Prins lïlauritslaan 9a AUG. OEPKES Predikbeurten Uit de Omstreken. Vragenbus. W. IJSELMUIDEN HAARLEM -- TEL. 13534 FOTOGRAAF 11589 OVERVEEN VICTORIA-WATER programma, bestaande uit oefeningen in het voortbewegen aan toestellen, uit springen en spelen, werd met groote belangstelling door het steeds aangroeiend publiek gade geslagen. De Burgemeester Jhr. Bas Backer vereerde de uitvoering met zijn bezoek, welke voor het grootste gedeelte ook door den wethouder, den heer E. van Nederhas- selt en mevrouw werd bijgewoond. Het ge west Noordholland van het Ned. Gymn. Verbond was vertegenwoordigd door den heer W. Goeting. Groote bewondering trokken o.a. de heeren met hunne springtoeren, die hen somtijds op acro baten van beroep deden gelijken; van de vereenigingsnummers stonden de vrije oefe ningen van het goed gedisciplineerde „Con cordia" uit Haarlem en het knotszwaaien door. dames van „Turnlust" uit Beverwijk Geheel-onthouding. Eenige jaren geleden is te Haarlem wegens veronteiniging van den openbaren weg ver oordeeld de heer V. die op de Groote Markt aldaar op de bestrating een pijl had geschil derd, wijzende naar een drankgelegenheid, met een bijschrift: „naar de hel" of iets van dien aard. Ontelbaar zijn de schilderingen" bij gelegen heid der laatste verkiezing op den openbaren weg aangebracht; van vervolgingen in ver band daarmede blijkt niets. Er schijnt dus op dit punt een kentering in de opvattingen der rechterlijke macht te zijn gekomen. aan de spits. Twee ongevallen, een bij de springplank, een ander bij den rekstok, waarbij de ijverige mannen van Eerste Hulp goede diensten bewezen, bleken ten slotte niet zoo onrustbarend als ze zich aanvan kelijk lieten aanzien. Het geheel liep, dank zij de algemeene leiding, vlot van stapel en in opgewekte stemming, het wakkere muziek corps voorop, togen de deelnemers te on geveer 5 uur in optocht huiswaarts. Wij zou den nog menige opmerking kunnen maken over lenigen gang, keurige standen, beval lige krachtige bewegingen die wij opmerk ten, doch wij zouden onwillekeurig dezen en genen te kort doen. Over het geheel, door welwillende samen werking van velen, een goeden dag. Hadden wij een eerepalm voor orde en regelmaat ter onzer beschikking, dan zouden wij die uitrei ken aan de vrouwelijke deelnemers. Wij hebben in de tekst een paar welwil lend afgestane amateurskiekjes opgenomen, die zonder aan de hoogste eischen voor eou- rantencliehé's te voldoen, onze lezers toch zullen interesseeren. Gereformeerde Kerk van Bloemendaal ZONDAG 19 Juli. V.m. 10 uur Ds. F. G. Petersen. Voorber. H. Avondmaal. N.m. 5 uur: Ds. F. G. Petersen. ZONDAG 19 Juli 1925. V.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. Bediening van het H. Avondmaal. JEUGDDIENST IN MARANATHA. N.m. 10 uur de heer A. A. Wildschut, Theol. Cand. te Haarlem. Het crematorium te Velsen. Sinds Januari 1914 tot en met December 1924 bedraagt het aantal crematies 1564 (882 mannen en 682 vrouwen), waarvan behooren- de tot het kerkgenootschap der Ned. Herv. 681, Remonstr. 73, Lutherseh 78, Doopsge zind 84, Roomsch Kath. 22, Israëlietisch 29, Vrije Gem. 6, Oud-Kath. 5, tot andere dan genoemde kerkgenootschappen 57 en tot geen kerkgenootschap behoorende 529. De verkoop van Westerveld. Ten overstaan van notaris Dolleman is publiek verkocht in verschillende perceelen, te zamen groot 1.79.34 H.A., thans in gebruik als eafé-restaurant, het buitengoed „Wester veld" te Driehuis. Het geheel bracht op 36.734 en wel: 1. de villa met een stuk terrein 17.412, koo- per de heer S. Blaauw te Velsen; 2. een stuk terrein 8.111, kooper de heer C. Boo nekamp te IJmuiden; 3. een stuk terrein 4.825, kooper de heer J. Scheffer, te Drie huis; 4. een stuk terrein 6.387, kooper de firma Gebr. Bleeker te Velseroord. De 4 woonhuizen, die gelijktijdig in veiling werden gebracht, zijn niet verkocht. Kon. Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde. Afdeellng Bloemendaal—Velsen. Excursie naar „Moerheim" Donderdag 2 Juli had de uitgeschreven excursie onzer afdeeling naar de kweekerij „Moerheim" plaats, begunstigd door mooi, warm weer. Een vijftigtal leden verzamelden zich 's morgens half 6 voor het station Haarlem, een aantal dat tot heden niet bereikt werd en waaraan de goede naam van „Moerheim" zeker niet vreemd zal zijn geweest. Ongeveer 9.15 kwam het gezelschap te De- demsvaart aan, waar door de goede zorgen van den heer Ruys, een extra tram gereed stond om naar „Moerheim" te gaan. Op zeer hartelijke wijze werden wij hier verwelkomd door den heer Ruys en zijne beide zoons. Na dat aan alle deelnemers een catalogus was uitgereikt, werd direct begonnen met het be zichtigen der kweekerijen. Uitgestrekte vel den zagen wij hier met een groote verschei denheid van vaste planten. De datum dezer excursie was vastgesteld op advies van den heer R. en zeker tot aller tevredenheid, want overweldigend waren de velden bloeiende Delphiniums, Viola cornuta, Primula Moerheimi en met allerlei soorten van alle denkbare vast- en rotsplanten. Het gezelschap werd rondgeleid in 3 groe pen elk onder voorlichting van een der hee ren Ruys. Wat op een ieder een bizonderen indruk maakte, was de netheid en orde in de kweekerijen. Hiervoor is wel eene leiding noodig, zooals alleen de Hr. R. geven kan; een woord van hulde voor zulk eene leiding is hier zeker op zijne plaats. Te ongeveer 12 uur waren wij weer bij het woonhuis van den heer R., alwaar het gezel schap op zeer hartelijke wijze werd ontvan gen door Mevr. R. en haar beide dochters en met een kop koffie verkwikt. Hierna werd nog een ander gedeelte der kweekerij bezocht, waarna het gezelschap zich tegen 1 uur vereenigde aan een gemeen schappelijke lunch. Hier werden door onzen voorzitter Dr. W. Posthumus Meyjes zeer waardeerende woorden gesproken tot de HH. Ruys, die mede aanzaten en als bizon- dere attentie gezorgd hadden voor eene keu rige tafeldeeoratie. De Hr. Ruys beantwoordde de toespraak op hartelijke wijze en feliciteerde de afdee ling met het bezit van zulk een voorzitter. Na afloop der lunch werd nog de voorma lige kweekerij Tottenham, nu behoorende bij „Moerheim", bezocht, waar behalve de vele vaste planten o.a. uitgestrekte rozenvelden zijn en waar de zelfde netheid heerscht. Te ongeveer half 4 waren wij weer terug en werd het gezelschap nog door de fam. Ruys eene verfrissching aangeboden en voor het vertrek werden allen nog verrast met een doos z.g.u. Dedemsvaartsche lange turfjes. Geheel voldaan en vol lof over het geno- tene vertrok het gezelschap weer per extra tram naar Dedemsvaart om den trein te ne men die 8.41 te Haarlem arriveerde. Allen zien met genoegen terug op deze excursie, dankbaar, zoowel voor het vele nuttge en interessante, dat gezien was, als voor de buitengewoon hartelijke en gastvrije ontvangst door de familie Ruys. Zandvoort. Naar wij vernemen, heeft burgemeester Beeckman zijn ontslag aangevraagd tegen 15 October 1925. lingen voor het kampeeren aan het Noord- 11. De ingezonden ontwerpen zullen niet zeestrand van Schiermonnikoog tot Nieuw- verzekerd zijn noch tijdens het verblijf in vliet in Zeeland toe en soortgelijke voor kam- het Vereenigingsgebouw „St. Lucas", noch peeren in 't Gooi, Utrecht en de Veluwe. elders. Aangezien de zeer bruikbare lijsten voor- 12. Alle correspondentie te richten aan de zien zijn van het opschrift „Nadruk Verbo- Vereeniging „St. Lucas", Keizersgracht 648. den", kunnen wij slechts daarnaar verwij- Van reclames en correspondentie van wei zen. Wij verwijzen verder naar het boekje ken aard ook, 4 weken na sluiting der ten- „Kampeeren" door Carl Denig, uit de be-toonstelling(en) ontvangen, zal geen notitie kende serie: „Weten en Kunnen", boekhandel verkrijgbaar. den worden genomen. 13. Aan alle mededingers zal event, een afdruk van de litho naar het bekroonde ont werp worden aangeboden, door toezending Vereeniging tot bevordering van het tijdelijk aan het correspondentieadres, verblijf van kinderen in gezonde streken P.S. Het laatste jaarverslag der Vereeni- „Voor Jong Nederland". Goedgekeurd bij Kon. Besl. van 22 Juli 1907. De Vereeniging heeft ten doel: Kinderen van 713 jaar van alle gezind ten hoofdzakelijk uit den kleinen burgerstand uit alle plaatsen van Nederland, tot herstel van gezondheid tijdelijk naar Koloniehuizen in gezonde streken te zenden, mits de ouders of verzorgers naar de mate van hunne finan cieel e krachten in de verpleegkosten bijdra gen of die geheel vergoeden. Prijsvraag voor een ontwerp voor een reclame biljet: „VOOR JONG NEDERLAND". De Vereeniging „Voor Jong Nederland" heeft tot het verkrijgen van een ontwerp voor een propagandaplaat in overleg met het bestuur der Vereeniging „St. Lucas" te Amsterdam de volgende prijsvraag uitge schreven en wel onder de navolgende voor waarden: 1. Er wordt gevraagd een ontwerp voor een aanplakbiljet op de grootte van 100 c.M. lang, 65 c.M. breed, ten doel hebbende de aandacht te vragen voor het streven der Vereeniging „Voor Jong Nederland". 2. De ontwerper is geheel vrij in de wijze, waarop de compositie wordt samengesteld en mag ook een kleinen text daarbij maken in verband met het doel der vereeniging en tevens aanpassend aan de teekening. 3. Het ontwerp moet op dezelfde grootte van het biljet worden geteekend en moet in steendruk kunnen worden uitgevoerd. Het aantal kleuren zal niet meer dan vier be dragen. 4. Alle Nederlandsche kunstenaren kun nen mededingen. 5. Voor de inzending, die volgens het oor deel der jury het beste wordt ging „Voor Jong Nederland", dat binnen kort verschijnt, zal op aanvrage gaarne toe gezonden worden. Wij openen vanaf heden een vragenbus, waar voor onze abonnee's ons op elk gebied hunne vra gen kunnen opgeven. Wij zullen ze steeds naar ons beste weten beantwoorden. Vragen van dien aard, dat ieder de antwoorden in eene gewone encyclopaedic (waarvan in elke openbare leeszaal een ex. voorhanden is) zelf kan vinden, komen niet in aanmerking. V. Is Mr. Lioni van hier niet voorzitter van den Nederlandschen Biljartbond? A. Neen. Mr. Lioni is juist onlangs tot eere voorzitter van dien Bond benoemd. Hij was voor zitter tot verleden jaar, waarvoor hij bedankte. Wegens zijne groote verdienste voor den Bond heeft men hem nu op andere wijze daaraan weten te verbinden. V. Men zegt mij dat tegenwoordig met glazen ballen biljart wordt gespeeld. Is dit zoo en waar kan men deze koopen? A. Er wordt met glazen ballen gespeeld aan de Groote Club te Amsterdam, aan de Witte Sociëteit te 's Gravenhage en ook aan de Sociëteit Vereeni ging te Haarlem. Deze ballen zijn volmaakt rond, doch lichter dan de gebruikelijke van ivoor. Ze voldoen \oorloopig goed en zijn veel goedkooper. Een stel van 3 kost nu naar wij meenen f 87.—. Nadere inlichtingen verstrekt de heer Landweer, leeraar in het biljartspel, Emmastraat 9 te Arnhem, die ze ook levert. V. Eenigen tijd geleden werd in de bladen ver meld, dat de woningbouw-vereeniging Duinwijck alhier in staat van faillissement was verklaard. Allerlei tegenstrijdige verhalen doen hierover de ronde. Kunt u onze nieuwsgierigheid misschien be vredigen door ons eenige inlichtingen te ver- geoordeeld 1 schaffen? zoowel als kunstvol ontwerp als in den zin A. Met genoegen. De alhier gevestigde woning van geschiktheid voor het doel, zal een prijs bouw-vereeniging Duinwijck, tellende 5 leden, heeft van 200.worden beschikbaar gesteld, van de gemeente Bloemendaal den grond ten westen ORTHOPAEDIE Concurreerend Adres voor alle soort Ortho- paedisch schoenwerk speciale inrichting voor schoenen naar maat FRANKENSTR. 13 Beverwijk. Na uitvoerige besprekingen heeft de ge meenteraad besloten gedurende 25 jaren een subsidie van 8.000.— te verleenen voor het in die gemeente te stichten ziekenhuis. is verhuisd naar bij het Kennemer Lyceum NIEUW TELEFOONNUMMEH Kampeeren, De zomer is in het land, schrijft Hein van Herwerden in het Kampeernummer van „Het Volk" van Zondag 11 Juli, nu naar bui ten en kampeeren! Verschillende nuttige wenken nemen wij er uit over, als: Beschermt de kampeerplaatsen, door daar voorzichtig te zijn met vuur, geen bloemen of planten te plukken, geen glas weg te wer pen, noch blikken bussen of papieren. Verzuimt niet de overblijfselen van uw maaltijden zoo diep mogelijk te begraven. Pak uw gerei als ge fietst in twee tas schen van canvas, door musketiershaken ver bonden en die gij los over den bagagedrager heenlegt. Gebruik tentstokken van bamboe, niet van gewoon hout. Gaat ge te voet, zorg voor een rugzak. Ga in ons land nooit kampeeren zonder een geolied of gummi grondzeil in de tent, liefst het eerste; is te koop in eiken winkel voor scheepsbenoodigdheden. Leg over het grondzeil den inslag van de tent en daarop de dunne paardedeken als gronddeken in de vier hoeken vastgemaakt. Gebruik aluminium tent-pennen. De huttent en de éénstoktent zijn aan te bevelen boven de A-tent. Alle gerei voor een kleine huttent weegt samen 81/» K.G., voor een eenstoktent, geschikt voor twee personen, 4 K.G. Gemeld Kampeernummer (voor 10 cent verkrijgbaar aan het Bureau Keizersgracht 376, Amsterdam, postbus 503, telefoon 32600 (4 lijnen), bevat behalve teekeningen en al gemeene kampeervoorschriften, een volledige lijst van voorwaarden en beperkende bepa- voor het daaraan volgende ontwerp eene premie van 100.en voor het volgende goedgekeurde ontwerp eene premie van 50.Verder heeft het bestuur der Ver eeniging „Voor Jong Nederland" het recht uit de niet bekroonde ontwerpen eene keuze te doen tegen vergoeding van minstens 50.-. 6. De winnaar van het uit te voeren ont werp zal gehouden zijn, wanneer zulks door de Vereeniging „Voor Jong Nederland" ver langd wordt, het ontwerp zelve op steen te brengen en ontvangt daarvoor 100.—. De desbetreffende auteursrechten en het recht van reproductie worden, ook in bladen, boeken of tijdschriften, aan de Vereeniging „Voor Jong Nederland" zonder eenig voor behoud afgestaan, zoo ook het recht om de reproductie te laten verkleinen of te ver- grooten zonder daarvoor den ontwerpers een schadeloosstelling te betalen. 7. De Jury zal bestaan uit de Heeren: Prof. Dr. A. J. Derkinderen, H. B. Diepe- rink, Ed. Gerdes, A. G. Hulshoff-Pol, A. M. Krabbé, Martin Monnickendam, Prof. R. N. Roland Holst en George Rueter, aangewezen door de Vereeniging „St. Lucas" en verder uit de Dames: Mevr. A. M. Btihrmann- Legras, Mevr. N. Stolberg-Steenkamp, en den heer Leonard Minkenhoff, bestuursleden der Vereeniging „Voor Jong Nederland". De Voorzitter der Vereeniging „St. Lucas" de heer E. R. D. Schaap, zal de bijeenkom sten der Jury presideeren, doch zal geen deel' van de Jury uitmaken. De inzenders onderwerpen zich onvoor waardelijk aan het oordeel der jury. 8. Indien volgens het oordeel der jury geene der ingezonden ontwerpen voor bekro ning in aanmerking komen, zullen prijs noch premiën worden uitgereikt. De jury heeft ook het recht de uitgeloofde prijzen volgens anderen maatstaf te verdeelen, indien zij geen volledigen prijs of premie kan toeken nen. 9. De ontwerpen moeten vrachtvrij wor den ingezonden tot uiterlijk 15 October 1925 aan de Vereeniging „St. Lucas", Keizers- van den Duinwijckweg gekocht en tusschen de leden verdeeld; voor ééne aanneemsom (waarin niet begrepen waren loodgieters-, schilders- en tegelwerken) zijn daar de 5 nu bestaande woningen gebouwd onder architectuur van den heer Jan Rebel uit Laren. De aannemer Schornagel is eenige jaren geleden met de noorderzon vertrokken, na van de vereeniging meer te hebben opgenomen dan hem volgens de vereeniging toekwam; de huizen waren slechts voor een gedeelte gereed. De afwezige aannemer werd failliet verklaard. De borg Schuur man®, loodgieter te Bussum, maakte de werken af. Deze maakte aanspraak op het geheele restant der aanneemsom. hetgeen de vereeniging hem toe kende. In het bestek waren van toepassing ver klaard de z.g.n. Algemeene Voorschriften voor uit voering van waterstaatswerken van Februari 1901. Een der bepalingen daarvan luidt, dat wanneer bij staking van een werk door den aannemer tusschen- tijds en uitvoering van de rest door een borg, tusschen hen beiden geschil ontstaat omtrent de verdeeling der aanneemsom, een zoogenaamde ver deelstaat wordt opgemaakt en dat de aanbesteder beslist welk deel ieder hunner ontvanet. Hooger beroep of arbitrage is daarover niet toegelaten. Dit geschiedde ook hier, maar de curatrice in het faillissement van den aannemer kon zich hier mee niet vereenigende vereeniging gaf de cura trice geruimen tijd gelegenheid zich met den borg over eene regeling te verstaan; toen deze niet tot stand kwam beteekende de vereeniging den ver deelstaat aan curatrice en borg, rekende met den borg af en ontbond de vereeniging, die noch be zittingen noch schulden naliet en aldus alreeds in het begin van dit jaar alleen de herinnering aan haar vroeger bestaan achterliet. De curatrice meende intusschen eene bepaling in het bestek te hebben ontdekt, op grond waarvan zij aan den Raad van arbitrage in de bouwbedrijven als arbiter in deze aangelegenheid haar wensch te kennen gaf om een paar duizend gulden meer te ontvangen dan de ver eeniging had beslist. Bij de bepalingen omtrent de uitvoering der werken was er n.l. eene, op grond waarvan geschillen bij de uitvoering ontstaan tus schen architect en aannemer (b.v. omtrent de keur van bouwstoffen, het niet of niet behoorlijk uit voeren van een gedeelte van het werk e. d.) aan dien Raad in arbitrage gegeven konden worden Zij sommeerde nu den architect voor haar'n be toen de vereeniging reeds lang niet meer bestond bij den Officier van Justitie te Haarlem met het verzoek haar in het belang der openbare orde te doen failliet verklaren, en toen de Officier daaraan niet voldeed, vroeg zij zelve het faillissement dei vereeniging aan. De oproeping om op die faillisse mentsaanvrage te worden gehoord, deed zij be zorgen aan het adres dat de vereeniging een jaar te voren had gekozen bij het beteekenen van den verdeelstaat (een adres had de vereeniging, die niet meer bestaat, niet) en de advocaat, wiens kan toor dat adres was, kon de Rechtbank bij het ver hoor alleen inlichtingen geven; hij kon de niet meer bestaande vereeniging niet vertegenwoor digen. Omdat dus formeel tegen de vordering der curatrice geen verweer werd gevoerd, moest de Rechtbank, hoewel officieus beter ingelicht, de onjuiste mededeeling der curatrice dat de ver eeniging wel bestond, aanvaarden en verklaarde zij Duinwijck (de historische schim) failliet. Verder kon en kan er niets gebeuren omdat de gefailleerde niet bestaat. Had zij wel bestaan, dan zou er toch niets hebben kunnen gebeuren, omdat de schuld waarvoor zij werd aangesproken niet bestaat, en ware ook dat niet het geval, dan nóg niet uit hoofde van het feit, dat de vereeniging na de ver deeling van den grond onder de leden en de af rekening tusschen vereeniging en leden van ieders portie in de aanneemsom geenerlei bate bezat. Vraagt men ons af, waarom de curatrice de be schreven reeks onjuiste handelingen verrichtte, dan antwoorden wij veronderstellenderwijs, dat zij, eenmaal het bestek verkeerd begrepen heb bende, daarop niet kon of wilde terugkomen, zoodat de eene fout slechts door eene reeks andere kon worden gevolgd. Lieden, die ons over deze zaak aanspraken, deelden ons mede vernomen te hebben, dat de huizen voor de leden op een goedkoopen prijs waren gekomen; de aannemer zou ze te laag hebben aangenomen, en de leden zouden aldus uit de verschillende omstandigheden nog voordeel hebben getrokken. Wij hebben dit onderzocht en kunnen uit de beste bron dit gerucht, dat overigens weinig ter zake doet, ten stelligste tegenspreken. De huizen zijn den leden duur komen te staan, ook door de onaangenaamheden en kosten, welke de lastige curatrice de vereeniging heeft bezorgd; ook de borg die het werk heeft moeten afmaken, heeft er geen zijde bij gesponnen, niettegenstaande de vereeniging hem niet de aanzienlijke gerech tigde boeten wegens te late oplevering in rekening heeft gebracht. V. Is het altijd om de groene hagen te scheren? A. Ja. Vóór dat de haag bloeit en het nieuwe lot uitkomt. „ach. 64», Amsterdam. Zij moei» „tee- X woordde dat de vereeniging op grond der A. V en opgezet op kend zijn op stevig papier carton worden gezonden. Zij moeten evenals alle bijbehoorende stuk ken worden gemerkt met een met druklet ters geschreven of getypt motto (niet getee kend), welk motto ook op de emballage moet worden herhaald. Bij het ontwerp moeten worden gevoegd een verzegelde en met het motto gemerkte enveloppe, inhoudende een brief, bevattende naam en woonplaats van den ontwerper, benevens eene verklaring, dat het ontwerp zijn geestelijk eigendom is. Op de buitenzijde der enveloppe moet het motto en één corres pondentieadres voorkomen. 10. Alle ontwerpen zullen na de uitspraak der jury gedurende acht dagen voor het pu bliek gratis toegankelijk worden tentoonge steld in het Vereenigingsgebouw van „St. Lucas" en misschien ook elders. Na afloop der tentoonstelling zullen alle ontwerpen niet franco aan het correspon dentie-adres worden teruggezonden. anders had beslist, bracht zij toch de zaak bij den Arbitrageraad aan. In het reglement van dien raad komt de bepaling voor, dat hij ook arbitreert in een geschil, dat door één van twee partijen bij hem wordt aangebracht, en zoo ging die Raad een zijdig voorgelicht door de curatrice aan het arbi- treeren en stelde de curatrice in het gelijk. Of de vereeniging al mededeelde dat dit onrechtmatig was, dat hier geen sprake was van een geschil tusschen architect en aannemer, noch van een ge schil als bij de uitvoeringsbepalingen van het be stek bedoeld, dat het hier ging om een betalings geschil geregeld bij 476 der A. V. en dat volgens onze wetgeving niemand zich behoeft te laten af trekken van den rechter, die de wet hem toekent, zij bleef in de ingeslagen richting voortwerken en verzocht den President der Rechtbank te Amster dam, waar de aannemer failliet was verklaard en de arbitrage was gevallen, de arbitrale uitspraak uit voerbaar te verklaren. Deze voldeed aan het ver zoek, waarmede de vereeniging zich niet bemoeide omdat zij er niets mede te maken had en kwam Nationale Grotius-Herdenklng 1925 van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. Aan alle Nederlanders. Ieder rechtgeaard Nederlander(sche) er kent de groote beteekenis, die Hugo Grotius heeft, en weet, dat zijn in 1625 verschenen boek: „De jure belli ac pacis" hem tot den grondlegger van het moderne volkenrecht heeft gemaakt. Maar aan de natuurlijk in dit jaar on dernomen nationale herdenking van het feit, dat drie eeuwen geleden dit boek ver scheen, zijn kan het anders? kosten verbonden. De „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede", van welke het denkbeeld voor, deze nationale Grotius-herdenking is uitgegaan, beschikt helaas niet over een kas, zoodanig groot, dat zij geheel de kosten der herdenking voor haar rekening kan nemen. Daarom schijnt het niet onbescheiden om langs dezen weg een beroep te doen op aller medewerking teneinde u te vragen eene bijdrage in de kosten der Grotius-herden king te willen schenken, en zulks aan den secretaris van het Uitvoerend Comité (adres: Jan van Nassaustraat 93, Den Haag; giro nummer 55886) te willen kenbaar maken. Het spreekt vanzelf, dat de bepaling van de hoegrootheid der bijdrage geheel aan ieders inzichten wordt overgelaten. Het ligt evenwel in de bedoeling van het Uitvoerend Comité om zooveel mogelijk alle degenen, die zich bereid hebben kunnen ver klaren om een bijdrage te schenken in de onkosten der Grotius-herdenking, uit te noo- digen tot bijwoning van de plechtigheid, welke thans definitief op Vrijdag 28 Augus tus, in den namiddag, te Delft is bepaald. Maar aangezien de ruimte beperkt en de te verwachten belangstelling groot is, zal de lijst der daartoe op te maken uitnoodigin- gen met het tijdstip der verzending zoowel als met de hoegrootheid van het bedrag wel moeten rekening houden, en kan niet voor elk bedrag, hoe klein dit ook zou zijn, voor een plaats worden ingestaan. Met gevoelens van hoogachting, Namens het Uitvoerend Comité, M. W. F. TREUB, Voorzitter. H. CH. G. J. VAN DER MANDERE, secret.-penningmeester. Het is lang een geheim en een raadsel ge weest hoe toch de Oberlahnstein drinkers zooveel opgewekter en vlugger waren dan andere menschen van denzelfden leeftijd. Het is nu geen geheim meer. Victoria-Water is behalve een aangename drank, een radium- houdend bronwater dat een allergunstigen in vloed heeft op het gestel. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevolen in heele Liter- schroefflesschen, inhoudsprijs 32 cent.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2