STOEL'S WONINGBUREAU, BFdaalscheweg 161, Bloemendaal mm KRUL Jr. LEEDifo STADSSCHOUWBURG sport schaakrubriek plaatselijk nieuws DOVER-CALAIS IGIS EN ZOON BLOEMENDAAL iouwer C? PER FLACON f 1.20 H s JtÊ. JHP y5 IIJLI BLOEMENDAAL. DE GEBROEDERS KARAMZOFF HAARLEM. GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND K ERK A G E N O A BLOEMENDAAL OVERVEEN. SANTPOORT SCHOTEN. A ,«iaa\riaiii WWWWWWWwwwwwwww iNVEGERS. :w. Telefoon 13310. .EM. •MMMMNM* Telefoon 22012 :rt 'oefen tegen con- 2n en wordt al- lsche-. belgische- m geleverd, wier staan als de .arde te bezitten )at 4-6 een verkrijgbaar in inte glazen flacons i het wasschen (als het -erig voelt. Dat "kunt U water, waarmee U het el citroensap of azijn te rone pudding. een busje gesuikerde ge- ongeopende busje wordt gezet. Het water wordt n moet 'bet vier uur 'blij- e eruit halen en af laten a open maakt, komt er chijn, die 'U, als desseert 7ilt U het nog lekkerder sc'h niet!, want het heeft ur en smaak) leg dan op es maar niet bang, dat Het is heuschecn uk vleesch. de feestdagen eens extra k vleesch, als ossenhaas. rijzig is en fijner dan de lan te bevelen den haas al zal haas voor 2 dagen pond). We moeten on- pond als braadtijd reke- ïheelen haas mogen we m 5 tot 7 kwartier reke- el grooter, maar niet de D we af, net als bij bief- s de eenvoudigste manier lardeeren den haas eerst al van te voren in half paar laurierbladen, een wat kruidnagelen, enz' ine manier gebraden, ter- afgemaakt met het nat, m 'heeft. VOETBAL. 't Is maar gelukkig, dat, gezien de temperatuur, waarmede we het Ks Woensdag ons overzicht schrijven, het voetbalseizoen ten einde loopt. De sportlui verlangen ineer naar cricketbat, wherry en badpak, dan naar „het bruine monster" dat hier met 'dergelijke hitte zeker monsterachtig moet lijken. Toch moeten er Zondag a.s. nog eenige elftallen in 't veld: 't derde moet een promotiewedstrijd spe[en er op of er on'der tegen Zeemeeuwen 2 het Vierde, helaas al uitgeschakeld, tegen Haar. lem 8, terwijl het tweede Sn een nederlaag-wedstrijd zijn kracht gaat meten met T.HJB. 2. De elftallen zijn als volgt samengesteld: 2e; K. Schoehuys M. Jansen 'H. Spoor J, Veldhuis G. van Dam M. v. Delden J. Cassee H. Loerakker G. Strik H. v. Beent J. Sondorp 3e; J. de Jong J. v. Maren J. Schreur W. A. de Haas Th. v. d. Putten J. Parson W. A. van Zanten A'd. Cassee H. Eijsten' J. v. Beem H. v. d. Veer res.: Fr. Bakker. 4e: M. Akkerman J, Huyer M. Wories J. Kohier L. v. d. Meij A. de Jong C. Vogel 'L. J. Snoeks D. de Nijs Th. Mulder W. Bruijnis res. Th. Akersloot J. H. Kaspers. Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden non den Schaakredaotear van dit blad, De Genestetweg 23, Bloemendaal. EINDSPELSTUDIE N. 32. E. HOLM (Ystad). Wit aan zet wint. Stand der stukken: Wit: Kgl, Pa2, a5, c5, e5. Zwart: Ke7, L'b3, d7, f6. PARTIJ No. 38. Gespeeld in het Kersttournooi te Hastings 1926. Wit: F. D. YATES Zwart: A. TELLER siciliaansch. e2e4 1 c7c5 Pgl-f3 2 Pb8c6 d2d4 3 c5Xd4 Pf3Xd4 4 Pg8—f6 Pblc3 5 g7g6 Lfle2 6 Lf8g7 Lel—e3 7 d7d6 h2h3 a a7a6 Ddld2 9 Dd8c7 Tal—dl 10 Lc8d7 O-JO 11 O—0 Pd4b3 12 Pc6e5 OPLOSSING SCHERTSPROBLEEM No. 10. (B. G. LAWS.) Stand der stukken: Wit: Kc3, Lel, Lfl. Zwart: Ka5, rDg2, Tdl, a4, b6. De laatste twee zetten waren: Zwart: (pion) e2X dl (vraagt Toren) ft en Wit: Kd2c3. Deze zet wordt teruggenomen en Wit speelt 'Kd2Xdl j", ge volgd door Dg2d2 en LelXd2 mat. OPLOSSING PROBLEEM No. 124. (W. ULLE). Stand der stukken: Wi»: Ke8, 'Da2, Ta5, Lc7, Ph7, b3, d2; f3; g4. Zwart: Keó; Tc5, b4. 1. Da2c2, enz. GOEDE OPLOSSING ontvangen van: H. W. v. Dort, te Haarlem. Yates is een uitmuntend kenner van de Siciliaan- sche opening, zooals ook uit deze partij blijkt. De zet unet het Paard van Zwart is misschien wat vroeg; aanbeveling verdient vooraf b7b5 en Ta8 c8 te spelen, ofschoon ook dan niet kan wor den ontkend, dat Zwart moeilijk spel heeft. Le3d4 13 Pe5c4 Le2Xc4 14 Dc7Xc4 Ph3a5! 15 De weerlegging van Zwart's manoeuvre van den 12en zet af. Nog afgezien van de stelling, gaat een pion verloren! 15 ,Dc4c7 Ld4Xf6! 16 Lg7Xf6 P c3d5 17 Dc7c5 Pa5Xb7! 18 Dc5—b5 Pb7Xd6 19 Db5Xh2 Pd6c4 20 In Ihet oplossen van tactische problemen is Yates met te overtreffen. De witte Paarden draven angst wekkend. 20 Db2Xa2 21 Lf6g7 Pd5Xe3! 22 Alles zeer precies. De Looper d7 is aangevallen, terwijl tevens Tal dreigt. Zwart's volgende zet is dan ook gedwongen. 22 Ld7fcS Tdl_al 23 Lb5Xc4 TalXa2 24 Lc4Xa2 c2—c4! 25 La2b3 Dd2a5 26 e7—e6 Til—hl 27 Tf8b8 Pe3-g4 28 H7h5 Pg4f6f 29 Lg7Xf6 e5-<K 30 Lb3Xc4 EblXbSf 31 Ta8Xib8 Da5c7 32 Opgegeven. Op Th8b4 volgt Dc8f henevens Df8. Een mooie partij, waarvan men geniet bij het naspelen. Over het Middelbaar onderwijs in onze gemeente in 1926 is verslag uitgebracht door de Commissie van Toezicht op het M.O. Wij ontleenen aan het algemeen gedeelte van het belangrijk en keurig gesteld verslag het vol gende: De Commissie van Toezicht bestond aan het einde van het verslagjaar uit: Voorzitter: C. W. de Visser te Bloemendaal, Secretaris: E. J. Langelaan te Bloemendaal, Leden: C. G. Bos, arts te Overveen, Mevr, C. J. Co-hen Tenvaert, geb. Koch te Overveen. P. J. C. Mettau te Overveen. Het toezicht strekte zich, evenals in 1925, uit over de 3 bijzondere scholen: het Roomsch-Katholie'k Lyceuim te Overveen, het Kennemer Lyceum te Ovenveen, Middelbare sdhool voor Meisjes: ,,'t Kopje" te Bloemendaal. Beide eerstgenoemde scholen zijn gesubsidieerd door het Rijk; Kopje daarentegen niet. Nu het wetsontwerp inzake de grenswijziging is aangenomen, is het Roo'msdhe-Katholiek Lyceum binnen het grondgebied van ide Gemeente Haar lem komen te liggen en staat dus niet meer onder dit toezicht. De algemeene toestand en de gang van het on derwijs waren volgens den indruk der Commis sie bevredigend. In de behuizing kwam sinds het vorig jaar geen belangrijke wijziging. Aan het Kennemer Lyceum werd in verhand met het toenemend aantal leerlin gen der sdhool, de fietsenstalling uitgebreid; het R.-K. Lyceum nam maatregelen voor een uitbreiding der school met enkele lokalen. Het adres Van het Kennemer Lyceum veranderde van Prins Mauritslaan 2 in A'driaan Stoopplein 4. Onder den indruk van op ervaring gegronde be schouwingen van de A'msterdamsche Kamer van Koophandel hebben de Rector en het Bestuur van het Kennemer Lyceum bij de door hen wensche- lijk geachte splitsing van de 4e en 5e klasse der literair-economische H. B. S.-afdeeling in' een meer economisdhe en een meer literaire onderafdeeling progralmma en urentabel van 'de eerste, de econo mische onderafdeeling, zooveel als mpgelijk is binnen de grenzen van het K.B, van 13 November 1923, No. 518 -vastgesteld overeenkomstig de in zichten van de Amsteridamsohe Kamer. Er is reden om te verwachten, dat de ontwikke ling van de abituriënten dezer afdeeling zal vol doen aan de eisdhen, welke het Amsterdamsche zakenleven voor beginnende werkers stelt. Met de Amsterdamsdhe Kamer beveelt de Com missie de hoofden van middelbare scholen aan, hun aandacht op het handschrift hunner leerlingen te vestigen en maatregelen ter verbetering te nemen. Het heeft de aandacht der Commissie getrokken, dat bij het onderwijs in de vreemde talen het Ne'der'Iandscb doorgaans als voertaal gebruikt wordt. Aangezien de Commissie van oordeel is, dat het onderwijs in de vreemde talen o.a. ook dienstig ge maakt moet worden aan het verwerven van eenige vaardigheid in het spreken dier talen door de leer lingen zou zij het wenscbelijk achten, dat bij deze lessen de vreemde taal zooveel mogelijk als voer taal gebruikt werd, omdat daardoor de leerlingen in de gelegenheid zijn, die taal te leeren verstaan en zij, door het gebruik ervan in de klassen al gaat zulks in de lagere klassen wat onbeholpen, toch ook op den duur eenige routine in het spre ken en wat belangrijker is, den durf krijgen om zich er van te bedienen. Ook voor het Fransch, de moeilijkste der 3 vreem de talen acht de Commissie het gebruik van die taal als voertaal mogelijk. Het onderwijs in de kennis van Ned.-Indië brengt voor de betrokken leeraren eigenaardige moeilijkbeden met iich mede. De kennis van onze koloniën is voor ons, Nederlanders, belangrijker dan die van eenig ander land. Nederland en hare overzeesche gewesten leven toch in zekeren zin in symbiose; de welvaart en het aanzien in de wereld van Nederland hangen nauw samen met die gewesten. Het opwekken van belangstelling voor en het verbreiden van kennis over Indië is een nationaal belang. Hij, die Indië nooit bekocht heeft, kan zioh van dat eilandenrijk in de tropen uit boeken en geschriften niet meer dan een zeer onvolledige voorstelling maken. Om kort te gaan: grondig onderwijs in de kennis van Ned.-Indië kan alléén gegeven worden door hen, die Indië uit eigen aanschouwing kennen. Be hoorde het bezoek van Ned.-Indië tot -voor kort tot de vrome wenschen van de leeraren, thans zijn1 die wenschen in vervulling gegaan, zij het dan slechts voor enkelen. In het afgeloopen jaar werden uitgenoodigd tot het maken van n bijna 5-maandscbe reis van ongeveer half Juli tot half December op kosten der Vereeni- ging „Jan Pieterzoon Coen" vijf leeraren, verbon den aan het middelbaar onderwijs en wel drie in de aardrijkskunde, één in de natuurlijke historie en één in warenkennis. Tot de eerstgenoemden be hoorde de heer L. Cohen, leeraar aan het Ken nemer Lyceum. De Commissie hoopt, 'dat de Regeering zal in zien, dat zij in het algemeen belang het uitzenden van leeraren krachtig behoort te steu nen, zoodat tenslotte het meerendeel van de leera ren in de aardrijkskunde Indië door eigen aan schouwing heeft leeren kennen. Omtrent het rouleerings- of vaklokalensystedm is reeds in het verslag over 1924 een kort over zicht gegeven en de voor- en nadeelen opgesomd. Het systeem berust op het beginsel alle loka len op alle scholen te gebruiken, een principe, dat in 'de praktijk bij benadering kan worden toe gepast. Bij dit stelsel heeft elke leeraar zijn eigen lokaal en rouleeren de leerlingen na het einde van elke les van het eene lokaal naar het andere. Dit systeem voldoet op het Kennemer Lyceum zoo goed, dat de proefneming wel als geslaagd mag beschouwd worden en dat het op die school zijn plaats als blijvend stelsel heeft ingenomen. Bij het eindexamen krijgen de candidaten voor elke taal afzonderlijk één cijfer, terwijl hun voor de 4 wiskunde vakken: algebra, goniometrie, stereo metrie en beschrijvende meetkunde gezamenlijk één enkel cijfer wordt toegekend. Aan deze rege ling zijn volgens het oordeel der Commissie over wegende bezwaren verbonden. De gewone 5-jarige 'H.B.S. (de B. H.B.S.) is toch, zooals bekend is, vooral geschikt voor die leer lingen, die een wiskundigen aanleg hebben. Zeker nog meer geschikt voor hen, d'ie begaafd zijn zoo wel in wiskunde als in 'linguistisChe richting, doch een feit is, dat gewoonlijk de aanleg in een van 'beide richtingen overweegt, soms zelfs zeer sterk. En nu is het opmerkelijk, dat zij, die vooral wis kundigen aanleg bezitten en voor de gewone H.B.S. bijzonder geschikt zijn, bij het eindexamen kwade kansen loopen, om'dat zij voor de 4 wiskundige vakken, waarin zijn bekwaam slechts één gunstig cijfer kunnen verkrijgen tegen 4 lage cijfers voor de linguistisChe vakken, waarvoor zij weinig aan leg bezitten. 'Het komt de Commissie voor, dat als de cijfers voor wiskunde tot één samengevat het redelijk zou zijn ook de cijfers voor de talen tot één enkel cijfer te reduceeren. Zij moge op het bovenomschreven bezwaar de aandacht der onderwijs-autofiteiten vestigen. In het verslagjaar kwamen in druk 2 voor drachten gehouden 'door Prof. Or. J. W. Langelaan over: „De tekortkomingen van ons middelbaar onderwijs!" Als princ'ipieele fout van het middelbaar onder wijs stelt de schrijver: „dat het een nagenoeg „volslagen gemis toont aan psychologisch inzicht „in den geestelijken aanleg en in het karakter van „de leerlingen en dat van de groote verandering, „die de jeugd van onzen tijd 'in deze opzichten er- „vaart, niet haar terugslag vindt in een aanpassing „van het onderwijs aan de veranderde omstand'ig- „heden. Aan ihet slot zijner voordrachten koimt de schrij ver tot de conclusie: „dat ons middelbaar onderwijs verstard is in een „verouderde vorm, dat niet in: de eerste plaats ge streefd wordt naar het bijbrengen van inzicht in „de 'leervakken, die onderwezen worden, doch „naar het bijbrengen van parate, in woorden ge- „kleede feiten kennis en naar de toepassing dezer „parate kennis op vraagstukken die grooten'deels „voor dit bijzonder doel geconstrueerd zijn en niet „voortgekomen zijn uit werkelijke behoeften van „wetenschap of praktijk." 'Hoewel de Commissie de conclusie van der- schrijver niet in dien stelligen vorm zou willen on derschrijven ze heeft ook oog voor het goede in ons middelbaar onderwijs heeft ze toch den indruk gekregen, 'dat inderdaad de middelbare school nog te veel hoorschool is en als geheel den leerlingen geen voldoende gelegenheid biedt hun initiatief en zelfstandig werken te ontwikkelen, de organisatie van het onderwijs verbetering behoeft in dien zin, dat meer onderling verband gelegd worde tusschen. den aard en 'de hoeveelheid van de leerstof in de verschillende vakken, terwijl het bijbrengen van parate kennis in de natuur-philo- sophische vakken, o.m. blijkende uit het bloeiende „vraagstukkenbedrijf", meer op den achtergrond behoort te treden. kleuring, 'die somtijds als in 17 wilde appeltjes, maar dan bij uitzondering, iets gedempts opneemt om een teerder onderwerp uit te beelden; trou wens ook in de aquarellen, vooral de Tulpen van 37 wordt de stemming apollinischer, de toon ge dempter, het geheel deftiger; de fluweelige tinten van dat stuk nooden tot koopen; hier naar zal men in een niet te kleine kamer steeds met rustige aandoening kunnen zien. Wij teekenen als ons sympathiek nog aan no. 21 Cineraria's, een stuk waaruit op afstand gezien de krachtige, toch eenvoudige bouw dezer welige kamerplanter, treffend naar voren kwam. De „oude schoen" no. 27, een teekening, die op inspiratie door Vincent van Gogh wijst, is karakter vol, toch eigen. De houtskoolteekenïng „Duinvliet" met haar ro mantisch hek en het geheimzinnig woud daarachter zal zeker z'n weg wel vinden. Deze tentoonstel ling die blijkbaar ook op verkoopen is ingesteld, moge veler belangstelling trekken, ze is het waard. De tentoonstelling is gedurende den geheelen maand Mei geopend. Deze week is een begin gemaakt met het amo- veeren van het huisje Bloemendaalscheweg No. 3. Daarmede verdwijnt weer een typisch stukje oud- Bloemendaal. 'Het huisje was zeker eenige hon- derde jaren oud. Nu straks het perceel van der- heer Staal nog, en dan is het vroeger zoo lande lijke Kerkplein en omgeving geheel gemoderni seerd. Naar we vernemen, zal Maandag a.s. reeds een begin gemaakt worden met de asphalteering (of topeca-eering) van den 'BloCmendaalscbenweg. Pu blieke Werken zet bekwamen spoed achter de zaak, en is den middenstand wel van dienst, wat van die zijde dan ook op hoogen prijs wordt ge steld. Onze politie is in een mieuw uniform gestoken, 't Is een keurig geheel. De kleurigheid en parade- vorm der oude tunieken is vervangen door een voud in snit en kleur. Geen rood en groene uitmonstering meer, slechts een blauwe bies in de (donker laken) pantalon en een zilveren bandje met nummer op de kraag. De pet 'heeft hetzelfde model als het vorige hoofd deksel. Alleen is ook hier de roode bies vervan gen door een blauwe, en draagt voorts 't Bloemen- daalsche wapen. Bij de hoofdagenten is de bies in de pet van zilver. Zooals gezegd is 'deze verandering inder daad een verbetering. TEL. 13217 i 2 HAARLEM ZATERDAG 7 MEI HET MOSKOUER KÜNSTLER THEATER In 7 Tafreelen door DOSTOJEFSKI DONDERDAG 12 MEI VER. ROTTERD. HOFSTAD-TOONEEL J Dir. Cor van der Lugt Melsert Optreden van ANNIE v. EES-v. d. LUQT MELSERT. tieve dames in voortdurende beweging bleven, doch ook weer niet zóó, dat in Roozendaal een menschelijk perpetuum mobilé te bewonderen viel. Daar zorgde het uitstekende orkestje voor, dat met fikschen trommel- of toetsenslag, of last not least met stevigen strijkstokhaal zoo nu en dan een heerlijke fox-trott, een slepende wals of een wilde „SChotschè drie" bijtijds deed eindigen. Om half een vereenigde men zich aan een een voudig soupertje, waar de sluizen der welsprekend heid geopend werden. In dikwijls geestige speeches werd de lof 'bezongen van hen, die klit onmisken baar verdienden. Het was 'een genoegelijke, in tieme avond, welke de vereenigingsbanden weer nauwer aangehaald heeft. We hebben ons na de ditmaal min of meer trieste ceremonie der laatste Raadsvergadering Donderdagmiddag begeven naar de tentoonstelling van Han Bodcamp's werk in de zaak van zijn broer. Een kunstschilder zal imet een broer met zulk eer; expositieruimte gestraft willen wezen. Naar de tweede verdieping, drie hoog, brengen ons de gemakkelijke met dikke loopers belegde trappen onhoorbaar naar boven en nog vóór dat we de verdieping hebben bereikt, slaat ons fel en vurig maar toch niet brutaal een zonnebloem- schilderij de vreugde om 'het goudgele licht, waar aan deze schilder zich dronken kijkt, tegen de ooigen, neen in de oogen, want indringend is Han Boskamp's palet. De groote ruimte boven bevat nog meer zonnebloemstukken. Het meest trof ons Zonnebloem voor het venster (no. 26) van 1926 Het is alles groot en forsch en eerlijk wat de schilder ons geeft, hij is blijkbaar een ernstig wer ker van groote allure. Zijn stukken laten zich voor al in een groote ruimte goed gelden, ja winnen voor ons, bij het zien op afstand. Mogen de hal van ons eindelijk toch wel eens komende nieuwe raadhuis (a Tinstor van Heemstede, welks raad- buishal schilderijen van veel minderen kwaliteit bergt) eenlmaal met zulke groote lichtende losse en toch monumentale stukken gesierd worden. Op het kantje af van uitbundig is de levensvreugde en de kracht die uit verschillende stukken blijkt. Hun verfijning zit 'm in de nuanceering van heftige Concert Bloemendaalsche Bosch. De reeks concerten in het Bloemendaalsche Bosch werd Zaterdagavond met een concert, aan geboden Idoor het Gemeentebestuur tergelegen- haid van Prinses Juliana's 18e verjaardag. IHet was een instrumentaal en vocaal concert. Het instrumentale gedeelte werd verzorgd door het Chr. Fanfarecorps Sursum, onder directie van den heer Meng, het vocale door Bloemendaalsch Gemengd Koor onder Jan Booda. Niettegenstaande het koude weer, waren vele luisteraars aanwezig, waaronder weer een uit stekend Bloemendaalsch kenmerk voorbeeldige orde heerschte. Sursum opende het concert met Wilhelmus en Wien Neêrlandsch bloed. Daarna vertolkte bet koor nog een drietal nummers, alle even verdien stelijk ter; gehoore gebracht en door het publiek met een hartelijk applaus beloond. Voor de pauze betrad de zangersschare de tent. Ook hier be gon men met Wilhelmus en Wien Neerlandsch bloed, gevolgd door eenige Valerius liederen. 'Na de pauze gelukkig niet lang gemaakt werd nog gezongen Van Neerland te zingen; Do- mine salva'm fac en Lentezang. Vooral de laatste nummers, breed van intovatie, werden uitnemend voorgedragen. Met genoegen hebben de Bloemen dalers de kennismaking met het koor hernieuwd. Daarna was het' nog eens de beurt van Sursum, dat nog een aantal zeer mooie nummers ten ge hoore bracht. Om tien uur was het goed ge slaagde concert geëindigd. Maandagavond was het Euphonia, dat Sursum ter gelegenheid van haar eerste lustrum hulde bracht, door in de muziektent te concerteeren. IHet weer was thans uitgezocht, en niet te ver wonderen viel 'het, dat wederom velen zich opge maakt hadden, om van de inderdaad mooie mu ziek te genieten. De voorzitter van Sursum bood zijn collega van Euphonia hlodmen aan, en sprak hem daaihij op waardeerende wijze toe, gewag makende van de aangename samenwerking tus- sohen heide vereenigingen. Ook deze avond was zeer geslaagd. Haarlemsche Bankvereeniging. In de 29 April 1.1. gehouden Algemeene Ver gadering van aandeelhouders werden de Balans en Winst- en Verliesrekening goedgekeurd en het di vidend vastgesteld voor preferente aandeelen op 6% en voor gewone aandeelen op 4\%. De heer H. Cremer werd als Commissaris her kozen. Terug tq bekomen bij: J. Tezke, Dompvloedslaan 13, Overveen, een vleesdhmolenmes; Portier P.E.N., Korte Kleverlaan Bloemendaal, een willen handschoen; J. v. d. Veldt, Houtvaartpad 24, Haarlem, een Engelsche sleutel; J. J. Smit, Rollandslaan 56, Haarlem, een gouden ring; A. v. d. Werff, Korte Kleverlaan 28, Bloe mendaal, een regenjas; A. v. d. Veen, station Bloe mendaal, een zilveren vulpenhouder; de Jong, Bre- derodelaan, Bloemendaal, een lederen damestasch- je; D. Th. 'de Boer, Oranje Nassaulaan 63, Over veen, een venm. zilveren vulpotlood; van Ooijen, Lage Duin en Daalscheweg 9b, Bloemendaal, een doublé halskettingtje, een kaatsbal; v. d. Burg, Zwarteweg 3, Aerdenhout, een zwarte poes; aan het bureau van politie te Overveen, een sleuteltje, een moerdop van auto, een nummerplaat G 5431, een steeksleutel. BEVALLEN: P. M. Preenen—Koelemij, d.; R. AgrieoldHoutsma, d.; C. B. Niepoortvan Nes, d.; W. 'H. (HonnebierMichel, d. Zondagmorgen leed de agent van politie J. B. Zwiersen een zwaar verlies, daar zijn echtgenoote plotseling ontwel werd. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Een hartverlamming 'had een eind aan haar leven geblaakt. Woensdagavond hield de Vrijwillige Brandweer een Jaarvergadering, tevens feest- en cabaretavond in 'Hotel Roozendaal te Overveen. Vele leden hadden met hun dames gehoor ge geven aan de uitnoodiging, tegenwoordig te zijn. De zeven punten, de agende voor de jaarver gadering vormende, werden vlot afgehandeld, zoo dat reeds vroeg de feestcommissie, bestaande uit de heeren Meeuwig, Wittgrefe en van Schooien, de verdere leiding in 'handen kreeg. Geëngageerd was IHaarlemsch klein cabaret, dat zioh op zeer verdienstelijke wijze van zijn taak kweet. Tussclhen de verschillende nutmlmers, door dit gezelschap ten gehoore bracht, klonk dans- muziek, zóó verleidelijk, dat de heeren bran'd- mefesters, straalgeleiders, lapzakdragers, gootver- kenners en ander functionnarissen met de respec- ZONDAG 8 MEI 1927. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Bidstond Zaterdag 7 Mei, 's avonds 9 uur in de consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha", des voormiddags 10 uur De heer K. Koopman. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. C. Brussaard. n.m. 5 uur. Ds. J. C. Brussaard. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.in. 10 uur, Ds. J. Weener, Haarlem. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Blinde Bedelaars", Mik. 10 4Öb. JULIANAKERK, Kloosterstraat. Telef. voor hard- hoorenden, v.m. 10 uur, Ds. G. Henneman, O. Ind. Pred. met verlof, Hulpprediker te Oegstgeest, n.m. 6 uur Ds. Blauw. Collecte voor 'het schul'ddlelgingsfonds. Zondagschool: 12^1-J uur in de openb. lagere school in de Overtonstraat; de Catichesatie- kamer Kloosterstraat en d'e Bewaarschool Colensostraat. VEREENIGING VAN VRIJZ. PROTESTANTEN, gebouw „Geko", Spaarndammerweg hoek Flo- resstraat, v.m. 10.30 uur, Geen dienst. Zondagschool: O. L. school, Overtonstraat van 12JIJ uur.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 3