STOEL'S WONINGBUREAU, BFdaalscheweg 161, Bloem endaal DOLLY Een abonnement op dit blad kost U tot 31 Decemberf 0.60 STADSSCHOUWBUR De Huizen van den Weduwnaa Voor gevoelige voeten lonstratle bij den en Omstreken: SPORT VOOR DE HUISVROUW 5 ZONDAG 24 OCTOBER, 's av. 8 i S DINSDAG 26 OCTOBER, 's av. 8 VOLKSVOORSTELLING DONDERDAG 28 OCTOBER W. IJSSELMÜIDEN VOETKUNDIG SCHOENMAKER BURGERLIJKE STAWD GEVONDEN VOORWERPEN KERKAGENDA BLOEMENDAAL Telefoon 22012 -FFEN TEGEN CON- ER WORDT ALLEEN BELGISCHE- EN ïELEVERD, WIER STAAN ALS DE RDE TE BEZITTEN. voortgezet gebruik van stein, rordt verklaarbaar, als iter ook radium bevat c zeer voordeelig en erschroefflesschen, in- l Tongeren, 59, 4X^9 p.; 9. G. Mooyekind, gnum, 59 p, ïum 90 punten. C. Eldermans, 85 P-i van Keulen, 83 p. 5. ersee, 78 p.; 7. Alb- aan, 77 p.; 9. H. van yekind, 76 p. sen nader te bepalen VOETBAL. Uitslagen der op Zondag j.l. gespeelde wedstrijden-, V, V. A.Zeeburgia 43 HaarlemWest Frisia 32 Helder—K. F. C2—0 Bloemend-aalSchoten 32 HollandiaAlcmaria Vitrix 13 Voor a.s. Zondag luidt het program: West FrisiaV.V.A. K F.C.Haarlem. Alcmaria VitrixBloemendaal, ZeeburgiaHollandia. Repten we in ons vorig overzicht over het on verkwikkelijke verloop van den wedstrijd V.V.A. Haarlem, bij V.V.A.Zeeburgia is het even „Spaansch" toegegaan, zóó zelfs, dat scheidsrech ter Romeijn door een „achterdeurtje" en begeleid door eenige getrouwen, het terrein is afgeloodst. Hoewel wij het ten zeerste betreuren, verwondert dit verloop ons niet onder een leiding als die van den heer Romeijn. Deze arbiter leidde eenige weken geleden de ontmoeting BloemendaalWest Frisia. De middenvoor der Enkhuizers trad meer malen zóó onbeschaafd op, dat hij verschillende waarschuwingen opliep. De heer Romeijn toonde zich te lankmoedig, met het gevolg, -dat bedoelde speler ten -laatste geen respect m'eer voor de scheidsrechterlijke vermaningen had. Dat bij der gelijk slap optreden de leider een lijder wordt, -behoeft geen verwondering te ibaren. Intusschen dient de N.V.B. streng op te treden, en herhalingen dezer on-propagandistische vertooningen te voor komen. Nadat V.V.A. met 30 voorgestaan had, maakte Zeeburgia gelijk, niettegenstaande hun links-half van het veld gezonden was. Ten slotte gelukte het Drijfhout het winnende doelpunt voor zijn ver- eeniging te maken. Haarlem behaalde een zeer magere 32 over winning op West Frisia. In de eerste helft verkre gen -de roodbroeken door Huysman en Groenevcfd een 20 voorsprong, die echter na -de rust door eenige blunders in de verdediging te niet gedaan werd. In -de laatste minuten viel 'Haarlem een pe nalty ten 'd-eel, waaruit Daan Houtkooper scoorde. De Haarlem-overwinningen worden benauwd- klein. V.V.A.Haarlem 12, HaarlemWest Frisia 32, terwijl niet uit het oog verloren m-oet worden, dat nog slechts één -wedstrijd uitgespeeld werd, tegen 3 maal op eigen terrein. Helder gaat voort op den goeden weg, en' sloeg thans K.F.C., dat -hiermede haar eerste nederk ag incasseerde. Bloemendaal bleef Schoten de baas, na een bui tengewoon spannenden wedstrijd. Kopjes Nieman speelde schitterend, en aan zijn werk is het voor namelijk te danken, dat e"en 21 'achterstand om gezet werd in een 32 voorsprong. 'Het spel van Schoten viel verbazend mee, als deze ploeg den Zondag vertoonde vorm verder weet te bewaren, zal de laatste plaats spoedig verlaten worden. Met 'Hollandia blijft het sukkelen. Dachten wij, dat de 42 overwinning aan den Vergierden weg tot grooter daden zou inspireeren, de Alkmaarders dachten er blijkbaar anders over. In ei-gen ho-1 werd Freeze en zijn mannen aan deAlcmaria-zege- kar -gebonden. Toch heeft 't ook hier -danig gespan nen. Tot ongeveer 'n kwartier voor tijd was de stand nog 11. Toen nam Elfering een corner zoo schit terend, dat Mulder den bal maar even had aan te raken, om hem in 'het net te doen belanden, terwijl vlak daarop de linksbuiten Bos een pracht- goal maakte. Eenige seconden voor tijd kreeg Freeze nog kans den achterst nd te verkleinen, maar alleen voor Eidsieck staande, faalde zijn schot. Vermelding dient voorts nog, dat een straf schop, aan Hollandia toegekend en door Freeze genomen, geen resultaat had, -daar het leder in de veilige armen van den ex-R.C.H.'er belandde. West-Frisia recipeert V.V.A. Hier komen twee -elftallen tegen elkaar in het veld, die een strenge leiding behoeven. Gaat alles goed, -dan houden we het op de thuisclub. Haarlem gaat zijn tweeden uitwedstrijd spelen, en wel tegen K.F.C. te Koog-Zaandijk. Onomwon den een Haarlem-zege te voorspellen, durven we niet, het kan ze'fs zeer goed, 'dat 'de roodbroeken één of twee punten in de Kocgsche venen laten zitten, Niet omdat K.F.C. beter voetbal speelt. Qua techniek staat 'Haarlem heel wat -hooger, maar de grootste tegenstander zoeken we in het onmogelijke terrein. Schoten krijgt Helder te -gast. Zou het den geel zwarten eindelijk eens lukken, de zoo zeer be geerde en noodïge punten binnen te halen? We achten dit niet onmogelijk, al was 't alleen maar 'door 't voordeel der eigen omgeving. 'Bloemendaal gaat een pleizierigen wedstrijd tegemoet. Immers, de ontmoetingen tegen Alcmaria kenmerken zich altijd als gemoedelijk, sportief, maar toch spannend. De Alkmaarders zijn on tegenzeggelijk in geduchten vorm. Hun voorhoede scoorde in drie wedstrijden 17 maal, waarmede de productiviteit dezer linie voldoende bewezen is. In 'den niuewen internationaal Elfering, hun rechtsbuiten, hebben zij een prachtspeler, doch ook Bos, Mulder en Homan zijn elk voor een goal- tje goed. Doeschot (een veteraan) is de minste der voorhoede. Een aanwinst voor het elftal is de opname van Erdsieck als doelverdediger. Deze plaats is nooit buitengewoon sterk bezet geweest; -met den vroe- geren R.C.H.-doelman, -die over meer dan vol doende capiciteiten bezit, is deze misère onder rangen. Toch wanhopen we niet. Bloemendaal speelt in 1 Alkmaar haar beste wedstrijden. We herinneren aan de mooie 41 overwinning, die de onzen er vorig seizoen bevochten. Spelen onze jongens met hetzelfde élan, dan kunnen we er een onverwacht succes behalen. 'Hollandia gaat naar Zeeburgia. Hoewel de Am sterdammers er iets -beter voor staan, gelooven we toch, dat -de Hoornaars aan 't langste ein'd zullen trekken. Onze reserver nemen geen Halve maatregelen, .een verschijnsel, dat zeer hoopvol stemt. H.F.C 4 werd met „maar" 71 ingemaakt, 'n uitslag, welke voor de jeugdige blauw-witten nog ongunstiger weest zou zijn, indien hun doelman Cha-bot niet zoo keurig op -dreef geweest was. Nu wordt Zon dagmorgen Schoten 2A aan den Vergierden weg bezocht. De geel-zwarte oudjes kunnen er niet veel van: de vorige week werd van Haarlem 3 met 101 verloren. We zien de derde overwinning der reserves dan ook met vertrouwen tegemoet. Het -derde elftal is weer vrij. Het vierde dat R.C.'H. 8 met 71 inmaakte, zal 's middags thuis met E.D.O. 8 ook we-1 korte wetten maken, liet vijfde -kwam in het vuur tegen T.H.B 4 aan den Meerweg, en verloor met 42. Er wordt op wraak -gezonnen, en -men mompelt, -dat I.V.O. 3 er het slachtoffers van zal worden. Geen prettig vooruitzicht voor de blauw-wit-geblokten, le Elftal J. 'Beijk J. IJfs C. A. Bakker H. Loerakker H. Beijk P. J. Parson G. Kopjes Nieman J. Sunter Ph. Immer H. de Jong M. Strik. 2e Elftal K. Schoehuijs H. S. v. Lent H. Spoor M. v. Delden G. v. Dam J, Veldhuis J. Casseé H. v. Beem G Strik C. Warlé J. Sondorp 3e Elftal J. de Jong M. Wories H. Kaspers J. Huijer P. Sch-eff él-aar Klots A. de Jong C. Voge'l iR. Erlings H. Eysten A. v. Meeuwen Th. Mulder 5e Elftal. W. Huisman W. Akersloot L. v. -d. M-eij J. de Nijs J. Kohier A. Grootegoed C. v. d. Berg C.K-enbeek H.Köhl-er J. v. Egmond H. Roozen SCHAAKRUBRIEK Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, De Genestetweg 23, BloemendaaL PROBLEEM No. 105. RUDOLF L'HERMET (Schönebeck a. Elbe) Mat in twee zetten. Stand der stukken-: Wit: Kc7, Dhl, Te4, Pa4, Pe2, c2, d2, f4. Zwart: K-d5, Tb3, c3, f5, EINDSPEL No. 23. Onderstaande stelling ontstond na den 17en zet van Zwart (Ld6c7?), -in de partij, gespeeld tus- schen A. Kramer (met Wit) en Rüster, in het meestertournooi van -het Silezische Schaakcongres te A-ltheide, 5 October 1926. ■P S m iÉf m. i wÉmMii Herstel van het goederenverkeer. Herstel van maatschappelijke zedelijkheid. Niet op een van -beide moet ons willen ge richt zijn, maar op beide. En wie zal ontkennen, dat op 'het gebied van de maatschappelijke moraliteit een grootsche taak is weggelegd voor den rechter? O, zeker, het recht blijve onaangetast. Geen subjectieve waardeering van de misdaad door den rechter. Niets van -dit al! Maar zoo de misdaad vaststaat, de dader in handen van den reChter, zij de straf zoodanig gesteld, dat zij be antwoordt aan haar doel: venbetering van den mis dadiger, verbetering ook van de maatschappelijke zedelijkheid. Sentimentaliteit heersche niet in een tijdperk, waarin de maatschappij voor alles behoefte heeft aan karakters, aan eerlijkheid en aan zedelijkheid. De genoemde zet was foutief, waardoor het mo gelijk werd aan de partij een schitterend slot te geven. Na 17 Ta8—d8; 18. L-h3—g4, b7— b6 zou de partij nog -niet verloren zijn geweest, Er volgde: Le3Xc5 18. De7Xc5 Lh3e6 19. Tf7—e7 Dd2h6! 20. Opgegeven Behalve mat op -g7 of op g8, -dreigt ook Dh6X h7| gevolgd door Tg3h3 mat. OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 22. (O. DURAS). Stand der stukken: Wit: Kgl, Le2, b6, c2, d4, e3, f4, g2, h3. Zwwart: Kh4, a4, b7, c3, -d5, e4, f5, g4, h5, 1. Kgl—f2, g4g3f; 2. Kf2—el, a4—a3; 3. Le2' fl, a3a2; 4. Kei>e2, a2al. Dame of Toren en Wit is pat remise). Goede toon. „W-eet gij, waarom ik zoo graag bij onze nieuwe buren kom," hoorden wij eens iemand op ernstigen toon vragen. En het daarop gegeven antwoord luidde: „Om-dat daar -zoo'n prettige, goede toon 'heerscht in huis." Gelukkig als er op die manier van het gezins leven kan worden getuigd en hulde aan hen, die onder alle omstandigheden den goeden toon weten te -bewaren. Niemand zal ons betwisten, -d'at 'heel veel afhangt van den toon waarop we uiting geven aan onze gedachten. Immers door den toon, 'waarop wij iets zeggen krijgt het gesprokene eerst waarde en beteekenis. De toon kan pijnlijk aan doen, of veel goeds uitwerken, al naar mate die toon zelf boos of goed is. Er bestaat een oud ge zegde: een goed woord vindt een goéde plaats, en dat is ook zoo, mits daarbij echter niet ver geten wordt, dat het op een goeden toon dient ge zegd te worden. Goede toon is niet alleen 'het bezit van de grooten dezer aarde, van de geletterden en de goed geschoolden, al mogen wij aannemen dezen bij -hen te mogen verwachten in al hun zeggen en doen. Goede toon heeft niets te maken met bijzondere verstandelijke ontwikkeling, maar staat in zeer nauw verband met het hart. Wie 'hoort en voelt niet 'den toon, die komt uit de diepten des harten? De woorden kunnen zoo uiterst eenvoudig zijn naar de toon, hier trillende van vreugde en geluk, elders juichend, weer -ergens anders vol 'deelne ming, ja, die toon zoo warm en innig, als onbe dwingbaar den trek van het hart volgend, dringt zich zelf naar de lippen. Waar het hart niet spreekt en het verstand alleen -den waren toon moet zoeken, daar wordt veelal in het duister rondgetast, want waar 'het 't 'hart zwijgt, ontbreekt de ware bekoring en de zachte tooverkracht, Hoe vaak wordt er gezegd: „Ja, maar zóó heb ik dat niet bedoeld, hoe kan -die uitdrukking iemand hebben gekrenkt? Mijn woorden beteekenden toch niets!" Niet de woorden, maar de toon, die heeft het gedaan, die heeft de wonde geslagen. De uit drukking van de stem, haar toon, dient elk in zijn macht te hebben, te kunnen verand-eren, ver zachten, matigen. Waar de goede toon heerscht in huis, straalt -die ook naar buiten, daar toeft men gaarne. Welken invloed -de toon der stem uitoefent op het fijn 'besnaarde, teere gemoed van 't kin-d, weet ieder, 'die van kin-deren houdt en hen tracht te verstaan. Dat elke vermaning of berisping op ern stigen, doch tevens goeden en 'hartelijken toon worde uitgesproken, daarbij wekkend vertrouwen in 'het kindergemoed. Menige verbitterde en terug getrokken kinderziel wijt haar treurig eenzamen toestand aan den harden, groven toon, waarmede -de opvoeders hem in zijn jeugd hebben toege sproken. En -die toon klinkt nog lang na in het oor te lang dikwijls De aantrekkingskracht, de macht en de invloed van den toon, -die het 'hart ontroert, zijn daaren tegen tot zegen van allen en alles, die er kennis mee maken. Door den toon werkt een woord of een uitdrukking of werkt het niet. Willen w-e -dus, d'at ons woord den waren, go-e- 'dem zin heeft voor hen, die er naar luisteren, laten we dan steeds gedachtig zijn aan het ge zegde: het is -de toon, die 'het lied maakt, of zooals het in 't Fransch in rymtrant heet „C'est le ton-, qui fait la chanson". Als het zomergoed opgeborgen wordt Ja, het is weer zoover. Verschillende van die echt zomersche kleedingstukken, van groot en klein, moeten worden weggeborgen, „tot de zon het nieuwe leven wekt." Overbodig te zeggen, dat het goed, dat den heelen zomer gedragen is, flink moet uitgeklopt en uitgeschuierd en vervolgens gelucht liefst een heelen dag moet worden. Hebben we groote, diepe kasten, dan kan het goed op hangers gehangen worden, met een doek voor het stof er over heen. Maar dikwijls, wan neer het goed voor den winter wordt opgeborgen, zal het in koffers en kisten moeten verdwijnen. Wanneer de kisten goed schoon zijn gemaakt en we de volgende wenken in acht nemen, is dat geen bezwaar. We moeten dan in de eerste plaats goed nakijken, of wel alle vlekken uit het goed gehaald zijn. Blijven er vlekken in zitten tot het volgend jaar, dan gaan ze er heel lastig meer uit. Het goed moet keurig opgevouwen weggeborgen worden. Stijfselgoe-d moet vooraf uitgewasschen worden. Doet men dat niet, dan vergaat, met de stijfsel, ook het goed. Mouwen worden opgevuld met papier, om kreukels te voorkomen, terwijl kragen en revers van jassen gesteund worden met proppen vloeipapier. Het beste is echter ze plat leggen. En dan onze plooirokken en japonnen. Daar hebben we dit seizoen veel van genoten. Als we het goed netjes in de plooi tot het volgend jaar willen houden, is 'het het beste, de plooien vast te spelden. Leg tusschen verschillende lagen goed in de koffer telkens een laag kranten. Om geel wor den van katoenen en wol'len wit goed te voorko men, wikkelen we dit in blauw papier. En dan nog onze grootste vijanden, de motten! Onze eerste voorzorg is het goed uitkloppen en slaan van goed, opdat er geen eitjes, enz. van motten in achter blijven. Verder vloeipapier, gedrenkt in een op lossing van 25 gram kamfer in 1 maatje terpentijn- spiritus en 1 maatje wijngeest, tusschen het goed leggen. Lavendel, tabak, kamfer -en naphtaline kunnen we ook in stukjes tusschen het goed doen. Hoor naar mijn wenken, hier moet ge aan denken. Die oude bruine schoenen, met dit kale, witge schuurde plekken, kunt U best opknappen. Verf punten gerust weer mooi bruin met jodium. En dan gewoon met bruine schoenwas behandelen. U zult versteld staan. En^ die oude parapluie, 'die zoo vaal is? Als U die nu eens terdege afborstelde met een mengsel van warm water en een scheut amonia? - Die houten waschtobbe moet U niet zoo droog laten staan. Laat er a 11 ij -d wat water in staan. Dan krimpt het -ding niet en 'wordt ook niet lek. Planten verzorgen is een zorgvulidg, maar een heel dankbaar werkje. Doet U in het vervolg eens 'n snuifje borax in die kan water, waarmee U ze water geeft. Voor kamerp'anten is dat uitstekend. En doet U, wanneer U koffie zet, een snuifje zout bij de koffie. Dat verhoogt de geur van de koffie buitengewoon. e Vlekken op zwart goed kunt U in de meeste gevallen heel -goed wegmaken met 'n schijfje rauwe aardappel. J Vochtige kamers? Ja, daar is niet veel meer aan te doen, dan flink stoken. Maar, voor U een huis betrekt, waaromtrent U twijfelt, of het voch tig is, neem dit proefje. Zet een klein bakje met versch gebrande (fijne) kalk in de kamer en sluit de kamer goed af. Ge hebt de kalk eerst precies gewogen. Een etmaal later weegt ge de kalk weer. Als die nu meer dan gestegen is in gewicht, is 'het huis beslist vochtig. Knijpkoekjes. Die kunnen we allemaal, of we een fornuis hébben of niet, met weinig moeite maken. Het eenige wat we noodig hebben, is een wafelijzer. En natuurlijk de specie. Die bestaat uit een pond tarwemeel, 3 ons suiker, ons boter, een lepeltje fijne kaneel, water en 2 eierdooiers. Alles wordt dooreen gekneed, waar we er het laatst vlug wat water, ongeveer een theekopje, doorkneeden. Van dit beslag maken we een stuk of acht balletjes. 'Het wafelijzer wordt warm ge-| maakt, met grauw papier en zout schoongeweven, waarna we het voor de eerste keer met wat boter besmeren. Een -balletje wordt in het midden ge legd, het ijzer dicht geknepen en boven den gas vlam bakken we de koekjes aan -beide kanten gaar. Ze -moeten licht bruin zijn. Dan vlug eruit nemen en af laten -koelen. Huishoudelijke wenken. Heeft U vlekken op Uw notenhouten meubelen? Goed borstelen met een parketschuier daarna 'boenwas er op doen, eerst met een doek uitwrijven, vervolgens met een borstel. Zoo noodig deze behandeling eenige kee- ren herhalen. Indien dit nog niet voldoende is, dan een druppeltje notebolster op de vlek doen, wrij ven en opnieuw met -boenwas behandelen. Heeft U last van ruwe, roode handen, gevolgen van het huiswerk? Doe dan gelijke d-eelen citroen sap en glycerine in een fl-esch en wrijf een paar druppels van dit mengsel op Uw handen, één of twee keer per dag, na het handenwasschen. Dat houdt uw handen zacht en wit en voorkomt bar sten. Er zijn verschillende middeltjes om een strijkijzer dat kleeft, te verhelpen. Nog beter is het kleven zelf te voorkomen. Doe daarom een paar druppels glycerine -door -de stijfsel. Dan zal het ijzer heel gladjes over het strijkgoed gaan. Azijn is iets, waaraan de vliegen een broei tje dood hebben. Sprenkel daarom een paar druppels op den leerenlap, als U ramen of spiegels aflapt. Strijk kousen nooit, dan zullen ze veel langer duren. Trek ze in den vorm, wanneer ze nat zijn. Wanneer U wit zijdene goed wascht, doe dan een scheutje brandspiritus in het water, waarin U naspoelt. Dit geeft een prachtige glans aan het goed, als 'het gestreken wordt. Sago, die in water of melk geweekt heeft, tot ze geheel zacht is, is een uitstékend vervangings middel voor bakmeel. We moeten dan één thee kopje droge sago op 4 kopjes m-eel gébruiken. Breng zijden stoffen, -die gewasschen moeten wor den, nooit direct met de zeep in aanraking. Ge bruik zeepwater en wring heel voorzichtig uit. Steeds eenige malen in lauw water naspoelen. 'Heeft U in den regen geloopen en zijn de schoe nen hard geworden? Wasch ze dan af met warm water en wrijf ze vervolgens in met castor-olie. HAARLEM t OPERETTE ENSt-MBLE LOUIS BOUWMEESTf R Jr. Operetie in 3 bedrijven van HUGO HIRSC door HET VEREEN1GL) TOONELL Tooneelsptd in 3 berijven van BERNARD SHAW. HET NIEUWE NEDERLANDSCH TOONEEL Dir. Louis Saalborn Het stuk wordt later beke gemaakt. Frankestraat 13 Haarlem BEVALLEN: G. IHardebolGaakeer, z.; H. G. KuijlSlootweg, z.; L. M. M. M. StoopFuchs, d.; M. H. RiedelTill, z. ONDERTROUWD: J. Woudenberg en Th. W. F. Bindels; R. Buimer en F. Tulp; J. F. J. M. 'Huijsser en M. A. F. Bouvy; A. F, Grootenboer en M. Snoeks. GETROUWD: G. Wigchert en J. C. Nieuwpoort; H. T. Luif en J. H. -Soutberg; J. Notenboom en A. Koster. Gevonden en terug te bekomen bij: Valkenburg, v. Ewijckw-eg 8, Bloemendaal, een penhouder; Po litiepost Aerdenhout, een zaag, een dameshand schoen; Meier, Duinvlietpad 3, Overveen, een aaid- appelmesje; K. v. Drunen, Rollandslaan 35, Over veen, een Fransch Iboe-kje; A. Scholten, L. v. Dale laan 19, -Ov-erveen, een riem; Vrucht, Aerdenhouts- duinweg 10, Aerdenhout, een sigarenpijpje; Schee- ling, Bl'daalsc'heweg 63, Bl'daal, een 'kindercape; J. Graven-dijk, Rampenlaan 59, Overveen, een cein tuur; A. v. d. Lans, Drostestraat 11, Haarlem, een vulpen; T. Zwemmer, Kennem-erstraat 9F rood, Haarlem, een foudraal van een autoband; W. F. Roozen, Middentuindorplaan 9, Overveen, een broodmes; van Eerdenburg, Bilderdijkstraat 6, Haarlem, een ceintuur; F. Bremer, Zuidertuindorp- laan 4, Overveen, een zilveren rozenkrans (stuk); Wassink, L. v. Dalelaan 7, Overveen, een rozen krans; mej. van Gulick, Julianalaan 303, Overveen, een klein sleuteltje; A. J. Holdorp, Zandvoortsche- laan 130, Heemstede, een wandelstok; J. Troost, Middentuindorplaan 16, Overveen, een pijp; G. C. Ravenhorst, Hospes-laan 3, Overveen, een zakmes; van Schaagen, Oosterduinweg 16, Aerdenhout, een herdershond; aan het bureau van politie te Over veen, een veldflesch, een verm. gouden damesarm- band'horloge, een -halve litermaat, een bruin dames- manteltje, een bril in étui, -een haars-ierspel-d, een muts. ZONDAG 24 OCTOBER 1926. BLOEMENDAAL. MED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur. Ds. J. C. van Dijk. Heilig Avondmaal. Nam. 5 uur dezelfde. Bidstond Zaterdag 23 October, 's avonds 9 uur in de Consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha", des voormiddags 10 uur. -de heer 'H. Gord-eau Jr., Alg. Seer. N. J. V., 'Bussum. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur. Ds. J. C. Brussaard. Nam. 5 uur dezelfde. OVERVEEN. Gymnastieklokaal Openbare School v.m. 10 uur, De heer A. van Dijk, Oud-zendeling te Heem stede. SANTPOORT NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Christendom boven Geloofsverdeeldheid, of liever: Geloof boven „Christelijke" verdeeld heid." (Joh. 16 13).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 3