J. SMINK-BEUKERS R.SMINKv/»FSaJ.J.BEUKERS Automobielen STOI 1 WONIN RALEIGH GAZELLI HOBARI PEDICURE-MAniCURE KIMDERHUISVEST 33 TEL.10441 i i Ie Friesche Rietmeubelindustrie Fa. ANT. - BLO m Galerie d ar! BINNENLAND EERSTE HAARLEMSCHE BEGRAFENIS-ONDERNEMING BEGRAFENISSEN-CREMATIES EN TRANSPORTEN EIGEN ROUW EN VOLGAUTO'S KINDERHUISVEST 29-31-33 TELEFOON 10441 BUITENLAND A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON GIERSTRAAT 71 Tuinmeubelen - Serremeubelen Raffiatasscben - Strootasscben Waschmanden - Naaimanden Fijn en grof Mandenwerk Aanbevelend, A. VAN WEERT Zn. FOTOGRAFIE COHNEN PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL AERDENHOUT. OVERVEEN. Voorzien van Electrische Draaierij vervaardigen onderdeelen TELE Chauffeur Rijwi H. DE RETH Rlvlervlschmarkl pelijke neerslachtigheid en hem te laten gevoelen, hoe neerslachtigheid niet het eind is, maar een doorloop naar dieper leven. Wie ontwaart, dat inderdaad het leed iets algemeens is, maar hierbij tevens be merkt, hoe er een band zich vormt tus- schen alles wat lijdt, hoe dit gemeenschap pelijk gedragene innigheid schept en vrij gevigheid, deernis en zachtheid van oor deel, maar ook moed en geduld en volhar ding, zal kracht putten uit de smartelijk heldhaftige sfeer, die hem omvloeit en waarin hij eigen verdrietelijkheden har monisch voelt opgelost. Sterven, ontberen, bedrogen zijn, het verschijnsel is algemeen en niemand ontkomt er aan. Maar niemand ontkomt ook aan den invloed der herstellende krachten, die van waardig gedragen ster ven, ontbering en bedrog op de omstan ders uitgaat. Het eenige leed, dat niet te verduren is, zou de eenzaamheid wezen, de afge slotenheid van de rest. Maar nimmer be hoeft de lijdende eenzaam te wezen of te duchten, dat hij van den medemensch af gesloten zal zijn. Immers is geen gemeen schap zoo wijd verbreid en zoo innig door dezelfde ervaring verbonden als de alles en allen omvattende gemeenschap van het leed. Wie door persoonlijke smart sterk is getroffen, dompele zich in den universeelen stroom van het lijden, om, gedragen door de hem toevloeiende krachten van deernis en dapperheid, gereinigd zich te verheffen uit dit versterkende bad. H. G. Cannegieter. Het antwoord van den heer K. ter Laan, c.s. op het voorloopig verslag in zake het Ontwape ningsvoorstel-ter Laan c.s. is thans verschenen en daarin wordt verklaard, in antwoord op de geuite meening, dat de tijd voor ontwapening nog niet zou zijn gekomen, omdat het wantrouwen en de achterdocht onder de volken nog niet is wegge, nomen, dat er juist geen beter middel is om dit wantrouwen weg te nemen, dan juist de daad van ontwapening zelf. De ontwapening der kleine lan den zal de minder kleine er toe brengen het voor beeld te volgen, daarna zullen de groote mogend heden, ook om economische redenen, de handen ineenslaan, om tot gelijktijdige en wederkeerige ontwapening over te gaan. Wachten op het voor beeld der groote naties is voor Nederland niet noodig en zou ook te lang duren. Het Deensche voorbeeld zou zonder groot risico door Nederland gevolgd kunnen worden. Ede is Maandag geteisterd door een windhoos, die gevolgd werd door een onweersbui, met slag regen en hagel. Een groot aantal boomen, waar- knapten af als riet. Vele dafiën""wercfennr4eerlijlc gehavend, hooibergen woeien om, telefoondraden knapten af en kippenhokken woeien weg. Geluk kig kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. De schade aan het gewas is groot- Eindelijk is dan het bijna 'n half jaar loopende ge schil tusschen personeel en directie van de tramweg ZutphenEmmerik opgelost. Aaleiding daartoe is geweest een compromisvoorstel van het Eerste Kamerlid J. C. L. v.. d. Lande, dat met op 2 na algemeene stemmen door de stakers werd aan vaard, terwijl ook de werkgevers tot aanneming besloten. Reeds zijn alle arbeiders der Mij. zich gaan aanmelden. Verschillende werden weer te wetk gesteld. 'Het autobusbedrijf der stakers is met ingang van Maandag stop gezet, zoodat binnenkort weer een normale tramdienst te verwachten is. Terwijl eenige Amsterdammers verheugd zijn over de plannen van B. en W. om tot demping van het Rokin over te gaan, is de Bond Heemschut met een adres gekomen, om niet te dempen. Want al is het Rokinwater en de Rokinkade nu wel minder aantrekkelijk, het verdwijnen van een deel der oude Amstelbedding zou een belangrijk verlies aan schoonheid en geschiedenis voor Amsterdam be- teekenen. Verzocht wordt te onderzoeken of geen behoorlijke oplossing verkregen kan worden met behoud van het Rokinwater en met herstel van den waterloop van Rokin naar Damrak. Afgezien van de vrij problematische waarde van de oude Amstelbedding, staat of valt ook o.i. het aantrek, kelijke van Amsterdam met 'het al of niet be houden van zijne binnenwateren en grachten; trouwens dit is met alle oude 'hollandsche steden zoo; wie de leelijke leegheid van Ged. Oude Gracht en Nassaulaan in Haarlem kent, en van het Spui te Amsterdam, dan weet men, hoe men 't niet moet veranderen. H.M. de Koningin, die eerst Dinsdag te 's-Graven- •hage zou zijn teruggekeerd van haar Zwitsersche reis, 'heeft haar verblijf te St. Beatenberg met nog enkele dagen verlengd, in verband met 'n lichte on gesteldheid. Prinses Juliana 'heeft echter Zater dag weer Nederland's grond betreden. De lage frankenkoers, welke zooals reeds eerder opgemerkt, de winkeliers in de Hollandsche grens plaatsen een doodelijke concurrentie aandoet, is voor velen aanleiding, naar België te trekken, om -koopjes" te halen. De tramondememingen en autobusondernemingen in de grensgebieden heb ben nog nooit zulke goede zaken gemaakt. Daarbij komt, dat de Belgische waren inderdaad goed zijn, al is het prijsverschil niet zoo heel groot, als men uit sommige overdreven verhalen zou vermoeden. In Brabant en Limburg hebben verschillende ge meentebesturen maatregelen genomen tegen de invasie van Belgische kooplieden met goedkoope artikelen op de markten. In sommige plaatsen werd 'hun een standplaats geweigerd en moesten zij on- verrichterzake terugkeeren. In België is thans de beslissing in zake het Bel. gisch-Nederlandsch verdrag gevallen. De Kamer nam, na een uitvoerige verdediging door den mi nister van Buitenlandsche Zaken, van der Velde, aan. Nadrukkelijk werd er de aandacht op geves tigd, dat bij België alle aimexionistische neigingen dood zijn. Het wil in goede nabuurschap leven. Engeland. Opnieuw is een stap gedaan in de richting van oplossing van het omineuse mijnwer. kersconflict. De ibissChop van Litchfield richtte aan Baldwin een schrijven, waarin hem verzocht werd een deputatie uit de kerken te ontvangen ten einde de mijnwerkerskwestie te bespreken. De mijnwer kersbestuurders waren bereid aanvaarding van een overeenkomst bij de leden aan te bevelen, als die tot stand zou komen op de voorwaarden door de kerkleiders geopperd, welke ook de aanbevelin gen van het rapport-Samuel bevatten. Verder werd vastgehouden aan een nationale loonregeling. Het geopperde voorstel zou leiden tot een verlenging van de subsidie tot een maximum van vier maan den. Maar daarvan wilde Baldwin niets hooren. Subsidieverlenging was onmogelijk. Maar de kerk leiders hebben 'den moed nog niet laten zakken. De deputatie die Baldwin bezocht zal nu bespre kingen voeren over het opnemen van een leening. Vele invloedrijke politici en zakenmenschen moe ten bereid zijn het plan omtrent een leening van f 5 millioen ten behoeve van de mijnindustrie, te steunen. Frankrijk. Sneller nog dan men gedacht had, is het kabinet.Briand gevallen. Toen het in de Fransche Kamer tot stemming over de speciale volmachten voor de regeering kwam, werd de re geering met 288 stemmen tegen 243 stemmen ver slagen. Onmiddellijk diende 'het kabinet „en bloc" zijn ontslag in. Caillaux exit. Onmiddellijk daarop slaagde Herriot er in een ministerie te vormen. Herriot is premier en minister van Buitenlandsche Zaken, de Monzie heeft de portefeuille van finan ciën aanvaard. De Monzie eischt ook een zek'ere mate van vrijheid van handelen. Na het vertrou wensvotum wil Herriot het parlement met vacan- tie sturen. Men heeft weinig hoop op een lang leven van het kabinet Herriot en men wanhoopt er aan, of Herriot <dë benoodigde meerderheid voor •U'C nVrOcrz-atV t;ujrv.c VwaiCllClX x,ai vr v- te krijgen. Het moet zelfs aan twijfel onderhevig zijn of de radicaal-socialisten de eigen groep van Herriot, eendrachtig de reegering zullen steunen. Herriot heeft verklaard, dat het eenige doel van zijn regeering is, de verdediging van den franc, vrij van elke partijgeest. Duitschland. In Duitschland is een republikein- sche actie gaande, onder leiding van dr. Wirth, den voormalige Rijkskanselier, Loebe, president van den Rijksdag en den democratischen afgevaar digden Haas. Wirth heeft in een beschouwing de noodzakelijkheid betoogd van een vereeniging van alle overtuigende republikeinen. In den herfst zal, in overeenstemming met Loebe en Haas een ac tieve propaganda ten behoeve van deze samen werking der republikeinen gevoerd worden. Alle overtuigde republikeinen, verklaarde Wirth, van Koningsbegen tot Constanz, zullen ons hooren en hun scharen opnieuw bereidwillig ter beschikking stellen van de republiek. De regeering houdt zich ernstig bezig met het werkloosheidsvraagstuk. Er worden thans onder handelingen gevoerd over de uitgifte van een Rijksleening voor de financiering van produc tieve werken ter leniging van de werkloos heid. Er zijn momenteel 1.700.000 werkloozen. Het voornemen was een leening van Mk 200 millioen uit geven, doch 'waar gebleken is, dat de geldmarkt wel een hooger bedrag zou kunmen verwerken, is het niet uitgesloten, dat het leeningsbedrag nog 'hooger zal worden. België, België, welks franc op zoo onzalige wijze aan de lotgevallen van den Franschen franc is vastgekoppeld, strijdt moedig voor zijn munt. Hier heeft de Kamer dan ook de vereischte vol machten aan dë regeering verleend, terwijl de Franische regeering daarop juist geduikeld is. Tal rijke maatregelen ter beteugeling van speculatie, prijsopdrijving, verspreiding van voor het crediet van den staat schadelijke berichten, enz. zijn ger nomen. De regeering heeft van tijd tot tijd op gunstige wijze op de wisselmarkt ingegrepen en den franc gesteund, zonder dat zulks kapitaal kostte. De buitenlandsche schuldendienst is voor de eerste maanden verzekerd, zoodat uit dien hoofde ook geen aanbod van francs, tot aankoop van buiten landsche deviezen, te verwachten is1. Het Belgische parlement, dat zijn ernstige taak beseft, werkt met de regeering mee, zonder. Heusch, de tijd van de „klompen"- en de „deftige"-school in onze gemeente, wat betreft het openbaar onderwijs is lang voorbij. Zij die beide scholen kennen weten wel 'beter! Is er inderdaad zoo'n groot verschil tusschen de „standen" waar uit de leerlingen der scholen B en C gerecruteerd worden? Immers neen! Een uitgesproken „stan denschool" is di'e der Bloemendaalsche schoolver- eeniging ('hoofd de heer Wilson). Daar komen alleen leerlingen der beter gesitueerden van onze gemeente. Maar zoowel in de school aan den Vij- verweg als in die aan den Genestetweg komen leerlingen uit de duizend en één standen, waarin wij, Bloemendalers, ons zoo gaarne verdeelen. Wil de burgerij dit zelf doen, soit! Maar laat men van officiëele zijde toch niet aan dit belachelijke ge doe meewerken. 'Hadden gedupeerde ouders van leerlingen der school C gehoopt dat de Inspecteur met het geven van verlof indien de aanvrage voldoende ge argumenteerd kon worden tegemoetkomend zou zijn, dit is in enkele gevallen niet zoo gebleken. 'Het is dus te hegrijpen, dat er bij vele ouders on tevredenheid heersëht, een ontevredenheid, die niet weggenomen wordt door de verzekering, dat t vol gend jaar over de gëheele linie een uniforme rege ling toegepast zal worden. hield zich uit angst slapende. Met een zaklantaarn belichtte de indringer de heer en mevr. S., en ging toen de kamer inspecteeren. Eenig geld, liggende op den schoorsteenmantel werd opgestreken. Daar na werd het nachtkastje geïnspecteerd. Een on regelmatige ademhaling van den 'heer S., deed de inbreker eenige oogenblikken neerhurken. Daarna ging hij een bezoek brengen aan een naastgelegen kamer, waar het kind der familie S,, 'door het piepen der deur wakker werd, en „pappie riep. Toen ontwaakte ook de heer S., maar tegelijker tijd poetste de' nachtelijke bezoeker de plaat. Ge constateerd werd nog, dat 'hij over een schutting sprong, en door den tuin van den 'heer v. W. de Genestetweg bereikte. Met 'behulp van particuliere nachtwakers, en later ook de politie werden nasporingen gedaan, maar tot nu toe zonder eenig spoor. Mevr. S. kon het signalement slechts vaag opgeven. SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. ZIJLSTRAAT 66 - HAARLEM De van ons atelier afkomstige foto's moeten den toets der critiek kunnen doorstaan. ZE ZIJN ONZE RECLAME! Hedenavond 8 uur wordt in het Bloemendaalsche Bosch een concert gegeven, aangeboden door de Vereeniging „Bloemendaal's Bloei" en uitgevoerd door het Chr. Fanfarecorps „Sursum", directeur de heer J. A. Meng. Voor uitvoerig programma zie bijlage in dit nummer. Hedenmiddag zullen de tuintjes van de Jeugd- vereeniging aan 'den Vijverweg aan een keuring onderworpen worden. De Jury bestaat uit H.H. v. Nededhasselt, Ijzer, man en Mei). Voor de vrijwillige brandweer is het Zondag een bijzonder drukke dag gëweest. Het begon al vroeg ('s morgens vier uur!). Dit betrof echter een alarm oefening. 's Middags werd de motorspuit echter twee maal gerquireerd voor een bermbrandje aan de spoorbaan te Overveen, en voor een bosch brandje bij Kraantjelek, 's Nachts om ha'f een werd ten slotte uitgerukt voor „een automobielbrand" op den Zeeweg. (Een rem was warm geloopen!) Niet eenmaal behoefde water gegeven te worden. Alle brandjes waren van zoo weinig beteekenis, snelblusscher elk „gevaar" geweken was. Het is voor de permanente waakzaamheid der (ijverige) leden te hopen, dat het alarmeeren niet te ver doorgedreven wordt! De heer W. J. Meister, leerling van de Dacosta- kweekschool te HaarLem, slaagde voor de acte Lager onderwijs, de heer Siebe Huizinga verwierf het einddiploma M.T.S., afd. Werktuigbouwkunde. Weer eens de vacantie-regeling. Het staat thans vast, dat de vacantie aan de O.L. school C. (hoofd de heer Tinholt) eerst 1 Augustus zal ingaan, in tegenstelling met school B (hoofd de 'heer IJzerman) waar de vacantie reeds ingegaan is. Reeds eerder schreven we over deze kwestie. Intusschen is gebleken, dat de Inspecteur van het O.L. bij deze ongelijke regeling de factor „stan. denschool" lang niet verwaarloosde. D.w.z. dat hij qualitatief de leerlingen van school C hooger het tractaat met 98 tegen 1 stem en 9 onthoudingen stelt, dan die van school B. Dit frappeert ons bij- Dinsdagmiddag werd op de Oude 'Begraafplaats te Bloemendaal ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den hëer L. Rouwens, die Zaterdag middag plotseling kwam te overlijden. Aan de groeve werd het woord gevoerd door eenige familieleden van den overledene, zij wezen op het werkzame teven, en de groote 'hartelijkheid en liefde van den ontslapene. Hij is te vroeg weg gegaan, en laat een plaats open, welke niet meer gevuld 'kan -worden. Dat 'hij ruste in vrede, hij heeft deze rust ruimschoots verdiend. Diep onder den indruk verlieten de aanwezigen den do'odënakker. De agenten der motorbrigade: G. Zwarteveen, G. L. v. d. Ley en H. Bikkel werden op Vrijdag 16 Juli door den kantonrechter te Haarlem be- ëtdigd tot onbezoldigd rijksveldwachter. Vrijdag werd door leerlingen der 6e, 7e, 8e en 9e klasse van school B een boottocht gemaakt naar de Zuiderzee onder geleide van de onderwijzers dier klassen. Oorspronkelijk lag het in 't plan, Marken te bezoeken. Het was echter noodzakelijk, dat van dit plan werd afgeweken. Wel werd een bezoek aan 'het historische Muiderslot gë'bracht. Via Amsterdam werd de terugreis gemaakt. De vaart langs de havenwerken, de dokken groote zeeschepen, etc. van Neerlands hoofdstad was niet het minst interessante deel der tocht. De heer en mevrouw Meyerink maakten dë reis mee in 'hun 'kwaliteit van lid der Reddingsbrigade. Gelukkig behoefde van hun dienst geen gebruik gemaakt te worden. Het weer werkte mee tot het welslagen van het uitstapje, dat trouwens1 door de goede verzorging van elk onderdeel uitstekend geslaagd is. Voor het examen N XVII slaagde te Rotterdam mejuffrouw J. M. Romijn, alhier. Op Vrijdag 30 Juli a.s., des namiddags te 3 uur, zal de onthulling van 'het Koolhoven-monument op het Wilhelmina-'duin (Kopje) plaats hebben. Een brutale inbraak. Een zeldzaam brutale inbraak werd gepleegd bij de familie S,, Zomerzorgerlaan, alhier. Op normale wijze is de inbreker de keukendeur binnengekomen. Een tusschen'deur, die de keuken van de verdere vertrekken afsluit werd geforceerd, door het met zeep besmeren, en daarna indrukken van een ruit. Hierdoor werd Mevr. S. wakker. Zij zag den man de slaapkamer binnenkomen, doch De Commissaris van Politie ontving het volgende kaartschrijven: Bloemendaal-0 verveen. WelEd. Heer, Iedere ochtend te zes uur vertrekken vanaf per ceel Duinlustparkweg No. 15, twee leerplichtige jongens (Kroone en Nieuwpoort) om zich naar een patroon te Overveen te begeven voor tuinarbeid. Gaarne zag ondergeteekende hierop toezicht uit geoefend, daar dit in het tuinbedrijf hier in de omstreken herhaaldelijk voorkomt. Ik waarschuw eerst de bevoegde autoriteiten en zoo dit niet 'helpt, zal ik mij genoodzaakt zien een stukje in het Volk of anderszins te plaatsen. Met gr. N, N. Tuinarbeider te Overveen. Is het den anonymen schrijver bekend, dat land en tuinbouw geen arbeid is, in den zin der ar beidswet? En dat 'dus een stuKje in „nei voik oi anderszins", zeer waarschijnlijk voor kennisgeving aangenomen zal worden? Dat in bepaalde streken van ons land ('boschbessenpluk!) hiervoor zelfs va cantie gegeven wordt? Vrijdagavond zal de H.O.V. weder in de muziek tent een concert geven. Zonder aan één der Vereenigingen -welke in het Bosch instrumentale muziek ten gehoore brachten, iets te 'kort te doen, gelooven we, dat de H.O.V. ■het Haarlemsche symphonie-orkest, dit voor heeft, dat de bezetting voor het grootste gedeelte uit beroeps-musici bestaat en de prestaties 'hieraan evenredig zijn. Als het weer dus meewerkt, zullen vele li f- hebbers van goede muziek (en dit alleen Bloemen dalers) Vrijdagavond hij de muziektent tegenwoor dig zijn. Vergissen we ons niet, dan is het ook voer de H.O.V. een genoegen in Bloemendaal te concerteeren, omdat zij verzekerd zijn van de grootste orde, die er bij hun optreden heerscht, waardoor o'ok zij hun muziek rustiger kunnen geven, en het geheel er te beter door slaagt. PROGRAMMA'S tijdens het concert gratis ver krijgbaar. Donderdagmorgen brak er een brandje uit in een stookschuur, staande bij de boerderij van den heer Warmerdam aan den 'Boekenrodeweg. Met behulp van het materiaal zich bevindende in het brandspuithuisje aan den Schulpweg, door de goede zorgen 'der te Aerdenhout gestation- neerde politiemannen naar de dichtsbijzijnde brand- kraan gebracht, was de inmiddels gearriveerde vrij willige brandweer de brand spoedig meester. De motorspuit, eveneens aanwezig, behoefde geen dienst te doen. Verzekering dekt de schade. Reeds eerder plaatsten we in ons blad een be richt t.z. een te houden bazar ten gunste van de nieuwe N. 'H. kerk aan de Rampenlaan, Een uitvoerend comité hiervoor werd als volgt samengesteld; Mevr. Burdetv. d. Vliet; mevr. van Lutterveld'Bicker Caarten; mevr. van Dijkvan Vierssen Trip; mevr. HogenbirkTouw; mevr. Band—Müller; mevr, Bierens de HaanDudok de Wit; mej. Hoffschlag; mej. v. Beem; dames Koop man; mej. Kramer; Mevr. v. HeumenBenit; mevr. MeurerHuffmann. 'De bazar zal waarschijnlijk gehouden worden op 21, 22 en 23 September a.s. Zondag had een hit zijn tenten opgeslagen op het weiland achter het bureau van Bouw- en Woning toezicht. Later kwam de wettige eigenaar het opeischen. Het was een kampeerder uit Amsterdam, die met paard en kar zijn benoodigdheden via den Zeeweg naar het strand vervoerd 'had. Nadat de hoofd stedeling zijn wagen ontladen, en zijn tenten op geslagen had, vond bruintje het blijkbaar geraden, dit goede voorbeeld te volgen. 'Hij prefereerde meer de gematigde zeelucht, en kuierde dus door de duinen naar Overveen, waar het genoemde weiland hem, zeer waarschijnlijk door overvloed aan voedsel, bijzonder aantrok. Dom genoeg, had 't be'est zijn overigens niet al te snoode plan niet aan den baas medegedeeld, waardoor deze over den deserteur in ongerustheid verkeerde. Gelukkig is alles op zijn pootjes terecht gekomen. De heer P. A. G. Faassen de Heer, slaagde voor het eindexamen Zeevaartschool te Terschelling (diploma A). Op Zaterdag 31 Juli en Zondag 1 Augustus zal op de schietbanen alhier, door de leden van de Schietvereeniging „Bloemendaal Commando" een wedstrijd gehouden worden op geweer voor -den „Koolhoven-beker". Van zeilen en onweer. Het is hoogst onaangenaam, soms beangstigend op een zeiltocht door onweer te worden overval len. Tegen den reigen is nog te vluchten in de kajuit, als deze tenminste aanwezig is, en anders weet men zich met een zeil wel te dekken. Maar men voelt terecht, dat de mast, als hoogste punt der wijde, vlakke omgeving een bedreigd punt vormt voor blikseminslag, tewijl het vaak ondoen lijk is den mast spoedig te strijken. In dit geval kan men zich troosten met de over weging, dat blijkens de ervaring de trefkans niet zoo geheel groot is, en overigens een zeer een voudige maatregel treffen om het risico tot een minimum te beperken. Bedoelde maatregel bestaat in het aanbrengen van een primitieven bli'ksem-afleider met behulp van een stuk metaaldraad, bijv. telegraafdraad of (dubbel genomen) telefoondraad. Het eene uit einde van dezen metaaldraad wordt in den mast omhoog geiheschen en het andere uiteinde, met bijv. een stuk ijzer bezwaard, laat men langs boord zinken. Bij jachten met stalen stag of stalen wanten is deze maatregel overbodig, omdat stag of wanten dan zelf den afleider vormen. Alleen moet op scheepjes met houten romp deze afleider nog in verbinding worden gebracht met de aarde, door middel van een om den staaldraad geslagen me taaldraad, of desnoods een ketting, die in het water afhangt. Maar hiermede is dan ook de ge heele bliksemafleider voltooid. Nadat Bloemenda pelij'ken wedstrijd I sloeg, moet het Schoterweg, om da 'Haarlem 4 behooi van den H.C.B. D( jeugdige roodbroek punten nederlaag t ging toch werkelijk in dit seizoen kan We vertrouwen c minste 2 punten tht ranglijst zou hiei worden. Zondag speelde t jubileum van den I een Utrechtsch elfi voet'bal totaal onge* 'hier een uitnoodigi bond, het bestuur v gev-U zijne medewe ben. De elftallen wan Utrecht: v. d. Br (Velox v. Gelder (U.V.V.) Touw Rijnberk (Hercules) (U.V.\C Boekelaar Perucal (Stonmv.) (Bdo) C. v. d. Laan (Edo) Boeree (Edo) Haarlem: Beide ploegen <w Bij Utrecht ontgrak Wen tink, bij Haar mond en van Beek In 'de eerste helfl derheid, en werd fraais vertoond, vo totaal uit vorm, ei schitterend werk wachter te danken, 'heeren gescoord w< Rust ging in met Na de pauze gin De middenlinie (w; door Nachtegeller) waarvan een vijf-taj Vier ervan werden gevraagd te bloe goed bekend met Brieven letter W. I Wij exposeeren Oostersche kunst zische miniaturei werk, Japansche vroeg Chineesch etc. e1

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 2