siiysmi Een abonnement op dit blad kost U tot 30 Juni: f 1.35 CITROEN AUTOMOBIELEN ANT.CASSEEaZ* SCHA6KRU3PSEK SPORT Agentschap: J. J. LANSDORP, Bloemendaal, Telef. 22387 De Vrouwentemmer BURGERLUIE STAND KERECAGE^DA I iwi IIK h 12-24 P.R. IÏPE B 14 SEDAN f2400 ONZE PLANTENDOKTER GEVONDEN VOORWERPEN van bijvoorbeeld 75 nu zakjes van ver- dan deze lap-met van ae deur van nz. Wanneer U dan 5eft (het eene voor rijflappen, een derde :en, een vierde voor ortaan nooit te zoe- rhoop te halen of i'. te halen om een aet ei van Columbus? l practisch geschenk. naar zachtjes zeuren, le geur in de stoom een oude handschoen een uitstekende lus taken. Rol het om een et vast en zet het w costuum gekomen, anderszin? Wanneer een handige manier het goed in de bad- raan open, zoodat de d wordt. Is de kamer ,an weer dicht, maar g in hangen. Daarna aan den verkeerden k lauw ijzer. rortelenkrabben, van- t meer noodig, hoor! oo op. Kook ze onge- de schil heel zacht k afgekrabt worden, rwoon behandelen, in is en verder gewoon :ostuumpje vettig ge ms af te wrijven met ïesia. r, steeds in stevig ge- n, door 'het te wrijven n in magnesia-poeder kast zoo verschrikke- er dan de randen, die met wat kaarsvet in. [Z. moeten gewasschen en gestreken worden, Uw oven en bent U branden van onderen? en nog niet eens gaar strooi er een dikke i vorm van de cake en n onderen, hoor! ken? Bedenk dan, dat naar boven (van den n moeten worden. U heel goed schoon- aarin een klein beetje JSL, Si r i m a~1 wewiwc INKI6MTIN6 BMËMSNMAli opgericht 1828 Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan tien Schaakredacteur, De Genestetweg 23 Bloemendaal PROBLEEM No. 158 H. W. van DORT (Haarlem). VOETBAL. Uitslagen van 29 Januari: V.V.A.Zandvoort 71. ZeeburgiaB.F.C. 21. HaarlemBloemendaal 42. H.V.C.Donar 10. VeloxA/F.C. 41. Voor Zondag luidt het programma: ZandvoortVelox. B.F.C.V.V.A. BloemendaalZeeburgia. A.F.C.H.V.C. Het merkwaardige geval deed zich Zondag voor, dat de ontvangende vereenigingen alle wonnen. Groote verrassingen bleven ditmaal uit al baarde de groote nederlaag van Zandvoort en de dito kleine van Donar eenig opzien; Bloemendaal verloor verdiend van Haarlem en A.F.C. van Velox. Zeeburgia stond een halve minuut voor tijd nog gelijk tegen B.F.C. Toen was er een vrije trap te nemen even buiten het strafschopgebied tegen de Bussummers. Terwijl de middenvoor zich ge reed maakte deze te nemen, kwam de mid-half zenuwachtig toerennen en schoot den bal in 't net. Ai een zeer bijzondere en gelukkige over winning dus, want onmiddellijk hierop was het tijd. Zandvoort ontvangt Velox. Dat de kustbewoners veel kans zulen hebben zich van het V.V.A.-dé- bacle te herstellen, gelooven we niet. We nemen integendeel aan, dat Velox 2 punten rijker, en met een belangrijken stap dichter tot het kampioen schap naar Utrecht terug keert. B.F.C. zal zich in Bussum V.V.A. wel van het lijf weten te houden, evenals A.F.C. in hun stadion H.V.C., tenminste, als de A.F.C.'ers nu hier we derom de kans op promotie ontgaan is, niet bij de pakken neer gaan zitten. Bloemendaal heeft met Zeeburgia een appeltje te schillen. Nog nimmer lukte het ons, dit elftal te slaan, achtereenvolgens moesten wij er aan ge looven met 1O 3O en 52. Zullen we de ba lans iets in ons voordeel weten te seritellen? Dan moet er anders aangepakt worden dan tegen Haarlem, want in dat geval is de uitslag niet twij felachtig. Onze lagere elftallen boekten de volgende uit- Mat in twee zetten. Wit: Kdl, Da3, Lb3, Lb8, Pd7, d2, e6, g2. Zwart: Ke4, Pc7, aó, d4, f5. Eerste publicatie. EINDSPEL No. 38. In de partij L. SteinerA. Nimzowitsch (met zwart), gespeeld in het van 25 Juni12 Juli 1927 gehouden tournooi te Kecskemet, ontstond de vol gende stand: Uit voorraad leverbaar. Uitgevoerd met vier wiel» remmen, schokbrekers, autom. ruitenwisscher, enz. TYPE GRAND LUXE MODEL 1928 F 2900 E.D.O. 7Bloemendaal 3 O6 D.W.O. 2Bloemendaal 4 72 Bloemendaal 5Zeemeeuwen 2 62 Junioren: E.D.O. bBloemendaal 43 Commentaar hierop is overbodig. Alleen is de overwinning van het vijfde zeer verheugend, omdat thans ook dit elftal de eerste plaats bezet. Zondag' speelt; Schoten 2Bloemendaal 2. D.O.A. 2Bloemendaal 3. Bloemendaal 4R.C.H. 8. Swastika 2Bloemendaal 5, Junioren: HaarlemBloemendaal. Onze voorspelling luit, dat het derde, vierde en vijfde winnen, het tweede gelijk speelt en 'de ju nioren verliezen. De elftallen zijn als volgt aangeschreven: le Elftal: J. Beijk. J. IJfs C. A. Bakker J. Cassee H. Beijk P. J. Parson G. Kopjes Niemann Ph. Immer J. A. Sunter H. J. de Jong M. Strik Tweede elftal: H. J. Lever M. Jansen H. Spoor H. Eijsten G. v. Dam J. Wijnberg C Warlé Ad. Cassee Fr. Bakker H. van Beem N. Dillewijn 3e elftal: J. Segerius J. v. Maren J. Parson H. Kohier W. A. de Haas. A. de Jong K. de Haas J. van Beem N. N. H. v. d. Veer B. Healy 4e elftal: H. v. d. Meij M. T'h. Akersloot L, v. d. Meij J. Kohier P. N. C. Hille L, J. Snoeiks C. Vogel J. v. d. Meij H. Donkervoort W. Groeneveld W. Bruijnis. f6—f5 a7a6f Dd6b4 Db4Xa4f Da4cóf Zwart staat er niet best voor, want Wit is niet alleen de 'kwaliteit voor, maar heeft bovendien een sterken aanval. Met het Paard kan niet ge speeld worden, op 1Pc5, volgt 2. De8t, Db8; 3. Dc6f. Nimzowitsch speelde: 1 f3Xe4 2 Hier moest c4c5 geschieden. 2 Kb5Xa6 3 De3Xb6 4 Db6a5 5 Remise, door eeuwig schaak. OPLOSSING PROBLEEM No. 155. (J. KOTRC). Stand der stukken: Wit: Kal, Dd8, Ph2, b2, b3. Zwart: Kc5, Lg2, Pg3, c6. 1. Ph2—£1!, Pg3Xfl; 2. Tb8b4!, enz. Lg2Xfl; 2. Dd8e7f, 'enz. Lg2d5!2. Dd8c7f, enz. Pg3e4!; 2. Pfle3, enz. anders; 2. b3b4f, enz. OPLOSSING PROBLEEM No. 156. (Th. BREEDE). Stand der stukken: Wit: Kh5, Dbl, La6, Pe4 c4, d2, e3, e6, g2. Zwart: Kf5, Lc6, e5, e7, f6, f7. 1. Dblb6, enz. OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 43. (A. T ro i t z k y). Stand der stukken; Wit: P>7, Da5, Pg5, e2. Zwart: Kd6, Dh6, Ph8, e6. 1. 'Da5c7f, Kd6—d5; 2. Klb7—!b6, e6—e5f; 3. Kb6b5, Dh6Xg5; 4. Dc7c6f, Kd5d4; 5. Dc6 c4f, Kd4e3; 6. Dc4elf, enz. en wint. Beide problemen goed opgelost doo: H. W. v. DORT, te Haarlem. denke er slechts aan, hoe dikwijls b.v. de aard appelen in 'het voorjaar bevriezen, hoe menig vuldig de boekweit verloren gaat door nachtvorst enz. Daarom wordt in de laatste jaren door het Meteorologisch Instituut te De Bildt irt na- en voorjaar gebruik gemaakt van de radio om telken male als nachtvorst te verwachten is, dit tijdig algemeen bekend te maken. Men kan dan maat regelen treffen om door het verwekken van rook e.d. bevriezen der gewassen te voorkomen. In het Zuiden van ons land, speciaal in Baarle- Nassau, Drunien, 's-Gravenmoer, heeft men de ge woonte te trachten zich voor schade door nacht vorst te vrijwaren, door de vorst af te snijden met een touw, dat vóór het opkomen van de zon over het veld met boekweit wordt getrokken. Dat het helpt, durf ik niet beweren. VRIJ NAAR HET ENGELSCH BEWERKT. Hallo, wat zet je een begrafenisgezicht, mijn beste Jim. Deze uitroep richtte een employé van een der groote Londensche bankgebouwen in de pauze tijdens het middaguur tot zijn vriend en collega. Goeden morgen, Eddie, was het antwoord tot zijn. vriend, dien 'hij den ganschen voormiddag nog niet gezien had. Deze morgengroet werd wei nig opgewekt geuit. Ik weet niet, wat jou tegenwoordig mankeert, mijn beste Jim. Je ziet er uit als een kleermaker, dien ik gekend heb. Eens op een dag sloeg ik hem heel hartelijk op zijn rug, niet wetende, dat hij zijn mond vol spelden had. Nu, ik wou, dat je zijn gezicht had kunnen zien, het was de moeite waarjd. Jim vertrok zijn vrij mismoedig gelaat tot een glimlach. - Het is mijn meisje, zei 'hij en zijn stem was klankloos, zonder de minste 'expressie van levens lust of opgewektheid. Dat is nog erger dan een mond vol spelden, nietwaar? vroeg Eddie. Het is heelemaal mis tusschen ons, zuchtte Jim. Ze gaat alleen met me uit, als ze niemand an ders kan vinden, om haar bezig te houden. En hoe meer ik haar tracht te 'behagen, hoe minder zij van mij schijnt te houden. Je schijnt nogal verliefd op haar te zijn, beste jongen, merkte zijn vriend op. Nu, het is mijn ideaal wel niet; maar ik houd van haar toch meer dan van eenig ander meisje, was het bedachtzame antwoord. Zal ik je eens zeggen wat het is, Jim? Eddie legde vertrouwelijk zijn hand op zijn vriends schouder. Precies als vele mann'en ben je te zacht tegenover de vrouwen. Je laat ze te veel blijken, dat je van ze houdt. Ze maken jdaar mis bruik van, erger nog, ze verachten mannen, die hen met te veel onderscheiding behandelen. Met honden is het juist eender. Treed op als een meester. Behandel ze ruw. Dat is de eenige ma nier om succes bij de vrouwen te hebben. Mijn kleine meid bijvoorbeeld er is 'geen liever wezentje in heel Londen ze eet om zoo te zeggen uit mijn hanld. Waarom? Omdat ik haar laat doen wat ik wil en haar onverschillig behandel. Ek zeg je, vrouwen moeten een meester in je zien, hij tot Hetty. Dinsdag om zeven uur ontmoet ik je wel. Ik weet niet zeker, of ik Dinsdag wel komen kan. Een anderen avond kan ik niet, merkte Dick op, dus je zult Dinsdagavond wel moeten komen. Dit laatste met een beteekenisvolle blik op Jim. En als je je weer met dien Blake durft te be moeien, zal er herrie tusschen ons komen. Goeden avond. Hettie keek Eddie met haar bedeesde oogen aan en wensohte hem goeden avond. Dat is mijn manier, ging Eddie voort, toen Jim de vertrekkende Hetty nastaarde. Onderwerp ze aan je wil. Wees de meester. Dat is de manier om vrouwen te behandelen en ze zullen je volgen als een hondje. Vorige keer iheb ik verteld, dat men in boom gaarden ter bescherming tegen nachtvorst wei vuren brandt of rook verwekt om de uitstraling van Ja maar, als ik met haar begin te redeneeren de aarde tegen te houden. Deze methoden worden begon Jim. 5e elftal; K. Schoehuijs Schreur D. Kroon Ant. Cassee W. A. v. Zanten Juniores: M. v. Delden J. Veldhuis J. J. Huijer G. Strik J. H. Kaspers J. Sondorlp W. Mommers K. Kievit M. Best E. Ruiter G. Wille J. J. Hollenberg K. van Basten L. Bode D. Kuiper toegepast kort voor of tijdens de bloei, dus in den tijd, dat de gevreesde nachtvorsten optreden, Het komt er dan op aan des avonds of in den nacht te weten, dat er kans is op nachtvorst of resp. dat de temperatuur sterk dalende is. zoodat het warme bed moet worden verlaten, om de Redeneeren? viel Eddie toornig in de rede. Je hebt niet met haar te redeneeren, dan zou je haar verheffen tot de hoogte, waarop je jezelf be vindt. Ik doe je een voorstel. Neem je meisje van avond mee naar 'Holloway Road om 8 uur en ik zal met mijn 'Dulcinea ook aanwezig zijn. Wij vuren of de rook verwekkende stoffen in brand zullen 'dan met ons vieren uitgaan en je zult eens te steken. Voor het voorspellen van nachtvorst maakt men gebruik van den z,'g. natten thermometer, dat is een thermometer, waarvan de kwikbol omgeven is door een flanellen lapje, dat gedeeltelijk in een bakje met water hangt en aldus geheel vochtig blijft en voortdurend water verdampt. Hierdoor heeft afkoeling van het kwik plaats en aldus wijst deze natte thermometer een lager warmtegraad aan dan een droge. Als regel mag worden aan genomen, dat de temperatuur van den komenden nacht niet meer dan 34 graden C. zal dalen beneden die, welke de natte thermometer des middags om 4 uur aanwijst. Zorgvuldiger werkt men bij voorspelling ivan nachtvorst met een psychro meter, dat is een toestel, waarin een natte en een droge thermometer zijn vereenigd, maar we gaan hierop niet verder in. zien, hoe ik met mijn Hettie omspring. Het zal een les voor je zijn. Ik zal komen als ik kan, beloofde Jim eenigs- zins aarzelend. Maar als ik haar vertel dat ik graag met haar naar Holloway wil gaan, dan heeft ze daar volstrekt geen zin in en1 zal ze plotseling naar Kilburn of ergens ander naar toe willen gaan. Dan wend je maar voor, idat je overal heen wilt, behalve naar Holloway en de zaak is in orde. Je zult zien dat ze dan in ieder geval naar Hollo way wil. Ongeveer om acht uur bevond Jim zich met Me juffrouw Gladys Pink, de geliefde zijns harten, op Holloway, waar 'hij een uitbrander van het bekoor lijke wezen kreeg, omdat hij de chocolaadjes los, inplaats van in een doos gekocht had. Hoe hij het klaar gespeeld had, dat hij met haar meegegaan was, wist hij niet. Misschien was de ging, dan naar dat onprettige Holloway. Maar na tuurlijk, Mejuffrouw Pink met de zucht om in de contramine te zijn, eigen aan haar sexe in het algemeen en haar karakter in het bijzonder, had er op aangedrongen, dat ze wel zouden gaan. Paar dit stadsgedeelte weinig aantrekkelijks voor haar had, was ze juist van plan, 'haar vriend te verwijten, dat hij haar naar zoo'n verlaten plek had gebracht, toen ze plotseling door een luid „Hallo" op de hoogte werden gesteld, dat Eddie Shife met zijn meisje was gearriveerd. Ofschoon ze een paar uur tevoren elkaar nog gesproken hadden, schudden de vrienden elkaar de hand en begon Eddie met zijn vriend een geani meerd gesprek, niet lettende op de tegenwoordig heid van Mejuffrouw Pink. Jim echter, die bang was, dat hij zijn Gladys zou beleedigen, stelde ze aan elkaar voor. Ëd'die gaf haar onverschillig weg de hand en stel de hij zijn Hettie voor, het aardige, blonde kind, dat tot nu toe zwijgend aan zijn zijde had geloopen. We konden er wel een prettigen avond van ma ken en naar de Empiro gaan, stelde hij voor. Oh Eddie, liet zijn meisje hierop volgen, en je beloofde me, dat we naar de bioscoop zouden gaan. Het is de laatste keer, dat we „De karmozijne Kus" kunnen zien. Ik ben van plan veranderd, zei Eddie kort. We gaan naar de Empiro of nergens heen. Eddie ging vooraan en zijn vriend was zeer onder den ini druk van 'd'e onverschillige wijze, waarop hij zijn lieve Hettie behandelde. We zullen naar den schouwburg gaan, kondigde Eddie aan, toen ze 'de Emjpiro bereikten. Maar we gaan toch loge zitten, Eddie, bracht de timide Hettie bescheiden in het midden. Ben je mal, we gaan parterre zitten, als je een betere plaats wil zitten, moet je maar extra be talen. Eddie liet zich vervolgens door zijn hartsbeminde een programma halen, wat Jim's verwondering wekte. Stel je eens voor dat Gladys een program ma voor hem kocht. In de pauze stelde Eddie voor, een glas bier te drinken in de foyer. Ja, maar de meisjes dan? vroeg zijn vriend. Oh, die kunnen hier wel blijven, de advertenties op het scherm lezen en hun chocolaadjes eten, eten. Ik denk, dat je mijn chocolaadjes bedoelt, bracht Gladys in 't midden. Want ik merk op, dat je voor iHettie niets heeft meegebracht. Als Gladys mijn meisje was, zei Eddie even later tot zijn vriend, toen ze in de koffiekamer waren, zou ik haar dergelijke brutaliteiten gauw afleeren! 't Is tijd, beste jongen, dat je nu eindelijk eens als een kerel optreedt. Je hebt zeker wel opgemerkt, dat ik met Hettie nooit zoo'n drukte heb. Jim zuchtte. Gladys is niet zoo'n kalm meisje als Hettie, zei hij met eenige spijt in zijn stem. Ze was even aanmatigend als Gladys, merkte Eddie op, maar ik heb 'haar op mijn manier ge temd. De eenige manier om ze handelbaar te ma ken is, ze haar je onafhankelijkheid te toonen. Ze waren in 't geheel tien minuten weg geweest, en het was Jim minder prettig te moede, toen hij de vertoornde blik van Gladys Pink opving. Ze zei niets, .maar haar oogen vernietigden hem als het ware. Toen ze na de voorstelling buiten kwamen, barstte de bom. De bus wacht al, zei Gladys snibbig. Ik dacht dat het aardiger was naar huis te ioopen, merkte Jim eenigszins zenuwachtig op. We gaan met de bus terug, was het besliste antwoord, op een tooo, welke geen tegenspraak dulde. Geef nu niet toe, fluisterde Eddie tot zijn vriend. Hoe m'eer je toegeeft, hoe meer je haar slaaf bent. Toon haar, dat je haar aandurft. Ik ben besloten naar huis te wandelen, zei deze daarop en hij voelde zich als had hij zich zelf overtroffen. Gladys keek hem aan en het was alsof haar oogen vuurstralen schoten. Loop dan, zei ze, loop Idan alleen. Ik ga niet met je miee. Je hebt men den 'heelen avond al verveeld met je egoïstische manieren. Ik heb met je afgehandeld. Goeie nacht. Het volgend oogenblik sprong ze op de bus, die juist zou wegrijden. Jim was teleurgesteld. Wat kan jou 't schelen, zei Eddie hem bemoe digend op Iden schouder kloppend. Je bent nu voor goed van haar af. Je hebt keus genoeg en de volgende die je krijgt, kun je beter leeren temmen. En vervolgens begon hij over het zegenrijke van Nu, zei Eddie den volgenden morgen tot zijn collega, hoe voel je je na mijn les van gister avond? Je oogen zijn zeker geopend, niet waar? Ja, mijn oogen zijn geopend, zei Jim. Maar ik zal ni-t doorgaan meester over Gladys te spelen, ze is het niet waard. Nu vind ik het zelf ook, zei Eddie. Niet dat ik haar niet tam kon maken, zooals ik dat met Hetty ook gedaan heb. Ja, daar schiet me nog iets te binnen, zei Jim droomerig. Je zult vanavond een brief van Hettie krijgen. Toen ik je gisteravond verliet, haalde ik haar bij het naar huis gaan in. We hebben heel aardig samen gepraat. En ja, van het een komt het ander. Ik moet je zeggen, dat ik van Hetty hield, van het oogenblik af, 'dat ik haar zag. En zoo gebeurde 'het, dat ik haarkuste. Wat, riep Edidy ontsteld uit. Ze was eerst wel wat ontoeschietelijk hier begonnen Jim's oogen te schitteren maar ik heb je raad niet in den wind geslagen en ik heb haar als een meester behandeld en met succes. Ik zei, dat ik geen onzin kon verdragen, net zooals jij me gezegd had te moeten doen. Eigenaardig genoeg zei ze, dat mijn manier van tiraniseeren haar veel beter beviel dan de jouwe. Zooidat ik je dankbaar kan wezen voor je nuttige •raadgeving. Terug te bekomen bij: Th. Huibers, Holsteinstraat 21 zwart, Haarlem, een grijze wollen muts; Roozen, Middentuindorplaan 9, Haarlem, een hamer; C. van Meeteren, Middentuindorplaan 25, Haarlem, een zak; A. Beun, Zeeweg 30, Overveen, een fluit; G. iGrimman, Zeestraat 28, Zandvoort, een zilve ren vulpotlood; Barnhorn, Zijlweg 7, Overveen, een krentebrood; J. Snuverink, Kinheimiweg 19, Bloemendaal, een padvindersmes; 'Heitlager, Bloe- mendaalscheweg 317, Overveen, een klein bruin hondje; D. Schrama, Zuidertuindorplaan 6, Haar lem, een belastingmerk 1928; A. Roozen, Midden tuindorplaan 9, Haarlem, een zilveren halsketting met medaillon; Roosdorp, Verbindingsweg 2, Bloe mendaal, een kinderhandschoentje; aan het bureau van politie te Overveen, een bruine glacé hand schoen, een huissleutel, een rijwieltasch met ge reedschap, een kinderhandschoen, een étui met schrijfbehoeften, een grijze dameshanldschoen. BEVALLEN: M. J. J. FokkerKessler, levenl. z,; A. M. A. Sterne'bergGorodiski, ,d.; 'F. Nieuwen- huisvan Riemsdijk, d. ONDERTROUWD: D. Draaisma en M. J. H. Wes ter woudt, T. C. Smit en A. A. N. van ider Hoef. GETROUWD: W. J. Guépin en 'E. J. de Stoppe laar; C. L. de Roo van Alderwerelt en A. S. 'Broek man; D. Kenibeek en J. M. M. Belitz. OVERLEDEN: J. Th. Bornwater, 87 j.; M. C. E. Brat, 47 j.; H. Zieren, 55 j.; W. van> der Stijlen, 70 j.; A. J. Gijsinck, 32 j., overleden te Haarlem. GEVESTIGD: J. van Schoonhoven, Zomerzorger- laan 4, Bloemendaal; C. H. J. Schleicher, Wester laan 10, Aerdenhout; J. Rinse, Julianalaan 52b, Overveen; M. C. Verhelst, Binnenpad 14, Over veen. Het voorspellen van nachtvorst is niet alleen van j raad van zijn vriend een goede geweest, daar hij i zijn methode uit te weiden. Ant. de Roos D. Ruiter belang voor de bezitters van boomgaarden, men I er op gezinspeeld had, dat hij liever overal heen Jij mag alleen wel naar hui® gaan1, vervolgde ZONDAG 5 FEBRUARI 1928. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. van Dijk, 's Avonds 5 uur geen dienst. Bidstond Zaterdag 4 Febr., 's avonds 9 uur in de consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha", des voormiddags 10 uur. De beer A. van Os, Amsterdam, GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur, dezelfde. AERDENHOUT. „RELIGIEUZE KRING" AerdenhoutBentveld. Vereenigingslokaal Eikenlaan 5, v.m. 10.30 uur. Ds. A. R. de Jong, Voorg. Prot. Bond, Bussum. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. H. E. Beker van Haarlem. Donderdag 9 Februari, 's avonds 8 uur. De heer K, Koopman, Bijbellezing. SANTPOORT. N'ED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eyiinga. „Bidden leeren", Lukas 11:1. Collecte Orgelfonds. Dezelfde spreekt dien avond 7 uur voor de Vrijz. Hervormden te Schoten in „Geko".

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 3