Daalscheweg, groot circa 4000 M2. De villa „Linnaeus" werd opgehouden voor 10610.de villa „Goziena" voor 14525.en de villa „Karmel" voor 37140. Het bouwterrein aan den Midden Duin en Daal scheweg, werd verkocht aan den heer J. P. G. Koch, voor 8230.en het bouwterrein aan den Hoogen Duin. en Daalscheweg aan den heer J. G. Opbroek q.q., voor een bedrag van 8200. J HAPTLNUIST1AVN v> I BLOEMENDAL IOPNAMEN IN EKjEN OMGEVING Mr. P. Tideman. Den 29sten Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer mr. P. Tid^man, advocaat en procu reur te Haarlem, gepromoveerd werd tot doctor in de Rechtswetenschap. Een belangrijke gift. Door den heer J. Nienhuys alhier, zal de afdee- ling van den Nederlandschen Protestantenbond al daar in staat worden gesteld een nieuwe kerk te bouwen. De heer Nienhuys zal het geheele gebouw aan de af deelingen schenken. Waar de kerk zal komen en hoe ze zal worden gebouwd is nog niet bekend, daar nog over de plannen gesproken moet worden. Eerste lustrum. De afd. (Bloemendaal van de Vereeniging der Ncderlandsche Padvinders viert op Dinsdag 14 April haar 5-jarig bestaan met de opvoering van een revue „Dat bestaat niet" in den Stadsschouw burg te Haarlem aan het Wilsonplein. Onze telefoonmisère. „Komt u dan zelf eens kijken, dan kunt u zich overtuigen dat het niet de schuld is van het bedie nend personeel", was het antwoord van den Direc teur van ons telefoonkantoor, toen ik hem vrij on beleefd iets toevoegde over de telefoonbediening. En daar dit antwoord niet onvriendelijk klonk wipte ik even over en was de heer Zweers, waar nemend Directeur, zoo vriendelijk mij rond te ge leiden door het gebouw, waar het nieuwste te zien is van hetgeen het menschelijk vernuft heeft we ten tot stand te brengen. Bij den ingang viel ons oog direct al op een vol ledig electrisch station. Dit moet dienen om in de eerste plaats de stroom om te werken, doch daar naast om het heele bedrijf te laten functioneeren, ook al zou er aan de buitenkabels of bij het P.E.N. een storing zijn. Een kamer vol met geladen accu mulatoren welke automatisch hun diensten gaan verrichten zoodra de toevoer van buitenaf ge staakt wordt, zoodat er geen minuut storing is, gaf ons' te zien hoe alles wordt bedacht om dit ingewikkelde organisme aan te passen aan den geest van den tijd. Dan komen we bij de tafels waar 3 of 4 dames, al naar gelang van de drukte, bezig zijn met een snelheid welke aan het ongelooflijke grenst, ver bindingen tot stand te brengen of te verbreken. 4 uur achtereen wordt door hen gewerkt, zonder hoegenaamd met elkander te kunnen spreken en alleen dan zich even te kunnen verwijderen indien de dienst het toelaat of zij vervangen kunnen wor den. Tusschen die 6 of 8 armen, die maar steeds grij pen en grijpen worstelt een ingenieur die elke storing zoo vlug mogelijk tracht te herstellen om het publiek toch maar tevreden te stellen. Want een worsteling is het. Het is niet de oude toestand, het is niet de nieuwe toestand, het is half automatisch, dus haLf. Daartusschen enkele menschelijke machines die zich maar moeten aanpassen aan dit zenuwsloo- pende werk en daarvoor niet den dank ontvan gen van het „geachte" publiek, doch afgesnauwd worden, fijntjes 'beleedigd worden, en daardoor steeds in een stemming verkeeren van „hoe kan ik de abonné's tot tevredenheid stemmen". Denk niet dat zij er aan gewoon raken onheusch behandeld te worden. O neen, zoolang men gevoel heeft, zoolang is men erkentelijk voor een goed woord en teleurgesteld door een verkeerd woord. Wij vroegen nog hoe het mogelijk was dat men soms geen gehoor krijgt. Dit heeft twee oorzaken. Op drukke momenten kan het gebeuren dat alle stoppen bezet zijn, zoodat men wel ziet dat iemand om aansluiting verzoekt doch geen stop vrij heeft om te kunnen antwoorden en dus de abonné gaat denken, „ze slaan geen acht op mijn verzoek", doch ook kan het gebeuren dat het in stille uren nog tamelijk druk is, zoodat er niet voldoende be dienend personeel aanwezig is en men even moet wachten. Op de bovenverdieping zit het „ruggemerg". Daar ziet men duizenden radertjes in beweging, van een groot aantal toestellen, daar ziet men kleine gloeilampjes welke je precies vertellen of alles goed functioneert, daar ziet men een ontel baar aantal draden, netjes gerangschikt en ver deeld en daartusschen krioelen eenige tientallen vingers van jonge schrandere mannen die met een beslistheid alles bekijken en becontroleeren alsof het 't meest gewone alledaagsche werk is, waarbij de hersenen bijna kunnen worden uitgeschakeld. Gelukkig nadert het werk zijn voltooiing en over 'n paar maanden hoopt men ongeveer gereed te zijn, zoodat dan voor ons, Bloemendalers, alle leed geleden is en wij op de meest moderne wijze ver binding met elkaar kunnen krijgen. Bij het heengaan, na den Directeur bedankt te hebben voor zijn bijzondere welwillendheid, voegde ik de woorden: „de dames zullen uit mijn mond geen onbeleefde woorden meer hooren!" Een belangrijk punt in onze gemeente heeft weer een groote verbetering ondergaan. We bedoelen de 'hoek waar Pension Ipenhove aan den Harten- lustlaan gevestigd is. De eigenaar, de heer Erlings, die als pension houder een bijzonder goede reputatie geniet, heeft door het aanleggen van een terras voor zijn gebou wen niet alleen zichzelf, maar ook de gemeente een grooten dienst bewezen. Hij heeft moeite, noch kosten ontzien, binnen zeer korten tijd een chaos in een mooi geheel te herscheppen. Natuurlijk was dit in de eerste plaats eigenbe lang, en na een méér dan vluchtige bezichtiging blijkt ons inderdaad, dat Iepenhove aan aantrek kingskracht niet weinig gewonnen heeft. Maar ook de gemeente is bij deze verbetering gebaat. Het complex gebouwen immers in de on middellijke nabijheid van station Bloemendaal, op een mooi, en bovenal nog landelijk punt gelegen, zal door de verbeterde entourage, den bezoekers van Bloemendaal meer opvallen dan ooit, en de eerste indrukken (de eerste indrukken zijn de bes ten) van de besten doen zijn. Van officieele zijde blijkt het streven van den heer Erlings ook opgemerkt te zijn: de voetpaden hebben een goede beurt gehad, en sluiten zich thans keurig bij het geheel aan. Geheel tevreden zouden we zijn, indien Publieke Werken nog een stapje verder ging, en de laatste gedachten aan de oude vuilnisbelt deed verdwij nen, door den hoek, waar thans het gebouwtje van het „P.E.N." staat, definitief te doen ontruimen van vuilnis en afbraak, dat daar steeds een tijde lijke „laatste rustplaats" vindt. Wel is dit vuilnisbergplaatsje door heestergewas zooveel mogelijk gecamoufleerd, maar de omwo nenden zijn hiermede niet gebaat en zullen met blijdschap 'het oogenblik begroeten, waarop ook dit ontsierende (en on-hygiënische) plekske ont ruimd en opgeknapt wordt! OOOOOOOCOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOO TE AMSTERDAM Wanneer U de Hal van dat Theater binnen komt, vraagt U zich af, waarom blijft dat kostbare tapijt er uitzien als nieuw? temeer omdat er dagelijks eenige duizenden bezoe kers met vuile schoenen naar binnen gaan. Welnu! reinigt daar iederen dag het tapijt grondig, en zorgt dat het ingeloopen zand wordt ver wijderd, wat dan ook het slijten van een tapijt voorkomt (waarin een gewone stofzuiger faalt). Schrijf of telefoneer om 'n demonstratie aan de WIJ LEVEREN OOK OP GEMAKKELIJKE BETALINGSCONUTIEN Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Het op de laatst gehouden bestuursvergadering voorloopig vastgestelde programma van den Bloe mendaalsche Reddingsbrigade luidt: Afvalwedstrijden voor dames en heeren. Ver voer van een drenkeling voor dames en heeren. Wedstrijden rugzwemmen voor dames. Wedstrijden popduiken voor heeren. Wedstrijden bordjesdui- ken. Hardloopen door 't water voor ongeoefenden. De jury zal bestaan uit Mej. Van Es en de r.ee- ren A. J. Meyerink, J. Wapstra, en E. W. A. van Nederhasselt. De uitreiking der prijzen zal plaats hebben op den feestavond, welke gehouden zal worden op Zaterdag 9 Mei in hotel Vreeburg alhier. Verschillende firma-'s buiten Bloemendaal zon den reeds een aantal prijsjes en prijzen, bestemd voor de bezoekers van den feestavond. Bloemen daalsche- en Overveensche firma's worden vrien delijk verzocht dit goede voorbeeld te volgen. De verschillende attracties, welke aan den feest avond verbonden zullen worden, wettigen de hoop, dat het een gezellige avond belooft te worden. Leden der brigade en hun huisgenooten, benevens een aantal gasten, zullen vrijen toegang voor den feestavond hebben. Tot afgevaardigden naar de op 19 April te hou den algemeene vergadering van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, werden aange wezen de heeren A. J. Meyerink en J. C. de Vries. De Tweede Kamer-Verkiezingen. De afd. Amsterdam van de Democratische Partij, heeft op de candidatenlijst o.m. de naam geplaatst van H. F .Tillema, alhier. Uit balloorigheid dat er dit jaar heelemaal geen ijs is geweest, zoekt de jeugd de rolschaatsen maar op en zwiert rustig op de effen banen der Korte Kleverlaan. Nu is het tijd voor de schoonmaak. Huismoeders zijn druk in de weer alles ondersteboven te halen en hunne woning van boven tot onder .een goede beurt te geven. De schilders zijn eveneens druk bezig om woningen van buiten een opknappertje te geven. Dit is ook geschied met de Chr. werk manswoningen aan den Boschlaan. Deze zijn weer opnieuw geverfd en de frissche kleuren maken dat de woningen er wederom vernieuwd uitzien. Het schilderwerk aan bovengenoemde 'huizen is volbracht door den heer W. J. Romp, huis- en decoratieschilder alhier. HAARLEM. Luxor Theater. De directie van het Luxor Theater geeft deze week een interessant Paasch-programma. Het hoofdnummer is getiteld: „Noem den man", naar den beroemden roman van Hall Caine „The master of man". De dagbladen schreven reeds dat deze casmo- politanfilm bijzonder goed geslaagd is. Uitmuntend vooral is Corad Nagell als rechter Stowel en goed is Mea Busch als de ongelukkige Bessie. De fotographie van deze film is zeer mooi; het geheel werkt er toe mee dat de inhoud van de roman van dezen bekenden schrijver precies wordt vertolkt. Zfe advertentie. SPORT. VOETBAL. Bloemendaal trok Zondag naar Schiedam, om daar een vriendschappelijken wedstrijd te spe len tegen het al-oude HermesD.V.S. Succesvol werd de tocht nie't, daar onze plaats- genooten de grootste nederlaag in dit seizoen van de Jeneverstad-menschen te slikken kregen. Een belangrijk excuus, is echter aanwezig, in de groote onvolledigheid. Bakker, Sunter en Kopjes Niemann ontbraken op het appèl, zoodat met een even merkwaardige als zwakke combinatie de strijd werd aangebonden. Vooral onze verdediging, anders het sterkste deel van het elftal, speelde ver beneden vorm, en kon dan ook den geheelen mid dag geen vat krijgen op de snelle, goed combinee- rende voorhoede der blauw-witte tegenstanders, waardoor Beyk in 't doel, die overigens hield wat te houden was, heel wat moeielijke situaties te beheerschen kreeg. Het spel van onze voorhoede, waarin drie inval lers (de opstelling was van links naar rechts: R. Strik, M. Jansen, P. Parson, H, v. Beem, J. Cassee) was zoo doorzichtig, dat de verdediging der tegen partij het zeer gemakkelijk had, en bijna eiken aanval den kop in wist te drukken, zonder boven matige inspanning. Slechts één behoorlijk schot werd gelost; het leder sprong echter van den bin nenkant der paal weder 't veld in, waar natuurlijk voor verdere expeditie zorg gedragen werd. De uitslag 40 is niet geflatteerd, en geeft de verhou ding juist weer. 19 April a.s. brengen de menschen van Dr. Ris hier een tegenbezoek. Hopen we, dat een volledig Bloemendaal revanche zal nemen! 2e Paaschdag ontvangen we bezoek van de oud- Amsterdamsche tweede klasser O.D.E., een elftal, dat momenteel in haar afdeeling een behoorlijke plaats inneemt, en dat een snel en aantrekkelijk spel vertoont. De .witten dienen haar taak niet te licht op te vatten willen ze weer eens een over winning bevechten, wat voor de reputatie hard noodig is. Schoten omzeilde een lastigen klip, en wist na hard werken Rapiditas in Weesp met 10 te slaan. A.s. Maandag komt Zeist bij de geelzwarten op bezoek. Weten Kleyn c.s. dezen wedstrijd, die waarschijnlijk op het R.C.H.-terrein gespeeld wordt, te winnen, dan maken ze een groote kans voor de 2e klasse behouden te blijven, wat we het sympathieke elftal van harte gunnen. Q.S.C. wist haar tweede degradatiewedstrijd van •K.F.C. te winnen, waarvoor Helder in deze com petitie er 't best voor komt te staan. Het vijfde elftal speelt Maandagmorgen zijn laat- sten wedstrijd tegen H.G.S.C. II, en dient te win nen (waaraan we niet twijfelen) om definitief van de derde plaats op de lijst verzekerd te zijn. A. C. MUZIEK. Door de Haarlemsche Bachvereeniging en de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst (Afd. Haarlem), zal een Buitengewoon Concert gegeven worden. Uitgevoerd zal worden de „Matthaus Passion" van Johann Sebastian Bach voor Soli, Dubbel Koor, Jongenskoor en Dubbel Orkest, in de groote of St. Bavo Kerk te Haarlem, op Maandag 13 April 1925, (2en Paaschdag) des namiddags te 2 uur. Medewerking zullen verleenen: Mevrouw A, I NoordewierReddingius, sopraan; Mevr. Suze Lu- ger, alt; den heer Carl Erb, tenor; den heer Max Kloos, bas; den heer Jac. Pb. Caro, bas; den heer Francis Koene, viool; de heeren Cor Kwant en Barend Renden, fluit; de heeren Joh. Vink en F. Pels, hobo en oboe da caccia; den heer George Robert, orgel; den heer Phons Dusch, clave cem balo. Koor en Orkest: De Zangvereeniging der 'Haarl Afd. van de Mij. tof Bevordering der Toonkunst, Het Utrechtsch Stedelijk Orkest en Een Knapen- koor (Directeur de heer Henri Pielage). Het geheel staat onder leiding van den heer I Evert Cornelis. UITGAAN. En als de ster bleef stille staan. De directie van de N.V. Ver. Rotterdamsch-Hof- I stad-Tooneel heeft besloten Zaterdag, hedenavond, in den Stadsschouwburg een eerste opvoering te komen geven van: „En als de ster bleef stille staanhet algemeen geprezen stuk van dit seizoen. Dit is ten tooneele gebracht door Cor van der Lugt Melsert. In dit stuk treden op de dames: Annie v. d. Lugt Melsertvan Ees, Rie Gilhuys, Juliëtte Roos, Mien LandheerTels, Joekie Broedelet, Ans van der Naaten en de heeren Cor van der Lugt Melsert, Anton Roemer, Hans van Ees, Jacques Reule, Piet I Bron, C. Dommelshuizen, Eduard Palmers, Jan van der Linden e.a. Décors van Frans van der Kooy. De costumes zijn vervaardigd onder leiding van mevrouw M. den Hertog. De boerencostumes zijn van de firma Mulder te 'Utrecht. De eeuwige baby. 2den Paaschdag geeft de N.V. „Het Schouwtoo- neel", directie Adr. v. d. Horst en Jan Musch, in den Stadsschouwburg de eerste opvoering van het oorspronkelijk Nederlandsch blijspel „De Eeuwige Baby" door Herman Middendorp. 'De schrijver heeft de stof voor zijn blijspel geno men uit het moderne leven. De behandeling is te luchtig om van een satyre te kunnen spreken, maarl een comedie de moeurs is het in meer dan een opzicht wel. „De Eeuwige'Baby" heeft geen andere pretentie I dan te willen zijn een amusant blijspel. Dronk men vroeger 's avonds na de thee een g'as wijn of bier, thans is het VICTORIA-WATER Oberlahnstein. dat vermengd met Sinaasappel, Citroen of Liwo nade-siroop een verrukkelijken avonddrank g' Voor huishoudelijk gebruik bizonder aanbevok'| in Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 ets. Dierenarts Schoterslngel 117, Tel. Spreekuur: 1—2.30 en WORDT GEGEVEN DC Spreekuur 10—12 en 2— Maandag- en Donderdag 7—9 uur. GEVRAAGD een nette om in liet vak opgeleid te w KENZEN's RIJ WIELHA1 Verbindingsweg, Bloemend: voor terstond, Mei en lat noodhulp en voor vast H en Duitsche Keukenmeisjes, I boden als Meid alleen, T Meisjes, Dagmeisjes, Werksi Mannelijk Personeel. Adres of brieven: HAE Groote Houtstraat 133 rd. Gezocht in 't dorp Bloem een klein Bouwierrein, b.v van tuin, stand onverschillig, biedend voor perceel ca. 6- Steller zou willen ruilen groot perceel Bouwterrei 4000 M3. op prachtig punt ii vooruitgaand dorp (pre Utrecht) op 5 minuten van station. Aanbiedingen onder No. Bureau van dit blad. Het Bestuur der HAARLEMS ORKESTVEREENIGING i hierbij bekend, dat zij, die zie ingang van het seizoen (1 Oc 19251926) als lid opgeven de H. O. V., toegang kunner krijgen voor de resteerende 1 concerten voor het loopende si 1924-1925 voor de helft van di tributie, dus: voor een Hoofdkaart (onperso voor 1 heer en 1 dan 2 dames f voor een Heerenkaart voor een Dameskaart; Alles verhoogd met 20 p( stedelijke belasting. Aanmelding schriftelijk bij administratie, Verlengde Woi manstraat 82, Haarlem. FRAGM EN De gelegenheidsi Een aardig boekje is dat „Meester Vindevogel" (uitg. E dam 1924). Hier volgt de inleic ongetwijfeld er foe zal brengci willen lezen en derhalve het Boven, in het onbewoonde, achterkamerken, met zijn tec gen vlak onder het vensterke; de linnen gordijntjes angstvall; had Meester Vindevogel er d zitten werken, gebogen onder dit stuk weer eens mislukkei Niet om het gedicht zelf voc gouden jubilee van vijftig-jaai te doen geweest. Dat had hij, den eigenste Marus, de oudste zoon uit komen bestellen, in de keuke van de lamp, met een echt p geut op t papier laten vloc Vindevogel kende ze al lanf binnen en van buiten, den ooi wijveken alsmede de smakel; van hunnen oven. Maar ''t overschrijven nadic papier in van die sierlijke le en h.ri teekenen en verwen eereboog daar omheen, iets v schrijversleven zoon fijn beh dat was dezen keer, met dien die sedert een maand of twe zijn oudemenschenlijf rillen martelie geworden. Twee proeven reeds, fraai een vromen zorg in de eerste hunner omlijsting gepenseeld P otse schudden van zijn hand Wad dat hij er niets anders r dan ze gauw kapot te scheure: Doch, God-zij-geloofd! deze naar hier gevlucht was uit vrc vrouw of iemand van zijn k VCOr schrijven van een brie zouden uitkomen, ging thans 'aatste titske vinnig groe °P een blaarken, een veegsken een roos, t ophalen blauw e: wipstaartend vogelken dat o faksken te kweelen zat. Daarr 1 zonder kladden! Er viel een zwaar pak van

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2