M.J 1. SMINK- U KI RS R.SMINKyHFiïïïiAJJ. BEUKERS ENGELSCHE B.S.A.-RIJWIELEN PEDICURE-MAniCURE KINDERHUISVEST 33 TEL.10441 SPOED SPOED! LINCOLPOLISH h. blom kleermaker Ruime keuze in Z6lfl)ill(l6rS, enz. FOTOGRAFIE COHNEN BINNENLAND BUITENLAND EERSTE HAARLEMSCHE BEGRAFENIS-ONDERNEMING BEGRAFENISSEN-CREMATIES EN TRANSPORTEN EIGEN ROUW EN VOLGAUTO'S KINDERHUISVEST 29-31-33 TELEFOON 10441 Tijdelijke Aanbieding Van f 145 voor f 99, dames f 104, zoo uit Engeland geïmporteerd. Met Certificaat van Oorsprong. 50 Jaar garantie. Alleen bij KENZEN's RIJWIELHANDEL Verbindingsweg Bloeniendaal PLAATSELIJK NIEUWS BL0EMENDAAL OVERVEEN. A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON KOOPT EEN BUS UIT ANDERE GEMEENTEN. Verbindingsweg 59 hoek Korte Kleverlaan ZIJLSTRAAT 66 - HAARLEM Do van ons atelier afkomstige foto's moeten den toets der critiek kunnen doorstaan. ZE ZIJN ONZE RECLAME! Opnieuw is een stap gedaan in de richting van verlaging van onze abnormaal «hooge posttarieven. Aan 'het Comité tot verlaging der posttarieven deelde dé Directeur-generaal in antwoord op een adres mede, dat het in 'het voornemen ligt, om streeks 1 October de portikosten voor binnen- landsche briefkaarten te verlagen. Ook de kosten voor expressebestelling zouden verminderd wor den. Omtrent een verdere verlaging der posttarieven kon nog geen datum worden opge geven. Bij de gehouden verkiezing van 25 leden der Eerste Kamer, werd 5 R.-K., 4 Oh. Hist., 4 A.R. (vroeger 5), 4 Vrijheids'bonders (vroeger 3), 2 V.D en 6 s.-'d. gekozen. De verhouding in dé Kamier is nu, rechts 30, links 20. Slechts 3 nieuwe leden zullen hun intrede in de kamer doen, n.l. oud- minister Colijn, prof. Alph. Steger (r.k) en: ir. J. Koster (V.'b.). Amsterdam maakt plannen voor een grootscheep- sche markthal. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot het stichten van een markt met cen trale markthal en nevengebouwen, omstreeks den Haarlemmerweg in de uitbreiding West, waarvan de kosten geraamd worden op 10.090.000. De voltooiing van dit plan zou 5 jaar duren. Bij de directie der Nederlandsche Spoorwegen toch moeten ernstige plannen, om tot oprichting van een autobusbedrijf over te gaan, bestaan. Deze plannen zijn in een dergelijk stadium, dat binnen kort de verwezenlijking kan worden tegemoet ge zien. Te Baarn werd een z.g. landjuweel gehouden, dat o.m. werd bijgewoond door 'de Koningin-moe- der. H.M. de Koningin sloeg achter de ramen van haar 'kamer het schouwspel gade. 'H.M. houdt haar kamer, aangezien zij nog ste ds hoest. Prinses Juliana heeft de kinkhoest. In verband daarmede is het vertrek uit Soestdijk naar den „Ruygenhoek" uitgesteld. Met ingang van 1 Augustus zijn eenige vrij be langrijke invoerverlagingen naar Duitschland aan gekondigd: 10 Mk. per 100 K.G. meel van brood koren, 14 Mk. voor haver- en gerstemeel. Andere maalderijproducten met uitzondering van haver 10 Mk. per 100 K.G. en van 'haver 14 Mk, per 100 K.G. Verder zijn, evenals de vorige maand, de doorvrachten op Duitsc'h parcours voor sommige goederen, die der le serie (een 40-tal artikelen) genoemd in het Duitsch doorvoertarief naar Zwit serland, zoowel voor loco, als voor transietgoe- deren, voor de maand Augustus belangrijk ver laagd. In de Twentsche textielnijverheid dreigt weer arbeidsoneenigheid. Door den Roomsch-Katholieke Textielarbeiders'bond St. Lambertus wordt een actie gevoerd tegen een nieuwe tarief- en loon- verlaging bij de firma Swinkels te Mieilo. Deze moet thans in een ernstig stadium getreden zijn. Overwogen wordt, in overleg met de arbeiders, een staking op korten termijn ibij de genoemde onderneming uit te roepen. Het gerechtelijk onderzoek tegen den gearres teerden Brummer, verdacht van den bankroof te Hilversum, is nog in vollen gang. Verdachte blijft ontkennen. De twee spoorwegambtenaren die in de wachtkamer van het station te Bussum waren, toen de stationsoverval enkele maanden geleden p1aats vond, hebben hem niet herkend. Het tiendaagsche congres van de Internationale Federatie van academisch gevormde vrouwen, dat te Amsterdam bijeen was, is geëindigd. Onder de resoluties van het congres stippen wij aan, dat het congres o.m. als zijn opinie te kennen gaf, dat alle gestudeerde vrouwen, gehuwd of onge huwd, in alle landen benoembaar zullen zijn in gelijke betrekkingen, dat de wettelijke bepalingen omtrent de maritale macht afgeschaft zullen wor den overal, waar zij nog bestaan, en dat de gehuw de vrouw de vrije beschikking moet hebben ovtfr haar inkomsten en vermogen. Er is dezer dagen nog eens de aandacht geves tigd op de wantoestanden, die er bij de z.g. „kan toorvaart" op de Zuiderzee heerschen. De meeste vrachtscheepjes, die niet bemand zijn door eige naars van het schip, worden veel te zwaar ge laden. De meeste zijn zoo oud, dat ze bij zinken niet eens waard zijn gelicht te worden. De scheep jes worden veel te diep geladen, zoodat bij ruw weer ongelukken niet kunnen uitblijven. Er wordt aangedrongen op ingrijpen van hoogerhand. Engeland. De gedelegeerden der kolendis- tricten besloten de voorstellen der bisschoppen ter beëindiging van het mijnwerkersconflict te verwij zen naar de districten, terwijl zij aanneming aan bevalen. Veel doel heeft dit eigenlijk niet, daar de gedelegeerden zeer goed weten, dat, al worden zij door de mijnwerkers geaccepteerd, zij toch niet door de regeering zullen worden aanvaard, evenmin als de eigenaars dat zullen doen. Zooals bekend houden de voorstellen in: verplichte ar bitrage betreffende de loonen, een maximumduur voor de onderhandelingen van 4 maanden, gedu rende welken op 'basis van de oude loonen ge werkt zal worden, terwijl het tekort door een subsidie zal worden aangevuld. De executieve, imoet dan ook op dit punt vol strekt geen illusies koesteren en reeds stappen overwogen hebben, die zij zal doen, nadat zij machtiging tot het nemen van verdere maatregelen zal hebben verkregen. Het moet dan ook niet de bedoeling zijn, zich dan dadelijk tot de regeering of de eigenaars te wenden, doch eerst nogmaals een beroep op de bisschoppen te doen, om langs dien weg het pad tot hervatting der onderhande lingen te banen. Men hecht groote waarde aan het contract mjet de bisschoppen, waarvan men een grooten invloed op de publieke opinie verwacht. Frankrijk. Kamer en senaat hebben thans bei den reeds de financieele voorstellen van Poincaré, tot herstel van het evenwicht in de begroeting, goedgekeurd. Poincaré verklaarde hij de verdedi ging in den senaat, dat de franc in ieder geval tot stijging moet worden gebracht, alvorens tot stabi lisatie kan worden overgegaan. Verder was op merkelijk, dat de Kamer met 380 tegen 150 stem men besloot, om geen discussie te houden over de artikelen, van ihet financieele re'geeringsontwerp, ten bewijze van het vertrouwen, dat men in de regeering 'heeft. Verder zijn belangrijke wetsont werpen ingediend, 'tot aflossing en consolidatie van de vlottende schuld. Kamer en senaat zullen deze eerst afzonderlijk aan moeten nemen, waarna de volgende week de Nationale vergadering te Ver sailles zou bijeenkomen, ten einde de getroffen maatregelen tot grondwettelijke bepaling te ver heffen. Een nationaal tabaksbureau wordt inge steld, dat het staats-monopolie op moderne, in- dustrieele wijze zal beheeren. Dit bureau zal obli gaties tot een maximum van 49 milliard uitgeven, welke aan de huidige houders van de Bons de la défense nationale of van schatkistbiljetten, ter omruiling zullen worden aangeboden. Aanvaar ding is echter niet verplicht. Duitschland. Naar men thans in toonaangeven de kringen verwacht zijn er nu geen moeilijkheden in zake Duitschland's toetreding tot den Volken bond meer te duchten. Brazilië heeft zichzelf door zijn uittreding uitgeschakeld. Spanje heeft zijn aanspraken op een permanenten zetel nog wel niet laten varen, doch de door Frankrijk en En geland uitgeoefende pressie hébben Spanje de ver klaring ontlokt, dat 'het niet in de bedoeling ligt, zich als pressiemiddel van zijn vetorecht tegen Duitschlands opneming in den Volkenbondsraad te bedienen. Polen deed een dergelijke toezegging. Omtrent de nog vaag in d'e lucht hangende plan nen tot Duitsche deelneming aan steun voor Frankrijk (saneering van den franc), hebben voor aanstaande West-Duitsche groot-industrieelen ver klaard, dat deelneming slechts zou kunnen plaats vinden binnen het kader van de Dawes-regeling. België. Dezer dagen werd na een rede van minister van der Velde ook door den senaat het verdrag met Nederland goedgekeurd, met alle stem men van de 106 leden, die aanwezig waren. Men acht 'het nu onwaarschijnlijk, dat de Nederland sche Kamers het verdrag zullen afstemmen of in grijpend amendeeren. Rusland. De meening wint steeds meer veld, dat Dzjerzjinski geen natuurlijken dood gestorven is, doch door oppositioneele communisten tijdens een vergadering, die hij 3 uur vóór zijn dood bij woonde, vergiftigd werd, Trotski gaat 2 jaar „met verlof". Als verblijfplaats noemt men Oeral of Siberië, hetgeen voor hem niet veel goeds betee- kent. De berichten omtrent scheuring in d'e partij houden aan, evenals die over Putsch-plannen van Trotski. Een troep padvinders, gevormd door aangesloten jongens' uit Bloemendaal en Ovenveen kampeeren in Omm n. Woensdagmiddag is er bij dezen groep een ern stig ongeluk gebéurd. De jongelui fietsten in de omstreken, toen van twee jongens de sturen in elkaar verward raakten, en zij beiden kwamen te vallen met het' noodlottig gevolg, dat beiden juist onder een passeerende auto kwamen. De 9-jarige Louis Kotte uit Heemstéde was onmiddellijk dood. De andere jongen (wiens naam nog niet bekend is) werd gewond. Naar aanleiding van tot ons gerichte vragen om trent het in hiet Kin'heimpark in aanbouw zijnde kerkgebouw, vernemen wij, dat het gebouw be stemd is voor een Vrij-Katholieke Kerk, gelijk er eene in Huizen bestaat; deze Kerk moet historisch een tak zijn van de kerk der oud-bisschoppelijke Clerezie, ook wel oud-Katholieke genoemd, die in verband met de uitvaardiging van h'et leerstuk der pauselijke onfeilbaarheid, zich in 1870 van den paus van Rome heeft vrijgemaakt. Zij kent geen leerdwang, ieder barer leflen mag 'hare leerstel lingen toetsen aan de inspraak van eigen geweten; biecht- en priester-celibaat zijn er niet. Het symphonie-orkest „Euterpe" uit Haarlem, dir. de heer J. A. Meng zal hedenavond in het Bloemendaalsche Bosch een concert geven met het volgende programma; 'Deutschlands Waffenchre 'H. C. Blankenburg. Ouverture Dramatique Cero Urbini. Zwei Ungarisc'he Tanze Joh. Brahms. Fantaisie Cavelleria Rusticana Mascagni. PAUZE. Marche Militaire F. Schubert. Ouverture Si j'etais Roi Adam. Gilda Walzer Millöcker. Fantaisie Faust Oh. Gounod, B. G. V. Op de gehouden Athl'etiefcwedstrijd te Wormer- veer op Zondag j.l. voor adspiranten van den Noord-Hollandschen Athletiek Bond behaalde de B.G.V. eenige aardige resultaten. Bets Mooiweer werd eerste met een sprong van 3.97 M., terwijl Riek Spiesz een eerste prijs behaalde op het num mer 80 M. hardloopen. Ook de gemengde estafette ploeg bestaande tut R. BeekR. Spiesz; J. Kohier en B. Mooiweer kan op succes terug zien, daar een eerste prijs be machtigd werd. Het concert, Vrijdagavond door de H.O.V. in 'het Bloemendaalsche Bosch 'gegeven, was buiten gewoon druk bezocht. Zooals vanzelf spreekt, heeft 't publiek genoten van de beschaafde sym- phonie-muziek, en de orde, die er heerschte was voorbeeldig. Voor het M.U.L.O.-diploma B slaagde Arnold Leeuwen, voor het diploma A Paulien de Roos, Joh. Drijver en Jan de Vries, allen leerlingen der School B (Vijverweg). Staatscourant No. 148 bevat de statuten van „Abiis", Maatschappij voor Chemische producten, alhier. Woensdagmorgen werd in het Gymnastieklokaal van de O.L. school te Overveen 'de loting gehou den van de ingeschreven der 'Nationale militie lichting 1927, met het volgende resultaat: 1. C. Ouwejan, 2. D. A. N. Vriezendorp, 3, H. J. v. Duin, 4. G. J. Westra, 5. W. F. Kruijer ,6. J. v. d. Borden, 7. C. J. M. Hagemeijer, 8. H. M. v. d. Leek, 9. R. Heeren, 10 S. van Teelen, 11 L. J. Roozen, 12. B. Willemse, 13. N. W. Castien, 14. H. C. 'Hart, 15. J. Nienhuijs, 16. B. Wempe, 17. A. G. de Jager, 18. J. H. Hut, 19. W. M. Gunning, 20. A. Q. de Flines, 21. P. de Jong, 22. 'H. J. Prins, 23. P. E. Plevier, 24. J. E. J. Zegers Veeckens, 25. W. H. Wamstéker, 26 H. Donkers, 27 J. Storm, 28. F. L. Nieuwen'buijs', 29. W. J. M. Roozen, 30. W. W. v. d. Elshout, 31. A. J. Lodeweegs, 32. N. F. van Gelder, 33. J. M. Looman, 34. C. G. K&hler, 35. Th. J. v. d. Pol, 36. H. C. Looman, 37. M. H. Visse, 38. W. J. Meester, 39. F. R. Mohr, 40 W. H. J. van 'Heemstra, 41. J. Th. de Goede, 42. J. W. A. dé Roo van Alderwerelt, 43. E. F. J. Sweerts, 44. C. J. A. v. d. Reep, 45. G. P. A. v. Kessel, 46. J. L. Willemse, 47. L. T. W. T'hoolen, 48. P. de Vos, 49. J. J. A. Lindner, 50. J, Verboeven, 51. T. M. Mooyekind, 52. P. J. B. Honnebier, 53. C. F. Th. Besseling, 54. P. J. Bleyen'daal, 55. G. H. Broers, 56. G. J. v. d. Boom, 57, C. de Groot, 58. M. A. Biallosterski, 59. P. B. F. de Graaf, 60. G. A. Roosen, 61. W. H. André de la Porte, 62. W. F. Dankbaar, 63. 'H. W. d'e Vries, 64. J. A, Mooi weer, 65. H. van Giffen, 66. H. J. J. van Grieken, 67. J. W. A. Pieters, 68. W. J. Roosen, 69. J. B. Bos, 70. IJ. J. M. Damad, 71. H. H. Dalman, 72. J. M. Hilbrands, 73. A. C. van Dorp, 74. J. P. Wigchart, 75. W. J. H. Stoel. De R.-K. Harmonfevereeniging „Euphonia", dir. de heer Lefèvre, behaalde op het muziekconcours te Spaarndam een 'eerste prijs in den concertwed- strijd (2e afdeeling Harmonie) en een eerste prijs in den marschwedstrijd. Een schitterend resultaat! Woensdag botsten op het rijwielpad langs de Julianalaan twee wielrijders tegen elkaar. Beide fietsen werden ernstig beschadigd, maar de 'be rijders kwamen er zonder kleerscheuren af. Maandag werd bij de politie aangifte gedaan, dat 'de oriënteertafel op 't Kopje te Aerdenhout door vandalen onder handen genomen was. De hardsteenen voetstukjes, welke -de tafel dra gen zijn omgeworpen. Daar echter geen der paal tjes gebroken is, zal de schade wel meevallen. Woensdagavond werd de heer W. Dyserinck, de Commandant van het Vrijwillig Landstorm corps motorrijders ter gelegenheid van zijn 50en verjaardag een serenade gebracht, waarhij o.a. pad vinders te paard aanwezig waren. SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. Voor de ledige bus ontvangt U dan 4 cents, zonder dop 2 cents De zwijntjesjagers zijn weer op het oorlogspad! Dinsdag werden twee fietsen gestolen; één van een tuinknecht, staande in de bijkeuken van de fam, L. aan den Duinlustweg, en één, staande in een schuurtje bij een perceel aan de Dahlialaan (Aerdenhout). Door een burger werd Woensdag een jongetje naar het politiebureau geleid, dat met zijn voet in 'het achterwiel van een fiets geraakt was, en daarbij zijn groote teen ernstig had bezeerd. Na voorloopig verbonden te zijn, kon de knaap naar zijn woning worden gebracht. Het uur van afhalen van stukken aan 'het post kantoor alhier is met ingang van 1 Augustus ge wijzigd in 8.30 tot 9.30 uur, inplaats van 9.tot 10.uur. Nadat Zondag de Vrijwillige Brandweer twee maal uitgerukt was voor bermbrandjes langs de spoorlijn (HaarlemZandvoort) werd zij 's nachts 'gealarmeerd voor een brandende teerwagen, staande aan de Rampenlaan. Met twee stralen op de waterleiding was het vuurspuwende monster spoedig gekalmeerd. Voor het examen nuttige handwerken slaagde onze plaats'genoote Mej. M. J. Roozen. Door de leden der Schietvereeniging Bloemen daal Commando, werd Zaterdag en Zondag op de schietbanen 'een onderlinge wedstrijd om den „Koolhoven-beker" gehouden. De heer P.-Langen- donk veroverde met 184 punten ditmaal 'het klei nood. De verdere uitslagen luiden: Personeel: 1. P. Langendonk; 2. Visse; 3. J. Lindeman; 4. J. E. Koelemij; 5. Kruup, 6. R. Prenen. Vrije baan: 1. C. Visse; 2. J, Lindeman; 3. C. J. Lindeman; 4. F. Koelenij; 5. W. G. Hoogestein; 6. J. A. van Buggenum; 7. J. G. van Kessel. Rozenprijs; J. A. van Bruggenum. Netgenprij's: J. Lindeman. Aohtenprijs: J. G. van Kessel. Zevenprijs; R. Prenen, Onder sloopershanden is gekomen het oude woonhuis aan 'de Rampenlaan, dat vroeger den naam van „de Tierelier" droeg en na 'het verliezen van 'dit opschrift toch onder dien naam bekend is gebleven. j, AJ3BI Nu is het sloopen van een oud huis op zich zelf geen bijzonderheid, en we zouden er ook geen be richt van gemaakt hebben, indien de „Tierlier" in de laatste jaren niet zoo'n bijzondere bestem ming gehad zou hebben. Na eerst toch de heeren de Vries en Boskamp, onze bekende Overveensche kunstschilders tot atelier 'gediend te hebben, trokken er, na het ver laten dezer heeren, eenige musici in, die meerdere malen 'de bewoners van 'de Rampenlaan genot volle avondjes 'bezorgd 'hebben. Thans gaat „de Tierelier", het artistenlhuis, ver dwijnen, om plaats te ma'ken voor eenige moderne woonhuizen waardoor Overveen een stukje dorps gemoedelijkheid armer wordt. Voor het examen van de Kon, Ned'erl. Toon- kunstenaarsvereeni'ging (piano L.O.) slaagde o.a, Mej. J. E. M. van Holk. Mr. J. J. G. van Everdingen, substituut-oficier van Justitie te Haarlem, is in gelijken rang over geplaatst naar de Rechtbank te Tiel, De wethouder van financiën van Haarlem, mr. M. Slingerberg heeft een vraaggesprek toeg staan aan een journalist van De Nieuwe Haarl. Ct. over de grensregeling. Hij maakte daarin onderscheid turschen de (aanhangige) grensregeling en grens- uitbreiding, zonder welke laatste z.i. „Haarlem ten onder zou gaan". Dat hij onder grensuitbreiding verstaat; het zgn, groote plan, waarbij o.a. heel Bloemendaal zou verdwijnen en dat tot dusver door alle regeeringen openlijk even Hardnekkig van de hand gewezen is als, in alle stilte, door de verantwoordelijke machthebbers te Haarlem hard nekkig vastgehouden, blijkt 'duidelijk. Luistert maar. De wethouder zeide woordelijk: indien men mij voor de keus stelt: geen grenswijziging of 'n grens wijziging met 'betaling van 2 millioen schadever goeding door Haarlem (aan Heemstede), 'dan ad viseer i'k met nadruk tot dit laatste. Wij moeten grensuitbreiding 'hebben," volgen eenige zinnen, die 'hier niet ter zake doen, en dan dit: „en d'ie grensuitbreiding komt er niet, of komt niet zoo spoedig, als wij nu de verplichting niet accepteeren schadevergoeding te betalen." Met andere woorden nu maar het kleine plan nemen, wat wij krijgen kunnen, om dan met ver nieuwde kracht optrekken ter verovering van den geheelen omtrek in ieder geval van heel Bloe mendaal. Wij, Bloemendalers, zijn 'dus gewaar schuwd. In het vraaggesprek wordt ook de wensch uitgesproken (zonderling in den mond van een vrijzinnig-democratisch wethouder) de openbare mening in deze zaak zooveel mogelijk buiten de deur te houden. De Haarlemmers worden gepaaid mei het vooruitzicht op verlaging van belastingen en zuinigheid van overheidswege. Moet de open bare ineening in Haarlem worden in slaap gesust? en als ze hardop slaapt, moet dan de Regeering in den waan verkeeren, dat ze achter de verant woordelijke machthebbers staat? Weg alle Haar- lemsohe idealen van een kleine maar degelijke provincie-stad, met hooige 'beschaving, een flinke spoorweghaven buitenaf, een onnutte mfanterie- kazerne omgebouwd tot een groot concert- feest en-tentoonstellingsgebouw, krotwoningen wegge ruimd, straten verruimd, toegangswegen verbeterd! Neen, machtsuitbreiding, machtsuitbreiding en nog eens machtsuitbreiding! Hoe weinig deze dictatoriaal-gezinde wethouder van Haarlem gevoelt voor minnelijke samenwer king van de gemeenten, die Haarlem en omstreken vormen 'kwam in hetzelfde vraaggesprek duidelijk uit.. „Is het niet beter," vroeg de journalist, „te wach ten tot er een ander ministerie komt, dat vrijgeviger tegenover Haarlem staat?." (De 'Haarlemsche jour nalist stelt zich blijkbaar voor, dat eenige regee ring gezind zou zijn, stukken van historisch ge worden gemeenten aan eerie andere cadeau te doen!) „Neen," zegt de Wethouder; „dat is speculeeren op 'de toekomst. Het zou ook kunnen zijn, dat wij een ministerie 'kregen, dat er minder vriendelijk tegenover staat, of dat meer voelt voor samen- king tusschen gemeenten." Terwijl de heele aarde moe is van overdreven 'krachtsoefening en van de heerschende daaruit voortgekomen ellende, terwijl alles op aard' smacht naar nieuwe samenwerking om te komen tot nieu wen opbouw, predikt een vrijzinnig-democratisch wethouder van de in 5 kasten 25 standen en 50 hokjes verdeelde Haarlemsche burgerij tegen eene georganiseerde samenwerking van omtrek en cen trum I Haarlem zou o.i. door eene behoorlijke samen werking met de omliggende gemeenten Bloemen daal en Heemstede vooraan slechts kunnen win nen. Neen zeggen de nu zittende zich verantwoorde lijk noemende machthebbers. Is 'dat „neen" mischien hierop gegrond, dat het gemakkelijk is te willen en te heerschen, dan te denken en te organdseeren? En zitten diezelfde machthebbers daar dan eeuwig? De Haarlemsche Nachtveiligheidsdienst-, Con trole- en Incassodienst, 'directie S. J. Beest van Anide'l, betrok Zaterdag zijn nieuwe gebouw aan de Raaks No. 13. Bij de opening waren vele 'belangstellenden aan wezig. Achtereenvolgens werd gesproken door den di recteur, den heer van Tetering (Middenstands-Cen trale), T. Verschoor (dar. Handels- en Landbouw- bank). Na afloop der officieele opening werd het ge bouw bezichtigd, waarbij het gebruik der con troleklokken gedemonstreerd werd. 'Door de uitstekende 'inrichting krijgt men wel den indruk, dat 'hier een bedrijf gevestigd is, dat uitstekend beheerd wordt, en het vertrouwen der tallooze cliënten ruimschoots verdient. Met ingang van 1 September a.s. wordt aan den Kampersingel te Haarlem, geopend „De Vrije Haarlemsche Schildersschool". Aan hen, 'die zich in schilderen en teekenen willen bekwamen ook meer gevordenden zal daar gelegenheid worden gegeven, zelfstandig en onder leiding van de kunstschilders Boot en Grootens, te werken. A!s directeur der inrichting zal optreden de heer Ir F. J. Ku'batz, te Haarlem. De Jan-steen-tentoonsteling in het museum de Lakenhal te Leiden is als destijds de Rembrandt- tentoonstelling eene gebeurtenis van beteekenis; het bezoek is zeer druk. Ze bevat ongeveer 70 stuks; 37 instellingen en particulieren uit ons land, waaronder 'de heeren J. W. Nienihuys en E. A. Veltman van Bloemendaal en 20 uit het buitenland 'hebben schilderijen in bruikleen afgestaan. Cornells Veth schreef in De Groene van de vorige week er over; prof. W. Martin gaf een boekje me' 20 vrij goede afbeeldingen in koperdiepdruk (voor 1.50 bij den ingang verkrijgbaar), de beredeneer de catalogus der tentoonstellingscommissie waar van werkend voorzitter is mr, dr. J. C. Overvoorde, is zeer overzichtelijk en bevat 12 afbeeldingen, de prijs daarvan is 0.50. Wij kunnen de liefhebbers van de edele schilderkunst niet met genoeg aan drang opwekken, deze tentoonstelling te bezoe ken. Zij is tot 31 Augustus a.s. geopend.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 2