SOHAAKRUBÜEK LAATSTE BERICHTEN BLOEMENDAAL HAARLEM. REIZEN EN TREKKEN ST. NICOLAAS- WAHUbLINti VOOR DE HUISVROUW BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN KERKAGENDA BLOEMENDAAL OVERVEEN. AERDENH0UT. HAARLEM. SANTPOORT Schreur èn Wories wel voor hun verant woordelijkheid als captain overtuigd moe ten zijn, waaraan we overigens geen oogenblik twijfelen. Ten slotte het vijfde elftal. In 't begin zag 't er naar uit, dat de jongens er niet veel van terecht zouden brengen. Achter eenvolgens werd verloren van D. O. A. 2, Schoten 4 en D. I. O. 4. Ze herstelden zich echter prachtig door van Spaarnestad 2 en E. D. O. 8 met groote cijfers te winnen, en tegen Damiaten 2 gelijk te spelen. Onze indruk van 't laagste elftal is dan ook, dat het zich wel weet te redden, Resumeerende is de volgende conclusie te trekken. Tot nu toe is er geen reden tot klagen, en blijven de elftallen zoo spelen, dan zal seizoen 1925-1926 niet tot 't slecht ste behooren. Zondag komen alle ploegen in 't'veld: er is een groote maar, en dat is de feest avond. De beenen moeten van de vloer. We verwachten echter, dat er genoeg spirit over zal blijven, om den dag volgende op den feestavond een schitterende bekroning van ons gezellig jaarlijksch samenzijn te doen worden. Ie Elftal: 'smiddags 2 uur W. F. C, thuis J. Beijk J. IJfs, C. A. Bakker, H. Loerakker, H. Beijk, H. de Jong, G. kopjes Niemann, J. Sunter, Ph. Immer, P. Parson, W, Spoor. 2e Elftal: 'smorgens 10 uur"ScïcrÉn^ uit: K. Schoehuijs, G. van Dam, M. Jansen, J. Veldhuis, C. Kluit, H. S. v. Lent, J. Cassee, H. van Beem, G, Strik, P. Sabelis, M. Strik. 3e Elftal, 's morgens 10 uur R. C. H. 8, thuis: E. Mooy, G. v. Kooten, J. Schreur, J. v. Maren, Ant. Cassee, M. v. Loon, J. v. Outersterp, W. v. d. Bosch, W. v. Zanten, G. van Laar, J. Parson. 4e Elftal, 's morgens 10 uur E. G. K. 3 uit: J. de Jong, M. Wories, C. Draaijer, C. Grootegoed, P. Scheffelaar Klots, A. de Jong, J. v. Beem, H. Eijsten, Adam Cassee, A. v. Meeuwen, W. Bruijnis. 5e Elftal 's morgens 10 uur D. I. O. 4 uit: N. v. Gelder, N. N., L. v. d. Meij, J. Kohier, J. A. Levy, A. Grootegoed, C. Vogel, Fr. Bakker, H. Kohier, C. Ken- beek, Th. Mulder. Het verlangen van een vrouw houdt Gods werken niet tegen. Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, De Genestetweg 23, Bloemendaal of Ged. Oude Gracht 63, Haarlem. Probleem no. 64. G. BROGI, Genua. gatirtschuk, Réti van Bogoljubow, Torre van Samisch, Chotimirski van Subarioff, Marshall van Spielmann. Remise werden de partijen Werlinsky-Gotthilf en Löwenfisch Tartakower. Yates was vrij. Negende ronde: Spielmann won van Lö wenfisch, Marshall van Subarioff, Bogol- juboff van Torre, Réti van Gotthilf, Wer- iinski van Capablanca, Lasker van Boga- tirtschuk. Genefski van Romanofski, Grünfeld van Rabinowitsch, Yates van Rubinstein, Sa misch van Chotimirski. Tartakower was vrij. Tiende ronde: Rabinowitsch-Yates, af gebroken; Rubinstein was vrij. Grünfeld won van Genefski, Lasker van Weriinski, Torre van Gotthilf, Bogoljubow van Cho timirski, Samisch van Marshall, Tarta kower van Spielmann. Remise werden de partijen Bogatirt- schukRomanofski, RétiCapablanca, LöwenfischSubarioff. Elfde ronde: Spielman was vrij. Remise werden de partijen SubarioffTartako wer, SamischLöwenfisch, Bogoljuboff Marshall, CapablancaTorre, Lasker Réti, GrünfeldBogatirtschuk. Voorts won Chotimirski van Gotthilf, Romanofski van Verlinsky, Rabinowitsch van Rubenstein. YatesGenefski, afgebroken, Stand: Bogoljuboff S1/^, Lasker 8, Torre 71/2j Marshall 7, Tartakower 6V2, Roma nofski en Rubinstein 6, Genefski en Capa blanca 51/,, Grünfeld, Rabinowitsch, Bo gatirtschuk en Réti 5. Dit zijn de meesters, die om de prijzen zullen kampen, misschien hebben Samisch en Werlinsky, die 41/,, hebben, ook nog een kansje onder de prijswinners te ko men. Merkwaardig, dat de wereldkampi oen zoo'n treurig resultaat heeft. Capa blanca heeft uit 11 partijen 51/., punt, dus „even voldoende". Hij won tot dusverre maar twee partijen, maakte er zeven re mise en verloor er twee, n.l. tegen Genefs ki en Werlinsky, welke meesters door Las ker werden verslagen. Er komt nog bij, dat Lasker éen partij minder heeft ge speeld dan Bogoljuboff, zoodat hij per centsgewijze boven hem staat. Toch is nog niet met zekerheid te bepalen wie de eerste vier plaatsen zullen bezetten. Een feit is, dat Capablanca's hoogmoed (tegen over Lasker voornamelijk) voor den val is gekomen. Het blijkt, dat Capablanca geen geweldig tournooispeler is. Zal hij in de toekomst wél een gevaarlijk match speler blijken? Lasker zal er niet veel voor gevoelen met hem nog eens te gaan mat chen, maar Bogoljuboff en Aljechin (die helaas niet medespeelt) zullen Capablanca t. z. t. zeer zeker uitdagen. De volgende week zal nog wellicht ver rassende uitslagen brengen. Moet de vrouw niet lijden, terwijl niemand er naar vraagt, of zij het dragen kan? ox»<xxxxxxxxxxxdooockx*x>oc*3cx<xx*>dooooci<xxxx>oooooooooooooooooooo Naar wij vernemen zijn H. H. Kerk voogden der Ned. Herv. Kerk alhier voor nemens niet te berusten in het feit, dat ver schillende lidmaten hunnen aanslag in den hoofdelijken omslag in afgeloopen jaren onbetaald laten en zal, hoe zeer noode in het belang der gemeente zelfs gerechtelijke vervolging niet achterwege blijven. De heer C. M. Boissevain, in de vorige week te Bloemendaal overleden, wordt door velen alhier betreurd, als man met groote persoonlijke kwaliteiten van kennis en Karakter; aan het openbare leven nam de overledene gedurende vele jaren alleen als schrijver deel. Mat in twee zetten. Stand der stukken WitK c 8, D b 6, T a 4, L a 1, L f 5, P c 5, Ph 6. ZwartKe 5, T c 3, P d 8, P e 3, d 5. Het idee van dit probleem is dubbele in- terferentée-ontpenning. Het werd met den eersten prijs bekroond in een wedstrijjd van de (inmiddels ontbonden) „Good Com panion Chess Problem Club" (Maart 1921). Tournooi te Moskou. Tweede ronde: de uitslag van de partij ChotimirskiTorre is gebleken onjuist te zijn medegedeeld, daar Torre heeft ge wonnen. Vierde ronde: de afgebroken partij GrünfeldLasker werd remise. Zevende ronde: TartakowerMarshall, SamischRéti, GotthilfBogatirtschuk en LaskerRabinowitsch werden remise. Voorts won Chotimirski van Spielmann, Torre van Subarioff, Bogoljuboff van Werlinsky, Genefski van Capablanca en Rubinstein van Romanofski, Löwenfisch was vrij. De afgebroken partij Grünfeld Yates is door Grünfeld gewonnen. Achtste ronde: Rubinstein won van Grünfetld, Romanofski van Rabinowitsch, Lasker van Genefski, Capablanca van Bo- De Kamer van Koophandel en Fabrieken vergadert Dinsdag a.s. om 7 uur nam. met als agenda o.a. een voorstel van den heer A. H. Weyburg, inzake propaganda voor de Nederlandsche Nijverheid. ETF|U| Dl A/VTSELIJKE ^oor(^ ^at u een St. Nicolaaswandeling 1 maakt, maar dan moet u mijn deur niet Meent gij, dat wij (iets) tegen kun nen houden wanneer we er over praten? OOOOOCKXXXÖOOCOOOOOOOOOOCÖOOOCJOOCXJOOCXXXKXXXSOCJOOOOOOOOOOOCXXXXXX) De Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie vestigt de aandacht op de uit gifte van de bij het Wereldpostverdrag van Stockholm vastgestelde indentiteitskaar- ten, welke hier te lande, bij aanvraag met bijgevoegde fotografie (afmetingen: pl.m. 5 bij 6 c.M.) verkrijgbaar zijn door tus- schenkomst van alle kantoren der Poste rijen. De prijs bedraagt ƒ0.40. De geldigheidsduur is vastgesteld op 3 jaar. Het gebruik van. deze kaarten in binnen- en buitenland wordt warm aanbevolen, men kan zich aldus aan alle postkantoren van binnen- en buitenland gemakkelijk legitimeeren bij het afhalen van stukken. Een der meest aangename en ook prac- tische St. Nicolaas cadeaux, zoowel voor jongeren alsook ouderen, is zeker wel een looi en degelijk rijwiel of te wel fiets. Het is bekend dat een Raleigh tot een der beste merken behoort. Een Raleigh geeft een ongedwongen én sierlijke houding aan zijn (haar bereider (bereidster) en men kan er uren op toeren zender eenige vermoeidheid te bemerken. Wij wenschen daarom al onzen lezers en lezeressen, die een fiets op hun verlang lijstje hebben staan dat de goede Sint hun een Raleigh bezorge, waarvan hij zeker de annonce in dit nummer reeds zal opge merkt hebben. Want de firma Gebr. Beek man, alhier, adverteert ermee en zij ver- Koopt dit fabrikaat reeds 25 jaar. In de zaak van den heer Corn. M. Bla dergroen gaan wij voor boekgeschenken en doozen postpapier, dat zijn St. Nicolaas- geschenken waarmede ieder ontwikkeld mensch in z'n schik is. Nu naar het Kerkplein; als altijd trekt de schitterende uitstalling van voorwerpen van weelde en gemak der firma Ant. Cas see en Zn. daar onze aandachthet is daar een waar meubelpaleis, waar voor verschil lende prijzen te kust en te keur kan worden gekocht. Maar in een gemakkelijken stoel smaakt een goed St. Nicolaasdrankje best, de firma C. Cassee die hier zelfs twee adres sen heeft (BI. straatweg 48, en Klever laan 199) kan ze ons uitnemend verschaf fen. Maar wie drinkt nu op 'n feestavond zender daarbij te snoepen. Maison Denijs noodigt ons uit tot een bezoek. Gaat ge mee? Vooral in bonbondoozen heeft zij een enorme keuze. Nu stappen wij even bij onzen wijdver- maarden kruidnotenbakker den heer Slot aan, die ook een specialiteit is in banket letters en St. Nicolaaspoppen; wie van de gelijk werk houdt moet daar wezen. i Intusschen schiet ons in de gedachte, dat een stuk speelgoed, neen meerdere voor onze kinderen, voor een paar neefjes en nichtjes, niet mogen ontbreken, het is de heer Van der veer, die ons daaraan helpt, zelfs het nieuwste speelgoed, de me talen constructie-doozen, waar tegenwoor dig de kinderen erg op gebrand zijn, zijn er in ruime sorteering. En dan moeten onze kinderen sier- en rotstuinen leeren maken. Juist zooals de vriendjes van den heer Dankbaar; daar om besluiten wij onze St. Nicolaaswande ling bij den heer Wigman (H. Wigman en Co.) aan de Alberdink Thijmlaan bij de Jan Gijzenvaart. En nu moet ge maar eens in de advertentie's dier firma's bij den heer Wigman te beginnen nazien, of wij iets anders gezegd hebben dan zij ons zelf mededeelen. Wie ons in deze rubriek daar op betrapt is 'n scherpzinnig mensch. „Voor elck wat wils", is 't standpunt, waarvan de heer Ary v. d. Ham uitging bij zijn inkoopen doen voor St. Nicolaas 1925. Inderdaad, geen klant zal onvoldaan de zen winkel verlaten. De collectie marsepain, los en in doozen, borstplaat verpakt en onverpakt, conserf in groote en kleine verscheidenheid, is bij zonder uitgebreid, terwijl men voorts in alle artikelen, die voor de St. Nicolaas- feesten onmisbaar zijn, een ongelimiteer de keuze heeft. Een bezoek aan deze zaak, Bloemendaalscheweg 22 is daarom alles zins aan te bevelen. Rrrrrr Hallo, wie daar? Cassee hierH. J. Maar meneer U is nog heel niet bij me geweest. Wat zegt U? Ja, zoo verschrikkelijk druk Jawel maar daar heb ik mijn Bata- vus-rijwielen nog niet mee verkocht. Ik beloof u mijnheer, het volgend jaar huur ik een luxe auto bij u en rijd 't eerst bij u voor. Adieu! Rrrr....rr.... Wie daar weer? C. J. Cassee hier, electro-technisch bureau; mijnheer mijne electrische ap paraten wil ik wel graag afzonderlijk ver meld zien, ik bedien de menschen nee maar Uitstekend mijnheer Cassee, 't zal gebeuren. Rrr.... rrr.... rrr.. Wie daar? Gebr. Van Riessen! Wij hebben ge- voorbijgaan! Wij hebben onze fruitman den wel geëtaleerd, maar u kunt gerust binnenkomen. Mijnheer ik weet bij ondervinding hoe best die zijn, maar ik heb maar één li chaam, ik stond voor uw zaak, 't ziet er als altijd even smakelijk uit. Dus 't komt in orde? 't Is in orde mijnheer, geloof me. Rrrr.... rrr... Hallo.... Wie daar? Kijk 's mijnheer, ik vind alles best, maar als U mijn deur voorbijgaat, is Uw deur voor mij ook niet te vinden Ja maar mijnheer, wie is U dan? U spreekt met Kenzen's rijwielhan del, U weet wel van den Verbindingsweg, ik heb alles wat op 't rijwiel nuttig is, jas- en handbeschermers, lantaarns, juist iets voor 't komende feest, en nu laat U... O, is U mijnheer Kenzen, neen, wees U heusch niet boos, 't is al voor mekaar. U zult zien dat U dit jaar goede zaken maakt. Dag mijnheer.... Rrrr.... rrr.. Dat zal nou toch zeker 't laatste wel zijn, je hoofd loopt om, en dan zeggen ze nog dat Bloemendaal geen handelsplaats is. Wie daar? 't Electro-technisch bureau Kuyl en Postma. In de Boschlaan of in Bentveld? Allebei mijnheer, ik spreek toch met de Drukkerij van Het Bloemendaalsch Weekblad? Ja zeker mijnheer, waar kunnen we U mee dienen? Wel mijnheer, dat is al heel eenvou dig, ik heb mijn Radio-plaatstroom-appa- raten alle uitgestald om ze U persoonlijk te laten zien. Mijnheer, ik loop tusschen Bloemen daal en Bentveld radeloos heen en weer, een dag heeft voor mij 26 uur, ik heb drie lichamen, mijn hoofd wat zeg ik, mijn drie hoofden loopen ommaar ik beloof U... Blijf U dan maar thuis, als U de menschen maar wijst op mijn advertentie. (Hetgeen geschiedt). zooveel koud water, dat het blikje weer vol is. Heeft U de verf weer noodig, giet het water er dan af en U zult bemerken, dat de verf even versch is, ais toen U het blikje open maakte. Warm schalen en borden eerst voor, door ze met kokend water te overgieten, alvorens ze in den oven te zetten. Dat voor komt barsten en bruin worden. Wist U, dat eieren, die we met kokend water overgieten en zoo gedurende vijf mi. nuten in dat heete water laten staan, veel voedzamer en gemakkelijker verteerbaar zijn, dan eieren, die we in kokend water doen en gedurende 31/., minuut hard laten koken. SAUCYSJES. Gebakken Saucysjes, gebakken verschel worst, een echt fijn wintergerecht, bij zuurkool. Bij bloemkool wordt het ook wel gegeven. Op 6 ons saucysjes (voor 6 per sonen berekend) hebben we een klein half ons reuzel of boter noodig. De saucysjes behooren in lauw water afgewasschen te j worden en vervolgens met een schoonen doek afgedroogd. Prik ze met een stop- naald aan alle kanten, strooi er wat bloem over en bak ze in het vet (of de boter) op een matig warm vuur gaar en bruin. Dat j duurt ongeveer een kwartier. HUISVROUW. RECTIFICATIE. Door eene vergissing is in enkele num-j mers in het eerste blad op pagina 2 boven de rubriek Ontvangen Boeken abusievelijk j geplaatst geworden. Brochures en Tijdschriften. REDACTIE. MEUBELWRIJVEN MET LIJNOLIE. Onder de diverse hulpmiddelen, door de huisvrouw gebezigd om haar meubelen te onderhouden, neemt lijnolie een belang rijke plaats in. Waarom? Omdat lijnolie behoort tot die categorie oliën, die men rangschikt onder de benaming: drogende oliën. De beteekenis hiervan is, dat deze oliën zuurstof uit de lucht opnemen en dan overgaan in een harsachtige stof. De z.g. gekookte lijnolie heeft zich al gedeel telijk met zuurstof verbonden en is dus al bezig te drogen. Gekookte lijnolie is wat dikker dan ongekookte en is bruin van kleur. De rauwe lijnolie is dun vloeibaar en van een helder gele kleur. Het feit nu, dat deze olie aan de lucht bloot gesteld, in een harsachtige stof verandert, is oor zaak, dat we ze uitstekend kunnen gebrui ken om hout te wrijven, dat aan veel slij tage onderhevig is. Want door de olie wordt dan een beschuttend laagje op de voorwerpen gevormd. Daarom gebruiken we lijnolie voor bepaalde houten vloeren, verder voor houtgranieten vloeren, ge beitste en eikenhouten meubelen. Het meest maakt men daarbij gebruik van ge kookte lijnolie om de eenvoudige reden, dat die al een beetje aan het verharden is. Maar doet het geval zich voor, dat de kleur van het hout die donkere lijnolie niet verdraagt, of wil men het hout absoluut licht houden, dan is het beter de onge kookte lijnolie te gebruiken. KLEINE HANDIGHEIDJES. Gordijnringen, die roestig zijn geworden door het blootstaan aan de lucht, moet men schoonmaken, door ze gedurende twaalf uur in de petroleum te laten staan. Kamferpoeder gestrooid over de matras en tusschen den tijk van de bedden in de logeerkamer (of andere bedden, die niet regelmatig beslapen worden) is een oud vertrouwd middel om de motten weg te houden. BEVALLEN: M. E. E. Vermeulen—ter Hoeve, z. L. BardBunge, d. ONDERTROUWDD. de Graaf en P. Greebe. OVERLEDENF. N. L. Roozen, 2 jaar, G. M. Boissevain, 88 jaar, J. F. van Gulick,[ 79 jaar. Terug te bekomen bijH. v. Slooten, Rol-1 landspad 78 O verveen, een schoolabonne- ment autobus SantpoortHaarlem; J. van der Moolen, Brederodeweg 70 Bloemendaal, een zwartbruin hondje; Balm, Bloemen-f aaalscheweg 4 Bloemendaal, een puntmuts van een cape; J. Wichert, Noordertuindorp- laan 6 Overveen, een rozenkransJ. v, Buggenum, Binnenpad 12 Overveen, eer. zwart oorknopje; R. de Jong, Duinvlieds- pad Overveen, een spoor van een ruiter; A. M. v. d. Veldt, v. Twiskplein 2 Overveen,! een bril; A. v. d. Meij, Zuidertuindorp- laan 17 Overveen, een rijwielbelasting- plaatje; aan het bureau van politie te Overveen, een pop, een bruinen dames handschoen; een bruine en gele heeren handschoen, een haarkam in etui, eenfi bruine handschoen, twee dubbeltjes, eenp ledige portemonnaie, een bruine ceintuur, een rijwieltaschje, een kinderhandschoen,[ een roode ceintuur, een witte zakdoek. Werp Uw koffiedik niet weg, maar droog 't. Vermeng het daarna met kolen gruis. Als Uw kachel of haard, of for nuis dan flink brandt, gooi er dan af en toe een schep van dit mengsel op. Zuinig heid met vlijt, enz. enz. enz. Spoel Uw neteldoeksche gordijnen uit in aluinwater. Dat tast de kleuren niet aan en maakt de gordijnen meteen onbrand baar. Dat is een groot voordeel. Op onge veer 4 liter water is een half ons aluin vol doende. Ongeglansde rijst bevat veel meer voed sel en is goedkooper dan geglansde rijst. Het glanzen brengt een paarlachtige glans op de korrels, maar berooft ze tegelijker tijd van bijna alle vet en minerale bestand- deelen. Heeft U de keukentafel geschilderd en staat het geopende blikje verf nu nog half vol? Geen nood, dat bewaren we voor een volgende gelegenheid. Roer de overgeble ven verf eerst goed om, zoodat alle olie er doorgeroerd is, en giet dan op de verf net ZONDAG 29 NOVEMBER. Ned. Hervormde Gemeente, voorm. 10 uur, g Ds. C. J. van Paassen, Haarlem, 's avonds 5 uur de heer K. Koopman, I, Bidstond Zaterdag 28 November avonds 9 uur Consistoriekamer. Jongeliedensamenkomst in gebouw „Mara-j natha", des voormiddags 10 uur. De heer Fred. G. Beekman, Directeuii Herv. Stadsz. A'dam. Liturgische dienst. Gereformeerde Kerk, voormiddags 10 uui,| Ds. J. C. Brussaard. Nam. 5 uur dezelfde. Locaal Openbare school, voorm. 10 uur,| Ds. A. A. Wildschut, ber. pred. te I ger Smilde. Woensdag 2 December. 's avonds 8 uur de heer K. Koopman] Bijbellezing. „Religieuze Kring" AerdenhoutBentveld! Vereenigingslokaal Eikenlaan 5, v.ffl| 10.30 u. Ds. G. J. Sirks, Den Haag. Vereen, van Vrijzinnig Hervormden., in het gebouw van den Ned. Herri Protestantenbond, v.m. 10.30 uur, ifr| gang Jacobstraiat. Ds. A. Trouw. Ned. Herv. Gemeente, voormiddags 10 Geen dienst. 's avonds 7 uur Prof. Dr. G. A. van Bergh van Eysinga.. De komst van Christus geen „illusie (2 Petr. 1, vs. 16). Sydney Bu Voorzitter: we alles doen komen, dat bi hun overtuiginj Heeft er iem Stem: „Ja!" Koor: „Gooi

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 6