GEBR. BEEKMAN - BLOEMENDAAL Firma J.H. KRUL Jr. ÉKLEF.Ui JllMKKM CHRYSLER AUTOMOBIELEN Brandstoffenhandel PRIMA ANTHRACIET EMSER-PASTILLES HENNY MÜLLER BINNENLAND HEEFT U IETS GEBROKEN? A. MUDDE I A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON VOOR DE HUISVROUW OVERVEEN Telefoon 11617 BLOEMENDAAL Prijs p. aluminium kokertje 60 cent DRUKKERIJ TIMMER belast zich met het plaatsen van advertentiën in elk daarvoor op te geven blad, zonder prijsverhooging SCHAAKR BLOEMISTE KORTE KLEVERLAAN 26 BLOEMENDAAL, Tel. 22149 Hierbij heb ik de eer U mede te deelen, dat ik met ingang van 1 April 1927 het Bloemenbedrijf van den Heer A. van der Werff Gen., heb overgenomen en geheel voor eigen rekening zal voortzetten. Het is mijne bedoelinguitsluitend le klasse Bloemwerk te leveren, waartoe ik door mijne 9-jarige vooropleiding volkomen in staat ben. Bewijzen hiervan zijn steeds in mijne étalage voorhanden. Overtuigd, dat U over mijne prestatiesin ieder opzicht tevreden zult kunnen zijn, spreek ik de hoop uit, U onder mijne vaste clientèle te mogen rangschikken. Inmiddels teeken ik, met de meeste Hoogachting, Uw dienstwillige, HENNY MÜLLER Men verwacht, dat 'het niet lang meer zal duren of de onderhandelingen met België zullen op de een of andere wijze worden hervat. Van de zijde van de Nederlandsche regeering moet reeds in Brussel geïnformeerd zijn naar den datum van te rugkeer van minister Vanderveld'e die op reis was. Inmiddels is deze teruggekomen, zoodat wellicht het nieuwe contact reeds tot stand is gekomen. Prinses Juliana, die heden 18 jaar is geworden, zal, krachtens de grondwettelijke bepaling, dat de Prins van Oranje op dien leeftijd zitting krijgt in den Raad van State, op Maandag 2 Mei in dit staatscollege worden geïnstalleerd. H.M. de Ko ningin zal deze plechtige, buitengewone vergade ring presideeren. Volgens mededeeling in een Engelsch blad, moet de mogelijkheid bestaan dat Koningin Wil'helmina en Prinses Juliana in 't a.s. society-seizoen een be zoek aan Londen zullen brengen. Zeer binnenkort zal 'het Amsterdamsch gemeen tebestuur aan den minister ivan Waterstaat zijn zienswijze kenbaar maken ten aanzien van het rap port van het Comité-Wentholt, waarin deze hoofd ingenieur de hoofdlijnen van de conclusie van zijn onderzoek naar een verbetering van den scheep vaartweg van Amsterdam naar den Boven-Rijn weergeeft. Dan zal d'e Kamer van Koophandel haar meening over dit rapport mededeelen, waarna de definitieve regeeringsvoorstellen verwacht kunnen worden. De conferenties tusschen de wethouders uit de vier grootste steden des lands en den minister van Binnenlandsche Zaken, Financiën, Arbeid en Wa terstaat, zijn weer 'hervat, ter behandeling van het werkloozenvraagstuk, de steunregeling en de ar beidsverruiming. Op verzoek van den minister van Binnenlandsche Zaken, zijn in afwachting van een en ander de voorbereidende maatregelen tot overplaatsing van werkloozen naar Drente stop gezet. De openlegging van nieuwe gebieden in den In- dischen archipel maakt een onderwerp van over weging bij de Indische regeering uit. Een aantal hooge ambtenaren, o.a. van 'Financiën en Onder wijs zal een onderzoek instellen in het oostelijk deel van den archipel zooals bijv. Nieuw Guinea. Een sympathiek wetsvoorstel, dat velen welkom zal zijn is ingediend, n.l, betreffende de 'Nederland sche paspoorten. Voorgesteld wordt, den prijs voor afgifte en Verlenging op slechts 1.te stellen met een geldigheidsduur van twee jaar. Nadat er eenige weken geleden door een aantal Belgen, die per fiets over de grens gekomen zou den zijn, in verschillende Limburgsche grensplaat sen plakkaten waren aangeplakt, waarin op aan sluiting bij België enz. in hoogdravcn de woorden werd aangedrongen en beweerd werd ,.wij komen terug", werden Zondag uit een vliegmachine boven Maastricht strooibiljetten geworpen, waarop stond: „Limburgers, de Belgen hebben u niet vergeten. Laat ons, in alle vrijheid als broeders onder el kander, een vereeniging tusschen België en Lim burg afspreken. De toekomst en de voorspoed van Maastricht en zijne provincie hangen van deze vereeniging af.". Het moet een Belgische vlieg machine geweest zijn. Men beschouwt dit in Brus sel, evenals het vorige incident, als een „kwajon gensstreek", begaan door eenige gedesequilibreer- den, zonder eenige verantwoordelijkheid. Mocht blijken, dat een Belgisch officier (de mogelijkheid zou niet uitgesloten zijn, dat het een Belgisch militair vliegtuig is geweest) hieraan heeft deel genomen, zoo zal deze weinig malsch gestraft wor den. De Nederlandsche regeering heeft zich wijse lijk van het doen van stappen, naar aanleiding van de aanplakking vóór eenige weken, onthouden. Het zou werkelijk al te veel eer voor deze dwaze streken geweest zijn, indien de regeering zich er nog mee bemoeid zou hebben. Naar aanleiding van het adres der Maastricht- sche groot-industrieelen om maatregelen tot red ding hunner bedrijven hoogere invoerrechten en heffing naar het gewicht waardoor de orders weer zouden toenemen en zij de oude positie, waaruit zij werden verdrongen, weer zouden kun nen herwinnen, heeft de heer G. Bloch, importeur van glas, aardewerk en porselein eveneens een adres tot de regeering gericht. Daarin wordt als oorzaak der malaise aangegeven, onderconsump tie. Het 'Nederlandsche product was goed, maar hét ontbrak de Maastricbtsche fabrieken aan de noodige verscheidenheid en h'et publiek wilde nu eenmaal een ruime keuze en groote sorteering. De strijd om de Nederlandsche markt betrof uit sluitend de allergoedkoopste artikelen en bij pro tectie zou vooral het volksartikel duurder worden gemaakt. De Amsterdamsche Kamer van Koop handel nam een motie aan tegen protectie en re torsie en vóór vrijhandel. BUITENLAND Engeland. De Amerikaansche gezant bij het Hof van St. James heeft zich in een rede te Man chester uitgelaten tegen een Britsch-Ameri- kaansch verbond. Daardoor zou men alleen be reiken, dat de wereld zich tegen beide staten keer de. En het zou uitloopen, op datgene, wat men juist vermijden wil: oorlog. Uit de jongste gegevens blijkt, dat sedert den oorlog in Engeland 818.000 nieuwe woningen zijn gebouwd, die aan subsidies van rijk en gemeenten totaal f 480 millioen (ca, 5800 millioen gulden) hebben gekost. Wat betreft den toestand in China, wordt ge meld, dat in de Jangtse-vallei nog ongeregeld heden plaats vinden, terwijl elders, zoowel in Noord- als Zuid-China de toestand op het oogen- blik rustig is. Generaal Tsjang Kai-sjek, de natio nalistische opperbevelhebber, moet van zijn post ontslagen zijn. Maar hij erkent het gezag der extre mistische regeering te Hankau niet meer. Hij moet gesteund worden door de meer gematigde ele menten in de Kwomintang, van wie eenige zich naar Nanking hebben begeven, waar de generaal bezig zou zijn een eigen regeering te vormen. Men hoopt, dat gematigden ten slotte de overhand zul len krijgen en dus in Zuid-China een nieuw natio- nalisitsch bewind, vrij van communistische tenden- zen zal ontstaan. Daarmede zouden de mogend heden wel kunnen onderhandelen. Frankrijk. 'De Fransch-Duitsche onderhande lingen ten aanzien van een definitief handelsver drag, zijn wederom verdaagd en zullen pas na de economische conferentie te Genève worden her vat. Men schrijft deze afbreking ten deele toe aan he't feit, dat eenige der voornaamste deskundigen der beide landen de economische conferentie moe ten bijwonen. Maar ook moeten de moeilijkheden tusschen de beide partijen er debet aan zijn. De Duitsche vertegenwoordigers hebben gewezen op den beschermenden aard dar voorgestelde nieuwe Fransche douanetarieven, waardoor belangrijke Duitsche exportartikelen getroffen worden, als chemische producten, electriciteitsartikelen en ma chinerieën. Ten opzichte van de chemicaliën neemt de Fransche regeering 'het standpunt in dat dit een sleutelindustrie is. Duitschland. De diplomatieke besprekingen in zake de Rijnlandkwestie worden te Londen en Parijs voortgezet. Voorloopig wordt slechts aange drongen op vermindering der Fransche en Engel- sche bezettingstroepen, zooals te Locarno voor zien. De officieele stappen voor de algeheele ont ruiming van het Rijnland zullen worden gedaan, als 'de ontwapening van Duitshland geheel vol bracht zal zijn. De termijn voor de slechting der vestingwerken loopt eerst eind Juni af. Vóórdien zijn geen stappen te verwachten. Op den partij dag der democraten becritiseerde de oud-minister van financiën Reinhold den huidigen minister Kohier. De thans gevolgde politiek van hooge uit gaven voor leger en vloot, was een nederlaag voor het Duitsche economische leven. De Dawes-rege- ling 'bood groote aanpassingsmogelijkheden en de Duitsche regeering deed er beter aan, op vriend schappelijke wijze met den agent-generaal voor de betalingen te onderhandelen, dan eenvoudig te willen bewijzen, dat de regeling onuitvoerbaar is. Diversen, De ontwapeningscommissie te Ge nève is uiteen gegaan. Zij had tot doel de voor bereidingen te treffen voor een te houden ont wapeningsconferentie. Daarom geeft de commissie een rapport aan den Raad en aan de regeeringen, in den vorm van 'een eerste ontwerp, voorloopig in eerste lezing, dat die punten samenvat, waarom trent eenstemmigheid bestaat met of zonder re serve. De teksten waaromtrent nog geen over eenstemming bestaat, zijn gerangschikt onder ver melding der Verklaringen en der voorstellen tijdens de besprekingen gedaan, en die de voorstellers uitdrukkelijk wenschten te handhaven tot de twee de lezing. Dit zal het studiemateriaal vormen en na de gedachtenwissefing en de onderhandelingen tusschen de kanselarijen, hoopt de commissie in staat te zijn, één enkele tekst te ontwerpen, die aan de te houden ontwapeningsconferentie zou worden voorgelegd. In Am'erika heeft een overstrooming van de Missisippi enorme schade aangericht. 9000 vier kante mijl staan onder water. Er zijn eenige hon derden slachtoffers te betreuren. Honderdduizend menschen zijn dakloos. De schade wordt geraamd op een milliard dollar. taak in de natuur kunnen vervullen. Zij maken jacht op insecten en larven, op slakken en mui zen, en zij voorkomen daardoor in vele gevallen plagen. De mensch 'heeft dan ook alle reden de vogels dankbaar te zijn en hen zooveel mogelijk te be schermen. Denk dan ook nog aan den zang der vogels, aan 'hun fraaie kleuren, vormen en be wegingen. Een land met weinig vogels mag te recht een arm land genoemd worden. Maar hoewel ons eigenbelang ons behoort te doen inzien, dat de vogels beschermd moeten wor den gaan er ieder jaar duizenden nesten met eieren en jongen verloren, niet het minst, doordat de Nederlandsche jongens niet weten, welke be langen op het spel staan enzeer veel nes ten uithalen. Zelf weten zij eigenlijk niet, waarom zij dat doen; misschien vinden zij de eieren mooi en willen die daarom bezitten. Vele jongens be schouwen het uithalen van nesten als iets van zelfsprekends en denken niet aan de gevolgen. Laten zij zich toch eerst afvragen, welke de be stemming is van een ei en laten zij bedenken, dat het jonge leven zich in de eierschaal ontwikkelt en hoe, als door een wonder, uit een schijnbaar levenloos voorwerp een levend vogeltje te voor schijn komt, dat op zijn beurt weer zal zingen, insecten vangen, in het kort, een zegen voor den mensch zal zijn. Aan ouders en opvoeders de taak, om onze jon gens voor verkeerde handelingen te behoeden; hardheid en wreedheid jegens dieren moeten be streden worden ook in het belang van de jeugd zelve. 'Brengt onzen kinderen toch bij, dat ieder vogel nestje met eerbied moet worden beschouwd en wijst er op, dat aanraking van eieren en van jonge vogels vernietiging van leven kan beteekenen, van leven, dat voor ons van groote waarde is. Het adres van het Hoofdbestuur der Nederland sche Vereeniging tot bescherming van vogels, het welk ons de plaatsing van het bovenstaande ver zoekt is Amsterdam, 'Heerenigracht 540. wordt sindsdien door Rijk en Gemeenten tezamen een subsidie gegeven van 100 pCt. op de premies, die de leden betalen. De totale inkomsten der werkloozenkassen be droegen in de jaren 1921 t.m. 1926 ongeveer 55 jn'illioen gulden, waarvan 34 millioen door Rijk en Gemeenten werd bijgedragen. Er zijn thans on geveer 300.000 arbeiders tégen werkloosheid ver zekerd. Er zijn de laatste jaren ook arbeiders, die zich wel tegen werkloosheid willen verzekeren, doch er principieel bezwaar tegen hebben, dat dit al tijd gepaard moet gaan met het lidmaatschap eener vakvereeniging. Hierin is voorzien, doordat in 1923 werd opgericht de Landelijke Vereeniging tegen de Nadeelige Gevolgen van Werkloosheid en Ziekte, te Rijswijk Z.H. die in een 70 tal plaatsen reeds correspondenten heeft. van uw antiek porcelein, gebruiks- of kunstvoorwerper in steen, marmer, ivoor, schildpad, koper, brons enz ALLES ONDER GARANTIE ZIJLVEST 3 - „DE HERTEK0P"- HAARLEM In- en verkoop van meubelen en oudheden BADSEIZOEN 1927. Lijst van hotels, pensions, gemeubileerde kamers en te huur staande villa's en huizen in de badplaats Noordwijk. Zooals telken jare, is thans weder verschenen bovengenoemde lijst van Hotels, Pension's enz. voor het Badseizoen 1927, uitgegeven door d'e Vereeniging Vreemdelingenverkeer in overleg met de Vereeniging Zeebad. Deze lijst, thans 68 pagina's dik is zeer zeker een uitmuntende vraagbaak voor ieder die zich voorstelt korter of langer tijd in Noordwijk te ver toeven. Behalve de lijst van Hotels, Pensions, Vil la's Kamers, Huizen en Appartementen, bevat het I boekje een korte beschrijving van de Badplaats j in het Nederlandsch, Duitsch, Fransch en Engelsch, benevens verschillende wetenswaardigheden. Alles hoogst practisch. Ten overvloed'e is aan de lijst toegevoegd een alphabetische lijst vani s'traten, met alle in elke straat zich bevindende Pensions, enz., enz. Een zeer gemakkelijke aanwijzing voor hen, die aldaar een verblijf zoeken. 'De zoogenaamde Kamerlijst toont wel aan de vlucht, die deze Badplaats in die loop der jaren genomen heeft. De eerste jaargang telde 3 pagina's. Juliana-Collecte voor het Drentsche Veenkind. De Juliana-Collecte belooft een succes te wor den. Reeds 380 'gemeenten hebben him medewer king toegezegd, terwijl van verschillende ge meenten die geen bericht zonden, toch steun ver wacht wordt. In tal van plaatsen word't het Co mité door den burgemeester geïnstalleerd. Nog een laatste opwekking, opdat door heel Nederland 30 April de groote dag worde voor het Drentsche V'eenkimd. Spontaan worde gecollecteerd overal waar een uitvoering, een feest, een wedstrijd wordt gehou den op 30 April. Laat ieder op 30 April spaarpot of 'beurs, chèque- of giroboek nog eens voor zich nemen en dan denken aan het lot der duizenden stakkers van veenkinderen ginds in de totaal verarmde veen- streken. 'Het adres van den penninmeester is: Mr. A. J. M. Leesberg te Alkmaar, postgironummer 44418. Inlichtingen geeft gaarne de secretaris A. C. Bos te Egmond aan Zee, Tel. No. 5, EEN BEROEP OP DE NEDERLANDSCHE JONGENS. 'Reeds zijn de eerste nesten onzer vogels ge vonden en in de komende weken zullen tien duizenden vogelparen trachten hun eieren uit te broeden, hun jongen groot te brengen. Een tijd vol zorgen en moeite breekt er voor deze dieren aan, een tijd ook, waarin beslist zal worden, of onze vogels zic'h behoorlijk zullen kunnen 'hand haven. En toch moeten de vogels in groot aantal en in vele soorten aanwezig zijn, zullen' zij 'hun De 'N.V. Zeebad Huisduinen (nabij Helder) 'heeft een keurig-uitgevoerd prospectus uitgegeven, dat, naast 'n aantal afbeeldingen der door haar geëx ploiteerde zomerverblijven, uitvoerige inlichtingen geeft omtrent den prijs en de voorwaarden, voor huur. De vriendelijk aanziende en practisch inge richte villa's zijn aan of nabij de duinen en het strand gelegen en bieden een rustig en ideaal zomerverblijf. Zij worden geheel gemeubileerd Ver huurd; de huurder heeft slechts te zongen voor bed en tafellinnen, lepels, vorken en messen. Het strand te Huisduinen is uitgestrekt en ab soluut ongevaarlijk; de duinen zijn, béhoudens een enkel gedeelte in gebruik bij de Heldersche water leiding, vrij en bieden vele en zeer afwisselende wandelingen. Meer en m'eer 'wordt de laatste jaren dan ook geprofiteerd van de te Huisduinen geboden gelegenheid voor een verblijf aan zee, waar het mondaine leven nog niet is doorgedrongen. De woningen bieden alle moderne comfort. Het prospectus bevat de phot'os en plattegronden der verschillende huizen en geeft inlichtingen om trent 'huurvoorwaarden. Het wordt op aanvraag gaarne franco toegezonden door de N.V., corre spondentie-adres Koningstraat 29/31, Helder. W erkeloosheidsverzekering. Behalve de werkloosheidsbestrijding, is ook de werkloosheids verzekering van belang. De naam1 drukt echter niet geheel de beteekenis uit, immers, 'het is geen verzekering tegen werkloos heid, doch een Verzekering tegen de gelde- 1 ij k e, nadeelige gevolgen van werkloosheid. Nadat deze verzekering reeds hier en daar door de overheid werd gesteund, is in Dec. 1926, bij het werkloosheidsbesluit 1917, ingevoerd door Mi nister Treub, deze steun officieel vastgelegd, en 'WW WWW v wvuwvvv SCHOORSTEENVEGERS. m RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. Wasschen Er kunnen zich somis van die eigenaardige moei lijkheden voordoen, wanneer we goed' in 'huis wasschen. Zijden kleedinigstukken bijv. willen dik wijls, al wasschen we nog zoo voorzichtig, veel van hun oorspronkelijk en glans verliezen. Doch noodig is dat niet. Wanneer we maar als volgt te werk gaan. Voeg bij 'het water, waarin U het goed' na het wasschen naspoelt, één eetlepel ter pentijn (op ongeveer 10 liter water). Hang het goed, na het uitspoelen in dit water, in de open lucht te 'drogen. Vervolgens invochten en strijken op 'de gewone manier. Dit voor zijden kleed'ing- stukken. En nu het andere uiterste. Stel U voor, dat U buitengewoon vuil en vet goed wilt uit- wasscheni Dat kan soms haast niet schoon te krijgen zijn'. Maar dit is een goed middel. Luister: Wasch eerst op d'e gewone manier. Kook dan het goed in water met zeep en twee eetlepels petroleum (op ongeveer 5 liter water). Dit is een methode waarvo'or h'et vuilste goed 'het ond'erspit moet delven. Een nuttige wenk is ook een geschenk Had U wel eens gehoord, dat U fluweel kun rei nigen, door het te wrijven met een doek, die in wat magnesia-poeder gedoopt is? Oud-bakken brood is een goed mid'del, om licht kleurige peau de suède hamdischoenlen te reinigen. Linoleum moet afgenomen worden met een zach te 'doek en lauw of koud water. Heet water en zeep schaden d'e kleur van het patroon. Potloodvlekken, die nu wel eens door onvoor zichtigheid' op kleed 'of karpet komen, kunnen we verwijderen, door er een papje van, volders aarde met water en een weinig amonia op te l'eggen. Na een paar uur stevig afborstelen. Wel, en nu dacht U, dat U die potten of glazen flesschen, waarin U uien heeft gehad, nooit meer voor jam of iets dergelijks 'kon gébruiken? Omdat de uienlucht er nooit meer geheel uit zou gaan? Och, kom. Doe 'dan eens als volgt. Vul d'e potten of flesschen imet gewone tuinaarde en zet ze zoo een paar dagen buiten. Wanneer U dan de aarde er uit doet en ze goed omwascht, zult U bemerken, dat de uienlucht compleet verdwenen is. Ja, het is dikwijls een heel werkje, die pan, waarin melk gekookt heeft, schoon te krijgen. Maar niet, wanneer U he't yolgen'de doet. Nadat U de kokende melk er uit heeft gegoten, doet U meteen het deksel weer op d'e leege pan, nog voordat d'e stoom tijd heeft gehad eruit te komen. Laat zoo de pan afkoelen. Daarna in koud water zetten om verder te weefcenL Als U vruchten kookt, doe dan een stukje boter in het water. Dat voorkomt overkoken. Heel veel is er niet meer aan te doen, als d'e eieren te hard en te lang gekookt hébben. Maar we kunnen ze toch iets zachter maken, door ze een halve minuut in een bak koud water te laten staan. Telefoon 22012 LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN CON- CURREERENDE PRIJZEN EN WORDT AL- LEEN UIT DIE ENGELSCHE-, BELGISCHE EN DUITSCHE MIJNEN GELEVERD. WIER PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DE GROOTSTE BRANDWAARDE TE BEZITTEN G de Vleeshouwer C? Gierstraat 4-6 Het afdoende middel tegen Hoest, Verkoudheid en alle aandoeningen der slijmvliezen BLOEMENDAAL, TEL. 22003 De inspecteur van het onderwijs was jong CD knap; het onderwijzeresje was allerliefst. Leert U de kinderen ook hun opmerkings gave verscherpen?, vroeg 'hij bij zijn inspectie. Ja, zei het owderwijzeresje, Dan zal ik de klas eens een 'examen afnemen. Kinderen, doe allemaal je oogen dicht en zit stil Daarna maakte de inspecteur een zacht eensgs- zins fluitend geluid en zei daarna: Nu, kinderen, wat deed ik? Een poos lang kwam er 'geen, antwoord. MaaI eindelijk riep een 'klein jongetje: De juffrouw ee" zoen gegevenI OPGERICH Oplossingen, bijdragen, e Schaakredacteur van dit 23, BloemendaaL PROBLEEM W. PULITZER, (Orai Mat in twee Stand der stukken: Wit: Kh8, Da6, Tb5, Tc8, h4. Zwart: Kd5, Tg3, Ld6, P: SCHAAKLITE DEN HERTOG Practische Scb Eerste deel, door H. J. di G. B. van Goor Zonen, Go Prijs: 1.25. Van dit bekende leer- en 25 jaar vier drukken verse 'het nog steeds in een beh voering is zeer goed verzor schaakuitgevers gewend zij Wij kunnen het 'boekje 1 die reeds meer van 'het spe regels, daar 't zeer geschiki vorderde te oefenen in he OPLOSSING PROB (J. COL Stand der stukken: Wit: Kc7, Dh5, Ld3, Pc5, Zwart; Kd4, Tel, Lhl, Pi 1. Ld3—f5, GOEDE OPLOSSING ontv: H. W. v. Dort, te Schote Als typeerend staaltje m releveeren: Er bestaat te scheiden kerkje; aan den Moeder Gods-beeldje geplai schillende kaarsen 'brander wordt door vele Moscouer gronds beschouwd, omdat als een miraculeus beeldje wanneer de Czaar in M daar even in gebed kon wisten, die tot nu toe wei: 'ben, 'durfden het echter n sluiten en het Maria-beeh vreesden het volk daardoc nemen. Naast dit Moeder nu een groot plakkaat „Het geloof is even gevaar het gébruik van opium". eenige, dat om 12 uur 1 luiden. Maar een schoolve om 12 uur de kinderen hei zingen, waarvan de tekst Hemel, om er 'de Goden ui De leiders der Bolsjewis 4at zij meer vat op de wanneer zij deze aan d'e oi onttrekken want veel dat c school deden bijbrengen, g door het ware en het goei hun ouders werd voorgeho den bij elkaar gestoken, en anti-Christendom wisten oo te vinden. Een nieuwe s afgekondigd: alle kindere hooger onderwijs wilden eigen beweging, z'ch in internaten laten Staatskosten vrij onderwij: an kleeren konden geniete scheen het wel aantrekkel

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2