HENNY MULLER Tel. 22149Bloemendaal Firma J.H. KRUL Jr. St. Nicolaas cadeaux DE HUISVLIJT TWEE Brandstoffenhandel PRIMA ANTHRACIET EMSER-WATER Bet Bloeme BINNENLAND VANAF f 1.- PER WEEK BLOEMEN ABONNEMENTEN BUITENLAND BIJ BRAND EEN DER VOLGENDE NUMMERS OPBELLEN: ONZE PLANTENDOKTER VOOR DE HUISVROUW PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL AERDENHOUT. HAARLEM. A. G. G. M. GI0RGIS EN ZOON TEL- 14461 heeft ruime sorteering in PRACTISCHE en NUTTIGE RAAD In de M. v, A. betreffende de begrooting van Buitenlandsche Zaken geeft de minister een door velen verwachte inlichting omtrent het regeerings- standpunt ten aanzien van hervatting der onder handelingen met 'België. 'Daaruit blijkt, dat de Minister de noodige basis voor onderhandelingen nog niet aanwezig acht. 'Hij is het echter eens met de kamerleden, die de meening uitspraken, dat het gewenscht is, onze verhouding tot België zoo spoe dig mogelijk tot klaarheid te brengen. Nog een andere belangwekkende mededeeling deed de Minister van Arbeid in zijn M. v A. met betrekking tot de arbeidswet. Verdere geleidelijke invoering der arbeidswet achtte ook de minister gewenscht en hij vertrouwde, dat de bepalingen omtrent arbeid- en rusttijden op 1 Januari 1929 zoowel voor het winkelpersoneel als voor het personeel in verplegjngsinrichtingen in werking zul len kunnen treden. Dan is er een begin gemaakt met wat de voor standers vrijhandel noemen, „protectie". Hetgeen eigenaardig aandeed, onmiddellijk na de economi sche conferentie te Genève voor de afschaffing van in- en uitvoerbelemmeringen. Er is namelijk een wetsontwerp ingediend tot. tijdelijke verhoo ging van het invoerrecht op huishoudelijk aarde werk, porcelein en glaswerk en op enkele soorten tegels. iHet beoogt een noodmaatregel te zijn tot behoud van een oud-Nederlandsche idustrie en de geldigheidsduur is gesteld op drie jaren. De hoofdoorzaak van den toestand dier industrie (de Maastrichtsche aardewerk-industrie) is gelegen in 'het feit, dat veelal buitenlandsche producenten leveren tegen prijzen, die tot op of beneden den kostprijs dalen. Dat tengevolge van verhooging van het invoerrecht de inheemsche artikelen noemens waardig duurder zullen worden, behoeft volgens de regeering niet te worden gevreesd. 'Hetgeen men een zonderlinge bewering zou kunnen noemen. Want door het goedkoope 'buitenlandsche aarde werk uit te sluiten, beoogt men toch het duurder Maastrichtsche product te beschermen. Anders zou de maatregel geen mut hebben en absurd zijn. Zoo dat de veronderstelling niet te gewaagd is, dat we wel degelijk aanmerkelijk duurder zullen moe ten betalen. Minister Waszink, wiens gezondheidstoestand •reeds eenigen tijd te wenschen overliet, heeft drie maandein verlof gekregen. In dien tusschentijd zal piinister Kan het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen waarnemen. De Ag. gascorrupties, n.l. het aanvaarden van retourcommissies, douceurs, enz. door gasdirecteu- ren, en naar gebleken is ook door andere gemeentelijke ambtenaren in enkele plaatsen van pns land, hebben aanleiding gegeven tot een aantal onjuiste en grievende beschuldigingen van absoluut perlijke ambtenaren. Een dergelijk geval deed zich te Lochem voor, waar een zekere heer Van der Stel, „een persoon, die zelf niet deugt" (zooals een raadslid van Lochem opmerkte), den te goe der naam en faam bekend staanden gasdirecteur yan het aannemen van giftem beschuldigde. Niet bij de justitie, doch in een ingezonden stuk. Hoe scherp men ook moet optreden tegen ontrouwe nmbtenaren, men dient zeer zeker te waken, dat men niet overal spoken gaat zien en 'eerlijke re putaties door het slijk haalt. En men dient zich niet te laten ophitsen door sensatiebeoogende cou rantenartikelen in z. g. „groote" dagbladen. De schuldigen aan de hiervoor genoemde oneerlijke handelingen moeten streng gestraft worden, het dient herhaald. Maar laat men zich eerst over tuigen van die schuld en geen ongegronde be schuldigen uiten. Dat is niet rechtvaardig. In den weg naar zee van Amsterdam naar IJmui- den is een omgeval gebeurd, dat nog goed is afgeloopen. Een Italiaansch stoomschip uit IJmui- den komende, voer namelijk tegen den Noordelij ken peiler van de Hembrug aan, De pijler werd daardoor 12 c.M. ontzet. Later werd dit tot 6 c.M. teruggebracht. Zoodat de treinen gelukkig niet al te veel vertraging hadden. Ware de schok hog grooter geweest en de schade aan de brug nog ernstiger, dan zou het geheele verkeer naar (Holland's Noorderkwartier over d'e Hembrug stil gelegd zijn, hetgeen groote schade veroorzaakt kon hebben. Het schip is ernstig bescha-.g- en maakte water, zoodat het gedokt moest worden. Men acht het niet uitgesloten, dat de peiler onder wate^ gescheurd is. Gisteren werd in Amsterdam een merkwaardig ju bileum gevierd, namelijk het 40-jarig bestaan van het gebouw Circus Carré. Aan dit gebouw aan den Binnen-Amstef zijn voor vele Nederlanders heel wat herinneringen (dikwijls uit hun jeugd) ver bonden, uit den tijd, dat het „paardespel" nog bloeide. consolidatie 'gesloten zijn, met uitzondering van Rusland. Tot 1 November 1927 werd van Duitsch- land als schadevergoeding ontvangen 45 millioen, Italië 'betaalde 8 millioen en Frankrijk 7 milli- oen. Engeland heeft aan Amerika 194.403.000 van zijn oorlogsschuld betaald. De Labourpartij zal in het parlement een motie van afkeuring tegen de regeering indienen in ver band met den toestand in de mijnindustrie. Uit Peking komt het bericht, dat d-e boycot, die dezer dagen te Kanton tegen Britsche goederen werd afgekondigd, een einde heeft genomen. Frankrijk. De onderhandelingen met Amerika over de douane-tarieven hebben tot een goed re sultaat geleid. Beide partijen waren ten slotte be vredigd en 'Het desbetreffende besluit werd zon der verwijl uitgevaardigd. Poincaré's positie in de Kamer schijnt voor het oogenbli'k nog ongeschokt. Bij de beraadslagingen over de begrooting stelde hij dezer dagen twee keer de kwestie van vertrouwen, om de verwijzing van een enkel hoofdstuk naar de financieele com missie te verhinderen. Bij 'beide stemmingen kreeg hij een meerderheid va®* ca. 130 stemmen. iBiiand heeft nog eens in de kamercommissie voor buitenlandsche zaken uiteengezet, dat het Fransch-\Servische verdrag door den geest van Locarno werd bezield. Met Italië werden bespre kingen geopend met 'het doel, om toetreding tot het verdrag te bewerken. Duitschland. Dr. Marx en Stresemann hebben een bezoek aan Weenen gebracht. Rijkskanselier Marx zette 'bij de ontvangst op het Duitsche ge zantschap uiteen, dat het doel van de reis niet was, het behalen van een of ander politiek succes, doch de wensch, om aan het gevoelen van het •geheele Duitsche volk uiting te geven. Men wilde den nadruk leggen op de vriendschappelijke be t-rekkingen. Marx verklaarde verder, dat men een nieuwen tijd tegemoet ging en dat hij geloofde, dat men aan den vooravond van een belangrijke cultureele ontwikkeling staat, dat wij ons in een tijdperk bevinden, waarin, de volken zullen lee- ren, niet om wapens te smeden, maar w-el om hun cultureele ontwikkeling zooveel mogelijk tot ont plooiing te brengen. Bij dezen wedloop zal het Duitsche volk een groote rol spelen. Stresemann zette uiteen, dat het tot nu toe vol gens een vast plan aan de Dawes-regeling is vast gehouden en dat het d'e vaste wil der regeering is, om dien grondslag niet te verlaten. Daarmede 'en met de vred'esgedachte viel echter het voort duren der bezetting van Duitsch grondgebied noch logisch, noch mo-reel te vereenigen. Diversen. Gemeld wordt, dat de centrale con trolecommissie der Russische communistische par tij thans besloten heeft tot uitzetting van de lei der des oppositie Trotski, Zinowjew, Radek, Smilga, Kamenew, Preoibrasjenski em Rakowski uit de partij. 'Door den grooten fascistischen Raad van Italië is het programma bestudeerd der nationale ver tegenwoordiging en bepaald, dat 13 groote bon den van werkgevers en werknemers een lijst van candidaten voor het parlement zullen opstellen, welke zal worden onderzocht en aangevuld met andere elementen. Over het heele land zal één enkel kiescollege worden ingesteld. 'Het aantafl' afgevaardigden wordt verminderd tot 400. De se naat zal zijn tegenwoordige samenstelling houden. grond met cement, grint en zand. De kosten zijn dan niet zoo groot en het genoegen, dat men er aan beleeft, des te grooter. Tot slot van de artikeltjes over vogelcultuur nog iets over vogelbescherming 'door 't geven van voed sel in tijd van nood. Ik 'ben geen voorstander van het voederen gedurende den ge'heelen winter, om dat ik van de vogels verlang, dat zij in dien tijd de boomen en heesters ijverig zullen afzoeken en (daarbij alle insecten en haar eieren, die zij vinden, verorberen. Het grootste deel zal tot de schadelijke insecten behooren en aldus is ook het winterwerk der vogels van practisch nut. Maar als sneeuw of ijzel de boomen bedekken en als het streng vriest en de snel werkende vogel maagjes veel voedsel vragen om het lijfje warm te houden, dan moeten we allemaal voedsel aanbie den. Voor de merels en lijsters bewaren we de aangestoken appeis, voor vinken en spreeuwen hebben we broodkruim, korstjes 'kaas, hennepzaad en afval uit de keuken en van de tafel. Voor de meezen maken we slingers met apenootjes of han gen een stuk ongezouten spek op naast een halve of opengeboorde kokosnoot en een uit den zomer bewaarden zonnebloemstengel met zaden. En op een vaste plaats zetten we een ondiepe bak met lauw water om uit te drinken. Het is een lust te zien, hoe de vogels hieraan wennen en hoe vol begeerte zij op hun voedsel en 't drinken afkomen. Om de kroon op ons werk te zetten, gaan we een vogelkerst'boom maken. We mengen hiertoe door een: 100 gram gedroogd, gemalen vleesch, 100 gr. gedroogd wittebroodkruim, 200 gr. hennepzaad, 100 gr. gebroken 'hennepzaad, 100 gr. maanzaad, 50 gr. maanzaadmeel, 100 gr. kanariezaad, 50 gr. vlier- bessen, 50 gr. zonnepitten, 50 gr. miereneieren en 50 gr. haver. In totaal dus juist 1 K. G., waarop we 1.4 K.G. heet, gesmolten vet van runderen of schapen (niet van paarden, omdat dit niet hard wordt) gieten, roeren alles goed dooreen en gieten dan met een grooten, aan een kant tot een tuit toeloopenden lepel het mengsel over een sparre tje, bv. een kerstboompje, dat zijn dienst deed en tnog naalden heeft, steeds aan den top van een tak beginnend, opdat het mengsel goed tusschen de naalden kan vloeien, waar ihet door het stollende vet wordt vast gehouden. Deze vogelkerstboom wordt in den grond of op een paaltje geplaatst, waar de katten niet kunnen komen en waar wij een goed gezicht 'hebben op het feestmaal, dat we hebben aangericht voor tien tallen vogels van onderscheidene soort. Engeland. Minister van Luchtvaart, Samuel Hoare, heeft in een rede verklaard, dat de re geering vastbesloten is, de zaak van de beperking der bewapening vooruit te brengen en al wat mogelijk was te doen, om daarvoor den steun der andere landen te verwerven. Men moest het onderwerp van de voorkoming van oorlog buiten de partijpolitiek houden. Met cijfers betoogde hij, dat ten opzichte van 1914 de Britsche weermacht sterfc verminderd was. Churchill deelde in het Lagerhuis mede, dat thans met alle geallieerde landen, die oorlogsschulden aan Engeland hadden, overeenkomsten voor de BLOEMENDAAL 0VERVEEN - - AERDENH0UT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 In 'het vorige stukje heb ik iets verteld over het ophangen van nestkastjes voor zoogenaamde holen broedende vogels. Voor vogels, die hun nest niet in 'holen 'bouwen, maar vrij in de lucht op boomen en in heesters, kunnen we vogelboschjes aanplan ten, liefst op een rustige plaats en buiten het be reik van katten. Uit de vogelboschjes moeten wij ze weren, door deze te omgeven met krachtig groei ende bramen en dergelijke doornige gewassen, waarvoor 'zoowel katten als 'honden respect hebben. We planten in zoo'n vogelboschje, dat, zonder te dicht te worden, moet verwilderen, gewassen, waarin de vogels nesten kunnen maken en die eet bare vruchten dragen, 'b.v. bramen, bokkedoorn, rozensoorten, meidoorn, sleedoorn, duindoorn, lijs terbes, vogelkers, vlier liguster, hazelnoot, aalbes sen, 'kersappeltjes, Berberis, vuilboom, als Cydonia, frambozen, 'hulst, Geldersche roos, enz. en coni feren zooals Thuya's, Chamaecyparis, Taxus, Pinus en Juniperus. Boven alles uit groeien enkele boo men, die weinig schaduw geven, zooals b.v. Ro- binia's, beter bekend als Acacia's. We zaaien in het boschje wat brandnetel en leggen er eenige takke- bossen neer, waarin enkele vogelsoorten gaarne nestelen. Wie geen ruimte heeft voor vogelboschjes, kan vogelhagen maken, door meidoorn en bramen door een te laten groeien. Langs onze spoorlijnen en dijken is hiervoor nog zéér veel plaats, die helaas bij voortduring onbenut blijft. De vogels hébben, dat weet ieder, 'behoefte aan drinkwater, maar dat zij evenzeer badwater van noode hebben, is niet zoo algemeen bekend. Wij kunnen in deze behoefte voorzien en onszelf en onzen kinderen een voortdurend vloeiende bron van genoegen scheppen, door in den tuin een drink en badplaats te maken. We graven hiertoe een vijvertje, met althans één zacht glooiende helling, die door de vogels bereikt kan worden uit eenige groenblijvende struiken, die er op korten afstand bij zijn geplaatst. Als wij de 'helling aan den van het huis afgekeerden kant maken, hinderen de struiken ons uitzicht niet en wij zien de vogels er •onderuit naar het bad komen. Wie van knutselen houdt, kan zulk een vijvertje gemakkelijk zelf maken in een uitholling in den Over katoentjes. Er wordt dit seizoen iveel katoen gedragen. Katoen is een handige stof, maar een nadeel is, dat bet katoenen goed krimpt in de wasch. Maar als we het goed thuis zelf maken, kunnen we dit voor komen, door de stof vooraf te laten krimpen. En nu is het de kunst dat zoo te doen, dat na de behandeling het goed er even „nieuw" uitziet, als vóór de behandeling. Daartoe doen we zooveel koud water in een teil, tobbe of waschkuip, dat het goed ruim onder zal staan. Vervolgen lossen we een theekopje vol zout in het water op. Dat is om te zorgen, dat de kleur van het goed niet ver bleekt. Dan nemen we het goed, netjes opgevouwen, zooals het uit den winkel kwam en leggen het in het water. Zoo laten we het een nacht staan. Den volgenden dag nemen we het goed er weer uit, nog steeds opgevouwen. Zonder het te wnngen, dus drijfnat, hangen we het op de lijn, oi beter nog, aan veiiigheidspelden aan de lijn, zoodat er geen moet van lijn of knijper in het goed kan komen. Eerst bij het ophangen aan de lijn wordt het goed losgevouwen. Laat het hangen, tot het bijna droog is. Dan afnemen en heel luch tigjes, alleen aan den 'verkeerden kant, met een matig warm. ijzer strijken. Men moet wel bedenken, dat een heet ijzer soms de stof 'doet veib'leeken. En men zal zelf wel zien, dat er niet, veel te strijken valt, als we 'het goed op deze manier be handelen. En nu zal later in de wasch het goed niet meer krimpen, met al de last va'n niet-pas- sende kleeren, die dat gewoonlijk medebrengt. Een goede voorzorg dus. Tijdsparende wenken, zijn kleine geschenken. Vetvlekken op Uw nieuwe behang? Die kunnen meestal verwijderd worden, door er een stuk dik vloeipapier op te leggen en daarover met een goed heet ijzer te strijken. Ziju de naalden van uw naaimachine stomp? Naai er dan even mee door een stuk fijn schuurpapier. Houdt dan den punt van den naald even in het vlammetje van een lucifer. U moet eens opletten wat een stuk dat helpt. Nu had u zoo stevig die kurk op die flesch gedrukt en mog wel tusschen het goed in Uw koffer ge daan. U maakt den koffer opentoch de ku.Jk er af. De boel uit 'de flesch geloopen. Het goed misschien bedorven, enz. Dat kunt u voor komen! Doe den kurk stevig op de flesch. Knip een vinger van een oude handschoen af, trek die over den kurk en de hals van de flesch en bindt stevig met een touwtje om de hals, den vinger dicht. Dan moet er heel wat gebeuren, voor' nu nog eens 'de kurk losgaat, al wordt er nog zoo met den 'koffer gegooid. Gebruik borax in het water, als u crêpe de chine wascht. Dat verwijdert het vuil en behoudt den glans. Maak een roetvlek nooit nat. Strooi er dik zout op en 'borstel met een harde 'borstel. Is die se'ge zoo gaan glimmen, van het zitten Het sedert eeuwen bekende en onovertroffen middel teeen HOEST, VERKOUDHEID en alle aandoei ingen der slijmvliezen. PRIJS PER KRUIK OF FLESCH 65 CT. of anderszins? Deze ongewenschte glans is weg le krijgen, door de glimmende plekken af te spon sen met een aftrek van klimopbladen. Om heetwateikiingen van een gladde tafel te ver wijderen, legge men een dun papje van sla-olie en zout erop en laat dat een uur erop liggen. Dan afnemen en nawrijiven met een zachte doek. Dit spaart U geld en tijd, en heel wat narigheid. Wist U, dat zoo'n gewone waschknijper, waarmee U het goed op de lijn vastzet, prachtige wiggen oplevert, om de ramen ivast te zetten, als die klepperen bij winderig weer? Haal het ijzerdraad je er af en u hebt van één waschknijper, twee wiggen. Vlekken van bruine schoenen verwijdert men, door ze eerst goed schoon te schuieren, dat er geen stof of modder meer op zit. Dan de vlekken met een zacht flanel lapje met benzine behandelen. Daarna op de gewone manier poetsen. Biuine schoenen, die verkleurd of hard geworden zijn, door zeewater, kunt u weer zacht maken, door ze te wrijven met een lap gedrenkt in olijf olie (sla-olie is ook goed). Als ze droog zijn, ge woon bruine cream gebruiken en stevig wrijven. En wist U, dat de schil van een sinaasappel zoo'n prachtig middel was, om gewone zwarte schoenen op te knappen? Wrijf ze goed in met den binnen kant van den schil en wrijf ze daarna glimmend met een zachte doek. Om de reuk van uien van het mes, waarmee ze geschild werden, te verwijderen, wascht men het, evenais de handen, in koud rwater af. Neemt men warm of heet water, dan maakt men de reuk juist hardnekkiger. Bevlekte of doffe water- en andere karaffen maakt men schoon, door ze met warm zeepwater te vullen en daarbij wat fijngestampte eierschalen te doen. Flink schudden, totdat het glas weer helder is. Met schoon water naspoelen. Zoo noodig herhalen. Oude vlekken verwijdert men met azijn en zout (1 deel zout op 2 deelen azijn). Een kostelijke abrikozenpudding. Neem op een halve kan melk, 1 ons rijst, 1 ons gedroogde abri kozen en een vaniile-stokje. De abrikozen worden een dag van te voren gewasschen en in ruim koud water te weken gezet. Den volgenden dag met hetzelfde water aan de kook brengen, met de helft van de suiker (als ze koken). Van de kokende melk, de rijst en vanille maakt men dikke rijste brij, die men met de rest van de suiker ver mengd. In een met koud water omgespoelden vorm legt men een bodempje rijstebrij, daarop een laagje abrikozen, vervolgens weer rijst, enzoo- voorts. Het bovenste laagje moet rijstebrij zijn. Het abrikozennat bindt men met sago. Deze saus geeft men bij den koud en stijfgeworden pudding. De vorige week Donderdag sprak onze plaatsge noot, 'de heer Jhr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haar lem een rede uit, daarvoor aangezocht door het comité tot bestrijding van den verkoop met ca deaus. Zooals wij dit van dezen bekenden en ■begaafden spreker gewoon zijn, bleek hij zijn on derwerp volkomen te beheerschen. In zijn duide lijk, gedocumenteerd betoog waarschuwde hij tegen den verderfelijken uitwas in den handel, het verknopen op afbetaling, omdat dit systeem tot •groote ellende leidt. Ook het verkoop van waren met cadeaus geniet niet sprekers onverdeelde instemming. Toch is volgens hem een wettelijk algeimeen verbod niet aan te bevelen (in Zweden is dit ingevoerd, maar voldoet niet geheel) omdat voor enkele producten het geven van cadeaus wel reden van bestaan heeft. Voor de Middenstanders vooral was het een leerzaam uurtje. Vrijdag is ten nadeele van den Heer v.. R., winke lier, een transportrijwiel ontvreemd. 'De zaak is voor d'e politie niet makkelijk, daar de loopjongen niet met zekerheid wist te zeggen, waar hij de fiets het laatst had neergezet. Gisterenavond werd in het Gebouw van den Reli gieuzen Kring een concert geg'even door Mej. Henny van Spanje (viool), Mej. Corry van Hoogen- huyze (alt) en den heer Pierre Verdonck (piano). .Uitgevoerd werden o.a. werken van Chopin, Brahms, Schubert, Handel en Casparini Plotseling is een eind gemaakt aan ide bewerking van het Noordelijk rijwielpad lang de Zandv jor- terlaan met topeca. Dit vindt zijn oorzaak in de schade, welke het geboomte va® deze bewerking ondervindt. Naar we vernemen wordt naar een goede oplos sing ernstig gezocht. Zaterdagavond zijn door de politie twee jongens oud 13 en 14 jaar, zoons van den alhier wonenden H., aangehouden, daar zij in het 'bezit waren van eenige groote bloempotten, welke ontvreemd •bleken te zijn uit „Groot Bentveld". Daar het delict plaats had op Zandvoortsch grondgebied, zijn de jongens naar de Zanjd'voortsche politie overgebracht. Nieuws voor Postzegel-liefhebbers. Heden, 19 November, opent de N.V. Internationale Postzegelhandel „Philadelphia" haar nieuwe zaak, aan den Jansweg 31 te Haarleml Wij hebben reeds een kijkje genomen aldaar en kunnen niet anders zeggen dan, dat het een aan winst voor 'Haarlem en omgeving is. Reeds de étalage lokt een ieder om even te blijven kijken, naar het hier tentoongestelde, hetwelk dan bok voor den verzamelaar om te watertanden is; het SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. OVERVEEN Telefoon 11617 BLOEMENDAAL Telefoon 22012 LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN CON- CURREERENDE PRIJZEN EN WORDT AL- LEEN UIT DIE ENGELSCHE-, BELGISCHE- EN DUITSCHE MIJNEN GELEVERD, WIER PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DE GROOTSTE BRANDWAARDE TE BEZITTEN 5CHAGCMEL5TQAAT46 HAARLEM zijn iniet alleen kostbare stukken, maar ook goed koope soorten, die hier op keurige wijze zijn ge ëxposeerd. Het inwendige d'er zaak is op' keurige wijze inge richt, men vindt hier een aantal vitrines, welke geheel gevuld zijn met een uitgezochte collectie zegels, welk overzicht vergemakkelijkt wordt, door dat iedere vitrine op zich zelf verlicht is, terwijl voor de verlichting va® den winkel en étalage het nieuwste systeem is gevolgd. Natuur lijk ontbreekt een rustig zitje niet, waardoor het den koopers aangenaam wordt gemaakt om het een en ander uit te zoeken en aan een onderzoek te onderwierpen. Het zal op de openingsdag de Firma niet aan blijken van belangstelling ontbreken; dit is dan ook vanzelfsprekend, daar zij reeds over een groot aantal cliënten beschikt. Wij kunnen dan ook niet anders doen, dan aan i'eder verzamelaar aan te bevelen eens een kijkje te gaan nemen. Verder verwijzen wij onze lezers naar de des betreffende annonce in ons nummer van heden. School- en Werktuinen. Het is het Bestuur der Vereeniging voor Schooi en Werktuinen zeer aangenaam, allen belangstel lenden in dit werk mede te kunnen deelen, dat, dank zij de prachtige gift van 500.door iemand die onbekend wenscht te blijven, en van, de op brengst der tentoonstelling en marktdag in Juli 1.1 gehouden, verleden Maandag is kunnen worden begonnen met den bouw der gereedschappenloods in 'den 3den Werktuin der Vereeniging aan de Pijlsiaan. Ook 'hiervoor ondervindt het Bestuur nieuwe medewerking in den vorm van het koste loos of tegen verminderde prijzen beschikbaar stellen van bouwmaterialen. Deze 3de tuin nadert daardoor zijne voltooiing. \Het Bestuur spreekt bij deze gelegenheid nog eens zijn openlijken dank uit aan den milden gever vaa het mooie bedrag en voorts aan allen, die zoo vriendelijk waren hunne belanglooze medewerking te willen verleenen op de tentoonstelling en de daaraan verbonden massale lessen aan de school kinderen, waardoor dit gunstige resultaat is be reikt. Voor den 4en Werktuin, in de Slachthuisbuurt, moet nu worden gezorgd, gespaard en gegaard. Moge een nieuwe kring van belangstellenden in dit Jeugdwerk zich vormen tot het steunen van het Bestuur bij deze voorbereiding. No. 46 ZATERDAG Voorzitter, de Bur Aanwezig alle led Punt 1. Ingekome a- Bericht van Ge ne beslissing omtre van een gedeelte verdaagd hebben. B. en W. stellen aan te nemen, b Aanbieding gei B. en W. stellen in handen van de vies. Daartoe wordt be: c. Verzoek van d< mededeeling van 1 zake de 'door den weging genomen h< den commissaris i 1928 af zou worder j 3800.per jaar hoogingen van 4550.per jaar. De Burgemeester der Koningin med' kan vereenigen m bezoldiging van dei thans 4400. De Voorzitter dee den Raad moet w De heer Schulz; V; missaris inplaats v hebben op de sala wel in orde? En w ten de hand op de niet? 'Hij vraagt ii De Voorzitter zegt; saris hetzelfde sa] salaris en stelt hei die voo.r den burg. De verhooging is De heer Schulz zi verhooging verzette geven van den na' zijn salarisregeling De Voorzitter: AU Het voorstel om z eenigen, wordt doe Bij punt 4 der inge L. Pouwer en J. van hun woning te op 312.advise De heeren Kremer advies. Laatstgenoe laging van het ren' De heer Noorman blijkt, dat de huur andere politie'beam De heer Nuyens he sie, die de huizen hebben vergist; w voortdurend achtei menschen tevreden De heer Prinsenbe Nuyens bedoelde C vergist zich, de hu verband met het ii zuiver naar de wa De huur zou op 1 stellen zijn als me ter volgt; als de F bijslag vóór de 'hi verzoek ingaan. Weth. Laan: De i maatstaf gelden; <d log gebouwd. In 19 waard zijn, verlage wij die der percee verlagen: de rente kenis. De heer Luden v.r; huizen kunnen kri z'in er niet), dan g Weth, Laan vindt De heer Schulz wi onlogischen gedach niet op den grondsl tetype van 1924, (s gelijking met de soortgelijke wonin; geest van den hr. L want men 'heeft aa gen aangewezen. G pen. De heer Nuyens v; bij, er is geen and baar. Hij gelooft i het politiecorps dat gestaan, de andere Weth. Van Nederh een bijslag in de een bepaald bedrag Neen, zegt de heei vaststellen o-p een waarde.. De heeren Schulz, voor de huur te v Dit voorstel wordt V£>n de heeren Dc senfoerg, De Waal husselt tegen. Voor kennisgeving brief van de Nedl. overweg aan het N De gemeente-vroedi

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2