HENNY MULLER Tel. 22149, Bloemendaal -WATER a. mudde binnenland buitenland tooneel HEEFT U IETS GEBROKEN? GRAFKRANSEN - INRICHTEN VAN ROUWKAMERS BIJ BRAND EfiN DER VOLGENDE NUMMEFIS OPBELLEN; BLOEMENDAAL T ,AAAA 0VERVEEN - l l«leroonnummer 10960 AERDENHOUT - Telefoonnummer 26103 BENTVELD - - - Telefoonnummer 26017 VOGELENZANG - "telefoonnummer 28129 PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON OVERVEEN. AERDENHOUT. HAARLEM. SF vc van uw antiek porcelein, gebruiks- of kunstvoorwerper in steen, marmer, ivoor, schildpad, koper, broos enz ALLES ONDER GARANTIE ZIJLVEST 3 - „DEHERTEKOP" HAARLEM In- en verkoop van meubelen en oudheden Over het algemeen schijnt er toch een lichte da ling van het prijzenniveau te constateeren te zijn. In het derde 'kwartaal van dit jaar toch daalde het in Amsterdam (voor de arbeidersgezinnen) met 0.1% en 0. 4% (voor de gezinnen der meer gegoe den. Het indexcijfer bedroeg voor de arbeiders gezinnen in September j.l. 94.7 op basis van de periode 19231924, 78.2 op basis van Maart 1920 en 167.2 op basis van de periode vóór den oorlog. Voor de gezinnen der meengegoeden bedroegen deze cijfers achtereenvolgens 95.4, 84.9, 168.4. Een Rotary-bijeenkomst is altijd een prettige ge beurtenis. Ieder kent het principe van Rotary (een internationale beweging, met plaatselijke clubs, waaraan alleen de toonaangevende vertegenwoor diger van een bepaalde industrie lid kan zijn) n.l. „Dienen boven eigenbelang". Zoo werd dezer da gen in Gouda een bijeenkomst gehouden, naar aanleiding van de uitreiking van het charter aan de Rotary-club te Gouda. Vele vriendelijke woor den werden er aan Gouda gewijd. Het opmerke lijke is, dat de burgemeester van Gouda zelf ook een Rotariaan is. In verband met moeilijkheden, speciaal van medi- schen aand, die zich den laatsten tijd met de vac cinatie hebben voorgedaan, is thans de afschaffing van de indirecte vaccinatie-wdang in het voor uitzicht gesteld, door een wetsontwerp, dat reeds bi; 'de Kamers is ingediend. 'Door den voorzitter van de indirecte vaccinatie-idwang in het voor minister van Arbeid, een commissie ingesteld, voor de wetenschappelijke bestudeering van de moei- iijkheden, die zich in verband met de vaccinatie voordoen. Van belang was, dat op de suippletoire begrooting voor Indië, blijkens mededeeling uit Batavia, een post van 730.000.is opgenomen, aangevraagd yoor het civiele luchtverkeer. Er wordt daarbij geweizen op de internationale factoren van het luchtverkeer, waarbij echter het eigen initiatief behouden kan worden. (Gedoeld wordt klaarblijke lijk op 'het deelnemen aan de internationale lucht lijnen der Engelschen, van Britsch Indië, naar Australië, welke over Ned. Indië geleid zouden kunnen worden en waaraan Nederland zijn «Teel zou kunnen hebben). Hoewel er nog geen over eenstemming werd bereikt tusschen de regeering en de combinatie K.L.M.Van Aalst, wordt deze toch verwacht. Xe 's-Gravenhage hield de Vereeniging voor ac tieve handelspolitiek een 'bijeenko'mst, waar de Voorzitter, prof. Diepenhorst, in zijn rede er o.a. op wees, dat andere landen nationale politiejk voeren en daarnaast Nederland zijn nationale po litiek moest voeren. Hij betoogde, dat we een dubbel tarief noodig hadden, waarmede, bij voor zichtig manoeuvreeren wellicht ook voor Neder land iets te bereiken was. Het oud-Kamerlid Drion wilde geen dubbel-tarief, doch eerder een alge- rneene verhooging van het bestaande tarief, bijv. tot dat van België. Minister Kan heeft begin der week een bezoek gebracht aan de verschillende werken bij de ont ginningen in Overijssel, waar werkloozen uit de vier groote steden van ons land werden te werk gesteld. De minister kreeg den indruk, dat de stemming onder de tewerkgestelden zeer goed is. Naar 'zijn oordeel was de proefneming tot nu toe geslaagd en wettigde in ieder geval voortzetting van de proef op groote sc'haal. Daarvoor zal echter het voorjaar afgewacht moeten worden. In Zaandam is Zondagavond eenfoto toestel ontploft. En wel zoo hevig, dat een 15- jari'ge knaap overleed, terwijl er 9 personen min of meer ernstig gewond werden. Het toestel be hoorde aan een fotograaf, die gewoon is, op straat opnamen te maken. Waarschijnlijk is magne sium of i.d. ontploft. Het Kamerlid Ketelaar heeft vragen tot den minis ter gericht, maar aanleiding van het feit, dat nog een vijftig gezinnen, slachtoffers van den waters nood in 1926, in noodwoningen verblijf houden, die aan redelijke eischen van bewoonbaarheid niet voldoen. Hij wees er op, dat voor den 'herbouw van hun 'huizen slechts 100.000.noodig is, en noodigt den minister uit,, zoo spoedig mogelijk maatregelen tot herbouw ie nemen. De „Postduif van luitenant Koppen is reeds ver op de terugreis gevorderd en verder nu zonder malheur. Als dit blad verschijnt, is de kranige Postduif reeds thuis. Engeland, Er is van verschillende zijden in Engeland een krachtige actie voor volkenfbond, vrede ook binnenlandsdhe industrieelen vrede! begonnen. Zeer opmerkelijk was een rede van Lloyd George, gehouden voor de Unie van Volken- bondsvereenigingen, wa?*rin hij o. m. verklaarde, dat de vrienden van den vrede moeten protestee ren tegen het argument, dat de 'bepalingen van het Verdrag van< Versailles, onder geen omstandigheden kunnen leiden tot een, herziening van ook maar eenige bepaling van het vredesverdrag zelf. Indien aan dit argument wordt vastgehouden, vreesde hij dat het gevolg daarvan vroeg of laat noodlottig zal zijn voor den vrede in Europa. Het was in strijd met de uitgesproken meeninig van de ont werpers van het verdrag zelf. En hij gevoelde zich niet gerust, ten opzichte van de gevolgen, in dien de Fransehe regeering besluit, de bezetting van het Rijnland te laten voortduren. Lord Robert Cecil begon zijn ontwapeningscam pagne en verklaarde in een rede, dat zonder een internationale overeenkomst tot beperking der be wapening, wij niet kunnen hopen op een duurza- men vrede in Europa. IHij 'zette uiteen, dat hij uit het ministerie was 'getreden om met meer vrijheid te kunnen spreken over het ontwapeningsvraag- stuk en de noodzakelijkheid van ontwapening te bepleiten. Inzake de plannen voor industrieelen vrede, wordt gemeld, dat binnenkort een bijeenkomst zal plaats helbben tusschen de voornaamste werkgevers en den algemeenen raad van het Vakverbond. Frankrijk. In het rapport over de ontwerp-be- grooting voor 1928, doet de rapporteur eenigC belangwekkende mededeelingen. Hij voorziet o.m. een vermindering van den schuldenlast en con. stateert, dat de handelsbalans gunstig blijft. De handelsschulden van Frankrijk aan het buitenland zijn in 13 maanden imet meer dan 21 milliard francs verminderd. 'De inkomsten krachtens het Dawes- plan zullen toereikend zijn, om aan de regeling der oorlogsschulden, de aflossing der huitenland- sche handelsschuld en zelfs de gedeeltelijke stor tingen op de buitenlandsche politieke schuld te gemoet te komen, De Sovjetgezant te Tokio 'Dowgalowski, is thans .officieel door 'de Sovjetregeering als gezant te Parijs benoemd. In 'Belgische industrieele kringen gaan heftige pro testen op tegen de verhooging der Fransehe in voerrechten. Er moeten bijeenkomsten van Fran sehe en Belgische industrieelen op handen zijn, om deze kwestie te bespreken. Duitschland. De mijnwerkersstaking is geëindigd en loonsverhooigingen aan de arbeiders zijn er het gevolg van. Overal is het werk 'hervat. De com munistische onruststokers, die de arbeiders wilden aanzetten tot voortzetting der staking en geen ge noegen te nemen met een loonsverhooging van 60 pfenning per dag, leden een fiasco. Nog deden zich enkele moeilijkheden voor, omdat sommige mijnen nieuw personeel hadden aangenomen, dat zij nu niet meer 'konden ontslaan, terwijl zij de „voornaamste aanstokers van de staking niet wilden terugnemen. Maar ook dit is in den loop van de week op bevredigende wijze geregeld. Wel schijnt men in Duitschland aan den voor avond van loonacties te staan. De christelijke vak- vereenigingen richtten reeds een rekest aan de regeering, om zooveel mogelijk maatregelen tegen de voortschrijdende duurte te nemen. In de eerste 10 maanden van dit jaar stegen de prijzen voor verbruiksarti'kelen met 10%, voor aardappelen met 20% (evenals brood, melk en vleesch), terwijl de kleinhandelsprijzen voor brood zelfs met 30% stegen. Diversen. Uit verschillende uitlatingen van: po litieke personen, die persoonlijk met Coolidge be vriend zijn, blijkt, dat Coolidge ibij zijn standpunt blijft volharden en geen candidatuur voor het pre sidentschap in 1928 zal aanvaarden. Trotski en Zinowjew zijn, in verband met de door 'hen gevoerde oppositie, uit het centrale co mité der communistische partij gezet. Te Genève is de imandatencomimissie bijeen ge komen. Tegen 30 November is de voorbereidende ontwapeningsconferentie voor haar vierde zitting bijeengeroepen. De opstandige 'beweging in Mexico moet nog niet geheel en al zijn onderdrukt. Wel worden de rebellen van generaal Gomez herhaaldelijk opge jaagd. „Het Amsterdamsch Tooneel" Zondag 30 October a.s. geeft „'Het Amsterdamsch Tooneel" in den Stadsschouwburg (Wilsonsplein) de eerste voorstelling te Haarlem .van Shake speare's „De 'Koopmani van Venetië". De rol van Shylock zal hierbij vertolkt worden door Louis de Vries, terwijl de andere 'hoofdrollen in handen zullen zijn van Louis Chrispijn Jr., Joris DieJs, Folkert Kramer, Philip de Vries, H. K. Teune, Annie Follender, Ida Wassermann en Jo Stam. Het stuk is geheel nieuw gemonteerd met décors naar ontwerpen van Joris Diels, vervaardigd op de ateliers van „Het Aimsterdamsch Tooneel" door Guillau'me Dullé. Mise en scène van Joris Diels. Spelleiding: Louis de Vries. Jacob Wassermamn geeft in zijn nieuwe, door J. Jac. Thomson vertaalde roman „Laudin en de zijnen" typeeringen van advocaten, b.v. deze (blz. 96): „Het is een van die gruwelijk begaafden, die het beroep en den dienst van den advocaat heb ben verlaagd tot een dobbelspel, welks inzet dé verborgenheid en; het ontdekken vam dubbelzin nige en betwijfelbare paragrafen (lees: artikelen) is; 'volleerde meesters in de 'kunst van het tijd winnen, van het lijntrekker: en ider kranke lz innen, staan zij met grooter nadruk en hartstocht voor yermeend en listig geconstrueerd recht op de bres, dan de tegenstander, wie het ook zijn mag, voor de zuiverste zaak." Edgar Wallace heeft ia zijn stuk, genaamd: Het politieraadsel, een spannend spel in 4 bedrijven schildering is echter te grotesk. Stel U voor, lieve lezer, deze zenuwachtige, inusikale, op vrouwen en geld als op een prooi beluste menschelijke roofvogel heet Maurice Meister, letwel; hij heeft één fransehe en één duitsche naam; alle andere personien in het stu'k zijn goed genoeg om engel- sche namen te dragen. Deze ongelukkige wordt door inwendige wroeging verteerd en schijnt slechts in nieuwe misdaad en nieuwe trouweloosheid be dwelming te zoeken en rust. Hij wijst de zich tot hem wendende boeven den weg om hetgeen zij door misdaad verkregen te verbergen, desnoods beheert 'hij dit zelf; aan den anderen kant staat hij steeds gereed de politie waardevolle inlichtin gen te geven, waardoor hij zijn eigen veiligheid waarborgt. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat deze gegevens aan iets anders zijn ontleend dan aan de fantasie van den' schrijver, die dan aan enkele in een' dagblad of zoo tegengekomen mis schien wel tendentiense berichten uitbreiding heeft gegeven en ze samengesteld heeft tot een type, izoo onwezenlijk, dat hij het in Engeland niet eens een engelsche naam heeft durven geven. Jacques Reule speelde de rol van dit overdreven type met de hem eigene overdrijving, waardoor 't onwezenlijke nog onwezenlijker aandeed. Niet dat 'er onder de advocaten, waar dan. ook, geen ras- schurken voorkomen, waar vindt men die niet? Maar onbestaanbaar is in dit vak dat gevoerd wordt in een huis met veel glas, een duurzaam leven en handelen als dat van Meister; in de werkelijkheid zou hij allang door de justitie of de een of andere tegenpartij openlijk aan den kaak zijn gesteld, of van kant gemaakt, waar het in 't stuk dan ook eindelijk toekomt, maar niet dan nadat gedurende vele jaren zijn misdadige prak tijken ongestoord waren beoefend. Aan een andere op den voorgrond tredende zijde heeft dit tooneelstuk de bedoeling te zijn een voortdurende charge op de Londensche politie en recherche; deze lichamen laten zich hier steeds in hun werk door naijver, verliefdheid, te goed ver trouwen en verkeerd geplaatst wantrouwen op verkeerde sporen brengen en als het eindelijk den inspecteur van de Centrale recherche Bliss (Louis 'van Gasteren) gelukt het Politieraadsel te onthul len door ontmaskering van den grooten verborgene, ontsnapt deze door kordaat optreden van zijn min nares aan politie onhandigheid, en 't stuk eindigt na den 'dood van den advocaat en de onthulling van het raadsel toch weer met een triomf van een misdadiger. Tot zoover het stuk, dat bij al zijne verkeerdheden toch door zijn levendige spanning, amusant is en 'boeit. Dat Reule zich te veel op den voorgrond drong is in zoover niet kwaad, om dat het spel van Louis 'Gimberg als dr. Lomond den politiedokter 'daardoor een1 tegenhanger krijgt, waartegen het fijn afsteekt. Laat ons dus alles bij elkaar genomen dankbaar zijn. Wanneer het Ver- eenigd Rotterdamsch-Hofstad tooneel van Van der Lugt Melsert weer eens met dit stuk in Haarlem komt, kunnen wij een bezoek zeer aanbevelen. Met het romantisch tooneelspel in 3 'bedrijven van D. 'H. Scheffer: De Pastoor van Neuvillette zijn we in heel andere sfeer. Het nieuw Rotterdamsch toonleel van Tartaud heeft met de opvoering van 'dit stuk, spelende in den fransch-duitschen oorlog van '70, en dat puden van dagen zich uit .den na-tijd daarvan nog herinneren, een goed werk verricht. Het staat, en valt met de wijze, waarop de hoofdpersoon, de rol van den Pastoor vervult. De rol zelf staat op hoog peil. De pastoor is een christen in den vollen en waren zin vam 'het woord. Hij kent geen veroordeeling van 'de onverstandige meest uit pas sie voortkomende daden zijner dorpsgenooten, sle.chts vergevingsgezindheid; hij heeft het leven oprecht lief, maar als zijn leven gevraagd wordt waarmee hij anderen kan redden, geeft hij het met bij-kanis blijmoedige overgavegeen: enkele "fout der menschen om 'hem heen', komt 'hem on begrijpelijk voor, maar hij tracht ze te beteren, en in zwakken vergoelijkt hij ze. Zijn persoonlijk heid is gaaf en bezit een adel, welks egoïsme is het zich geven aan en voor anderen. Jules Verstraete heeft deze rol gespeeld op een wijze die ons doet afvragen of een heilige dan wel een tooneelspeler haar vervulde. Gelukkig is hij bijna 'haast voortdurend op het tooneel; dan. gaat er een sfeer van kalmte, van vriendelijkheid, van liefde voor menschen en dingen over de planken, die ons vergeten doet, 'dat wij in den schouwburg zijn; hier wordt oms op eenvoudige, huiselijke en toch diep aangrijpende wijze voor oogen gesteld, welk een kostelijk, maar ook welk een tragisch bezit wij christenen hebben aan onzen godsdienst, welke niet door een bepaald geloofsbezit, maar alleen door een volkomen1 overgave aan de diep ste uitspraken van ons geweten in waarheid en liefde gediend wordt. Vam de medespelers in de verdere voorname rollen valt niet dan goeds te vertellen. Van de décors niet aldus. Het behang van de gebruikelijk huis kamer mag wel eens vernieuwd worden en het gezelschap zal hij nieuwe opvoeringen goed doen de taalfouten op de groote roode proclamaties te verbeteren. De serie aangekondigde winterlezingen in het ge bouw der Chr.Muloschool werden Vrijdagavond ge opend door Ds. A. K. Straatsma van Zandvoort, die zich tot onderwerp had gekozen „De Keizer van Portugal" door Selma Lagerlöf. De avond werd geopend en gesloten door Ds. J. getracht ook de figuur van een advocaat van j C. van Dijk, die in zijn openingswoord zijn groote Jewade zaken uit te beelden. De overdrijving in de voldoening uitsprak voor de flinke opkomst, waar- Opwekkend en Gezond OBERLAHNSTEIN Natuurlijk Bronwater om hij blij was, geen gevolg gegeven te hebben aan zijn plan, 'ditmaal de winterlezingen niet te hou den, bang als 'hij was de sprekers voor een te klein auditorium te moeten voeren. Voorts wees spreker op .de verscheidenheid der onderwerpen, welke in dit seizoen behandeld zul. lerr worden, waardoor hij ervan overtuigd was, dat er voor elk wat wils gegeven wordt. In zijn slotwoord dankte hij spreker voor zijn be reidwilligheid naar Bloemendaal te komen en voor de uitmuntende wijze, waarop Hij het werk van de beroemde Zweedsche schrijfster gedetailleerd had, en daarbij de gelegenheid vond, de aanwezigen nader te brengen tot het Koninkrijk Gods. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontdekten eenige sunveilleerende politiemannen, dat het on der den uitbouw der garage van den heer Dekker aan de Korte Kleverlaan „niet pluis" was. Na derbij gekomen ontdekten zij een legerstede op den grond. Hierop lag 'het echtpaar Otter, berucht door de wijze, waarop zij hun zonderlinge prin cipes tot overlast der burgerij ia toepassing bren gen, Bij „het bed" stond een kinderwagen, waarin een zuigeling van 7 maanden. Bij de komst der politie kwam Otter onder de dekens van daan, doch zijn vrouw, in nachtgewaad, Heef liggen. Op last yan den inmiddels ge waarschuwden Com missaris van Politie werd een handwagen gere. quireerd ,en het vrachtje daarop geladen. Eenige handlangers van Otter bleken in de nabijhheid te zijn. Het heele gevalletje werd daarop naar het politiebureau te overveen getransporteerd: de han- wagen, waarop vrouw Otter en haar kind op „bed", de kinderwagen, geduwd door O., hierachter. Te Overveen aangekomen, wilde de politiemannen de matras en dekens in het brandspuiten'huis op bergen, en de familie Otter gastvrijheid in het wachtlokaal verleenen. Zij wilden hier echter niet van hooren en wenschten een behoorlijke kamer, waarin zij hun nachtrust konden genieten. Dit werd echter niet toegestaan., waarop om aan het 'heibeltje een radicaal eind te maken, eer-ige gemeente-Werklieden uit hun slaap getrommeld werden, die ihet echtpaar met hun bagage naar de woning van hun strijd'broeder Peterson in de Ro- molenstraat te Haarlem brachten. P. hield zijn deur echter gesloten voor zijn medestrijder, waarop alles op het trottoir gedeponeerd werd, natuurlijk onder hevige protesten der wereldhervormers. Nadat Otter Zondag deze practijken ook in Haar lem uithaalde o.a. bij den Wethouder Reinalda, is hij Woensdag door de Haarlemsche politie in de Groote Houtstraat aangehouden, en denzelfüen dag veroordeeld tot 10 dagen hechtenis en op zending naar een Rijkswerkinrichting voor den tijd van één jaar wegens landlooperij. Haarlem en omgeving kan dus voorloopig rustig slapen! SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. Maandagmiddag omstreeks half twee is de 14- jarige 'wielrijder S., wonende de Witstraat te Haar lem .bij het afrijden van den Hooge Duin en Daal- scheweg in de bocht bij de woning van den heer Pronk gevallen. De jongen bekwam een lichte hersenschudding en een ernstige wonde boven het linker oog. Nadat hij bij den heer Pronk was binnengedragen, werd hi; door Dr. Westenburg voorloopig verbonden, waarna hij per politierijwielbrancard naar zijn woning is venvoerd. AFSCHEID HOPMAN RINSE. 't Was Zaterdagmiddag de laat >te maa dat troep II der afdeeling Haarlem van de Kennemer Pad vinders uittrok onder leiding van Hopman er. J. Rinse. Slechts gedurende een jaar is dr. Rinse hopman van troep II geweest. Toen hij het leider schap aanvaardde, bestond troep II slechts uit 1 patrouille van 7 padvinders. In weerwil van zijn drukke studiën wist hij echter nog tijd te vinden, om zich geheel aan zijn troepen te wijden. Door prettigen omgang met „zijn jongens" en door 't .beoefenen van de padvinderij in den goeden vorm, wist hij belangstelling voor de beweging te wekken. Geen 'wonder, 'dat onder zijn leiding de troep voortdurend aangroeide, zloodat, toen hij Zaterdagmiddag den troep aan zijn opvolger, mr. S. de Ranitz, kon overdragen, deze uit 21 pad vinders bestond, verdeeld over drie patrouilles. Deze „overdracht" had plaats op 't hondendres- seerterrein nabij de Stolberglaan in Aerdenhout. .Nadat bop!man Rinse in een kort toespraakje tot de opgestelde padvinders afscheid' had genomen van. zijn troep en zijn jongens had aangespoord, ook onder den nieuwen hopman ijverig te blijven oefenen en zich waardige padvinders te blijven toonen, werd er de troepvlag en de oranje hals doek overhandigd aan den nieuwen hopman. Deze bedankte namens den troep hopman Rinse voor 't vele dat deze tijdens zijn leiderschap voor den troep heeft verricht. Tövens beloofde hij, zijn best te zullen doen een waardig opvolger te zijn van den scheidenden hopman. Als aandenken aan zijn troep, werd hopman Rinse een fraaie lederen zakportefeuille aange boden, waarvoor hij met eenige vriendelijke woorden hartelijk dank zegde. S. E. Wij vestigen ook de aandacht van onze plaatsge- nooten op de bazar ten bate van. het „Doorgangs huis" op Woensdag en Donderdag a.s. van 2i5^ en van lij10 uur te houden in „Rustoord" Wes- terhoutpark. Woensdagmiddag van 23.1 uur ver telt mevr. BlombergZeeman. Lezers, zoo moge lijk er heen! Tot onderwijzer aan een particuliere school te Weltevreden (Java) is 'benoemd de heer H. R. Haenen, thans in gelijke betrekking werkzaam aan de O.L. school alhier. De N.V. „Die Haghe", onderlinge spaarkassen, ge-, vestigd alhier (Overveen Julianalaan 132), is j.l. Dinsdag op aanvrage van den Verzekeringsraad in staat van faillissement verklaard met benoeming van Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink tot cu rator. In April 1927 schreef de' heer P, Otto als Directie in zijn jaarverslag over 1925: „Met de Verzeke ringskamer, die 'belast is met het wettelijk toe. „zicht op de levensverzekering- en spaarkasbedrij- „ven, staan we in aangename verhouding", 't Kan verkeeren, zei Brederode. Na het verschijnen van voormeld jaarverslag schreef de „Telegraaf"-finan cier dat o.a. „Die Haghe" de finantieele nood in Duitschland uitbuitte om woeker-contracten te sluiten. De Telegraaf gaf een voorbeeld van een aanbod van Die Haghe, hetwelk zij onder de oogen heeft gehad, waarbij een hypotheeknemer zou moeten erkennen 90000.als hypotheek te helb ben ontvangen terwijl hem in werkelijkheid bruto f 28.562.50 werd uitbetaald, in verband met de ver plichting om spaaraandeelen te nemen in plaats van uitbetaald kapitaal. De schrijver van het artikel wees er op, dat de duitsche rechter meermalen na den oorlog overdreven vorderingen als immoreel nietig heeft verklaard em eventueel met deze ge compliceerde hypotheek-constructiën ook wel weg zou weten. Inderdaad schijnt de deconfiture, der maatschappij met duitsche toestanden en gebeurtenissen ver band te houden. Waar 19 van de 27 aandeelhou ders bekende Bloemendalers zijn kan in zekeren zin van een Bloemen'daalsche deconfiture ge sproken worden al zijn de aandeelhouders allen personen die wel tegen een stootje kunnen. Het geval behoeft dan ook niet tragisch te worden opgevat en zal verder wel grootendeels binnens kamers worden afgehandeld. Men herinnert zich, dat Zuster Freed op 10 Sep tember in den trein tusschen Dordrecht en Roo- zendaal beroofd werd van haar damestasch, waar in behalve twee horloges, zich een bedrag, groot 4075.bevond. Verdacht van deze berooving stond de 27-jarige L. de L., zonder beroep, geboren te Amsterdam, thans gedetineerd voor de Rechtbank te Breda terecht. Hij legde een volledige bekentenis af, waarop een gevangenisstraf van twee jaar geëischt werd. Over 14 dagen doet de rechtbank uitspraak. Dinsdag herdacht de fa. F. W. Martin, Groote Hout straat 105 den dag, waarop zij voor 25 jaar haar zaak in parfumeriën, foyouteriën en lederwaren opende, in de Groote Houtstraat No. 105. In dat pand bleef zij gevestigd tot 1919. Toen nam zij haar intrek in het tegenwoordige huis, nadat dit een flinke verbouwing had ondergaan. Dat de firma Martin een uitstekende reputatie heeft, ondervond zij op de receptie, dien dag van 24 uur gehouden, waarbij niet minder dan 200 vooraanstaande personen hun opwachting maakten om de jubilaresse te complimenteeren. Een schat van bloemstukken wij telden er veertig versierde de winkel. Hieronder waren een tweetal zeer merkwaardige; een der bloem stukken chrysanthen is geheel uit kunst bloemen vervaardigd, echter zóó, dat zij niet van echte zijn te onderscheiden. Zelfs al wordt men er opmerk zaan: ongemaakt, rijst nog een recht matige twijfel. Dan kwam er uit Amerika een electrisch verlicht 'bloemstuk, kunstmatig parfum verspreidende, voor Holland een snufje! De jubileum-etalages zijni schitterend, en een be zichtiging alleszins waard; de eeme doet ons ken nis maken met de Majazeep, een product der Spaansche firma Mirurgia; de andere bevat een keus van artikelen, .welke de zaak een groote be kendheid deed verwerven: een keur van parfume riën, byouteriën en lederwaren is op de meest smaakvolle wijze uitgestald. Gedurende de eerst volgende dagen ontvangt ieder kooper (koopster) een manicure in étuh De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap", zal, met medewerking der Haarlemsche Orkestver- eeniging onder leiding van den heer Lieven Du- yosel, op Vrijdag 4 November 1927, 8 uur in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem een con cert geven met als solisten Mejuffrouw Theodora Versteegh, alt, Den Haag en de heer Karei de Jong, piano, Haarlem. Het programma luidt; 1. Figaros Hochzeit W. A. Mozart. 2. a. Immer Leiser wird mein Schluimmer Job. Brahms b. Auf dem Kirch'hofe Joh. Brahms c. Er Ist's Hugo Wolf (Alt met Orkest). 3. Rhapsodic Joh. Brahms (Alt, Koor en Orkest). 4. Concerto Op. 39 Ferrucio B. Busoni (Voor Pianoforte, Orkest en Koor), a. Prologe e Introito b. Pezze giocoso c, Pezze serioso d. AU' Italiana e. Cantico OPGE Uitslagen der op Zon strijden in de tweed* V. V. A.Zeefourgia Zandvoo rtHaarlem B. F. C.H. V. C. BloemendaalA. F. C Vel'oxDonar Programma voor a.s. V. V. A.Velox. ZeeburgiaZandvoort HaarlemJB. FC. H.V.C.Bloemendaal. A. F. C.Donar. Het was een dag v» gingen, waarvan er Donar, waarvan het r dat het-tegen Velox hoewel 'het ons meev in vijf wedstrijden sle ten, tlhans 3 gaten ir Zandvoort wist het o overwinning te breng. Haarlem, al was het V.V A. was blijkbaar 1 leim nog niet te bov de roodzwarten met de wedstrijden tussc. seizoen rumoerig, tha en schijnen de eerti tot kalmte te zijn igt In Bussum was H.V. kwamen den Amersh 'Bloemenidaal ten slot ontmoeting, waarin I van A.F.C. Ook nu greintje geluk. Van was geen sprake, ei andersom kunnen zijr baadd zou hebben D hoéde liet allerminst AUes moet komen spelenden linksbinne: maakte, dank zij eivi achterhoede. Indien 1 behoeven wij ons maken, omdat overw blijven. V.V.A. speelt Zonda] beZoek, tegen wie w bewoners niet veel 1 laner, Zeeburgia, onl geelblauwen, .die hu gaats boekten, den ten afsnoepen? We deel. we nemen aan, van Zandvoort in J Neemt Haarlem het is het vrij zeker, c derde maal ia suece A.F.C. 'heelt een wa 18 cent per regel, t langrijke korting. KI en Aanbod, Huur en en Verkoop, van 1 elke regel meer 12 c bij vooruitbetaling, of naast den tekst Voor de vele bew: neming ontvangen bi; van onzen lieven V en Grootvader, Aerdenhout, F. C. J. van Tienh C. J. van Tienhov 'Bloemendaal, J. W. Nienhuijs. A. M. Nienhuijs-\ E. Veltman-Nienh E. A. Veltman. October 1927. een WERKPLAAT: op te richten Luxe Br. No. 2910, Bure

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2