M.J. SMINK-BEUKERS R.SM INK Th FïrmaJ.J. BEUKERS Automobielen SCHOUTEN s MAGAZIJN PEDICURE-MANICURE KINDERHUISVEST 33 TEL.1044J EERSTE HAARLEMSCHE BEGRAFENIS-ONDERNEMING VAN FOTO-ARTIKELEN BINNENLAND BEGRAFENISSEN-CREMATIES EN TRANSPORTEN EIGEN ROUW EN VOLGAUTO'S KINDERHUISVEST 29-31-33 TELEFOON 10441 BUITENLAND PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL I A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON Doet Uw vacantie-inkoopen bij: Voorzien van Electrische Draaierij vervaardigen onderdeelen GEVONDEN VOORWERPEN Thans is ock H.M. de Koningin uit Zwitserland teruggekeerd. Dinsdag kwam H.M. per extra trein uit Zwitserland aan de halte Soestdijk, waar de landsvrouwe door de Koningin-moeder harte lijk begroet werd. Officieele begroeting van auto riteiten was achterwege gelaten. De nasporingen in verband met den aanslag op klaarlichten dag op den directeur van de Boaz-bank te Bussum, waarbij een individu onder bedreiging met een revolver, er met ruim 7 duizend gulden op een fiets van door ging, hebben tot aanhouding van een woonwagenbewoner, zekeren Brummer, te Amsterdam, geleid. Verdachte, die halsstarrig blijft ontkennen, werd positief door den directeur, als mede door een 15-jarigen knaap, die den dader vruchteloos nazette en idooir anderen herkend. Er zijn sterke aanwijzingen tegen hem. Getuigen heb ben -verklaard, dat zij hem omstreeks het tijdstip van den aanslag, op verdachte wijze zich in de omgeving hebben zien ophouden. Men acht het niet uitgesloten, dat men hierbij ook op het spoor van den dader van den stationsoverval is gekomen. Blokzijl, het vriendelijke stadje in Noordelijk Overijsel is dezer dagen zwaar door een brand ge teisterd. De brand brak des nachts uit in een mat- tenmagazijn. Daar er een sterke wind stond, waren spoedig niet minder dan 7 huizen -in de asch ge legd. Met de grootste moeite slaagde de plaatse lijke brandweer erin, omliggende huizen door nat houden te behouden. Eerst tegen zes uur in den morgen (om 2 uur 'brak de brand uit), toen plotse ling de' wind geheel ging liggen, was het gevaar voor uitbreiding geweken. De huisjes waren laag verzekerd. Een ware ramp voor het kleine plaatsje. Te Amsterdam vond een zware brand in een Meubelfabriek plaats, vlak bij de pakhuizen van Blauwhoeden-Vriesseveem. De oorzaak was waar schijnlijk, door hout, dlat om een kachel te drogen was gelegd. Opzet is uitgesloten; alles was laag v erzekerd. De protectionisten en vrijhandelaren zullen het wel nooit eens worden. Onze handelspolitiek was dezer dagen het onderwerp van een diepgaande beraadslaging in een economische vereeniging te Amsterdam. Prof Dr. P. A. Diepenhorst verdedigde de stelling, dat ontoelaatbaar is de uitzonderings positie die Nederland thans inneemt als vrijwel het eenige land met één enkel laag tarief zonder mogelijkheid van verweer. En Mr. A. C. Josephus Jitta was van meening, dat slechts door zijn ge zichtskring opzettelijk te beperken, men tot de slotsom kan komen, dat van een stelselmatige be scherming heil te verwachten is. Welk een grootsche onderneming het uitbrei dingsplan voor Amsterdam over 'het IJ omvat, blijkt uit het rapport van de gemeentelijke woning- dienst. Voorgesteld wordt om niet minder dan ruim 26.000 nieuwe woningen te bouwen, waarvan 21.000 censgezinswoningen. Verder zou een nieuwe verkeersweg naar Zaandam worden aangelegd. In de Buikslotermeer, 300 'H.A. groot, die een af zonderlijk geheel vormt, zou verspreide bebouwing plaats vinden, zoodat een overgang verkregen zou worden van de stad naar het landelijke gedeelte. Voor grondaankoop is 3^ milioen noodig. De Engelsche staking is oorzaak van een parti- eele opleving in de Amsterdamsche haven. De Hol- landsche Stoomboot Mij. 'heeft weer twee van haar opgelegde schepen in bedrijf genomen, de Zaan- stroom en de Vliestroom, in verband met het feit, dat op het oogenblik veel meer kolen in onze haven worden verscheept, zoowel Limburgsche als Duitsc'he. Tal van buitenlandsche kolenschepen komen hier lading innemen. Dikwijls komen hier aanvragen van 5-6 schepen per dag binnen. Ove rigens is de toestand in 'het havenbedrijf weinig veranderd en de mededinging op de vrachtenmarkt is nog zeer groot. In de Coenhaven liggen van de „Neder'and", de P. C. Hooft, dat in St. Nazaire gebouwd is kwam dezer dagen te Amsterdam aan. Het schip meet bruto 14.642 ton. Men klaagt over den lompen vorm. Amsterdam krijgt goedkooper melk. Met ingang van 29 dezer is door de melkslijtersorganisaties besloten den melkprijs1 voor in- en verkoop met 1 cent te verlagen. De Nieuw-Guinea-expeditie is niet vriendelijk ontvangen. Het bivak werd door 70 Papoea's met pijl en boog aangevallen. Toen openden de onzen het vuur. Eén papoea werd gedood een and«ere gewond. De administrateur van der Stok te Padang is veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, in ver band met de geruchtmakende zaak betreffende ergelijk'e koeliemishandeling. Engeland. De Mijnwet mogelijkheid van 8-urendag in het mijnbedrijf is in derde lezing door het Lagerhuis aangenomen. Bij de debatten werd o.m. verklaard, dat de staking, die nu meer dan 14 weken heeft geduurd, Engeland al onge veer 250.000.000 heeft gekost. De regeering acht den tijd nog niet gekomen, om tusschenbeide te komen. De regeering voelde niets voor het door Lloyd George ontwikkelde standpunt, dat de kos ten van een verder subsidie van geen beteekenis zouden zijn ten opzichte van de verliezen, welke nu geleden worden, omdat zij vreest, dat langer steunverleening noodig zou zijn, dan vier maanden genoemd in het memorandum der anglicaansche bisdhoppen. Toch lijkt het niet uitgesloten, dat binnenkort wellicht de onderhandelingen zullen worden hervat. Echter niet op den grondslag van verlenging van den weiktijd tot 8 uur per dag, waartoe de aangenomen wet de mogelijkheid opent. Want alle vier leiders' van de Mijnwerkersfederatie hebben verklaard, noch de regeering, noch de mijneigenaars te willen ontmoeten, zoolang de 8- urenwet geldt. Maar 28 Juli j.l. vond een bijeen komst van het Exexutieve comité der mijnwerkers federatie plaats en 30 Juli zou een ged'elegeeirden- conferentie bijeenkomen om de mijnwerkers ge legenheid te geven hun gevoelens ten aanzien van het conflict kenbaar te maken. Herbert Smith heeft verklaard, indien hij de keus zou hebben tusschen werktijdverlenging en loonsverlaging, hij het laat ste zou kiezen. Misschien dus dat in deze richting iets bereikt zal worden. Frankrijk. Frankrijk heeft ongetwijfeld iets buitengewoons bereikt door drie ministeries te verslinden in één week tijd. Toen het kabinet- Briand-Caillaux viel, werd Herriot, de- man die de val bewerkstelligde, met de vorming van een nieuw ministerie belast. Maar nog geen twee da gen na zijn optreden, viel hij reeds, daar de Kamer hem haar vertrouwen weigerde. En toen kwam de man van de oude garde, Poincaré weer voor het voetlicht met de opdracht een kabinet van natio nale eenheid te vormen. En daarin is hij geslaagd. Hijzelf nam „Financiën" en „Herstelde gebieden" voor -zijn rekening. Briand behield Buitenlandsche zaken terwijl Herriot Onderwijs kreeg. Verder be vat zijn kabinet personen van alle richtingen. Poin caré is eri'n geslaagd, alle kopstukken uit den lande om zich te vereenigen. Verschillende nieuwe belastingen en bezuiniginsmaatregelen zijn in uit zicht gesteld'. Uit nieuwe belastingen hoopt men 5 milliard te 'halen, uit verhooging der invoerrechten op koloniale waren 1^- milliard, voor de 2e helft van 1926, uit de 2% omzetbelasting dit jaar nog 660 millioen extra en uit de verhooging der douane rechten 450 millioen. Verder zullen staatsdiensten omgevormd worden. Poincaré vo'ert als leuze: be lastingen drukken minder dan het aLijd m'aar druk ken van papieren geld. Dit alles- heeft in Frankrijk een vrij gunstigen indruk gemaakt en zoo werd het vertrouwensvoorstel met 358 tegen 131 stemmen aangenomen. In de regeering»verklaring werd o.m. gezegd, dat het kabinet is geboren uit een geest van nationale verzoening. Later zullen zich misschien andere kwesties kunnen voordoen, waaromtrent de mee ningen der ministers uiteenloopen. Doch op net oogenblik heerscht er volkomen overeenstemming ten aanzien van de noodzakelijkheid en het drin gend karakter der financieele redding en de mid delen, die daarvoor noodig zijn. Duitschland. De gerezen moeilijkheden inzake Duitschland's ontwapening, waarvan sommige zwartkijkers reeds ernstige gevolgen voorzagen in verband met Duitschland's aanstaande toelating tot den Volkenbond, schijnen thans uit den weg te zijn geruimd. Aan Duitsche zijde wordt verklaard, dat in beginsel -van moeilijkheden geen sprake meer is. Slechts eenige militair-technische kwes ties moeten nog worden afgehandeld. Daarover zijn onderhandelingen gaande. Ook de Britsche re geering is dienaangaande goedgestemd. Loebe, de president van den Rijksdag, heeft dezer dagen voor een Oostenrijksc'he vereeniging in het Rijksdaggebouw een rede gehouden, waarbij hij openlijk aaneensluiting van Oostenrijk en Duitschland bepleitte. Daarin mag echter geen oorlogszuchtige betooging worden gezien, zooals Mussolini meende te moeten doen. Want zeidie hij, niemand in de wereld heeft van den oorlog zoozeer genoeg als juist de arbeiders. Wij streven naar aansluiting op grond van het volkenrecht, zonder eenige oorlogszuchtige bedoeling. België. Talrijke maatregelen tot steun van den franc, zijn door de ministers ontworpen, o.a. een verblijfsbelasting voor de vreemdelingen, voor buitenlandsche automobielen, enz., enz. De senaat commissie voor het Ned.-Belgische verdrag advi sierde tot aanneming van 'het reeds door de Kamer goedgekeurde verdrag. In ons land blijft het ver zet voortduren. Senienarium Hageveld: Seminarium enz. Een vijfde druk zal geducht moeten worden bijgewerkt met behulp der gemeentelijke bureaux. Zaterdagavond reed een auto op de Platanen- laan een paal van de electrische verlichting om ver. De dader bleef onbekend. Men zal zich herinneren, dat eenige maanden geleden de heer V. op heeterdaad betrapt werd bij het stelen van basaltine tegels op de Juliana- laan. De heer V. dacht op deze wijze een goed koop pad in zijn achtertuin te leggen Maandag diende deze zaak voor den Haarlemschen politie rechter. De officier van Justitie wilde, hoewel hij 't een ernstig misdrijf noemde, geen gevangenisstraf eischen, omdat verdachte nog niet met de Justitie in aanraking is geweest. De cisch luidde 100. boete of 20 dagen hechtenis. De politierechter, uitspraak doende, wilde om dezefde reden geen gevangenisstraf opleggen, hoe wel 'hij in eerste instantie, gezien de ernst van het misdrijf, dat wel van plan was. Maar toch meende hij den eisch te moeten verzwaren, en veroor deelde V. tot een geldboete van 1000.subs. 100 dagen hechtenis! Inplaats dus van een goedkoop tegelpad, geen pad, maar 1000.boete! Het door de Vereeniging „Bloemendaals Bloei" aangeboden, en door het Chr. Fanfarekorps „Sur- sum" uitgevoerde concert op Zaterdagavond in het Bloemendaalsc'he Bosch was druk bezocht. Toch hebben wij er wel eens meer luisteraars aange troffen, maar 'het minder goede weier deed er waarschijnlijk meerderen thuisblijven. „Sursum" 'heeft ons uitstekende muziek laten hc-oren. En de groote afwisseling, die de directeur Meng steeds in zijn programma's weet te brengen maakt, dat een concert door „Sursum" als een attractie wordt beschouwd. De heer P. Vermeulen, onderwijzer aan de O.L. school C. (hoofd dé heer Tinholt) slaagde voor het examen A en B handenarbeid. Aan het oordeel der Gezondheidscommissie is onderworpen een ontwerp wegenverruiming van Militaireweg, Ter Hoffsteedeweg, Tetterodeweg en Bloemendaalscheweg, waardoor de toegangen tot den Zeeweg worden, verbeterd in den geest als ook door den Prov. Hoofdingenieur Jihr. Reigersman wordt gewenscht. Zijn wij goed ingelicht, dan is daarbij niet gedacht aan eene afschuiving van den gevaarlijken hoek in den Tetterodeweg tegenover bakker snel. Het algemeen belang zal er ongetwij feld mee worden gediend, als de Raad daarin a's- nog voorziet. Te eeniger tijd: zal een breede weg van den Zeeweg met een brug over den spoorweg OverveenZandvoort, dwars door de buitenplaats Belvédère wenschelijk zijn, doch in afwachting, dat deze toekomstmuziek wordt gespeeld, schijnt ons bet afschuiven van den bestaanden Tetterodeweg over terrein van de speelplaats der O.L. school van den spoorwegovergang onmisbaar. De buitenplaats „Rustenburch" Nu het uitbreidingsplan voor „Rustenburch" de finitief is goedgekeurd, werd ons meermalen ge vraagd wanneer de verkaveling zal beginnen. Wij kunnen medede'elen, dat biermede voorhands nog geen aanvang gemaakt wordt, doch dat de buiten plaats in z'n geheel voorloopig te koop blijft. Wij ontvingen van de firma H. D. Tjeenk Wil link en Zn. 'n nieuwe uitgaaf van Kloeke's Wandel- kaart van Haarlem en omstreken, ze is in 4 kleuren gedrukt op schaal van 1 op 25000 met uitzetkaartjes (Haarlemmerhout en Park Duin en Daal bij ons) op schalen van 1 op 6250 en 1 op 10.000. Wij mis sen de aanduiding in de eerste plaats van het nieu we duinwandelpark (6 bunder) bij 't Kopje, van 't ververschingspaviljoen, de politietent en de gara ges bij ons zeestrand en in. de tweede plaats van verschillende reeds meer dan een jaar bestaande huizen en huizenreeksen bij oras. Voor 'n wandel- kaart mag men 't laatste niet, bet eerste wel eischen. De kaart kost sledhts 1.De aan wijzing der duinpaden, die trouwens nauwelijks voor een wandelkaart in aanmerking komen, omdat ze voor 't imeerendeel voor het publiek gesloten zijn, en de correctie's laten te wenschen over. Stoop bad m. z. Stoop's bad, Reinegom: Rijnegom, DE JEUGDTUINTJES GEKEURD! Het was Zaterdagmiddag een drukte van jewel ste aan den Vijverweg! Reeds lang voor tweeën stonden vele jeugdige poters (pootsters) en plan ters (plantsters) voor bet hek der jeugdtuinen, en toen de heer Bleeker den toegang opende, waren zoo goed als alle kinderen, die proeve van kweek- kunst af te leggen hadden aanwezig. Wij hadden reeds Vrijdagavond een kijkje ge nomen om een totaal indruk te krijgen, en ver wonderden ons over de metamorphose, die het dorre stuk grond in 'eenige maanden tijd had on dergaan. Toen de tuin op 8 Mei geopend werd, waren we eerlijk gezegd, huiverig, of dit jaar nog iets van beteekenis bereikt zou worden. De Bloemendaal- sche jeugd heeft ons pessimisme danig beschaamd! Natuurlijk d'e kinderen kunnen geen planten, noch kruiden, noc'h een'ig ander gewas doen groei en daar moet Moeder 'Natuur voor zorgen maar als dan eenmaal het zaad ontsproten is, en de jonge kopjes en knopjes boven de aarde komen, dan is het de beurt van de tuin.der(tjes).En ze heb ben zich, een enk'ele uitzondering daargelaten, schit- 1 terend van hun taak gekweten. Met ijver en liefde werden d'e toegewezen bedjes verzorgd en ver. troeteld. Er is gewied en besproeid, gewroet en gesnoeid, en dank zij de zomer (bis regentijd) is alles gaan gedijen, op een wijze, die een lust is voor de oogen. Wat er dan alzoo te zien is? Te veel om op te noemen. Flora's kinderen is al een zeer ruime plaats gegeven. Zonne- en goudsbloemen, pituma's, dahlia's duizendschoon, Oost-Indischekers, bego nia's, om enkele der meest bekende te noemen, staan er in rijke verscheidenheid. Echterer is niet vergeten, het aangename met het nuttige te verwisselen! Sappige doperwtjes staan naast malsche peultjes, gave penen, naast volle slakroppen, Savoye- naast boeren en spruit- naast groenekool. Zoo gaat economie hand in 'hand met aesthetica! Is het 'dus te verwonderen, dat de Jury, be staande uit 'd'e heeren v. Nederhasselt, Mey en IJzerman een taak hadden, die wij haar allerminst misgunden? Vooral, als we in aanmerking nemen, dat uit een aantal van 55 tuintjes het beste aan gewezen moest worden. Wat klopten de hartjes der jongens en meisjes (en gelooven we, ook de 'harten 'der aanwezige ouders) van verwachting, toen de heeren gereed met hun werk, na de conferentie het hek weer binnenstapten! IBij woorde van den heer van Nederhasselt werd de uitspraak bekend gemaakt. Onze wethouder be gon met te zeggen, dat de kinderen met tevreden heid op 'hun werk terug kunnen zien. Maar af is het nog niet. Bij slechts één 10, moest er ook nog een 0 gegeven worden. Dit moet 't volgende jaar anders worden. Wat ook wel kan, gezien den korten tijd, die 'er dit jaar tusschen opening en keuring restte. Daarna werd 't resultaat bekend gemaakt: le prijs 27 punten 'Dirk Schuijt (boek); 2e 27 Cor Kembeek (inkstel); 3e 26 Egbert Rijn'ders (muurhanger); 4e 26 Albert de Kruyff (vulpotlood); 5e 25 Ary v. d. Werff (penhouder); 6e 25 Daatje Meij (boek); 7e 25 Fré Cornelisse '(schilderijtje); 8e 25 Joh. Biallosterski (idem); 9e 24 Cor Dekiker (briefk.album); 10e 24 Ben Dankbaar (schilderijtje). Dan nam de Voorzitter der Jeugdvereeniging, Ds J. C. van Dijk 'het woord. Hij bracht de Jury dank voor de wijze, waarop zij zich van haar ■weinig benijdenswaardig werk gekweten 'hebben. Hij hoopt, dat de heeren een goeden indruk van de prestaties gekregen hebben, en verzoekt den heer van Nederhasselt zijn bevindingen aan 't Ge meentebestuur over te brengen. Voorts huldigt hij den heer Bleeker, die ge'heel belangloos, de kinderen steunt en voorlicht bij het voor hen nog zoo moeilijk werk. Als de heer Bleeiker dit niet gedaan had, zei spieker, zou er van al 't mooie, dat er nu is, weinig terecht zijn gekomen! Want zoomin menschen kunnen leven in een Janboel, zoomin kunnen de planten dit. Ds. van Dijk eindigde met ook de belangstellen den te danken voor hun aanwezigheid. Dan komt „vader" Dankbaar op de kinderen af. Di'e heeft altijd iets bijzonders enaltijd iets goeds. Hij voorziet ieder zijner diScipeitjes van een groote reep chocola, en maakt dus ook nu weer: eind goed, al goed! Hoe staat het nu met de de waterleiding voor de Ji'ugdtuintjes? Eenigen tijd geleden plaatsten we 'n oproep in dit blad, om een kleinigheid voor dit goede doel aan den beer A. E. Beekman te doen toekomen. Tot nu is er nog slechts 30.ont vangen, een bedrag, dat ontoereikend is. En, waterleiding móét er komen. Want 'het vijvertje zal bij enkele dagen droogte geen droppel water meer bevatten, en hoe- moet dan 'het zoo noodza kelijk sproeien gebeuren? Kom, Bloemendalers, vele kleintjes' ma'ken een groote! Bedenk, dat 'daar op de Jeugtuintjes nuttig werk verricht wordt, en dat ieder kind van WELKE GEZINDTE OOK, werkom is! Het is dus Uw plicht, tot instandhou ding mede te werken. Elke gave, hoe gering ook is welkom. Do it now! J SCHOORSTEENVEGERS. 0 RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. S HAARLEM. •99MM999999999M9999M99999N9 GROOTE MARKT 23a HAARLEM Ruime sorteering in camera's, films, filmpacks, platen en diverse benoodigdheden TELEFOON 10744 De vorige week 'hebben de leerlingen der 6e en 7e klasse van de O.L. school C (hoofd de heer Tinholt) een schoolreisje gemaakte, dat uitnemend geslaagdis. Per trein wend gereisd naar Gouda, waar een bezoek werd' gebracht aan de Pijpen- en aarde werkfabrieken der bekende firma Goedewagen. Onder deskundige leiding en voorlichting werd de fabriek in volle werking bezichtigd: het fa'bricee- ren van pijpen, het bakken van vazen en bloem potten, het opspuiten van glazuur en het decoree- ren, werd alles in oogenschouw genomen, en had de vol'le aandacht der 'kinderen. Als souvenir ont vingen allen een doosje met 6 fantasie-pijpjes en de beide leiders bovendien nog een vaasje. Dan werd de Janskerk met de prachtige beschilderde ramen bezichtigd. Nadat in Gouda een warm maal genuttigd was, werd een boottochtje langs de Gouwe naar Bos koop gemaakt. Hier 'kregen de kinderen volop ge legenheid kennis te maken met het Kweekerij- bedrijf, niet alleen dat van particulieren, maar ook met dat van de Landstuinbouwschool. Van Boskoop ging 'het per autobus naar Leiden, van 'waar d'e trein het gezelschap naar Haarlem bracht. Het ds een interessante todht geweest, die den jongens en meisjes lang in 'het geheugen zal blijven. Vrijdagavond wilde de 16-jarige J. H. op de Julianalaan meerijden imet 'die melkwagen van „de Sierkan". Hij stapte op de treeplank, doch gleed uit, en kreeg d'e beide wielen van bet zware voer tuig over zijn lichaam. Naar het gesticht St. Johan nes de Deo gebracht, bleek dat hij zware inwen dige kneuzingen bekomen had terwijl zijn milt ge scheurd was. Naar we vernemen is die toestand ernstig. Op den hoek van Julianalaan en Bloemendaal- sdheweg had een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, waarvan de eene richting Overveen Bloemendaal en de andere JulianalaanOverveen redd. Beide wagens werden licht beschadigd. De chauffeurs gaven elkaar de schuld1. De politie zal uit moeten maken, wie van de twee gelijk heeft. Kunstzaal Boskamp. Degenen onder onze lezers, die in staat zijn zich open te stellen voor 'den invloed, die van echte kunst uitgaat, ook al idoet 'deze op het eerste ge zicht ongewoon aan, moeten vooral niet verzuimen de kunstzaal van de fa. Boskamp, Overveen, te bezoeken. De daar gehouden tentoonstelling van houtsneden, houtplastiek en bronzen beeldjes van Jozei Cantré, den te Blaricum wonenden Belg, be wijst ons wederom,-dat wij in onze gemeente trotsc'h moeten zijn op het bezit van deze firma. Zij ver- staat uitnemend de kunst zoo nu en dan hare handelsbelangen te vereenigen met onopzettelijke opvoeding van ons kunstbegrip en van onzen kunst zin. Echter zelfs wie houdt van pronk of bevangen is in dén een of anderen, immers ook op aesthe- tins gebied bestemden sleur, moet als hij niet alle menscheiijke gevoeligheid heeft uitgeschud, onder den indruk komen van den geweldigen ernst, waarmee Cantré het leven ziet en van de noeste kracht, waarmede hij die in zijn weik weet neer te leggen. Over het zoeken en bereiken van hem en soortgenooten is veiel geschreven, en valt veel te schrijven, wij mo,eten volstaan met het bovenstaande. Cantré is echt, en hij is sterk, of hij ook groot is, kunnen wij nog niet beoordee- len en zal de tijd moeten leeren. Het aardie werk van den heer en mevrouw Hob bel«van Harten uit Laren is beter d,an veel engelsch of itaiiaansch goed, dlat tegenwoordig in den handel wordt gebracht, in omgevingen waar het past zal het zeker blijven voldoen. «5 Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Leipziger.Najaars-Messe. De Kamer van Koophandel en Fabrieken vo'or Haarlem en Omstreken deelt mede, dat de Leip- ziger-'Najaars-Messe gehouden wordt van 29 Au gustus tot 4 September 1926. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen aan het adres der Kamer, Kruisweg 70 te Haarlem. Gevonden en terug te bekomen bij: O. de Vries, Kinheimweg 63, Bloemendaal, een Lederen zijstuk van een auto; C. Linnenkamp, Verbindingsweg 1, Bloemendaal, 'een dames portemonnaie met inh.; Nelirsen, Noorder Stationsweg 14 Bloemendaal, een kinderportemonnaie met inh.; wed. v. d. Bijl, Stoel's Hofje 7, Bloemendaail, een stofbril; A. v. d. Burg, Zwarteweg 3, Aerdenhout, twee porte- monnaies; F. van Galen, Noordertuindorplaan 9a, Overveen, een beige cape; Clausing, Duinlustweg 10, Overveen, een spiegeltje en een portretje; Koe- 'diefslaan 56, Heemstede, een rijwielbeilastingmerk 1926; H. HaLderman, Damstraat lOrood, Haarlem, een damesihiandschoen; van Delft, Boekenrodeweg 4, Aerdenhout, een rijwielbelastingmerk 1926; H. Brandenburg, Zijilweg 25b, Overveen, een lucifers doosje; Kennel Haerlem, Wdlhelminalaan. 22, Over veen, een zwarte hond, een spaniel, een ruigharige fox-terrier en een grijze kat; Metzelaar, Pand 2, Haarlem, een potlooid; J. Jordan, Olycanstraat 25, Haarlem, een grijs jongensjasje; L. C. Nieuwkoop, Tuindorpsfraat Irood, Haarlem, een hondje (Mal- thezer leeuwtje); aan het bureau van politie te Over veen, een gummibal, een verin, zilveren armband, een huissleutel, een knipmes, een veldflesc'h, een motorpomp; aan den post 'Noordzeestrand: een kindieibeursje, een paar jongensschoenen met kousen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 2