ST0E Firma J. Een Het natuurlijk EMSER-ZOU] Brandsti PRIMA A BINNENLAND BUITENLAND Motor Transportkar Garage Stappers Bij brand een der volgende nummers opbellen BLOEMENDAAL j Te|efoonnummer IQ960 OVERVEEN - - AERDENHOUT - Telefoonnummer 26(03 BENTVELD - - Telefoonnummer 26017 VOGELENZANG - Telefoonnummer 28129 PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL. A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON I PRIJS PER FLACON f 1.20 OVERVEEN. UIT DE OMSTREKEN overveen SF vc SCH AAI par weeni De afgeloopen week bracht "de afwikkeling van ministercrisis aan „Buitenlandsche zaken". Minis ter Van Karnebeek nam hartelijk afscheid van zijn ambtenaren, om ambteloos burger van Den Haag te worden. Alleen zal hij ons land in den Volken bondsraad blijven vertegenwoordigen. De nieuwe minister, Jhr. Beelaerts van Blokland heeft de portefeuille overgenomen. De heer Beelaerts was gezant te Brussel, als opvolger van Jhr. Van Vre- denburgh, die naar Rome zou gaan. Thans blijft de heer Vredenburgh echter gezant te Brussel. Engeland moet aan België te kennen hebben ge geven, dat 'het er de voorkeur aan geeft, dat Nederland en België ernstig zoeken naar een basis voor onderlinge overeenstemming. Maar mochten directe onderhandelingen onmogelijk blijken, dan zou Engeland bereid zijn, definitieve voorstellen van Nederlanidsche of Belgische zijde betreffende een regeling van het geschil in ontvangst te nemen, Intusschen ziet men in België dus in, dat een be roep op de mogendheden niet zal baten, waarom 'het Belgische kabinet besloot, dat de aanleg van 'het Kanaal AntwerpenLuik niet langer kon worden vertraagd, daar de verbinding te water tusschen Antwerpen en den Rijn verzekerd diende te worden. Er is nu een plan aanhangig gemaakt voor dit kanaal, dat het AntwerpenMoerdijk kanaal zal moeten vervangen. In de M. v. A. inzake de Oorlog- en Marinebe- grooting, verklaart de minister o.m., dat de draag wijdte van ons geschut alleszins voldoende is, en dat onze munitie-voorraad meer dan 3000 schoten per stuk bedraagt of het dubbele van België. Dat niet van versobering der weermacht gesproken kon worden, ontkende de minister. Aan de Ne- derlandsc'he vloot zullen waarschijnlijk geen watervliegtuigen meer worden toegevoegd. De minister van Waterstaat heeft medegedeeld, •dat een onderzoek is ingesteld naar het geschikt ste kanaaltracé voor de verbinding Amsterdam Boven-Rijn. Het resultaat daarvan wordt spoedig verwacht, waarna de minister hoopt, dat het hem hierdoor spoedig mogelijk zal wezen, om de ver dere voorbereiding voor het maken van deze scheepvaartverbinding krachtig te bevorderen. Er is thans een wetsontwerp ingediend voor de instelling van een Postraad, zulks naar aanleiding van de beslissing der regeering omtrent den be drijfsvorm van P.T.T. Deze raad zal op overeen komstige wijze als de Mijnraad de regeering van advies hebben te dienen en binnen zekere grenzen toezicht op dit staatsbedrijf kunnen uitoefenen. Ambtenaren van het staatsbedrijf zijn van het lid- maatschappij uitgesloten. In Amsterdam kwamen Maandag, verwelkomd door de Amsterdamsche studenten, met muziek en vaandels, 'die 270 studenten van Vlaamsche en Zuid-Afrikaansche universiteiten en diverse Diet- sche studentenclubs aan, allen deelnemers aan den academischen leergang. Prof. Dr. H. Brug- mans, eerevoorzitter van den leergang noemde dezen zeer belangrijk, aangezien door dezen leer gang banden tusschen volken van één stam ver sterkt zouden worden. Hij hoopte, dat de stu denten hier zouden vinden, wat zij zochten, n.l. interessante wetenschappelijke voordrachen en een blik op de Nederlandsche cultuur. De Statenverkiezingen zijn in vollen gang. In Limburg bleiven R.K. gelijk (38 van de 45) terwijl de S.D.A.P. een zetel won (5). In Noord-Brabant verloor de R.K. staatspartij 1 zetel (nu 50), ter wijl de V.B. 1 zetel (nu 2) won. Totaal 64 zetels. In Drente won de S.D.A.P. 2 zetels (nu 9 van de 35) en de V.D. 1 zetel (nu 5), zulks ten koste van A.R., V.B. en Plattelanders. Een aantal treurige ongelukken vond plaats. Bij Den Bosch verongelukte een motorfiets, met twee berijders, die beide gedood werden. Bij Sluis, reed een uit België komende dranksmokkel auto op een opgestelde val van ledige wagens in, waardoor een der wagens kantelde en een mare- chaussée getroffen en gedood werd. Bij Delft reed des nachts een auto met 5 personen in een sloot, waardoor 'd'e chauffeur in de modder stikte, ter wijl nog één der passagiers ernstig gewond werd. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat een auto met verblindende lichten passeerde, die na het ongeval in razende snelheid doorreed. Deze maand worden bij wijze van proef een stoomloodsvaartuig te Delfzijl en een loodsschoener te Helder, met een ontvangtoestel voor radio telefonie uitgerust. Blijkt de proefneming te vol doen, dan zullen alle loodsvaartuigen van een dergelijk toestel worden voorzien. De staking in de venen is Maandag weer ge ëindigd en de arbeiders besloten den arbeid weer te hervatten, op het loontarief van verleden jaar. Engeland, Het voornaamste regeeringsont- werp tijdens de huidige zittingsperiode is nu bij het Lagerhuis ingediend, n.l. het vak-vereenigings- ontwerp. Dit bepaalt o.a., dat onwettig zijn alle stakingen, welke ten doel hebben, dwang uit te oefenen op de regeering, of de gemeenschap te intimideeren en in het algemeen stakingen, die niet ten doel hebben een geschil op te lossen op het gebied van 'handel of nijverheid binnen den be trokken tak van handel of nijverheid. Er worden zware straffen gesteld op het aanstichten of deel nemen aan dergelijke onwettige stakingen. De Verbruikt op 25 K.M. 1 liter Benzine Geschikt voor eik bedrijf Draagvermogen 250 Ko. Agent Haarlem en Omstr. GEO. OUDE GRACHT 40 HAARLEM Labourpartij becritiseert het ontwerp zeer gcherp en er zal een nationale campagne tegen georgani seerd worden door het T.U.C. Het p>pr 31 Maart geëindigde begrootingsjaar heeft een deficit van ca. 37 mil'lioen opgeleverd. De 'Britsche regeering 'beschuldigt Moskou van de steeds toenemende vreemdelingenhaat in China. De regeering besloot meerdere hulptroepen, o.a. een brigade infanterie van 3500 man naar China te zenden. Aan Canton werd een nota ge zonden, waarin vergoeding wordt geëischt voor de incidenten te Nanking, waarvoor de Canton- neesche regeering aansprakelijk wordt gesteld. Ge- eischt worden: Officieele verontschuldigingen, be straffing der schuldigen, schadevergoeding aan de slachtoffers. Men verwacht in Sjanghai midden April een Engelsche vlootactie stroomopwaarts op de Jangste. Stelselmatig wordt nu het bericht ver spreid, dat de communisten een felle propaganda in China voeren en de Chineezen tegen de buiten landers opzetten. Zoodat het,, wanneer meteen een niet te verontschuldigen vloot-actie o. i. d. der buitenlanders in China plaats vindt, de commu nistische Hetze als voorwendsel kan worden ge bruikt. Frankrijk. In Marokko spookt het weer. De Sinhaja's en Ktama's zijn in vollen opstand. Een Spaansche kolonne werd in den pan gehakt. Aan den Fransc'hen kant der grens was alles echter rustig, al hebben er eenige invallen van veedieven plaats gehad. De Fransche en Spaansche autori teiten in de bedreigde streken hebben overleg ge pleegd en er zal weer samenwerking plaats vinden. Briand heeft verklaard, dat de positie van Frank rijk in China uitstekend is. De Fransche concessie wordt op 't oogen'blik energiek verdedigd. De toe stand moet momenteel geen bezorgdheid wekken. Frankrijk volgde een politiek van waakzaamheid. De onderhandelingen met Duitschlanid omtrent het 'definitieve handelsverdrag zijn nu weer hervat. Duitschland. De Rijksdag werkt met spoed aan de begrooting, daar men morgen op reces gaat. Men ziet de eindstemming niet zonder be zorgdheid tegemoet, dat de economische partij tegen zal stemmen. Deze ziet name'ijk in de be grooting het bewijs, dat niets is veranderd ondanks het feit, dat het zwaartepunt der regeering is verlegd van links naar rechts. Van spaarzaamheid was niets te merken. Geëischt werd, dat op de ge- heele 'begrooting 10% werd geschrapt. De sociaal democraten zullen tegenstemmen, als protest tegen het partcularisme, dat in de nieuwe financieele regeling tusschen 'het rijk, de landen en gemeenten tot uiting komt. Zoodoende zou voor de regeering slechts een zeer kleine meerderheid overblijven. Verrassingen schijnen dus niet uitgesloten. Ludendorff heeft blijkbaar nog niet geleerd, dat spreken zilver en zwijgen goud is en dat hijt zijn land de beste diensten bewijst, als hij zijn mond houdt. Hij verklaarde dezer dagen, dat Amerika's toetreding tot den oorlog geschiedde op bevel der joden, vrijmetselaars en Jezuïten. Het gevolg van die interventie is, dat deze drie machten thans de wereld be'heerschen, de volken uitzuigen en den oorlog permanent 'doen zijn. Amerika's toetreding tot den oorlog is een misdaad tegen den wereld vrede en tegen 'het Duitsche volk geweest, welks overwinning den internationalen vrede gegaran deerd zou 'hebben. Diversen. De regeering van Washington zond een nieuwe instructie naar haar gezant te Peking, waarin toestemming gegeven wordt tot het voor leggen van gezamenlijke schadeloosstellingseischen aan de Cantonneezen voor 'die excessen te Nan king. Washington is echter sterk tegen repressailles en strafpolitiek, daar dit tot ernstige gevolgen aan leiding zou kunnen geven. Lord Robert Cecil heeft verklaard, dat naar zijn meeniing, de Internationale Ontwapeningsconfe rentie einde van dit jaar of begin 1928 zal worden gehouden. grenzen der bestel'districten zijn aangegeven, is voorgehangen in de wachtkamer van de postkan toren. D'e politie trof op den Zeeweg zwervende aan een minderjarige, die bij ondervraging zeide, af komstig te zijn uit Amsterdam, en bekende uit het ouderlijk huis te zijn weggeloopen, omdat zijn stiefmoeder Se hoop uitgesproken had, dat de kies pijn, waaraan hij leed, zijn dood zou veroorzaken. Hij was opweg naar zijn grootvader, wonende te Egmond aan Zee. Zijn tocht ging echter niet door, daar hij op transport naar Amsterdam werd ge steld. Tot hoofdagent van politie, in de vacature A. M Smits is bevorderd de agent van politie le klas L. Pouwer. De hulpbesteller M., die per rijwiel van het erf der fam. K. S. kwam, kon door de groote vaart de bocht naar den straatweg niet goed nemen, en werd daardoor aangereden door een auto, bestuurd' door den heer W. Rijwiel en auto werden beschadigd, terwijl M. eenige lichte schaafwonden opliep. Het ongeval liep dus goed af. Dinsdagmiddag omstreeks half een reed de 15- jarige slagersbediende P'h. A. op den Bloemendaal- scheweg ter hoogte van de Boschlaan achter een vrachtauto. Plotseling kwam hij achter dit voer tuig vandaan, en werd aangereden door een van de tegenovergestelde richting komende vrachtauto, bestuurd door Z. A. bekwam een ernstige wonde aan het rechter- bovenbeen, en een gekneusde linkerknie. Dr. van Beusekom 'verleende de eerste 'hulp, waarna A. met de auto van zijn patroon naar de ouderlijke woning werd vervoerd. iHet rijwiel werd zwaar, de auto licht bescha digd. Den chauffeur treft geen schuld. Radio-Ontvanginrichtingen. De wnd. Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Bloemendaal vestigt de aandacht van 'belanghebbenden er op dat zij, ingevolge het be paalde in art. 5 van de Min. Beschikking van 8 Augustus 1921 No. afd. P. en T., verplicht zijn van de aanwezigheid van een radio-ontvanginrichting kennis te geven aan den Directeur van het Rijks telegraafkantoor ter plaatse. In hun eigen belang wordt den houders aanbe volen aan de verplichting tot vorenbedoelde op gave te voldoen, waarvoor formulieren van aan gifte van alle Rijkstelegraafkantoren kosteloos ver krijgbaar zijn. Amsterdamsche Post-Districten, De decentralisatie van den besteldienst te Am sterdam is thans zoover gevorderd dat aldaar, be halve door het hoofdkantoor (centrum), wordt be steld door 'het districtskantoor N c o r d en door het bijkantoor Watergraafsmeer Oost. Eerlang zullen de kantoren Zuid en West (met briefpostbestelling) in gebruik worden geno men. Daar de districtsindeeling de bestelling zal' be spoedigen, is het in afwachting van de volledige decentralisatie, reeds t'hans aan te bevelen om behalve straatnaam en huisnummer ook de naam van het Ibesteldistrict in de adressen van de voor Amsterdam bestemde stukken op te nemen. Een platte grond van Amsterdam, waarop de Dinsdagavond hield de afd. Bloemendaal van de S.D.A.P. een matig bezochte vergadering in Hotel Viee'burg, waar als sprekers optraden de heer Sc'hulz, lid van den Gemeenteraad en R. Rijnalda, wethouder van Haarlem. De bijeenkomst werd ge leid door den beer W. Noorman. Het eerst werd het woord gevoerd' door den 'heer Schulz, die hoofdzakelijk over Bloemendaal- sche toestanden sprak, en het werk van den Vrij heidsbond, die de vorige verkiezings-campagne voerde onder de leuze „bezuiniging" onder de loupe nam. Hij toonde aan, 'hoe -die bezuinigingen eigenlijk een fiasco leden, en waar toegepast, dit slechts geschiedde ten koste der arbeiders. Ook kwam hij terug op het ontslag van Mevr. Klinkenbergvan Meteren, onderwijzeres van de O.L.-school te Vo gelenzang, welk ontslag zijns inziens 'n reactionair tintje 'heeft. De regeling voor de toeslag voor het M.O, on derwierp hij vervolgens aan critiek, terwijl hij ten slotte het dralen met den bouw van een nieuwe O.L.-sc'hool te Overveen hekelde. De beer Rijnalda kwam over de Staten-verkie- zing spreken, en bepleitte 'het groote belang daar van. Hij vond ze nog belangrijker dan die voor den Gemeenteraad en Tweede Kamer. Hij waarschuw de de arbeiders voor 'de candidatuur Bomans, en zette.deze waarschuwing kracht bij door 'het wer ken van den heer Bomans in de Staten nader toe te lichten. Aan 'het debat werd deelgenomen door Mevr. van Essen, lid van de öudercommissie 'der O.L.-school te Overveen en de heer Bouwhuizen. Met een opwekkend woord ten gunste der S. D. A. P. werd de vergadering met een woord van dank aan de sprekers, door den heer Noorman ge sloten. Opening van de Kindertuinen aan de Kleverlaan, de Pijlslaan en aan het Haemstedeplein. L.l. Zaterdag, 2 April, zijn voor de 3e maal, in de Kindenwerktuinen der Vereeniging voor School- en Werktuinen voor Haarlem en Omstreken de werk zaamheden weder begonnen. Ruim 600 kinderen hadden zich schriftelijk aan het Bestuur opgegeven om een tuintje te krijgen, en tal van 'kinderen, bij wie de lust voor dit tuin werk was opgekomen, nadat de tijd voor schrifte lijke opgave was verstreken, waren óók aanwezig, in de stille hoop, dat zij wellicht nog in aanmer king zouden komen. 'Helaas moesten niet alleen al die laatkomers worden afgewezen, maar zelfs 150 van de 600 schriftelijke adspiranten moest het Be stuur teleurstellen, daar maar 450 plaatsen in de 3 tuinen beschikbaar zijn. Bij de indeeling zijn de kinderen van leden, die zich schriftelijk 'hadden aangemeld, in de eerste plaats voor een tuintje in aanmerking gebracht. Het Bestuur betreurt het ten zeerste, zooveel kinderen, die blijk gaven van lust in dit mooie werk, te moeten terugwijzen; het zal zijn best doen, in den korst mogelijken tijd nog eenige tuinen er bij te krijgen, en daardoor het aantal Ijeschikbare plaatsen voorloopig tot ten 1000-tal trachten op te voeren. Gelukkig had god Pluvius op Zaterdag,midcag medelijden met ons, en mocht een vroolijk zonne tje het drukke gedoe, aan de indeeling der kinde ren verbonden, beschijnen. Aan de Kleverlaan hcerschte wel de grootste drukte. Ongeveer 300 kinderen moesten daar voorzien worden van eer. tuinnummer, ingedeeld worden bij de 9 leiders aan wier zorgen zij zullen worden toevertrouwd' en hunne gereedschappen in ontvangst nemen. Méér kan aldaar dien eersten middag niet worden ver richt en zou ook niet kunnen verricht zijn, daar door de vele regens van den Iaatsten tijd, het veel te laag gelegen bouwland onbewerkbaar was. In dezen tuin moesten 120 opgegeven leerlingen worden afgewezen. Ook de nieuwe tuin aan de Pijlslaan, die voor de eerste maal in gebruik wordt genomen bleek bij de opening reeds te klein te zijn voor die om geving; aldaar zijn 96 leerlingen toegelaten, maar ruim 30 leerlingen moesten worden teleurgesteld. De tuin te Heemstede aan het Haemstedeplein, blijkt ongeveer te voldoen aan de behoefte aan plaatsen; 60 leerlingen kunnen aldaar werken, met 2 leiders. Eenige kinderen konden geen plaatsje krijgen. De teleurgestelde kinderen zijn als reserve voor vrij komende plaatsen op eene lijst geplaatst. Uit bovenstaand verslag moge blijken, dat hier met recht de geijkte term kan worden gebruikt, van: „Te voorzien in eene gebleken behoefte". Hoe groot de finantieele zorgen van het Bestuur zijn, kan daar eveneens uit blijken als men be denkt, dat de gemiddelde kosten per leerling 15.per cursus bedragen; voor 450 leerlingen is dit dus 6750.gezwegen van de groote in richtingskosten van een Kinderwerktuin (aanleg, beplanting met vaste planten en randen van de borders, heesters, gereedschappen, loods tot ber ging daarvan, enz. enz.). Van het benoodigde be drag zal in 1927 hoogstens 2500.als subsidie der Gemeenten Haarlem en Heemstede worden verkregen, en 1000.als bijdrage der leerlingen; het Bestuur staat dus voor een tekort van ruim 3000.waarvan maar een dikke 500.wordt gedekt door Leden-bijdragen. De rest moet dus gevonden worden door toeval lige bijdragen van ons welgezinden. Het hoopt daarom hoogst ernstig, ook den gevraagden Pro vincialen steun te zullen mogen ontvangen. De aandacht van de Leden der Vereeniging, wier kinderen leerlingen zijn, geworden in de tuinen, •wordt er daarom evenzeer met nadruk op gevestigd, dat de lage minimum-contributie ad. 1.00 per jaar, slechts bedoeld is, ook de armsten in de ge legenheid 'te stellen, door hun lidmaatschap een zeker recht op êen plaatsje voor hun kind te ver krijgen. Het Bestuur ondervindt echter, dat vele goed gesitueerden, 'die best de volle kosten van het tuinwerk van 'hun kind' zouden kunnen dragen, toch naar 'deze minimum-contributie grijpen; het verzoekt daarom die leden ernstig te willen overwe gen, hun contributie-bedrag vrijwillig te verhoogen, en zoo dicht mogelijk te willen brengen bij het gemid'dlél'de kosten-cijfer, zijnde 15.Het voelt n.l. geene roeping om ook voor goed gesitueerden met den bedelnap rond te gaan en in voortdurende groote finantieele zorgen te zitten; het veronder stelt zelfs, dat deze dit zelf ook niet zullen willen, waarom het langs dezen weg dit punt onder aller- ,oogen wenscht te brengen. Ten slotte 'wil' 'het Bestuur nogmaals een beroep doen op allen, die als onderdeel der Gemeenschap, het profijt van dit schitterende onderwijs zullen •binnenhalen, het toch vooral zooveel mogelijk te willen steunen. Op ouders wier kinderen nu reeds van dit on derwijs genieten of het in de naaste toekomst zul len wenschen; helpt zorgen, dat er tegen dien tijd genoegzaam tuinen zullen zijn; op vele Vereeni- gingen, voor wie onze leerlingen de toekomstige leden kunnen worden;, op Middenstandvereenigin- geii en op de Groot-bedrijven; op de Kamer van Koophandel en Fabrieken; op de Kerkelijke kassén pp de Gemeenten en op de Provincie en vooral op de SCHOOL. Aan die allen, komt ons werk, door verbeterde jeugd-opvoeding te bevorderen, in vele opzichten ten goede. Zijt toch wakker, willen wij die allen toeroepen en maakt toch gebruik van 'd'e unique gelegenheid, die de jeugd 'hier zelve zoo ruimschoots aanbiedt om opvoedend op haar in te 'werken. Stelt U ten minste op de hoogte van ons werk. Bedenk wat jaarlijksch onnoodig aan belasting en anderszins wordt betaald, voor vernieuwen herstellen en be waken van particulier en gemeenschapsbezi't, om dat men zich buiten de school-uren niet genoeg zaam met de jeugd bemoeit. Doodt toch niet alle ambitie bij menschen, die zich aan dit werk willen geven, door Uwe traag heid in het verstrekken van hulp aan hen. Zijt wijs. Hulp en steun kunt U verleenen door als lid of als donateur dér Vereeniging toe te treden (mini mumbedrag 1per jaar), door schenkingen voor eenmaal of ivoor enkele jaren; door legaten; door subsidies te verleenen of bestaande te verhoogen; door ons erudiet te verleenen voor de groote in richtingskosten van nieuwe tuinen. Opgaven van een en ander kunt U richten tot het Secretariaat d'er Vereeniging, Johan Verhulst- weg 35, Santpoort-Station, dat ook bereid is elke gewenschte inlichting schriftelijk of mondeling te geven, of voordrachten te laten houden (bijv. voor Vereenigingen, op Ouder-avonden, enz., over doel en strekking van het Onderwijs). Moge weldra werkelijk blijken, dat de steun ruim gaat vloeien, opdat ons Bestuur in staat wor de gesteld1, elk kind, dat naar dit mooie en op voedende tuinwerk haakt, ook aan den ARBEID •te kunnen zetten. Want nog altijd geldt: „Arbeid-seere voert tot eere." De Emma-bloem heeft op 6 dezer opgebracht 9000.—. In Bloemendaal 658.40; in Aerdenhout 250. en in Overveen 426.50. Een terugblik op de concerten en lezingen, wel ke in den afgeloopen winter de 'belangstellende samenbrachten in het Kerkgebouw der afdeeling Bioemendaal van den Nederlandschen Protestan tenbond, leert ons, dat de organiseerende commis sie 'haar doel niet geheel bereikt 'heeft. Immers, luisteraars te krijgen uit alle klassen der 'Bloemendaalsche inwoners, bleek zeer moei lijk. Het was bijna zonder uitzondering dezelfde groep getrouwen, die aanwezig waren. Toch is er veel genoten, èn bij de concerten, èn bij de lezingen. De commissie zal zeker op den in geslagen weg voortgaan. Wat in het eerste jaar niet lukte, kan in het tweede, misschien het derde jaar slagen. Zou het 'geen aanbeveling verdienen, •ceafMMo SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310, HAARLEM. is alleen verkrijgbaar in vierkante glazen flacons de toegangsprijzen te verlagen? Zou de verlaging niet gecompenseerd1 worden door grooter bezoek? De vorige week Vrijdagavond had de Midden- standskiesvereeniging een vergadering belegd in Hotel Roozendaal te Overveen. 'Het voorloopig 'bestuur werd 'hierin omgezet in een definitief, waarvan de samenstelling luidt: A. Cassee, Voorzitter, M. J. Doemen, Secretaris, J. J. Lansdorp, Penningmeester. A. J. v. Schooten, Commissaris, A. de Graaf, idem. De contributie werd voor het jaar 1927 'bepaald op 5.voor de volgende jaren zal zij nader vastgesteld worden. Over de bestaansmogelijkheid dezer vereeniging ontspon zich een levendig débat, mede over het vraagstuk, of aansluiting bij den Vrijheidsbond ge- wenscht is. Bijna unaniem was men echter van meening, dat aansluiting niet in het belang van den middenstand is, doch een' zelfstandig en strikt neutraal optreden meer resultaat op zal leveren. De candidaatstelling werd bepaald op 7 April. Het aantal leden 'dezer vereeniging bedraagt thans 30 Elk der bestuursleden zal belangstellenden gaarne inlichtingen verschaffen. Opgave van lid- maatschap kan hij elk bestuurslid geschieden. Wij hebben met genoegen gezien, dat langs het mooie laantje tusschen het voetbalveld en het hockeyterrein eenige jonge boompjes zijn bijgeplant. Daar de meidoornhaag erg in verval is gekomen, zouden we 'het zeer toejuichen, indien de afdeeling Plantsoenen ook nog wat heesters, (liefst van ver schillende soort) aldaar als onderbeplanting aan- bracht. Het is voor dit jaar nog niet te laat. Hel laantje zal aan bekoring winnen. In ons vorig nummer maakten we melding van diefstal van eenige partijen tulpen ten nadeele van een kweeker te Overveen. Vrijdagmiddag werd de dader, een bloemenkoop- man te Haarlem, die met de vermiste 'bloemen negotie deed op 'het Verwulft, aangehouden. Hij 'bekende zich aan diefstal schuldig gemaakt te heb ben, waarop proces-verhaal tegen hem werd' op gemaakt. Bloemencorso te Zandvoort. Zandvoort zal in het voor-seizoen van een Blo'emen-Corso kunnen genieten. Het weekblad „Sport in Beeld" organiseert n.l. Zaterdag 7 en Zondag 8 Mei een zoodanig feest. De leider, de heer Leo Lauer, heeft bereids de welwillende medewerking van het Gemeentebestuur inzake het afzetten van eenige straten verkregen. 'Het deelnemen aan een Bloemen-Corso levert, meestal voor de deelnemers een bezwaar op met 'het oog op de kosten. Te Zandvoort is men van principe uitgegaan, deze kosten voor de deelne mers zoo laag mogelijk te houden. De leider heeft zich daarom in verbinding gesteld' met eenigen der voornaamste 'bloembollen-'hanid'elaren in den lan de, en dezen zijn zoo welwillend geweest voor de deelnemers een zeer groote kwantum tulpen be schikbaar te stellen. Met deze tulpen, die dus gratis verstrekt worden, moeten de deelnemers zelf hun voertuigen enz. versieren. Dit laatste sluit niet uit, dat men deze tulpen- Versiering voor eigen kosten ook door een bloe mist mag laten verrichten, terwijl eveneens het op smukken van de voertuigen enz. door een bloe mist naar eigen smaak en met eigen bloemen kan geschieden. Het spreekt van zelf dat deze cate gorie van deelnemers door de jury in afzonderlijke klassen wordt beoordeeld. Het versieren van de voertuigen enz. zal des morgens o.m. op het terras van Oranje-Hotel plaats Vinden. Het défilé wordt dan des middags op den Noorder-Boulevard, met „Paviljon Riche" als mid delpunt, gehouden. Slechts op het terras van „Pa viljon Riche" en in het wagenpark zullen zit plaatsen tegen cn'trée verkrijgbaar zijn. Op de route zelf, die de stoet telkenmale, en die binnen kort volledig bekend zal worden gemaakt, kan het publiek dus vrij van het schouwspel genieten. Zaterdag vindt het Gorso voor luxe-auto's, equi pages en rijpaarden plaats. Des Zondags zijn de motorfietsen, motorrijwielen met zijspan, rijwielen, vracht-automobielen, en alle verdere bedrijfshal- sportmiddelen met paarden-tractie aan de beurt. Aan de kinderen is eveneens gedacht. Zij kunnen met hun auto's en vliegende Hollanders aan het Corso deelnemen. Ter wille van 'het plaatselijk cachet is ook plaats gereserveerd' voor ezelwagens, schelpen- en ibad'karren. Een ieder kan dus van de partij zijn. Het Corso zal dus zoowel een luxe schouwspel als een volksvermaak worden. Van daar, dat wij hopen, dat tal van ingezetenen die dagen ivan de partij zullen zijn. 't Spreekt van zelf, dat alles in afzonderlijke klassen wordt onderge bracht. Voor al die klassen wordt een schat aan prijzen uitgeloofd. Whrk# het weder mede, dan zal Zandvoort dus het voor-seizoen goed inzetten. N.l. met een na tionaal bloemen-feest, waarnaar heel wat vreem delingen zullen komen kijken. Wie nadere inlich tingen wil, wende zich tot dén heer Leo Lauer, te Zandvoort, Telefoon 11617 L EN ANDERE BRAN CURREERENDE PI LEEN UIT DIE E EN DUITSCHE Ml PRODUCTEN BEK GROOTSTE BRANL Laten we over den daal maar niet te vc een lofzang zijn over volgelingen, doorgevc treurzang over het hangend gedoe der w witte lammetjes 'deder nergens naar. Noch i noch in dat der voor merken. Het eenige e: 20 Februari niet meer Zondag ontvangt sterke Amsterdamsche Weespsche Rapidas e gevoerd heeft om de met minimum verschil naren beslist werd. 'Het derde elftal sp het R.C.H.-veld tegen derde 'beter voetbalde in het voordeel der Z: bust optreden. Toen vrij problematisch be den regen te staken, een zekere nederlaag Zondag ontmoeten Sc vogels-terrein te Hee een zwaren nederlaaj Om in the running te 1 ie winnen. Ten slotte spelen o gen op het terrein a; |dc R.C.H.-jongens. Wi kijkje te gaan neme onze hope -der toekon De opstelling van 1 J. IJfs Ph. Immer H G Kopjes Nieman P. 3e Elftal J, J. Schreur W. A. de Haas W, v. Zanten Ad. Ci Oplossingen, bijdrag Schaakredacteur van 23, BIoemendaaL PROBL W. ULLE Mat in Stand der stukken: Wit: Ke8, Da2, Ta5 Zwart; Ke6, Tc5, b4 Correspondentie-par Wit: E. freienhagen (Chicago) e2e4 Pblc3 f2—f4 f4Xe5 Pgl—f3 Mode is hier Le7. Lfle2

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2