STADSSCHOUWBURG Der Vetter aus Batavia Dr. KNOCK HET HUWELIJK Dokter Klaus VICTORIA-WATER HEEFT U IETS GEBROKEN? ZIJLVEST 3 - „DE HERTEKOP" - HAARLEM A. MUDDE i^^iEI^ILANO BUITENLAND DRUKKERIJ TIMMER beiast zich met het plaatsen van advertentiën in elk daarvoor op te geven blad, zonder prijsverhooging REIZEN EN TREKKEN PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL 0VERVEEN. HAARLEM. Bij brand een der volgende nummers opbëllen: BLOEMENDAAL Telefoonnummer 10960 OVERVEEN - - AERDENHOUT - Telefoonnummer 26103 BENTVELD - - Telefoonnummer 26017 VOGELENZANG - Telefoonnummer 28129 ZONDAG 3 APRIL MAANDAG 4 APRIL DINSDAG 5 APRIL WOENSDAG 6 APRIL DONDERDAG 7 APRIL VRIJDAG 8 APRIL 1 A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON iomJ van uw antiek porcelein, gebruiks- ot kunstvoorwerper in steen, marmer, ivoor, schildpad, koper, broos enz ALLES ONDER GARANTIE In- en verkoop van meubelen en oudheden Wat natuurlijk te verwachten was, na de ver werping van het Ned.-Belgisch tractaat met 33 tegen 17 stemmen door de Eerste Kamer, geschied de. Minister van Kamebeek vroeg ontslag. Overi gens is de toorn, die rondom dit tractaat heeft ge woed, snel gaan liggen. En de Belgische regeering kon niet anders doen, dan verklaren, dat zij zeer pijnlijk getroffen is, en sterk door den algemeenen steun der natie, besloten is' met kracht te blijven opkomen voor een herziening der verdragen van 1S39, ten einde de erkenning van België's essenti- eele aanspraken te verkrijgen, in het bijzonder wat aangaat zijn verbindingen met de Noordzee en den Rijn. Opvolger van den heer Van Karnebeek is jhr. mr. F. Beelaarts van Blokland, de pas be noemde gezant te Brussel, Een principieele kwestie weid dezer dagen be- siecht door de uitspraak van den Hoogen Raad in de bekende procedure tusschen den Postbond en den Staat over de intrekking van art, 40 van het Bezoldigingsbesluit. In cassatie overwoog de Hooge Raad thans, dat art. 63 der Grondwet aan den Ko ning de bevoegdheid geeft, om 'n eenmaal vastge stelde salarisregeling te herzien. Het cassatiebe roep werd verworpen. In Amsterdam heeft een poging van de heeren Romime en Wierdels, om het bespelen van den Stadsschouwburg door Verkade en Verbeek te leiden in hunne speciale geloofsrichting gefaald. De Amsterdammers werden verblijd met de mededeeling, dat, indien eind April zou blijken, dat de nieuwe raming van de belastingopbrengst voor 1927 een gunstiger cijfer zal doen zien, dan waarop bij de indiening van de begrooting '27 kon worden gerekend, het B. en W. mogelijk zal wor den voor te stellen, den vermenigvuldigingsfactor voor 1927/28 weer te bepalen op 0.6. In de jongste begrooting was namelijk een verhooging van den factor in uitzicht gesteld. Onder zeer groote officieele belangstelling (ook H.M. de Koningin-Moeder en Prins Hendrik, als mede vele ministers waren onder de aanwezigen), werd in Den Haag door het comité Vliegtocht Indië in de Ridderzaal een bijeenkomst gehouden, ge wijd aan de luchtverbindingen in en naar Nederl.- Indië. Prof. Treub verklaarde, dat het noodzake lijk was groote spoed te betrachten bij de ont wikkeling van het luchtverkeer in Indië, om het ons toekomend aandeel in het luchtverkeer tus schen Europa en Azië niet te verspelen, door on verantwoordelijk treuzelen. Generaal Snijders kwam tot de conclusie dat het luchtverkeer in Indië rijp is voor onverwijlde uitvoering en reus achtige vooruitzichten opent, terwijl terstond uit voerbaar waren de vliegdiensten Soerabaja-Sabang en Amsterdam-Caïro, waardoor de reisduur Am- sterdam-Batavia tot 14 dagen terug te brengen is. In de Drentsche venen is een staking ontstaan. Het begon met het neerleggen van het werk door 300 arbeiders -te Valthermond. Er wordt een loons- verhooging van 8% gevraagd. 'De staking omvat de bij de moderne en christelijke bonden aangesloten arbeiders, en neemt in omvang toe. De verveners uit Overijsel besloten geen loonsverhooging toe te staan. Groningen is weer in opstand gebracht door de mededeeling, dat nu de komst van den 100.000 sten Groninger binnen drie weken te verwachten is, waarschijnlijk nog vóór Paschen. Het zou toch een leelijke misrekening zijn en het is toch niet uitgesloten! wanneer zich omstreeks Paschen eens een tachtigjarige Drentenaar of Friesch bij den Groningschen burgerlijken stand kwam melden om zich biijvend in Groningen te vestigen, aangetrokken door de kans op al het schoons, dat de enthousiaste Groningers den 100.000-sten bur ger in het vooruitzicht stelden. In vrijwel de geheele beschaafde wereld, heeft men dezer dagen den lOOsten sterfdag van den grooten componist Beethoven herdacht. (27 Maart). Bij de opvoering in Den Haag van Beethoven's eenigsté opera Fidelio, was ook minister Waszink aanwezig In Zuid-Limburg, bij Esloo heeft een ernstige grondverschuiving plaats gehad, waardoor een deel van het winterbed van de Maas over een lengte van 80 Meter en een breedte van 20 Meter naar het zomerbed is geschoven en in de rivier is te recht gekomen. Van Sumatra's Westkust kwam weer bericht, dat aldaar in het Soloks_che door arrestatie van revolutionnairen, plannen werden ontdekt voor nieuwe relletjes, die tegen einde Maart hadden moeten uitbreken. De relletjes zouden in Solok hébben moeten beginnen. laten. De nationalisten willen alle buitenlandsche verdragen, rechten en privileges opheffen en daar na onderhandelen over nieuwe verdragen op1 voet van gelijkheid der beide partijen. De Engelsche Reuter- en draadlooze telegrammen zijn er blijk baar op ingericht, de publieke opinie in Engeland zoodanig te bewerken, dat deze op alles voorbe reid is, desnoods op een nieuwe groote oorlog, nu in Oost-Azië. De vrouwenkiesrechtkwestie is weer eens aan de orde in het kabinet. Men gelooft, dat ondanks den tegenstand' van eenige ministers, de regeering een voorstel zal doen om het kiesrecht te ver leenen aan de vrouwen, op dezelfde voorwaarden als aan de mannen, dus op 21-jarigen leeftijd. Frankrijk. De Fransche en Duitsche onderhan delingen zijn tot het voorloopig resultaat gekomen dat het handelsverdrag, dat 31 Maart j.l. zou af loopen, met nog een maand zal worden verlengd Er zullen belangrijke amendementen aan worden toegevoegd. Uit deze verlenging blijkt, dat het nog niet eens is kunnen worden over een permanent verdrag. De senaatscommissie voor vrouwenkiesrecht verklaarde zich met 7 tegen 5 stemmen en 1 ont houding tegen het voorstel om vrouwen actief en passief kiesrecht te geven. Ook verschillende com promis-voorstellen werden verworpen. Men maakt zich ongerust over het lot der Fran sche concessie in Sjanghai, waar de zakenlieden op versterkingen aan hebben gedrongen. Verschil lende geruchten omtrent brandstichtingen en inci denten worden radicaal tegengesproken door een rapport van den consul-generaal. De gezantenraad heeft besloten de militaire con ticle-commissie in Hongarije met ingang van heden op te heffen. Duitschland. Bij de behandeling in tweede lezing van de Rijksweer-begrooting 475 millioen voor het leger en 223 millioen voor de vloot dienden de communisten en sociaal-democraten een motie van wantrouwen tegen den rijksweerminister Gessier in. Bij de derde lezing zullen zij geheel tegen de begrooting stemmen. Zij motiveeren dit door de buitengewoon hooge legerbegrooting en de ontevredenheid over de toestanden bij de Rijks- weer. Men gelooft algemeen, dat Gessier niet lang na de afhandeling van zijn begrooting zal aan blijven.Hij moet het verlangen te kennen ge geven hebben, zich uit de politiek terug te trek ken. Men noemt als opvolger den admiraal Brü- ninghaus, van de Duitsche Volkspartij. Diversen. In de voorbereidende ontwapenings commissie werden verschillende standpunten be sproken. Het Fransche voorstel werd voorloopig aangenomen, dat o.m. inhoudt, dat het onmogelijk is, de afgerichte reservetroepen rechtstreeks te be perken. De beperking der uitgaven voor oorlogs materiaal diende daaraan vooraf te gaan. De Nederlandsche delegatie sloot zich bij het Britsche standpunt aan, dat de beperking dus ook de re serves en materiaal moet omvatten. Verder steunde de Nederlandsche afgevaardigde het Fransche denk beeld, dat de weermachten van moederland en koloniën gescheiden van elkaar moeten beschouwd worden. Naar een Fransch dagbladcorrespondent meldt, moet de heele agitatie omtrent Joego-Slavische •militaire voorbereidingen voor een inval dn Al banië zuiver op fantasie berusten. Bij zijn bezoek aan de Joego-Slavische grensstreken bleek overal volmaakte rust te heerschen. Officieel wordt thans ook toegegeven, dat een militaire enquête geen doel meer heeft, al geeft men daarbij als motief op, dat er teveel tijd verloopen is sedert Italië zijn "beschuldigingen uitte. Ook Engeland heeft weer op directe onderhandelingen tusschen Italië en Joego slavië- aangedrongen op basis van een voorloopig accoord. Het heele geval vindt zijn aanleiding in reclameachtige grootdoenerij van vriend Mussi. In Japan vond een mijnramp plaats, waarbij 136 mijnwerkers om het leven kwamen. Engeland. Ook Nanking is voor de macht der Kantonneezen bezweken en de Engelschen zijn bezig Woehoe en Hankau te verlaten. De toe stand te Sjanghai is nog verscherpt. Algemeen kan men een neiging bespeuren, om onderhandelingen met de Kantonneezen aan te knoopen, daar men er langzamerhand van doordrongen is, dat de vNatio- nalisten feitelijk nog dé groote macht in China vormen. De toestand is nu zoo, dat de Kantonnee zen meester zijn over geheel Zuid-China bezuiden den Jangtse, hetgeen bijna de helft van het Ohi- neesche rijk omvat en tweederde der bevolking, terwijl in dit deel tevens alle buitenlandsche han delsbelangen gelegen zijn. De Kantonneezen heb ben nog maar één tegenstander van beteekenis en men gelooft, ddt zij dien ook zullen versiaan er dat zij zelf zullen bepalen, wanneer zij Peking binnentrekken. Chamberlain heeft zich zeer ge reserveerd over de toekomstverwachtingen uitge- BLOEMENDAAL, TEL. 22003 grootere reizen in binnen- en buitenland onder des kundige leiding organiseert. Streven is, zooveel mogelijk reisgenot voor zoo weinig mogelijk kosten te verkrijgen. Naar winst wordt niet gestreefd, de leiders zijn leden der vereeniging, die zich be langloos ten dienste hunner medeleden stellen. Het eventueel overschot der reisbedragen wordt aan de deelnemers teruggegeven. De leden ontvangen tweemaal per maand koste loos het orgaan der vereeniging, waarin behalve tal van wetenswaardigheden, steeds diverse reizen met reissommen worden vermeld. In de reissom is alles begrepen (kosten der vervoermiddelen, ver blijfkosten in hotels, fooien, enz.), zoodat slechts de kosten van en naar het eind- en aanvangspunt der reizen, van niet verplichte consumpties niet, althans in den regel niet, in de reissommen zijn begrepen. De toetreding tot de Vereeniging staat voor alle mannen en vrouwen open, die den leeftijd van 18 jaren hebben bereikt en die deswege een contri butie van 1.25 per jaar verschuldigd zijn met bij toetreding een entreegeld van 50 cent. Het behoeft geen verwondering te wekken, dat de Nederlandsche Reisvereeniging in den zomer van 1926 reeds haar vijftig duizendste lid boekte en gedurende haar bestaan met hare honderden reizen aan duizenden een ongekend reisgenot heeft verschaft, waartoe de enkeling uit ombereisdheid en gebrek aan talenkennis nooit in staat zou zijn geweest. Tol dusver trok de vereeniging de overgroote hoofdzaak hare leden uit de steden, was helaas ten platten lande nog steeds ntet ingeburgerd. Voor melde commissie hoopt daarin verandering te brengen. De kosten van het lidmaatschap vormen natuur lijk geen bezwaar, evenmin de kosten der reizen zelve. Immers tallooze reizen worden ieder jaar in binnen- en buitenland gemaakt, die de som van zestig gulden niet overschrijden, daarnaast worden tientallen reizen voor 'hoogere reissommen naar verder gelegen landen uitgeschreven. Is men bekend met 'het feit, dat van geslacht tot geslacht de uitspanning van vele jongeren bijna uit sluitend bestaat in het bezoek van kermis na ker- s met de daaraan verbonden genoegens, die later vaak in minder aangename herinnering moe ten worden herdacht of bezuurd, dan rijst des te meer de wensch, dat ook in die jongeren daarvoor in de plaats de lust tot reizen ontwaakt. Geen ge noegen alleen, neen in de allereerste plaats dient aan het nut van reizen gedacht. Bedoeling is dit jaar reeds onder deskundige leiding een tweetal reizen te ondernemen. De eerste een Pinksterreisje van vier dagen naar de weelderige Vlaamsche landouwen, Antwerpen, Gent en Brugge, met Belgische badplaatsen, terug door Zeeland, kosten hoogstens 35. De tweede naar Parijs en Normandië, Normandië bekend om hare vette weiden, paardenfokkerij (Anglo-Normandisch paard). Getracht zal worden eenige landbouwonderne mingen en fokstations van beteekenis te bezien, terwijl voor ontspanning (verder een bezoek zal v/orden gebracht aan de Fransch badplaatsen Deauville en Trouville. Kosten hoogstens 85. Waar momenteel een trek onzer landbouwers naar Frankrijk is om daar een bestaan te vinden, hopen we, dat voor deze reis veel belangstelling zal bestaan. De N. R. V. hoopt verder, door het houden van voordrachten verschillende plaatsen ten platten lande, belangstelling voor haar werk te wekken .en roept daartoe aller medewerking in. Wie verdere inlichtingen wenscht, vervoege zich tot het Centraal Bureau der Vereeniging, Anna Paulownastraat 48, Den Haag, hetwelk gaarne gratis inlichtingen verstrekt. waaronder ook den patroon, den beer C. van Wille- genburg, vergezeld van zijn echtgenoote. De heer Van Willegenburg sprak zijn oudsten knecht in zeer waardeerende woorden toe, en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Van het personeel ont ving hij een krantenhanger. Naast eenige bloemstukken, kwamen ook tal van schriftelijke felicitaties binnen. Het was voor Kemper een mooie dag. In den nacht van Dinsdag op Woensdag reed een luxe auto tegen een aanhangwagen van de tran sportfirma 'H. B., welke wagen stond nabij de gara ge dezer firma aan de Dr. Dirk Bakkerlaan, De auto werd ernstig beschadigd, en moest met den kraanwagen van Gebroeders Beekman wegge sleept worden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. In de Vrijdagavond gehouden jaarvergadering van „Bosch en Duin" werden de aftredende bestuurs leden Hofland en Klerk en de aftredende com missaris Dr. Brongersma in dezelfde functies her kozen. Gisteravond werd, te 8J> uur, eer.e huishoudelijke vergadering gehouden van de, leden der „Midden- standskiesvereeniging" te Bloemendaal in Hotel „Roozendaal" te Ovenveen. De agenda luidde: 1. Opening door 'den waarn. Voorzitter, 2. Notulen der vorige vergadering door den waarn. Secretaris. 3. Verkiezing van een Bestuur. 4. Definitieve contributieregeling. 5. Bespreking Candidatenlijst voor de e,k. ge meenteraadsverkiezing. 6. Bestuursmededeelingen. 7. Sluiting. Wij komen in: ons volgend nummer op deze ver gadering terug. De sympathieke en nuttige Nederlandsche Reis vereeniging verspreidt de volgende circulaire: Aan de bevolking ten platten lande. Het vorig jaar verscheen in Reizen en Trekken, het orgaan der Nederlandsche Reisvereeniging, een serie artikelen van haren voorzitter, den heer Van der Flier, die ter gelegenheid van het 20-jarig be staan dier Vereeniging haar wording, groei en bloei uiteenzette. In die artikelen kwam vooral tot uiting de opvoedende kracht die fn het reizen in het algemeen en in het werk der Nederlandsche reisvereeniging in het bijzonder school. Indirect is de oorzaak geweest, dat op initiatief van het Da- gelijksch Bestuur der N. R. V. een commissie is gevormd, die zich ten doei stelt de ideeën waaruit gemelde vereeniging leeft, in wijderen kring ten platten lande bekend te maken. Volgens hare Statuten heeft de Nederlandsche Reisvereeniging ten doel den lust tot reizen in het algemeen te wekken, aan te moedigen en te onderhouden en dat daardoor echt vacantiegenot, als ontwikkeling op elk gebied bereikt dient te Vrijdagavond hield de afd. Bloemendaal van het Centraal Genootschap hare jaarvergadering in Vreeburg onder leiding van Mevr. Molière. De secretaris, dé heer D. Kuiper, las de notulen en bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de Afd. in 1926 11 kinderen heeft uitgezonden naar Egmond aan Zee; deze kinderen kwamen in aanmerking voor verlengd verblijf. Een kind wordt sinds 5 maanden verpleegd te Nunspeet in het Boschhuis. De gewichtstoename van de kinderen varieerde van 0.8 tot 2.3 K.G. Van de ouders werd als tegemoetkoming in de kosten in totaal 128.ontvangen. De rekening en verantwoording van de penning- meesteresse mevr. Molière, werd nagezien en ac coord bevoniden door mevr. NienhuysVersteegh en dr. Beusekom. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing wer den mevr. BeusekomMed'er, mevr. A. M. Nien huysVersteegh en dr. J. Th. Bornwater herkozen. Mevrouw Molière zal de afd. vertegenwoordigen op de Algemeene Vergadering te Utrecht op 22 en 23 April. Besloten werd om 25.beschikbaar te stellen als feestgave voor het Genootschap bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Aan de doktoren zal opgave worden gevraagd van uit te zenden kinderen. Hierna sluiting. S.-E. In verband met de vernieuwing van het wegdek van de Hartelustlaan en de beide Stationswegen is eerstgenoemde laan en de Zuider Stationsweg voor het verkeer gesloten. Een begin met de werkzaamheden is bereids ge maakt. Jubileum H. Kemper. En we zijn er dan ook van overtuigd, dat het hem niet aan belangstelling zal ontbrekei^ schreven we in ons vorig nummer. De feiten hebben ons in het gelijk gesteld. Na dat de jubilaris op zijn. uitdrukkelijk verlangen des morgens nog gewerkt had, bleef hij Vrijdag middag thuis „ter receptie". Velen maakten van weiden, waartoe zij voor hare leden kleinere en de gelegenheid gebruik, Kemper te compimenteeren Tusschen Zaterdagmiddag en Maandagmorgen is wederom ingebroken in het R.-K. Lyceum. De dief (of dieven) is (zijn) binnengekomen door aan den zijkant van het gebouw een vooraf met zeep besmeerde ruit in te drukken. In het gebouw werd een andere ruit op dezelfde wijze behandeld, waarna de ongenoode gast(en) in de hal kwam(en). Hier werd een offerbusje van den inhoud, onge-, veer 2.50, ontdaan. Een doosje met postzegels werd niet aangeraakt. De politie doet onderzoek. Vrijdagavond werd na afloop van een biljartwed strijd tusschen de heeren Rienstra en Weem een biljartvereeniging opgericht. Gister was het 25 jaar geleden, dat de heer W. Flooren, een in onze gemeente zeer bekende fi guur, bij dén heer G. J. v. d. Vliet in dienst trad. Het heeft den jubilaris niet aan blijken van belang stelling ontbroken. Wij hopen nader op dit jubileum terug te komen. Emmabloemendag Door het Comité der Emmabloemcollecte zijn evenals vorige jaren wederom propaganda-étalages gemaakt bij de Firma B. J. van Liemt op het Verwulft, te Haarlem, teneinde de aandacht te vestigen op den a.s. bloemendag, dïe 6 April zal worden gehouden. De ééne étalage geeft weer wal door de Ver eeniging tot Bestrijding der Tuberculose is tot stand gebracht, n.l. de Ligbal te (Schoten. De an dere wat dit jaar tot stand komt en wel de Lighal met nachtverblijf voor volwassenen en kinderen te Bloemendaal. Deze inrichting zal, in den loop van het jaar haar deuren openen voor alle slacht offers der tuberculose en de voorbeschikte kinde ren uit Haarlem en Omstreken. Uit het geheel blijkt wel, dat gelden, welke aan de Vereeniging worden geschonken, bijzonder nuttig worden be steed. Wij raden ieder aan een kijkje te gaan nemen en de Emmabloem-collecte krachtig te steunen. 2de Dringende Oproep! Vrouwen en Meisjes van Haarlem en Omstreken. Wij vrageni U nogmaals „Helpt ons bij de Emmalbloem-collecte op Woensdag 6 April a.s." Verschillende dames gaven zich reeds op, doch lang niet voldoende. Wij missen nog vele namen van dames, die ons jaren lang getrouw hielpen. Ge wordt toch zeker niet onverschillig tegenover een zaak van zoo'n groot algemeen belang als de tbc.-bestrijding. Ge wilt toch ongetwijfeld wel een paar uur Uw hulp verleenen aan de bestrijding Van den grootsten volksgeesel. Onthoudt ons Uw onmisbaren steun niet. Bedenkt hoevelen nog het slachtoffer worden van de tuber culose. Bedenkt ook, dat gij Uzelf beschermt door mede te werken, want hoe meer de Vereeniging kan uitrichten, 'hoe minder kans Gij loopt voor be smetting. Daarom geeft U allen- op aan het Consultatie bureau, Ged. Oude Gracht 41 en spoort Uwe vrien dinnen aan zich op te geven. Namens het Comité voor de Emmabloem-collecte G. van Waard, Secretaris. De autobussen van Noord naar Zuid. Verschenen is een belangrijk Raadsstuk van B. en W. van Haarlem ter zake het verkeer met de TEL. 13217 "i HAARLEM HET SCHOUWTOONEEL 100e Voorstelling van Laatste üastvoorstelling door de leden van HET MÜSKAUER KUNSTLER THEATER Blijspel van GOGOL. HET SCHOUWTOONEEL Blijspel in 5 bedrijven van A. L'ARRONGE. HET VEREENIGD TOONEEL HET NIEUWE NEDERL. TOONEEL FRITS HIRSCH OPERETTE GEZELSCHAP Impressario Hugo Helm: Operette van KUNNEKE. SCHOORSTEENVEGERS. RIDbERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. 2 HAARLEM. Een heerlijke avonddrank in de Wintermaanden is het OBERLAHNSTEIN vermengd met Whisky, Cognac, Vermouth, Wijn of Limonade-siropen. Voor huishoudelijk gebruik bizonder aanbevolen in heele liter-schroefflesschen, inhoudsprijs 32 cent. buitenwijken, wat vooral ook voor ons van veel belang kan zijn. De bedoeling is. wanneer aan de Brockway ver gunning wordt verleend, op deze lijnen een 15 minutendienst in te voeren. Het ontwerp-besluit. B. en W. stellen voor te besluiten: I. Aan de N.V. Haarlemsche Brockway Bus Maatschappij, gevestigd te Heemstede, vergunning te verleenen tot het exploiteeren van de volgende autobuslijnen in de gemeente Haarlem: Lijn I. Begin Kleverlaan bij Kleverparkweg Kleiverlaan Molijnstraat Santpoorterstraat Verspronckweg Statenbolwerk Kruisweg Parklaan Kenaupark Pieter Kiesstraat Zijl weg Zijlsingel Raaks Jacobstraat Gedempte Voldersgracht Keizerstraat Prins Hendrikstraat Leidschevaart Rollandstraat Voorzorgstraat Westergracht Leidsche vaart Schouwtjeslaan Wagenweg Haze- paterslaan Dreef Hertenkamp (eindpunt) en terug. Lijn II: Begin Terspijtweg Ter Spijtweg Kleverlaan Velserstraat Saenre damstraat Maerten van Heemskerkstraat Schotersingel Frans Halsplein Kennemerplein Jansweg Parklaan Zijhuizem Nassauplein Nassau- laari Gedempte Oudegracht Turfmarkt Zuider Buiten Spaame Bakkerstraat Voor helmplein Badhuisstraat Kleine Houtweg Hertenkamp en terug. Lijn III: Begin Joh. de Breukstraat bij Regulier straat Joh. de Breukstraat Kloppersingel Vrouwenhekstraat Kloppersingel Prinsen Bolwerk Jansweg Parklaan Hooimarkt Koudehom - Harmenjansweg - Spaarnoogstraat - Oostvest Amsterdamschevaart Nagtzaam- straat Kruistochtstraat Slachthuisstraat Karolingerstraat Graafschapstraat Schalk- wijkerweg (Pont) eindpunt en terug. Voorts worden de voorwaarden omschreven. Be halve de voorwaarden reeds in de toelichting door B en W. opgesomd, vinden wij vermeld verschil lende voorschriften in het belang der openbare veiligheid. Voorts is de voorwaarde opgenomen, dat „op de autobussen geen goederen mogen wor den vervoerd". Men deelt ons mede, dat het Leger des Heils Stichting (William Booth) haar Zelfverloochenings- Aanvrage 'hoopt te houden tot 10 April a.s. (Heilssoldaten 'voorzien van een volmacht ge- teekend door Kommandant Wm. H. Howard komen waarschijnlijk in deze dagen ook bij U antwoord halen op brief of circulaire. 'Heeft de arbeid van het Leger des Heils Uw sympathie, geeft dan aan de(n) kollektant Uw bij drage tot voortzetting der welbekende arbeid. Van kiespijn en kunsttanden. Wie dan alleen tandheelkundige hulp inroept, als hij kiespijn krijgt, loopt gevaar, zijn tanden vroegtijdig te verliezen. Wie zijn tanden regelmatig laat onderzoeken en zoo noodig vullen, behoudt deze en blijft ver schoond van kiespijn. De natuurlijke tanden zijn voor het kauwen veel meer waard dan kunsttanden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2