<orting SCHOENMAKERIJ A. HOMMERSEN H. Hoogstraten ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Ihaarlemsche bankvereeniqing VERRICHT ALLE BANKZAKEN ONHANDIGHEID FOTOGRAFISCH ATELIER „RICH E" L. FABER ZN. THEO BELTERMANN IDAAL. EEN. I0RT 20ste JAARGANG ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1926 No 32 LOEMENDAAL FARMING ing ge- E R- SHANTUNGI Motorrijwielen uxe Automobielen i Onderhoud eweg 8, Tel. 22387 1ENDAAL ESSEX verzekerd. VOOR BLOEMENDAAL, OVERVEEN,/ERDENHOUT VOGELENZANG, SCHOTEN, SANTPOORT, ENZ. Bijkantoor BLOEMENDAAL, Bloemendaalscheweg 147 ELECTR. REPARATIE-INRICHTING van alle soorten Schoenen en Laarzen PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL GARAGE F. STAPPERS Gedempte Oude Gracht 40, Haarlem le kl. Reparatie-inrichting. Expertise Ged. Oude Gracht 64 Haarlem CAHIERS 80 blz. f 0.08 OVERVEEN. Nachtveiligheiilsdieiist - Controle Intensieve bewaking Bill ij k e tarieven Kantoor Raaks 13, Haarlem, Tel. 13880 UIT ANDERE GEMEENTEN. VIOLEN, ALTEN, CELLO S RIDDERSTRAAT 6 - HAARLEM en G. Soetenga; J. J. Hesseling en L. ïseman Aretz en E. C. B. Seegers. 58 j. UGUSTUS. E, voormiddag 10 uur, ed. te Zunderdorp. MST in gebouw „Mara- gs 10 uur. voormiddags 10 uur, tnd. te Heereveen. School v.m. 10 uur, Heemstede. voormiddags 10 uur, i Bergh van Eysinga, t", Joh. 15:5. :U ON 22701 MACHINERIEËN ponprijzen ijk steekhoudende reden net haar getrouwd was; at; afwachten; misschien |oed terecht; uitstellen, t r toegaan, haar in zijn i, en alles zou in orde hij zich gloeien. Alleen ir was opwekkend, r hij weg kon gaan. Ein- ïn was 'hij vrij. Zich naar winkel spoedend, deed zich te wasschen. Hij egel naar alle zijden en mond en zijn wangen en bleeke blauw van zijn len en een innemenden Ihaid Bee hem dat niet had zij ervan gehouden vende 'haren te strijken, dadelijk van zijn voor liet niet 'heerlijk zijn op- ie van haar vingers in Hij kamde ze zorgvuldig; zijn jas van de leuning ef eensklaps on'beweg'e- el, waar zij dien avond "was ook het Engelsche afgeschilferd en roestig. (Wordt vervolgd) ABONNEMENTSPRIJS t 3.50 per jaar, f 1.75 per half jaar bij vooruitbetaling vóór 1 Januari of 1 Juli, na dien datum verhooging van f 0.15 incassokosten. Voor Indièen '1 Buitenland met verhooging der porto. Losse nummers 71/2 ct. Abonnementen kunnen met elk nummer beginnen REDACTIE EN ADMINISTRATIE: DRUKKERIJ T. TIMMER, DE GENESTETWEG 23, BLOEMENDAAL TELEFOON 220O3 POSTGIRO 30785 ADVERTENTIËN; 18 cent per regel, bij contract betangrijke korting. Kleintjes: Vraag on aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 5 regels 60 cent elke regel meer 12 cent uitsluitend bij vooruitbetaling. Boven, onder of naast den tekst speciaal tarief (Nadruk verboden) Wat is de bekoring van Charlie Chaplin, ons aller vriend? Hij is meer dan een grap penmaker, die ons met zijn dwaasheden aan 't lachen brengt en hierdoor ons voor een uur zorg en verdriet doet vergeten. Zelf vindt hij zich heelemaal niet grap pig; in den grond is hij, als alle komieken, een ernstig, zwaarmoedig man. De koetsier, aan wien hij zijn potsier- lijken loop heeft ontleend, was een stum per, die op zijn merkwaardige beenen plichtsgetrouw rondscharrelde om aan den kost te komen. Charlie zag hem rondschar relen, en zijn fortuin was gemaakt. Niet het fortuin van den koetsier, die volgens een allicht betrouwbare legende voortsuk kelde, van de eene betrekking naar de an dere, steeds verhuizend, altijd mislukkend, omdat hij elke onderneming door zijn on handigheid bedierf. De beroemde filmspeler heeft den door 't noodlot achtervolgden koetsier voor heel de wereld vertoond en heeft de reeks zijner kromme ongelukken met een onuitputte lijk aantal van eigen vinding tot in het oneindige uitgebreid. Het laatst zagen we hem in Alaska, met de goudzoekers meege komen, toebereid om fortuin te maken, maar onfortuinlijker dan ooit. Hij is de man, die de klappen krijgt, de kop van Jut, waarop alle slagen van 't Noodlot neerko men en die telkens, wanneer hij zich ver beeldt, den verstandigsten zet te doen, het verst misgrijpt. Altijd tast hij er naast, steeds is hij slachtoffer en als hij ten slotte ter wille van het publiek, dat elk levensdrama aan 't eind gelukkig wil zien afloopen, zijn bruid langs de trappen naar boven begeleidt, struikelt hij, op het toppunt van geluk, langs de treden omlaag. Zijn wij wreed, wanneer wij om de tegenslagen van deze verpersoonlijkte on handigheid lachen? Het is niet uit leedver maak, dat we plezier hebben om het on geluk van dezen beminneiijken mede- mensch. Zelf maakt hij ons medelijden on mogelijk, doordat hij zijn eigen verdrie telijkheden niet tragisch opneemt. Zijn onverstoorbare lankmoedigheid, zijn on aantastbaar goed humeur en de wijze, waarop hij zich in zijn lot weet te schik ken, doen ons zijn leed als een soort levens vreugde gevoelen, een verwonderlijke levensvreugde, die slechts het voorrecht kan zijn van een bepaald slag menschen. Ziet hem daar zitten in de dichtge- sneeuwde hut, aan honger ten prooi. Ten einde raad kookt hij zijn schoen. De on. gure metgezel, met wien hij het vertrek deelt, kauwt met weerspannige kaken op het taaie leer en staart met trieste oogen levensmoe voor zich heen. Maar voor Char lie wordt deze ongewone maaltijd een feest. Met de handigheid van een kok snijdt hij het zonderlinge gerecht voorals een smul paap hanteert hij de kluifjes en men gaat zich, terwijl men hem ziet dineeren, ver. beelden, dat een gekookte schoen een lek- kerbeetje is. Bij al zijn onhandigheid, die telkens tot uiterlijke levensmislukking leidt, beschikt Charlie klaarblijkelijk over een gave, die handige menschen hem mogen benijden. Innerlijk is zijn gemoedsrust gegrond op gegevens, die van het uiterlijk lot onaf hankelijk zijn. Terwijl de krachtpatsers en slimmerik ken, die zich op hun minder weerbare naasten een wereld veroveren, in hun hart door voortdurende onrust worden gekweld; terwijl zij zich voelen voortjagen door eerzucht, door naijver, door gelddorst en grootheidswaan; terwijl zij, wanneer ze eindelijk op het toppunt van hun wel slagen met de uitkomst van hun inspan nend streven geen weg weten en hun on bevredigdheid koelen op de omgeving, die zij tot slavernij hebben gebracht, hun bestaan eindigen in verbittering tegen het leven en tegen de maatschappij, geniet zoo'n slachtoffer van eigen onhandigheid vaak op zijn simpele wijze de blijdschap, welke het leven zyn troetelkinderen voor behoudt. Het type van den onhandige, dat door Charlie tot een koddig carricatuur is ge maakt, is het geliefkoosde onderwerp van ?ELEF^34°72^AARTLÈM MODERNE DAMES- EN HEERENPORTRETTEN CXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX) menig kunstenaar geweest. Het zijn niet alleen de clowns en de Pierrots, die deze beminnelijke slachtoffers belichamen. Ook als romanfiguur, inzonderheid in de Rus sische literatuur, treft ons vaak een der gelijke onmaatschappelijke, onwereldlijke figuur, wiens handen verkeerd staan en die hierdoor zichzelf onophoudelijk in last brengt en zijn omgeving tot wanhoop, maar die door zijn benijdenswaardige goedheid van hart en zijn zeldzame te vredenheid ons bekoort. Maar ook door persoonlijke ervaring leeren wij ze soms in werkelijkheid ken nen, deze schuchtere, gemakkelijk te be driegen en moeilijk te gebruiken menschen, die geen kwaad kennen, die nooit iets goeds doen, die wij uitlachen, maar zon der leedvermaak, omdat bok. zij zelf hun noodlot niet tragisch opnemen. Menschen, die wij ondanks hun voortdurende mis lukking benijden om den stillen, innigen vrede, welke den zwaarmoedigen blik hun ner oogen doorglanst. Zeker, wij zullen hen nimimer tot voor beeld nemen! In niemand van ons zal het opkomen, de onhandigheid als levenshou ding aan te prijzen. Maar toch schenken deze simpele zielen met hun zonderlinge manieren en hun vreemdsoortig lot ons een troost, wijl zij ons de waarheid belicha men, dat handigheid en verstandigheid slechts zeer eenzijdige deugden zijn. Dat wij ons niet mogen laten overbluffen door die knappe en flinke zakelijke menschen, wien alles gelukt, als zij met niets ont ziend doorzicht en onverwrikbaren ijver zich een toekomst bouwen op de ruggen hunner naasten, zich een weg banen over hun slachtoffers heen. Soms is het ons, alsof wij in het bijzijn der onhandigen iets begrijpen van die wondere boodschap, dat er een koninkrijk bestaat, niet van deze wereld en waarin de armen van geest zalig zijn. Inderdaad, er blijkt iets voor wijzen en verstandigen verborgen, wat den kinderkens wordt geopenbaard. H. G. Cannegieter. KLEINE HOUTSTRAAT 10, TEL. 12896 Goncurr. prijzen en vlugge bediening OCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX300CXXX» Tot ons leedwezen vernemen wij, dat de heer J. W. A. Immink, oud-burgemeester dezer gemeen te, sedert jar ente Barneveld woonachtig, zeer ern stig ongesteld is; eenige hoop op herstel schiint uitgesloten. Woensdag reeds gebruikte de patiënt niets meer en nam 'de zwakte hand over hand toe, terwijl alleen door verdoovende middelen hevige pijnen, gevolgen van een vreeselij'kie maag ziekte, konden worden onderdfukt. Bij de tegen kanting, die zijn markante persoonlijkheid, vaak ondervond, zullen velen van rijperen leeftijd in onze gemeente zich zijn flink, sober en rechtvaar dig bestuur dankbaar herinneren; moge van hen -een goede gedachte naar het geldersche stadje en de hier zoo bekende persoonlijkheid uitgaan. Hoewel in het algemeen de goede zorgen van ons gemeentebestuur voor het aanleggen, instandhouding en de reinheid onzer openbare wegen hier wordt op prijs gesteld, hoort men allerwege veiel rechtmatige klachten over 'drie leemten, die een smet op die wijk onzer gemeente werpen, waaraan zij haar naam ontleent. Het schijnt in de eerste plaats meer en meer ge woonte te worden, dat personen van buiten, wij Bloemendalers zijn er van oudsher op geoefend dergelijke onbehoorlijkheden niet te begaan, on der het wandelen of bij het zitten op de vele hier aanwezige banken, papieren en andere rommel, die men kwijt wil wezen, neer te smijten; scherp toezicht daarop, het plaatsen van meer papier manden, het inroepen van de medewerking der in- wonenden om dit kwaad te helpen keeren schijnt velen op den weg van het gemeentebestuur te liggen. 'De toestand van de Kleverlaan, op het gebied van onze gemeente, helaas altijd nog privé-eigen- dom van de gemeente Haarlem, is voorts droevi ger dan ooit; met de woorden: geen fietspad, hol- NORMAAL EN ABNORMAAL SCHOENWERK Vakkundige Schoenreparatie. Wordt gehaald en bezorgd HAARLEM BAKBNESSBRQRACHT 40 derdebolder-keien en diepe kuilen, is alles ge zegd; Haarlem zal zeker met het opnieuw bestra ten van dezen grooten verkeersweg wachten tot het zelf een verzameling keien over heeft van een of andere geasfalteerde straat. Op eigen gebied 'heeft 'Haarlem de Kleverlaan goed in orde gemaakt; is hier een soort plagerij in 't spel van het bestuur der naburige stad? Moge ons ge meentebestuur mede hierin aanleiding vinden om den minister van Binnenlandsche Zaken te be wegen in een mogelijk wetsontwerp tot grenswij ziging tusschen Haarlem en Bloemendaal op te nemen, dat dit geramponneerde deel der Klever laan (met Hospos'brug en het gedeelte Leidsche- vaart in onze gemeente, die ook privé-eigendom van Haarlem zijn) kosteloos aan onze gemeente overgaat, iïij, die de gemeentewet kennen, be grijpen niet, waarom inmiddels B. en W. van Bloe mendaal niet van hun recht gebruik maken, dit gedeelte der Kleverlaan behoorlijk in stand te houden. In de derde plaats treft het ieder die de aardige Duinwijckwegbuurt bezoekt, waar het tusschen de Larer.sche en andere landhuisjes tintelt van kleu ren van groen en van bloemen, dat men daar wat den toestand van rijweg en voetpaden 'betreft, door het gemeentebestuur wordt behandeld 50% slech ter dan de bewoners der Dompvloed'slaan en 80% slechter dan die der Tuindorpen, Rampelaan of andere ook eerbiedwaardige buurten. Duinwijck is voor het gemeentebestuur blijkbaar zoo iets als het end van 't Kristendom; de bestrating vormt met hoog en laag :eene gemoedelijke overgang tot de duin-vorm, uit enkele woningen kan men na zwaren regen alleen op stelten met goed fatsoen de Zomerzorgerlaan 'bereiken; dat de mede aldaar wonende Commandant van de brandweer, die graag alles nat wil houden, hier de hand in het spel zou hebben, wordt beslist tegengesproken; aan onze reeds lang geleden gedane uitnoodiging aan de raadsleden om eens te komen kijken, heb ben zij alleen 's nachts bij pikkedonker gehoor gegeven, althans overdag hebben de aanwonenden nog nooit een hunner daar gezien. Wie in de laatste jaren den Hoogen Duin en Daalscheweg niet langsgekomen is, zal hem niet herkennen; het is er aan den zeekant thans bijna huis aan huis; het uitzicht over de duinen naar zee is er onvergelijkelijk schoon en telkens weer anders mooi; met zon een daverende vrolijkheid, met zwaar weer van een diepe melancolie; diez'e afwisselende thema's doen in 'hun geheel aan eene sonate van Beethoven denken; niet te onpas had Willem Hutschenruyter destijds hier wonende, zich het door den architect Berlage ontworpen Beethoven-huis, nabij het terrein van het tegen woordig duinwandelpark geplaatst gedacht; zou iets van dien aard aldaar niet nóg tot stand kunnen komen? Te Overveen wordt ernstig gemurmureerd over de beslissing van den Raad, die de woningen tot en aan de Houtvaart alleen aan de gemeentelijke duin waterleiding wil aansluiten, als de belanghebben den 25% van ƒ7500.(de aanlegkosten van de hoofdhuis) in de gemeentekas storten. Vele tegenstanders van elke grenswijziging met Haarlem zijn van oordeel, dat het een offer uit de gemeentekas waard is om juist dat gedeelte onzer gemeente zoodanig te voorzien van alles wat zij oplevert, dat zoowel de Minister van Binnen landsche Zaken als de Volksvertegenwoordiging bewezen zien, dat geen enkel gedeelte van Bloe mendaal Haarlem noodig heeft. 'Het gerucht gaat, dat men hier doende is, eene groote vereeniging te stichten, waarvan alle meer derjarige ingezetenen lid kunnen worden, met het doel bij de Regeering en de publieke opinie stel selmatig te ijveren tegen iedere grenswijziging met Haarlem; ieder lid zou zich verbinden, om zoo in privé als in elke qualiteit, die hij bezit, onafge broken voor de gedachte te werken van een on verkort Bloemendaal, omdat er noch eenige nood zaak, noch eenige redelijk motief voor grenswijzi ging met Haarlem is aan te voeren; zoodra alle gevaar geweken was, zou de Vereeniging weer worden ontbonden. Telefoon 14454 Het Bestuur van de Bloemendaalsche Midden- standvereeniging waarschuwt zijn leden, alvorens in relatie te treden met C. G. Olie, tijdelijk woon achtig in Hotel des Indes, Jansstraat te Haarlem en welke zich gaat vestigen Julianalaan 66 te Overveen, inlichtingen in te winnen bij den twee den secretaris. Nog slechts enkele weken scheiden ons van den een en dertigsten Augustus, den dag, dat ook weder in onze gemeente de verjaring van onze Koningin gevierd zal worden op de goede wijze. Overal hangen de oranje-biljetten, die de mede dingers (en dingsters) naar de fraaie prijzen, uitge loofd voor de volksspelen, oproepen, zich bijtijds aan te melden bij de bekende adressen. Daar is weder een ruim gebruik van gemaakt. Hoewel de datum van inschrijving volgens de raambiljetten sluit op 4 Augustus, heeft het be stuur alsnog besloten, zich soepel te toonen voot hen, die door uitstedigheid, of andere redenen, verzuimd hebben, zich in te doen schrijven. Wij raden ie'dier aan, dat a'snog te doen! Het feest te iBloemiendaal moet een volksfeest zijn in den waren zin van het woord, en daartoe werke allen med/e! Donderdag 5 Augustus hield de Politie Schiet- vereeniging „Bloemendaal" 'haar jaarlijkschen Wed strijd op revolver. Er werd over het algemeen zeer goed geschoten. Het was dan ook wel merkbaar dat 'er weer met alle ernst was geoefend. Het hoogste aantal, 53 punten, werd behaald door P. v. d. Mey, terwijl J. P. Carstien 52, D. Kerkstra 51, W. Zwemmer 51 en C. Hobo 50 punten bemachtigden. Des avonds half acht wer den in 'het roomhuis van den heer van Leuven te Overveen de prijzen uitgereikt. Tusschen *die mooie prijzen prijkte een prachtprijs als eereprijs, geshon'ken door den beschermheer der Vereeni ging, de heer C. D. van der Vliet, welke werd ge wonnen door J. P. Carstien. Het duo Stek zorgde verder voor de gezellig heid en bezorgde de led n met hunne dames een aangename avond. In Staats-Courant No. 150 zijn opgenomen de gewijzigde statuten der Bloembollen Cultuur Mij. v/h WJ. Eldering en Zoon, alhier. Voor het diploma Duitsch (het Nederl. Handels instituut) is geslaagd de heer G. T. T. Siegert. Vrijdagmiddag raakten bij het passreeren op de Elswoutslaan de naven van een rijtuig en een zware vrachtout van de „Shell" Mij., elkaar, waarschijn lijk door minder correct uithalen van den koet sier van het gerij. De chauffeur van de vrachtauto raakte even zijn stuur kwijt waardoor de kolos tegen een der dikke beukeboomen botste. De aanzetslinger 'boorde z'ch in het hout, en knapte af, terwijl de schade aan het voertuig op 1200.ge schat wordt. Behoudens eenige lichte ontvellingen van den chauffeur en diens hulpknecht, hadden er geen persoonlijke ongevallen plaats. Onze stationchef, de heer W. G. J. Meu'man, wordt met ingang van 16 Augustus a.s. overge plaatst als stationchef 2e klasse naar het station Maliebaan te Utrech. Woensdagmiddag demonstreerde de heer S. Snuyff, zijn uitvinding, het hygiënische dr'nkfon- tein, systeem „Tuto", als proef geplaatst aan het begin van den nieuwen Zeeweg, voor de pers. ■De fontein is gemaakt van verzinkt gietijzer en de grootste afwijking van de tot nu toe geplaatste drinkbakken in onze gemeente bestaat wel 'hier in, dat de waterstraal bij de laatste permanent vloeiende, bij de „Tuto"-fontein slechts haar la vend werk doet, indien op een pedaal, aan het voetstuk bevestigd getrapt wordt. Natuurlijk heeft dit een belangrijke waterbesparing ten ge volge. Maar een grooter voordeel ligt o.i. in het feit, dat het consumeeren van het water veel hygiënxschf r en bet verontreinigen van het „spuit gat" door groezelige handjes is uitgesloten, door een even vernuftige als eenvoudige gevonden schaalmond, waaruit het water linea recta in de keelgaten der dorstigen gespoten wordt, zonder eenige verdere aanraking. Een gebrek lijkt ons, dat een reservoir voor paarden ontbreekt, welk inconvenient wij tijdens de demonstratie voor ie en dorstig sleeperspaard constateerden. 'De heer Snuyff deelde mede, dat in den Haag en in Rotterdam reeds een „Tuto" geplaatst is, terwijl de gemeente Bloemendaal, indien mocht blijken, dat het systeem' goed voldoet, tot aan schaffing van meerdere exemplaren zou over gaan. Woensdagavond werd uit een vensterbank bin nenskamer (het raam was opengeschoven) een damestaschje gestolen ten nadeele van Mej. L. aan den Zijl weg. Eenige tijd later werd het teruggebracht 'door een meisje, die zeide het ontnomen te hebben aan een ander meisje, wier naam zij niet wist. De inhoud van het taschje was verdwenen. De politie doet onderzoek. Denkt om Uw fietsen! Vrijdag is *een rijwiel ge stolen ten nadeele van een schilder, werkzaam bij de fam. U. (Hooge Duin en Daalscheweg) welk karretje gestald was achter de autogarage, en Za terdag werd de heer v. d. V., wonende aan de Veldlaan te Aerdenhout de dupe der zwijntjes jagers. Zondagmiddag had op den hoek van de Juliana laan en den Bloemendaalscheweg een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster en een luxe auto, bestuurd door den heer v. H. De fiets werd vernield, persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Volgens verklaring van het slachtoffer was het ongeval aan hare onoplettend heid te wijten. De heer v. H. vergoedde niettemin de schade aan 'het rijwiel. Proces-verbaal werd niet opge maakt. Op verzoek van de familie, heeft de politie in het tentenkamp aan het Bloemendaalsche strand een. 16-jarig meisje aangehouden, dat daar logeerde 'bij de familie van haar verloofde(!) en op trans port gesteld naar haar woonplaats, Amsterdam. Dinsdagavond raakte een juffrouw bij het af rijden van den Tetterodieweg, haar hoofd en haar stuur kwijt, en botste met 'haar rijwiel tegen het perceel van den heer Koelen op. Eenige lichte schaafwonden werden door den beer van Maren verbonden, waarna de juffrouw haar weg kon vervolgen. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-Recht'bank te Haarlem, om advies uit te brengen betreffende de beëediging van 'de navolgende personen als make laar in de acber hun naam vermelde vakken: 1. M. Ned'erkoorn, Haarlem, Kinderhuissingel 66, als makelaar in onroerende goederen. 2. A. Rumpt, Schoten, Soendastraat 29,als make laar in onroerende goederen. 3. H. Brouwer, Heemstede, Zandvoortschelaan 62, als makelaar in onroerende goederen. 4. S. Vis, Haarlem, Ged. Schalkburgergracht 31, als makelaar in koffers, lederwaren, reisartikelen en verdere aanverwante artikelen. 5. F. C. Bra kei, Haarlem, Ged. Raamgracht 81, als makelaar in onroerende 'goederen, 6. J. P. van Baasibank, Bloemendaal, Prof. van Vlotenweg 10, als makelaar in schepen. 7. J. A. van Pel, 'Heemstede, Prinsenlaan 8, als makelaar in hypotheken, roerende goederen en assurantiën in den rui'msten zin van het woord. 8. P. van de Geer, Zandvoort, 'Brederodestraat 10, als makelaar in onroerende goederen, 9. G. W. Paauw, Haarlem, Kloppersingel 141, als makelaar in. electro en radio apparaten. 10. W. F. Selle, Heemstede, Camplaaan 32, als makelaar in onroerende goederen. 11. J. van den Berg, Haarlem, Jacobijnestraat 2, als makelaar in radio-artikelen. 12. J. B. Sluiter, Aerden'hout, Eikenlaan 1, als makelaar in onroerende goederen. Speciaal Oude Meester Instrumenten Pirastro Snaren „STIMMGABEL"

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 1