STOEL'S WONINGBUREAU, BFdaalscheweg 161, Bloemendaal Een abonnement op dit blad kost U tot 31 December: f 1.20 TE HUUR SPORT J gjoemendaal speelde Zondag tegen de nieuwe tweede klasser B.F.C., een aanstaande competitie een vriendschappelijken wedstrijd in de SCHAAKRUB19EK ¥OOR DE HUISVROUW DE DOODSTRAF DOOR DEN ELECTRISCHEN STOEL 1 A. G. G. M. GI0RGIS EN ZOON 2 RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL. OVERVEEN. SANTPOORT BLOEMENDAAL Telefoon 22012 YTHRACIET JSTOFFEN TEGEN CON- JZEN EN WORDT AL- GELSCHE-, BELGISCHE VEN GELEVERD, WIER ND STAAN ALS DE VAARDE TE BEZITTEN ndiistriBkleedinfl Hing Haarlem 1924 mei Tentoor,stellirgHaar err met zilveren medaille ternationale wetgeving op dan ook onmiddelijk door eiten en vertegenwoordi- krijgen, eer afvragen of een inter val! het recht mogelijk en na een langdurige voor- er voor dagelijksch ban de volkeren gemeensohap- :woonteregelen zijn. Maar voor het geheele recht in zal onmogelijk zijn, zoo- eld verschillende rassen lende geestesgesteldheid, De vraag rijst nu, hoe men ;n, waar de verscheiden- reginsel is, dat in de ge- ht. Wanneer men deze jg houdt, vindt men on- van eenige condificatie. er in een omgeving, waar demagoog in klare he lt op de bestaande ras- d, die b.v. internationali- etgeving tot een onmoge- ist wees dr, Loder zeer tuur heerschende beginsel Rampzalig voor een volk an levensomstandigheden, lier dagelijks. Maar niet de gevolgen zijn, indien de nivelleering, de volle n geremd werd, terwijl cht millioenen-rassen aan- dzaamheid. aan dezen toestand niets en woorden als die welke :n worden, ons stemmen ot handelen! intern Iedereen wordt kennen zoo wordt ook ociale economie bemoeit, ingewikkelde taal-en-stijl unnen begrijpen en ont- ale Economie te kennen in een alinea ,als volgen- lemeentebestuur: srschil tusschen het vol- lepaling voor de in het rtikel bedoelde gezinnen otaal der gezinsinkomen dt de studie er voor ge- irettiger opl BhBSMENBMIi OPGERICHT 1828 Igende opstelling: J. Beijk J, IJfs C. A. Bakker J. Cassee iH. Beijk 'H .Spoor IG. Kopjes Nieman A. Cassee C. Warlé P. J. Parson M. Strik Immer en De Jong waren afwezig. Er werd vooral van de zijde der Bussummers enthousiast, maar 1 zonder overleg, gespeeld. Onze achterhoede,, waar in Bakker en Jan Beijk direct op volle kracht I speelden, bleef zonder bijzondere inspanning meester van het terrein. In de voorhoede ging het best. Vooral de rechterwing was zeer actief, en voor de rust doelpuntte Ad. Cassee na goed werk van Warlé. In de tweede helft maakte B. F. C. na veel ver- geefsche pogingen gelijk. Deze stand bleef onge wijzigd tot ongeveer vijf minuten voor het einde. Toen scoorde eerst Warlé, en onmiddellijk hierop de Benjamin van 't elftal Aatje Cassee, zoodat Bloemendaal met 31 won, In de voorhoede vlotte het goed. Warlé is vlugger en doortasten der dan Sunt er. Hij moet het spel meer naar de vleugels openen, dan is hij een uit stekende mid-voor. De verdediging als van ouds. I Vooral, zooals we reeds schreven, Bakker en J. Beijk. Broer Beijk was er nog niet in, maar dat een kwestie van oefenenl We zien zóó met vertrouwen de competitie tege moet! Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 141 5). W. B. H. MEINERS (1862—1927). Mat in drie zetten. Stand' der stukken: Wit: Kcl, Df4, Lf7, Pa6, Pb8, b2. Zwart: Kd5, Pa7, Pc8, e6, g7. Eervolle vermelding in een wedstrijd van den Nederlandschen Schaakbond (1892). Wij plaatsen dit probleem ter herinnering aan den componist, die op 14 Aug. j.l. te. 's-Gravenhage is overleden. In vroeger dagen was de heer Meiners ook een bekend hoofdklasse-speler, die in vele belangrijke I wedstrijden prijzen beeft gewonnen, Hij was eere- lid der door hem in 1886 opgerichte Amsterdamsche Schaakclub. Uit onderstaand eindspel moge blij ken, dat hij ook een uitstekend kenner was van I het eindspel. EINDSPEL No. 34. Dit interessant eindspel ontstond in een partij A. H, M. DieperinkW. B, H. Meiners (huish. wed- I s'")d '892'93 der Amsterdamsche Schaakclub). e heer Meiners (Zwart) won op de volgende wijze: 1 Pe5g6! dreigde zijn Pa'ard tegen de beide pionnen te ruilen en daardoor de partij remise te maken. Ke2d2 2 Op 2. Ke2—f3 zou volgen 2Tel—fl+! 3. Kf3 e2! (op 3, Kg4 wint 3Tf4f en op 3. Ke3 vol«t 3Pf4; 4. Tc2t, Kb6; 5. Pg3:, hg3: enz.), Tfl—f8; 4. Ke2—el, Pg6—f4; 5. Tg2— c2f, Kc7b6; 6. Pe4Xg3, h4Xg3; 7. Kei—fl, g3— g2'); 8. Kflgl, Tf8g8! en Zwart wint. 2 Tel'bil Kd2—c2 3 h4h3l Tg2Xg3! 4 h3h2 Pe4—f2 5 Tbl—fl Opgegeven, want op 6. Tg3h3 volgt 6. TflXf2t benevens 7Tf2—f3f of 7Tf2—fit en 8h2-hl D. OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 35. (J. SEHW1ERS). Stand dar stukken: Wit: Kb5, Tb7, Th4, a4. Zwart: Kg6, Lfl, a7, e2. 1. Tg4t, Kf5; 2. Tf4t, Kf4; 3. Ka5, el D.f; 4. Tb4f en Wit is pat (remise) of wint de Dame en dan is het spel eveneens remise, OPLOSSING PROBLEEM No. 137. fW. B. H. MEINERS t)- Stand der stukken: Wit: Kdl, Dc8, Th5, Lg6, Pa5, Pf4, a4, b2, c5, f2. Zwart: Kd4, Pb4, Pd2, d6, e5. 1. Dc8b8, enz, Goede oplossing ontvangen van: H. W. v. DORT, te Haarlem. Een nuttig werkje. Waarneer U zoo, in een schoonn.aakbui door kelder en zolder rommelt en daar Uw koffers of valiezen tegenkomt, neem. ze dan ééns onderhanden. De meesten van U hebben immers koffers, handkoffers of andere. Het is in ieder geval handig en gemakkelijk, wan neer U ervoor zorgt, dat op Uw koffers en tusschen, groot en klein, van leder, hout of imitatie, Uw letters of Uw merkteekens voorkomen. Dan pikt U dadelijk aan station of bootstijger Uw bagage tus schen de andere uit. Maar daarom van karton (of koop er anders één.een stencil van Uw naam letters of van een eenvoudige duidelijk merkteeken, als b.v. een driehoek, een cirkel, enz. Flink groot, zoodat Uw herkenmingsteeken heel duidelijk op Uw koffers te zien komt. Zet dit teeken dan niet alleen aan de voorzijde of op de bovenzijde van Uw valiezen, enz., maar aan alle kanten, en met een duidelijk sprekende kleur, als bijv. Oranje, of geel. Waneer, het voldoende afsteekt van de kleur van de koffer, karn ook bruin of zwart genomen worden. Gewone verf is goed voor het doel. Het is een klein werkje, dat, als U bet stencil heeft, in een wip gedaan kan zijn. En dan zult U zich zelf herhaardelijk dankbaar zijn voor Uw ijver, als U ziet, hoeveel gemak U ervan beeft. Kan dit U van hulp zijn? Die glimmende kraag van de jas van Uw man kunt U op de vlucht jagen, door die af te sponzen met wat azijn. Beter is nog wellicht een doekje te nemen, met azijn (of ammonia) bevochtigd. Uw rijst blijft prachtig wit, als U ze kookt in water, waarin U een beetje azijn of citroensap heeft gedaan. Wanneer U die zeemlederen handschoenen gaat wasschen, doe dan een paar druppels olijfolie in het water; dat voorkomt het hard en stijf worden, als ze droog zijn. De vlugste manier om zilver schoon te maken, is door middel van brandspiritus. Als het voorwerp heelemaal droog is, na poetsen met een zachte doek. Een goed stijfsel kan gemaakt worden, door wat blauwselwater te voegen bij het water, waarin rijst gekookt is. Inktvlekken kunnen dikwijls uit linnengoed ver wijderd worden, door op de vlek wat gesmolten talk te doen en daarna op de gewotne manier te wasschen. Het vet en den inkt zullen dan tezamen er uit komen. Vochtig meel is dikwijls de oorzaak, dat Uw bak sels zoo jammerlijk mislukken. Wanneer U daarom meel haalt, bedenk dan, dat de zak, waarin U het meel krijgt, al eenigszins vochtig is. Op Uw reis naar huis neemt het meel Inog meer vocht op. En wanneer u dien zak thuis in een kast laat liggen, wordt het nog erger. Dus: zoodra U het meel in huis heeft moet U het een minuut of tien laten drogen, door het in een matig warmen oven te leggen. Daarvandaan regelrecht in een flinke, schoone goedgesloten bus en deze ten slotte in een goede, droge kast. Hetzelfde geldt voor thee. Thee neemt heel mak kelijk vocht op en dat bederft de geur. Bewaar thee dus ook op een droge plaats in goed gesloten bus. Sterk aangeslagen of geroeste koperen voorwerpen (gordijnenringen bijv.) kunnen gereinigd worden, door ze een paar uren te zetten in ammonia en daarna (in een oud pannetje, dat na het gebruik weggeworpen kan worden) te koken in water, waarin snijboonen gekookt hebben. Een smakelijk broodschoteltje. Neem 3 ons oud brood (kruim), kan melk, sap van 6 sinaas appelen, zout, 1 ei, 1^ ons suiker, 5 eetlepels boter, de geraspte schil van 1 sinaasappel. De melk wordt gekookt, het zout erbij gedaan en het kruim er volkomen fijn ingewreven. De boter wordt in een vuurvast schoteltje tot room geroerd. Ze moet wit en dik zijn. Als die luchtig genoeg is, gaan de eierdooiers erbij, met de suiker en de geraspte sinaasappelschil. Als de suiker geheel op gelost is (door roeren) wordt dit mengsel met het geweekte brood door elkaar gewerkt. Vervolgens wordt het sap der sinaasappels erdoor geroerd en het allerlaatste heel vlug het stijfgeklopte eiwit. Maak den rand van het schoteltje schoon en laat het in een matig heete oven lichtbruin worden. Wie eens de voltrekking van een doodvonnis heeft bijgewoond of, wat een surrogaat daarvan is, eene juiste beschrijving daarvan heeft gelezen, is ge worden tot een overtuigd tegenstander van dit ambtelijk moorden. Daar er nog altijd zedelijk- zwakke menschen zijn, zelfs in ons land, die zich voorstander noemen van de doodstraf (mits toege past op anderen) willen wij in verband met wat Sacco en Vanzetti bedreigde, overnemen eene be schrijving die „Komende Tijden" ontleende aan „The New-York Evening Graphic" van 9 Januari 1925. Wij ontleenen de tekst aan „Het Volk". Wij knippen uit „Komende Tijden" deze beschrij ving van een exekutie door middel van den „hu mane" elektrischen stoel. De beschrijving is van John W. Grey en is uit „The New York Evening Graphic" van 9 Januari 1925 genomen. 's Avonds den 8sten Januari werden de 19-jarige John Rys en de 22-jarige John Emiletta in den elektrischen stoel geëxekuteerd. Zij hadden een Chineesehen wasscher Lee Jong uit Port Jefferson gedood. Toen de schemer viel, spreidde zich over geheel Sing-Sing de stilte des doods. De sekretaris van den direkteur en verscheidene officiëele getuigen zaten aan de telefoon en wachtten angstig op het laatste woord van den gouverneur Smith, in wiens hand het leven van de beide jongens lag. De minuten gingen voorbij. De klok midden in het trappenhuis, dat naar de cellen voert, tikte op windend luid. Negen uur, en nog geen uitslag! Dus ieder verzoek afgewezen! De wachter voor de deur ginig rusteloos op en neer Plotseling ging de telefoon. Ieder sprong opge wonden op de sekretaris riep blij: „Eindelijk.." „Mijn God," zei de bewaarder, „op het laatste mament begenadigd." En toen kwam het bericht door de telefoon: „Hier is Reading, Pa." John Rys' moeder is aan de telefoon en vraagt om het lichaam van haar zoon (die op hetzelfde oogenblik op de steenen vloer knielde en met vader John Mc. Caffrey om kracht bad om de laatste beproe ving te doorstaan.) Een lijkdrager zal 'hem af halen. Zoudt u eenroos in zijn handen willen leggen De centrale 'brak af. „Om Godswil, breekt u niet af," verzocht de sekretaris. „Is Reading Pa daar? Reading?...." maar de aansluiting wordt niet hersteld, de moeder van den veroordeelden jon gen kan haar boodschap niet afmaken, en hij zelf wist niets van de laatste weenende 'bede van zijn moeder, aan wie men het verkoolde lichaam moest zenden, het lichaam van haar zoon, tot on herkenbaar wordens toe verbrand en door het sek- tiemes stuk gesneden In de gemeenschappelijke cel van de ter dood ver oordeelden hoorden meer dan twintig menschen, die hun exekutie afwachtten, den priester bidden. En twintig imenschen knielden op den harden steenen grond, 'baden God om vergeving, dat zij zijn geboden overtreden hadden; gebeden, die slechts door het snikken van de jongens en de tranen der veroordeelden onderbroken werden. Stilte ligt over de gevangenis. Gebroken harten, van angst en onrust vervuld, waken in duizend cellen. Zwijgen slechts star glinsterende lam pen aan de muren van de gevangenis en de schreden der bewaarders. Zwijgen overal en de snikkende gebeden van de twee verdwaalde knapenZoo gaan de eindelooze uren voorbij. In de vertrekken van den direkteur verzamelden zich ondertusschen de getuigen van het gerecht, de een na den ander, eenige verslaggevers van kranten en een 'bont gezelschap van vuile politici, die den perversen wensc'h 'hadden, een exekutie bij te wonen. Twee van hun brachten vrouwen mee, maar men weigerde hun den toegang. Om elf uur zeide de direkteur met zachte stem: „Ik noo'dig U hierbij uit als gerechtelijke getuigen de exekutie van John Rys en John Emiletta bij te wonen. De bewaarders zullen U naar het doods- huis geleiden." En ongeveer 25 getuigen verlieten het bureau en gingen naar een groote zwarte poort die tot het doodshuis toegang gaf. Een be waarder opende de donkere poort en de vroolijk lichtende vensterrijen verdwenen in het duister .dat de getuigen omhulde. Een buiging van den wegnog andere bewaardersen toen een klein rood baksteengebouwtje: een leege ruimte, verlicht door vier sterke lampen, waarin de getuigen thans binnen traden In 't midden van de ruimte stond een stoel met draden, die van den grond door een kleed gingen en met veel, veel riemen. 'Dat was de elektrische stoel, de gebedstoel der wraak van menschen, een stoel aan den grond bevestigd met stalen tanden en klauwen. Dat was het instrument van de bloedige mensche- lijke gerechtigheid, dat met vurige tanden in het merg van onzalige menschen bijt, dat hun ziel Bij geregeld gebruik digestie bevorderend grijpt en in den oneindigen nacht werpt. Rond om den stoel stonden vier rijen houten banken, waar op de verbleekende getuigen plaats namen, en al len staarden met opengesperde oogen naar den stoel met vele riemen en gordels, die een ieder scheen te hypnotiseeren. Ik hoorde de deur achter mij dicht slaan, en plot seling kwam de wensch in mij op te ontvluchten, maar toen ik me omdraaide, wist ik, dat het te laat was om de kamer der verschrikking te ver laten, ik kreeg een onpasselijk gevoel. „Alles klaar, breng hem hier," hoorde ik een be ambte zeggen, en een krachtig gebouwde bewaar der ging op de teenen naar de deur, die de exe- kutiekamer scheidt van de cellen der veroordeel den, en verdween. Ik wist, dat hij een der jonge mannen zou halen en een ontzettende angst over viel me. De getuigen op de banken rondom, be wogen zich haastig nerveus, ze rekten de halzen ênfluisterden iefs in 't oor. De lucht was zwaar van bang wachten. Op eens verstomde het fluisteren, het leek me of ieder den adem inhield; doodsche stilte heerschte, men kon een speld 'hooren vallen en ik dacht er aan hoe onnoodig het woord „Stilte" was, dat boven de deur naar de sektiekamer stond. Vijf of zes 'bewaarders, geweldige sterke kerels kwamen en stelden zich op om den stoel. Ze ston den star als marmerbeelden, met half gesloten pogen, alsof ze wilden verhinderen, dat hun eenig ■dom medelijden bekroop. Zij stonden daar met over elkaar geslagen armen als slagers, die op hun offer wachten. Toen kwamen drie doktoren en de exekutiebeambte, een man, dip overwerkt en ner veus leek; hij voelde en tastte aan de electrische schakelaar. Mijn oogen waren op de deur gericht, waardoor nu een der jonge manne moest binnenkomen. On afgebroken blikte ieder in dit menschslachthuis naar die deur, in 't bizonder de bewaarders, die op hun offer loerden als de kat op de muis. En toen verscheen plotseling een der pelgrims naar dezen stoel in de deur, John Emiletta, een lange, magere, zwakzinnig uitziend man van in de twintig jaar. Hij aarzelde gedurende een deel van een sekonde, toen rukte 'n bewaarder hem aan den rechter arm naar den stoel toe. Zijn lichaam beefde, toen hij langzaam ging zitten. Hij zag eruit alsof hij dood moe was, geheel uitgeput, en 'het was alsof hij niets wist. De bewaarders begonnen hem toen op den vlam- menstoel vast te binden. Daar zag ik zijn gelaat. O, God! nooit zal ik dezen aanblik vergeten, al zou ik ook millioenen jaren leven. Ik zat juist ■voor hem, niet meer dan vier meter van hem af, zoodat ik elke beweging in zijn gelaatstrekken kon waarnemeu't 'Was het gelaat van een men- sChelijk wezen, dat stom van ontzietting werdj, verlamd door de gedachte aan het gruwelijk spook van den dood. Een priester stond links van hem en las een hoofd stuk uit een of ander evangelie van Jezus Chris tus als bourgeois phrase. (Hier stonden menschen als orgaan voor het voltrekken der vonnissen van den staat en bereidden den moord van een mensch voor, omdat hij gedood had. Ik dacht echter aan het vijfde gebod: Gij zult niet dooden! Dat was het en het werd me klaar hoe weinig het evangelie van Christus hier op z'n plaats was; ja, het ver wonderde mij, dat de priester eruit las Terwijl ik hierover nadacht, snoerde de bewaar ders den jongen mensch aan den stoel vast. De elektroden werden tegen zijn 'bleeke huid 'beves tigd; op den grond naast den stoel lag een elek trische kabel; deze werd met het schakelbord links van den stoel verbonden. De bewaarder greep naar het andere eind en stak het in den kap, die over het hoofd van het offer getrokken werd. Toen zette men 'hem een zwart masker op, zoodat de lippen nog juist te zien waren, lippen, die ach ter het zwarte masker spookachtig grijnsden. Over de kamer des doods kwam een angstig zwij gen; sekonden werden uren, minuten eeuwigheden, tot de ambtsmoordenaars den helm met de drui pende spons op het hoofd van den veroordeelde zetten. De spons, wel te verstaan, bevindt zich aan den 'binnenkant van den helm, en heeft een goed doel. Hij 'helpt mee om het offer door den stroom levend te koken! Emiletta's ledematen beefden. Zijn handen, 'die zon der weerstand over de armleuningen hingen, vlo gen op en neer als de handen van iemand die krank zinnig geworden is, of door vergif beneveld. De priester ging door zijn laatste gebed op te zeggen. De dokter in- den hoek zat met zijn vingers aan een stopwatch, dat tikte, als met hamerslagen. Tik, tik, tik en het spookachtig grijnzen achter het doodenmasker. Direkt nadat Emiletta geheel vast gebonden was, gaf de andere dokter, die voor den stoel stond, den man aan het schakelbord een teeken: de wettelijke moordenaar schakelde in. Op hetzelfde oogenblik sloegen de slappe vingers krampachtig tegen elkaar. De aderen begonnen langzaam op te zwellen, totdat ze geweldig op gezet waren, zoodat ik dacht dat ze zouden bar sten. Het grijnzen hield op, het lichaam strekte zich in den stoel omhoog, het zweet stroomde letterlijk uit de poriën van 'de huid. De stroom deed het inwendige van dezen ongelukkigen ver doemden mensch koken en het geruisch van den stroom herinnerde mij aan het braden van een biefstuk in een heeten oven. Het siste en knetterde, huilde en zoemde door de 2000 volts en 9 ampère, die door het gansche lichaam raasden; ze verlamden het hart en het ge heele zenuwstelsel, ze 'bewerkten wat de medische wetenschap hermolyse noemt, de totale vernieti ging der 'bloed-lichaampjes. (Wordt vervolgd). SCHOORSTEENVEGERS. MOOI GEM. ZIT-SLAAPKAMER met cabinet, f 50.— per maand, met ontbijt. Brieven letter E, Bureau van dit blad. De Raad heeft j.l. Woensdag 17 Augustus in don voormiddag 'besloten om een restant, groot 90.000.eener geldleening van 1923 waarvoor $2% rente moest worden betaald, uit de buiten gewone middelen (zijnde een nieuwe kasgeldlee- ping) af te lossen; 'B. en W. werden gemachtigd deze nieuwe leening aan te gaan tegen een rente van hoogstens 4%. De burgemeester las verdeir een brief voor van onzen, met mej. Van Drooge in ondertrouw zijnde, gemeentesecretaris, mr. dr. Veeren, die mede namens zijne 'bruid het gemeentebestuur dank bracht voor de betoonde bewijzen van vriend schap en waardeering. De rondvraag leverd'e niets op. Ook in deze vergadering ontbrak een woord van dank aan het adres der raadsleden, die in Sep tember niet meer terugkeeren. Wij moeten er ons dus bepaald op voorbereiden, in Augustus nog een zitting te zullen hebben. Het bekende bloemenmagazijn van den heer A. Koebrugge, Bloemendaalscheweg No. 32 wordt ver bouwd. Natuurlijk wordt met deze verbouwing een verbetering beoogd, en hoewel we niet op de zaak vooruit willen loop en (na de heropening hopen we hier 'nader op terug te komen) kunnen we wel zeggen, dat de winkel belangrijk vergroot wordt. Het magazijn is tijdelijk verplaatst naar het per ceel 'De Genestetweg No. 30, de nieuwe woning van den heer Koebrugge. Terug te bekomen bij: K. Valkenburg, Zijlweg 18a, Overveen, een signaal-fluitje; W. A. van Ooijen, Lage Duin en Daalscheweg 9b, Bloemendaal, een hondenzweep; R. Taconie, Spreeuwenlaan 15, Den Haag ,een zwarte portemonnaie met inh. o.a. 20 bons van Stoop's Bad; F. Zeeuwe, Dompvloeds- laan, een leesboek; J. Kok, Bloemendaalscheweg 10, Bloemendaal, een klein hondje; J. Reedijk, Zeeweg 32, Overveen, een doublé broche; Tent Hoffschlag Zeeweg, Overveen, een bruin kinder- hoedje; J. Veringa, Oranje Nassaulaan 62, Over veen, een broche; Kleverlaan No. 1, Bloemendaal, een kinderportemonnaie; J. Tullenaar, Zijlweg 10, Overveen, een pet; L. Boorsma, Zandvoorterweg 29, Aerdenhout, een sigarenkoker; aan den politie post te Aerdenhout, een damestaschje met inhoud; aan. den politiepost Noordzeestrand: een blauwe kindercape eni een bruine gleufhoed; aan het bu reau van politie te Overveen, een starter van motorrijwiel, een rijwielbelastingmerk 1927, een portefeuille, een z.g. overal, 2 schroevendraaiers, een sleutel, een étui met inh.; een bewijs van lid maatschap t.n. van N. van Vliet. BEVALLEN: C. M. Wildeboer—Woud, z. ONDERTROUWD: A. P. Smit en M. C. Hulsebosch. OVERLEDEN: J. C. A. C. Duijnstee, 12 j.; M. van Buggenum, 88 j.; C. Verdegaal, 65 j. (overleden te Leiden). GEVESTIGD: Mevr. A. J. de WeerdSwartjes, Zuideir Stationsweg 19, Bloemendaal; Mevr. C. Huysman, 'Bloemendaalscheweg 120, Bloemendaal; J. Ph. Levert, Militairenweg 3, Overveen; A. van ■der Linden, Bosch en Duinlaan 9, Bloemendaal; N. J. Bersee, Hooge Duin en Daalscheweg 2. Bloe mendaal; M. P. Koelemij, Westerlaan 10, Aer denhout. KERKAGENDJ4 ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1927. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur, Dr. G. Oberman van Utrecht. Bidstond Zaterdag 20 Augustus, 's avonds 9 uur in de consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha", des voormiddags 10 uur. Geen dienst. 1 GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Cand. R. van der Weert, n.m. 5 uur, dezelfde. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.in. 10 uur, Ds. B. Bruins Rzn. van Nieuw-Buinen. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddag» 10 uur. Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 3