Plaatselijk Nieuws. Kodak's en Films IEKOOPVILL/ JANSW Kinderwagen ffiAISON HETTY VARSITY AUG. OEPKES Dankbetuiging let Dagmeisje Onze magazi door bijvoegii Als het Roggebrood niet smaakt is het FUNKE's Roggebrood niet. FOTOGRAAF PRINS MAURITSLAAN 9a BLOEMENDAAL. SCHOUTEN's MAGAZIJN DE KWALEN VAN EEN ZENUWLIJDER. OVERVEEN. Amateursl ADVERTENTIEN fcidergeteekende brengt a ■en, die voor hem en jUnen 29 Mei tot een war ^stdag hebben gemaakt, zi |rtelijken dank, Mr. P. TIDEMA HOOG APELDOORN BROCHURES EN TIJDSCHRIFTEN. VICTORIA-WATER Meubel-, JANSWE< Vanaf heden is DE AFDEELING TAPIJTE Sterk concurreeri geef dan niet de schuld aan FUNKE. FUNKE's Roggebrood is in orde. Maar kijk dan even hoe of het Roggebrood ge merkt is. U zult het merk van M. FUNKE er niet op vinden. Zonder merk De Wethouder, de heer Laan, antwoordt den heer Blankevoort dat deze zaak van alle kanten is bekeken, dat uren lang is geconfereerd met de heeren van het P.E.N., dat ook de gasverlichting ampel overwogen is en ten slotte is bereikt gewor den dat door een kleine verhooging te betalen wij inplaats van 32 kaars, 100 kaars lampen zul len krijgen. Bezwaarlijk is nog dat over 2 jaar het contract afloopt en door deze wijziging pas over 7 jaar het contract zal afloopen. De heer Schulz stemt toe dat de verlichting slecht is en verbetering een dringende eisch is. Het bezwaar van contractsverlenging van 2 op 7 jaar is echter, met het oog op den algemeenen toestand voor spreker zóó bezwaarlijk dat hij zich afvraagt of het maar niet beter zou zijn thans gedurende deze 2 jaar welke ons nog resten nog maar voort te sukkelen. De heer Otto laat eenzelfde geluid booren. Spr. wijst op het gasbedrijf hetwelk nu door onze ge meente zelf wordt ingesteld en waardoor zich straks misschien nieuwe gezichtspunten zullen ope nen. Ook is het Hoogovenbedrijf er nog wat zoo wel electrisch- als gaslicht kan leveren legen veel lagere prijzen. Uit een verwarde bespreking welke thans volgt, volgt dat door den heer Schulz een amendement wordt ingediend behelzende dat de 2 jaren welke nog resten met 2 jaren zullen worden verlengd. De heer De Waal Malefijt stelt ook een amende ment voor, behelzende dat over een verlenging van 'het contract niet moet worden gesproken. De heeren Kremer en Hogenbirk vragen zich af of alle leden wel meer licht wenschen, zoodat dit eerst moet worden uitgemaakt. De stemming maakt uit dat op 3 leden na, de heeren Blankevoort, Luden en De Roo van Alder- werelt, alle leden meer licht wenschen. Vervolgens wordt gestemd over het al of niet verlengen van het contract, het amendement De Waal Malefijt dus. Dit amendement wordt aangenomen, zoodat men wel meer licht wenscht, doch geen verlenging van het thans bestaande contract. Punt 9. Voorstel om over te gaan tot instelling van een gasbedrijf ingevolge art. 114bis der Gemeentewet. Aangenomen. Punt 10. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. 1. Verzoek van Mevrouw Hoeting voor bouw eener garage aan den Zandvoorterweg op Sectie B. no. 3237. B. en W. stellen voor, de gevraagde ontheffing te verleenen. Goedgekeurd. 2. Verzoek van Ir, Posthumus Meijes voor bouw eener garage aan de Rijnegomlaan op Sectie B. no. 3937. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. Goedgekeurd, 3. Verzoek van H. v. d. Masch Spakler voor bouw van een tuinhuisje aan den Mr. Enschede- weg op Sectie B. no. 3459. B. en W. stellen voor, dit verzoek toe te staan Goedgekeurd. 4. Verzoek van J. G. Hezemans voor bouw van een garage aan de Rollandslaan op Sectie B. no. 3947. B. en W. stellen voor, deze ontheffing te ver leenen. Goedgekeurd. 5. Verzoek van A. Meijer voor bouw van drie landhuizen aan de Julianalaan op Sectie A. no. 6997. B. en W, stellen voor, op dit verzoek afwijzend te beschikken, aangezien bedoeld terrein ternau wernood ruimte biedt voor stichting van twee woningen. Aangenomen. 6. Verzoek van Mr. A. J. Enschede voor bouw eener garage aan de Tollenslaan. B. en W. stellen voor, dit verzoek niet toe te staan, daar dit gebouw te dicht aan den weg komt te liggen. Aangenomen, 7. Verzoek van S. Rinkema voor bouw van twee dubbele woningen aan de Rollandslaan. B. en W. stellen voor, op dit verzoek afwijzend te beschikken, aangezien de vrije ruimte achter de woningen van 8 tot 6 Meter wordt verkleind. Wordt wel toegestaan. 8. Verzoek van G. W. D. Boissevain voor bouw eener garage aan den Aerdenhoutsduinweg. B. en W. stellen voor, op dit verzoek afwijzend te beschikken daar dit gebouw vlak bij het woon huis van den buurman komt te liggen, die dan ook bezwaar heeft tegen de verleening der vergunning. Aangenomen. Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 HET Zomeronder' goed voor Heeren is verhuisd naar bijtaetKennemerLyceum NIEUW TELEFOONNUMMER 11589 Overveen 11589 9. Verzoek van C. Birkhoff voor bouw eener garage aan den Bloemendaalscheweg bij huize „Sorgh Vliet". B. en W. adviseeren, dit verzoek niet in te wil ligen, daar de eigenaar van het belendende ter rein elke ontheffing is geweigerd en hij als belang hebbende dan ook verzocht heeft, deze ontheffing niet te geven. De heer Kremer vraagt eenige inlichtingen be treffende een conferentie tusschen den heer Laan en den heer Birkhoff. Het is spr. n.l. ter oore ge komen dat de wethouder wel eenige toezegging 'heeft gedaan om 'het verzoek ingewilligd te krij gen mits door hem eenige grond wordt overgedaan aan de gemeente ter verbreeding van den weg. Dit vindt spr. niet goed. Ten zeerste appreciee- rende de goede bedoelingen van den heer Laan om de Bloemendaalscheweg verbreed te krijgen, wat hem ook tamelijk wel gelukt, mag toch in dit geval dit niet als voorwaarde worden gesteld. De heer Prinsenberg ondersteunt deze woorden. Na nog eenige bespreking komt het voorstel van B. en W. in stemming en wordt dit afgestemd, zoodat de ontheffing verleend wordt. Punt 11. Ingekomen stukken. 1. Naar aanleiding van het schrijven van Gede puteerde Staten d.d. 13 Mei 1925, no. 90, waarin zij in verband met de eventueele pensioensaan spraken van C. W .de Jong in overweging ge ven, of wellicht thans ware te volstaan met het geven van ontslag aan genoemd persoon zonder aanhaling van art. 7 der Pensioenwet voor ge meenteambtenaren (geldende op den datum van het ontslag), stellen B. en W. den Raad voor, aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat hij geen termen aanwezig acht om op zijn besluit van 19 Januari 1922 terug te komen. De heer Van Kessel kan zich niet 'begrijpen hoe B. en W, zich kunnen verzetten tegen het advies van het College van Gedeputeerde Staten. Spr. kan zich volkomen, thans nog, begrijpen dat toen dat ontslag krachtens art. 7 is gegeven. Waar we thans echter enkele jaren verder zijn, misschien toen de portee van art. 7 niet goed heb ben begrepen, zou het voor spr, wel aanleiding zijn thans op dat besluit terug te komen en een zoo danig besluit te nemen zoodat hij alsnog voor pen sioen in aanmerking kan komen. De heer Schulz meent dat indertijd art. 7 zeer goed is begrepen geworden en men dat punt am pel heeft behandeld en onder oogen gezien. Spr. heeft zich meermalen afgevraagd of het maar niet beter is, vooral voor zijn gezin, genade voor recht te laten gelden. Daarnaast zegt spr., waar in hoog ste instantie is uitgemaakt dat de heer de Jong wel schuldig is bevonden moet ik toch vragen, waar gaat het naar toe en zal er met een infi- rieuze ambtenaar ook zoo coulant worden gehan deld. Spr. was dan ook verheugd dat B. en W. de zaak maar hadden afgemaakt en het deed hem eenigszins leed dat de heer Van Kessel toch nog op deze zaak terugkwam. Hij komt daardoor weer in tweestrijd. De heer Nuyens verklaart de man bij zich te hebben gehad en den indruk te hebben gekregen dat de man al voldoende gestraft is geworden voor zijn gemaakte fouten. Hij erkent zijn fouten en dat brengt spr. bij dat hij er toch veel berouw van heeft. Verschillende leden brengen hun gevoelens om trent dit gezin nog naar voren en dringen aan op wijziging van het eenmaal genomen besluit. B. en W. dringen aan op aanneming van hun voorstel. De heer De Waal Malefijt brengt in het midden dat het toch niet opgaat hem voor pensioen in aanmerking te laten komen. Daarvoor is te veel gebeurd. Er is heel veel gebeurd, te veel om hier te kunnen noemen. Om echter te toonen dat ook hij wat wil doen stelt hij voor de toelage aan zijn vrouw met 500.te verhoogen. Verscheidene leden achten dit niet aan de orde zijnde. Die toelage staat buiten het voorstel van B. en W. Het voorstel van B. en W. komt thans in stem ming, waarop de stemmen staken, zoodat in een volgende zitting weer opnieuw zal moeten worden gestemd. 2. Verzoek van de Oudercommissie der O. L. School te Bloemendaal om de z.g. Graslaan als speelterrein voor de kinderen te handhaven. B. en W. berichten den Raad, dat de speelplaats bij Bosch en Duin in orde gemaakt wordt, doch dat zij op grond van het advies van den deskun dige, den heer L. A. Springer, geen vrijheid vin den, de z.g. Graslaan in het Bloemendaalsche bosch als kinderspeelplaats weder open te stellen. De heer Schulz is ten zeerste verwonderd dat niettegenstaande de besprekingen in de vorige zit ting, niettegenstaande het speelterrein in Bosch en Duin nog niet gereed is, B, en W, toch de vrijheid hebben gevonden de Graslaan af te sluiten als speelterrein. Spr, zou gaarne zien dat in elk geval tot de groote vacantie de Graslaan voor de kinde ren als speelplaats bleef gehandhaafd. De heer Laan zegt dat de heer Tinholt genoe gen heeft genomen met deze afsluiting. De heer Schulz zegt: er is een verzoek ingeko men van de Oudercommissie. De heer Prinsenberg meent dat weder openstel ling op paedagogische gronden niet toelaatbaar is. De heer Schulz handhaaft echter zijn voorstel. Dit in stemming komende wordt het echter ver worpen. 3. Verzoek van het schoolbestuur der vanwege den Ned. R.K. Politiebond „St, Michaël'' te 's Her togenbosch gevestigde politievakschool om sub sidie. B. en W. stellen voor, dit verzoek te behandelen bij de begrooting dienst 1926. Aldus besloten. 4. Verzoek van de vereeniging „Zuigelingen zorg" te Haarlem om subsidie. B. en W. stellen voor, dit verzoek te behande len gelijktijdig met de begrooting voor 1926. Aldus besloten. 5. Accountantsrapporten betreffende de contro le over het le kwartaal 1925 van de Woningbouw- vereenigingen. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Verzoek van de Vereeniging tot stichting van een Planten- en Vogeltuin om het z.g. Panne'koe- kenhuisje beschikbaar te stellen als woonhuis voor een opzichter. Wordt ingewilligd. Rondvraag. De heer Hogenbirk vraagt naar het stofvrij ma ken der wegen. Daar wordt blijkbaar nog niet veel aangedaan. Er wordt terdege aan gewerkt, antwoordt de heer Laan. De heer Van Kessel vraagt in dit verband ook naar de wegen in Aerdenhout. Het is gewoonweg daar een onhoudbaren toestand. Het vorig jaar is daar niets aan de wegen gedaan en thans gaat het denzelfden kant uit. De Wethouder antwoordt dat Aerdenhout heusch wel een beurt krijgt, doch dat eerst de Vogelen- zangscheweg is genomen om daaruit de klinkers vrij te krijgen voor den Julianaweg. De heer Blankevoort bepleit aanbesteding van die teerbehandeling op de wegen. Men is er dan met een paar maanden af. De heer Kremer vraagt of B. en W. den ver- keerstoestand eens willen bekijken en de moge lijkheid van verbetering willen onderzoeken hier voor het Raadhuis. Het zou volgens spr. heel wel mogelijk lijken het verkeer zoo te leiden dat men voor de richting Zandvoort alleen in deze nauwe straat in mocht rijden, doch voor de richting Bloe mendaal, terug komende dus het Zandvoorter pad moest nemen. Vanaf Haarlem komende voor rich ting Zandvoort moet men dan ook recht uit rijden en langs het politiebureau. Beide gevaarlijke eindjes weg mogen dus maar in een richting bereden worden. B. en W. beloven dit onder de oogen te zullen zien. De heer Van Kessel vraagt den Voorzitter, of dat, U weet wel, mijnheer de Voorzitter, of dat van de vorige week Ja, maar er zit nog één persman Persman af. OOCXXXXXXXXXXXXXXXXXJOCOOOOOOOOOC Hierbij wordt bekend gemaakt, dat, in verband met de indienststelling van de auomatische Tele fooncentrale te Bloemendaal op 20 Juni 1925, tus schen 6 en 8 uur, dus hedenavond, geen telefoon verbinding kan Worden verkregen met de num mers 22000 tot en met 23999 (aangeslotenen aan het bijbureel Bloemendaal). Van 8 uur 's avonds af is het telefoonnummer 15270 vervallen en kieze men alle in den Telefoon gids vermelde nummers, derhalve ook de nummers 22000 tot en met 23999 (aangeslotenen op het bij bureel Bloemendaal) door de nummerschijf voor elk cijfer te draaien in volgorde van links naar rechts. Voor aangeslotenen aan de Rijkstelefoon te Bl'daal. Op 20 Juni 1925, 's middags te 6 uur, wordt de automatische Telefooncentrale te Bloemendaal in dienst gesteld, In verband hiermede heb ik de eer U te ver zoeken, op dat oogenblik de bij Uw telefoontoe stel geplaatste schakelaar over te zetten naar stand I, eventueel het knopje I van den drukscha- kelaar in te drukken. Hierdoor wordt Uw vol-auto- matisch toestel ingeschakeld, Tusschen 6 en 8 uur 's namiddags is het niet mogelijk te telefoneeren. Van 8 uur 's middags af zijn telefoonverbindin gen alleen te verkrijgen door van het toestel met nummerschijf gebruik te maken. Met verwijzing naar de daarin opgenomen voor schriften van algemeenen aard worden de navol gende bijzondere aanwijzingen onder Uwe aan dacht gebracht: le. Alle in den Telefoongids vermelde nummers zijn te kiezen door de nummerschijf voor elk cijfer te draaien in volgorde van links naar rechts. 2e. Voor interlocale gesprekken kieze men No. 0. Men geve aan de telefoniste zijn eigen num mer en het nummer van den opgeroepene op, door het noemen van de cijfers in volgorde van links naar rechts, dus juist zooals men ze op de nummerschijf zou kiezen. 3e. Voor het opgeven van telegrammen (alleen voor rekeninghouders bij den Postcheque- en Girodienst, indien daartoe bevoegd) kieze men nummer 97. Kinderkoor. Het Bloemendaal's Kinderkoor, onderafdeeling van de Chr. Zangvereeniging Gloria Dei, alhier, directeur de heer Jan' Booda, geeft een uitvoering te Haarlem op 2 Juli in het Gem. Concertgebouw. GR00TE MARKT 23a - Tel. 10744 - HAARLEM ÖOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX3G Op 't strand staat de haspel met reddingslijn. Een der leden heeft de zwembus op den rug en de gummislanglus om den borst. Met forsche slagen schiet hij 't water door en de eerste branding is hij weldra doorgeworsteld. Nu komen de groote rollers op hem toe en trachten hem terug te wer pen, doch hij laat zich niet ontmoedigen. Na een moeitevollen strijd heeft hij de drenkeling bereikt. Deze, gerustgesteld, geeft zich vrijwillig over aan zijn redder en laat zich den zwerwbus om 't middel binden. De andere redders, zich op regelmatige afstanden in zee bevindende, hebben de lijn steeds helpen vieren en voor afdrijven behoed. Nu wordt het sein: „inhalen'' gegeven en lang zaam wordt de lijn ingepalmd. De drenkeling, ge dragen door zijn zwembuis (systeem Van Keulen- Wapstra), drijft als een diep geladen schuitje op het water. En de vermoeide redder laat zich mee trekken. In levende lijve bereiken beiden het vei lige strand. Dit spelletje 'herhaalde zich nogmaals, waarna men tevreden over deze goed geslaagde oefening huiswaarts toog. Autobusdienst. De eerste Schotensche Autobusdienst, Haarlem- IJmuiden v.v., welke haar route als volgt heeft: Haarlem, Bloemendaal, Jan Gijzenvaart, Provin ciaal Ziekenhuis, Duin- en Kruidbergerweg, Drie huis, Zeeweg, Velserduinerbuurtweg, IJmuiden, heeft haar Dienstregeling, ingaande heden. 20 Juni, gewijzigd. De bussen zullen vertrekken van Haarlem (Ken- nemerplein): 7.35, 9.25, 11.15, 1.05, 2.55, 4.45, 6 35, 8.25, 10.15». Van IJmuiden (Willemsplein): 8.30, 10.20, 12.10, 2.00, 3.50, 5.40, 7.30, 9.20,11 10». Zondags geen dienst. Niet op Vrijdag. „Sursum". Het fanfarekorps „Sursum" zal zich op 29 Juli naar Noordwijk begeven om deel te nemen aan het concours hetwelk is uitgeschreven door den Chr. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, het welk aldaar gehouden wordt. De gronden langs den Zeeweg. De heer Kremer 'heeft aan B. en W. schriftelijk de volgende vragen gesteld: le. Kunnen B. en W. mededeelen, hoe op het oogenblik de stand van zaken ten opzichte van de exploitatie der gronden langs den Zee weg is? 2e. Zijn B. en W. na het volstrekt afwijzend ad vies van den Rechtskundigen Adviseur, Mr. van Styrum, niet van oordeel, dat van verdere onderhandelingen met derden thans moet wor den afgezien? De reiniging der wegen enz. De heer Blankevoort heeft aan B. en W. schrif telijk de volgende vragen gesteld: le. Zijn B. en W. in verband met het vertrek van den opzichter Van Nobelen bereid, het denk beeld om de reiniging der wegen en pleinen aan te besteden in overweging te nemen en daarover tijdig vóór de behandeling van de begrooting hun meening aan den Raad mede te deelen? 2e. Zijn B. en W. bereid een opgave aan den Raad te verstrekken betreffende de tegenwoordige kosten van bovenbedoelde reiniging? Mevrouw WolffBeumer, tijdelijk onderwijzeres in de handwerken aan de M.U.L.O.-School te Bloe mendaal, heeft ontslag uit hare betrekking ge vraagd. Symphonie-orkest „Euterpe". In verband met het aftreden der bestuursleden, de heer De Bruin, als voorzitter en de heer De Beer als secretaris-penningmeester, werd gisteren door een algemeene ledenvergadering het nieuwe bestuur van> 'het Symphonie-orkest „Euterpe" als volgt samengesteld: Directeur de heer J. Meng Voorzitter, J. P. F. Regter. Vice-voorzitter, tevens 2e secretaris, de heer M. F. Heemskerk, le Secre taris, de heer W. D. van Uden Jr. le Penning meester, de heer W. Huizinga. 2e Penningmeester, de heer C. v. d Stadt. Muziek-commissaris, de heer A. Lambooy. Commissaresse Mej. G. Rol. (Stads-Editie O.H.Crt.) Bloemend. Reddingsbrigade. Dinsdagavond werd door onze Reddingsbrigade een oefening aan 'het strand gehouden. Een der leden begaf zich n.l. een 150 M. ver in zee en gaf door hulpgeroep en handbeweging te kennen dat hij z.g n. in gevaar verkeerde. Direct daarop be gaven zich eenige geoefende zwemmers in zee. Kinderversterkingsoord „Nieuw Thalatta" De naam Thalatta is bij vele Ouders in dank bare herinnering, omdat hun kind daar indertijd een kuur maakte en thans de gezondheid heeft terug gewonnen en niet meer tot de bleekneusjes behoort. Zooals Gij U herinneren zult werd door de Ver eeniging tot bestrijding der tuberculose op het landhuisje „Thalatta" een proef genomen met een Kinderversterkingsoord. De kinderen kwamen hier overdag kuren en keerden des avonds weer naar huis terug. lederen dag was een dag van vreugde en geluk voor Ouders en kinderen inplaats van een dag van verdriet, wat gewoonlijk het geval is als een kind een bepaalde 'kuur moet maken voor de gezondheid. Gij hebt zeker allen wel eens gezien welk een vroolijke opgewekte stemming er heerschte bij het groepje kinderen, dat naar Tha latta ging. Maar waren de resultaten nu ook wel gunstig zult U zeggen in verband met het dagelijks terugkeeren in de woning, een omstandigheid die voor velen als een bezwaar wordt gevoeld. Ja, de resultaten waren gewoonweg schitterend, een uit spraak, die volkomen wordt onderschreven door de Schoolarts in 'haar interview, gepubliceerd in Haarlem's Dagblad van 6 Juni j.l. Door verschillende omstandigheden heeft men de proef moeten staken. Thans worden door het Bestuur der Vereen, weer pogingen in 't werk ge steld om te komen tot de oprichting van een kin derversterkingsoord, op dezelfde wijze als tijdens de proef „Thalatta" was ingericht. Allen zullen het treffende plaatje hebben ont vangen, waarop een paar bleekneuzige peuters hunne neusjes plat drukken tegen de draadomhei ning van een stuk duinterrein in de hoop te mo gen binnengaan. Met Uwe hulp mogen zij binnen gaan, zij het dan niet op een stuk duinterrein, want ondanks alle moeite is het niet mogen geluk ken duingrond te bemachtigen. Er is thans een andere oplossing gevonden om zonder te hooge kosten te komen tot het stichten van een eigen kinderversterkingsoord. De Vereen, heeft terrein beschikbaar bij de Lighal aan den Schoterweg en hierop nu wil het bestuur zoo'n inrichting doen bouwen. Voor de houw- en inrichtingskosten doet 'het bestuur een beroep op allen, die iets gevoelen voor 'de tuberculose-bestrijding en in het bijzonder voor het zwakke kind. Helpt allen en toont Uwe belangstelling en gedenk de twee laatste regels van het gedichtje op het propaganda-plaatje, die luiden: „Tast in Uw beurs, Ach laat ons binnen- Een nerveus mensch is een ongelukkig mensch. Kleine tegenspoeden kunnen hem tot vertwijfeling brengen, de kleinste opwinding kan hem dagen lang hoofdpijn geven, of onpasselijk maken, hij ergert zich over een vlieg aan den muur, en hij ergert zich daar weer over, dat hij zich zoo ergert. Zenuwlijden is meestal ziekte van de hersenen en krankzinnigheid, onbewuste handelingen, rugge- mergsverlammingen zijn slechts de bijzonder zware gevolgen hiervan. In lichtere gevallen uit zich de nervositeit in: hoofdpijn, pijn in de ledematen, trek kingen, rugpijn, aangezichtspijn, pijn in den hals, armen en beenen, schemeren voor de oogen, bloed- cpstijgingen, hartkloppingen, slapeloosheid, zware en vreeselijke droomen, beklemmingen, duizelig heid, angsttoestanden, overdreven gevoeligheid voor geluiden, prikkelbaarheid vooral 's morgens na het opstaan, onrust, humeurigheid, weigeren van het geheugen, gele vlekken op de huid, kloppingen in de aderen, gevoel van verdooving in de lede maten, beven der handen en knieën bij opwinding, blauwe kringen onder de oogen, suizen in de ooren, zonderlinge begeerte en afkeer, schrikachtigheid. Veel minder opvallende verschijnselen komen al leen of tezamen voor, en zijn teekenen, dat de zenuwen zijn aangedaan. Verschijnen zij, dan moet onvoorwaardelijk da delijk iets gebeuren. Men moet de uitgeputte zenu wen, die stoffen toevoeren, die ze bij overmatige inspanning verbruikt hebben. Deze stoffen bestaan uit organische phosphorzuurverbindingen, en het is de wetenschap gelukt, ze uit organische bestand- deelen in zeer sterke concentratie te verkrijgen. In doelmatige samenstelling bevat zij het bekende, zeer aanbevolen Dr. med. Robert Hahn's „Nervo- sin". Hoort U eens hoe het wordt beoordeeld. Ik ben zeer tevreden, gevoel mij nu veel beter, ik ben van mijn zenuwlijden Gode zij dank verlost, ho fdzakelijk de slaap is veel beter geworden, ik slaap nu bijna iederen nacht onafgebroken door, wat eerst niet het geval wasBruder, Justi tieambtenaardat ik met U „Nervosin" tevreden benIk heb het velen reeds aanbe volen en zal dit ook verder doen. Val. Göring tot mijn voldoening kan i'k U de verheugende medëdeeling doen, dat ik me weer wel en gezond gevoel, en weer een geheel ander mensch gewor den ben. Ik zal mijn best doen „Nervosin'" overal aan te bevelen. Ontvang navolgend nogmaals mijn dank.... Fr. Fuchs.... en vele dergelijke. Wanneer men met beroep op deze courant zich aan Dr. med. Robert Hahn Co Groningen Hn 21 wendt, dan ontvangt men geheel gratis en franco een proefdoos van deze zenuwsterkende pastilles toegezonden. Tevens ook nog een bro chure, waarin de oorzaken en de genezing van 'het zenuwlijden klaar en duidelijk wordt geschil derd. Met een middel, hetwelk door iedereen gun stig wordt beoordeeld, kan men tenminste een proef nemen, vooral omdat deze proef kosteloos is. (Adv.) gaan", er zijn nog zooveel 'kinderen die moeten binnen gaan. Zendt Uwe bijdrage aan 'het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. Wacht niet of anderen het zullen doen, doch toon nog heden dat Gij wer kelijk iets gevoelt voor het algemeen welzijn en in het bijzonder voor het zwakke kind. Helpt allen mede de laatste schakel smeden van den keten der tuberculose-bestrijding, het ideaal van den heer Limperg, den te vroeg ontslapen administrateur onzer Vereeniging. Vereen, tot bestr, der Tuberculose. Oudercommissie. De heeren J. v. Drunen en S Rinkema, die op den laatsten ouderavond verkozen werden tot lid va nde oudercommissie van de O. L. School alhier, hebben hun benoeming aanvaard. Ze werden in de vergadering van de Oudercommissie gekozen resp. tot secretaris en voorzitter der commissie. R.K. Kiesvereeniging. Woensdag werd in de St. Aloysiusschool een politieke lezing gehouden door Prof. A. Steger. De vergadering was zeer matig bezocht. 'i Radio-ontvangtoestellen - 1 De meest volmaakte - De eei koopste - Prijscourant op aa I H. A. van der Velden, Sa mendaalscbeweg 198. Telefoo B't Is bekend, dat onze kus' en prachtmiddel hébben, or et weer in de naaste toek< A kaart" te kijken. Ik, als nii ferlijk bekennen, dat ik 't, i nisjes, die ik in den loop eld, nog niet ver heb gebra elementen in de kaart te oorden: dat ik als weerprofei >b met de spreekwoordelijk< sb dan ook veel eerbied v< ssten Zandvoorter of IJmui randstoelenman, die met m •id 't weer kunnen voorspell lucht, van de zee, van het aarop de zon opkomt en de ngekeer-d; uit het bizondei eeuwen, uit het geluid van den gierenden wind; uit 1 md, het gedrag der spelend rand, hetja, ik weet ni« eren zij niet met een gezicl len te lezen staat, dat er n lit: als de maan zoo op z'i ndje lager dan de rug) ligt, eer. En als de lucht zoo he: uw weer op volgt? Bovendic leer van de wereld is en de pnderend lawaai, dat er dar I is? „Rauw weer" schijnt zie! vele wijzen aan te kondig led weer hebben zij hun bizc pt m'n spijt 'heb ik er geen va Ihter van plan, er eens een v B leggen. Meen nu niet, dat 01 meer betrouwbare weer In die, welke de landlui er O] boeren niet waardevolle e Ivens omtrent het toekomst pe? Als de kippen laat op d beien door 't land draven, a beien deze of die gymnastisc! In, als de vliegen steken, als »|s er honderd en meer ander fen weet de boer daar zijn w ifckken. Maar onze zeelui en Bardoor nog niet bevoorrecht ilhen. Elk heeft in zijn omge ïlm een baken is op den moei «tsluiering van de geheimen 'ligingen. Ik heb iemand geken lire of mindere gladheid van yraagd. Zondags vrij. kdres: Noorder Stationsweg! ifceinendaal. S. D. A. P. Woensdagavond sprak in Overveen Ir. Cramer, lid van de Eerste Kamer, voor de afdeeling Bloe mendaal van de S.D.A.P, over het onderwerp: „Onze strijd voor ontwapening''. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd gebruik gemaakt door een paar personen. De ver gadering was slechts matig bezocht. -en zeer goede ENGELSCH1 er overname aangeboden èl7.i laafres: Kinheimweg,5' B,oemÉ Examens Gymnasium. Aan het Kennemer Lyceum slaagden voor diplo ma A: Mej. A. André de la Porte; mej. D, van Bemmelen; mej. C. Foe'ken; mej. T. Klüssener; dipl. B.: mej. F. van Hall. Afgewezen 1 candidaat. Muziekvereeniging „Euphonia". Ons Harmoniecorps „Euphonia" heeft j.l, Zon dag bij 'het concours te Uitgeest wel succes gehad. Zij behaalde in de 4e afdeeling Harmonie een len prijs; in den marschwedstrijd een 2en prijs en in den Eerewedstrijd een len prijs. Hebben we nu geen Uniformpetten verdiend? vroeg mij een lid. 'k Zal er over schrijven, beloofde ik. „Focus", veertiendaagsch fotoblad onder redac tie van Adriaan Boer. No. 12 vail 13 Juni heeft als inhoud: Platen; Ons Matglas; 'Het versterken met kleur- stoflen; Correspondentie; Uit handel en industrie; Giethoorn; Met de camera op reis; Vereenigings- nieuws; Beginnershoekje (12); Fotobeurs. Als U het nog niet weet, kunt U er zich toch gemakkelijk van overtuigen, dat Oberlahnstein. een opwekkende drank is. Het is juist de onder scheidende eigenschap van Victoria-Water, dat het dezelfde stimuleerende eigenschap heeft als alco holische dranken. Een gevolg van het radiumge- halte. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbe volen in 'heele Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 ets. jwoie stand, 6 kamers, serre, U as, keuken, gr. bijkeuken, twi v.G. s, zolder, kelder, gas. elee Mpr- en achtertuin met vruel ®men. Inlichtingen J.TEITSM Koepellaan 11, Bloemendal DE

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2