Prins mauriisiaan 9a Kunsthandel F. H. SMIT TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN 1 I.J 1. SI II N K- B ES 1 AUG. OEPKËS Plaatselijk Nieuws. U dwaalt leln 35 WAARSCHUWING echte MONTA N.R.V. SCHOENEN L FABER, Zn, KL Houtstraat 10, HAARLEM SCHOENENMAGAZIJN - OPGERICHT 1898 HAARLEM ISOGRAPHIEËN VERGULDERIJ PEDICURE-MANICURE KINDERHUISVEST 33 TEL.10441 1 BEGRAFENIS-ONDERNEMING R.SMINK TEL.10441 FOTOGRAAF 11689 OVERVEEN Haarlem alleen bij L. FABER Zn. - KI. Houtstraat 10 Predikbeurten Uit de Omstreken. Provinciale Staten. Naar Buiten. ORTHOPAEDIE W. IJSELMUIDEN HAARLEM -- TEL. 13534 GROOTE HOUTSTRAAT 69 VAN DOOR A. MIOLE IN DE VOORZAAL NAAR TEEKENINGEN DOOR VINCENT VAN GOGH VICTORIA-WATER „Aan den sterren EIGEN R O UW EN VOLG-AUTO 'S gende by de directeur der L. U. M. was met my overeengekomen ook de Schotensche en Santpoortsche Weekbladen te zullen over nemen. Om 8 uur van den volgenden dag kwam slechts een vlegelachtig briefje van den man voor wien niet geldt: een man een man, een woord een woord. Toen stond geen anderen weg meer open, dan dien van rechten. De president der Rechtbank gaf verlof de bjj den drukker zich bevindende bescheiden van het Weekblad in beslag te nemen. Uit den aard der zaak was de heer Tideman daarbij niet tegenwoordigwel was er personeel der L. U. M., dat inzage nam van alles wat voor 't nummer van dien Zaterdag belangrijk wezen kon en verder alles deed wat is des exploitanten. De drukker wilde zich met de bewaring van de stukken niet belasten, zoodat toen E. op Vrijdagochtend om drukproeven kwam hij slechts de mededeeling kon ont vangen van wat was geschied. Fluks zette hij opnieuw copie op touw, die weder in beslag genomen werd. En Zaterdag 4 Juli 1925 is het eerste nummer van de nieuwe exploitatie in het licht gegeven. De inning van quitantie's, wissels enz. betrekking hebbende op den tijd van vóór 1 Juli gaat nu zoo, dat voor zoover ze der directie van „Het Midden" als eigenaresse en uit geefster van het weekblad toegezonden zijn, alles verrekend wordt vooreerst met wat gezegde Eikelenboom nog schuldig is ten aanzien van het door hem ook niet nage komen convenant der f 10 afbetaling over elke week, waaraan nog f 60 ongeveer ontbreekt. Het zijn vijf kleine postjes. Ziehier de feiten, wij laten de waardeering gaarne aan de lezers zelve over. Hoe iemand als de heer Van Riemsdijk dulden kan, dat zjjne krant die tevens is de krant van de familie Enschedé, gebruikt wordt door een man van de praktijk en als hierboven aan de hand van de bescheiden zjjn geschetst, tot waar zij voor gebezigd is, is ons een raadsel, maar 'n zaak, die verder ons niet regardeert. N.V. Uitgeversmij „Het Midden". N.V. Leidsche Uitgeversmaatschappij. Duinbrand. In het gedeelte duin, dat toebehoort aan Jhr. Quarles van Ufford, is een dezer dagen een brand uitgebroken, die gedurende eeni- gen tijd een kwaadaardig karakter droeg. De vlammen vonden voedsel in het op gaande hout en in de vrij dichte duinbe planting. Het was niet mogelijk dat de jachtopziener Bol, die inmiddels was ge waarschuwd, den brand alléén kon blus- schen. Inmiddels kwam er spoedig hulp opdagen en met afgerukte takken werd, na eenige uren zwoegen, met veel moeite de brand ge doofd. Ongeveer 14000 M2. duin en 1000 M2. bosch zijn totaal zwart gebrand. Een groot aantal konijnen en duinvogels la gen tusschen de verkoolde stammen en stron- is verhuisd naar bij het Kennemer Lyceum NIEUW TELEFOONNUMMER wanneer U bij het koopen van kleeding uitsluitend op den prijs let Een costuum, dat U alleen maar koopt omdat het goedkoop is, zal er ook altijd goedkoop uitzien. Onze EERSTE KLAS ENGELSCHE GEMAAKTE HEERENKLEEDING Is in verhouding tot de prima kwaliteit det stoffen laag gesteld in prijs. Ze wordt door uitsluitend eerste krachten met gebruik van prima fournituren vervaardigd, vandaar haar duurzaamheid en elegant model: terwijl een groote verscheidenheid van modellen in elke maat een onberispelijken pasvorm voot ieder figuur garandeert. De recommandatie bewijst her Tel: H265"Jèmpeliersslrcot Colbert-cosluums in de nieuw- ste dessins en modellen, vanaf f 32 50 Jongeheeren-costuums. -20.— Gabardine regenjassen 25.— Sportcostuums. Linnen costuums. Flanellen pantalons enz. keu. Bovendien werd nog een verkoold over blijfsel van een hond gevonden. Een woord van hulde aan den jachtopzie ner Bol, den gemeente-opzichter Fokkens, Cees van Duin, den brigadier Huis in 't Veld, de agenten E. Smit en Zwitser en overige kranige helpers, mag hier niet onvermeld blijven. De „Staatscourant" bevat de statuten der N.V. Credietvereeniging-maatschappij te Overveen. Tuinfeest op „Kraantje Lek." Men herinnert zich het groote succes waarmede de Kon. Erkende Tooneel-Veree- niging „Jacob van Lennep" te Haarlem in dertijd op „Kraantje Lek" een tuinfeest heeft gegeven. Op veler verlangen zal hiervan op 30 Juli a.s. een herhaling plaats hebben. Welwillende medewerking is verkregen van mevr. C. v. d. Berg de Munnik, die als cabaretière zal optreden. Tevens zal een 20- tal dames en lieeren een „ballet" uitvoeren. Verdere plannen zijn in voorbereiding. Een ernstig motor-ongeluk. Woensdagavond heeft te Jan-Gijzenvaart een vreeselijk motor-ongeluk plaats gehad. Ter hoogte van de Alberdingh Thymlaan reed in de richting Bloemendaal de Heer A. Schipper, slagersknecht te Santpoort. Uit tegenovergestelde richting naderde de Heer H. Wigman met duo-rijder. Laatstge noemde wilde de Alberding Thymstraat inrijden en reed dus een oogenblik links van den hoofdweg. Waar beide rijders door de scherpe bocht, die den Bloemendaalsche Straatweg daar ter plaatse maakt, elkaar niet hadden zien aankomen, was een bot sing onvermijdelijk. De gevolgen hiervan waren ontzettend, speciaal ten opzichte van Schipper. Hij bloedde vreeselijk uit mond, neus en ooren en had het ontzettend benauwd. Gelukkig kon een ex-verpleegster hem eenige verlichting bezorgen. Zoo snel mogelijk werden de doktoren Westenburg en de Groot opgebeld. Op hun advies moest Schipper naar St. Joannes de Deo te Haarlem worden ver voerd. De andere motorrijder was er beter afge komen. Hoewel aanvankelijk buiten bewustzijn, waren zijn kwetsuren van minder ernstigen aard. Hij werd dan ook naar zijn woning vervoerd. De duo-rijder kwam er vrijwel met den schrik af. Zonder MONTA N.R. V. WANDEL SCHOENEN gaat men toch niet op reisl Of lange wandeltochten te ondernemen? Alsvorens voorzien te zijn van de welke verkrijgbaar zijn in hoog, laag, Bruin en Zwart Let goed op adres en No. 10. Wil men verzekerd zijn de echte MONTA N. R.V. te ontvangen, daar er een mindere soort in den handel wordt aangeboden Beleefd aanbevelend Inbraak. Dinsdagavond is door drie Haarlemsche jonge mannen ingebroken in de villa van mevrouw de Wed. Huysser—Routs aan den Parkweg. Zij zijn door de politie ingerekend, die hen in het bezit vond van twee geldbusjes met ruim 40 gulden inhoud. Nogmaals „De duistere Gast" op „Kraantje Lek". Naar wij vernemen zal de Kon. Letterl. Ver. J. J. Cremer een 5e opvoering geven van het succes-bljjspel „De Duistere Gast" van H. Bakker op de buitenplaats „Kraantje Lek" en wel voor de leden van de Ned. Reisvereeniging, afd. Am sterdam. Deze voorstelling zal plaats vinden op Zaterdag 1 Augustus des avonds om 7 uur. Duinbrandjes. Woensdag hebben nabij den Blinkert en achter de „Clara-stichting" duinbrandjes eenige opschud ding veroorzaakt. De oorzaak valt te zoeken in het achteloos wegwerpen van brandende eindjes sigaren en sigaretten uit de portierraampjes der voorbijsnorrende treinen. Men was het vuur spoedig meester. Boschbrand. Woensdagmorgen heeft aan den spooroverweg een boschbrandje gewoed, waarvan de oorzaak alweder te zoeken is in wegvliegende vonken uit een locomotief. Het spoorwegpersoneel wist aan vankelijk met zand de vlammen te dooven. Doch 's middags was het weer mis, want de vlammen waren opnieuw uitgebroken, opnieuw begon het blusschingswerk en thans met beter gevolg, zoodat tegen den avond alle gevaar geweken was. Concert op Maandag 27 Juli a s. 's avonds 8 uur in de tent in 't Bloemendaalsche bosch, aan geboden door de Ver.: „Bloemendaalsch Bloei." Het volgende programma zal door het Chr. Fan fare-corps „Sursum", onder leiding van den Heer J. A. Meng, uitgevoerd worden: 1. Maas en Waal-Marsch M. J. H. Kessels 2. La Ruche (Ouverture) A. Tack 3. Chère Brunette (Polka pour Piston)V. Colint. (door den jongenh. J. Huizinga). 4. Brise d'Antoine (Fantasie) A. Aldebert 5. Fantaisie: „Le Trouvère" Verdi 6. Le Capitain (Marsch). V. J. Benoodt 7. Fantaisie vanEd. Larose 8. Folette (Valse)Deladrève. 9. Belle Bergère (Divertissement) R. Francois 10. Finale. Gereformeerde Kerk van Bloemendaal ZONDAG, 26 Juli. V.m. 10 uur Ds. I. C. Brussaard. Bed. H. Avondmaal. N.m. 5 uur Ds. I. C. Brussaard. Bed. H. Avondmaal. ZONDAG, 26 Juli 1925. V.m. 10 uur Ds. J. G. van Dijk. Jeugddienst in Maranatha. V.m. 10 uur. Geen dienst. Overveen (Lokaal Openb. School). V.m. 10 uur Ds. M. D. Gijsman, Zunderdorp. Kerkeraadsvergaderingen worden gehouden den lsten en 3den Woensdag van de maand, des avonds ten half 8 uur, in het nieuwe vergader lokaal. De kerkeraad bestaat thans uit Ds. J. C. Brus saard, praeses. Ouderlingen zijn A. Huson, le scriba A. J. de Waal Malefijt, 2e scribaP. L. Beversluis, H. H. Felderhof, H. van Riessen, N. W. Wam- steeker. Diakenen zijn C. L. Oranje en A. C. L. Vermeer. Spreekuur Vrijdagavond van 7—8 uur aan de pastorie. Adres van den kerkeraad A. Huson, le scriba, Vijverweg 4a, Bloemendaal. Voor Santpoort J. Bakker Dz., ouderling, scriba, Terrasweg 5, Santpoort, A. Markering, ouderling, A. Lodder, diaken en E. L. Smelik, theol. cand., hulpprediker voor Santpoort. Aanvragen voor huwelijksinzegeningen, moeten geschieden minstens 14 dagen vóór den daarvoor bepaalden datum. Verzoeken voor doopsbedienin- gen, opgaven van verhuizingen, indienen en op vragen van attestatiën, enz., kunnen de leden, die te Bloemendaal wonen, aanvragen of opgeven bij den len scriba, Vijverweg 4a en de leden, die te Overveen wonen, bij den 2en scriba, Korte Zijl- weg 23, Overveen. De commissie van beheer A. J. de Waal Malefijt, voorzitter; H. H. Felderhof, secretaris; E. Striet- man, penningmeester; A. Huson; C L. Oranje; A. C. L. Vermeer. De zendingscomraissie Ds. J. C. Brussaard, voorzitter; Mevr. J. M. de Jong—v. d Boom, penningmeesteresseMej. M. Hobbelink; Mevr. J. van Riessen—Duys. De orgelcommissie P. L. BeversluisM. Gaasen beek; H. M. Krimp; K. Uiterwijk en C. Kalf. Voor de regeling der zitplaatsen in het kerk gebouw zijn aangewezen H. H. Felderhof; C. L. Oranje. Mr. C. J. Boerlage f. Te Heemstede is, 74 jaar oud, overleden mr. C. J. Boerlage, sinds 1898 notaris aldaar. De heer Boerlage promoveerde in 1885 te Leiden en werd in 1886 notaris te Uithoorn als opvolger van zijn vader. Hij bleef daar tot 1898 toen hij tot notaris te Heemstede werd benoemd. De heer Boerlage, die lid van den raad van toezicht op de notarissen was, heeft zich in Heemstede een grooten vrien denkring weten te vormen. man, Schoten; H. M. C. Rings, Santpoort; F. van der Schaar, Bloemendaal; J. J. P. A. Schipper, Haarlem; G. F. A. Schuurink, En schedé; W. Laterus, Haarlem; C. Visser, Alk maar; W. van der Werff, Doesburg. Afdeeling ElectrotechniekW. J. Baan, 's-Gravenhage; M. F. A. Backer, Leiden; J. Blom, Haarlem; P. Bolleurs, Haarlem; F. P. van den Bijllaardt, 's-Gravenhage; C. Don ker, Alplien a.d. Rijn; W. Feenstra, Schoten; A. Hartkoorn, Schoten; J. W. Jongbloed, Enkhuizen; J. van Oord, s-Gravenhage; P. M. Smits, Deventer; J. van Wijk, Haarlem. Afdeeling Scheepsbouwkundè: F. P. H. van Alphen, Ginneken; F. Walraven, Schoten; W. A. de Wijn, Haarlem. Haarlem. Het bezoek der Koninklijke Familie. Naar men ons mededeelt, zal ter gelegen heid van het Koninklijk bezoek aan Haarlem mej. Mia Peltenburg als soliste optreden op het kerkconcert. De heer George Robert be geleidt haar. en zal zich tevens als solist doen hooren. Bovendien heeft hij zich belast met de di rectie van den a capella zang van een koor, dat uit ruim 100 dames en heeren bestaat en waarvan de repetities Donderdag beginnen. Vacantiekaarten der N.-Z.-H. Tram-Mij. Men verzoekt ons mede te deelen, dat door de directie der N.Z.H. Tram-Mij. van 19 Juli af tot en met Zaterdag 5 September 1925 goed- koope vacantiekaarten zullen worden inge voerd op het Traject Haarlem (Tempelier straat)Zandvoort. Voor volwassenen zal de prijs 2.50 per week bedragen en voor jongelieden van 4 tot en met 18 jaar 1.75. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat een dergelijke vacantiekaart ook voor Am sterdam—Zandvoort zal worden ingevoerd. De zomerzitting. In een nagenoeg voltallige vergadering (de heer Otto o.a. ontbrak wegens vaeantierede- nen) hebben de Provinciale Staten Dinsdag en Woensdag hun zomer-zitting gehouden. Zoo ooit van een zomer(sche) zitting gespro ken kan worden, was dit thans met de tropi sche temperatuur iu de absoluut te kleine Statenzaal het geval. De boden konden geen glazen water ter lafenis genoeg aanbrengen. De agenda bevatte eenige zeer belangrijke punten. O.a. dat van het al óf niet handhaven van de 48-urige arbeidsweek voor het perso neel in de provinciale ziekenhuizen. Na een langdurig debat, waarin vooral de S.D.A.P.- woordvoerders zich dapper weerden, werd de voordracht van Gedeputeerden, om de 54- urige arbeidsweek in te voeren, met een groote meerderheid verworpen. De publieke tribune was geheel bezet met vrouwelijk en mannelijk personeel uit het gesticht „nabij Santpoort"; een niet te onderdrukken hoera ging op, toen de stemming ten gunste van het personeel bekend werd gemaakt. In verband met deze beslissing werd ook het ambtenaren-reglement gewijzigd. De beslissing omtrent de plaats waar even tueel het Gouvernementsgebouw zal worden gevestigd, werd aangehouden. Ged. Staten hebben het oog laten vallen op het Paviljoen „Welgelegen", waar nu de raad van Haarlem, zooals men weet, een terrein aan de Kinder huissingel ter beschikking heeft gesteld, (welk besluit echter nog de goedkeuring der regeering behoeft) was het begrijpelijk dat dit punt, voor verdere bestudeering van de agenda werd afgevoerd. Aan de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" werd een toelage van ƒ17.000 verstrekt voor de wijkverpleging in 1925 en een bedrag van 4900 ten behoeve van de zuigelingen-bescherming in 1925. De malaria-bestrijding in Noordholland ontving voor 1925 een bijdrage van 3750. Uitvoerig is ook gesproken over de restau ratie der zgn. Gasthuisgeveltjes in Groot Heiligland te Haarlem. Gedeputeerden heb ben zich verzet tegen het verzoek van regen ten van hei Groote Gasthuis om hiervoor 4500 beschikbaar te stellen, maar na een geestdriftig betoog van den heer Kleere- kooper, om dit bedrag wel toe te staan, be sloten de Staten met 39 tegen 29 stemmen hieraan gevolg te geven, zoodat het werk der herstelling, dat geruimen tijd heeft stil gelegen, kan worden voortgezet. Ten slotte besloten de Staten tot nog een groote uitgaaf, n.l. om 100.000 bij te dragen in de kosten van de IXe Olympiade. Het be sluit was o.m. heftig bestreden door mr. Men- dels en met evenveel vuur verdedigd door mr. Bomans. De zitting vau Woensdag was uitsluitend gewijd aan een interpellatie door mr. Mendels gehouden inzake den vacantietoeslag voor het gemeente-personeel. Ged. Staten hebben de begrooting der gemeente Haarlem niet goedgekeurd omdat op deze post een bedrag van 23.000 gulden was uitgetrokken. Mr. Mendels ontzegde aan Prov. Staten de be voegdheid hiertoe. De interpellatie duurde tot 's middags half-4. Een door den heer Men dels ingediende motie, waarin Ged. Staten werd verzocht om dergelijke redenen geineen- tebegrootingen niet meer af te keuren, werd later door hem ingetrokken, aan gezien uit den aard der debatten duidelijk was geworden, hoe de Provinciale Staten over deze kwestie denken. Men weet, dat de gemeente Haarlem met haar afgekeurde begrooting bij de Kroon in beroep is gegaan. In de najaarszitting komt deze voor de betrokkenen zeer belangrijke kwestie opnieuw aan de orde. Eindexamen M. T. S. Haarlem, 21 Jui. Geslaagd zijn: Afdeeling Bouwkunde: F. J. Gouwetor, Amsterdam; J. Vorst, Heemstede; A. Wilde- boer, Bloemendaal. Afdeeling Waterbouwkunde: H. G. Bee- len, Haarlem; K. L. Droog, Kolhorn; H. K. Holstege, Amsterdam; V. J. van der Lijke, Haarlem; N. Smit, Alkmaar. Afdeeling Werktuigbouwkunde: P. Arnol- dus, Leiden; C. L. Bolwidt, Zandvoort; W. A. van den Boogaard, IJmuiden; J. C. Bus- quet, Haarlem; W. Dingemans, Bergen; J. J. W. van Dril, Hillegom; J. Faust, Andijk; A. Hartog, Schoten; H. A. Heuvel, Boreulo; H. J. M. Kimman, Haarlem; F. W. Riet- De vacanties zijn begonnen. In stroomen trekt men naar buiten, om aan zee of bij bosch verkwikking en rust te zoeken, 't Is heerlijk, zulk een verblijf buiten, als men weer eens de longen kan vol ademen met frissche zee- of versterkende bosehlucht. Hoe hunkeren de ouders van onze zwakke „Va- cantie-Buiten" kinderen naar het verblijden de bericht, dat ook voor hun bleekneuzig kind een plaatsje buiten gevonden is, aan zee of bij bosch. Zij hebben het zoo dringend noodig eens gedurende ten minste vier weken buiten te zijn, deze zwakke leerlingen van Christelijke volksscholen in de groote ste den. Het zijn er vele honderden die nog op plaatsing wachten. De huisdokter heeft ge zegd: Kon het kind maar eens een poos naar Concurreerend Adres voor alle soort Ortho paedisch schoenwerk speciale inrichting voor schoenen naar maat FRANKENSTR. 13 TELEFOON 10404 Sn voorraad groote collectie graf. kunst van Nederlandsche, Fransche, Duitsche en Engelsche meesters, w.o. M. Achener, P. Arntsenius, M. Bauer, B. Bielefeld, C. Balding, H. F. Boot, Tj. Bottema, J. Bosboom, F. d. Bracque- mond, T. Brangvvijn, G. H. Bredner, R. Bresdin, A. Brouet, E. Carrière, P. Dupont, Gavarni, G. C. Haverkamp, H. Hendriks, J. Hendriks, H. Heuff, Hoytema, Icart, J. Israels, K. Kollwitz, J. Maris, A. Miolée en vele anderen Speciale inrichting voor het leveren van artistieke encadrementen Restaureeren van schilderijen en prenten onder vakkundige leiding buiten, liefst een week of zes. Onze keuren de geneesheeren hebben verklaard: 't is be paald dringend noodig, dat het kind naar buiten gaat. Lastig zijn de kinderen niet, die wij uitsturen. Daarnaar wordt eerst een on derzoek ingesteld bij hoofd- en klasse-onder wijzer. Ziekelijk zijn ze evenmin, alleen zwak, door zeer verschillende oorzaken; bloedar moede, hoofdpijn, zenuwachtigheid en derge lijke. Hoe heerlijk voor zulke kinderen om onder Gods zegen versterking van gezond heid te mogen ontvangen door goede voe ding en frissche buitenlucht. Wie wil nu meehelpen zulk een weldaad, aan deze zwakke kinderen te bewijzen. Komt, mede-Christenen in de gezonde stre ken van ons goede, gastvrije Nederland, die uwe barmhartigheid op zoo veelvuldige wijze aan het Oostenrijksche en het Hongaarsche kind hebt bewezen. Komt, denkt nu toch ook aan het zwakke kind in het eigen vaderland. Laat uw hart spreken en aarzelt niet langer. Wilt toch uw huis voor onze kinderen gast vrij openstellen. Wilt het niet overlaten aan een ander, doch doet het zelf en doet het nu. Dan zullen wij vele ouders kunnen verblijden met het bericht: er is een plaatsje gevonden voor uw kind. Mogen wij op spoedige aan melding hopen, opdat ook onze zwakke V. B.- kfnderen in stroomen mogen uitgaan naar buiten! O'oerlahnstein Het reeds meer dan 40 jaar hier te lande ingevoerde meest gevraagde Natuurlijk Mine raalwater. Geen andere drank lescht den dorst beter dan Victoria-water. Vermengd met sinaasappel citroen of andere siropen geeft Victoria-water een heerlijken, verfrisschenden zomerdrank. Voor huishoudelijk gebruik bij zonder aanbevolen in liter schroefflesschen, inhoudsprijs 32 cent. Men eische als bewijs van Echtheid een ongeschonden sluitetiket over den schroefstop van elke schroefflesch. 1 STOEL' Wie zelf geen gelegi te herbergen, kan ons milde geldelijke gave, zorgen voor verstel hen, die extra-voeding inlichtingen wenscht, Secretaris, den lieer Grootstraat 8, Amsteri Het Bestuur v£ J. Th. SCHR] H. A. SCHOI G. MUYS, le le E J. KLOPPER. Dr. J. H. v. d. K. v. d. BERG D. v. VLIET, schijnt de maan. Hoe d nog in 't duister," sch thans is door H. M. 1 heer Colijn verzocht h nen omtrent de keuzi haar zouden doen reg ming met den volksw teekenis van het waarin wij leven. Wij schreven omtrei ons nummer van 4 J Colijo, naar zijne be een eerzuchtig, maar man, mist het boeiendi bovendien, op den dn staatkunde geen stam eigenaardigen onder „klassieke studie word ons opmerkzaam gema heer Colijn, hoewel vooral met behulp ve laatste plaats om de bladen tot kennis en dus niet een man van sieke opleiding, in vei lijke gezindheid ka klassieke oud-testame ding te hebben genot liever niet op dit tern zegsman op het naai staande feit, dat de k tot dusver den mode vormen, veeleer uit 1 uit Rome) en niet uil Een deel van de Pe verkiezingen, om g: -tegen de figuur Col althans dat deel dat ting denkt, d.w.z. uitwi lijkheden, welke het waarin wij leven, mee „eerst de gulden veili; rend", is een logisi stelsel, waarin het g< van de negotie of van is, maar veeleer den waaruit alle bestaan stelsel als normaal aa gelooven, zijn voor Cc den van dit stelsel deze niet) aan den Iijv en het dus slechts no< den, naar een beter ui feit dat H. M.'s ke Colijn is gevallen, gee andere dan eene ondi latie. En nu is het niet te spraak, waarin het 1 wil heeft pogen te bel al blijkens de namen grootsten zege wegdrc richting wijst. De toe het aantal sociaal-d( met 200.000 is niet eei maar het teeken, dat ge socialistische parti. geregeerd wil worden ting, en met name ni als eerst maar de hol staat, komt al het and de regeerkunst besta; maar in het leiden v historische ontwikkel; slagen, voordat nog kón want de uil vail N Eerst komen de feite bewustzijn aangaande maar goed ook, wan met onze eigen bed; tot stand brengen, zo elkander liggen. W verschillende partije zouden zij elkander I onvruchtbaar geharrc blijven. De dansmees stenaar en de dokter, zelfde menschelijk 11c der oogpunt, wanneer lichaam uitsluitend o behandelen, lijdt het raken weldra onderli onvruchtbaar en v gevaarlijk conflict. L; lichaam in zijne eige wen het objectief, ied< dan kunnen sclioone d gezond lichaam het daarna gepleegd ove: derstelt wil tot same litieke partijen heeft 1 schijn of elk van h; Overheersehing van

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2