STOEL'S WONINGBUREAU, BFdaalscheweg 161, Bloemendaal S 5 i K kTb P'HP A 4m Am ■STADSSCHOUWBURG m m wm A émdmm Wm. wM WmmJ DE JANTJES II THUISKOMST DER SCHATTEN SPORT HANDEL EN NIJVERHEID SCHAAKRUBRIEK BERICHTEN HUMOR EN SATYRE BLANKE BALLAST VOOR DE HUISVROUW ORTHOPAEDIE W. 1JSSELMUIDEN Haarlem, Tel. 13534 gang is; wij waren iigd en konden dus :n album met herin voor een studiereis nej. Te Winkel ver- iften door den jubi- ie volgens een der :ekeningen had ver van den heer Ver van Eysinga slechts ekundig verband te ran drie aanvallige xore familiaque! [hier zal binnenkort en heer Elout, den t Hbld. in het licht >r vele oud-Indisch- ken den uitgever er or te waken dat de rijd voert voor taal- ipt het daarin vaak ringt",een ontsierend rink, Kinheimweg 19 iche; W. Spoor, Ti- iruin lederen porte- Rustenburgerweg 14 n portemonnaie met laan 1 Bloemendaal, ijlweg 18 Overveen, om, bode Raadhuis M. Bijvoet, Juliana- ;n; M. Visser, Mid- en, een rozenkrans; leweg 176 Overveen, ran politie te Over een nikkelen cruci- hoen, een paar wol- Lipssleutel, een da- imeshandschoen, een }LOEMENDAAL felefoon 22012 FEN TEOEN CON- R WORDT ALLEEN BELGISCHE- EN 1LEVERD, WIER STAAN ALS DE DE TE BEZITTEN. doende middel HOEST, VER- 1EID en alle eningen der szen. Prijs per ;okerktje 32 ct. De op 24 Januari gespeelde wedstrijden in de tweede klas A hadden het volgende resultaat: BloemendaalW. F. C. 42. p w, S.Alcmaria Victrix 13. Schoten—Zandvoort 54. Voor 31 Januari staan op 't programma: WestFrisiaBloemendaal. SchotenD.E.C. Wat is er Zondag op 't Bloemendaal „gelkne- oen". En niet ten onrechte: 25 minuten voor tijd had W.F.C. nog de leiding met 2—1, en gedurende de voorgaande 65 minuten was het allerminst aan 't spel der Bloeimendaal-ploeg te merken, dat er met dezen wedstrijd zooveel te winnen of te ver liezen was. Toen scoorde Sunter de gelijkmaker en zijn tweede doelpunt, en toen ook was de witte voorhoede, die tot dat oogenblik weinig fraais had vertoond, niet meer te houden. Het werd attaqua op attaque. Voor ieder was het nu duidelijk, dat de totaal uitgespeelde Wormerveerders het loodje: gingen leggen. Het gebeurde ook. De W. F. C.-doeU verdediger, die den geheelen wedstrijd een onze- keren indruk maakte, had bij een hoog schot dert bal niet voldoende klemvast, waardoor Beijk Jr. in de gelegenheid gesteld werd no. drie in het net te koppen, terwijl kort daarop Gerard Strik een pracht-voorzet van zijn jongeren broer onberispe lijk benutte, en Iden stand op 4—2 bracht. Bloe mendaal bleef aanvallen, en met meer geluk dan wijsheid wist de keeper der gasten eenige gevaar lijke schoten te stoppen, zoodat zonder verdere wijzigingen het einde van dezen, door scheids rechter Luijken uitstekend geleiden wedstrijd kwam. De beste speler van het veld was ongetwijfeld de Bloemendaal-aanvoerder, C. Bakker. Wat hij pres teerde grenst aan het ongeloofelijke. Niet alleen zijn verdedigen was af, maar meermalen bracht hij het leder tot ver in de vijandelijke helft. Met eere dient ook De Jong genoemd te worden. Hij speelde een voortreffelijke partij half-back. Wel kwamen de beide doelpunten door W.F.C. gemaakt van den rechtsbuiten Stelling, doch dit kan niet op d'e re kening van onzen links-half geschreven worden. In de voorhoede werd de afwezigheid van Spoor danig gevoeld. Het ging veel te langzaam, en er werd veel te veel op rechts gespeeld. Dit moet ge weten worden aan Sunter, wien de belangrijke mid denvoor-plaats o.i. niet meer toevertrouwd kan worden, ook al houden we rekening met het maken van zijn reeds genoemde twee punten. Sunter remt bijkans eiken aanval, omdat hij meer achter blijft, dan de centervoor mag en moet doen. Zijn plaats is voorloopig rechtsbinnen, want Zondag werd weer bewezen, dat G. Strik, hoe technisch hij overigens speelt, ten eenenmale de snelheid mist, welke tegenwoordig (wij doelen op de verandering in den buitenspel-regel) voor binnenspeiers ver- eischt wordt. Van het W.F.C.-elftal was de keeper de zwakste speler. Hij had nagenoeg met elk schot de grootste moeite. Toch verzekerde ons de aanvoerder, speelt hij uitstekende wedstrijden, maar had blijkbaar zijn gewone vorm Zondag in Wormerveer gelaten, t Is best mogelijk, maar gevaarlijk bovendien. Wij zou den den vroegeren doelverdediger der blauw-wit ten, Pels, die kalmer en ook constanter is, boven Merkut prefereeren. De 'links-back Dietz is nog steeds een zeer bruikbare kracht. Het is jammer, dat hij zijn spel meermalen ontsiert, door ongeoor loofd spel, aan welk euvel de links-half eveneens mank gaat. In de voorhoede is de rechtsbuiten, Stelling, dé man. Hij maakte twee goede doelpunten. Vooral het tweede was een juweeltje. Aan het binnentrio heeft hij weinig steun, terwijl d'e linksbuiten Groot, zijn goede wingspel verknoeide, door eiken „voor zet" achter te plaatsen. Intusschen is Bloemendaal ver uit de gevaarlijk' zóne. Zaak zal het nu zijn, ten minste op de plaat: te blijven, waar het eerste is aangeland (zie onder staande ranglijst). Alcmaria bewees ons goede diensten, door D.W.S. in de polder te slaan. Het veld moet in allertreu- rigsten staat verkeerd hebben. Daarom spreekt de Alkmaarsche overwinnig te meer. Zandvoort verloor van Schotenmet eere. Het Zand'voort-elftal was, dank zij de huidige strubbe lingen, va-n zwakke samenstelling. Wel was Kees man weer in de gelederen, die het grootste gedeelte van den wedstrijd back speelde, en deze kunst goed bleek te verstaan, maar toch werden zooveel goede spelers gemist, dat het den Schotenaren als geen groote verdienste aangerekend mag worden, deze vreemde combinatie den baas gebleven te zijn. De oud-kampioenen staan er met dit al slecht voor: ze hebben nog slechts twee wedstrijden voor den boeg, en verzamelden dertien punten, welk aantal wel eens kan blijken te kort te zijn. Het kon op een eigenaardige tegenstelling uitloopen: aan 't eind van het vorig seizoen promotie-wed strijden voor de eerste, nu degradatie-idem voor de derde klas. Zondag trekt Bloemendaal naar Enkhuizen, ver gezeld van d'e beste wenschen der aanhangers. Wij voegen de onze er gaarne aan toe. Met een punt zouden we al meer dan tevreden zijn. Wie weet? Schoten recipiëert. D. E. C. Als de kampioenen willen-, kunnen ze winnen Voor de competitie van den 'H.V.B. werden alle wedstrijden uitgesteld, in verband' met de te ter- wachten onbespeelbaarheid der terreinen. Jam mer genoeg, bleek dit later nog al los te loopen. De lagere elftallen zijn voor a.s. Zondag aan het volgende programma gebonden: Bloemendaal 2Haarlem Veteranen 10 uur. Bloemendaal 4E.G.K. 3 2 uur. De reserves kunnen winnen, mits er gewerkt wordt. In het tegenovergestelde geval gaat de Haarlem-ruïne met d'e punten strijken. Bloemendaal 4 zag zich door E. G. K. 3 op het terrein van laatst genoemde een punt ontfutselen. Intusschen blijkt, dat de jeugdige Santpoorters niet geheel Comme-il. fa ut met de samenstelling van hun elftal gehandeld, hadden. Dit muisje zal voor E.G.K. dit onaange name staartje hebben, dat behalve de vastgestelde boete, het schorsen van eenige spelers en aan voerder, de ontmoeting opnieuw vastgesteld zal worden op het terrein van Bloemend-aal. De wedstrijd van Zondag geldt als eerste ont moeting thuis, dus nog niet als de eigen-schuld wedstrijd. We kunnen niet aan eenig succes der bezoekers gelooven, integendeel rekenen we op een iksche overwinning van Wories en kornuiten. J iirwr1 ii ii li *f uw—i— De stand der Competitie op 28 Januari is al volgt: Gesp. Gew. Rem. Verl. Pnt. Vermeer. Van Dord. A. v. d. Werff. C. v. d. Werff. Erling Van Riessen Klauwers. Beek. Kemper Barink. Lucas 5 2 2 2 2 1 lL 2e klasse A. D. E. C. 15 13 1 1 27 49—13 1.80 Hollandia 13 7 2 4 16 28—21 1.23 Alcmaria 14 8 0 6 16 27—24 1.14 Schoten 15 7 2 6 16 28—34 1.06 W. Frisia 11 4 3 4 11 25—26 1.— Bloemendaal 12 4 2 6 10 19—22 0.83 Zandvoort 16 4 5 7 13 26—37 0.81 K, F. C. 13 3 4 6 10 14—22 0.76 D, W. S. 15 4 2 9 10 24—37 0.66 W. F. C. 14 3 3 8 9 19—23 0.64 Eerste elftal: Wanneer er één terrein is waar de gulden wet 1-06 der vrijheid erkend wordt, dan is het zeker het ter rein van den handel. Men moet vrij zijn in zijn doen en laten, zoo heet het, want anders kan het par ticulier initiatief niet tot zijn voile recht komen. Ofschoon wij gaarne toegeven -dat inderdaad een aardappeltjes kunnen geven, vooral bij de fijnere 'l A ATCTC vleeschsoorten. We hebben noodig; een pond ge kookte aardappelen, één vierde liter melk, een ons boter, een ons bloem, een paar eieren (niet nood zakelijk), verder wat zout, nootmuskaat en Delfia- vet of sla-olie. De aardappelen worden heel fijn ge maakt (door pureeknijper of molen) waarna we ze met zout en nootmuskaat vermengen. De melk wordt met den boter aan de kook gebracht, ter wijl we er roerende het meel in strooien. We blij ven er in roeren, tot het deeg als een bal van de pan loslaat. Dan nemen we de pan van het vuur en roeren er een voor een de eieren door. Daarna vermengen we dit met de fijngemaakte aardappelen. Van dit beslag maken we kleine ronde balletjes, die we op een met meel bestrooide schaal leggen. Als het deeg op is, gaan we bakken, ongeveer 10 balletjes tegelijk in heet vet of sla-olie, waar de blauwe damp van af komt. In circa drie minuten zijn de balletjes gaar en lichtbruin. Op grauw pa pier laten uitdruipen. J. Beijk, J. Yfs, C. A. Bakker,- H. Loerakker, Ph. Immer, H. de Jong, G. Kopjes Nieman, J. Sunter, H. Beijk, W. Spoor, M. Strik. Tweede elftal; K. Schoehuis, H. S. van Lent, M. Jansen, J. Veldhuis, P. Sabelis, Ant. Cassee, van Outersterp, H. van Beem, G. Strik, G. van Laar, J. Parson. Vierde elftal: J. de Jong, C. Grootegoed, M. Wories, P. Scheffelaar Klos, Ar.dr. Witvoet, H. Köh'ler, H. van Beem, H. Eijsten, Adam Cassee, H. de Jong, W, Bruijnis. Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredaoteur van dit blad, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 72. Mr. G. C. A. OSKAM, Rotterdam. m. worden toegepast, weten wij ook, dat op het eco nomisch terrein een onbeperkte vrijheid1 de grootste onbillijkheden te voorschijn roept. Trouwens een onbeperkte vrijheid is zoo goed als nergens aanwe zig, daar elke handeling, van welken aard ook, toch altijd nog aan wetten onderhevig is. Hoe moeilijk het is een systeem van volledige Aardappelen in een sausje. Heeft U gekookte aardappelen over? Prachtig, daar maken we een lekker warm hapje van, bij den boterham. Op 20 a 25 aardappelen, berekend voor 6 personen, hebben we daarbij noodig dtie vierde liter melk, het derde deel van een ons bloem, een klein half ons boter, zout en nootmuskaat. We snijden de aardappelen in plakjes. Verder berei den we op de gewone manier saus, gewone bloem- koolsaus. Daar gaat wat zout bij, waarna we er de vrijheid in te voeren, kan wel het beste blijken schijfjes aardappel in verwarmen. Oppassen, dat wanneer men het terrein van de vrije concurrentie de plakje,s niet breken. Op d'e schaal raspen we er eens verkent. Dan ziet men al heel spoedig, dat van wat nootmuskaat over. de werkelijke vrijheid in de practijk bitter weinig terechtkomt f tlw V R O U W E N K R O N I E K In onze moderne maatschappij is ieitelijk geen gezag, dat als regelaar van de organisatie van den ^en feestjurk. arDeid opttreedt. Er is wettelijke vrijheid van ar- z'"en midden in het uitgaansseizoen. Het beid en krachtens deze heeft ieder individu het etne bal voI^t °P het andere' de eene feestuitvoe- recht d'e werkzaamheden te beoefenen-, die hij ver- r'n^ 's n0£ n'e* acb'er den ru£' de volgende kiest. Feitelijk is de mededinging de eenige ver- staat al weer voor de deur- Dan sPreek ik noê deelster der functiën en regelt deze de verhouding, n'e* eens van allerhande soireétjes, gezellige tusschen 'de verschillende bedrijven. j avondjes, enz., waarop toch een aardig feestja- Deze regeling inzake de voortbrenging werd.1 pennetje vereischt wordt. Daarom is een exrta uit- vooral in 't begin, bezongen als de meest ideale, gaansjaponnetje in dezen tijd nu heusch niet zoon Hier was toch 'n systeem van concurrentie gevon- 'buitensporigheid, al zullen velen zuinige pa's bij den, zoo heette het, waardoor aan ieder volkomen deze woorden zeer bedenkelijk de wenkbrouwen vrijheid van handelen werd voorbehouden. Ifronsen en mij naar de Mokerhei wenschen. Maar Gaarne erkennen wij de goede zijden van dit om nu ook de Pa's in deze 'da£en' z0° om ende bi' systeem. Het heeft -de voortbrenging tot een on-ge- Kerstmis en Oudejaar, wanneer iedereen zijn kende hoogte opgevoerd en ontegenzeggelijk groote niedemensch een goed hart toedraagt, een voordeelen -gebracht. Maar het heeft ook zijn scha duwzijden. vriendelijkheid te 'bewijzen, heb ik een heel een voudige japon uitgezocht, die U, mevrouw, of U, Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kbl, Del, Le2, Lh2, Pg3, a2, c3. Zwart: Ke3, a3, b2, e5, PROBLEEM No. 73*. A. PAPöT(t). Mat in drie zetten. Stand 'der stukken: Wit: Kh8, Dhl, Tb3, Lg6, Pc6, Pd5, a4, b4, e5. Zwart: Ke6, Ld8, b7, c4, g4, g7. Dit probleem verwierf een eervolle vermel ding in een wedstrijd van den Ned. Schaakbond. OPLOSSING PROBLEEM No. 69. (J. VAN DIJK Azn.) Stand der stukken: Wit: Kbé, Dh8, Ta4, Te6, Lel, Lc4, Pbl, a6. c5, d'5, e4. Zwart: Kd4, Ta5, La8, Lgl, Pg8, f3, f6. 1. Dh8h4, enz. Goede oplossing ontvangen van: F ERLINGS en P. j. VUIJK beiden te Bl'mendaal. H. W. VAN DORT, te Schoten, OPLOSSING PROBLEEM No. 70. (L. A. KUIJERS). Stand der stukken: Wit: Kc3, Db6, La3, Pe7, PI2, b3, e3, g2, g6, h2. Zwart: Ke5, Ta5, Lg7, Pa6, a4, b7, c5, e6. 1. Db6—d8, enz. Goede oplossing ontvangen van: F. ERLINGS, te Bloemendaal. H, W. VAN DORT, te Schoten. CORRESPONDENTIE. Schoten. H. W. v. D. Hulde, voor de goede op- Bloemendaal. F. E. en Schoten H. W. v. D. Hulde, voor de goede oplossing van den moeilijken 4-zel (no. 70). Een van de schaduwzijden, die gelukkig niet mejuffrouw, met een beetje goede wil en handig- zoo erg donker is, is die van g ibondenheid op het concurrentiegebied zelf. De concurrentie toch, die juist door de vrije mededinging in het leven is ge roepen, blijkt al me.r en meer een systeem te zijn, dat de verkoopers aan handen en voeten bindt en veel van de hooggeroemde vrijheid wegneemt. Vooreerst is de concurrentie geen eerlike, hoog staande wedijver in verknopen van de waren meer, maar een ware oorlog, waarin met groote verbitte ring gestreden wordt. Wat don eenen winkelier op op 't gebied van den verkoop succes bezorgt en daarom door hem wordt toegepast, wordt door den ander zoo spoedig mogelijk overgenomen. In- stede van vrij te zijn, wordt 'deze -dus gebonden. De vrijheid van optreden, hoewel theoretisch aangenomen, bestaat in de praktijk slechts gedeel telijk. Zoo werd van de concurrentie ook verwacht, dat zij de economisch zwakkeren en de ombekwamen verdringen zou. Wat leert ons nu de praktijk? Dal juist het tegendeel kan plaats vinden, n.l. dat de concurrentie een eerlijken mededinger naar den kelder kan helpen. Wanneer b.v. twee winkeliers in eenzelfde buurt een zaak hebben, en de een is eerlijk en nauwgezet en de ander daarentegen on betrouwbaar en sluw, dan kan hét wel gebeuren, dat juist de eerlijke koopman het loodje legt. Juist de „handelstrucs", wij gebruiken hier nu maar een verzachtend' woord, juist die „handige" zetten op het concurrentie-schaakbor-d zijn de oorzaak, da[ de eerlijke koopman zijn zaak soms moet opgeven Dat in een dergelijk geval, en hoeveel oneerlijke concurrentie is er niet, ook economisch de beste zaak blijft voortbestaan, niemand is er, die zoo iets zal durven beweren. Ook de juiste verhouding tusschen voortbrenging en behoeften laat veel te wenschen over. Een der groote voordeelen van de mededinging redighei-d met de behoeften. Deze regeling zou immers door de wet van vraag en aanbod tot stand komen. Toegegeven moet worden, dat in onze dagen die regeling een uiterst moeilijke is, In ons economisch stelsel toch is de markt op -buitngewone wijze uit gebreid, waardoor de benoodigde hoeveelheden niet meer kunnen worden vastgesteld. Werkte b.v. in dén gildentijd de handwerksman nog op bestelling waardoor 't evenwicht bewaard bleef, immers werd er niet besteld, dan werd ook niet geproduceerd, thans is dat geheel veranderd. Nu wordt niet meer gewacht op -bestellingen, integendeel, eerst wordt gefabriceerd en dan getracht de producten zooveel en zoo spoedig mogelijk om te zetten. Of het pro duet een economische noodzakelijkheid is, wordt ook niet meer -gevraagd; hoofdzaak is, dat het er „ingaat", men denkt b/v. aan de producten van kunstzijde. Wanneer wij zóó het concurrentie-systeem be zien, dan zien wij, dat de zoo hooggeroemde vrij heid in werkelijkheid slechts gedeeltelijk aanwezig De oprichtersvergadering van de Chr. Meisjesver- eeniging, welke gehouden zal worden op 5 Febr. a s. in de Chr. Mulo-school begint om 8 uur ia- plaats van 7.30 uur. Mevr. Taan: Mijn man is eenvoudig dol op alles wat maar oiid en antiek is. Mevr. Scherp: O, wat zult U zich dan gelukkig voelen, mevrouw Taan. Oude juffrouw (tot landlooper): Waarom werk je niet? Er is nog nooit iemand van hard werken dood gegaan. Landlooper: Zegt U dat niet juffrouw. Ik heb daardoor twee keer mijn vrouw verloren. Bill: „Hij werd ten grave gesleept." Boll: Nogal logisch. Dacht je soms dat hij zou loopen? Zij was een heele knappe we'duwe en hij een ronde zeeman, niet gewend met landrotten om te gaan. Hij vroeg haar aldus: Marie, je schuit drijft stuurloos over de levens zee en d'r is geen sterke hand, om hem veilig langs d'e klippen te loodsen. Zeg, Marie, zou je mij niet als kapitein willen hebben, om je schuit in het goede vaarwater te sturen? „Spijt me, Hannes", zei Marie blozend maar kordaat, maar *dat gaat niet. Maar als je wil, dan kan je a.ls tweede stuurman komen". De dienstbode was nogal veeleischend, maar me vrouw zat erg verlegen. Voordat het meisje aan genomen werd, ontwikkelde zich het volgende ge sprek. Krijg ik een huissleutel? Natuurlijk, zei mevrouw gul. Moet ik schoenen poetsen? Als je niet wil, hoef je niet. Moet ik de piano afstoffen? O, zei mevrouw, dat wel, maar het hoeft niet zoo precies. Als we alleen maar de witte toetsen van de zwarte kunnen onderscheiden, is het al voldoende. HAARLEM ZONDAG 31 JANUARI GEZELSCHAP SOLSER HESSE door HERMAN BOUBER MAANDAG 1 FEBRUARI COR RUYS-ENSEMBLE van J. J, BERNARD OPTREDEN VAN TILLY LUS DINSDAG 2 FEBRUARI HET NIEUWE NEDERL. TOONEF.L Artistiek Leider: Louis Saalborn 6e Volksvoorstelling (WHITE CARGO) heid zonder eenig bezwaar zelf kunt maken. Hè, waarom die japon nu niet vóór de Kerstdagen ge- gegeven, hoor ik een jeugdige lezeres vragen. Wel, mijn beste kind, dat heb ik met opzet gedaan. Want, kijk, ik Vind 'het nu niet zoo geschikt om de Kerstdagen aan te grijpen als een speciale geit- genheid om met een fijn 'baljaponnetje te pronken. Bekrompen? Ou-derwetsch? Best mogelijk, maar ik vind het toch heusch zoo. Weet je, we zijn hier niet in Frankrijk, waar in vele gevallen het Kerst feest, het z.g. Réveillon, in 'de groote restaurants op luidruchtige manier wordt „gevierd", waar op dien avond de kostbaarste toiletten worden ge dragen, en alles leven en felle schittering is. Wij, hier in Holland, voele nmeer voor het gemoede lijke, gezellige, ja, meer wijdingsvolle van den Kerstavond in eigen kring. En dan is het heusc'h niet zoo noodig, in vol „ornaat" te verschijnen. Nietwaar? Vergeef mij dit kleine ze-depreekje. Om dan tot onze feestjurk terug te keeren, het is een aller aardigst modelletje van rose panécla toile de soie -of crêpe de chine kan mien ook nemen, al naar het U lijkt. De taille is zeer laag en wordt aan gegeven door een ori-gineele garneering van rose of glazen kraaltjes, die zich in guirlandes om 't mid del van de bevallige draagster slingeren. Het rokje is in schulpen, zeer ruim aangezet. Deze schulpen zijn natuurlijk ook met kraaltjes versierd. Ook de zoom van onderen is geschulpt. Dat is alles. Verder komt er gee-n enkele garneering op. Dus eenvoudig en heel fijn. Als toegift nog een mooi jurkje voor een vierjarige zus, natuurlijk ook voor een feest. Dus nemen we wit crêpe satin. Weet U waar dat modelletje aan ontleend is? Aan de Zon-dagsche jurk van grootmoeder, Anno 1880. U ziet het, in de mode is feitelijk niets nieuw. Alles is er eigenlijk al een keer 'geweest, onder een beetje anderen v-orm. Over vijftig jaar zien wij onze kleinkinder n Aardappelballetjes. ook weer met korte japonnen, beel ruim van on- Hier hebben we een smakelijk, eenvoudig ge- deren, loopen. Let maar eens op de woorden van recht, dat we in plaats van de afgezaagde gebakken mfj. VRIJDAG 5 FEBRUARI AFSCHEIDSVOORSTELLING van T1LLA DURIEUX en haar gezelschap van Tooneelspel in 3 bedrijven van DARIO NICODEMI Concurrcerend adres voor alle soort Ortho- paedlsch SCHOENWERK Speciale inrichting voor Schoenen naar maat FRANKENSTRAAT 13

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 3