Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bioemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vogelenzang A. H. d. STEUR Jr. GEMEENTERAAD. m Het Paarsgewijze. i?ïrHF" Gr.Houtstr. 169,Tel. 13472 GBUREAU N Fotografisch Atelier ifoon 14376 „HALLER" 1 RK S 1ELEN EMI NA" f 9e JAARGANG ZATERDAG 25 APRIL 1925 22089 B slin ren en Rijwielen ur lustenburgerl. 14r. DROGIST No. 16 4 r Uitgever: A. EIKELENBOOM, Bioemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: Bloemendaalscheweg 42. - Tel. 22324. BL0EMENDAAL. OVERVEEN. AERDENHOUT. HEEREN- EN DAMESKLEERHAKER Het beste adres voor EERSTE KLAS KLEED ING tegen billijke prijzen p. stuk Jj lend het duurzaamste ce prijzen Telefoon No. 13466 Vasch i prijzen lemangeld afleveren ij" 1 □□□□□□ODDCD k 161 alI NMMCMM L Tel. 22195 HMMMf* MM ken elkaar aan. Zij ween- en schreeuwde van plei- sel stond een groot hob- :n en een heel-nieuw pak- 1. minuten, voordat moeder ten Rübezahl achterna te nken. r de nieuwe deur van hun I en riep: „Beste vreem- vij danken U toch zoo laar wat ze wel zag was, j alle bosch en hei veranr en weide. oerderij „De goede Geest ltijd wonen er goede men- n vreemdeling vriendelijk r zijn rijk onder de Aarde ondervonden dat er onder slechte zijn en hij besloo' >r op te stijgen om te on- hen beter oi slechter wa- (Wordt vervolgd.) 1UNSTJE. vrouwtjes over een zwik' 1W Biba. De tweede vrou* erde vrouw Sina Sniksna iba een steen, en gooid6 i naar 't been, zoodat Sio* :nak er van green, ns héél vlug achter elkaa' je tong struikelt of zond£' hikkerdehik krijgt. BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD ■r Abonnement: Voor een half jaar 1.75 Advertentiën: 15 cent per regel, bij afname van 500 regels of meer, korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels 1.elke regel meer 10 cent. Tusschen den tekst of op een bepaalde plaats speciaal tarief. DE GROOTHEID DER ZIEL. Ster-licht Gewelf! Uitspansel eindeloos! Wereld van liefde! Ruimten zonder naamf Het kan dit wonen in zóó klein lichaam, In een eng huis, zóó wankelend en broos? Hoe vat één Ziel, levend zoo korte poos, In zich de ziel van al wat leeft te saam, Dal zij durft noemen 't Wezen en den Naam Dts eengen Gods, die al is en altoos? Een mensch kruipt over d' aarde, arm en blind, En zoekt zijn brood en loopt en lacht en spreekt, En speelt zijn leventj' als een klein, druk kind, Totdat één Vonk zijn dorre Ziel ontsteekt, En ook in hem de Wereldbrand uitbreekt, En hij zijn God bij 't licht dier Vlammen vindt. Uit: „Ellen" van Fr. van Eeden, pag. 103. (Nadruk verboden). In een boek vol oude wijsheid, dat wel iswaar niet in den Joodschen noch in den Christelijken Bijbel is opgenomen, maar dat onder de zoogenaamde Apocrieven bij onze voorvaderen erg in trek was, lees ik een woord, dat veel geeft te denken. Spre kende over de doeltreffendheid in de wer ken der Schepping, vestigt Jezus Sirach er de aandacht op, dat alles in de natuur paarsgewijs bestaat. „Tegenover het kwade staat het goede", zegt hij, „en tegenover den dood het le ven, alzoo tegenover den godvruchtige de zondaar. Zie ook aldus naar de werken des Allerhoogstentwee aan twee, het een tegenover het ander". En elders in zijn boek herhaalt hij zijn opmerking; wel een bewijs, hoe dit ver schijnsel in de Schepping indruk op hem heeft gemaakt. „Alles bestaat paarsgewijs", lezen we daar, „het eene tegenover het andere; het eene bevestigt het geluk van het andere". Het is wel merkwaardig, hoe de moderne mensch tot de oude wijsheid terugkeert. Of liever, hoe er eeuwen geleden gedachten zijn uitgesproken, die eigenlijk heelemaal niet pasten in het kader van haar tijd, doch eerst na een lange beschavingsge schiedenis onder een nieuw geslacht tot haar recht zouden komen. Wel is de gedachte aan het paarsgewijze oud als de wereld. Maar de c-ude wereld heeft dit verschijnsel niet met zooveel vol doening aanvaard als deze Jezus Sirach of wij, moderne menschen. Als de ouden goed en kwaad, licht en duister, hel en hemel tegenover elkaar plaatjten, bedroefden zij zich over deze tegenstelling, die zij slechts konden verdragen, doordat hun geloof hun ingaf, dat zij eenmaal opgeheven zou zijn. Dan eerst zou de volmaaktheid bereikt we zen, wanneer het goede het kwade had vernietigd, het licht het duister had over wonnen en de machten des hemels de machten der duisternis hadden onschade lijk gemaakt. Het paarsgewijze was voor de ouden derhalve slechts een voorloopige toestand, waarnaar zij zich hadden te schikken als in een noodzakelijk kwaad. Anders is het met den wijze, die de Schepping looft, wijl het een tegenover het ander staat. Dit verschijnsel is volgens hem een openbaring van wijsheid. Juist in de tegenstelling ziet hij de kern, de drijfveer ook van het leven. Hief men de tegenstelling op, door de wereld uitslui tend goed te maken, dan zou het met de wereld gedaan zijn. Eigenlijk zou men dan niet meer van >,goed" kunnen spreken. Want „goed" heet eerst „goed", als het tegenover „kwaad" staat. In een zondelooze wereld zijn geen brave menschen denkbaar, want het is eerst de tegenstelling tot de zonde, die de braafheid doet uitkomen. Het woord „licht" zou men niet hebben uitgevonden, zoo men de duisternis niet kende, want het licht is een verschijnsel, dat eerst de aandacht trekt, nadat men met de duister nis heeft kennis gemaakt. Het valt velen onzer hard, te moeten dannemen, dat het kwade en de duisternis altijd zullen bestaan, zoolang er van goed «"van licht sprake zal zijn. Waarom ver- j schrikt ons, voorzoover wij het met Jezus ach eens zijn, de gedachte niet aan het euwig blijvende kwaad en de eeuwig blij ere duisternis? Waarom nemen wij er e mee en prijzen wij dezen stand van Ómdat wij de tegenstelling t als iets volstrekts beschouwen, oor de ouden lag er een onoverkome- VERGROOTINGEN tt REPRODUCTIES lijke scheidsmuur tusschen twee werelden. Het goede had niets met het kwade te ma ken; het licht verschilde in aard en wezen volmaakt van de duisternis. Geluk en on geluk waren even groote ongelijksoortig heden als hel en hemel, waartusschen geen enkele verbinding bestond. Men moest kie zen tusschen het een en het ander; ja, zoover ging men met zijn onvoorwaarde lijke splitsing, dat men man en vrouw ieder een eigen gebied toewees en er zich tegen verzette, dat de man zich met het terrein van de vrouw zou bemoeien of de vrouw zich met het terrein van den man. Zoo scherp gescheiden ziet de moderne mensch de wereld niet meer. Wel heeft) hij oog voor het paarsgewijze, maar het een, dat tegenover het ander staat, behoeft dat andere niet vijandig te zijn. Het een is een noodzakelijke aanvulling van het andere; het een kan zonder het andere niet bestaan, of, zooals de oude schrijver het uitdrukt: het eene bevestigt het geluk van het andere. Gelijk de aarde twee polen heeft en in de electriciteit het positieve tegenover het negatieve staat, heeft alles ter wereld twee kanten, en het hangt er maar van af, van welken kant men de zaak beziet, hoe men haar noemen wil. Op het oogenblik, dat wij in verrukking staan van het licht, zit ten noodwendigerwijs onze tegenvoeters in duisternis. En het is dezelfde zon in haar verhouding tot dezelfde aarde, die hier licht en elders duisternis heet. In elke man is iets vrouwelijks en elke vrouw vertoont mannelijke trekken. Er is geen deugd, waaraan geen tikje ondeugd verbonden is en elke ondeugd is de over drijving van een deugd. De beker van het geluk bevat steeds een druppel bitterheid en de smart is nooit onvermengd. Alles is betrekkelijk en in zijn betrekkelijkheid volstrekt. Dit doet ons vrede krijgen met het paarsgewijze, dat wij in alle natuurver schijnselen en levensverhoudingen opmer ken; ja, dit paarsgewijze geeft ons, gelijk den ouden wijze, een gevoel van zeker heid en rust. Veilig is het, de schaal in evenwicht te zien en evenwicht zonder te genwicht bestaat niet. Maar, zegt men, verlamt deze aanvaar ding van het paarsgewijze ons streven niet? Als wij het volmaakte geluk of de volmaakte gerechtigheid nooit zullen kun nen bereiken, moeten wij dan onze vlucht naar den hooge niet staken? Ook bij deze vlucht hebben wij eenigen ballast noodig, om ons deel niet voorbij te schieten. En wat zou fjc van ons of van onze nakome lingen worden, zoo ooit het doel werd be reikt en wij geen nieuw doelwit meer vóór ons zagen? Tusschen de onbevredigende werkelijkheid en het onbereikbare ideaal drijft ons het verlangen op onze eeuwige baan. C. Bloemendaalsche Amateur Fotografen Vereeniging. Woensdag, 15 dezer, hield bovengenoemde ver eeniging hare maandelijksche bijeenkomst in Res taurant Brinkmann. Bij de ingekomen stukken bevond zich een aan tal brochures betreflende de vervaardiging van foto's in natuurlijke kleuren volgens het „Jos-pé" procédé. Aan den expositiewand werden verschil lende foto's tentoongesteld, die in dit procédé wa ren uitgevoerd; hoewel eenige foto's het zeer goed deden, vond men over het algemeen, dat de resul taten nog niet ideaal genoemd mogen worden. De Voorzitter reikte het eerelid, den heer P. H. Cool, een diploma uit als bewijs voor dit eerelid maatschap, dat genoemden 'Heer eenigen tijd gele den werd aangeboden als blijk van waardeering voor het vele, dat de heer Cool voor de Vereeni ging heeft gedaan; dit diploma was een ontwerp van het lid, den heer P. Pijpers, en door hemzelf op keurige wijze uitgevoerd. Verder complimenteerde de Voorzitter den heer K. Hoogeboom, die den 2en prijs behaalde in den onderlingen portretwedstrijd van de N.A.F.V. te Amsterdam. Door de jury werd verslag uitgebracht over den onderlingen wedstrijd Haarlemsche Hofjes; er wa ren slechts 2 inzendingen in de klasse A, ingeko men, waarvan die van den heer P. Windt een bekroning verwierf. Vervolgens hield de heer P. H. Cool een zeer interessante voordracht over: Het meer van de vier Kantons" in Zwitserland. De heer Cool be sprak op zijn bekende aangename wijze verschil lende bijzonderheden omtrent dit meer en zijn om geving, terwijl een en ander door een prachtige collectie lantaarnplaten werd toegelicht. Tenslotte kwam op het doek de projectie van een collectie Engelsche lantaarnplaatjes, die alge- meene waardeering vond. Hierna proefprojectie en sluiting. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Op Maandag 27 April a.s., namiddags 9 uur zul len onderlinge zwemwedstrijden worden gehouden in „Stoop's Bad". Het programma luidt: 1. Wedstrijden hardloopen in 't water voor onge- oefenden (dames en heeren); 2. Afvalwedstrijd voor dames (vrije slag); 3. Afvalwedstrijd voor heeren (vrije slag); 4. Wedstrijd 20 M. rugzwemmen voor dames; 5. Wedstrijd popduiken, op tijd, voor hee ren; 6. Wedstrijd 20 M. vervoer van drenkeling, in bovenarmgreep (dames); 7. Wedstrijd 20 M. ver voer van drenkeling, in bovenarmgreep (heeren); 8. Wedstrijd bordjes opduiken (Dames en heeren) De jury bestaat uit: Mejuffrouw C. J. F, van Esch en de heeren E. W. A. van Nederhasselt, A. J. Meijerink, J. de Vries en A. Wapstra. Op Zaterdagavond 9 Mei, namiddags 8 uur, zal de prijsuitreiking plaats hebben in hotel „Vree burg" te Bioemendaal. Er wordt een gezellige feestavond van gemaakt o.a. prijsdansen, grabbel ton, tombola, kienen enz. Op aller medewerking wordt gerekend. Posterijen en Telegrafie. Met ingang van 1 Mei is den heer J. S. Knip- horst, directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Overveen, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend. Op dien datum zal dit kantoor worden ge degradeerd tot bijkantoor, ressorteerende onder •het post- en telegraafkantoor te Haarlem. Aanrijding op den Zeeweg. Toen Zondagmorgen het Schotensche muziek korps „Willen is Kunnen" zich op den Zeeweg oefende, had er een aanrijding plaats. De heer De L. liep met zijn fiets aan de hand naast het muziekkorps. Toen een auto wilde passeeren, kon de heer De L. met zijn fiets niet gauw genoeg uit den weg komen. De fiets werd in elkaar gereden. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Schoolvereeniging AerdenhoutBentveld. Het was Zaterdagmiddag een ongekende drukte in onze anders zoo stille omgeving. Auto's reden af en aan. Heeren met hooge hoeden begaven zich in de richting Mr. Enschedéweg en aan de kinde ren was het te zien dat er iets ongewoons te doen was. 'Hun nieuwe school werd geopend. Zij hadden zich lang moeten behelpen, doch nu was het leed dan toch geleden. Hun groote verlangens, om in die mooie nieuwe school te zitten zou nu dan toch worden bevredigd. En zoo stonden zij dan even na 3 uur, netjes op een lange rij achter in het turnlokaal als groote menschen te wachten op het moment dat de ope ning zou plaats vinden. Dal moment was thans aangebroken. 'De Voorzitter der Schoolvereeniging, de heer A. C. A. Baron van Dedem, heette allen welkom in de nieuwe omgeving en bracht dank aan het ge meentebestuur van Bioemendaal, dat de gelegen heid heeft gegeven, de school te stichten. Zooals overal, heeft men ook met den bouw van de school zeer veel oponthoud ondervonden en is de toestand nog niet zoo als die wezen moet. Maar dank zij vooral den welwillenden ijver der familie Zieren was het dan toch gelukt, het zoover te krij gen dat het nieuwe gebouw direct na de Paasch- vacantie in gebruik kon worden genomen. Reeds twee jaren heeft men met verlangen naar deze opening uitgezien. Reeds in Maart 1925 werd tot oprichting besloten maar zoo snel als men ver wacht had, kon men in de verwezenlijking der plannen niet slagen. Verder wees spr. er op, dat de grootste zuinigheid betracht zal moeten worden en dat daardoor de school niet dat formaat en die afwerking gekregen had, die men wel gewenscht ^ou hebben. Maar toch zal het wel gaan en zullen dfe moeilijkheden wel overwonnen worden. Met 27 leerlingen is de school aangevangen en 27 steenen zijn door hen als grondslag van het gebouw gelegd, wat een gevelsteen bij den ingang zegt: „De eerste leerlingen hebben op 31 October 1924 allen aan mij gemetseld". Spreker hoopt dat dit aantal wel dra de 120, dit is het maximum dat de school be vatten kan, bereikt zal hebben. Vervolgens hield de Burgemeester onzer ge meente, Jhr. A. E'as Backer, die met de beide wethouders aanwezig was, een korte toespraak. Deze luidde als volgt: „Het gemeentebestuur van Bioemendaal is met veel genoegen tegenwoordig bij de opening van deze school, welke de bekroning is van veel moei- tevol werk. Het is heden voor Aerdenhout een historische dag nu ook in dit dorp een school ge komen is. Aerdenhout raakt uit den dommel, nu het maatschappelijk leven zich gaat ontwikkelen. Het is zeker voor vele ouders een uitkomst, dat hun kinderen voor het volgen van het lager en uitgebreid lager onderwijs in Aerdenhout kunnen blijven en voor de kinderen is het ook een voor deel, dat zij daarvoor niet meer een reis behoeven te ondernemen en een geheelen dag afwezig be hoeven te zijn. Moge de verwachtingen omtrent deze school verwezenlijkt worden en het onder wijs en opvoeding bijdragen tot het vormen van gelukkige menschen en nuttige leden der maat schappij". Dan nam de rijksinspecteur van het lager onder wijs, de heer G. H. Weustink, het woord en her innerde aan de gelijkstelling van het openbaar en het lager onderwijs en aan de bezuinigingen van den laatsten tijd, ook op onderwijsgebied. Het be stuur had gehoopt, een grootscher gebouw te mo gen laten neerzetten. Maar dit kon niet. Dit is evenwel geen reden om mismoedig te zijn, want het gebouw is toch mooi geworden, dank zij den goeden smaak van den architect. Spreker felici teerde er het bestuur mede en sprak den wensch uit, dat deze scho.ol moge worden het wezenlijke middelpunt van Aerdenhout en Bentveld. Mr. D. E. Lioni sprak namens de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. Hij noemde het nieuwe gebouw een vroolijke en ruime school, die aller belangstelling waard is. Er was volgens hem behoefte aan deze school; hij merkte op, dat Bioemendaal op onderwijsgebied geen slecht figuur slaat en verzekerde tenslotte, dat de commissie van toezicht het onderwijs op deze school met aandacht zal gadeslaan. Dan nam nog het woord Mr. A. F. van Hall en meende te mogen zeggen 'dat op dezen middag al aan veel personen dank was gebracht voor het geen door hen reeds was gedaan, doch dat één persoon toch was vergeten, n.l. de Voorzitter, de heer Baron van Dedem. „Als hij er niet geweest was, zou deze school niet gekomen zijn", zei spr. De Voorzitter dankte de verschillende sprekers voor hun vriendelijke woorden, maar bracht het grootste gedeelte van den hem toegebrachten lof over op den secretaris, den heer C. Jacobs, die bij zonder verdienstelijk werk heeft geleverd. De aanwezigen werden hierna in de gelegenheid gesteld, het nieuwe gebouw te bezichtigen. Ten slotte zij nog medegedeeld dat deze school is ingericht voor 120 leerlingen. Het gewone lager onderwijs zal er worden gegeven, ingedeeld in ze ven klassen. Verder bevat de school een gymna stieklokaal, een teeken'lokaal en een sloyd-lokaal. Aangezien Aerdenhout geen school bezat, lijdt het geen twijfel of zij zal mettertijd vol loopen. De afwerking der lokalen is met groote nauw keurigheid en goeden smaak geschied, terwijl het gebouw overigens in alle opzichten een model kan worden genoemd. Architect was de heer A. P. Smits te Aerden hout. Aannemers waren de heeren Gebrs. Van Oosterom te Warmond. Zooals men weet, fungeert als hoofd de heer H. Lieren, die den len September 1924 reeds in functie is getreden in de tijdelijke school aan den Zandvoortscheweg. KLETERPARKWEG 154 TELEFOON 10303 TEGENOVER DE MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL OPGERICHT 1903 HAARLEM. Naar wij vernemen zal aan de op 5 Mei a.s. te houden algemeene vergadering van aandeelhou ders der Haarlemsche Bankvereeniging worden voorgesteld een dividend uit te keeren van 6 op de preferente aandeelen en 4 op de gewone aandeelen. 'Donderdagmiddag te 2 uur vergaderde de Raad onzer gemeente ten gemeentehuize. Voorzitter Jhr. A. Bas Backer, burgemeester. Afwezig de heeren Laan, Luden en Blankevoort. De Voorzitter brengt als eerste punt in behan deling: Wijziging en aanvulling der Verordening tot hef fing eener belasting onder den naam van „Leges". De beer Otto zou dit punt tot de volgende ver gadering willen aanhouden, daar het publiek geen kennis heeft kunnen nemen van de aangebrachte wijzigingen. De Voorzitter zegt dat dit punt nog ter elfder ure ter tafel is gebracht daar anders voor dit jaar voor jachtacten geen leges 'kunnen worden ge heven. De heer Schulz acht aanhouding niet noodza kelijk daar in hoofdzaak alles hetzelfde is ge bleven. De heer Hogenbirk meent dat de leges voor jachtacten te hoog zijn gesteld. Men zou daardoor alle inkomsten kunnen missen. De heer Van Kessel heeft meer een algemeen bezwaar tegen deze wijze van belasting innen. De ambtenaren zijn er om de gemeenschap te dienen en als men dan ook voor elke inlichting die men ter Secretarie wenscht moet betalen, dan is dat een toestand die zeer ongewenscht is. Spreker bepleit één belastingbiljet en niet het belasting innen op allerlei wijze. Na eenige bespreking stelt de Voorzitter voor dit punt aan te houden tot een volgende verga dering. De heer Schulz komt op tegen deze houding van het Dagelijksch Bestuur. Men gooit eerst dit punt met een te groote haast ter tafel, zonder dat men er kennis van heeft kunnen nemen, doch er was zoo'n groote haast mee, vanwege de jachttijd en nu zegt de Voorzitter dat er waarschijnlijk dit jaar toch niet veel voordeel van zou te halen zijn Spreker moet toch werkelijk de noodige ernst gaan betwijfelen. De heer Otto uit zich in dezelfde bewoordingen en voegt er aan toe dat het hem als regel wen- schelijk voorkomt dat bij haastgevallen in elk ge val er zooveel tijd is dat de pers behoorlijk zulke punten ter kennis van het publiek kan brengen. Het punt wordt daarop aangehouden. Thans komt aan de orde punt 1 der agenda; 1. Verkoop van grond langs: a. den Duinwijckweg aan S. de Heer; b. de Bloemveldlaan aan M. J. Henneman. Goedgekeurd. Punt 2. Verlenging van huur van perceel Bloemen daalscheweg no. 123 en wijziging raadsbesluit tot verkoop van grond en opstal aan J. D. Meeuwig. De heer Schulz brengt eenige bezwaren ter tafel omtrent dit punt. Door verschillende omstandig heden 'kan de heer Kok pas in September gereed komen met zijn nieuw perceel. Wordt nu dit voor stel van B. en W. aangenomen dan loopt de heer Kok gevaar dat hij gedurende eenige weken geen behuizing heeft. Spreker voegt daaraan toe dat de heer Kok nu niet bepaald de volle medewerking heeft gehad van Publieke Werken. De heer Van Nederhasselt, wethouder, bestrijdt dit. Wie onzen gemeente-architect kent, weet dat van een moedwillig tegenwerken geen sprake is. Waarheid is dat de heer Kok een architect aan de hand heeft die nu niet bepaald goed wil of kan lezen onze bouwverordening. De heer de Roo van Alderwerelt vermoedt dat de heeren Kok en Meeuwig al heel erg gemakke lijk denken over ons gemeentebestuur. Herhaal delijk is al uitstel verleend, thans is eindelijk eens een vasten datum gesteld en ook daar wordt nu weer aan getornd. De heer Otto meent dat de heer de Roo van Alderwerelt toch iets vergeet en dat is dat de Raad zelf schuld heeft en niet zoozeer de beide of een der heeren Kok of Meeuwig. In de vorige zitting werd op voorstel van den heer Hogenbirk aangenomen om als datum van ontruiming van den grond te stellen op 1 November. Door dit be sluit komt de heer Kok in moeilijkheden. Nadat is gebleken dat reeds een overeenkomst is getroffen wordt besloten om: le. aan J. A. F, Kok vergunning te geven om tot uiterlijk 1 Augustus 1925 in perceel Bloemen daalscheweg no. 123 te blijven wonen, welke woning hij alsdan geheel ontruimd moet op leveren: 2e. aan J. D. Meeuwig tot 1 Februari 1926 verlen ging te verleenen van den termijn, waarbinnen hij den opstal van Sectie A. nos. 7836 en 7837 moet hebben verwijderd ten genoegen van Burgemeester en Wethouders. Punt 3. Onttrekking van het pad, kadastraal be kend Sectie C. no. 174, aan den openbaren dienst. Goedgekeurd. Punt 4. Voorstel tot verleening van een verhoogd crediet ten behoeve van de herziening van het uitbreidingsplan. De beer Otto komt op tegen de wijze van behan delen betreffende ons uitbreidingsplan, ^Wij heb ben hier een groot corps ambtenaren met aan het hoofd een gemeente-architect, laten die menschen dat klaarmaken. Wij gaan nu den weg op, indien wij het voorstel van B. en W. aannemen dat er

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 1