HENNY MÜLLER VICTORIA-WATER tVEBFT-STODMTj GOED-SNEL JLOTTGERIMG :dii HUISVLIJT HEEFT U IETS GEBROKEN? A. MUDDE BINNENLAND BUITENLAND BIJ BRAND EEN DER VOLGENDE NUMMERS OPBELLEN: PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL 0VERVEEN. A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON STODHERU-VEBVEPU, HAARLEM. REUZEN SORTEERING KATOENEN JAPONNEN AERDENH0UT. VOOR DE HUISVROUW van uw antiek porcelain, gebruiks- of kunstvoorwerper in steen, marmer, ivoor, schildpad, koper, broas enz ALLES ONDER GARANTIE ZIJLVEST 3 - „DE HERTEKOP" - HAARLEM In- en verkoop van meubelen en oudheden Grafkransen Inrichten van Rouwkamers Korte Kleverlaan 26 Tel. 22861, Bloemendaal Een van de belangrijkste oogeniblikken van de afgeloopen week was wel het moment, dat de eerste draadlooze telefoonverbinding tusschen Ne derland en Amerika tot stand werd gebracht, Dinsdagmiddag om kwart voor drie. Minister Bee- laerts van Blokland sprak met den Amerikaan- scherf staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, verschillende andere autoriteiten voerden een gesprek over en weer en ten slotte was het Han delsblad te Amsterdam de eerste Nederlandsche krant, die met een Amerikaansche, de Journal of Commerce, sprak. Zoo kan men nu voortaan, elke willekeurige plaats in Amerika opbellen! Tegen het prijsje van 200.per 3 minuten. De ver binding zal normaal binnen een half uur tot stand kunnen komen! Dit is de mooiste triomf .van de radio-techniek. Het rapport van de officieele commissie van on derzoek, naar het ongeval van de Gooische Stoom tram van 't vorig jaar, geeft als oorzaak aan: een misverstand tussoben controleur Kelderman en conducteur Van Noort. Vast is komen te staan, dat de betrokken beambten te goeder trouw heb ben gehan'deld. Dat een zoo betreurenswaardig misverstand kan plaats winden, was 'n 'gevolg van de omstandigheid dat 2 verschillende personen opdracht konden geven tot verlegging van de kruising op eenzelfde baanvak. Door nieuwe voor schriften is door 'de directie van de Stoomtram Mij. dit gevaar nu ondervangen. Totaal hebben de kinderpostzegels enz. 130.000 voor de kinderbescherming, opgeleverd, of 20.000 meer dan vorig jaar. Een mooi resultaat voor de organisatoren. Wie zei daar iets over verslapping van onze jeugd? Die leze eens, hoe dezer dagen in Amsterdam een jongen van 8 jaar in een van de onfrissche grach ten viel 'bij den O.Z. Voorburgwal. En een knaap van 16 jaar toen 'geheel gekleed te water sprong en den drenkeling op ihet droge bracht! Eén van die echte Hollandsche jongens, van het goede soort, dat nooit uitsterft! Een vrij belangrijke beslissing viel dezer dagen op de conferentie van de besturen van patroons- en arbeidersorganisaties in de bouwbedrijven, toen. besloten werd, een verlenging van de bestaande collectieve arbeidsovereenkomst die 29 Febr. afloopt bij de respectieve leden te verdedigen. De voorstellen van beide zijden hebben dus tot niets gelei'd en blijft dus het collectief arbeidscon tract, onder nadere goedkeuring der leden, onge wijzigd bestaan. In Amsterdam heeft men nu ook een ruitenkrasser 'kunnen arresteeren. Het bleek een 20-jarige zwer ver te zijn. Heel wat ruiten in de hoofdstraten hebben het echter intusschen moeten ontgelden. Het is te hopen, dat nu voor goed een einde aan dit vandalisme is gemaakt. Te Utrecht is het gekomen tot oprichting van een voorloopig Comité van Actie tegen 'de corruptie in Nederland in het algemepn. De taak van dit co mité is propaganda te maken voor een algemeene vergadering, waar dan de .definitieve samenstel ling zal plaats vinden, In dit comité zouden dan zitting moeten hebben eenige burgemeesters, of gemeenteraadsleden, vertegenwoordigers van han del en industrie, afgevaardigden van arbeiders organisaties en belastingbetalers. In 'de vergade ring te Utrecht, die onder leiding stond van Mr. J. B. Nöthorn uit Zutphen werd nog medegedeeld dat de actie gericht was speciaal tegen de cor ruptie in het gasbedrijf, en ook teilen de corruptie in het algemeen. Men wilde daardoor voorkomen, dat orders, uit hoofde van corruptie in het bui tenland -geplaatst zouden worden. De verbetering der Rijkswegen wordt krachtig ter hand genomen. De minister van. Waterstaat bracht •deze week een bezoek aan Utrecht, vergezeld van eenige Rijks waterstaatsautori teiten, om zich ter plaatse op de hoogte te stellen van den toestand van enkele Rijkswegen en tevens te bespreken, welke verbeteringen men van plan. was aan die wegen te verrichten. De beste klant van de K.L.M., de Amerikaansche milliontoair, Van Lear 'Black, is we*er in (Holland en teekende alweer een vervoerov ereenkomst voor een retourvlucht naar KaapstadL Het vertrek is 'bepaald op 1 Mei. Dan bestaan er nog plannen, de vlucht uit te breiden -met een bezoek aan Britsch-ïnidië en China. De 5C.L.M. zaJ den heer Van Laer Black wel in eere. houden, denken wij zoo. Engeland. De Prins- van Wales beeft in een redevoèring uitdrukking gegeven aan een gevoelen van olptimisme aangaande den economischen toe stand des lands* dat door velen gedeeld wordt. Hij wees er o-p dat het afgeloopen jaar reeds de ver wezenlijking1 bracht van enkel e verwachtingen aan gaande de verbetering van d en economischen toe stand na de inzinking vav^ 1926 tengevolge van industrieele conflicten. D'e conferenties tusschen werknemers en werkgevers wettigden de hoop, dat BLOEMENDAAL 0VERVEEN - - AERDENH0UT Telefoonnummer 10960 - T elefoonnummer 26103 BENTVELD - - - 7/elefoonnummer 26017 VOGELENZANG - Telefoonnummer 28129 men betere toestanden in de industrie tege moet gaat. Een van de bekende figuren uit den wereldoorlog, Veldmaarschalk Lord Haig, is op 67-jarigen leef tijd overleden. Zoodra het parlement weer bijeen komt, zal aan zijn nagedachtenis hulde gebracht worden. 'Baldwin' zal voorstellen een standbeeld voor hem op te richten. De Cold Stream Guards, .die verleden jaar naar China vertrokken, zullen 'binnen enkele weken weer na een verblijf van 1 jaar in China uit Sjanghai naar Europa vertrekken. Frankrijk. Naar men gelooft heeft Poinearé aan den nieuwen Russischen gezant nauwkeurig de voorwaarden uiteengezet voor een 'hervatting der schuldonderhandelingen, en voor het herstel der normale betrekkingen tusschen beide landen. Rus- lanü moest de internationale verplichtingen er kennen en zich onthouden van communistische pro paganda in Frankrijk. Bij het debat over de buitenlandsche politiek zet te de senator Hubert uiteen, dat Frankrijk's poli tiek steeds gericht was olp 'het zoeken naar den vrede en beheerscht werd door de gedachte, dat er zonUer arbitrage met sancties, igeen absolute veiligheid en geen mogelijkheid tot ontwapening bestond. Bij het financieele debat in de Kamer, waar een zekere overeenstemming tusschen de partijen bleek en over het geheel een goedkeuring van Poin- caré's verklaring dat er geen stabilisatie van den franc zal plaats vinden, gin'g, zonder goedkeuring der Kamer, een gunstige stemming op. Duitschland. De Lan'denconferentie, bedoeld als middel om tot den eenheidsstaat te geraken, schijnt niet ge-heel aan de verwachtingen te heb ben beantwoord en momenteel schijnt men nog ver van de verwezenlijking van de eenheidsge dachte verwijderd. jBij tde begrooting van Buitenlandsche Zaken heeft Stres emann in' den Rijksdag een interessante uit eenzetting van Duitschland's buitenlandsche poli tiek gegeven, waarbij hij er op wees, dat Duitsch land volledig ontwapend heeft en een geheel net van arbitrage-verdragen gesloten heeft. Het was echter een waarheid als een koe, 'dat de Volken bond zijn doel niet kon bereiken als zijn leden zich door verdragen in verschillende groepen splitsen. Eindelijk moest er eens op gewezen wor den, dat in den (Franischen) roep naar veiligheid een stuk 'huichelarij lag, dat niet langer door -de openbare meening verdragen kon worden. „Wij eischen", aldus Stesemann, „de ontruiming van het Rijnland, omdat wij de Duitsch-Fransche toe nadering beschouwen als den grondslag van den Eurojpeeschen vrede en om'dat wij in een voort during der bezetting een onoverkomelijken hinder paal voor die Fransch-Duitsche toenadering zien," Maandag werd 'het Duitsch-Litausche arbitrage verdrag onderteekend, waartoe Woidemaras, de Litausohe minister-president, naar Berlijn was ge komen. Diversen. Men voorspelt de nieuw arbeiders- regeering van Noorwegen geen lang leven, Zij is voornemens verschillende wetten af te schaffen, voorts de werkloosheid te bestrijden, en dit jaar geen militaire oefeningen -meer te doen plaats vin den. Zij wil pogen een volledige ontwapening van Noorwegen voor te bereiden. In de Zweedsche mijnindustrie is 'n arbeiders- tonflict uitgebroken, dat tot nog toe niet kon worden bijgelegd. Ook in de houtindustrie heerscht een conflict, en 18.000-" man zijn uitgesloten. In totaal zijn er 45.000 arbeiders bij de diverse Zweed sche arbeidsmoeilijkheden betrokken. President Coolidge heeft verklaard, dat de 'kosten der nationale verdediging voor Amerika voor 't volgende jaar op 650 millioen kan worden geschat. Wat den vioolbouw aangaat, de aan het .congres voorgelegde voorstellen betreffen uit sluitend 'de behoeften en hielden niet de gedachte in, om met eenig ander land te concurreeren wat den vfoothouw betreft. Neen dagbladartikel over Beccari mag dat wel, want door menschen als Beccari zijn Haarlem en Bloemendaal alleen verbonden, niet gescheiden. Trouwens 'Beccari is niet een man voor één plaats bestemd, aan één plaats gebonden. Ln zijn woord voorafgaande aan het drama Wallenstein zegt Schiller: lm engen Kreis verengert sich der Sinn; es wachst der mensch mit seinen grössern Zwecken. G. P J. Beccari vroeger oogenschijnlijk een ge wone Haarlemsche nijvere aannemer, later 'hoofd van een timmerfabriek, taxateur voor Hypotheek banken, daardoor tot inzicht gekomen omtrent de verhouding van allerlei voor den leek verborgen economische verhoudingen, als eenvoudig en be trouwbaar man gezocht, vond voor zijn zich steeds uitzettende geest en aspiratie's ten slotte de groot ste voldoening in het werken aan ontginnings- en uitbreidingsplannen, die het aspekt der aarde, voor zoover die onder zijn commando was ge komen, moesten veranderen en verfraaien. Zijn woonplaats kiezen in het door hem aangelegde Kinheimpark alhier, waar nu ook het kantoor is gevestigd van zijne en Bertling's creatie de, wij mogen gerust zeggen beroemde „Binnienlandsche heeft velen alhier genoegen gedaan. Wij weten uit ervaring, dat deze man op en top koopman, toch ook voelt voor het algemeen be lang. 'Dit is een zeer gelukkige combinatie. Al is er in de laatste jaren een groote schaduw geval len op 'dit nuttige en in zoovele opzichten be voorrechte leven, ook hij zelf zal dankbaar zijn in betrekkelijk zoo goede gezondheid en algemeen zoo gevierd, zijn 70sten verjaardag te hebben ge vierd. Terecht hing j.l. in ons Kinheimpark de vlag uit en 'heeft een eindeloos aantal vrienden en be kenden den heer Beccari dien dag tot een zoo groot mogelijken feestdag gemaakt. Zijn warm tem perament, zijn zonnige kijk op het leven moge onze gemeenschap nog lang tot voordeel en genoegen strekken, en wenscht men anderen gaarne een welverdiende rust, hem wenschen wij van ganscher harte toe een rustig doorwerken tot het einde, tot dat oogen'blik, waarop hooger leven voor goed intreedt met al de beloften die een oprecht ge loof inhoudt. Een wandelaar Idoor de gemeente verklaarde ons met genoegen te hebben gezien, dat tal van ver beteringen in ons dorp worden aangebracht: rio- leering in Laag-Duin en Daal, doorzichtig-maken van verschillende gedeelten van het Bloemendaal- sche Bosch door uitkappen van akkermaalshout bij hoeken, verbetering van de situatie van hotel Duin en Daal door verhree'ding en asfalteering van den weg aan de voorzijde. Ons treft dit ook, maar wij zijn nog het meest ingenomen met de ver betering, ontstaan door den aanbouw van 'het gym- nastiek-lokaal van het gebouw der Bloemendaal- sche Schoolvereeniging. Dit gebouw heeft aesthe- tisc'h nu een veel beter achter-aanzicht en af sluiting verkregen, daardoor en door de omlegging van den weg komt het fraaie landhuis Saxenburg nog beter uit. Van Duin en Daal, omlegging van wegen, aesthe- tlsch betere aspekten naar onzen plaatsgenoot, den thans 70-jarigen 'heer G. P. J. Beccari is eene kleine wandeling. En zoo komen wij van zelf te staan voor den nog zoo frisschen ondernemingslustigen man, den vriend van allen die houden van aan pakken, doorzetten en volhouden. In Haarlem's Dagblad van j.l. Donderdag schreef J. C. P., d.i. de oude heer P. een aardig stukje over Beccari, juist en vol waardeering, juist ook wat betreft de verdienstelijkheid van den heer Beccari ten op zichte van onze gemeente. De heer P. schreef over de hier liggende, mede door Beccari aangelegde parken alsof ze tot Haarlem behooren, maar in Lezing B. de Ligt, Dc beer B. de Ligt hoopt op Vrijdag 10 Februari e.k. in Hotel Rusthoek alhier te sipreken over „de Wording van een nieuw bewustzijn". Deze voor dracht, 'die in den afgeloopen zomer te Barchem zoo grooten indruk maakte, zal 'hier stellig ook pp veler belangstelling mogen rekenen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij den heer Timmer, De Genestetweg 23, alhier, a 75 ets, In de maand Februari houdt B. ide Ligt in de pro vincie Noord-Holland voor verschillende corpo-i raties lezingen. O.a. te Alkmaar, Zaandam en te Haarlem. In de laatste plaats zal hij het onder werp: Erasmus en de Vrede behandelen en wel den 6den Februari in Het Blauwe Kruis op de Oude Groenmarkt. Tal van menschen zien met groote 'belangstelling zijn voordrachten tegemoet. Dondermorgen deed de dienstbode W. S„ in be trekking bij de familie C. aan de Prins Hendrik- laan aangifte, dat ten hare nadeele van 'haar ka mer een geldkistje, inhoudende 500.is ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. onlangs nog zoo karakteristiek verklaren: „ja, hij is streng, maar rechtvaardig", een getuigenis, die ik hier gaarne memoreer om zijn karakter duide lijk aan te toonen. i Ja, een man van karakter was het, een man van hoog 'plichtsbesef, een man met groote werkkracht. Veel zal ik hier niet aan toevoegen. Zij, die hem hebben gekend, beseffen, wat wij in hem hebben verloren. Wij zullen u in dit leven niet weder zien, maar uw beeld is te vast in onze herinnering gegrift, dan dat het er zoo kunnen worden uitgewischt. Zeer geachte Zieren, rust in vrede." Irlierna sprak de heer G. H. Weustink., die zeide, dat piots een man met een 'krachtig gestel uit zijn gezin en arbeid is weggerukt. Die arbeid was hem mef. Altijd vatte hij met opgewektheid en energie zijn taak op. Ondanks teleurstellingen was hij nooit terneergeslagen, want dat was voor hem een spoorslag om met nog meer liefde zich te wijden aan zijn werk. Door zijn- toeidoen is de school een •b.oeiende inrichting geworden. Zijn naam en werk zal als een dankbare herinne ring verbonden blijven aan de school, waarvan hij een eminente leider is geweest. Een zwager dankte voor de -belangstelling. Daarna werd de baar grafwaarts gedragen. Na het dalen van de kist strooiden een meisje en een jongen uit de 6e klasse, waar 'de heer Zieren les gaf, bloemen op het graf. De jongen sprak nog woorden van dank, waarmede de droeve plechtigheid eindigde. Vele bloemstukken, waarvan een van het school bestuur, van de leerlingen der school en van 'het onderwijzend personeel dekten de 'groeve. SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310, HAARLEM. Vrijdag herdacht de heer A. Brouwer den dagv dat hij voor twintig jaar 'bij de familie Graaf van Randwijck in dienst kwam als huisknecht-chauffeur. In dezen tijd voorwaar eien zeldzaam jubileum! De Lighaluitvoering. De bekende Meyerink-uitvoering ten bate van het Haarlemsche Lighalfonds zal dit jaar niet plaats vinden. Gezondheidsredenen verbieden den heer Meyerink deze uitvoeringen meer te organiseeren en er is nog geen plaatsvervanger voor hem ge vonden; hoogstwaarschijnlijk wel voor 'de volgende jaren. Dat echter het Lighalfonds de inkomsten van deze uitvoering thans zou moeten missen, juist nu, nu de opening van „Brederode-duin" er meer gevergd zal worden van de kas van het Lighalfonds in verband met de verpleging van kinderen. Daar kon 'de heer Meyerink geen vrede mede hebben daar was de zaak hem te dierbaar voor geworden .n den loop ider jaren. Gesteund door zijne leerlingen, en oud-leerlingen, die zich spontaan daarvoor beschikbaar stelden, ■heeft de heer Meyerink het plan opgevat een groote geldinzameling te houden, teneinlde hierdoor het Li'ghalfonlds in staat te stellen haar mooie, zegenrijke arbeid voort te zetten. Voor deze in zameling is door B. en W. van 'Haarlem en Heem stede bereids toestemming verleend. Mocht U één dezer -dagen een circulaire ont vangen of U een inteekenlijst worden aange boden, toont dan Uw medegevoelen met dezen sympathieken daad, weest vriendelijk tegenover degene, die de inteekenlijst presenteert en teeken in voor een flink bedrag, dat is voor hen de groot ste belooning. 5Ct"IAüCHEL5TRAAT A6 MAARLE.M. TE1L-14A61 IN NIEUWE MODELLEN REFORM SCHORTEN CASAQUE EN FIJNE SCHORTJES H. ZIEREN t Zondag overleed plotseling de heer H. Zieren, hoofd -der Schoolvereeniging AerdenhoutBent veld, Toen in 1924 te AerdenihoutBentveld een schoolvereeniging werd gesticht, en men' kort' daarna een lokaliteit in 'Bentveld in gebruik nam, werd de heer H. Zieren, die 20 jaar het onderwijs in Indië had gediend, tot hoofd benoemd. Onder zijn bekwame leiding, kwam deze school spoedig tot grooten bloei, zóó, dat naar een an dere, grootere 'huisvesting moest worden omge zien. Deze werd gevonden in het mooie gebouw aan den Mr. Enischeidé'weg. Woensdag had .de ter aarbestelling plaats. We lezen daarover in de S.-E.:. Van de velen, die den dooide de laatste eer be wezen, noemen we den heer G. H, Weustink, inspecteur van 'het lager onderwijs in 'de inspec tie Haarlem, 'bestuursleden van de schoolvereni gingen, de heeren A. C. A. 'baron van Dedem, voorzitter; S. W. de Clercq, secretaris; mr, A. F. van 'Hall, penningmeester en mr. F. van Lier, het onderwijzend personeel, vele ouders, leerlingen en oud-leerlingen. In de aula voerde de heer A. C, A. baron van Dedem het woord, 'die ongeveer als volgt sprak: „Ja, het is wel een groot verlies, dat onze school heeft getroffen, nu wij hem zoo plotseling uit ons midden moeten missen. Hoe gaarne hadden wij hem, de pyramide, waar de grondvlak bij de opening onzer school in 1924 werd samengesteld uit 27 leerlingen en welke pyramide thans reefds uit ongeveer 100 steentjes is opgestapeld, verder zien voltooien, maar het 'heeft niet mogen zijn. Het kan snel verkeeren. Hij, de krachtige figuur, die eenige dagen ge leden voor de school zonder jas aan, nog de klok van 9 stond af te wachten, hij is niet meer. En niet alleen was hij naar het licht lichaam sterk, ook van zijn optreden, van zijn persoon 'ging kracht uit, een eigenschap, die hem in dezen tijd van slapte en inzinking juist maakte tot een persoonlijkheid zoo onontbeerlijk om den grond slag te leggen tot 'het vormen van flinke mensdhen in de maatschappij. Een van de jongens van zijn klasse hoorde ik Het bestuur van de NederlandschDuitsche Ver- eeniging, bericht, dat op 8 Februari, 8 uur in het gebouw van den Protestantenbond te Haarlem, prof. dr. Richard Muller Freienfels lezen zal over de Hauptströmungen der Kultur in 20 Jahrhun- dert. Leden hebben recht van introductie. Het teekencollege „Kunst zij ons doel" van 1821, houdt in het Waaggebouw aan het Spaarne te Haarlem vanaf Donderdagavond 9 Februari, des avonds 8 uur een tentoonstelling van teekeningen 'der leden; zij wordt dan geopend en voortgezet op 10 Februari van 810 uur 's avonds en op 11 en 12 Februari van 105 uur. Wij wekken onze plaatsgenooten, die zich voor de teekenkunst in teresseeren op, deze expositie te bezoeken. In Literschroefflesschen 32 ct. OBERLAHNSTEIN voor huishoudelijk gebruik Nog eens: de vrouw als schilder. Ik geloof, 'dat er weinig huisvrouwen zijn, die niet een paar bloempotjes in huis hebben. Sommige vrouwen houden er op die manier een heele „bloe men tuin" op een bo venhuisje op na. Weet U hoe U die gewone aarden potten aardig kunt schilde, ren, zonder dat ze de noodige poreusheid verliezen? Los wat roode oker op inzooveel water, 'dat U ongeveer de dikte van verf krijgt. Dan neemt U een gewone sohilderskwast en verft Uw potten er mee. Dan krijgt U een heele aardige zacht roode tint. En oin de kosten hoeft U het niet te laten. Oker is heel goedkoop. 'Het blijft centenwerk. En om nu nog even op het schilderen van 'hout werk terug te komen, met gewone verf, kan er nog op gewezen worden, dat we allerlei aardige tintjes kunnen verkrijgen, door het mengen van twee busjes verf dooréén. Zoo gaat oranje goed met rood, wit met bruin, groen met grijs. Groen en blauw geeft een mooie pauwblauwe kleur. En eindelijk, heeft U misschien met al die schilder beweging verfspatten op ruiten, of ander glas werk gemorst? Een eenvoudige methode om verf van glas te verwijderen, is de vlek te krabben met een koperen munt. In een minimum van tijd is de vlek dan verdwenen. In het rijk van de huisvrouw: de keukeu. Natuurlijk heeft iedere huisvrouw keukenkastjes of een keukenkast en daarin heeft ze, in negen van van de tien gevallen, een of meer stofdoekenmand jes, of kistjes staan, waarin ze, behalve stofdoeken, ook wrijfdoeken, poetslappen, schuiers, touwtjes, wrijfwas, enz. bewaart. Dat is zoo de gewoonte. Heeft ze nu iets nioodig, een lapje, touwtje, borstel of zoo, dan moet dikwijls het heele mandje uitge haald wbriden, omdat het gezochte natuurlijk al tijd heelemaal onderaan ligt. Een vernuftige huis vrouw heeft nu dit bedacht. Neem een stuk stevige, goed wasChbare, zware stof, van bijvoorbeeld 75 c.M. bij 100 c.M. Naai hierop nu zakjes van ver schillende grootte en spijker dan deze lap-met- zakken aan den binnenkant van ae deur van keukenkast, aanrechtkastje, enz. Wanneer U dan elk zakje zijn bestemming geeft (het eene voor stofdoeken, het andere voor wrijflappen, een derde cor gebruikte papieren zakken, een vierde voor borstels, enz.) dan heeft U voortaan nooit te zoe ken, nooit meer mandjes overhoop te halen of de heéle keuken ondersteboven te halen om een touwtje te zoeken. Is het niet, het ei van Columbus? Onthoud deze nuttige wenk, het is zulk een practisch geschenk. Laat soep nooit hard koken, maar zachtjes zeuren, anders gaat het beste van de geur in 'de stoom verloren. c Van een stukje zeemleer van een oude handschoen oi van z.g. glacé, kan men een uitstekende lus voor jassen van man of kind maken. Rol 'het om een stukje stevig touw, naai het vast en zet het stevig aan de jas. Zijn er kreukels in een nieuw costuum gekomen, door in den regen loopen of anderszin? Wanneer U een badkamer 'heeft, is er een handige manier om die te verwijderen. Hang het goed in de bad kamer en zet de heetwaterkraan open, zoodat de heele kamer met stoom gevuld wordt. Is de kamer vol stoom, draai dan de kraan weer dicht, maar iaat het goed er een uurlang in hangen. Daarna in Sen lucht laten drogen en aan den verkeerden kant persen met een tamelijk lauw ijzer. Heeft U zoo'n hekel aan wortelenkrabben, van wege de vieze handen? Niet meer noodig, hoor! Was de wortelen en zet ze zoo op. Kook ze onge veer een 'kwartiertje. Dan is 'de schil 'heel zacht geworden en kan makkelijk afgekrabt worden. Dan de wortelen verder gewoon behandelen, in stukjes snijden, of anderszins en verder gewoon koken. Is de hals van dat zijden costuumpje vettig ge worden? Probeer die dan eens af te wrijven met een flanellen lapje met magnesia. Bewaar specerijen, ook peper, steeds in stevig ge sloten busjes. Fluweel kunt U schoonmaken, door 'het te wrijven met een lap, die men even in magnesia-poeder doopt. Gaat die la van Uw tafel, of 'kast zoo verschrikke lijk stroef en moeilijk? Smeer dan de randen, die in de houten rails loopen met wat kaarsvet in. Zijden zakdoeken, linten, enz. moeten gewasschen worden in water met zout, en gestreken worden, terwijl ze nog nat zijn. Bakt u een groote cake in Uw oven en bent U nu bang, 'dat die zal zwart branden van onderen? En dat terwijl die van 'binnen nog niet eens gaar is? Neem dan een borid en strooi er een dikke laag zout op. Zet daarop den vorm van de cake en deze zal niet aanbranden van onderen, hoor! Gaat U dat plooirokje strijken? Bedenk dan, dat die plooien van onderen naar boven (van den zoom dus af) er in gestreken moeten worden. Die vergulde lijsten kunt U heel goed schoon maken met warm water, waarin een klein beetje ammonia.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2