STOEL'S WONINGBUREAU, Bl'daalscheweg 161, Bloem endaal Een abonnement op dit blad kost U tot 30 Juni 1927f 1.60 .KRUL Jr. THRACIET S STADSSCHOUWBURG ITGDHT; •SNEL fenhandel JUBILEUM J GROENEVELD RGIS EN ZOON -VERVER SJ. toffen tegen con- ;n.er wordt alleen e-, belgische- en geleverd. wier d staan als DE aarde te bezitten p. aluminium kokertje 60 cent SPORT SCHAAKRUBRIEK OVERVEEN. ZATERDAG 15 JANUARI DE SPOOKTREIN ZONDAG 16 JANUARI JOOP TERHEUL JANUS TULP PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND KERKAGENDA BLOEMENDAAL. OVERVEEN. SANTPOORT VOOR DE HUISVROUW ENVEGERS. zw. Telefoon 13310. LEM. HMMOMOMOIO BJ.OEMENDAAL Telefoon 22012 SRT f do en de middel tegen Verkoudheid en alle mingen der slijmvliezen •gen neemt U tegen mi- het water. i de valsche munter, ter- Muntgebouw wandelde e concurrent! Ie Schotten zijn wercld- eid) moest volgens koop- en aan zijn buurman. Op ien er echter slechts 19 t in den avond werd de r, je bent erg laat met eggen, zei de ander, kijk ooit voor den avond! Ie naar het bericht, dat it voorlas, en waarin be- r vrouw bij felle brand van het huis langs een >n brengen. oude dame uit, wat moet geweest zijn. en grapje hield, liet een nge jaren niet gesproken ,,Dat is een portret van a vrouw." die kerel een stom êe' :en absoluut gedenereerd en door stom en toch van mijn leven nog niet maar ik wiist niet, dat je was geweest." ik ben haar eerste man. zei de gastheer koel. :n nieuw kleed gekocht, p bezoek en putten 2ich prachtige kleed. :1de ide zesjarige Wimp*6 en vroeg aan die stom of hij ook het nieuwe •at uit het veld geslagen, zoo'n jochie haar mooie t zij hem in de kainer' e stak zijn 'handen in z'ln o tien minuten lang naar eleurgesteld, ik word er Iraaieri'g of misselijk van awe oogen heeft U! er? 'Die was bokser! VOETBAL. De uitslagen 'der op Zondag j.l. gespeelde wed strijden voot de 2e klasse A zijn: HaarlemK. F. C11 HelderSchoten 31 BloemendaalAlcmaria Victrix 14 Voor Zondag a.s. luidt het programma: West-FrisiaZeeburgia. K. F. C—V. V. A. SchotenHaarlem. Alcmaria VictrixHelder. Hol! an d.: aBloemendaal. Haarlem heeft het tegen K.F.C. niet tot een overwinning kunnen brengen, en mag zelfs, mogen we enkele ooggetuigen van deze ontmoeting ge- looven, tevreden zijn met het gelijke spel. Van K.F.C. valt ons deze prestatie werkelijk mede, hoewel toegegeven moet worden, 'dat Haarlem weer een bijzonder slechten wedstrijd speelde. Maar dit overkomt den roo'dbroeken blijkbaar meer. Schoten kreeg in den Helldier van de club van dien naam met 31 slaag, niettegenstaande ze een •volledig elftal in het veld bracht, tegen een met drie invallers spelend Helder. De noordelingen hebben zich door deze overwinning voorloopig buiten gevaar gebracht. Bloemendaal kon het tegen Alcmaria weer niet bolwerken, zoodat de traditie, dat Bloemendaal tegen Alcmaria op eigen terrein niet winnen kan, ook nu weer trouw gebleven werd. De thuisclub was zwaar gehandicapt door de afwezigheid' van den spil IH. Beijk, waardoor de middenlinie vooral na rust zoodanig verzwakt was, dat die wings- spelers der Alkmaarders geregeld vrij spel kregen. Vooral 'de linksbuiten Bos was gevaarlijk, en van die zijde kwamen dan ook de doelpunten. Zeeburgia krijgt tegen West-Frisia in Knkhuiz\'n een lastigen uitwedstrijd te spelen. Het zou ons niets verwonderen, als de Amsterdammers daar op hun zegetocht gestuit werden. K.F.C. moet oppassen, tegen V.V.A. niet te struikelen. Deze hoofdstedelijke ploeg schijnt nu over een volledig elftal te beschikken, en dan zijn ze o.i. tegenstanders, die no.g voor verrassingen kunnen zorgen. Hoe zal Schoten doen tegen 'Haarlem? We zijn er lang niet van overtuigd, dat No. 1 tegen' No. laatst een walk-over zal hebben, en de uitslag kon heel goed wel eens in 't voordeel der thuis club zijn, waardoor de spanning, zoowel voor de bezitting der eerste als laatste plaats, niet weinig zou stijgen. Wil Alcmaria ook nog een woordje mee gaan spreken, 'd'an dient het van Helder te winnen, waarvoor we de namen van Elfering en Bos wel in staat achten. Bloemendaal 'heeit het ook al niet gemakkelijk. Nog nimmer werd van 'Hollandia in Hoorn ge wonnen. Zou het nu wel lukken? Onmogelijk is het niet, indien maar alle spelers 'doordrongen zijn van de ernst van den toestand. Van de lagere elftallen was alleen 'het derde in het vel'd, dat zich door een 40 overwinning op TjH.B. 3 van een gevaarlijken concurrent ontdeed. Zondag a.s. speelt 't tweede thuis tegen V.V.H., en kan wel winnen met serieus spel. Het vijfde gaat op bezoek bij Damiaten 3, en zal ook wel met belde punten terugkeeren. Ie Elftal J. Beijk J. IJfs C. A. Bakker Ph. Immer H. Beijk H. de Jong G. Kopjes Nieman P. J. Parson J. Sunter C. Warlé M. Strik 2e Elftal K. Schoehuijs M. Jansen 'H. Spoor J. Veldhuis G. v. Dam 'H. S. v. Lent H. Loerakker J. Cassee G. Stri'k A'd, Cassee J. Sondorp 5e Elftal: H. de Nijs Th. Akersloot l. v. d. Mey J. Martens 'H. Kö'hler A. v. d. Berg J. v. d. Meij W. Groeneveld L. J. Veerman H. Rooze J. van Eg-mond Wit Zwart: Dr. M. EUWE Dr. A. ALJEGHIN (Amsterdam) (Parijs) NIEUW-INDISCH. d2d4 1 Pg8—f6 c2c4 2 e7e6 Pblc3 3 Lf8b4 Pgl— f3 4 b7b6 'g2g3 5 s Eenvoudiger ware 5. e2e3, benevens Lfle2 en 00, om daarna in het centrum lijnen te openen. 5 Lc8—b7 Lfl— g2 6 o—o oo 7 Lb4Xc.3 b2Xc3 8 d7—dó d4id5 9 Moest Wit niet trachten, door 9. a2a4 te spelen, c4c5 mogelijk te maken? 9 e6Xd5 Zwart speelt eenvoudig. In de eerste plaats opent hij voor zich de e-lijn. Pf3h4 10 Pfó—e4! c4Xd5 11 Tf8e8 Lel—b2 12 Niet slecht was Ddld4. 12 bó—b5! Bemoeilijkt c3c4, a2a4 13 Met 13. c3c4, b5Xc4; 14. Ddld4, c4c3; 15. Lg2Xe4 had Wit nog steeds een voorsprong in de ontwikkeling. Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, De Genestetweg 23, BloemendaaL EINDSPELSTUDIE No 27. KLING EN HORWITZ. 13 Dd8g5! a4X.b5 14 Dg5Xd5 Ddla4 15 Pb8d7 c3c4 16 Beter was Tfldl. 16 Dd5d2! 'Da4a2 17 a7a 6 L'b2—cl 18 Dd2X a2 TalXa2 19 a6Xb5 Ta2'b2 20 T a8b8 C4Xb5 21 Pe4c3 Lg2c6 22 Te8Xe2 Tb2b3 23 Niet 23. Lc6X'd7, wegens Te2X'b2 (24. LclX Pc3e2 mat). 23 Lb7Xc6 Tlb3Xc3 24 Lc6Xb5 Tc3Xc7 25 Pd7—e5 P'h4— f5 26 Pe5£3f K'gl—g2 27 Pf3—elf Kg2h3 28 T e2e5 Tfl—hl 29 Pel—d3 Pf5c7y 30 Kg8—f8 Lela3 31 Pd3Xf2f Rh3—g2 32 Pf2X'hl La3X'd6 33 Te5e6 Ld6c5 34 T,b8—e8 Pe7—f5f 35 Kf8g8 P15—e7f 36 Kg8Ih8 Kg2Xhl 37 Lb5d3 Khlg2 38 h7h6 Kg2—f3 39 Kh8h7 h2h4 40 h6h5 Opgegeven, 20 Januari a.s. is het 12-1 jaar geleden, dat de heer J. Groeneveld aan 'de 'gemeentelijke M.U.L.O. school, alhier, hoofd de beer A. IJzerman, in dienst traid. In die jaren heeft de heer Groeneveld door zijn nauwgezetheid en plichtsbetrachting de sympathie gekregen, zoowel van hoofdonderwijzer als van onderwijzend personeel aan 'deze school. Ook de kinderen zijn zeer op Groeneveld gesteld, en dal is geen wonder. Als de heer G. des Woensdags of des Zaterdags laat in den avond uit 'de school te rugkomt en vermoeid is van den arbei'd, dan ge beurt het meermalen, dat er gebeld wordt door een leerling, die vraagt of hij een boekje of iets anders, hetgeen 'hij 'bij het verlaten van fde school vergeten heeft even mag halen. Groeneveld' is dan altijd berei'd om ide leerling van dienst te zijn. Het is bewezen, dat groote en kleine leerlingen Groenveld gaarne mogen lijden. Hiervan een klein staaltje. Als Groeneveld jarig was, ontving hij steedis van een 'der klassen een nuttig geschenk. Met het laatste Sint-Nicolaasfeest moest Groeneveld' on'der luid hoerageroep voor den ouden bisschop ver schijnen, 'die hem prees om zijn' ijver en werklust. .Stilzitten doet G. nimmer. Op Woensdagen en Zaterdagen moet het schoolgebouw schoongemaakt worden, terwijl d'e groote vacantia [goeddeels door hem besteed woddt om de school een extra beurt ie geven. Natuurlijk wordt hij hierbij door een paar personen geholpen; dit neemt echter niet weg, dat G. altijd zijn handen vol heeft. 'N-u vinden wij, dat re-mand, die 12J jaar lang steeds zijn plicht trouw 'heeft vervuld en steeds hard heeft gewerkt op dezen dag niet groote voldoening een blik mag werpen op de jaren, die achter hem liggen. Het is bijna zeker, dat ieder 'die niet Jan Groeneveld 'dagelijks omgaat en hem kent, het zijne er toe zal bijdragen 20 Januari voor onzen Jan tot een onvergetelijken 'dag te maken. Een kleine samen zwering zal niet te vermijden zijn. 'Hierboven het portret van den jubilaris. Kleverlaan vervoerd, waar Dr. B. kneuzingen van eenige ribben constateerde. T. werd daarna op genomen in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem. Zatei'dag werd voor rekening van den heer G. Tit aanbesteed het bouwen van een garage met twee bovenwoningen aan het Kerkplein te Bloe- mer.idiaal {architect -de heer H. Sjoerds). Inge- sdhreven werd als volgt: Venhoven en Evers, Bl'daal 22.762.(beton 20CO.de Boer, Santpoort 23.907.de Bruin, Haarlem, 25.990.—; Fil-ips, Amsterdam, 22.599.— ('beton 2000.—); D. v. 'Buuren, Bloe mendaal, 23950.(beton 2200.Schornagel, Amsterdam, 22.500.— (beton 2500.—); W. Cas see, Overveen, 21.362.50. Het werk is aan den laagsten inschrijver ge gund. Uit een zeer groot aantal sollicitanten is de agent van politie C. Braas in gelijke betrekking benoemd te 'Hillegom. De Duinwijckweg wordt flink onder handen ge nomen, de bestrating is opgehaald en opnieuw ge legd, aan 'het einde van den weg is een pleintje gemaakt. Bij het begin zal waarschijnlijk een lan taarn geplaatst worden. Het Binnenpad wordt met kolenasch opnieuw gehard. 5HAARLEM VER. ROTTERD.-HOFSTAD-TOONEEL Dir. Cor van der Lugl Melsert 2e opvoering van het succes sensatie blijspel J 's middags 2 uur VEREENIG1NG JEUGDAMUSEMENT" Dir. Pedro Beukman bewerkt naar den roman van Cissy van Marxveldt door Dom. de Gruyter. 's Avonds 8 uur N.V. GROOT TOONEEL Justus van Maurik's meesterwerk (Naar aant. van Dr. Lasker 'in de „Tel.") De uitslag van deze match was; Dr. Aljechin +3, 2, 5. Dr. Euwe +2, 3, 5. Deze eervolle score tegen den beroemden Alje chin, heeft 'd'e 25-jarige Dr, 'Euwe in 'den rij der grootmeesters geplaatst. OPLOSSING PROBLEEM No. 111. (Mr. G. C. A. OSKAM en Ir. A. J. C. v. EELDE, (1857—1913). Stand' -der stu'kken: Wit: Ka8, Dh7, Ld4, Le2, Pc2, Pf8, c5, f2; £6; h3. Zwart: Rd5, Lel, Lc8, a5, g5. 1. Pf8g6, enz. Goede oplossing ontvangen van: H. W. v. Dort, te Schoten. P. Mars, te Santpoort. Voorts is Eindspelstudie No. 25 alsnog goed uit gewerkt door: M. Baars, te Overveen. De heeren Kramer en Gebr. Rijnierse gaven van 'hun gemeenschapszin büj'k, door partijen bloem bollen ter beschikking der Gemeente te stellen, welke zullen dienen ter beplanting van 'de Alge- pieene Bergraafplaats te Bloemendaal, en 'die per ken van het A'driaan Stoopplein te Overveen. Mej. C. E. van Eek alhieT, is benoemd tot onder wijzeres aan 'd'e bijzondere school aan 'den Sloter- weg te Nieuw-Vennep (Haarlemmermeer). Wit aan zet wint. Stand dier stukken: Wit: Kd3, Ld8, e7. Zwart: K'bl, a2. PARTIJ No. 33. Tweede ma'tchpartij, gespeeld te Amsterdam, 24 December 1926. Door Publieke Werken is 'de omgeving van het Wilhelminaduin grondig veitbeterd. De even leelijke als onpractisc'he draadversperringen zijn ver wijderd, en vervangen 'door een lage betonnen rand. Ook is er gezorgd -voor een goede verzame1- plaats voor afval (papieren, d'oozen, schillen, enz.) daar, eveneens van beton, hier een ingegraven gelegenheid voor gemaakt is. Als men ze nu maar gebruikt ook! De griep heerscht terdege in onze gemeente. En hoewel de ziekte over 't algemeen een goed aardig karakter heeft, zijn er 'toch enkele slacht offers te betreuren1. De openbare 'diensten, vooral de scholen, heb ben er van te lijden. Laten we hopen, dat de epidemie een kort bestaan beschoren is! Woensdagavond hield Mej, W, A. Naber uit Utrecht in de Kerk van den Protestantenbond aan 'den Potgieterweg een lezing over: Wendelmoe't Claesidochter ivan Monnikendam, -die eerste vrou welijke bloedgetuige 'der 'Hervorming in Nederland'. Mej. Naber, -die haar onderwerp volkomen be- heerschte, wist tevens door haar uitstekende ■voordracht het auditorium van- 't begin tot het einde te boeien. Na'dat zij een historisch overzicht gegeven had van de maatschappelke positie der vrouw in het door 'haar behandelde tijdvak, kwam zij op de geschiedenis van Wendelmoet Claesdoc'hter van Monnikendam, die op 20 'November 1527 wegens aanhang 'der 'Kettersc'he leerstellingen tot den brandstapel veroordeeld werd. In 't bijzonder stond spreekster stil bij de folteringen, idiie Wenldelmoet moest ondergaan in d'e holen der Woerdensche ge- yan'genis, en haar onverwoestbaar geloof in de nieuwe leer. Zij eindigde haar rede met een groet aan deze groote martelares, wier dood waaid is, herdacht te worden. Zondagavond werd iemand, wien nachtverblijf in de politiepost aan die Kleverlaan was verschaft, plotseling onwel. Dr. B. werd geroepen, die een aanval van griep constateerde. Hij schreef genees middelen voor. Den volgendenmorgen was de patient zóó opgeknapt, dat hij ontslagen kon worden. Ten nadeele van den heer H. is uit een schuurtje, staande naast zijn woning aan den Noordier Sta tionsweg een rijwiel ontvreemd. De schuurdeur was gesloten, doch is waarschijnlijk met een looper ge opend'. Ter vervanging van zieke leefkrachten, zijn mej. A. Teitsma, alhier en de 'heer B. C. Elskamp te Haarlem als tijdeijlk onderwijzeres en onderwijzer aan de Gem. M.U.L.O. school aan den Vijverweg benoemd. De heer J. Faber, die sinds geruimen tijd als le er aar in het boekhoud-en en han'delsrekenen aan deze school verbonden was, is na een korte on gesteldheid, Zaterdag te Haarlem overleden. De heer Faber was een kundig man, die 'bij superi euren hoog aangeschreven stond en bij zijn leer lingen geliefd was. Dinsdag was de weikman T. uit Heemstede, op d'e buitenplaats van de familie Van Hoorn aan den Parkweg bezig met ibooim'en kappen. 'Hierbij had hij het ongeluk uit een boom te vallen. Per politie- brancard' werd hij naar 'de politiepost aan de Terug te bekomen bij: Bakker, Zuider Stations weg 27, Bloemendaal, een jonge herdershond; v. d. Pol, Brederodeweg 33, Bloemendaal, een over schoentje; W. Keereweer, Boschlaan 35, Bloemen daal, een gouden ring; J. Goes, Kinheimweg 9, Bloe mendaal, een rijwielbelastingmerk 1927 in étui; C. Schuift, Verbindingsweg 6, Bloemendaal, een dames- parapluie (tompouce); C. Terol, Zeeweg 38, Over veen, een rijwielbelastingmerk 1927 in étui; Eter man, Kinheimweg 7, Bloemendaal, een dames portemonnaie met inh.; Alberts, Baliestraat 3, Schoten, een dames handschoen; Storm, Bosch en Duinlaan 14, Bloemendaal, 10 postzegels; F. de Vreeze, Juliana-laan 116, Overveen, een bril in étui; A. Roozen, Zijlweg 42, Overveen, een zak- spieg-eltje; A, Steltepol, Terburgstraat 30 Santpoort, een leeren motorhandschoen; Politiepost Aerden- hout, een aantal zakdoeken; aan het bureau van politie te Overveen, een inktlap in étui, een riemp je, een sleutel, een paarien collier met zilveren sluiting, een paar handschoenen. 'BEVALLEN: G. Sieizen'gaKoers, z. ONDERTROUWD: W. K. van Baak en M. van Son; J. van Dille wijn en W. D. Hertier. OVERLEDEN: B. 'Homibroe'k, 50 j.\ A, R. Stor- uielbrink, 50 j. ZONDAG 16 JANUARI 1927. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur, Ds. G. W. C. Vunderink van Haarlem, n.m. 5 uur geen 'dienst. Bidistond Zaterdag 15 Januari, 's avonldls 9 uur in de Consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natba", des voormiddags 10 uur. De beer C. Taba'k van Amsterdam. Vrijdag 21 Janiuari, 's avonds 8 uur. Ds. J. C. van Dijk, Bijbelavond. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. Nam. 5 uur dezelfde. Woensdag 19 Januari, 's avonds 8 uur, Orgelbespeling door den blinden organist H. J. Kruithof van Kampen. NE'D. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. J. A. van Leeuwen, em. pred., Heemstede. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Toon ons den Vaid'er!" (Joh. 148). Over koekenpannen en nog iets. Menige ouiderwetsohe 'huisvrouw geeft aan het onervaren huisvrouwtje den raad; „Denk erom, 'kind, wasch de koekenpan als je die gebruikt 'heb, nooit af. Veeg -hem wat uit met een krant en zet hem zoo weig. Dan roest hij niet." Hoe welgemeend deze raad ook is, erg frisch is 'het niet. Zéker, het vet, dat zich nog in de pan bevindt, behoedt hem voor roesten. Maar datzelfde vet houdt tevens alle stol én vuil, dat zich ui't de lucht op de verschillende voorwerpen vastzet, stevig 'vast, En, dat krijgen we den vol gendien keer door onze spijzen. Smakelijk eten! Dan de pannen in eien zak of kranten wegbergen? Goed, dan komt er niet zooveel stof bij. Maar dan heeft u veel 'kans, dat Uw pannekoeken den vol genden keer naar visch smakten. Of omgekeerd. Heusch, doelmatig afwasschen is 'het zindielijkste en beste. Daarom, eerst met een beetje Brusselsch zand en warm water uitboenén. Of enkel met een krant uitvegen. Vervolgenls met zeepsop afwas- schlen. 'Nu wordt wel eens het bezwaar geopperd, dat afgewassc'hen pannen bij het 'bakken last op leveren van het blijven vastplakken der gerechten. Dat komt dan, omdat men de pan schoonge maakt heeft -met sodawater. Dat imoet men nu be slist niet doen. Reinigt men ze echter op de 'hiervoor aangegeven manier, d'an is het blijven haken niet te vreezen. Op 'dezefde manier moeten blikken puddingvormen voor -warme puddingen be handeld worden. Dezen moeten, omdat ze zoo gauw roesten en onbruikbaar worden, zeer goed afge droogd worden en dan bij d'e kac'htel of het fornuis gezet om goed te drogen. Dit moet U weten, om nooit te vergeten. ■Zitten er vlekken op Uw messen? Op het lem met? Een rauwe aardappel verwijdert ze met weinig moeite. Uien kunt U het beste in de schil koken. Wan neer U ze dan afkoelt door ze even in koud water te dompelen, 'haalt U die sc'hil er heel makkelijk af. Als U flanel wascht, moet U het nooit lang in het water laten staan. Wasschen en zoo vlug moge lijk uithangen om te drogen is 'hel beste om krimpen tegen te gaan. Een asbest matje 'behoort bij Uw keukenuitrusting. Daarop kunt U zoo fijn, zonder vrees voor ver branden, vruchten, jams, en'z. koken. Vetvlekken kunnen uit alle stoffen, zonder vrees dat de stof -beséhadigd wordt, verwijderd worden door Eucalyptusolie. Doe wat van deze vloeistof op een flanellen lapje en wrijf daarmee zachtjes over de vlek, tot deze verdwijnt. Is de nestel van die nieuwe schoenveter af? En zit U nu aldoor te peuteren om die veter door de rijggaatjes te krijgen? Maak dan een heel klein beetje was warm, liefst in dezelfde kleur als de veter, en doop daarin het losse einde vair den veter. Draai e'en scherpe .punt aan den veter. Als de was gestold is, heeft U dan elen beste namaak- nestel, die het een tijd uithoudt. Zijn de kinderen zoo sleetsch? Vernis de zolen van hun schoenen 'dan d'rie keer. Maar Iaat ze na elke keer vernissen, eerst 'goed indrogen, voordat U ze opnieuw vernist. Dat maakt, dat de zolen twee keer zoo lang duren. 'Die beenderen, 'die U uitgekookt heeft, moet U niet wegdoen. Er zitten net zoolang voedende bestanddeel en (die er uit komen bij herhaald koken) in, totdat de heen duren overal kleine gaatjes gaan vertoonen. Dan is pas alles er uit. Appelpudding. Hiervoor nemen we op 2 pond zure appelen het sap van 2 citroenen, 2 ons suiker, ^liter water en 2 ons griesmeel. De appelmoes wordt 'gekookt, waarna we er de vermeng Ie sui ker en griesmeel in strooien 'en alles laten inkoken, tot 'het 'de vereischte pu'dd'inlgidikte verkregen heeft. Denk er om, goed te roeren. Een vanille-vla smaakt heerlijk over deze frissc'he pudding. Kalfsoesters. Kalfsoesters, een 'kostelijk eten,, dat met zorg bereid moet worden. Op 1 pond nemen we een klein ons boter, 1 ei, wat zout (een halve eetlepel,) alsmede wat citroensap. De oesters wor den gewasschen en ge-klopt en met het zout in gewreven. Het geklopte ei wordt vermengd met wat citroenlsap en 1 eetlepel water. Daardoor halen we de kalfsoesters, aan alle kanten. Dan worden ze in fijn paneermeel gewenteld en in de boter, 'die in de koekenpan licht bruin is ge braden, gebakken; tot ze lichtbruin en gaar zijn, hetgeen eten minuut of 10 duurt. Ze moeten onder het bakken voortdurend heen en weer geschoven worden, maar denk er om, dat het korstje niet los laat. De jus kan met wat water afgemaakt worden. Koolbladen. Die zijn niet alleen voor konijnen begeerlijk. Wij kunnen er ook iets lekkers van maken!. Snijd die kool rauw los en zorg dat de bladen 'heel blijven: Dezel moeten nu met water en zout een kwartier a een half uur koken. Dan bestrijken we elk blad met rauw aangemaakt ge balkt, rollen d'e bladen op en schikken ze in een vuurvast' schoteltje. Daarover gieten we wat jus en verder paneermeel, waarna we het schoteltje in den oven zetten. Een goed half uur laten bakken, lichtbruin'. Eni d'an zullen de huisgenooten er op aan vallen alskonijnen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 3