VANBAKEL tNSDORP A. HOMMERSEN H. Hoogstraten !omerprijzen ietaLamMsart ENEN ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING VERRICHT ALLE BANKZAKEN Is tijdelijk bezit waardeloos? FOTOGRAFISCH ATELIER „RICHE L. FABER ZN. Nachtveiligheïdsdlenst - Controle Luxe Automobielen ïn Onderhoud iheweg 8, Tel. 22387 MENDAAL M ESSEX raat 10 - Haarlem :ermagazijn VOOR BLOEMENDAAL, OVERVEEN, /ERDENHOUT VOGELENZANG, SCHOTEN, SANTPOORT, ENZ. BLOEMENDAAL, Bloemendaalscheweg 147 3 Bijkantoor 8 PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL ■GARAGE F. STAPPERS 3 Gedempte Oude Gracht 40, Haarlem 3 3 ls kl. Reparatie-Inrichting. Expertise 3 CAHIERS 80 blz. f 0.08 ELECTR. REPARATIE-INRICHTING van alle soorten Schoenen en Laarzen Kantoor Raaks 13, Haarlem, Tel. 13880 VIOLEN, ALTEN, CELLO'S RIDDERSTRAAT 6 - HAARLEM :n genomen te verklaren en sluit te doen doorgaan, zoo. if te van onze bekendmakin. verscheen behelzende een md zelve besloten had geen n het I.R.A.F.A. bliek in de verkeerde mee. lat het Feest niet door zal zullen ondervinden en van g mogen gewagen zal ieder- lt U op deze grove raislei- te wijzen, meerder deelen ebeurtenissen ons zeer heb- ting jegens den Bond welke :rden. nog mede, dat reeds enkele ook minstens twee welke lelde Tentoonstellings-com- het huren van ruimten op werden ons door den Han. irijzen toegezegd, iat men zich niet met 't ereenigen hetwelk een paar in willen, dat de Bond en n zouden nemen, U meded'eelen, dat ons toe- )r zeer belangrijke amateur- rel zal blijken dat het a.s. Ier evenement ten gunste we] adhaesi'ehetuigingen te velen wij U het I R.A.F.A. huren van ruimten als het >la ten zeerste aan, iten wijst U reeds er op dat n het spel is. Steunt het gevestigd Oude Zijds Ach- -dam. Telefoon 42921. ;r A.R.S. en de Commissie het I.R.A.F.A. EN, SULINGS, jDag. Best. A.R.S. 'OORiEN, 3N, Lid. 20ste JAARGANG ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1926 No. 31 END STAANDE H.L. ATS. 1 GRUISVR1J. TELEFOON 11516 Motorrijwielen 1HOENEN 50 cent be- r Rubber-Schoeisel - OPGERICHT 1898 /erlaan 22-24 5SCHAPPEN TIKELEN STADSPRIJZEN Opzettelijk heeft hij mijn en haar aan de algemeene en dat noem jij Christe- zoon, dien jij hebt een ijl Plummers borst zwoeg- af. Hij kwam steeds nader ooruit stekende naar het ouden prediker. Plummers ijbeltekst, „om Christus vroeg Chew, „inplaats elen?" aan Plummers lichaam in e been gesmakt door een toen slagen, geschuifel, riaan Plummer met den 1de diwars over het gras- et zijn geweldige kracht, op. mijn erf en dank den heeft tegengehouden.' (Wordt vervolgd). ABONNEMENTSPRIJS f 3.50 per jaar, 1.75 per half jaar bij vooruitbetaling vóór 1 Januari of 1 Juli, na dien datum verhooging van f 0.15 incassokosten. Voor Indiêen 't 8uitenland met verhooging der porto. Losse nummers 71/2 ct. Abonnementen kunnen met elk nummer beginnen REDACTIE EN ADMINISTRATIE: DRUKKERIJ T. TIMMER, DE GENESTETWEG 23, BLOEMENDAAL TELEFOON 220O3 POSTGIRO 30785 ADVERTENTIËN: 18 cent per regel, bij contract belangrijke korting. Kleintjes: Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 5 regels 60 cent elke regel meer 12 cent uitsluitend bij vooruitbetaling. Boven, onder of naast den tekst speciaal tarief (Nadruk verboden) In een zijner verzen verklaart De Gene- stet, dat, zoo hij niet voor eeuwig leefde, hij maar liever niet zou geboren zijn. Zijn kinderen, zegt hij, zijn zijn grootste schat, maar zoo hij ze niet voor eeuwig had, hij had ze liever niet. Is dit juist en zuiver gevoeld? Ook al gelooft men in een persoonlijk voortbe staan na den dood, blijft het de vraag, of een tijdelijk en vergankelijk bestaan alle waarde zou missen. Kan het leven geen zin en beteekenis hebben, ook zoo het aan den duur van een bepaald tijdsbestek ge bonden zou zijn Ik voor mij ben van oordeel, dat dit wel degelijk het geval is. Dat de gedachte aan de vergankelijkheid ons zoo onbevredigd laat, kan te verklaren zijn uit de wijze, waarop wij haar van kindsbeen af hebben leeren ontvangen. Van geslacht op ge slacht zijn wij gewend geraakt aan het denkbeeld, dat het tijdelijke en vergan kelijke onvolledig, niet af, onvolmaakt is. Slechts duur en duurzaamheid geven vol gens de denkgewoonten, die we ons heb ben eigen gemaakt, aan het leven en de dingen hun waarde. Hierdoor is een pijnlijke tegenstelling van bezieling, den roes van geestdrift, den roes van liefde te handhaven. Wij luisteren naar een ontroerend mu ziekstuk en we zeggen na afloop, dat het, wat ons betreft, nog wel uren had mogen duren. Maar als het werkelijk eens uren geduurd had? Als de groene bruiloft zich werkelijk eens vijftig jaar lang voortzette? Eten wij bij het feestmaal nog zoo sma kelijk van den laatsten schotel als van den eersten Dus dan maar geen feestmaal, geen bruiloft, geen muziek, omdat ze niet eeuwig duren? Dus maar niet naar den nachtegaal geluisterd, aan het hooi ge roken; dus maar geen bloemen geplant, omdat bloemen tot verdorren gedoemd zijn? Liever geen geluk, geen liefde, geen kinderen, geen leven, tenzij voor eeuwig? Maar klinkt deze voorwaarde niet ondank baar en onbescheiden? Wie zijn wij, dat wij voorwaarden zullen stellen? De voor waarden van den vrek, die zich bij den brandkast verlustigt, omdat hij de stellige zekerheid heeft, dat zijn bezit daarin on aangetast ligt bewaard. Maar intusschen geeft daarbuiten de zwerver, die heden niet weet, waar hij morgen zal slapen, zijn dagloon uit en be steedt het en verblijdt zich, dat in dit ontstaan tusschen onze verlangens en de oogenblik gansch het kostelijke leven te werkelijkheid. Want in de werkelijkheid is niets duurzaam van aard. Het vluchtige en voorbijgaande is het kenmerk van 't leven. Deze tegenstelling is het, die ons som ber en bitter stemt. Het vooruitzicht op het einde vergalt reeds het begin. In de lente ziet onze verbeelding den herfst, die straks, en hoe spoedig, deze schoonheid ontluisteren zal. De gedachte aan den dood doet ons vragen: waarom streven en strij den wij en waartoe dienen al onze be moeiingen? Soms vraag ik me af, hoe wij tegenover het leven zouden staan, zoo wij van kinds been af waren opgevoed bij de gedachte, dat het einde even natuurlijk is als het begin. Indien wij ons onmiddellijk hadden gewend, het tijdelijke en vergankelijke ka rakter van al het bestaande te erkennen en te aanvaarden, zou dit ons allicht niet verontrusten. Er zijn menschen, die zeggen, dat juist de gedachte aan het voorbijgaan de prik kel is tot het geluk. Omdat men weet, dat de zomer kort duurt, tracht men hem zooveel mogelijk te genieten. Omdat men beseft, dat men van zijn leven niet zeker is, trekt men profijt van zijn dag. De menschen, die zoo spreken, zijn over tuigd, dat het leven veel van zijn betee kenis zou verliezen, zoo het niet werd ge volgd door den dood. Zij prijzen den dood, wijl deze het leven bezielt. Ik vermoed, dat deze menschen zichzelf bedriegen. Zij trachten zich goed te hou den en hun onvoldaanheid weg te rede neeren. Maar diep in hun hart zijn zij even onbevredigd als die anderen, die aan zijner beschikking staat, om daarin te ar beiden, te genieten en lief te hebben. Zou hij afstand moeten doen van zijn simpele vreugde, wijl hij geen brandkast bezit? Misschien leefden wij bescheidener, er- kentelijker en eerbiediger, zoo we niet van geslacht op geslacht en van kindsbeen af als renteniers waren opgevoed. H. G. Cannegieter. HET KOOLHOVEN-MONUMENT ONTHULD. Zooals Koolhoven was, is 'het monument ter zijner nagedachtenis opgericht op zijn lievelings plekje „het Kopje"; forsch, degelijk,.... en een voudig. De architect, onze plaatsgenoot de heer van Kempen, is inderdaad schitterend geslaagd met zijn ontwerp, en heeft in het monument het karakter van hem, wiens nagedachtenis geëerd moest worden, zuiver weergegeven. Het. bestaat uit een ronde bank van graniet, waarboven een borstwering ter hoogte van 1.70 M. is opgetrokken in Limburgschie klinkers. De borstwering is gedekt door een granieten plaat, ingericht als oriënteertafel. Wanneer men de rotonde bestijgt, leest men op de rechtsche kolom' (waaraan ook de vlaggestok is1 bevestigd): Ter herinnering aan Abraham Koolhoven Geb.: 21—11—1857 Overl.: 11— 5—1925 'Het gehee'el is keurig uitgevoerd, en doet den bouwer, den heer J. Teitsma, alle eer aan. De onthulling, welke alleen bijgewoond kon v/orden door genoodigiden, was druk bezocht. We zagen er o.a.: Mevr. de Wed. Koolhoven v Eyre Ashe, de 'heeren Frits Koolhoven, L. H. Kool- *i genoeg hebben en voor ,en jan Koolhoven (resp. zoon, broeder en tekort de toekomst te hulp roepen. Het bestaan ontleent zijn waarde even min aan de omstandigheid, dat er een eind aan komt, als aan zijn eeuwigen duur. Het bestaan heeft op zichzelf waarde, onaf hankelijk van zijn toekomstige bestendi ging of vernietiging. Hoezeer ik den geest, die doorgaans uit De Genestet's verzen spreekt, eerbiedig, in het onderhavig geval kan ik zijn hou ding niet bewonderen. Ik geloof trouwens niet, dat hij meent wat hij zegt. Wanneer hem inderdaad de keus was gelaten: geen geluk of vergankelijk geluk; geen kinde ren of sterfelijke kinderen, dan zou hij, hiervan ben ik overtuigd, toch het tijdelijk bezit boven algeheele armoede hebben verkozen. Waarom moeten wij alles behouden? Mogen wij reeds niet erkentelijk zijn voor wat het oogenblik ons schenkt? Kinderen zouden, ook al werden ze duizend jaar, toch nooit kinderen blijven. Hoe langer we ze bezitten, te sterker beseffen wij, hoe ze onder onze oogen, hoe ze in onze handen veranderen. Het geluk blijft nooit het ge luk, al duurde het duizend jaar. Ook met de krachtigste inspanning vermag nie mand langer dan een oogenblik den roes ij Een aardig Kinderportret verhoogd het geluk van uw Jaardag QROOTE HOUTSTRAAT 169 TELEF. 13472 - HAARLEM Telefoon 14454 neef van den heer Abr. Koolhoven) met hunne dames, ide Burgemeester Jhr. Bas Backer, de Wet houder J. C. Laan, de gemeenteraadsleden J. G. van Kessel en Ch. F. de Roo v. Alderwerelt, A. Hiemstra, comm. van politie, Nico Gerharz, dir. H.O.V., Edo Bergsma, voorzitter A.N.W.B., W. Goppel, dir. Amst. Trustee Kantoor, J. 'H. Bouman, dir. Victoria Bron, Mr. P. Peelen, president comm. der Victoria Bron. D. C. 'Houtgraaf en J. Linde man, bestuursleden van „Bloemendaal Commando." De rij van sprekers werd geopend door den heer Edo Bergsma, met de volgende rede: Wat leven wij snel! 'Hoe vergankelijk is eer, is roem, is populari teit! Dat is het wat mij als voorzitter wan den Toeristenbond voor Nederland, op dit oogenblik naar de lippen stijgt. Wel klinken deze woorden U, geachte toehoor ders thans zeker vreemd in de ooren, t'hans, nu wij juist een monument hebben opgericht, onzen ouden vriend Bram Koolhoven ter eere, verkon digend zijn roem, zijn populariteit, een populari teit zóó groot, dat d'e eenvoudige vermelding van zijn naam voldoende zal wezen om den vol'ke te verkondigen wat wel dit monument te zeggen heeft. Niettemin, wanneer wij bedenken wat Kool hoven eens beteekende voor den A.N.W.B., dat hii was de alom bekende, beminde, 'hoog gewaar deerde penningmeester van den ook toen reeds grooten bond.dat zijn hooge gestalte, zijn joviale kop, zijn geestig woord, zijn enorme werkkracht, bekend was heel ons vaderland door en toch bij zijn verscheiden zoo erg weinigen onder de tien duizenden leden van onzen toeristenbond zich zelfs ook maar den naam herinnerden van den man, die zoo enorm veel bijdroeg tot zijn groei en bloei, tot vestiging van zijn invloed en macht. Dit mogen ons weemoedig stemmen, het moge maken, dat wij tegenover den tijd ons klein gaan voelen, maar ook, ja ook mogen wij het wel in ons gemoed vastleggen, het griften in ons hart, 'hoezeer een kleine schare van hen, die eens het peinzen en arbeiden van den werker van dichtbij konden gadeslaan, diens werken trouw en met eere bleven gedenken, zijn naam hun 'n vrienden- naam bleef, zijn werken hun een voorbeeld, de herinnering aan zijn prettig gelaat een herinnering aan uren van aangenomen gezamenlijken arbeid, aan uren óók van onvergetelijk jolijt. Doch meer dan dit aller, blijve dit in onze ziel gegrift, dat 'het -werken ter algemeene nutte, het werken aan verhooging, verdieping en vermooiing en vooruitgang niet vruchteloos is, dat 'het gebouw, dat wij met liefde, toewijding en trouw hebben opgetrokken den bouwmeester eert, mocht ook zijn naam verloren zijn gegaan en dat het 'blijvend de bestemming volgt, die 'hij er aan gaf; het moge niet meer zijn lof verkondenmeer dan dat, beter dan dat: 'K t d o e t wat hij gewild hoeft dat het doen zoude, het vervult de taak, die hij het eens geschapen heeft! Die troost blijft voor allen die in hun arbeid niet zichzelf zoeken, maar die, zooals wij gelukkig ge tuigen mogen van den Bond die zoozeer de ge negenheid van Bram Koolhoven 'had die in hun arbeid willen dienen het algemeen belang. Geachte toehoorders. Sedert Bram Koolhoven zijn werk in den Bond neerlegde, is het ledental van den A.N.W.B. meer dan verdrievoudigd. De 20.000 leden zijn er 70.000 geworden. Méér nog is gestegen des Bonds inwendige kracht, zijn in vloed naar buiten, zijn prestige en macht. Maar de grondslagen bleven dezelfde, het fun dament is even gaaf als toen mannen als onze Koolhoven eraan werkten en het stevig en sterk maakten. Hij was een der beste bouwers op dat fundament, het is mede zijn werk, dat gegroeid en groot geworden is en daarom is dit monument, dat 'Bram Koolhoven wil eeren om zijn werk op verschillend terrein ook een monument voor den oud-penningmeester, lid van verdienste van den A.'N.W/B., van den Bond die tot zijn dood zijn liefde' 'had, en 'die ook voor een zoo aanzienlijk deel is: Zijner handen werk. Dan neemt de heer M. C. van Zanten, oud secretaris van de H.O.V. het woord: Geachte Aanwezigen, Familie Koolhoven in 'het bijzonder. Het zij mij vergund, bij ontsteltenis wegens ziekte van den heer De Clercq, voorzitter van het Comi té voor het Koolhoven-monument en der Haarlem- sche Orkestvereeniging, 'hier een enkel woord te mogen spreken. Het was z'eer zeker geen wonder dat kort na den dood van Koolhoven er stemmen in het be stuur der Haarlemsche Orkestvereeniging opgingen, om de nagedachtenis van hem, die zijn laatste levensjaren geheel gewijd had aan de belangen van die vereeniging, op een waardige wijze te eeren. Want hoewel, zoolang de H.O.V. zal blijven be staan, de naam Koolhoven daaraan onafscheidelijk verbonden zal blijven, toch wilde men dat ook het nageslacht zou weten, dat Koolhoven iets bij zonders was geweest. Wij, die 'het groote voorreoht hébben gehad met hem te mogen leven en te werken, weten maar al te goed, dat hij iets bij zonders was en 'had en hoewel het nu weer ruim een jaar geleden is dat 'hij uit ons midden werd Weggerukt, toch zal het U even als mij vaak gaan dat wij telkens weer aan hem 'herinnerd worden, dat wij in gedachten weer dat goede boertige ge zicht voor ons zien en dat wij dan weer meenen zijn vriendelijke innemende stem te hooren. Vanaf het eerste oogenlblik dat hij het moeilijke OCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX) Ged. Oude Gracht 64 Haarlem KLEINE HOUTSTRAAT 10, TEL. 12896 Goncurr. prijzen en vlugge bediening ocoooooooooooooooooooooooooooooö en ondankbare ambt van voorzitter der H.O.V. aanvaardde, was het, alsof daarin een andlere geest was gevaren. Met zijne buitengewone menschen- kennis en met de daaraan gepaarde aangename wijze waarop hij de goede zaak wist naar voren te brengen, had hij de H.O.V. spoedig in die rich ting gevoerd waarop hij meende dat zij tenvolle recht had. Ik zeg in die richting, want helaas heeft hij het niet mogen beleven dat 'het groote onrecht haar jaren aangedaan en waartegen hij met al de kracht die in hem was gestreden heeft, eindelijk erkend zou worden, 'Het zou mij te ver voeren U een verdere opsomming te geven van hetgeen hij voor dat or kest gedaan heeft, laat ik alleen van deze plaats de hoop uitspreken dat het zaad dat hij gestrooid heeft, mischien wel ten koste van zijn gezondheid, moge rijpen in het belang van de kunst die hij zoo hoog waardeerde en waarvan hij de opvoedende kracht die er vanuit gaat van zulk een groet be lang achtte voor ons volk. Van alle zijden ont ving het Comité belangstelling niet alleen van par ticulieren maar ook van tal van zaken en vereeni- gingen waarin hij zitting had en waarin hij meestal een leidende persoonlijkheid was geweest. De ge achte vorige spreker 'heeft met zulke welgekozen woorden daarvan getuigenis gegeven. Een groote moeilijkheid was echter waar het ge denk te eken, Koolhoven waardig, te plaatsen en ik meen dat er geen mooier punt te bedenken ware geweest dan de plaats waar thans het monu ment verrezen is. Het was de gemeente-architect, de heer De Jong, die ons het idéé aan de hand deed het te plaatsen op het Kopje. Bloemen'daal's Bloei gaf hare toe stemming om de daar staande oriënteertafel, een geschenk van haar aan de gemeente, te verplaat sen naar het Julianaduin, voor welker daad zeker ook een woord van dank en waardeering hier past. Ook van het gemeentebestuur mocht het Comité de meest mogelijke medewerking ontvangen en wan neer ik dan zoo straks aan mevr. Koolhoven zal verzoeken om ihet monument te onthullen, dan staat 'daar op z ij n lievelingsplekje, op het mooiste van z ij n Bloemendaal, een eenvoudige van steen gemetselde oriënteertafel tevens dienende tot bank, een ontwerp van den jongen Bloemendaalschen architect Van Kempen, gebouwd door den heer Teitsma te Bloemendaal. Een monument geheel passend in de omgeving en in -den geest van dengene waaraan zij gewijd is. Eenvoudig, practisch, degelijk en vriendelijk. Vol eerbied zullen wij ons daar neerzetten en met dankbaarheid zullen we erkennen het groote voorrecht dat wij hebben gehad een man als Kool hoven een vriend van ons te hebben mogen noe men. Aan U, Burgemeester, als hoofd der gemeente, verzoek ik U 'bij deze, namens het Comité dit mo nument aan Uwe goede zorgen te mogen toever trouwen -daarbij den wensch uitsprekende, dat 't bij velen de nagedachtenis aan Abraham Koolhoven levendig zal 'houden en het 'door de bezoekers met 'denzelfden eerbiéd zal 'béhandeld1 worden als* dien wij allen voor Koolhoven gehad hebben. Dat het zoo zijn moge. Na het eindigen van zijn toespraak verzoekt de heer Van Zanten aan Mevr. de Wed. Koolhoven Eyre Ashe het monument te onthullen. Mevr. Kool hoven tre'kt de vlag, die de ingang van het bouw werk afsluit, omhoog. De burgemeester treedt mi naar voren, en aan vaardt het monument voor de gemeente met d1® volgende rede: Dames en Heeren, Het verzoek, mij gedaan door den heer Van Zan ten, namens het comité voor het Koolhoven-mo nument, om dit monument aan mijn goede zorgen te mogen toevertrouwen, wordt door mij aanvaard met de verzekering, dat de herinnering aan den heer Koolhoven de beste waarborg geeft voor de goede zorgen van het gemeentebestuur van Bloe mendaal. Als lid van den Raad en meer nog als wet houder heeft de heter Koolhoven veel 'bijgedragen tot de totstandkoming van belangrijke werken in deze gemeente. OOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXJOOOOOO Intensieve bewaking Bill ij k e tarieven CXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX3C Zijn algemeen 'bekende 'beminlijkheid en groote 'hoffelijkheid, zijn opgewektheid en overredens- kraoht, en doorzettingsvermogen maakten, dat hij bij zijn ondernemingen meestal slaagde. Een geziene figuur, een aangename peisoonlijk- heid, met een ernstige opvatting van zijn taak en met een ontvankelijk gemoed voor luim en scherts, dat alles heeft in zijn welbesteed leven veel vriend schap gegeven. Die vriendschap is hiet, welke mij thans met vreugde doet deelnemen aan de hulde, welke aan nagedachtenis van den heer Koolhoven wordt ge bracht. Laatste spreker is de heer Mr. P. Peelen, die het volgende zegt: Als vriend maak ik gaarne gebruik van het mij gegeven verlof om alvorens van hier te gaan nog een kort woord te mogen spreken. 'Het leven van Koolhoven zou ik in twee perio des willen verdeelen: De eerste, die loopt tot 1899, toen hij woonde in en zijn zaken zich in hoofdzaak bepaalden tot Bloemendaal, terwijl hij al zijn vrijen tijd aan de A.N.W.B. gaf; en de tweede, die loopt van af 1899, toen hij, nog altijd wonende in Bloemendaal, zich voor zaken bijna dagelijksch in Amsterdam bevond, ter wijl hij zich des avonds en in zijn vrijen tijd aan de politiek en vooral de laatste jaren aan de kunst de H.O.V. wijdde. De voorzitter van den A.N.W.B. heeft ons Kool hoven geschilderd speciaal in de eerste periode. Hij heeft gewezen op de vele vrienden die Kool hoven, door zijn aangenaam karakter, in en buiten den bond had; op zijn groote werkkracht die hij volop aan den A.N.WjB. gaf, en ons herinnerd aan Koolhoven's groote verdienste in en voor den Bond. De waarnemende voorzitter van het comité beeft ons Koolhoven geschilderd in de laatste jaren van de tweede periode en na herdenking van zijn aan gename persoonlijkheid, speciaal op zijn verdien ste ten opzichte der Haarlemsche Orkest Vereeni ging gewezen, terwijl de burgemeester van Bloe mendaal zijn verdienste, speciaal voor de gemeente Bloemendaal, ook als raadslid heeft herdacht. Ook ik wensch Koolhoven hier te herdenken als vriend. In de geheele tweede periode gingen wij (tot 1921 bijna dagelijks) met elkaar om en waren wij met elkaar bevriend. En wat had hij een tal van vrienden, zelfs al namen zij in politiek of zaken een geheel ander standpunt in dan hij. Toch stak hij zijn mieening niet onder stoelen of banken, maar kwam hij altijd eerlijk daarvoor uit. Hoe juist heeft de voorzitter van den A.N.W.B. hem ons geteekend; ja er ging een zekere 'beko ring van hem uit; men kon niet kwaad op hem worden of blijven en zijn vrienden bleven zijn vrienden, met wie hij ook in voor- of tegenspoed medeleefde, terwijl ook zijn 'huis voor ieder open stond. Zijn heengaan heeft dan ook bij zijn vele vrien den een groote leegte achtergelaten en zijn gemis wordt nog dagelijks door hen gevoeld. In zaken trad hij flink op voor de belangen hem toevertrouwde; steeds trachtte hij verschillen zoo mogelijk op te lossen of te overbruggen; in ver gaderingen 'had hij het oor der aanwezigen; er werd naar hem geluisterd en menige regeling was aan hem te danken. Op kantoor en magazijn of werkplaats had hij voor ieder een vriendelijk woord. Hoewel slecht van gezicht merkte hij het direct als er iets niet in orde was; hij kon dan flink tegen de schuldigen optreden, maar zóó dat allen 'hem toch gaarne mochten. Het heeft mij getroffen hoezeer het geheele per soneel gedurende zijn ziekte met hem medeleefde en bij zijn overlijden onder het groot verlies leed. Wanneer ik alles nog eens de revue laat pas- seeren dan kom ik tot de slotsom, dat het zijn weduwe, zijn zoon, zijn broeder en zijn neef, die allen in 't bijzonder de weduwe door zijn heengaan zooveel hebben verloren, goed moet doen, dat de nagedachtenis van den echtgenoot, den vader, den broeder en den oom is geëerd als hier is geschied. Aan zijn graf wilde hij geen toespraken, hier bij dit monument, door zijn vrienden te zijner 'herden king opgericht, m'eende ik ook gerechtigd te zijn, als een dier vele vrienden, een kort woord te mogen zeggen om hulde te brengen aan d'e nage dachtenis van ons aller vriend Koolhoven. Namens de familie bedankt de heer Frits Kool hoven voor de eer, aan de nagedachtenis van zijn vader bewezen. Hiermede is de plechtigheid ten einde, en krijgen d'e aanwezigen gelegenheid de bank nader te bezichtigen. Ten slotte vereenigen de officiëele personen zich in Hotel Duin en Daal aan een gemeenschappelijke thea. Speciaal Oude Meester Instrumenten Pirastro Snaren „STIMMGABEL"

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 1