AMEUBLEMENTEN Een abonnement op dit blad kost U tot 30 Juni 1927 f 1.35 N.V. VAN BASTEN'S WONINGINRICHTING DAMES' umm Wagenweg 102 t.o. Hazepaterslaan, HAARLEM, Telefoon 11159 FOTOGRAFIE COHNEN BINNENLAND BUITENLAND TGONEEL SCHAAKRUBRIEK Drukkerij FOTOGRAFIE KERKAGENDA BLOEMENDAAL. OVERVEEN. SANTPOORT Wortelnoten gepolitoerde Dames- bureaux t 245 Eiken Dames- bureaux f 105 Rundlederen Fauteuils f 105.—, enz. enz. enz. PERZISCHE TAPIJTEN, Kleedjes f 10.- enz. Divan- en Tafelkleeden f135.-, Handgeknoopt Smyrna f 20.— per M2. BEZOEKT ONZE TOONZALEN. ZIJLSTRAAT 66 - HAARLEM SPECIAAL ADRES VOOR HET LATEN MAKEN VAN REPRODUC TIES EN VERGROOTINGEN, OOK VAN VERBLEEKTE FOTO'S De oud-burgemeester van Rotterdam, mr. Zim merman 'heeft Antwepen bezocht en naar aan leiding daarvan als zijn meening te kennen ge geven ten aanzien van den beweerden concurren- tie-strijd tusscben 'Rotterdam en Antwerpen, dat beide havens haar eigen natuurlijke voordeelen 'hebben. Antwerpen heeft lager loonen, goedkooper prijzen, een groot aantal vaste lijnen, een korte spoorverbinding met het Duitsche industriegebied, verder de Fransche en Belgische industriegebieden. Rotterdam heeft zijn 'ligging aan den mond van den Rijn en zijn betere water- en rivierverbin- din'gen met Duitschland. Voor d'en bloei van beide havens was de wereld groot genoeg en voor beide was nog d'e grootste roeping weggelegd, bestaande in de uitbreiding van de economische betrekkingen tusschen d'e volkeren. Gisteren werd in Den Haag de oud-minister dr. J. Th. de Visser gehuldigd ter gelegenheid van zijn 70-sten verjaardag. Daartoe 'had zich een commis sie gevormd bestaande uit de heeren ter Haar, de Amsterdamsche wethouder, Hogerzeil. het Zuild'- jiollanidsche statenlid en H. J. de Groot, inspec teur-generaal van het Nijverheidsonderwijs. Een 'honderdtal personen van alle richtingen op staats kundig en godsdienstig gebied vereenigde zich met de familie van dr. de Visser aan een feestmaal, waar verschillende sprekers de uitnemende hoe danigheden van dezen grijzen staatsman naar voren brachten en hem 'hulde brachten, voor hetgeen hij tot stand bracht, In Amsterdam werd het merkwaardige jubileum herdacht van de grootste Amsterdamsche machine industrie-onderneming, Werkspoor. Het bedrijf, door Paul van Vlissingen opgericht, bestond namelijk 100 jaar. Na de talrijke wederwaardigheden dezer onderneming, welke vele hachelijke momenten doormaakte en dikwijls aan 'den rand' van den on dergang heeft gestaan, kan nu geconstateerd wor den, dat een grootsch bedrijf is tot stand gekomen en 'dat Paul van Vlissingen zijn belofte gestand heeft gedaan, n.l, „de fabriek door zuinigheid, orde en activiteit doen bloeien". De heer Plesman, directeur van de K.L.M. heeft een waarschuwende stem laten hooren. Nederland dreigt achterop te raken in de internationale lucht vaart. Hij vond het hoog tijd, dat Nederland hande lend optreedt, wil het niet in de intercontinentale luchtverkeer hopeloos achteraan komen. Engeland is nagenoeg gereed' met de luchtlijn Londen-Singa- pore. Als Nederland nu spoedig de luchtlijn Sa'bang Koepang gereed zou hebben, dan zou de Engel- sche lijn zich via deze verbinding kunnen aanslui ten op Australië. Maar dan moet onze lijn in 1928 klaar zijn. Dit jaar moesten reeds de noodige vliegtuigen voor de Ndd'.-Indisc'he route worden aangeschaft. Het beste zou zijn, als men ook in Ind'ië de K.L.M. d'e leiding van den op te richten dienst gaf. Door een luchtverbind'ing was het tra ject Nederland-Indië tot 15 dagen te bekorten. Minister Kan hald' dezer dagen weer een confe rentie met de vertegenwoordigers van de vier grootste gemeenten in Nederland ter 'bespreking van 't vraagstuk der werkverschaffing en werkver ruiming. Dientengevolge bracht de minister weer een bezoek aan Drente, ten einde zich te verge wissen of aard van, en toestand in de ontginningen, alsmede de huisvesting, geschikt waren voor Ide proef, die men op genoemde conferentie besloot te nemen, n.l. uitzending van 25 werkloozen uit elk der vier grootste gemeenten van Nederland naar de Drentsche ontginningen. Minister kan roert zich ook op landbouwgebied. Heden houdt d'e minister namelijk een conferentie met vertegenwoordigers van de drie algemeene landbouworganisaties over mogelijke maatregelen om te voorkomen, dat andermaal andere landen een voorwendsel vindev om den invoer van onze producten te verbieden. In Ie'seke werd 'n 34-jarige man vermoord, die vrouw en 10 kinderen achterlaat. Vermoed wordt, dat wraak de drijfveer was. Aan den verslagene was het schoonhouden der Oud-ger. 'kerk gegund', welk werk vroeger door den vermoedelijken dader die gearresteerd is werd verricht. In Leiden vond het debat Stenhuis-Simon Maas plaats over de „Medezeggenschap in Ondernemin gen". De heer Stenhuis zeide o.m., dat het kapita lisme als het ware in een crisisperiode verkeert. De oorlog is louter het gevolg geweest van de economische ontwikkeling vóór 1914. De heerschen- de klasse zag geen anderen weg uit de moeilijk heden, d'an de thans gevolgde. „Het is mijn vaste overtuiging, dat het kapitalisme er niet in zal slagen de situatie weer meester te worden." Wet telijke regeling der medezeggenschap achtte spr. noodzakelijk. De heer Maas vond de groote fout der verdedigers van medezeggenschap, dat zij niet voldoende de elementen der ondernemingen onder scheidden. Voor hen bestond alleen Ide ondernemer kapitalist en de kapitaallooze arbeider. hevig door de regeeringstroepen beschoten werd, met als gevolg vele doodcn en gewonden en ver woestingen. De beweging sloeg snel over naar Lissabon. Een groot deel van leger en vloot steunt de opstandelingen die het aftreden van de regeering eischen en onmidldellijk terugkeer tot den natio- naal-republikeinschen regeeringsvorm en het grond wettige regime.Ook Lissabon werd gebombardeerd, waardoor groote schade ontstond. Engeland. De koning heeft met ouderwetsche pracht en praal weder het Britsche parlement ge opend. In de troonrede werd weinigdefinitiefs ver klaard. Wat de buitenlamdsche politiek betreft, verwacht men, dat de komende debatten beheerscht zullen worden door het voornemen, om de wetten, die - de positie der vakvereenigingen regelen, te wijzigen. Mac Donald kondigde namens labour een feilen strijd aan. Baldwin gaf een uiteenzetting van d'e politiek van het kabinet inzake China en ver klaarde, dat geen expeditie-leger naar China is gezonden maar slechts een troepenmacht, die door de adviseurs der regeering wordt noodig geacht voor de bescherming van d'e Engelsche onderdanen, voor het geval bet gepeupel, samen met Chinee- sche troepen, of die nu in Sjanghai zullen zijn ge komen als overwinnaars op hun Ohineesche vij anden of als verslagen leger, de concessie mocht willen (veroveren en d'e inwoners vermoorden. De legers van Kanton moeten de Chineesche troepen, die Sjangihai verdedigen, een' beslissende nederlaag hebben toegebracht. Zelfs zouden de Nationalisten reeds meester van Sjanghai zijn. Te Hankau heeft de Britsche gezant O'Malley weer met den' Kantoneeschen minister Tsjen geconfereerd en' eer. accoord moet bijna bereikt zijn. De gezanten van Engeland, Amerika, Frankrijk, Japan, Italië en Nederland te Peking, hebben ge zamenlijk bij het ministerie van 'Buitenlands_che Zaken geprotesteerd tegen het bevel der Chinee sche regeering aan de douane-administratie om de extra-belastingen te innen. De gezanten noemid'en dit bevel onuitvoerbaar. Frankrijk. De verzoende geest in Frankrijk, ten opzichte van iDuitsc'hland blijft zich goed ont wikkelen, vooral na het bereikte compromis ten aanzien van de Duitsche ontwapening. Men erkent, dat Duitschland blijk gaf van goeden wil. Vooral i.T de plechtige verbintenis, geen nieuwe verster- kingswerken te zullen bouwen, ziet men het teeken eener geestelijke evolutie in Duitschland. Briand verklaarde in een rede, dat Frankrijk geen impe rialistische begeerten heeft en openlijk tot de wereld zegt: Ik verklaar U den vrede. Tot het Duitsche volk, dat zijn gebreken zoowel als zijn goede hoedanigheden had, wilde hij zeggen: Wij hebben eeuwenlang gestreden; welnu, gelooft gij, dat dit nog zal voortduren en dat wij periodiek, elke lien jaar opnieuw zullen moeten beginnen? Het besluit tot instelling van een pasvisum is weer ingetrokken, klaarblijkelijk ten gevolge van den storm van protest die overal tegen deze ach- Urwaartsche stap werd vernomen. Duitschland. Het heeft er wel weer om ge spannen in 'den Rijksdag, maar hoe heftig de de batten ook waren, ten slotte kwam de motie van vertrouwen in Marx's burgerlijk meerderheildska- binet er, met 235 stemmen vóór, 174 tegen en 18 onthoudingen. In' de regeeringsverklaring werd melding gemaakt van de eensgezinde opvatting van het 'kabinet, det d'e erkenning van de rechtgeldig- heid van den republikeinschen staatsvorm ook voor den arbeild' der nieuwe regeering' van kracht bleef. Op den voorgrond stond de taak, de vrije uitoefe ning 'der souvereiniteit over het Duitsche rijksge bied te herstellen, Intusschen heeft de oppositie stelling genomen tegen .minister von Keudell, wien anti-republikeinscfae actie, o.a. deelneming aan de Kapp-Putsch, verweten wordt. Op deze manier wil men Iden minister onmogelijk maken. Marx heeft een onderzoek naar de affaire-Keudell toe gezegd en zal zich zelf met dit onderzoek be lasten. Inmiddels door Marx verstrekte inlichtin gen zijn van dien aard, dat het Centrum zich reeds bevredigd' gevoelt en men van deze zijde geen aanleiding in de affaire-Keudell zal zoeken voor een nieuwe ministercrisis. De Völkische Partij moet in volkomen staat van ontbinding verkeeren door de uitsluiting van den Rijksdagafgevaardigde Kube. Een scheuring zal het gevolg zijn. De Volkenbondsraad kamt 7 Maart bijeen te Geneve. De agenda bevat 28 punten. Duitschlanld is rapporteur in eenige economische kwesties. Spanje en Portugal. In Spanje is de bijeenroeping der Spaansche Nationale vergadering opnieuw uitgesteld. De koning weiger'de het decreet tot bijeenroeping te onderteekemen. 'De koning en Primo de Rivera zonden het voornemen hebben naar Amerika te gaan. Zou er in Spanje iets op til zijn? Een revo lutie bijvoorbeeld? Met als prijs: de republiek? In Portugal laboreert men aan de 20-ste revo lutie. De beweging nam zijn oorsprong in Oporto, dat geheel in handen der opstandelingen was en In een allergezelligst en levendig ensembiespel bijna voortdurend in den blijspeltoon gehouden, ging Donderdagavond in den Stadsschouwburg te Haarlem: „Mijnheer Pim passeert", iDe schrijver, mijnheer A. A. Milne, die in de een of an'd'ere Coventrygarden in de buurt van Bloe- mendaal moet wonen heeft in mevrouw Ranucci- Beckman een uitmuntende regisseuse gehad. De inhoud van het stuk? Maar waarom zullen wij U die vertellen, d'e ge dachte aan een ding is teerder en fijner Idan het ding zelf en wie zijn 'brein al heeft kunnen instel len op wat hij tezien zal krijgen, kan zich over het onverwachte niet meer vroolijk maken. Eigen lijk moesten de bladen van elke opvoering drie recensie's schrijven: één voor 'het publiek in de krant, waarin werd aangeraden of afgeraden het stuk te gaan zien en in het eerste geval met zoo danige prikkeling der nieuwsgierigheid, diat de telefoon van den Schouwburg (10189) niet stil stcn'd; een tweede recensie over het stuk zenden aan den' redacteur van een weinig gelezen tijd schrift en aan den leider van het gezelschap over de door hem gedane keuze, met verzoek om door zending aan den schrijver, de derde aan de too- neelspelers (onder couvert, zoo mogelijk verge zeld van een stoffelijk middel om daarvoor zelf eenige ontspanning te zoeken). In recensie II konden 'd'e „Cultuur-problemen" worden aangeroerd, III kon grime en schilderkunst, houding en danskunst, zeggingsvermogen en spraakkunst, spreeklessen, Amsterdamsche, Haeg- sche of Zaansche afkomst en het erfelijkheids-pro bleem behandelen. 'Doch dit is alles toekomst-muziek en heeft niets te maken met het passeeren van mijnheer Pim, een Prikkebeenachtig, als heer verkleed fregat, dat in het volle daglicht van een gelukkig en jolig huisgezin passeert, om daar ontsteltenis in 'de con ventioneele en 'hartelijk jolijt-om-een-reuzerel in de gezonde en de jeugdige gemoederen te stichten, waarbij de schrijver gelegenheid heeft allerlei leuke zetten te plaatsen aan het adres van het oud'e- sokkendom, dat vertegenwoordigd wordt door den „nette" half men-sch, half engelsche gewoonte pop zijnde echtgenoot en zijne nog veel nettere zuster, een soort menschen-verschrikster in lady-costuum, door Louise K„ wier fraaje gestalte en gezicht zich voor die rol niet te best leende, weinig typisch uitgebeeld1 (waarom er niet de conventioneele engelsche miss met bleekheid, bril len, magerte en andere huichelachtigheden van gemaakt?) Met voorbehoud als boven was verder alles even geschikt, vief en leutig, en maakte de kwistigheid, waarmee de tooneelisten hunne werkelijke of ge maakte vroolijkheid ten toon spreidden, 'dat er dadelijk contact was met de zaal, die in een' ge- noegelijike stemming bleif van het begin tot het einde. Men zou twee kolommen kunnen schrijven over de verschillende wijzen van pret hebben en pret brengen van Betsy Ranucci-Beckman, van Willy Haak en Sterneberg en over 'de onderschei- de onhandigheid van Dirk Verbeek en Philip la Chapelle; maar het is beter, dat men het zelf gaat zien,als dit werkelijk jolige en nu weer eens beschaafd stuk nog eens komt, wat wij voor de opvoeding der conventioneele Haarlemie- ten, wij, Bloemendalers, zijn uit ons zelf al jolig genoeg, te hopen is. De vertaling van het stuk is uitstekend en sloeg in met uitdrukkingen als deze: 'Het jonge meisje 'belust op een „reuzerel" tegen 'den armen schilder: „wij zullen trouwen hoeveel dooje mannen en vrouwen er ook tus schen, zullen komen"; de bijna bedrogen echtge- noote: „Je kunt geen twee echtgenooten in. een doofpot stoppen"; en; „Ik ken alle duistere misda digers van Sydney, ze kwamen bij ons eten". Er is iets in den angelsaksischen geest, ook van den den humoristischen kant, dat aan de onze ver want is. welke genegen zijn belangeloos op te treden als Afdeelings- Secretaresse in de plaats hunner inwoning van eene wi|d- vertakte vereeniging, gelieve hunne aanbiedingen, onder vermelding van alle bijzonderheden haars persoons, alsmede referentiën, in te zenden onder letter A. N. aan ALTA's ADVERTENTIE BUREAU, Haarlem verleidelijken gezel; deze heeft al eens kans ge zien tot een nachtelijke ontmoeting met een van haar, wanende met de andere te doen te hebben. Een: reeks misverstanden komt daaruit voort, die 'door den schrijver talentvol ineengevlochten zijn tot een stuk dat echter waarschijnlijk ingevolge z'n nogal banalen ondergrond meer bezig houdt dan boeit. De schrijver geeft echter wel afleiding en hij leidt ook wél in tot die eigenaardige 18e eeuw- sc'he weloverwogen frivoliteit, welke hare simpele zinnelijkheid in hoofsche vormen wist te kleeden en d'ie met zekere gratie, zonder wat wij charme noemen, zich uitlevende, als iets gewichtigs zich wist voor te doen; ook de redeneerzucht, die in de 18e eeuw de klasse der bevoorrechten wel eens als een epidemie 'bevangen en bewogen schijnt te hebben, kwam in dit stuk goed uit; zij bereikt haar top in het slot als aan Casanova zeiven idte taak wordt opgelegd in woorden oplossing en be vrijding te geven aan de harte-raadse'len-en-ver- drietelijkheden, welke het gebeurde geplant heeft, in het gemoed der beide kunst-zusters (dit taalge bruik te begrijpen in den geest van kunst-hennen, kunst-geenen en diergelijke); dat zijn persoon, die gedacht is als het geheele stuk te beheerschen on der dat vernuftig en moeilijk werk, op het toomeel, laatste bedrijf, stormenderhand in bezit genomen wordt 'door 'n dame, die hoewel beroemde danseres min of meer als kuddedier kan world'en gedisquali- ficeerd, vatten we op als symbool: „au fond" is Casanova niets bïr.onders. Dit stuk overtuigend te spelen, als men niet heeft te 'beschikken over een uiterlijk ideale mannen-figuur voor de hoofdrol en als de rol van het op de dames uit 'het hotel verliefde kellnertje, geen bijrol, integendeel in dit milieu een rol vol zin, moet worden gespeeld door eene uiterlijk al te damelijke dame, is moeilijk. Toch valt er veel te prijzen. De dames Rie Gilhuys en Joekie (laat de ambtenaar van den Burgerlijken Stand tegenwoordig zulke leuke voornamen toe?) Broedelet waren vrij aardige verliefden (wel zou den zij eer: beter figuur 'maken in De vroolijke vrouwtjes van Windsor); en Jan van Ees als Andréa Bassi, de eenigszins dichterlijk droomerige jonge rijkaard, 'die naar Spa gevlucht is met zijn geschaakte Anina, deed het goed; Anton Roemer als de zoogenaamde baron Santds, gedroeg zich als een pre.c'ht-elddtie van quasi-o-weeër, die plotse ling platzak, toch blijft doen alsof iedereen thuis is; 'hij had de lachers in de zaal op zijn hand. Of Jacques 'Reule als Casanova alle qenigszins friole dames in de zaal voor zich won, daar is het den schrijver natuurlijk ook stiekempjes om te doen geweest, kunnen wij niet beoordeelen, omdat wij niet weten, of er wel één zooid'anige dame aan wezig was; maar hij speelde zijn rol met overtui ging; gezien de vele uiterlijke qualiteiten en inner lijke on-qualiteitem van de hoofdpersoon was de rol wel zwaar Dat wij van den 'heer Van Buren, een afgedankte Hollaridsche officier", voorgesteld door Piet Bron een bijrol, dienend om Casanova's slechte eigen schappen door mededeelingen, bij het publiek te introduceeren melding maken, (Bron speelde en sprak heel goed) geschiedt om bij den regisseur te protesteeren, tegen de ruige grime van dezen, zij 't dan afgedankte, ons toch altijd nog eenigszins aan het hart liggende landgenoot. Dat men in Berlijn, waar b.v. in Zar und Zimmerman het Zaansche bruidje wordt toegezongen: Gij liefelijk Vlaamsche meisje, en waar Zaandam (anno 16 zoo veel) wordt getooid met Belgische inplaats van met oud-flolandsche vlaggen, e'en Hollander zich voor stelt als een soort bruine heer, bewijst alleen, dat Berlijn cultureel achterlijk is; maar zoo iets mag hier toch niet worden gecopiëerd! Vooral niet in deze cultureele zoo hoogstaande provincie-hoofd stad! Onzen talrijke engelsche abonnee's wordt in overweging gegeven, te be'd'enkeni, dat wij, hollan- ders, hunne beschaafde juffrouwen-Droogstoppel aldus uitsluitend zien van uit ons eigen kaas- en broodvolk-standpunt. Verleden week Zaterdag 5 dezer gaf Cor van der Lugt Melsert's Vereenigd Rotterdamsch 'Hof- stad-tooneel (verontschuldiging voor den langen naam, geachte lezeres en lezer, wij hebben, dien niet bedacht), in den 'Haarlemschen Stadsschouw burg: „De zusters of Casanova in Spa," voor een goed bezette zaal. Wij zullen trachten op kuische wijze den inhoud van dit stuk kort aan te duiden. Het is een, in schitterend. 18e eeuwsc'h décor en costumes gekleed, verhaal van vergulde schuins- marcheerderij in d'e bekende bad- zegge speelplaats Spa, waar blijkbaar reeds omstreeks d'e 'helft der 18e eeuw mannen en vrouwen, die door uiterlijke macht van geld en van schoonheid uitblonken, of meenden uit te blinken, hun eigen en elkanders geluk en ongeluk zochten aan eet- en speeltafe en in galante avonturen. De schrijver, Arthur Schnitzler stelt Casanova voor als de internatio nale mooie man,tafelschuimer en hartendief, leuge naar en leenman, jongleur met beurzen en met genegenheden, die aan anderen toebehooren, en van wien op de vrouwen van 'dien tijd van de beste tot de minste, een onwederstaanibare be koring' schijnt te zijn uitgegaan. Twee dier vrouwen verhouden zich onderling als zusters in haar ge lijke bewondering voor en verliefdheid op den Oplossingen, bijdragen, enz, te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, De Genestetweg 23, BloemendaaL PROBLEEM No. 118"). H. VAN BEEK (Naaldwijk). Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kh2, Da8, La7, Pgó, Ph6. Zwart: Kdó, c2, g5. A. G. G. M, G10RGIS EN ZOON SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. Een adres van vertrouwen Hot zal U nooit berouwen de langen tijd, vanwaar 'hij in 1924 (na den wed strijd' te New-York) ivoor goed in Frankrijk terug keerde. Zijn hoogtepunt bereikte hij in 1901, toen hij te Monte Carlo den eersten prijs verwierf. In de jaren 19011905 stond 'hij op één lijn met Maroczy, dr. Tarrasch, Pillsbury, dr. Lasker en Schlechter. Janowski's spel muntte uit door schoon, heid, vooral door verrassende offers. Hieronder een staaltje er van, toen de meester 23 jaar oud was. EINDSPEL No. 28. De volgende stand ontstond in een in 1891 te Parijs, (in he' bekende Café de la Régence) ge- rpeelde partij na den 15den zet van Zwart (een amateur): Eervolle vermelding, wedstrijd' Ned. Schaak bond (1899). D. Janowski -j*. Den 17en Januari j.I. is te Parijs overleden de Poolsche schaakmeester David Janowski. Geboren te Walkowisk in 1868, verhuisde hij pim. 1890 naar Parijs, omdat daar het schaakspelersberoep lucra tiever was. Na 1907 leefde hij in Amerika geduren- Wit besliste de partij met een brillant en correct Dame-offer, als volgt: Da6Xa7t 16. Ka8Xa7 a5X'b6tt 17. Ka7—b7 Tal—a7f 18. Kb7c6 Ta7Xc7f 19. Kc6b5 Pel—c2 20. Pe7—c6 c3—c4f 21. Kb5a6 Tfl—alf 22. Pc6a5 Pc2'b4 mat 23. OPLOSSING PROBLEEM No. 115. (J. KESL). Stand rier stukken: Wit: Ka7, Df6, Le3, Pa5, e2, f3. Zwart: Kd5, Tc2, Lg4, 'b4, lb7, g5. 1. Le3c5, enz. Goede oplossing ontvangen van: M. Baars, te Overveen. P. Mars, te Santpoort. H. W. v. Dort, te Schoten. Het eerste Februarinummer van „Focus" brengt platen naar foto's voor de prijsvraag „Stillevens met Glaswerk". In aansluiting op de foto's van den Amsterdam- schen fotograaf Eilers in een vorig nummer, ver schijnt een artikel „Bromidedruk en Bromi'dewer- ker". Daarin worden allerlei aanwijzingen gegeven om op eenvoudig bromidepapier resultaten te krijgen, die op hoog artistiek peil staan. Andere artükjjen! handelen, over het kleuren, van broomzilverpapieren met transparante water verven, en opnamen van vocht uit de lucht bij watervrije chemicaliën. ZONDAG 13 FEBRUARI 1927. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur, Prof. Dr. A. J, de Sopper van Leiden, n.m. 5 uur Ds. J. C. van Dijk. Bidstond Zaterdag 12 Februari, 's avonds 9 uur in de Consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha", des voormiddags 10 uur. De heer Adr. van der Hoeven, Theol. Carii 'te Utrecht. GEREFORMEERDE KERK, voormiddag9 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. Nam. 5 uur dezelfde. NE'D. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.in. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Honger naar beter brood". Amos 8:11.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2