SJOELS WONINGBUREAU, BFdaalscheweg 161, Bloemendaal Een abonnement op dit blad kost U tot 30 Juni 1927 f0.75 EMSER-WATER wmmm: I STADSSCHOUWBURG IMMER ANT. C ASSEE&Z5 PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL I DE REVUE-GIRL GEEN VOORSTELLING EEN JAAR GETROUWD DE KRIBBEBIJTER GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL. OVERVEEN. AERDENHOUT. SANTPOORT SCHOTEN. L. 22003 t plaatsen jn in elk tven blad, tiooging d'e&naam verstaan- meisje ten dans tegen haar," ant- l all' rliefst meisje lachte ook en zij wel 10, achter el- taar voor de 11de naar het meisje :hat, wanneer dan- Onze laatste dans iar lieverd, ik weel moet komen, de igens zullen we hel s hebben. Dat zijn met 4 pooten en bijvoorbeeld! paar- leters zijn dieren ijzend op een plaat enz. Wij zijn alle- ik nu? vam een aarzelend ïgen, dat mijn kip haalde. jn hond heeft jouw t jouw hond over vroeg het jongetje 5 minuten aan den ceer gevraagd," zei dat nu al vergeten? het jonget'es netjes, te zien hoe U met lank zijn verzekerd, catie de gewenschte acht. Men behoudt ■entieering op schat- s in wezen niet an- m zekere door be- Iragen tot een fonds, orden gevonden om sn zekere uitkeerin- ;ekiere voorval zich ering Idekkinig biedt, ilanghebbenden zijn, band tussohen hem 3ij zulk een grooten il der aangeslotenen uitmaakt, 'blijft de schade ook bij een doende sterk in het iij Rijksverzekerings- ondanks de moge- laagde indeeling. ven van de Risico- ran ongevallen ten- levers voor bedrijfs- ïade voor de werk- ondernemingen tot omwonden erkend in ie tot het instellen sultaten, waartoe de ring der Ongevalien- ladzijde 27 van dat gende kunnen aan- m aansluiting aan de moten onderling op óle betreffende de ingen, waarbij le er kgenoot ten dienste waarbij een zeker ega's den werkgever, etrekking tot de be- intbreekt, er toe zal niet bij die van an- neent de commissie, erigens van hetgeen t op dit gebied wordt jen prikkel tot be ien". it bij het thans be- llenverzekering voor -overdracht nie'* n, 'die dit stelsel aan dig in den weg t krachtigen prikke ng geeft, ligt het o.t m. weg te nemen en breedere ontplooil'oé aog te vergrooten. KTttrnc: BWïMsNiMli I OPGERICHT 1828 Vierzettige dreiging: 1ad lib.; 2. Dd5f, Pd5:; 3. Lc2f, enz. In enkele varianten volgt 't mat reeds op den 3en zet. Goede oplossing ontvangen van: P. Mars, te Santpoort. H. W. v. Dort, te Schoten. CORRESPONDENTIE. Bloemendaal, F. E. Zie de bovenstaande uitvoerige oplossing. SPORT VOETBAL. Het Paaschprogramma voor Bloemendaal, is mede in verband met den op Tweeden Paaschdag in het Stadion te spelen internationalen wedstrijd Nederland—Tsjecho-Slowakije, niet groot. Een combinatie speelt Maandag 's morgens elf uur aan den Brederodeweg tegen een Amster- damsch Kantoorelftal in de volgende opstelling: N. van Gelder J. V. Maren H. Spoor H. Loerakker G. v. Dam J. Veldhuis J. Cassee G Strik Ad. Cassee H. v. Beem J. Sondorp Het vierde speelt den eersten promotiewedstrijd er. wel tegen I.V.O. 3 op het terrein van T.H.B. 'aan den Meerweg te 'Heemstede. Nu de kans van het derde door de abnormaal groote nederlaag, welke dit elftal tegen D.W.O. leed zoo goed als verkeken is, kan de hoop niet anders dan op Wories c.s. gevestigd zijn. De volgende spelers zullen trachten dit te be wijzen: K. Akkerman J. Huijer M. Wories J. Kohier L. v. d. Meij A. de Jong C Vogel J. v. d. Meij Fr. Bakker Th. Mulder W. Bruijnis res. Th. Akersloot Het Chr. Fanfaiecorps Sursum zal lsten Paasch dag, 's morgens 8 uur bij idle Ned. Herv. Kerk eenige opstandings-liederen spelen. Het programma luidt als volgt: Gezang 209, vers 1. O, hoofd bedekt met wonden, 't Nachtelijk duister is geweken. Troost, troost mijn volk. Gezang 49, vers 1. Dochter Sions. Verheft nu in uw blijde lied. Psalm 118, vers 12. Daar juicht een toon. Gezang 50, vers 4. De Bloemendaalsche Jongensclub, afdeeling van De Dinsdagavond in een der lokalen der Mulo de Vereeniging voor Jeugdwerk te Bloemendaal, school aan den Vijverweg gehouden ouderavond, hoopt op Woensdag 20 April a.s., des avonds half werd geopend door het wnd.-hoofd, de heer Pop- acht in de zaal van Hotel Vreeburg haar jaarfeest ma, die in zijn openingsrede de hoop uitsprak, dat te vieren. de heer IJzerman ten spoedigste volledig hersteld Onder onze ingezetenen zullen nog velen zijn, zijn plaats in kan nemen, en in treffende woorden die verzuimden met de vereeniging voor Jeugd- het overlijden herdacht van de onderwijskrachten werk en hare afdeelingen kennis te maken. Zeker, de heer J. Faber en mej. A. van Leuven, men heeft wel van het bestaan geboord, men vindt Daarna hield de heer Dr. van Beusekom een het principe mooi, men respecteert de dames en causerie over schoolhygiëne, toegelicht door lan- SCHAAKRUBR3EK Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, De Genestetweg 23. BloemendaaL PROBLEEM No. 125 M. KARSTEDT (Kottbus). heeren, die zich voor dit werk inspannen, maar verderer is immers zóó veel, waar men zich voor interesseeren kan. En toch, als men eens wat nader tot de vereeni ging en haar leiders(sters) komt te staan, als men de moeite neemt haar doen te controleeren, als men de behaalde resultaten voor laat leggen, dan zijn wij er van overtuigd, dat ieders hart geopend wordt, en men mee gaat leven met het Jeugd werk. De wijze, waarop de jongens en meisjes bezig gehouden worden, hoe men ze tracht gees telijk te vormen, hoe men. de moeilijkheden van den gevaarlijken leeftijd helpt overwinnen, moet ieder weldenkende tot vreugde en dankbaarheid stemmen. De tijden waarin we leven, stellen aan de opvoeders hooge eischen: de toekomst is aan de jeugd, daarom rust op de ouderen de heilige plicht, de jongere generatie voor te bereiden hun plaats in de maatschappij in te nemen als burgeressen en burgers, volkomen op de hoogte met de vraag stukken, waaraan d/e nieuwere tijd zoo rijk is. Vergadering van den Ring Kennemerland De Vereeniging voor Jeugdwerk is waard, uit v.h. Nederlandsche Verbond van Chr. Meisjesver- eiken kring steun te ontvangen, mloreele zoowel als eenigingen in de N. H. Kerk te Bloemendaal. j financiëeje. Deze steun gaat nimmer verloren, nóch Mat in vier zetten. Stand der stukken: Wit: Kb3, Db8, Tb5, Pc8, a4, c2, d2, f2; f3; g4. Zwart: Kd4, Dhó, Th5, Lh2, Pa8, Pg8, a3, a5; d5; f4, gó, g7, h3. le prijs in het 2e int. tournooi der „Miinchmer Neusten Nachrichten". Wij hebben hier te doen met een inleidingsidee van d'en eersten rang. De sleutelzet kan niet 'beter bedacht zijn. EINDSPELSTUDIE No. 31. M. LISSNER. Voor het eerst heeft Holland de eer gehad eene secretaresse Van denl Wereldbond van^ Christen Jonge Vrouwen (Y.W.C.A.) te mogen ontvangen. Op haar doortocht naar Weenen bezocht Miss Parm ook Holland en in verband met dit bezoek was een 'bijzondere Ring-vergadering uitgeschreven op 3 April, waarvan Mevrouw Van Lennep de leiding had. De leden van de Ned. Meisjes Clubs in hun donkerblauwe jurken met oranje dassen, bezetten de eerste rijen; verder waren aanwezig leden van bi; den) Ring aangesloten Vereenigingen. Mevrouw Korff, presidente van den Heemsteed- schen Meisjesbond hield' eene bijbelbespreking over de gelijkenis van den onbarmhartigen dienst knecht. Een der leden van de Haarelmsche meis jes Club was zoo vriendelijk liederen van Bach en Valerius te zingen. Het woord was daarna aan Miss Parm, die ver telde over den Wereldbond; 70 jaar geleden in Engeland heel klein 'begonnen, heeft het werk zich snel uitgebreid, zoodat de Wereldbond nu ruim een mi'llioen leden telt in 50 landen over de ge- htele aarde. Miss Parm vertelde ook speciaal over meisjes- werk in haar vaderland', Noorwegen, waar zij jarenlang Nationale Secretaresse is geweest en deed een beroep op alle aanwezigen om zich te momenteel, nóch in de toekomst. Van algemeene bekendheid' is het plan, een eigen gebouw te stichten. De grond werd reeds door een bekend filantropie geschonken. Voorwaar een prachtig begin. Met het heerlijke optimisme, een goede zaak eigen, begon het Bestuur een fonds te vormen, om den bouw van dit vereenigingshuis mogelijk te maken. Zondt gij Uwe gave reeds? Hel adres van den penningmeester is A. E. Beekman, Bloemendaalschestraat'weg 50. Elke gift, ook de ge ringste is welkom. Het is voor ons Bloemendalers een eerezaak, de plannen te doen verwezenlijken. Ieder drage een steentje bij. Na deze uitweiding nog iets over het jaarfeest der jongensclub. Ge moet er niet heengaan, als taarnplaatjes, Spreker haalde uit zijn practijk van schoolarts diverse voorbeelden aan en besprak diverse verbeteringen op zijn advies aan de school gebouwen aangebracht. Dr. van Esiveld, de voorzitter der oudercommis sie dankte Dr. van Beusekom voor zijn aangename rede, en daarna namens de ouders allen, die blij ken van belangstelling hadden getoond bij het overlijden van mej. van Leuven. Van de gelegenheid den ouders geboden, be sprekingen met het personeel te voeren omtrent 'd'e leerlingen werd een dankbaar gebruik gemaakt. De tentoonstelling der voorwerpen vervaardigd op de winter-huisvlijtcursussen van de afdeeling Bloemendaal Volksbond tegen drankmisbruik, in een lokaal der Bloemendaalsche Schoolvereeniging is uitstekend geslaagd. Het groote óantal bezoekers was evenredig aan de inzendingen, waaronder alle mogelijke artikelen te vinden waren. De cursussen zijn in December begonnen onder leiding van Mej. Ezechiëls (Bloemendaalsche cur sussen) en Mej. Hulshoff (Overveensche dito). Beide dames waren zeer voldaan over de werk lust en prestaties der deelneemsters, wat wij vol komen kunnen' begrijpen. Het nut dezer cursussen is do Or deze tentoonstelling wederom onomstoote- lijk bewezen. TEL. 13217 LZZHHS HAARLEM ZATERDAG 16 APRIL VER. ROTTERD.-HOFSTAD-TOONEEL Dir. Cor van der Lugt Melsert Blijspel in 3 bedr. door GRAY en HOP WOOD ZONDAG 17 APRIL MAANDAG 18 APRIL (2e Paaschdag) HET SCHOUWTOONEEL Dir. Adr. v. d. Horst en Jan Musch Blijspel in 3 bedr. door FRANK GRAVE. WOENSDAG 20 APRIL HET VEREEN1GD TOONEEL ZILVEREN TOON EELJUBILEUM I VAN WILLEM HUNSCHE IN Dinsdag 12 April, de dag voor de candidaatstel- ling voor leden ivan den gemeenteraad, werden de volgende lijsten ingeleverd: Chr. Hist. Unie: 1. H. iHogenbirk. 2. Mr. Dr. J. Luden, 3. Ir. J. Ouwehand, 4. Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berk hout, 5. C. F. Bierens de Haan, 6. Mr. A. J. Schön- bart, 7. Mevr. E. C. van H'eum'enBenit. R.-K. Staatspartij; ge denkt op de schreeuwende muziek van jazz- j 1. J. G. van Kessel, 2. A. J. Prinsenberg, 3. E. W. band een charleston of black-bottom te dansen. A v. Nederhasselt, 4. N. Nuyens, 5. P. Verdegaal Ook niet, als ge verwacht, dat duur betaalde en Rzn., 6. K. Kooiman, 7. J. W. Lippits, 8. H. Kraet- opgemaakte caberetiers hun „levensliedjes" zullen 1 zer, 9. J. G. Lensen. declameeren ol uitgalmen. Neen, dit feest is er een van de blijde jeugd. Hier ziet ge opgevoerd o.a. het tooneelspel in drie bedrijven: „Toch timmer hout" van wellicht den grootsten paedagoog, die Nedeiland ooit heeft voortgebracht, den helaas te vroeg ontslapene Jam Ligthart. En het zijn Bloe mendaalsche jongens, met frissche snuiten en fris- sche geest, die plankenland betred'en. Of uw genoegen er minder om zal zijn. We hebben alle geven aan 'het werk in de meisjesivereenigingen, j reden dit te betwijfelen. Twijfelt gij echter, gaat Wat, volgens haar eigen ervaring, zoozeer de dan Woensdagavond naar Vreeburg. Aan de zaal moeite waard is. zijn programma's a 0.25 verkrijgbaar. We zijn De Driehoekmeisjes (leden van 'de Ned. Meis- er verzekerd van, dat gij geen spijt van een be- jes Clubs) werden apart hog door Miss Parm toe- zoek zult hebben! gesproken. Wit aan zet wint. Stand der stukken: Wit: Kg4, Pf3, c3, e5. Zwart: Kd3, 'b4, c4, c5. Schaakliteratuur, 'Begin Mei a.s. verschijnt „Leerboek voor het Schaakspel" door Dr. Emanuel Lasker, met toe stemming van den schrijver voor 'Nederland be werkt door W. A. T. Schelfhout; met 315 diagram men, ing. 3.90, geb. 4.90; uitgever D. Bolle, Rotterdam. Zoodra het werk in ons bezit is, hopen wij er op terug te komen. OPLOSSING PROGLEEM No. 122. Stand der stukken: Wit: Kh5, Db5, Lb3L£2, Pd4, b2, f4, g5. Zwart: Ke4, Pcó, Pe3, b7, dó, f3, f7, 1. Pf5, Pd'4; 2 Pd6:+, Kf4:; 3. De5f, enz. 1Pb4; 2. Pg3f, Kf4:l; 3. De8, enz. 1Pe5; 2. Le3:, Pc4; 3. Dc4:"j", enz. (2ad li:b.; 3. Dd5, enz.) 1Pe7; 2. Pdó:+, Kf4:; 3. Dd3, enz. In Noorwegen is een dergelijke vereeniging, die in 6 jaar tot zeer grooten 'bloei is gekomen en nu 7000 meisjes tot haar leden telt. Miss Parm wenschte onze jonge vereeniging dienzelfden bloei toe, niet alleen uiterlijk, maar vooral innerlijk, zood'at de clubs mogen bestaan en werken tot eer van God. Met dank aan allen, die hun medewerking ver leend hadden tot het slagen van de vergadering, werd door Mevrouw Van Lennep gesloten. Wij doen 'hierop onmiddellijk volgen het verslag van de te Haarlem geschiede installatie van 35 leden van de Nederlandsche Meisjesclub, In de gezellige groote zaal van 'het Meisjes Club huis ie 'Haarlem werden Vrijdag 1 April plus minus 30 Haarlemsche en 7 Bloemendaalsche meisjes geïnstalleerd als leden van de Nederland sche Meisjes Clubs. 'De Commissie voor Meisjeswerk, het eigenlijke Bestuur van de clubs, was tegenwoordig; de leiding van den avond' berustte bij Mej. C. A. J. ten Boom, (Hoofd!ei'dster van de Haarlemsche af deeling.. Mej. Ten Boom sprak eerst alle meisjes toe over de beteekenis van deze installatie en de belofte en ging daarna over tot de installatie. Eén voor één werden de meisjes door haar leid ster naar d'e Hoofdleidster gebracht en met haar linkerhand op de vlag (oranje-wit-blauw, met het Op 1 Mei a.s. hoopt de heer H. Vis, koster van de Nederl. Herv. Kerk te Bloemendaal, den dag te herdenken, dat hij 25 jaar deze functie bekleedt. Wij hebben alle reden te veronderstellen, dat dit jubileum niet ongemerkt voorbij zal gaan. L.l. Zaterdagmiddag had de inschrijving plaats van liefhebbers(sters) voor 'n tuintje van d'e Ver eeniging voor Jeugdwerk. Er was veel animo; niet minder dan 60 jongens en meisjes meldden zich aan. Er zal dus naar hartenlust aan den Vijverweg getuinierd worden. (Hedenmiddag 2 uur wordt de Jeugdtuin geopend' Op Dinsdag, 19 April van 46 en' van 79 uur zal in de constitoriekamer van de Nederl. Herv. Kerk een verkiezing plaats hebben voor één ge machtigde in het kiescollege ter vervanging van Vrijheidsbond: 1. A. F. Kremer, J'hr. J. C. Mollerus, 3. C. W. de Visser, 4. P. Ott'o, 5. D. Blankevoort Dzn., 6. Mevr. C. J. Cohen TervaertKoch, 7. G. S. de Clercq, 8. C. van Maren. S.D.A.P.: 1. 'C-Schulz, 2. W.Noorman, 3. G.A.Tijssen, 4. Mevr. G van Raaltenv. d. Bosch, 5. N. L. Herfst, 6. J. Romijn. Lijst Laan: 1. J, C. Laan, 2, C. F. de Roo van Alderwerelt, Middenstanders: 1. A. Cassee, 2. J. J. Lansdorp, 3. G. M. W. Mar- gadant, 4. A. E. 'Beekman. Anti-Revolutionairen; 1. A. J. de Waal Malefijt, 2. Mr. F. J. D. Theijsse, 3. F. Cornelissen, 4. H. H. Felderhof, 5. A. Huson. Lijst Bornwater: 1. Dr. Th. J. 'Bornwater. Wilde lijst: 1. G. B. Bouwhuizen, 2. J. G. v. d. Bunt. Het van ouds bekende en on overtroffen middel tegen Hoest, Verkoudheid en alle aandoe-" ningen der slijmvliezen Prijs per heele kruik65 ct. De Godsdienstoefening, op le Paaschdag des morgens half el'f in het gebouw der afdeeling Bloe mendaal van den Nederl. Protestantenbond aan den Potgieterweg (voorganger Ds. Mackenzie van Am sterdam) zal opgeluisterd worden door de zange res Mej. Frieda Mooy. 'Deze zangeres is voor de 'Bloemendalers geen onbekende. Wij herinneren ons, dat zij dezen win ter in hetzelfde gebouw aan«$ een concert mee werkte, en toen groot succes oogstte. den heer H. Beekman, die tot diaken benoemd is. Zonda£ is een actetasch, bevestigd aan een rij In het gebouw der afdeeling Bloemendaal van den Nederl. Protestantenbond' aan den Potgieter- weg wordt op Vrijdag 29 April, des avonds 8 uur een concert gegeven ten 'bate van het orgelfonds. Welwillende medewerking wordt verleend door de dames Mevrouw Jetty HeyblokKlijn (sopraan), Mejuffrouw Trude Oostervel'd (viool) en den heer insigne, blauwe driehoek en gouden cirkel op de j witte baan) en haar rechterhand in die van de I Het ;ol«ende P™gramma wordt ten gehoore ge- Hoofdleidster, legden zij de belofte af, waarna hun ',rac^1'- het insigne werd opgespeld. I1' Cboralvorspiel (Orgel) Het kampvuur werd toen ontstoken en terwijl Höchster was ich habe, J S. Bach. allen in een grooten kring eromheen zaten sprak Mejuffrouw Barger over de beteekenis van den naam: Nederlandsche Meisjes Clubs, en Mejuffrouw van den Ban over het motto: „Houd je driehoek binnen den cirkel". De 3 hoeken van den driehoek stellen achtereenvolgens voor: de lichamelijke, verstandelijke en maatschappelijke ontwikkeling. Maar hoeveel de meisjes ook moeten doen, om zich in deze 3 richtingen te ontwikkelen, zij moe ten „hun driehoek houden binnen den cirkel", het zinnebeeld van die geestelijke ontwikkeling. Die moet in de Clubs en in bet leven van de leden de eerste plaats innemen. Nadat de Clubs gezongen hadden, sloot Mej. Ten J Boom de bijeenkomst met gebed. De afdeeling 'Bloemendaal van de Nederlandsche Meisjes Clubs komt eiken Zaterdag om 7 uur bij elkaar in „Maranatha", Donkere Laan. Meisjes van 1517 jaar zijn daar welkom. J. S. Bach. J. S. Bach. (Sopraan, orgel, viool) b Seufzer Tranen, Kummer, Not 3. Konzert (viool, orgel) Piétro Nardini. Allegro, Moderato, Andante, Cantabilé, 4a Angelus (Orgel) Sigfrid KargElert. b. Legende (orgel) Sigfrid KargElert. 5. Andante (viool-ongel) Alban Förster. Non-Credo (Sopraan-orgel) C. M. Widor. Le Déluge (viool-orgel) Saint Saëns. Ave Maria (Sopraan-viool-orgel) Cesar Franck. Sept pièces, (orgel) Cesar Franck. wiel, staande in het gehouw der Bloemendaalsche Schoolvereeniging, waarin dien dag een tentoon stelling gehouden werd, ontvreemd. Dienzelfden dag is een rijwiel uit de garage van den heer N. aan den Hooge 'Duin en Daalscheweg. Terug te bekomen bij: Lettinga, Schulpweg 21, Aerdenhout, eeni beursje met imh.; A. v. Roode, Middentuindorplaan 9b, Overveen, een bril; J. Antonisse, Wolstraat 12, Haarlem, een zakmes; P. v. Kessel, Tuindorplaan 8, Overveen, een rijwielbelastingmerk 1927; Mooie- kind, De Genestetweg 19, Bloemendaal, een grijze werkjas; Boonstra, Sterreboschlaan 16, Bloemen daal, een bankbiljet; D. Phillippo, Jan Steenstr. 11 Haarlem, eenig haakwerk; C. Cornelissen, Bloe-. mendaalsc'heweg 18, Bloemienldaal, een tennis ra cket; Reijnders, Vijverweg 4b, Bloemendaal, een paar jongensschoenen; v. d. Aart, Zandvoortsche- laan 228, Zandvoort, een handschoen; P. Hartogh Heijs van Zouteveen, lordenstraat 40, Haarlem; een gouden medaillon; Aghina, Kleverlaan 97, Bloemendaal, een portempnnaie met inh.; Bolsen- broek, Boschlaan 7, Bloemendaal, een duimstok; De Grenswijziging. Maandag is onze gemeente bezocht door eenige leden der Eerste Kamer, die zich persoonlijk van Zwiersen, Rollandspad 17, Overveen, een zilveren den toestand wilden overtuigen. armband horloge; A. Terweij, Lonbar Petrilaan 4, Naar we vernemen zal het wetsontwerp op Dins- Overveen, een portemonnaie met inh.; aan het hu- dag, 19 April, in een avondzitting worden behan- 1 reau van Politie te Overveen, een sleutel, een deld. De kans, dat het valt is o.i. zeer klein. handtaschje, een voetbal, een riem, een rijwiel- belastingmerk 1927. BEVALLEN; G. Timmermansvan der Wijden, z.; E. C. M. LommerseKamp'huijs, d.; M. W. M. J. RoozenEldering, d.; G. Vroomten Hones, 2 d.; E. ValkenburgStaring, z.; J. M. Koelemij Preenen, z.; C. KöblerLonn, z, ONDERTROUWD: P. G. Adrian en E. Scholten; W. D. de Gooijer en J. Wassenaar, L. A. Uijten- daal en M. I. Schoo; A. L. van Bergen en W. A. Bakker; P. D. Deylius en R. Hütter. GETROUWD: A. Cassee en S. J. van Beem; W. A. van 'Batenburg en G. Wolhoff; W. C. Wijk- huijzen en L. Diets; J, Rot en J. G. M. Kamp; J, Dauzon en W. M. de Ruijter. - OVERLEDEN: A. G. Hulsebosch, 92, j.; A. M. E. Knibbeler, 75 jaar. KERKAGENDA ZONDAG 17 APRIL 1927. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Maandag 18 April v.m. 10 uur. Ds. W. S. van Leeuwen, Velsen. Bidstond' Zaterdag 16 April, 's avonds 9 uur- in de consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara natha", des voormiddags 10 uur. De heer C. Tabak van Amsterdam. NEDERLAN'SCHE PROTESTANTENBOND in het Bondskerkje Potgieterweg 4 v.m. 10.30 uur. Ds. W. Mackenzie, Amsterdam. (Met medewerking van Mej. Frida Mooi), Am sterdam, zang. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur. Ds. J. C. Brussaard. Maandag 18 April v.m. 10 uur. Ds. J. C. Brussaard. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. V. Roos, Em. Pred. te Bloemendaal. „RELIGIEUZE KRING" Aerdenhout(Bentveld. Vereenigingslokaal Eikenlaan 5, v.m. 10.30 u. Ds. F. Kleijn, 'Rem. Pred., 'Den Haag. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur. Prof. Dr. G. A. van <ien Bergh van Eysinga. Maandag 18 April v.m. 10 uur. Ds. N. Padt, Zandvoort. Beide Paasdhdagen collecte Bijbelgenootscfiap. JULIANAKERK, Kloosterstraat. Telef. voor hard- hoorenden, v.m. 10 uur, Ds. Blauw. n.m. 6 uur, Ds. L. D. Poot, Pred te Haarlem. Maandag 18 April v.m. 10 uur. Ds. J. H. Visser, Pred. Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort. In alle beurten collecte voor de opleiding tot Predikant. Zondagschool: 12)1 uur in de openb. lagere school in de Overtonstraat; de Catichesatie- kamer Kloosterstraat en d'e Bewaarschool Colensostraat.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 5