Bloemententoonstelling te Alkmaar Firma J.H. KRUL Jr. ST0I Een i EMSER-WATER GAZE GEBR. BEE Brandstoffenhandel PRIMA ANTHRACIET f 84 BINNENLAND Bij brand een der volgende nummers opbellen: bloemendaal DRUKKERIJ TIMMER belast zich met het plaatsen van advertentië n in elk daarvoor op te geven blad, zonder prijsverhooging overveen aeroenhout bentveld - - vogelenzang BUITENLAND FOTOGRAFIE (18 Maart tot 21 Mei) Prijs per heelekruik65ct. SI SCHAA Het Koninklijk gezin zal van 1723 Mei a.s. een bezoek brengen aan 'de 'hoofdstad des Rijks, Amsterdam. Voorts zal in de eerste dagen van de maand Mei een plechtige buitengewone ver gadering van den Raad van State worden ge houden,, onder presidium van H.M. de Koningin. Zulks in verband met het feit, dat Prinses Juliana op haar achttiende jaardag volgens de grondwet zitting in dien Raad krijgt. Een ware opluchting voor velen is het, dat vlak voor Paasch in Groningen de 100.000ste inwoner bij den burgerlijken stand werd ingeschreven. Het was de op den 13en April geboren Frederilk Jo hannes (wegende 7 pond) tweede zoon van Eg- bert Gramsbergen, geboren 9 December 1896 te Haren en S. M. Wieringa, geboren 17 Juni 1898 te Zuidbroek, Weinige zuigelingen zijn met zoo veel cadeaux in dit ondermaansche begroet, als deze Frederik Johannes, Reeds in de eerste uren .van zijn bestaan, kwam de burgemeester hem be groeten, met een spaarbankboekje van 200.in de eene en een zilveren vork en lepel in de andere hand. Premievrije polissen, wieg, kinderwagens, rollades, melk, rekenboekjes, oude jenever en giften in geld, benevens tallooze bloemenhuldes werden zijn deel. Deze jeugdige heer is reeds thans een „gezeten" burger. Minister Siotemaker heeft te Maastricht ver schillende besprekingen gevoerd1 in verband met den ongunstigen toestand van de industrie aldaar, o.a. met de directeuren van Soc. Ceramique, Kris tal Unie en de „Sphinx". De besprekingen hebben bij de directeuren goede verwachtingen voor de toekomst gewekt. De Minister van Arbeid heeft 't advies van den Hoogen Raad van Arbeid gevraagd omtrent de voorontwerpen betreffende een winkelsluitings wet en een werktijdenbesluit voor winkels. Het voorontwerp voor de winkelsluiting houdt o.m. in sluiting op Zondag en na 8 uur des avonds be houdens verschillende uitzonderingsbepalingen, bijv. op dagen voorafgaande aan feestdagen, enz. De Minister van Justitie heeft den Minister van Binnenlandsche Zaken door een klacht betreffen de muziekmaken op straat in een gemeente op den eersten Pinksterdag van vorig jaar gedurende godsdienst oefeningen die na het middaguur werden gehouden, aanleiding gegeven tot het instellen van een enquête naar de uitlegging, die in de ver schillende gemeenten aan art. 4 van de Zondags wet wordt gegeven. Er is, op initiatief van de Nederlandsche Handel Maatschappij en de Deli Mij. een comité gevormd, waarin o.a. dr. Van Aalst zitting heeft, belast met de voorbereiding van de oprichting eener burger lijke Nederlandseh-Indisehe luchtvaartmaatschap pij. Het bedoelde luchtverkeer, waarbij aan Sa- bang als eerste beginpunt is gedacht, zal aan een snellere verbinding met Nederland ten goede 'komen, snellere verbindingen tusschen de Indische eilanden mogelijk maken, terwijl tevens bereikt zal worden, dat eerlang in den internationalen luchtdienst het traject over de Nederlandsche ko loniën mede door een nationalen dienst verzorgd wordt. Wat onzen budgetairen toestand aangaat, wordt gemeld, dat 'het eerste kwartaal 1927 een over schot boven de raming van 2lL millioen te zien gaf, hetgeen op een jaaroverschot van 10 milli oen zou duiden. Dit is echter niet als een mee valler te beschouwen, aangezien dit bedrag ge absorbeerd wordt door de belastingverlaging, die in het vorig najaar werd aangenomen. De Belgische oud-minister Rolin-Jacquemijns heeft in een artikel in de Revue Générale een pleidooi gehouden voor hervatting der directe on derhandelingen met Nederland, waarbij echter de eerste stap van Den Haag zou moeten uitgaan. Hij oordeelt, dat een rechtstreeksche overeenkomst tusschen beide nabuurstaten de voorkeur blijft verdienen, zoolang zij mogelijk is. Niets zou ove rigens den voormaligen garanten der Belgische on afhankelijkheid en neutraliteit 'beletten, officieus op te treden, teneinde deze rechtstreeksche over eenkomst te bevorderen. Te Utrecht werd een Paaschcongres van de S.D.A.P. gehouden. De heer Albarda wees er op, dat de R.K. Staatspartij thans niet zoo buitenge woon geschikt was om met de S.D.A.P. samen te werken, doch dat wilde z.i. niet zeggen, dat zij het in de toekomst ook niet zal zijn. Men moest het juist in die richting heensturen. Inzake de bij woning van de Staten-Generaal-opening door de leden van de S.D.A.P., verklaarde hij, dat dit geen buigen voor het koningschap was. Het standpunt was niet gewijzigd. De opening was een gewone vergadering van de Staten-Generaa'l. De onverwachte, zonnige Paaschdagen konden niet voorbijgaan, zonder een aantal betreurens waardige misdaden, meestal door sterke-drank- misbruik uitgelokt. Bij Raamdonksveer werd een man doodgeslagen, bij Almelo hadden hevige vechtpartijen plaats, waarbij één man gedood en 16 gewond werden. In Den Haag diende een mili- taire arts een kapitein der administratie eenige cyaankali-injecties toe, tengevolge waarvan deze overleed. Motief voor dezen wandaad was een pngeoorloofde liefde, welke de militaire arts voor de vrouw van den kapitein had opgevat. Hij is gearresteerd en heeft bekend. De vrouw is on schuldig aan den moord. BLOEMENDAAL, TEL. 22003 Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 Engeland. In de Engelsche Labour-partij is een opmerkelijke neiging naar uiterst links merk baar. MacDonald, die in de laatste twee jaren meer en meer op gespannen voet met de partij stond, is door 'het congres van de Independent Labour Party niet meer aangewezen als penning meester van de partij. Tsjen, de minister van Buitenlandsche Zaken der Kanton-regeering in China, heeft op de pro testnota der mogendheden geantwoord met een afwijzing van de verantwoordelijkheid voor de ge beurtenissen te Hankau. Men verwacht nu een nieuwe nota der mogendheden, krachtiger van toon, die meer het karakter van een ultimatum zal dragen. In de Nationalistische partij is een strijd ont staan tegen de communisten. Dit heeft geleid tot de vorming eener nieuwe regeering, tegenover die te Hankau, welke ogder controle der communis ten zou staan. Tsjang Kai-sjek is door de regeering te Hankau ontheven uit zijn functie van opperbe velhebber van het nationalistische leger. De Chris ten-generaal Feng is tot opperbevelhebber be noemd. Frankrijk. Zondag werd te Lyon het nationale congres van de Fransche socialistische partij ge opend. Men heeft in zekere kringen goede hoop, dat de Fransch-Russische schuldbesprekingen tot een goed einde zullen worden gebracht. Een bericht meldt zelfs, dat Briand, na afloop der besprekin gen, naar Moskou zou zijn geïnviteerd, om de eventueel getroffen overeenkomst door dit 'be zoek te sanctionneeren. Zwitserland. Te Berlijn is een Zwitsersch Russische overeenkomst tot stand gekomen, waar door het geschil, tusschen Zwitserland en Rusland door den moord op Worofski ontstaan, is bijgelegd en de bezwaren der Sovjet-regeering tegen deel neming aan Volkenbonds-conferenties in Zwitser land uit den weg zijn geruimd. Zwitserland zou bereid zijn, een schadevergoeding wegens ver moording van Worofski te betalen, doch tevens zou dan de Russische schuld aan Zwitserland wegens de plundering van het Zwitsersche ge zantschap te Petrograd in rekening worden ge bracht. Over het algemeen is men in Zwitserland gunstig gestemd over de getroffen overeenkomst. Er bestaat echter een sterke oppositie tegen her vatting der diplomatieke betrekkingen. België. In de mijnen nabij Bergen heeft een mijngasontploffing plaats gehad, waarbij ca. 30 mijnwerkers werden gedood en verscheidene ge wond. De Belgische Koningin heeft bezoeken ge bracht' aan de gezinnen der slachtoffers. Japan. Het Japansche kabinet is demission- nair. Baron Tanaika, leider der Sei-yoe-kai partij, wiens invloed in het leger zeer groot moet zijn, en tot dusver meer in stilte leiding moet hebben gegeven aan de Japansche politiek, is uitgenoo- digd een nieuw kabinet te vormen. Hij aanvaardde de 'benoeming. Hij werd in 1863 geboren en was tijdens den oorlog luitenant-generaal. Griekenland. Naar verluidt moeten Venize- listische republikeinsche officieren een revolutie voorbereiden, bestemd om de coalitie-regeering omver te werpen. In de eerste plaats beoogen zij daarmee te voorkomen, dat 600 royalistische offi cieren in het leger worden teruggenomen, in de tweede plaats wenschen zij ontbinding van het parlement, en in de derde plaats Venizelos' be noeming tot president van de republiek door de nieuwe Kamer en den nieuwen senaat. Het tweede Aprilnummer brengt o.a. een acht tal reproducties naar bekroonde foto's ingekomen voor de prijsvraag „Hollandsche Spreekwoorden fotografisch uitgebeeld". Bij deze illustraties verschijnen in dit nummer artikelen van den redacteur, waarin de bekroonde foto's ontleed worden. Verder bevat dit nummer een artikel over het verzwakken van ontwikke- lingabeelden met jodium, een methode, die vele voordeelen heeft. „Het schilderachtige element in de Landschaps fotografie" is de titel van een vervolgartikel van Dr. W. Warstat. Een artikel „Dennen" schrijft J. G. Staal, geïllustreerd met een paar fraaie foto's. „Bruine bromides zwart kleuren" is d'e titel van een artilkel van J. J. Hansma, waarin wordt ver teld hoe men bromides, die oorspronkelijk zwart waren, doch die men bruin beeft gekleurd en om de een of andere reden niet aan de verwachting voldoen, in den oorspronkelijken staat kan her stellen. Langs het groote front, in den grooten, deels achter, deels ten zuiden van het gebouw ge legen tuin, en in eenige lokalen der vroegere Ca dettenschool te Alkmaar, omsloten door de nu in voorjaarstooi ontbottende Alkmaarsche Hout, wordt een 'bloemententoonstelling gehouden, die ieder liefhebber van de Hollandsche bloem be zoeken moet. Men spiegele zich aan ons, die pas op eersten Paaschdag gevolg gevende aan de tot ons blad gerichte uitnoodiging, spijt hadden, niet eerder te zijn gegaan, en die ons voornemen er nog eens en meermalen heen te tijgen. Zij heeft het karakter van een vollegronds-tentoonstelling met daaraan verbonden tijdelijke binnen-tentoon- stellingen. De algemeene indruk is reeds dadelijk bij 't betreden van hef voorterrein zeer gunstig. Daar zijn in de Alkm. kleurenfsc'harlaken rood en wit) aangebracht een perk in ruitvorm van witte tulpen (Due van Tholl) geflankeerd door daarop aanpassende perken met inhammen even wijdig aan de uitstaande zijden der ruit met Due van Tholl, scarlet, welke perken aan de andere zijde weer de ^ruitvorm hébben, Vaar naast dan weder witte Van Tboll's zijn geplant in perken van gelijken vorm, zoodat het geheel in den breeden grasrand een symmetrisch en toch niet stijf tapijt van symbolisch rood en wit vormt, zoo fleurig en monumentaal tevens dat de drukke pom- peuse en toch kinderachtige gevel van het Ca- dettengebouw er bijna aannemelijk door wordt. Een eigenaardigheid valt dadelijk op, dat de firma S. Koppes Czn. te Akersloot de roode tulpen iets dieper heeft geplant, dan de firma Blokker en Kabel van St, Maarten het de Witte deed, weloverlegd, om beide soor ten (de witte zijn iets vroeger) tegelijk te laten bloeien. Deze inzending verkreeg een le prijs. De tentoonstelling is voortgekomen uit de samenwerking der af deelingen Alkmaar der Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. In het uit voerend comité, de terrein-commissie en de finan- tiëele commissie hebben zitting de meest bekende krachten uit het bloembollenbedrijf benoorden 'het Noordzeekanaal. In het eerecomité hebben zitting behalve de onmisbare autoriteiten en tuinbouw- consulenten, de voormannen uit de bloembollen cultuur en aanverwante categorieën van heel Noord-Holland. De jury bestaat voor het grootste deel uit deskundigen bezuiden 't Noordzeekanaal. De catalogus is, zooals wij van zulke organisatoren verwachten, een bruikbaar en leerzaam boekje. Na een goed bedoeld voorwoord van burgemees ter Wendelaar, herinnert de heer Krelage aan een Alkmaarsche tulpenveiling met phantastische prij zen uit den windhandeltijd en noemt het een be wijs van gezonde ontwikkeling van 'het bloem bollenbedrijf, dat men thans in het noordelijk deel der provincie een tentoonstelling van den omvang en beteekenis als deze 'heeft durven ondernemen. Zij geeft volgens dezen 'bij uitstek deskundige, een indrukwekkend beeld van de beteekenis, die deze cultuur „in de Noord" heeft verkregen; zij zal, zegt 'hij, voor velen, die zich nog geen rekenschap konden geven van de beteekenis der bollenteelt in dit deel van het gewest een openbaring zijn, een uitnemend propaganda-middel voor het ge bruik van onze bloemenibollen en een nieuwe prikkel om in ouderlingen wedstrijd te streven naar verbetering en vooruitgang. De belangrijkste bijdrage levert de heer E. van der Laan te Alkmaar, lid van de terrein-commissie en secretaris der fi- nantiëele commissie, in een Toelichting over onze meest bekende bolgewassen, in de hollandsche, engelsche en duitsche taal (waarom ook niet in het fransch?). Wij ontleenen voor onze bloemen- liefhebbende streek daaraan het volgende: Evenals alle cultuurgewassen stammen ook de bol gewassen af van in het wild levende planten. „Wilde hyacinten" worden b.v. nog in Zuid-Euro pa aangetroffen. Het aantal soorten is niet groot en dientengevolge is het verschil in de gekweekte soorten niet zoo groot als b.v. bij de tulpen. Het verschil zit voornamelijk in de kleur; deze is wit, rood, blauw, paars, tot bijna zwart met vele nuanceeringen. Uit de enkele zijn 'de dubbele hya cinten ontstaan. Onder de in het wild- voorkomende Narcissen is zooveel verscheidenheid, dat daaruit duidelijk van elkaar onderscheiden groepen zijn ontstaan. le. De trompetnarcissen. De „trompet", eigenlijk de bloemkroon, is minstens evcenlang als het losse gedeelte van de kelkbladeren. Trompet en kelk slippen kunnen gelijk, doch ook verschillend ge kleurd zijn (geel of roomwit). 2e. Narcissus incomparabilis. De bloemkroon heeft ongeveer de halve lengte van de kelkslippen. 3e. Narcissus Barii, De bloemkroon is korter dan de halve lengte van de kelkslippen. 4e. Narcissus poëticus; de dichterlijke narcis. 6e. Narcissus polyanthus, veelbloemige of tros- narcis, ook Tazetten genoemd. Uit een 'kruising van Narcis poëticus en Narcis polyanthus zijn ontstaan de verschillende Poëtaz- soorten. Tot de trosnarcissen behooren ook de Jonquillen of Campernellen. Uit 'de enkele narcissen zijn de dubbele ontstaan. Een nog grootere verscheidenheid bestaat er onder de tulpen. Deze stammen af van nog heden ten dage in Syrië en Klein-Azië in het wild groei ende soorten. Van hieruit zijn deze overgebracht naar Turkije, vanwaar ze, zeer zeker tijdens de kruistochten, evenals vele andere cultuurgewassen, hun weg hebben gevonden naar West-Europa. Aanvankelijk werden ze daar in tuinen, vooral in kloostertuinen, gekweekt. 'Bewust en onbewust zijn daaruit de botanische soorten, door kruising nieuwe vormen, gewonnen en ten slotte zijn zij in de cultuur opgenomen. In ons land is daartoe be langrijk medegewerkt door Charles de l'Ecluse, in 1526 te Atrecht geboren en omstreeks het jaar 1600 hoogleeraar aan de Hoogeschool te Leiden, onder den naam van Dr. Clusius. Van dien tijd af dagteëkent de belangrijkheid van de tulp als cultuurgewas en reeds van 1634'37 beleefde men in ons land den dwazen windhandel in tulpen. Bekend is, dat in dien tijd voor een enkele bol van de soort Semipre Augustus 2000 gulden werd betaald. Thans zijn nog duidelijk 2 groote groepen te onderscheiden: le. de botanische soorten, allen in het wild voorkomend en waarvan door sommige handelaren of kweekers nog voortdurend bollen worden ge ïmporteerd. 2e. 'de gekweekte soorten, door kruising uit de botanische soorten onstaan, ook onderling weder gekruist, terwijl men ook door „verloopen" nieuwe vormen en kleuren heeft verkregen. Een eigenaardig verschijnsel is dit „verloopen". Zon der dat er men er den minsten invloed op kan uitoefenen, ontstaan in een bepaalde soort plotse ling een nieuwe kleur. De wetenschap kent dit verschijnsel onder den naam van knopvariatie. Op dezelfde wijze zijn ook ontstaan de bontbladige variëteiten van sommige boomen en heesters. Doordat men deze langs ongeslachtelijkenweg, en wel door scheuren, stekken, afleggen, enten enz., kan vermenigvuldigen, heeft men een nieuwe soort verkregen. In de bollencultuur spreekt men van Vroege en Late tulpen; naar den tijd, waarin de bloei valt; in beide groepen komen enkel- en dubbelbloemige soorten voor. Behalve talrijke variëteiten Hyacinten, Narcis sen en Tulpen zijn ook op 'het terrein geplant tal rijke soorten Crocus, Druifjes, Scilla's en Anemo nen. De teelt van al 'deze gewassen wordt uitslui tend gedreven in Noord- en Zuid-Holland en geeft aan duizenden een bestaan. De waarde der uit gevoerde bollen bedraagt jaarlijks ongeveer 40 millioen gulden. De heer Van der Laan geeft in zijn stukje de nummers der perken, waarin men de verschillen de, door hem beschreven soorten kan aantreffen. Men moet dit zelf gaan zien en verzuime niet dadelijk bij den ingang der tentoonstelling (de entreeprijs is zeer gering) een catalogus te koopen. Zonder dat wij iets af willen dingen op de be teekenis van andere inzendingen, wijzen wij op het volgende, waarop onze aandacht in het bij zonder viel. De heer Jan Roes te Heemstede zandt ter opluistering in, 'n steenroode wilde tulp, met groote vlotte bloembladeren, die omstreeks 1870 voor het eerst uit Turkestan werd geïmpor teerd; de groene bladen dragen donkere lijnen. Deze bol wordt ieder jaar opnieuw geïmporteerd; ze wordt hier nog niet gekweekt, wel kan ze hier een jaar of tien goed worden gehouden. De fa. D. Baardse van Aalsmeer stelt Hortensia's ten toon, zeer gaal in hun kleur en zoo vol en groot van bloementros, dat die Iaatsten haast kooien gelijken van gelijk gekleurde bloemetjes. Een gouden medaille en nog boven dien een eereprijs ontving de fa. W. Warnaar Co. te Sassenheim voor 75 variëteiten Narcissus; hier is een ver scheidenheid bereikt, die ook den meest deskun dige met bewondering vervult, wij noemen o.a. den Mister R. M. Tobin (wit met oranje hart), verder de Dubbele 'Holland's glorie, welke juist onlangs in Londen een loffelijk getuigschrift ver wierf, verder de White City (wit met een zeer licht 'geelwit hart); deze collectie bevindt zich in den noardelijken vleugel van het tentoonstellings gebouw, en naast haar eene soortgelijke, weinig minder waardevol van wijlen 'den heer Herman de Graai te Lisse, die een kleine le prijs met eereprijs verwierf; ons trof daarbij vooral de Belle chinoise. In het zelfde lokaal vindt men de inzending van het Laborato rium voor 'Bloembollenonderzoek te Lisse van prof. Van Slogteren en die van de Rijkstuinbouw- school aldaar, alles in het bizonder voor de men- schen van het vak interessant. Buiten vinden wij uitsluitend producten uit „De Noord"; de deelneming n. 1. aan de vollegronds tentoonstelling is alleen opengesteld voor leden van de Vereeniging voor Bloembollencultuur, wo nende benoorden het Noordzeekanaal. Al dadelijk treffen, zoowel wegens den aard der planten zelf als 'huune momumentale plaatsing aan de hoeken der vierkante grasperken, de Keizerskronen van de firma P. (de Jager Zn. te Heiloo, daar zijn er oranje en roode en met zilverbonte bladen, die door hun grillige vormen en st'oeren bouw in vele van onze tuinen een schitterend fi guur zouden maken. Terecht is aan deze firma daarvoor een prijs toegekend. Prachtig zijn ook dq Primula's (Veris acaulis) van de Alkmaarsche Stadskweekerij, de volle bloemtrossen, kort op steel, hebben een zacht paarse kleur bij roze af, die met de zeer kleine geele bloemhartjes rustig en liefelijk aan doet. De fabriek van v Tuinkunstzandsteenwerken uit Heemstede en de firma van Balgooij—Eykholt van hier hebben buiten verschillende tuinversieringen aan gebracht, die genoemd mogen worden. De firma C. J. Erkamp te Alkmaar trekt de aandacht met een perk geele Murello's Mister Van der Hoef, die als ze eenmaal in volle bloei staan, zeer zullen uitkomen. In verschillende middenperken weer wat nieuws: een gemengde beplanting met crocussen en tul pen, die in bloei elkander opvolgden. De crocus, A. g. g. m. giorgis en zoon t RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. 2 SCHOORSTEENVEGERS. HAARLEM. Het van ouds bekende en on overtroffen middel tegen Hoest, Verkoudheid en alle aandoe ningen der slijmvliezen OVERVEEN Telefoon 11617 BLOEMENDAAL Telefoon 22012 LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN CON- CURREERENDE PRIJZEN EN WORDT AL LEEN UIT DIE ENGELSCHE-, BELGISCHE EN DUITSCHE MIJNEN GELEVERD, WIER PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DE GROOTSTE BRANDWAARÖE TE BEZITTEN dien wij 's zomers op de hoogvlakten in Beieren in hel wild tusschen het malsche gras kunnen zien uitkomen, was nu reeds uitgebloeid, maar meteen begonnen de tulpen hun kleuren uit de dichte groene massa van deze volbeplante bedden op te richten. De firma S. Koppes Czn. te Akersloot behaalde met deze methode een eereprijs met crocussen en Grand Due tulpen in twee kleuren. Hetzelfde systeem is toegepast door de firma W, Vermeulen te Limmen met crocussen Maximiliaan en den heer P. J. van der Ploeg te Heemskerk met crocussen Julia Cu'lp, gemengd met den Dar win tulp Carl Becker van den heer S. Koppes Czn. te Akersloot. Onze 'tuinbazen kunnen aan di' systeem eens denken! Mooi is ook het lange perk Blauwe druifjes ('m hyacintenso'ort) van M. Kruienaar te Akersloot die daarmee een 4e prijs behaalde. Intersessant en liefelijk (helaas wat te veel achterafgezet) zijn de Kivitseitjes (Fritillaria) van de fa. Chr. Kieft Zn. te Limmen; de jury heeft terecht aan hem een prijs toege kend. D'e heer M, Thus te Beverwijk geeft een kerngezond perk met Anemonen (Ful- gens multipetala): mooie anemonen zagen wij ook van Jb. Blokker Nzn. Jr. uit Akersloot Blanda gemengd, ook wel een beetje te veel weg gestopt (naar onze meening, hield de Commissie bij de plaatsing niet altijd rekening met de hoogte die de planten bereiken en met het feit, dat ten onzent, anders dan in Engeland, het publiek niet op het gras mag loopen), verder van P. Heere uit Castricum, St. Bavo in vele kleuren. Wianneer wij nu nog vermelden de fa. J. Valkering Tzn. te Limmen van wege haar bontbladige narcis, en de fa. J. Schermer Zn. te Limmen die een derde prijs verwierf met haar trotsche domker paarsche hyacint Menelik, dan menen wij genoeg vermeld te hebben oim al onze lezers die van bloemieni houden, op te wekken, meer dan eens naar Alkmaar op te gaan. En Ieeken èn deskundigen wacht daar genat en leering. Een militaireschool herschapen in een bloementuin, w een wedstrijd-terrein, waar elkander bekampen' ernstige mannen, die allen bestaan van bloem, 'het schoonste en stilste der aardsche schep selen! 0 De tentoonstellingscommissie heeft voor deze goede, door haar georganiseerde zaak, wat k weinig propaganda gemaakt; moge zij in <kze waardeerende vermelding van 'haar werk eemgS' zins eene vergoeding vinden voor haar eigen k* kort. Het beste Hol li Rijwiel, in diver; ringen en prijzi m. dubb. remmen HU TELEFOON V( Bloemendaal speelt maar een opluistering Voor den winnaar schikking gesteld. I trachten dit kleinood J. IJfs Ph. Immer f G Kopjes Nieman P Het vierde elftal v wedstrijd tegen I.V.O Nu is het derde telgen Spaarnestad. 1 kansje hebben, dan n Het derde is als v< 3e Elftal J J. Schreur J. v. Beem Tl W. v. Zanten Ad. C Reserves Oplossingen, bijdraf Schaak redacteur van 23, BloemendaaL PROBI H. W Mat ii Stand der stukken: Wit; Kb2, Dg7, Tel Zwart: Kd5, Dg4, 1 EIND! In de partij tussch Patay (met Zwart), j Meran (Febr. 1924), o Zwart (Kg8f7), de Wit won als volgt: Ld3—g6fl! Dd2d3t a 'Dd3h3f Pe2f4fl! Kgl—hl Of Tg8; 24. Tglf, 3 Tfl-glf Of Lg5; 25. Tg5:+, Dh3h7f Want Wit geeft dei OPLOSSING EI1 (SAMUEL I Stand der stukken: Wit: Kfl, c6, f7. Zwart: Kh3, Ta4. 1. f7f8 Toren, T en wint. Speelt Wit 1. f7j het spel remise doo pat, wanneer Wit den wel nemen, want and Tf4Xf8. GOED UITGEWER F. Erlings, te Bloem H. W. v. Dort, te S

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2