Sc Tweede Blad Bloemendaalsch Weekblad van Zaterdag 26 September 1925. Agenda. Gemeenteraad. 19e JAARGAN' De Broc X van het Theater Luxor: iederen avond 8 uur. Zondags 2y4 uur. Woensdag en Zaterdag 2£ uur. Theater De Kroon, iederen avond 8 uur. Zondags 2 uur. Woensdag en Zaterdag 2J uur. Cinema Palace, iederen avond 8 uur. Zondags 2 uur. Woensdag en Zaterdag 2$ uur. De Raad vergaderde Donderdag 24 Sept. te 2 uur voor de afwerking der agenda van 17 dezer. Afwezig waren de leden Laan, Bornwater, Kremer, Otto, Blankevoort en Hogenbirk. Voorzitter: de Burgemeester. Eerst een langdurige zitting met ge sloten deuren. Na heropening werd aan de orde ge steld pun t 1: de benoeming van een wet houder in de plaats van den heer J. Laan, die tusschentijds ontslag heeft ge nomen. De heer De Roo vroeg aanhouding van dit punt. Daarop neemt de heer Van Kessel het woord en zegt ongeveer het volgende: Naar het schijnt heeft de heer Laan ontslag genomen onder meer op grond van eene uitlating van spr. omtrent bru taliteit van den wethouder Laan of het College van B. en W. Spr. heeft gewaagd van hunne groote vrijmoedigheid om niet te spreken van brutaliteit hij heeft daar dus niet van gesproken. Overigens is hij van oordeel, dat als Laan bedankt dit een groot verlies voor de gemeente zou zijn; dat ik in dezen geest gesproken heb ligt overigens aan den wethouder of het col lege-van B. en YV. Reeds in Juni heb ik met B. en W. de zaak waar het over gaat besproken, en is mij beloofd dat met een credietaanvrage zou worden gekomen, maar niet op 't hoofd werkverschaffing; de beleefdheid was dus aan mijn kant; al vorens ik in het openbaar sprak heb ik 't met de betrokken personen gedaan. Ik heb overigens steeds voor de werkzaam heden van den heer Laan de meest mo gelijke achting gehad. De heer Nuyens betoogt, dat de heer Van Kessel pleitende voor het aanblijven van den heer Laan, zeker wel de bedoe ling van de r. kath. raadsfractie uit spreekt, Ook persoonlijk is hij er voor; aanhouding der benoeming is in zijn geest. De heer De Roo verklaart als min of meer geestverwant van den heer Laan, de verklaringen met genoegen te hebben gehoord, hij zal het gehoorde aan den heer Laan overbrengen en hoopt dat deze op zijn besluit zal willen terugkomen. Dit agendapunt wordt aangehouden. P u n t 2. De rekening over 1924 en de begrooting over 1926 van de Gezondheids commissie worden zonder beraadslaging goedgekeurd. Punt 3. Door B. en W. is voorge steld de gehuwde onderwijzeres, die voor haar 45e jaar in het huwelijk treedt te ontslaan, ook een onderwijzer of onder wijzeres die 65 jaar is geworden, dit laat ste als regel met uitzonderingen. De voorz. deelt mede, dat zoo juist is ingekomen een schrijven van het afd. bestuur van de Vrouwengroep van den Vrijheidsbond, waarin dit verzoekt om in het bezwaarschrift, dat het tegen dit voorstel indiende, de laatste zinsnede als ongeschreven te beschouwen. (Deze zin snede gewaagde van een onbillijkheid je gens de onderwijzeres te begaan, omdat de ambtenares in het algemeen hare vrij heid zou blijven behouden dit echter is voor onze gemeente onjuist, omdat art. 23 der verordening tot regeling van den rechtstoestand van de ambtenaren in Bloemendaalschen gemeentedienst be paalt, dat de vrouwelijke ambtenaar of beambte die in het huwelijk treedt, ambts halve ontslag krijgt). De heer Nuyens ge waagt even van die laatste alinea, en pleit voor uniformiteit in de regeling van on derwijzeres en gemeentelijke geagreëerde hóe die dan ook zij. De heer Schulz wil deze zaak van groot en principieel belang aanhouden tot alle fractiën vertegenwoordigd zijn. Voorz.: Het is een fractie-quaestie. Het punt wordt aangehouden. Punt 4. Benaming van wegen. Op voorstel van den heer De Waal Ma- lefijt, die er aan herinnert, dat te Over- veen een Hyacinthenlaan is, worden de voorgestelde namen Crocuslaan en Gla dioluslaan teruggenomen. Voorgesteld worden door den heer Van Kessel Resedalaan, (de heer v. Nederhas selt verbetert Resèdalaan) en door laatst genoemde Verbenalaan. B. en W. worden gemachtigd twee ge schikte niet bollineuse namen uit te zoe ken. De volgende namen staan intusschen vast: De Oosterlaan en de Aerdenhoutsweg heeten voortaan Oosterduinweg het verlengde van de Houtvaartkade, in noordelijke richting doodloopende: Hout vaartkade; de weg, loopend» van de Houtvaartkade in westelijke richtine- tot de Spiegelen- burghlaan: Anjelierlaan; het verlengde van de Spiegelenburghlaan, in noordelij ke richting doodloopende: Spiegelen burghlaan; de weg, loopende van de S. iegelenburghlaan in westelijke rich ting tot Oosterlaan: Distellaan; de weg van de Spiegelenburghlaan in westelijke richting tot de Oosterlaan loopende: Cle matislaan; de weg van Clematislaan in noordelijke richting doodloopende Aster- laan. de weg, loopende van den Boekenroode- weg in noordoostelijke richting tot den Zandvoorterweg: Orchideeënlaan; de weg, loopende van de Orchideeënlaan in oosteljjke richting tot de grens van Heem stede: Dahlialaan; de weg van de Dahlia laan in zuidelijke richting doodloopende: nog onbekend; de we" loopende van de Dahlialaan in noord-oostelijke richting tot het Goudsbloempleinnog onbekend; de weg, loopende van de Orchideeënlaan in zuidelijke richting tot het Goudsbloem- plein: Madelievenlaan; het plein tusschen Madelievenlaan, Gladioluslaan en de grens van Heemstede: Goudsbloemplein. Bij dit doopmaal wordt de thee genut tigd. Punt 5. Definitieve vaststelling uit breidingsplan voor het Naaldenveld. Hierbij komt in behandeling een adres der Ver. voor Vreemd. Verkeer te Zandvoort, dat verzoekt de fraaie boschpartijen van Naaldenveld onbebouwd en publiek te laten. De Voorz.: die liggen huiten onze ge meente. De heer De Roo vraagt, mede namens afwezige medeleden, aanhouding van dit en van de overige uitbreidingsplan nen (Zijlweg en Kleverlaan), hij zou wen- schen dat B. en W. met de belanghebben den eerst zooveel mogelijk tot overeen stemming kwamen, alvorens de raad be sliste. De heer Schulz herinnert aan zijn ver zoek ter vorige raadsvergadering gedaan om in die plannen plekken voor arbei derswoningen te bestemmen; voor raads leden is het moeilijk dienaangaande met bepaalde voorstellen te komen, omdat zij niet met de belanghebbenden confereeren; worden de zaken nu aangehouden dan is er een ongezochte gelegenheid voor B. en W. ook deze kant der zaak te bestudee- ren. De heer De Waal Malefijt zegt, dat aanhouding hem goed is, maar bijna alle raadsleden zijn tegen al deze plannen, die ze vreeselijk overdreven vinden, vooral wat de groote doorgangsweg van 25 M. breedte betreft. De Westerlaan, een uit nemende verkeersweg is 18 M. breed, ook deze groote doorgangsweg kan op 18 M. gebracht worden. Er is een verkeersweg van 40 M. in de maak, het noodig spoor wegviaduct zal 32 M. breed moeten wor den; de spoordijk is daarvoor niet hoog genoeg, de heele dijk, het spoorwegsta tion, alles zal in de hoogte moeten; hij wil dat de adviseur der gemeente (de arch. Ir. Cuypers) de zaak opnieuw onder handen neemt. Ook de heer Luden houdt eene alge- meene beschouwing. Hij is het volkomen met den heer De Waal Malefijt eens. Er zijn twee quaesties: lo. die der breedte van de wegen; 2o. de vraag of de Ned. Spoorwegen wel zullen willen medewer ken. Hij zou 'n advies wenschen van een ingenieur, bij den aanleg van de Haar- lemsche viaducten heeft men o.a. aan den Zijlweg veel last gehad van kwellen, die slechts met groote kosten te bedwingen zijn geweest. De breedte is overdreven. De nieuwe grobte weg van Doorn naar Amersfoort is van rijweg slechts 6 Meter, met 12 of 14 M. is iets heel moois te ma ken, men denke ook aan de kosten voor beharding en onderhoud. De heer Van Kessel had de oppositie van den heer De Waal Malefijt niet ver wacht, hij zit met hem in de Grondcom- missie en daar heeft de heer De Waal Malefijt hierover niet gerept; trouwens wat zal die oppositie geven; als de advi seur van Ged. Staten zegt de weg moet deze op die breedte hebben, dan is dat een ijzeren wet en kunnen wij onze tan den daarop stuk bijten, met hangende beentjes zullen wij aan de eischen van Ged. Staten moeten voldoen, daarom ziet hij ook geen nut in aanhouding. De heer Princenberg is eveneens ver wonderd over het verzet tegen den bree- den weg voor snelverkeer van West jiaar Oost; zeker er zal een kostbaar viaduct en zelfs wegbreken van verschillende huizen noodig zijn, maar 't is noodzake lijkheid en slechts een gedeelte van den Raad zal er met den heer De Waal Ma lefijt tegen zijn. Wat arbeiderswoningen betreft, we kunnen plekken daarvoor wenschen, niet decreteeren, althans niet met onze be staande Bouwverordening; in verband met de uitbreidingsplannen moesten we „bouwprofielen" kunnen vaststellen, la ten B. en W. dit eens onder de oogen zien, hij verwijst naar het bekende werkje van den Woninginspecteur D. E. Wentink: De bouwverordening en het woningvraag stuk. De heer De Waal Malefijt geeft geen kamp; hij wijst er op, dat belanghebben den o.a. de Binnenlandsche alreeds op dezelfde terreinen als waarover het nu gaat, wegen van 12 M. hebben geprojec teerd en aangelegd; we moeten alvorens te beslissen precies weten waar we aan toe zijn. De heer De Roo vraagt aanhouding of renvooyeering naar B. en W. Stemmen: niet renvooyeeren! (d.i. te rugzenden naar B. en W. i.e. om 'n nieuw praedvies) De heer Van Kessel vraagt hoe het komt, dat de Grondcommissie ook hierin weer niet is gekend, hij wil haar alsnog doen vergaderen. De voorz. heeft hiertegen geen bezwaar, mits ze spoedig samenkomt. Hiertoe wordt besloten. Alle plannen worden aangehouden. De heer Cuypers zal worden uitgenoodigd in den Raad de plannen toe te lichten. P u n t 8.. Verleening van crediet voor aanschaffing branweermaterieel. De heer De Waal Malefijt had tevens een reorganisatieplan verwacht, dat moet aan de aanschaffing van materieel ten grondslag liggenmen wil 'n groote auto spuit die 10.000 kost, goed voor een groote stad, met 800 M. slang aanschaf fen, terwijl we reeds 5000 M. slang be zitten! We hebben er geen garage voor; voor de plaatsing wil men niet eens het centrum der gemeente kiezen maar de wijk Bloemendaal; beter is twee kleine spuiten aan te schaffen; bij brand in de duinen of in den polder heeft men aan deze spuit niets; de raad moet verder medezeggingschap hebben in de organi satie; voor deze spuit is verhoog de druk in de waterleiding noodig, met het gevolg dat de aanwonenden van het terrein van brand of oefening een week troebel leidingwater drinken. Toen de heer De Jong voorstellen deed is er een plan gegeven, maar dat is nooit in behan deling gebracht. Ik heb al gehoord, dat er geen proef meer genomen mag wor den, omdat alle slangen nu nat zijn, men sprak zelfs van een droogtoren. We we ten zoo niet waar we heengaan. De heer Schulz luistert met verwonde ring naar de heer De Waal Malefijt, wat de reorganisatie betreft. De keus van den Raad is nu eenmaal op vrijwillige brand weer uitgeloopen, daarvoor is een com missie van toezicht uit den raad, bestaan de uit een wethouder en de h.h. De Roo en Kremer. Het is of de heer De Waal Malefijt op alles terugkomt. Het toezicht op de orga nisatie en op de toepassing daarvan be rust bij die commissie, laat ons nu niet meer over onderdeelen struikelen; ook voor hem is de keus 1 groote of 2 baby spuiten (nog steeds zijn brandweerspui ten bedoeld Red.) moeilijk, doch hij heeft vertrouwen in de commissie; hij vraagt aan het aanwezig commissielid of ze dit alles goed heeft overwogen, hij heeft in haar vertrouwen. De heer De Roo bedankt den heer Schulz; 't gaat niet aan nu nog over details te sabbelen, brandweer en raads commissie hebben alles ampel geïnfor meerd en overwogen, 't stallen (in de box, Red.) kost niets. De Waal Malefijt: een gemeente-eigen- dom bij een particulier in bewaring! De Roo: 't wordt zoeken van spijkers op laag water. De Waal Malefijt: met al deze mede- deelingen ben ik nog niets wijzer gewor den. De Roo: Als men niet wil, geeft 't ook niet, wij hebben alles deugdelijk onder zocht; wil de raad niet: soit. v. Kessel: Er is nu 2 of 3 jaar gesuk keld; je houdt je hart vast als er brand komt; we moeten niet zien naar het be drag, maar naar wat wij er voor krijgen. Vertrouwen in de raadscommissie, niet chicaneeren en de vrijwilligers appre- cieeren. Schulz acht de afstand van Bloemen daal naar het centrum der gemeente voor een motor niet noemenswaard. Nuyens sluit zich bij het vertrouwen aan, maar wijst ernstig op het belang van Vogelenzang. De Roo: Juist ook voor Vogelenzang voert de groote spuit zooveel slang mee. Nuyens: 't gaat over de afstand. De burgemeester valt den heer Nuyens krachtig bij. De Roo wijst op de brandkranen en slangen te Vogelenzang. Nuyens:' Maar daar is volstrekt niet overal waterleiding. De Waal Malefijt: De 800 M. vlasslang dient niet om van de spuit de brand te bereiken, maar om het water overal uit de waterleiding te kunnen pompen. v. Kessel vraagt of het materieel dat aan de Hout vaart is, daar blijft. De Roo: We redderen niets op; de heer De Jong is zoo beleefd geweest het be staande materiaal op een lijst te zetten, dit moeten we alleen nog inspecteeren. Burgemeester: de raad moet geyoelen dat voor Vogelenzang een babyspuit wel noodig zal zijn. Schulz: Laat ons dit intusschen afdoen dan kan de commissie doorwerken. Nuyens: Maar kan ik er dan op reke nen dat de raad Vogelenzang daaraan dan helpt! Princenberg: Vogelenzang is evengoed een deel van de gemeente als een ander. We zitten hier niet voor een bepaald on derdeel. Met algemeene stemmen op één na wordt overeenkomstig het advies van den Staf der Vrijwillige Brandweer (com mandant Ir. Brunings) en de Commissie van toezicht op de Brandweer (Laan, De Roo, Kremer) besloten voor 15.000 aan te schaffen een complete Magyrus Automobiel Brandspuit met 2 draaibare hydranten, 800 M. vlasslang, 4 koperen straalpijpen c.a., 3 rookmaskers, 1 spring- zeil, 4 gordels, 10 bendelstukken, 2 schuifbare ladders, 2 haakladders, 1 zoek licht, 1 ramoneur voor schoorsteenbrand, lantaarns, verbandkist, sloopgereedschap, slangenhaken, 10 waterdichte uitrustin gen enz.voor 80 wordt een box voor de spuit gebouwd, en 250 is uitgetrokken voor insignes. De heer De Roo dankt namens de com missie den Raad voor medewerking en vertrouwen. Punt 9. Ontheffing bepalingen dei- bouwverordening. De heer DeRoo hegint met een alge meene opmerking. De groene tent (zie onze nabetrachting) stuurt aanvragers naar de raadsleden, dit moet niet; een oud-wet houder aldus bezocht moet zelfs tegen iemand gezegd hebben: begin maar vast. Hij verzoekt B. en W. lo. de heeren van de groene tent te beduiden dat ze dit sturen nalaten; 2o. dat ze scherp toezien, dat niemand begint voor hij vergunning heeft. Ronsema en Lolkes bouwen al, al is 't praedvies van B. en W. gunstig, dit vooruitloopen op de beslissing van den Raad komt niet te pas. Ten slotte wijst hij op het overal bouwen van garage's die benzine-brandgevaar opleveren. De Waal Malefijt: Ik ben blijkbaar be doeld. Bolsema kwam bij mij, het prae- advies van B. en W. was gunstig, ik heb gezegd: je bent zoo goed als safe, als je begint is 't voor jou rekening, maar ik zou er niet bang voor zijn, ik zie daarin niets verkeerds. Weth. v. Nederhasselt: Bonsema bouwt wel maar nog niet de serre, waar 't om gaat. Schulz: Komen de menschen uit zich zelf naar ons toe dan kunnen wij er niets tegen doen, maar dit moet niet van ge meentewege bevorderd worden. Weth. v. Nederhasselt: Er bestaan voorschriften voor benzine-bewaarplaat- sen; de heer Breitenstein heeft'n heele kuil moeten laten maken bedekt met plaatijzer. Burgemeester: a. 26 der Bouwverorde ning voorziet.hierin; er mogen geen hou ten garages meer gebouwd worden, maar voorraden van 10 of 20 L. benzine kan men nooit weren. B. en W. zullen dit punt nader onder de oogen zien. C. van der Leek krijgt ontheffing voor 3 woningen Rijnegomlaan. Bij de aanvraag van I. H. Hansen, N. Stationsweg 16, vraagt de heer Luden wat wil die man voor misdaad plegen! Weth. v. Nederhasselt: Hij wil van een houten schuur een steenen «maken, 't is een verbetering. Burgemeester: Hij heeft afwijking noo dig voor de rooilijn. Toegestaan. M. en W. Lolkes krijgen vergunning- voor een dubbele villa aan de Juliana- laan. S. Bonsema ontheffing van art. 7 voor den bouw van 4 woningen aan dezelfde laan. Bij de aanvraag van P. Faber komt debat. Princenberg zet uiteen waar 't om gaat, n.l. de verbouw van het perceel (oudtijds bewoond door den wethouder Rouwens, Red.) tusschen bakker Slot en Rouwens Jr. Faber is banketbakker, heeft 22000 betaald voor 't perceel, zijn verbouwing kost 3000.—, hij heeft bezwaar 2.75 M. met z'n rooilijn achteruit te gaan zooals een vroeger raadsbesluit voorschrijft, 't wordt dan onmogelijk 'n winkel te maken, de weg is aan de overzijde al verbreed en kan daar nog meer verbreed worden, ver der zal 'n nieuwe weg achter Kok c.s. het verkeer ontlasten; de aan Faber's zijde bedoelde verbreeding kan nog wel 50 of 60 jaar uitblijven. Burgemeester: We moeten de hand houden aan de bepaling, waartoe eenmaal besloten is. De Roo: Er is een groote uitrijpoort bi,] ontworpen, de weg blijft daar veel te smal, dan heeft de timmerwinkel nog een uitgang en Slot ook, gaat absoluut mee met B. en W. Princenberg: We zullen de verbreeding nooit beleven. Burgemeester: Het gaat hier om n verkeerseischafwijking toestaan zou hier weer andere verkeerde dingen scheppen. Weth. v. Nederhasselt: Aan heide zij den is de rooilijn nu eenmaal vastge steld. Burgemeester: De roolijn van Lynden- Van Tuyll moet aangehouden worden; overal b.v. aan den Zijlweg, Waar men aan de rooilijn de hand heeft gehouden, is gebeurd wat noodig was. Princenberg: Maar dat was nieuw bouw. Weth. v. Nederhassell wijst op het ge val dat men knoeit, door eerst een voorge deelte te verbouwen en dan' 't achterge doolt-G. Schulz: Het verkeer zal daar nog voortdurend toenemen; het gaat er niet om of wij 't beleven, maar of wij zoo handelen dat ook de nazaat zal moeten erkennen, dat men nuttig en verstandig handelde. De Voorzitter oppert het denkbeeld den man eenige schadeloosstelling te geven voor den grond waarvan hij 't gebruik waarschijnlijk kwijt raakt. Hiertegen gaan stemmen op. Het besluit de gevraagde afwijking niet toe te staan, wordt genomen met 5 stemmen tegen die 4, de h.h. Nuyens, Yerdegaal, Princenberg en Van Kessel. Zonder discussie wordt afwijzend be schikt op het verzoek van N. de Winter voor den bouw eener woning aan de N. Beetslaan te Aerdenhout, nadat de voorz. de afwijking te groot heeft ge noemd. De zaak van de wed. N. A. Faase betr. de verbouw van een woning aan de Nas- saulaan, wordt een week aangehouden. Het advies van B. en W. is tot nu toe afwijzend, de heer De Waal Malefijt kan zich daarmee vereenigen; Van Kessel breekt een lans voor de aanvraagster, het perceel staat niemand in den weg, voor een smerig perceel krijgen wij een. knap in de plaats. Weth. v. Nederhasselt wil ook in dit geval vasthouden aan het beginsel, geen vergunning te geven voor bouwen aan een weg, die er nog niet is; de zaak houdt verhand met het uitbreidingsplan. Den heer Van Buuren wordt, niette genstaande een pleidooi van den heer Princenberg, geen vergunning verleend om twee huizen te houwen op een terrein aan de Lombar Petrilaan, omdat het ter rein daarvoor te klein is en de andere terreinen aldaar op dezelfde wijze ver kaveld zijn geweest; 't zou daar volgens B. en W. een verknoeien van den toestand zijn. Princenberg verzoekt aanteekening, dat hij tegen is. Bij de ingekomen stukken wijst De Roo Van Alderwerelt er on. dat uit het ac countants-rapport aangaande de reke ning der bouwvereenigingen blijkt, dat beter toezicht noodig is op 't innen der huren, daar de gemeente aansprakelijk is voor de tekorten en, valt de burgemees ter in, t.z.t. kan bijpassen. Aanschrijvin gen worden gedaan, zegt weth. Van Ne derhasselt, jawel, weer de heer De Roo, maar daar hebben we niets aan, er moet worden ingegrepen; nadat weth. v. Ne derhasselt heeft medegedeeld dat de be sturen der woningvereenigingen waar 't om gaat bij B. .en W. zijn geroepen om onderhanden te worden genomen, gaat de Raad over tot de zaak Meeuwig. Betrokkene heeft meegedeeld niet van den koop te willen afzien en vraagt nu den Raad öf voor zijn rekening te nemen de schade die hij door te heien aan het naburig perceel van Mok zou toebrengen of hem 1Ö00 te betalen in zijne extra kosten voor een hetonfundeering onder zijn perceel. De heer Van Kessel voelt er alles voor, hij ziet de zaak nu heel anders in dan de vorige week, Meeuwig heeft zelfs geen voorloopig koopcontract gehad en nie mand heeft de werkelijke gesteldheid van den grond gekend en allen verkeer den in de meening, ook het bouwtoezicht, dat niet geheid behoefde te worden. De heer Schulz verzet zich tegen deze opvatting. Dat Meeuwig, die zich in an dere gevallen handig genoeg toonde als 't om zijn eigen belang ging, niet geweten zou hebben wat in het koopcontract stond, is een smoesje. Hij wil van de koop niet af, zijn kosten aan z'n architecten zijn nu 600 zegt hij, maar van de gemeente vraagt hij 1000. Hij wil er dus nog beter van worden. Van Kessel valt voortdurend Schulz in de rede; de voorzitter hamert telkens. Van Kessel zegt, er zijn twee fouten ge maakt, lo. is niet voldoende onderzocht hij Mok of daar geheid moest worden; 2o. Meeuwig had een voorloopig koop contract moeten hebben. Princenberg opponeert tegen Van Kes- sel's opvatting uit principe. Met 7 tegen 2 stemmen worden Meeuwig's requesten afgewezen. De heeren A. J. Enschedé en de aan nemer Vis krijgen na een eenigszins ver warde discussie met 6 tegen 3 stemmen bouwvergunning als door hen gevraagd, waarop de heer Schhlz de nattigheid ter sprake brengt op de speelplaats der M.U.L.O. School aan den Vijver weg. De burgemeester heeft de zaak laten opnemen, 250 te betalen voor 't weg nemen van een plas acht hij te veel, we zouden eens gaan kijken „als 't droog was". Schulz: Ik heb den toestand gezien toen t nat was, de 250 zijn zeker gemoti veerd. De heer De Roo steunt hem. B. en W. zullen nagaan of 't goedkooper kan. De heer De Roo heeft vernomen dat het Haarlemsch tramnet wordt gereorga niseerd, hij verzoekt B. en W. invloed te oefenen op verlaging van het tarief van halte Julianalaan naar station Haarlem of de menschen voor de tien cents verder te brengen dan nu. B. en W. zullen de zaak ter hand ne men. Ten slotte stelt de heer Van Kessel aan den voorzitter deze vragen: Op welken grond hebben B. en W. of B. .aan St. Benedictus geweigerd op den openbaren weg een eerepoort en ver lichtingspalen te zetten bij gelegenheid van het feest van den pastoor Willen- borch van dezen zomer! De burgemeester belooft de zaak te on derzoeken. Van Kessel vervolgt alduS: ik heb nog iets, ik vind dat de Burgemeester bij zulke gelegenheden persoonlijk tegen woordig moet zijn, bij meerdere katho lieke feesten heeft de Burg. zich door oen wethouder doen vervangen. De Burgemeester: ik was in die dagen afwezig. Van Kessel: ik zeg daar niets van, 't Abonnementsp per jaar f 3.50, p De prijs vi Abonnementen [Zaterdag 3 Oct. LU C/) tl) H O —3 Q maar neureigen uut durend. Wij leven o Ik wil geen ongeil een verwijzing naar in het Oosten van zal voldoende zijn i hoe het noodlot oi De bewoners van Boi voor de ramp ook r een dak boven hui op te zitten, eeq 1 voor hen een schat ling waren de ge dingen een kostelijk Ik las op myn br van den dag, en vei vloedige en zeldzam op het oogenblik in onverschillig gebaar de bestelling van de lieve hemel! moest ik, mij nog wanend butie. Welk een we versche kadetjes ei dat werd zoo maar wonder geschiedde Eensklaps begree Onze Vader gebedel lyksch brood. Het e gave en een genade achteloos, maar ee waarde ervan aan maal wie weet wij misschien nogr aan den lijve ervan Gedragen wij ons dagelijksche levens' meisje uit het spro op het brood trapte kwistig mee om, knoeien ze, wij b kleinoodiën, die ee ons gebed. Wij erl dat wij er afhank lichaam, maar daard> Wat is het, da: I. blijdschap en krach

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 6