Ui if mm HETTY Gratis onderricht kodak of camera Plaatselijk Nieuws. VOS ROUWËNS - Offlcieele Hoover-Agenten FUN J. Jongki AFWEZI w f'i <!i S! fS/s&THÏt/ de goedkoopste LINCOLN de meest volmaakte Er zit meer vuil in uw tapijt dan er op ligt. Men schaffe zich daarom een HOOVER Klop~Veeg~Zuiger aan. ij DE HOOVER Klop-Veeg-Zuiger ROGGE Amateur* VIOOLL! E. TAN DEN 60S J. J. WESTENBURG HULP VÊRHÜÏSD: JAC. TAN DEN 60 BANS VAN DEN BO TONDELSTRAAT AMSTERDAM Prinsengracht 70 GERARD I I if I'll 1 i 1 u Dames- en Heeren Mode-artikelen SCHOUTEN's Magazijn van Foto=artikeIen Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Tel. 11094 BLOEMENDAAL. OVERVEEN. T 0 0 N E E L. DAMRUBRIEK. CORRESPONDENTIE. VICTORIA-WATER ADVERTENTIE? Dierenarts Scboterslngel 117, Tel. Oranje Nassaulaan 9, Ovi IS VAN 23 MEI—15 Binnenhuis-architect van Bl'daalscheweg 148 i Uitsluitend adres vooi Meublleer-lnrlchtint ..'T BINNENHUIS" boven Begeer, Amsterd Alle Kunstsch Linnen - Spi 1 >f q ili t l iM. ii 'i 11 .i" felifcj I ■u ({5 Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 BETER en NIET DUURDER konden worden verlaagd, waarmede de Raad zich dan ook vereenigde. De heer Schulz was 'n tikje verwonderd over de houding van zijn mede-commissieleden, en hij maakte dan ook de minderheid uit van de Fin. Commissie, die tegen de verlaging van de jacht- acten was. Eerlijk gezegd begrijpen wij de houding van de meerderheid evenmin. Het bedrag van J 15.mag dan hoog zijn voor zoo'n betrekkelijk 'klein werkje, als men in beginsel gaat aannemen om de tarieven te verlagen die naar evenredigheid van het werk te hoog zijn, dan behoeft men het niet bij de jacht akten te laten 'en behoeft men deze evenmin in de allereerste plaats te 'nemen. ■De heer Laan was het dan ook met den heer Schulz eens, dat zij, die een jachtakte wenschen, de 15.voor leges nog wel kunnen betalen. „Daar gaat het niet om, het gaat om het prin cipe", interrupeerde de heer Otto. „Zijn de leges in Bloemendaal bedoeld als belasting of als rede lijke vergoeding voor bewezen diensten?" Juist, mijnheer Otto, het principe! Welnu, indien iemand voor zijn pleizier iets noodig heeft, mag hij wel iets moer betalen dan degene, die het voor zijn bedrijf of om andere ern stige reden noodig heeft. Dat is een gezond principe. A De brandweerkwestie is nu niet bepaald een van de aangenaamste 'kwesties om er iets over te schrijven. Daar zit, wat men neemt, een luchtje aan en voorloopig blijft daar een luchtje aan. Toen in de Raadszitting aan deze voorafgaande werd medege deeld, dat men op het doode punt was gekomen, en toen de Raad van oordeel bleek dat in elk ge val het gemeentebelang gebood om niet langer te traineeren, toen dachten wij, dat de oude 'kwestie zoo'n beetje op den achtergrond zou komen. Wel vroegen wij ons natuurlijk af wat er dan met de vrijwillige brandweer wel zou gebeuren, nu B. 'en W. verklaarden dat het practisch niet mogelijk was gebleken om daarmee iets goeds in het leven te roepen. Wel begrepen wij levendig, dat dit een slag in het aangezicht was van de le den dier vereeniging, doch 'n andere oplossing scheen nu eenmaal niet mogelijk. Maar 't was toch •nog erger dan wij zelfs voor mogelijk hadden ge houden. B. en W. kwamen eenvoudig met het ver bluffende voorstel, de vrijwillige brandweer aan ren Laan, Kremer en De Roo van Alderwerelt, welke belast is met het toezicht op alles, dat op de brandweer betrekking iteeft en in voorkomende gevallen aan den Raad advies uitbrengt. De aan stelling en bevordering van de leden van het korps en van de staf, tot nu aan B. en W„ nam de Raad zelf in handen en hij schreef daarbij de V. B. W. zelf. M.a.w. de Commissie van Advies en de Raad zullen baas zijn en dan zullen B. en W. hebben goed te vinden, wat de Raad uitmaakt. Dat noem ik aanpakken. Meteen werd bepaald, dat de aldus gewijzigde verordening op 1 Juni a.s, in werking treedt. De opzet is prachtig en goed gelukt zou ik mee- nen, alle'en is het te betreuren èn voor de zaak zelve èn voor de Vrijwil'ige Brandweer èn ten slotte ook voor B en W. dat de Raad niet een klein jaartje eerder handelend is opgetreden en reeds toen gezegd heeft wat hij nu met zijn daad heeft getoond, n.l. 's is nu welletjes B. en W., hier hebben wij een plan, neem dat over en de zaak is gezond. Afin, beter laat dan nooit. 'Hiermede dachten wij dat de brandweerkwestie in den doofpot kon, 'doch niet alzoo dacht de h-er Blankevoort. In de rondvraag vroeg deze n.l. of B. en W. ook een schrijven ontvangen hadden van de Vrijwillige Brandweer, waarin afkeuring werd uitgesproken over een uitdrukking van den heer Van Nederhasselt, die had medegedeeld van ern stige personen vernomen te hebben, dat in de vergadering van 9 Januari van de Vrijwillige Brandweer door een der aanwezigen zou zijn ge zegd: „Wij moeten volhouden, al was het maar alleen om B. en W. te pesten", zonder dat de voorzitter hiertegen geprotesteerd had. De heer Van Nederhasselt bevestigde, dat bij B. en W zulk een schrijven van de V. B. W. was ingekomen. iHet zou spreker genoegen doen, indien bleek 'dat hij verkeerd was ingelicht. In bovenbedoeld schrijven werd door allen die toen ter vergadering zijn geweest, ontkend dat die woorden gebezigd waren. De heer Otto meende, dat ten onrechte een blaam op de leden was geworpen Spreker 'kon zich niet indenken, dat de bewering waarheid zou be vatten, vast stond in ieder geval dat geen der leden van de V. B. W. de zegsman kon zijn; de wethouder hield echter vol dat de mededeeling aan B. en W. verstrekt was ergode pers. n «i.i GEVEN WIJ BIJ AANKOOP VAN GROOTE MARKT 23a TELEFOON No. 10744 HAARLEM kant te zetten (zonder dit met zooveel woorden te zeggen!) en over te gaan tot reorganisatie der gemeentelijke brandweer. In hun 'toelichting schre ven B. en W.: „Het voordeel hiervan zal U niet ontgaan, daar toch het personeel dezer brandweer ge heel onder de bevelen van het Dagelijksch Bestuur staat, hetgeen natuurlijk minder het geval zou zijn, indien het denkbeeld van een vrijwillige brandweer 'had kunnen worden ver wezenlijkt. Om nu uit de impasse te geraken, hetgeen de motie-Prinsenlberg beoogt, en ter tegemoet koming aan de verlangens van hen, die een brandweer van uitsluitend vrijwilligers voor staan, zijn Burgemeester en Wethouders na rijp beraad tot de conclusie gekomen, dat de oplossing, welke aan allen bevrediging kan schenken, gezocht moet worden in een reor ganisatie van de gemeentelijke brandweer op zoodanige wijze, dat daarbij ook vrijwilligers kunnen dienen". Wij stonden een oogenblik paf over het prompte. En wij nemen aan, dat zelfs B. 'en W. paf zullen hebben gestaan over de originaliteit van hun eigen vondst. Maar de Raad vond het nu toch blijkbaar wel letjes en maakte korte metten. Zonder één woord van discussie( ja, lezer, het is heusch waar) maar dan ook zonder eenige toelichting nam de Raad zijn maatregelen, waarmee B. en W. zich naar zij verklaarden ten volle konden vereenigen. (Heusch, lezer, 't is al weer de vo'le waarheid, en niet anders dan de waarheid, n.l. dat B. en W. dit verklaarden). In elk geval is de zaak nu aan het rollen en nog wel zóo mooi, dat wij er slechts een stukje van begrijpen. Maar de rest komt wel. In ieder geval was niet geheel onduidelijk, waar dit kloeke in grijpen zijn oorsprong of althans zijn uitwerking vond. Toen de stukken, bevattende den tekst van hetgeen besloten was, noodig Waren voor de pers, kwamen zij te voorschijn uit de tasch van het Raadslid, wiens naam wij voortaan slechts bij uitzondering mogen noemen (om de tel niet te hoog op te voeren, weet U) ten minste als er iets goeds te vermelden valt. En dit Raadslid lachte witjes.... waarvan wij het onze dachten. Wij loven het zeer, dat het zoo geloopen is. In April 1924 begon de V. B. W. haar bestaan, in Augustus 1924 werd zij als zoodanig door den Raad officieel erkend. Zij overlegde, besprak, stu deerde, rapporteerde, verweerde zich, óók tegen kwaadsprekerige praatjes, had tallooze besprekin gen met B. en W., trok op onderzoek uit, maakte studiereizen (niet op de Zaandamsche manier, wel te verstaan, maar voor eigen rekening), organi seerde.... en voor taboe? Dat ging toch waarlijk niet. En de Raad begreep dit. Hij bevestigde de V. B. W. als zoodanig, erkende hare beteekenis en benoemde en Commissie, bestaande uit de hee- De heer Otto wist er echter meer van. En toen door hem dan ook afkeurend werd gesproken over de houding van B. en W„ die n.b. personen in de vergadering van B. en W. 'hebben laten komen om hen uit te 'hooren en gevraagd werd, wie die personen waren, waarbij ten slotte „de pers" werd genoemd, toen werd het eindelijk duidelijk, d'at er ook twee correspondenten van bladen bij die vergadering der V. B. W. van 9 Januari waren geweest en dat B. en W. zich niet ontzien hadden om deze menschen, waarover zij 'krachtens 'hun functie ten allen tijde 'konden beschikken, bij zich te laten komen en uit te hooren, wat zoo al door de leden der V. B. W. was gezegd geworden. Spr. noemde dat een soort spionnen'dienst van de zijde van B. en W. Hoe men 't noemen moet, weet ik niet, doch dat het afkeuring verdient is zeker. Menschen, die door hun functie bijna verplicht zijn om op alles te antwoorden wat door B. en W. wordt gevraagd en die weten dat een weigerend antwoord zoo al niet nadeelige gevolgen kan hebben, d'an 'toch in elk geval geen voordeel voor hen beteekent, moest men zooiets niet vragen. Er waren nog meer persmannen in de vergadering der V. B. W, aan wezig, die wel vrij stonden. Deze zouden natuur lijk in de vergadering van B. en W. geroepen geweigerd hebben te antwoorden. Doch in de Raadsvergadering verklaarde een hunner, onge vraagd, dat de bedoelde uitdrukking niet was ge bruikt. Voor deze verklaring had de 'heer Van Nederhasselt echter geen aandacht. Enfin. Ook dit zaakje moet de doofpot maar dn. We hebben nu alle 'hoop, dat er binnen afzienbaren tijd een brandweercorps zal zijn, Bloemendaal waardig, In mijn vorig overzicht besprak ik de kwestie- Hoekstra. De uitkomst van het onderzoek is ge weest, zooals ik gedacht 'had: de heer Hoekstra heeft zich wat heel erg 'door zijn eerlijkheidsge voel laten leiden en moest daar n'der even, zooals dat altijd gaat in de wereld, lijden. Echter waren allen, de Raad zoowel als B. en W„ er van over tuigd, dat alles volkomen te goeder trouw gegaan was, waardoor de heer Hoekstra d'an ook volko men is gerehabiliteerd geworden. Met ons Bloemendaalsche bosch loopt 'het nog eens verkeerd af. Dat wil zeggen op een goeden of op een 'kwaden dag zien wij er nog eens bordjes komen met „verboden toegang". Het mag dan verheffend klinken, dat wi] een Dagelijksch Be stuur hebben, dat ontzettend gevoelig is voor het leven der planten, men kan ook te ver gaan. Om het kind uit het 'bosch te weren en de straat op te sturen, terwijl m'en zich bewust is van het ge vaar, dat kinderen op de straat loopen, alleen maar omdat 'de mogelijkheid 'bestaat, dat de hoo rnen er van te lijden zullen hebben, zelfs al kwam het vast te staan, dat het in elk geval voor de wortel van de 'beuk nadeelig is, lijkt mij een over- gevoeligheid, welke 'dbet -denken aan die van de -bekende oud-jonge-juffrouw in Nijmegen, naar i'k meen, die niet dulden kon dat men 'haar eenige lieveling, haar hondje, sarde en ten einde raad met haar paraplu een| schooljongen een klap op het hoofd gaf, zoodat hij in elkaar zakte. De Voorzitter trachtte er zich uit te redden bij de bespreking van dit punt en deed het voorko men alsof de Inspecteur van Toezicht op het Staatschboschbeheer een waarschuwing had gezon den doch de heer Schulz wist 't beter te vertellen en deelde mede, dat dit schrijven van den heer Springer door B, en 'W. was uitgelokt. De heer Schulz wist nog meer, n.l. dat het hoofd der school, de heer Tin'holt, niet eens was geraad pleegd, (of gewaarschuwd) over het te ver gaan of over de vernielzucht der jongens. De heer De 'Roo van Alderwerelt was ook eens 'n kijkje wezen nemen in het speel'kwartiertje en had een der onderwijzeressen aangesproken over deze wildheid en vernielzucht der leerlingen, doch deze aldus spreker scheen de porté niet te begrijpen. Dit betwijfel ik. Waarschijnlijk heeft de heer De Roo van Alder werelt zich niet bekend gemaakt, of heeft hij zich uitgedruktop een wijze die nu niet bepaald be vorderlijk is voor een gemoedelijk praatje. Mis schien heeft daardoor de bedoelde onderwijzeres gedacht: meneer wat doe je 'in de kou", doch dat aan een onderwijzeres niet zou zijn bij te bren gen, dat jongens, ook in Bloemendaal, wel eens te ver kunnen gaan met 'hun baldadigheid zoodat het op vernieling gaat gelijken, neen meneer de Roo, dat geloof ik niet. Gelukkig speelden de heeren Kremer, Otto en Schulz nogal op hun poot, waardoor voorkomen werd, dat de laan, waarin de kinderen thans zoo heerlijk kunnen spelen, afgesloten werd. OPMERKER Monument Koolhoven. Alhier worden pogingen aangewend om ter na gedachtenis van den heer A. Koolhoven een mo nument op te richten. Dit zal bestaan uit een steenen 'bank, welke g_- plaatst wordt in het Kinheimpark te Bloemendaal, wanneer B. en W. dier gemeente althans daart e toestemming verleenen. Onder 'de Nederlandsc'he beeldhouwers zal een prijsvraag worden uitgeschreven De commissie,, die een en ander hoopt tot stand te brengen, waarbij het eere-voorzitterschap is aangeboden aan 'den heer J'hr. A, Bas Backer, burgemeester van Bloemendaal, bestaat uit de heeren: Willem 'Dyserinck, voorz'tter, Haarlem. M. C. van Zanten, secretaris, Overveen. L. C. Steflelaar, penningmeester, 's-Gravenhage. Jhr. C. L, van Suchtelen van de Haere, groot officier van H. M. de Koningin. Jhr. A W. G. van Riemsdijk, directeur-hoofd redacteur, „Opr, Haarl. Crt". J. C. Peereboom,, directeur-hoofdredacteur Haar- lemsch Dagblad. L. M. Weterings, hoofdredacteur „N. Haarl. Crt.'' Nico Gerhairz, dirigent (H. V. O. Vincent Loosjes, oud-wethouder, Haarlem. J. C. Laan, wethouder te Bloemendaal J. Frensel Wegener, Aerdenhout. Edo Bergsma, voorzitter A. N. W. B. G. A. Pos, hoofdconsul A. N. W. B. L. C. Steffelaar, secretaris-penningmeester A N. W. B. M, J. Veltkamp, voorzitter Apollo", A'dam. Joh. G. J. C. Veltkamp, secretaris, idem. J. Th. Bornwater, Dr. Bakkerfonds, Bloemendaal. S H. Brongersma, idem. H. L. van Beusekom, idem. D. C. Houtgraaf, vice-voorzitter „Bloemendaal- Commando". L. Lindeman, secretaris, idem. G. W. A. Luden, Blo mendaalsche Exploitatie- Maatschappij. Mr. D. E. Lioni, voorzitter „Bl'daal's Bloei''. Jhr B. de Jonge van Campens Nieuwland, secre taris, idem. G. J. van der Vliet, voorzitter Kenn. Golfclub. P. Verschuyl, secretaris idem. G. J. de Josselin de Jong, „Haarlem's Casino". J. A. H. G. Broese van Groenou, idem. B. A Berends, idem. J. A. J. Sybrandi, penningmeester H. O. V. Dr. L. Naessens, Haarlemsche Operette-Vereen. E. baron van Heeckeren van Waliën, idem. D. Flemming, Bloemendaal, (Rooverstre^» 5.7). Mr. P Peelen, president-commissaris Victoria Bron te Velp. J. H. Bouman, directeur idem. Jhr. Mr. F. W. van Styrum, voor de Staalwater- bron „Hollandia". W. Pronk, voorzitter Bloemendaalsche Gymnas- tiékvereeniging. F. J. Rikkerink, secretaris, idem. Voorloopig Bericht. Bloemendaalsch Kinderkoor, afdeeling der Chr. Zangvereeniging „Gloria Dei" alhier, hoopt 2 Juli a.s. een uitvoering te geven in de Gem. Concert zaal, Lange Begijnestraat, Haarlem. In de etalage van den heer Cassee, Electro- Technisch Bureau alhier, zijn te bezichtigen eenige fraaie prijzen door de B. V. C. Bloemendaal in het seizoen 1924-1925 gewonden. Ie. Een zilveren 'beker, resultaat van de neder laag wedstrijden der vereeniging Schoten, waar on ze plaatselijke vereeniging de eenige was, die de geel-zwarten sloeg. 2e. Een zilveren wissel-beker (Johan van 01- denbarnevel'dtbeker); le prijs van de seriewed strijden der B. V. C. „de Kennemers", waaraan verbonden een zilveren lauwertak. Deze beker moet twee keer gewonnen worden, om eigenaar der vereeniging te worden. HAARLEM. Banketbakkerij en Kokerij G. H. van Delft. Aan dén Zijlweg, hoek Anslijnstraat, is een mo- Het is het ingeloopen vuil, zooals zand, droog slik en asch, dat uw tapijten kaal maakt en op den duur vernielt. Met stoffer en rolveger krijgt men het er niet uit en evenmin met een machine, die alleen zuigt. Het moet er uitgeklopt worden en kan eerst dan door zuiging worden verwijderd. Want DE HOOVER klopt het schadelijke ingeloopen vuil naar de opper vlakte, veegt haren en pluizen los en voert alles door zuiging naar de stofzak. Het is de eenige machine die Uw tapijt g r o n d i g r e i n i g t. Telefoneer of schrijf ons om het U te toonen. SMEDESTRAAT 38 - TELEFOON 15497 EN 22156 HAARLEM HIJ KLOPTEN HIJ VEEGTEN HIJ ZUIGT dern ingerichte Banketbakkerij en kokerij geves tigd door den heer G. H. van Delft. De ondernemer heeft kosten noch moeite ont zien om alles hygiënisch en naar de eischen des tijds in te richten. Deze zaak is speciaal ingericht voor de levering van diners, en verder alles wat er op dit gebied voorkomt. De winkel, die bij het passeeren, vooral 's avonds door de verlichting goed in 't oog loopt, is smaak vol gearrangeerd. De koeksoorten, 'bonbons, etc. in stofvrije vitrines, zoowel in de etalages als binnen zijn in talrijke soorten en kwaliteiten te verkrij gen. Onze beste wenschen voor deze nieuwe onder neming. Personalia. Tot lid van het hoofdbestuur van de Nederland- sche Vereeniging tot bevordering der Handelswe tenschappen is gekozen de 'heer A. B. A. van Ketel, alhier. Stadsschouwburg. „Margaretha Gautier". „Nog altijd die „Dame aux Camélias" dachten we met ware verbazing, toen we op een aanplak zuil de aankondiging van deze voorstelling lazen. Hoevele duizenden keeren is haar lotgeval aan het publiek over de heele wereld vertoond sedert de jonge Dumas 'h t drama schreef, (dat was nota bene in 1852, nadat 'hij lang van tevoren reeds als een en twintigjarige jonkman hetzelfde onderwerp als roman onder den titel „Marguérite Gautier" geschreven had). Het stuk werd door de vermaard- ste actrices gespeeld, ook door sterren van de tweede en derde grootte, na een aantal voorstel lingen verflauwde de belangstelling natuurlijk wel, maar steeds werd het weer na een poosje voor den dag gehaald en aan het publiek voorgezet. En ze kwamen telkens weer kijken, de goeie lieden, na volbrachte dagtaak, en waren telkens weer ontroerd. Alle menschen, die in die vijf en zeven tig jaren hebben geleefd, hebben het minstens een maal gezien. Ja, ik ben niet van plan naar den aard der statistici een of ander pakkende bere kening te maken, dat bijvoorbeeld het aantal be- wond raars voldoende zou zijn om alle leege schouwburgen over de gansche wereld bij de ver tooning van moderne stukken gedurende eeuwen te vullen, of dat de hoeveelheid vocht, door de jaren terwille der „Dame aux Camélias" geschreid, toereikend geweest zou zijn om het kurkdroge jaar 1921 in een kletsnat en vruchtbaar te hebben ver keerd, neen, ik wil alleen maar beweren, dat het stuk oud is en beproefd als weinig andere, en dat de aankondiging van alweer-en-nog-altijd een ver tooning ervan mij in de beenen schoot. Neen, zoo ten hemel-schreiend zou ik mij niet vergooien, besloot ik onmiddellijk, dat was i'k aan de eer van mijn familie verplicht maar na deze eerste reflex las ik den naam van Rika Hopper op de aanplakzuil, en.... neen, die gelegenheid om nu ook deze actrice dat stuk eens te zien spelen mocht ik mij niet laten ontgaan. Zoo ging ik dus voor de honderd en zooveelste keer van mijn aardsche leven naar Dumas' eersteling zien. En., ik heb er om de dood geen spijt van gehad, dat moet ik er dadelijk bij zeggen. Ri'ka Hopper speelt het voortreffelijk, in één woord. Tegen heug en meug was ik erheen gegaan, in den aanvang kon ik nog maar niet wennen, en toch, naarmate het stuk vorderde kwam ik waar achtig onder den indruk. En dat wil werkelijk nogal wat zeggen voor iemand, die in een stem ming als ik erheen was gegaan. Haar spel deed mij de afgezaagdheid van het stuk teboven ko men, of liever, het was al lang niet zoo afgezaagd meer. Dez'e tooneelspeelster had er als het ware opnieuw vorm aan gegeven. Geheel in de persoon van deze Dame aux Camélias ingeleefd, vond ze toon en gebaren, die ons overtuigden. Ik zag de glad verouderde liefdesscènes over het hoofd, en de ietwat sentimenteele romantiek, welke Dumas in dit eerste stuk nog maar zoo niet teboven was, hinderde me niet meer hijzonder. Ik voelde weer de menschelijkheid van deze liefhebbende ontroe rende figuur, alleen door het spel van Rika Hop per. Men gevoelt, ze heeft zich geheel in- en inge leefd in dat tragische leven van Margaretha Gau tier, en ze weet ons te boeien en te ontroeren met haar vertolking, die, naar mijn meening, slechts weinig actrices 'haar zullen verbeteren. Jacques van Hoven als Armand Duval, was een vrij verdienstelijk tegenspeler, en zoo kan ik, komt dit gezelschap nogeens te Haarlem met dit stuk, een ieder aanraden erheen te gaan, ook hen, die als ondergeteekende het stuk zelf al zoo'n beetje hadden afgeschreven. Het spél van Rika Hopper zal hen ontroeren. S. SPORT. KORFBAL HAARLEM—ANTWERPEN. Het Antwerpsche twaalftal, dat 2en Pinksterdag om half 3 op het R.C.H.-terrein tegen het Haar- lemsch twaalftal zal spelen, komt Zondagavond in Haarlem aan. Maandagmorgen biedt de H. K. B. zijn gasten een autotocht door Kennemerland aan. Het Haarlemsche twaalftal zal zich als volgt op stellen: Aanval: mej. Btilschmidt (Haarlem), mej. Lager waard, van Hezel en Degenaar (Advendo); midden: mej. Krelage, mej, Heins, H. en Th, van d. Berg (allen Advendo); verdediging: Mej. Modoo, mej. v. d. Velden, Roetselaar (allen Haarlem); Boogaard (AdVendo). De samenstelling van het Antwerpsche twaalf tal is nog niet békend. Scheidsrechter is de heer Steenis. De belang stelling voor dezen internationalen wedstrijd te Haarlem is in alle sportkringen groot en wanneer het weer meewerkt, kan een welslagen zeker wor den geacht. Alles betreffende deze rubriek te adresseeren aan den damredacteur van ons blad, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64huis, Amsterdam. De volgende leerzame stand is van den heer Kleute: Zwart: 1, 3, 8, 12, 26, 35 (6 sch.) Wit: 6, 27, 28, 37, 39, 40 (6 sch.) Voor hen, die den winstgang niet kennen, zal de verrassing groot zijn. Zwart heeft als laatsten zet 3035 gespeeld. Wit zet nu voort: 1. 37—31 1. 35 22 2. 27 7 2. 26 37 (gdd'w.) Op 1 12 zou 61 en 1 41 volgen. 3. 7—2 3. 8—12 (gedw.) 4. 2—7 4. 12—17 5. 7—11 5. 17—21 6. 11—7 6. 1 12 7. 6—1 7. 12—17 8. 16 wint! („Het Damspel"). H. E. K. Uw ingezonden stuk zal in ons vol gend nummer worden opgenomen, indien U eerst Uw naam opgeeft. De Redactie mag toch zeker wel weten wie zich achter deze letters verschuilt? Of 't zomer of geen zomer is VICTORIA-WATER aan den disch! 't Verhoogt den smaak van 't middagmaal, en blijft een Tafel-ideaal! VICTORIA-WATER wordt gebruikt in alle jaargetijden Omdat 't gezond en lekker is en moeheid helpt bestrijden! Oberlahnstein. Wie geen roggebr heeft een zwakke gezet matig gebrui gedurende vijf of zwakke maag voc Dan is uw maag v en geen enkele spi En komt je iets min Omdat je 't nooit voi Dan moet je, daar die 't Maar zelf gaan ond Aan dat zélf onderzoek ressante schetsen in onze perij, het straatmuzi'kantei bestaan, het loopen met ken der politie in donker een weinig pedant zijn c lezer van BI. Weekblad kiekjes over 't kampeeren onderzoeken te danken hei van: te wijten. Zooals ik r schreef, was de kennisma van 't kampeeren nu juis weest. Toegegeven moet als nieuweling in 't vak ni< tie verkeerde, dat m'n u was, dat de tijd waarin leven meemaakte, reeds ve ontwend was aan 't slaper dat ik 't strand verliet, tor genoegens voor anderen be in alle opzichten meewerk! om hen, die van plan zijn kampeeren, te doen beslui te wagen. Spreekuur: 1—2.30 er WORDT GEGEVEN D( (manlijk of vrouwelijk) met werk enz. gevraagd, pl.m. 1 per week. Brieven met inlichtingen t bevelingen aan S. W. DECLf Midden Duin en Daalsche' Bloemendaal. [1. •v— -

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2