M I.J 1. SI üu T71 K- U K E RS R.SMINKyH firma J.J. BEUKERS jEEN UITKOMST Firma J.H.KRULJr. VICTORIA-WATER Brandstoffenhandel PRIMA ANTHRACIET PEDICURE-MANICURE KlNDERHUISVEST 33 TEL.10441 ELECTRO-RADIO BINNENLAND BUITENLAND EERSTE HAARLEMSChE BEGRAFENIS-ONDERNEMING BEGRAFENISSEN-CREMATIES EN TRANSPORTEN EIGEN ROUW EN VOLGAUTO'S KlNDERHUISVEST 29-31-33 TELEFOON 10441 NEDERL. OOST-INDIË HANDEL EN NIJVERHEID OVERLEG. S MUNTYAN FISCHER jANODE APPARAAT GIERSTRAAT 53, TEL. 15425 0VERVEEN Telefoon 11617 ORTHQPAEDIE W. 1JSSELMÜIDEN Haarlem, Tel. 13534 BLOEMENDAAL Telefoon 22012 SCHA De Watersnood is thans in een nieuwe phase getreden door het invallen van vorst, gepaard aan zwaren sneeuwval. Het schijnt dat op sommige plaatsen aanmerkelijke schade ontstaat door stuk- vriezen. Wel wordt uit bijna alle plaatsen val van het water gemeld en onmiddellijk gevaar is er ge lukkig niet meer. Op eenige plaatsen, o. a. in de omgeving van Deventer konden de bewoners weer in hunne huizen terugkeeren. Het is opwekkend te zien, hoe flink er door velen medegewerkt wordt om gelden in te zamelen tot leniging van den nood. Te Amsterdam, zal op 8 Februari een straatcol lecte worden gehouden. Bij 'het Roode Kruis zijn prachtige giften binnen gekomen, o.a. 15.000 en 5000 van twee dames, en van het Amerikaansche Roode Kruis 10.000 dollar. Eigenaardig deed echter dezer dagen1 de mededeeling van het Aig. Waters noodcomité aan. Deze commissie stelt zich op hel standpunt, dat van een schadeloosstelling geheel, dan wel gedeeltelijk geen sprake kan zijn. De gel den zouden aan de commissie overeenkomstig haar statuten toevertrouwd zijn om nood te lenigen en om gezinnen van ondergang te redden. Alleen waar direct nood heerscht welke niet uit eigen middelen kan worden ondervangen, of waar die in de toe komst is te verwachten, wordt steun verleend. Elke hulp blijft „een gunst". Wij meenen, dat velen het niet met dit autocratische standpunt der commissie eens zullen zijn. Wij gelooven, dat door zeer velen, zoo niet allen, die aan de jongste oproep om bij dragen hebben gevolg gegeven, bedoeld is, bij te dragen in de vergoeding van geleden schade, zoo als ook bij de ramp in Borcu'lo het geval was. Dat eerst de nooddruftigen geholpen worden, is van zelfsprekend. Maar dat „van schadeloosstelling is geen sprake" en „elke hulp blijft een gunst" zal velen eigenaardig in de ooren klinken, We z itten nog steeds met het demissionnaire kabinet, nu dr. de Visser's pogingen om een parle mentair kabinet (terugkomst van het afgetreden ministerie) weer op niets zijn uitgeloopen. Nu is de dappere formateur op zoek naar een extra-parle mentair ministerie. Sommigen vreezen dat het op een dictatorschap zal uitdraaien. Het is te hopen, dat onze politieke partijen spoedig tot overeenstem ming zullen komen, anders ziet het er ernstig voor hen uit. We zien in Italië dat een Mussolini niet zoo gauw weg te krijgen is. En laten we ook het Spaansche voorbeeld voor oogen houden. Daar heerscht nog steeds de dictatuur. En Primo ver klaarde dezer dagen, dat de huidige regeering nog 4 jaar aan het bewind zal blijven, gedurende welken tijd het parlement niet zal bijeenkomen. Prettig vooruitzicht, dat tot nadenken stemt. Wij blijven van oordeel', dat een dictatorschap bij ons niet alleen rechts-revolutionair is maar de linksche revolutie nabij roept. Terwijl er in ambtenaarskringen nog allesbehalve tevredenheid heerscht na het veelbesproken glad strijken der plooien, werd dezer dagen aangekon digd, dat de ministersalarissen van 15.000 op 16.000 werden gebracht. Ontactischer kon 'het al niet. Op zich zelf gesproken is het niet buitenspo rig, dat de hoogst verantwoordelijke ministerpost met 1000 per jaar meer wordt bezoldigd. En voor de schatkist maakt het ook weinig uit. Maar waarom dat nu juist moet gebeuren, vlak na de ontstemmende plooien-glad-strijkerij, terwijl het ministerie demissionnair is en feitelijk op non-ac tief, is niet duidelijk. En het kweekt noodeloos wrevel. Het voornemen om een regeling te treffen, dat voortaan ook op de postkantoren belasting kan worden betaald iets dat door velen werd toe gejuicht, in verband met de overbelasting der ont vangerskantoren, hetgeen urenlang wachten voo belastingbetalers meebracht is gelukkig niet opgegeven, zooals een gerucht onlangs meldde. De vertraging in 'de uitvoering van het plan is ont staan, door de vele besprekingen, welke over een en ander moesten worden gevoerd. Het zal nog wel even duren, voordat we onze belastingpenningen aan het postkantoor kwijt kunnen worden. Maar kome zal het toch. Engeland. Op het oogenblik zijn onderhande lingen gaande tusschen Churchill en graaf Volpi, Italië's minister van financiën over de regeling van Italië's oorlogsschulden aan Engeland. Men ver wacht, dat de onderhandelingen spoedig tot een goed resultaat zullen leiden. Men leidt dit af uit 'de zeer vriendschappelijke toon, die er op de bije.n- komst heerscht. Bovendien wordt er gemompeld, dat er achter het te verwachten accoord nog een politiek staartje moet komen, in den geest van een welwillende houding en steun van Italië ten op zichte van een Britsch Balkanpact. Waarschijnlijk zal een conflict in de Engelsche mijnindustrie vermeden worden. Het rapport van de steenkolencommissie izal eerst over eenige we ken verschijnen. Men verwacht het met spanning. Het gevaar, dat een staking zal uitbreken, wanneer met Mei de subsidie niet meer wordt uitbetaald, is blijkbaar bezworen. Immers men gelooft dat de kolencommissie zal adviseeren, de financieële steunverleening voort te zetten, door middel van een uitvoerpremie op de kolen. Frankrijk. Een regeeringscrisis in Frankrijk naar aanleiding van Doumer's financieele plannen is voor het oogenblik bezworen. Er is in de financieële commissie uit de Kamer een compromis-voorstel ontworpen, bestaande uit elementen van het tegen ontwerp van het Cartel en uit het voorstel Dou- mer. De regeering is heel voorzichtig. De minister raad houdt zorgvuldig de vertrouwenskwestie op den achtergrond. De regeering wil, alvorens een oordee'l uit te spreken, eerst het einde van de be sprekingen in de financieële commissie over de saneering afwachten. De financieële commissie heeft de instelling van een amortisatie-kas aan genomen. Men acht het waarschijnlijk, dat de re* geering ook bij de behandeling van de financieële voorstellen in de Kamer geen vertrouwensvotum zal uitlokken en 'liever eerst de wijzigingen van de ontwerpen door den senaat afwachten wil. Het medegedeelde pleit zeer zeker voor over leg, ook in het Overheidsbedrijf, waara wel eens een andere g'este gevonden wordt, Het doet zien, dat bij een rustig, verstandig samenwerken zeer zeker goede resultaten bereikt kunnen worden. Overleg tusschen patroons en werklieden achten wij dan ook in 't belang van bedden en ook voor de samenleving. En wij zien niet in dat daartegen bij een van beide partijen bezwaren kunnen be staan. Het b.v. niets te maken met wie in de toekomst de fabriek besturen zal, daar het de eigendomsrechten van den patroon absoluut onaan getast laat. En het is toch heusch geen schande om met anderen eens te overleggen, ook al staan deze in; dienstbetrekking, wat goed en nuttig voor een zaak kan zijn. Duitschland. De Duitsche-kabinetscrisis is geëin digd. Nadat dr. Luther's pogingen tot vorming van een neutraal kabinet eveneens mislukt waren, kwam eindelijk de oplossing door een eigen lijst van den Rijkskanselier dr. Luther. Thans heeft Duitschland een ministerie van het midden. De laatste dagen werden voortdurend langdurige besprekingen ge voerd, maar Dinsdagavond laat was de crisis toch opgelost en het nieuwe ministerie door de fracti s en rijkspresident Hindenburg goedgekeurd. Dr. Lu ther blijft dus aan als rijkskanselier en Stresemann als minister van Buitenlandsche Zaken. Verschil lende ministers blijven in het ministerie zitting hou den. Dr. Koch is niet dn dit kabinet opgenomen. Te Berlijn heeft een buitengewoon ongeval plaats gehad. Daar stortte door een gasontploffing de heele westzijde van no. 9 Kirchstrasse in. Een twintigtal slachtofers zijn te betreuren, terwijl 30 personen gewond werden. Rusland. Ook de Bolsjewistische gezaghebbers zijn onderhevig aan de invloeden en stroomingen, die in niet-communistische landen ministers doen vallen enz. Tot nog toe gingen de Sovjets er prat op, dat zij daar niets mee te maken hadden. Dit is nu anders gebleken. Reeds op het jongste partij congres kwamen ernstige geschillen in de partij aan het licht. Thans zijn verschillende wijzigingen in de regeeringsfuncties aangebracht. Deze komen hier op neer, dat de aanhangers van de oppositie van Leningrad uit de regeering verwijderd werden. Slechts Kamenef is volkscommissaris voor den plandel gebleven, maar hij moest afstand doen van zijn invloedrijken post als voorzitter van den Raad van Arbeid en Verdediging. Men verwacht dat Trotski weer een belangrijke regeeringspost zal krijgen. Maar de eenheid in de bolsjewistische partij bestaat toch niet meer. En dat is een veelzeggend teeken. 8. DE TROPISCHE PLANTENWERELD. Wij komen nu tot een onderwerp, waarover boekdeelen te vullen zouden zijn en waarover ook inderdaad boekdeelen geschreven zijn. In ons kort bestek moeten wij ons dus sterk beperken, maar toch bemerkten wij al schrijvende dat wij er meer plaats voor moesten inruimen, dan wij oor spronkelijk van plan waren. Hier in Holland zijn als Indische plantenvoort- brengselen voornamelijk bekend tabak, thee, koffie, cacao, suiker, kina, rubber en rijst, doch met be trekking tot deze heerlijkheden en nuttige zaken moet ik opmerken, dat zij behalve de rijst en ten deele de rubber in Inidië niet inheemisch zijn, doch zijn ingevoerd uit Amerika, Oost-Azië of Arabië. Over deze vreemde plainten en ook over de rijst zullen wij thans verder zwijgen; zij krijgen voor het meerendeel, wegens hun grocte belang rijkheid, een afzonderlijke beurt. Wij beginnen als een der meest voorkomende plantengroepen met de palmsoorten, die zóó al gemeen zijn, dat men van een Oud-indisch-gast zeker niet ten onrechte zegt, dat hij zóó- of zóó veel jaren „onder de palmen heeft gewandeld". Alle palm-soorten op te noemen, zou mij niet mo gelijk zijn, wij noemden ree'ds bij den huizenbouw de nipa en de ni'boeng, beiden soorten, die in hoofdzaak langs de riviermondingen groeien en wel dé eerste in zóó overweldigende hoeveelheid, dat zij het landschap daar geheel beheerscht en er slechts wordt afgewisseld door de bakau-bakau een loofboom wiens bast een zeer goede looistof bevat en door de z.g. rizophor, een plant, die op een zeer kenmerkend, hoog boven de modder uitstekend, wortelgestel staat. Al dit gewas te zamen maakt die oeverstreken vrijwel ondoordring baar. Daartusschen staan dan enkele niboeng-pal- men en pandanussoorten. Wij noemden bij de voe ding reeds de sago-palm, die de ons bekende sago levert, en verder de kokospalm of klapperboom, die in de benedenlanden algemeen burgerecht heeft, ook in hooger gelegen streken voorkomt, doch dan veel minder weelderig groeit. De klap perboom is een der meest nuttige gewassen. De heele noten worden soms in Holland aangevoerd en vooral in Amsterdam ziet men ze ter wille van het vruchtvleesch vaak te koop aangeboden. Die noot is, ontbolsterd, zoo groot als een kinder hoofd en bevat tegen de schaal een laaje vrucht vleesch van 1 tot 2 c.M. dikte, terwijl zij verder gevuld is met z.g. klapperwater. Het vleesch wordt gaarne gegeten, terwijl het water een koelen drank levert, die door den reiziger met graagte wordt genuttigd. In hoofdzaak wordt het vruchtvleesch gebruikt om er klapperolie uit te persen, een on ontbeerlijk iets in de Indische keuken, maar ook een onontbeerlijke grondstof voor de Europeesche zeepbereiding. Daar de aanvoer van hee'le klap pernoten te veel scheepsruimte zou vergen, wordt reeds in Indië de noot geopend, het vleesch er uit gehaald, in de zon gedroogd en aldus onder den naam „copra" naar Europa verscheept. De vezel van den klapper is hier welbekend in de kokos-matten; van de hoofdnerven der bladen maakt men in Indië stofvegers, terwijl de stam, die als hout weinig waarde heeft, soms wordt benut voor kleine brug jes of voor afsluitingen, In verband met de be langrijke olieopbrengst, wordt de klapper op zeer groote schaal in de kuststreken, vo'oral van Borneo en Sumatra, aangekweekt, waar men dan ook uitgestrekte klappertuinen! langs het zeestrand ziet. De arèn-palm levert een sap, waaruit de inlan der suiker wint; door gisting verkrijgt hij palm wijn of sagoweer, en bij voortgezette gisting valt hieruit azijn te bereiden. De stam van deze palm soort levert goed timmerhout, terwijl daarop een vezel groeit, dien de inlander tot touw verwerkt. Na deze nuttige soorten, noemen wij nog een paar Sierpalmen, n.l. de Koningspalm met eigen- aardigen waaier-vormigen bladerkroon en de roode palm, waarvan stam en hoofdnerven bloedrood van kleur zijn. Naast deze 2 soorten vindt men in de Indische tuinen nog zeker tien of twintig andere sierpalmen. Een tweede eigendommelijke' tropenplant is de „bamboe", ook reeds vroeger bij den huizenbouw vermeld. Ook deze plant te'lt tal van soorten; dikke, met stengels van ongeveer 12 c.M. dik; dunne, van 1 of 2 c.M. middellijn. Uit een z.g. bamboestoel het wortelgestel schieten de stengels, die slechts spaarzaam met blad bezet zijn, bij eenige tientallen omhoog. Met recht mag men hier zeggen „omhoog schieten". Ik heb indertijd waargenomen, hoe een pas boven den grond komende stengel in één etmaal 30 c.M. opschoot, zoodat men hier 'zelfs zonder nog aan onze moderne Cinematografische opnamen te den ken, kan spreken van „zien groeien". Behalve voor huizenbouw, wordt de bamboe op Java gaarne be nut voor bruggen met groote spanning. Men ver- eenigt daartoe de stengels in bundels van tiental len Meters lengte, daarbij de uiteinden der sten gels onderling laten verspringen, en maakt van deze bundels boogvormige overspanningen, waaraan loop- en rijvlak worden worden opgehangen. Men krijgt aldus bruggen, die den vorm hebben van ijzeren boogbruggen. Het materiaal is natuurlijk veel minder houdbaar, doch hieraan komt men eenigermate tegemoet 'door de brug tegen regen en zon te beschutten door een dak. Aldus kan de brug jaren lang dienst do'en. Wij komen nu tot de „Waringin". Wie, die ooit een Indische roman gelezen heeft, kent niet bij name den Waringin, die op of rondom elk Indis .h plein praalt en die niet zelden in een reuk van heiligheid staat? De stam van dezen boom is onregelmatig vaak zelfs grillig gevormd en vertakt zich spoedig in sterke mate. Uit dit uitgebreide takkenstelsel ont wikkelen 'zich luchtwortels, die aanvankelijk als dunne koorden omlaag hangen, eindelijk 'den grond bereiken en zich daarin hechten, om zich van dat oogenblik af in de dikte te ontwikkelen als waren het stammen. Op het voorplein van „Hotel des Indes" te Weltevreden staat een waringin, die al dus schijnbaar op honderden, dicht bijeen staande stammen rust, terwijl de bladerkroon een middel lijn heeft van meer dan 50 Meters, onder welk reusachtig bladerendak des daags rijtuigkoetsiers en auto-bestuurders bescherming vinden tegen de felle zonnestralen. De bladeren van dezen boom zijn klein en helder van kleur, terwijl de twijgjes neiging hebben omlaag tg hangen, waardoor de boom eenigermate 't aanzien beeft van een treur boom. Een kenmerkend iets voor den tropischen plan tengroei zijn ook 'de groote hoornen, die met kleu rige bloemtrossen getooid zijn. Wij kennen dat hier te lande van de kastanje, doch in Indië is het aantal dier bloem-boomen veel grooter en de kleu ren fel rood en geel zijn er veel helderder. Wij bespraken tot nu de voor het oog zich bij zonder onderscheidende planten; in een volgend opstel hopen wij in de eerste plaats op de nuttige houtsoorten te wijzen. De groote verschuivingen op het maatschappe lijk terrein zijn natuurlijk niet zonder invloed ge? bleven op de verhouding van de werkgevers tot de werknemers. Dit kon ook wel niet anders. Door de historischi ontwikkeling van de maatschappij moesten ook de verhoudingen noodzakelijkerwijze wel veranderen. En vooral na den oorlog zijn deze zoodanig gewij zigd, dat thans vragen naar voren zijn gekomen, die vroeger niet aan de orde konden zijn. Die vragen raken voornamelijk de plaats van den werknemer in het tegenwoordig systeem. En de oplossing van die vragen brengt voor beide par tijen, zoowel voor werkgevers als werknemers, groote moeilijkheden mede. De diverse rapporten inzake socialisatie-voorstellen en de voorstellen tot regeling der medezeggenschap zijn daarvan het beste bewijs. Zonder ons thans in 'directen zin met een der beide genoemde vraagstukken in te laten, vraag stukken, waarmede wij ons t.z.t., in verband met het karakter van onze Kroniek, nog wel eens zul len bezighouden, is het toch nuttig, zonder nu een bepaald voorstel te willen bespreken, de aandacht eens te vestigen op een factor, welke ons van groot 'belang schijnt, n.'I, die van overleg. Want het 'kan niet ontkend worden, dat, hoe men ook tegenover de diverse vraagstukken moge staan, overleg een factor is, 'die van het grootste belang is en voor goed functionneerende samenleving noodig is. Het te scherp op de spits gedreven individualis tische beginsel, waarbij de volkomen vrijheid van elk individu op den voorgrond geplaatst werd, 'heeft tusschen werkgevers en werknemers een reeks van belangentegenstellingen) in het 'leven ge roepen, die voor de richtige werking van het maat schappelijk voortbrengingsapparaat van storende beteekenis zijn. Belangentegenstellingen, die, door het ontbreken van behoorlijk overleg, tot groote botsingen aanleiding hebben gegeven. Men denke maar eens aan de vele stakingen, die in de laatste tientallen jaren zijn voorgekomen en die, vooral wanneer zij van eenige beteekenis waren, groote schade aan de algemeene welvaart hebben toege bracht. Want het wapen der staking, ook al wordt dit op uiterst rechtvaardige wijze en in uiterste noodzaak gehanteerd', blijft ten allen tijde 'n twee snijdend zwaard. Het gaat er mede als men den modernen oorlog; ook de overwinnaar komt er niet zonder kleerscheuren af. Wanneer een con flict tusschen patroon en werklieden dan ook, zooals dit thans mogelijk is door het Rijksbemid- delingsdnstituut, d'oor overleg kan worden opge lost, dan is dit zeer zeker niet alleen van groote beteekenis voor de betrokken groepen, doch ook voor de maatschappij in haar geheel. Want hoe minder storingen het bedrijfsleven ondervindt, des te beter is het voor de maatschappelijke welvaart. Vandaar de collectieve contracten, die feitelijk een overeenkomst, een contractueele verbintenis inhouden, gegrondvest op gemeenschappelijk over leg tusschen patroons- en werklieden-organisaties. Het spreekt vanzelf, dat dit overleg in de eerste plaats moet gaan over die voorwaarden, waarbij dit mogelijk is. Zoo zou overleg betreffende de technische aangelegenheden eener onderneming te diep-ingrijpen in de rechten van de onderne mers. Ofschoon anderzijds moet worden opge merkt, dat van een ernstig medeleven ook in die aangelegenheden van de zijde der werknemers goede resultaten verwacht zouden kunnen worden. Een aardig resultaat van overleg troffen wij dezer dagen aan. Hier werd het resultaat medegedeeld van het overleg, dat een directeur van den reini gingsdienst van een onzer provinciesteden met zijn personeel bereikt had. Wij laten het als bewijs van de goede vruchten van samenwerking hier volgen; „In 1914 waren gemiddeld per week 80 werk lieden in dienst. De arbeidsduur was toen 10 uur per dag of 60 uur per week. Thans werken 83 arbeiders aan dezen dienst, waaronder 2 ontsmetters, die bijna de gëheele week aan den reinigingsdienst zijn onttrokken, zoodat dus gedurende dit verslagjaar 81 werklieden gere geld in dienst waren, met een arbeidsduur van 45 uren per week. 'Het aantal werkuren bedroeg alzoo: in 1914 80 X60= 4800 uur, in. 1919 81X45=3645, of 1155 minder dan in 1914. Was er in den dienst en de manier van werken geen verandering gekomen, dan zouden dus nu, al leen voor de sinds 1914 ingevoerde verkorting van den werktijd, zonder daarbij rekening te houden met de uitbreiding van de Geme'ente, 1155:45 25 werklieden meer noodig zijn geweest dan in 1914, waardoor alleen 'de arbeidsloonen met pl.m. 25X/ 26.40X52=pl.m. 34.000 zouden zijn ge stegen." Aan dit bericht was nog toegevoegd, dat sinds 1914 het stratennet van de betrokken stad een uit breiding onderging van 93.670 M.a, terwijl het zie lenaantal steeg met pl.m. 2600, wat vrijwel gelijk staat met een toeneming van ruim 500 gezinnen. Door echter steeds en geregeld overleg te plegen j werden de genoemde resultaten bereikt. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel te Haarlem deelt ■mede, dat een voorschrift in bewerking is, in zake een afgifte van noodige ambtelijke verklaringen aan handelaren en fabrikanten, die naar Duitschland vet exporteeren. De Kamer van Koophandel deelt mede, dat het Turksche Douane-tarief gewijzigd is. Voor bepaalde invoerrechten is een verhooging afgekondigd. Deze tariefverhooging wordt alleen toegepast op die landen, welke geen handelsverdrag met Turkye hebben, waaronder ook Nederland behoort. Belanghebbenden worden voor een enander ver wezen naar de Kamer van Koophandel, Kruis weg 70, Haarlem. OM TIJD EN MOEITE TE SPAREN. Als men een opgevouwen stuk papier of een doek legt over de schaal, waarin custardvla staat af te koelen, dan zal er geen vel op komen. Doe bij het vaten wasschen een stuk citroenschil in het afwaschwater. Dat maakt het water zachter, neemt alle reuk van visc'h, uien enz. weg en geeft een mooie glans aan het porselein. B voor iederen RADIO-AMATEUR is het H ter vervanging van de krakende en telkens weer ledig zijnde anode batterij. Werkt J zonder gelijkricht-lampen en geeft geen 1 hinderlijke zoemtoon. Capaciteit: 22m.A.— 95 volt. Kost slechts f 37.50 met 2 jaar garantie. Vraagt demonstratie. Agentschap voor Haarlem en Omstreken J Vierlamps installaties compleet met Iuid- spreker enz. vanaf f 140.—. Ook op ge- makkelijke betalings condities. 'j- O OBERLAHNSTEIN NATUURLIJK MINERAALWATER VOOR HUISHOUDELIJK GEBRUIK ZEER V00RDEEL1G EN GEMAKKELIJK IN HEELE LITER-SCHROEFFLESSCHEN, PRIJS 32 CENT Ruikt Uw kelder vochtig en kan er niet goed ge ventileerd worden? Zet dan op den grond en op een muurplank een paar bordjes met houtskool neer. Dat zuivert de atmosfeer uitstekend. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCX>OOCX»OOOCX)COCO»OOOOOOOOOOOOOOOCCO Concurreerend adres voor alle soort Ortho- paedlsch SCHOENWERK Speciale inrichting voor Schoenen naar maat FRANKENSTRAAT 13 LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN CON- CURREERENDE PRIJZEN. ER WORDT ALLEEN UIT DIE ENGELSCHE-, BELGISCHE- EN DUITSCHE MIJNEN GELEVERD, WIER PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DE GROOTSTE BRANDWAARDE TE BEZITTEN. 4 4 In de winterm! overzichtschrijver zijn wekelijksche spiegelingen over zich aan voorspe veranderingen op vorst soms in enl blanke lakens, en hét bericht 'de spc strijden afgelast. I geval, geen enkel jammer genoeg e voetballers in pla schaatsen kunnen weinigen. Ditmaal op enkele plaatse in het overgroote zich de weelde v loven. Wat za'l lhet 24 dooit het hard, m; de week, -en de ru grillige bui, dat al Laat de toestai toe, dan staat op Bloemendaal D. W. S.—Alc. SchotenZandv HollandiaWes Nu er geen striji kunnen we alle <1 zetten der onders In de eerste BloemendaalW. tijen staan er al heeft het voorde petto te 'hebben, eenige punten beh van W. F. C. en komen. Zondag kan eei daan worden, do< Onmogelijk schijn' witten hun vórm hebben. Met een met een ontwikke beoogde doel leid D. W. S. ontv 'dammers zullen i gevaarlijke zóne 1 gelukken zal, valt ploeg toch speelt gend succes, en s< den eindspurt te dan ook niet, mit polder een niet a gastheeren 'beide De wedstrijd S uitgesteld. Toen s beter voor dan ni 'badplaats bereikti is er niet veel nu overgebleven. Be ■den toestand dor voorwaardelijke wordt ter elfder u de geslagen wond we een spannend punten wel eens 1 In Hoorn zulle komen te staan, schen de oudste klasser. We verw witte Hollandia di D. E. C. en K. 1 dat het eind der gingen reeds in hc Het H. V. B. pr luidt als volgt: R. C. H. 4—Bh Bloemendaal 3- R. C. H. 10—E De reserves zuil zetten, om zich aa R. C. H. 4 staaiw kan er wel een p Het derde elfi haven brengen, d maal te slaan. Aa taat vrij mager, overwinning. We t gunstiger cijfers v Dat R. C. H. tegen het vierde Integendeel nem nederlaag zal lijdt Voor de samens de aanschrijvinigei Oplossingen, bij Schaakredacteur 23, BloemendaaL PI B

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 2