HENNY MÜLLER NIEUWSTE GYMNASTIEKPAK DE HUISVLIJMAKKLEEDING BINNENLAND BUITENLAND BRUIDSBOUQUETTEN - ZAAL-, BIJ BRAND EEN DER VOLGENDE NUMMERS OPBELLEN: BLOEMENDAAL 0VERVEEN - - AERDENH0UT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 RAADSVERSLAG ZOO JUIST ONTVANGEN VOOR SCHOOL en VEREENIGING HET VOOR JONGENS EN MEISJES IN TRIGOT-ZWART EN ZWART-WIT Scbagcbelstraat 46, HAARLEM, Tel. 14461 NABETRACHTING „Een minister op het oorlogspad". Zoo zal men eens de bewindsperiode van minister Kan noe men vanwege de buitengewone activiteit waar mee deze populaire minister zich in alle mogelijke 'hoeken en gaten van het land van de toestanden op de hoogte gaat stellen. Nu was het weer de werkverschaffing in Overijsel, waar onlangs moei lijkheden onder de te werkgestellden uit de groote steden waren Ontstaan. 'De minister was meteen in de gelegenheid den allerdroevigsten toestand der wegen- te constateerden, terwijl ook de huis vesting der arbeiders in het W'esterhuizingerveld', enz. werd bezichtigd1. De noodzakelijkheid van de ontwatering werd 'den minister overduidelijk ge toond. Tha'ns wordt gemeld, dat behalve deze werken, ook de noodzakelijke verbetering -en verbreeding der provinciale wegen, voorkomende in het wegen plan, zullen worden uitgevoerd als werkverschaf fing. Volgens oordeel der deskundigen zullen de in uitvoering of voorbereiding zijnde werken in Overijssel aan 1000 'werkloozen minstens 5 jaar werk verschaffen. De eerste bijeenkomst van het verbond van Neder- landsche werkgevers met de arbeidersbonden heeft dan plaats gehad im 'den iHaag en het ver heugende feit kan worden geconstateerd, dat men in beginsel tot overleg bereid' is gebleken. Een stemmig was men van oordeel, dat er naast de regeling van de arbeidsvoorwaarden, nog vele andere onderwerpen waren, die met vrucht tot voorwerp van 't gemeenschappelijk overleg kumnen worden gemaakt. Binnenkort zal weer een ge meenschappelijke vergadering worden1 gehouden. Thans is aangekondigd, dat op 24 dezer, door mi nister Kan, de Centrale commissie voor de keuring van films, ingesteld 'door de op 1 Maart a.s. in werking tredende Bioscoopwet, zal worden ge- installeerd. Docr het hoofdbestuur van den Bond van Marine- tfn-d'erofficieren werd een telegram aan de Eerste Kamer gezonden om onthouding van de goedkeu ring van het ontwerp tot fusie van Oorlog en Marine te verzoeken, 'daar de marine-maömen 'het ontwerp funest achtten voor de Koninklijke Ma rine en haar personeel. Een eigenaardig licht wordit er geworpen op de actie die geleid heeft tot het indienen van het z.g. „aardewerkwetje", dat bescherming van de Maastrichtsche aardewerkindustrie beoogt, (onder meer met het motief, de werkloosheid in idie in dustrie tegen te gaan), als men leest, dat er bij het Gemeente-bestuur van Maastricht als werk loos zijn ingeschreven 34 aardewerkers en 45 glas bewerkers. Men had grooter cijfers verwacht. De actie tegen de afschaffing van de vierde post bestelling in de groote steden duurt voort. Reeds werd den minister verzocht, de proef met de af schaffing, zooals die in Groningen is gehouden, nu maar te staken. Het was nu welletjes en het was immers overduidelijk gebleken, dat de op heffing groote nadeelen voor handel en 'nijverheid meebracht. Nu heeft die Nijverheidsraad) dezer klagen in een' vergadering met vertegenwoordigers van (het hoofdbesturen der Posterijen en Telegrafie van gedachten gewisseld over deze bezwaren n.l. afschaffing van de 4e bestelling ini -de groote steden en vervroeging van de laatste bestelling in andere plaatsen. Deze bezwaren werden bovendien nog in een uitvoerige nota ter kennis van den direc teur-generaal van P. en T. gebracht. De belangstelling voor de Voorjaarsbeurs te Utrecht moet weer groot zijn. Deze neemt nog steeds toe. Dit is dan ook de rede dat het Jaarbeursbestuur een nieuwe vleugel aan het vaste gebouw wil bouwen >en daarvoor een obligatie-leening van f 750.000.aangaat. De Nederl. Nijverheidstentoonstelling Rotterdam 1928 (Nenijto), maakt goede vorderingen. De 4 groote loodsen zijn in aanbouw in Blijdorp. De be doeling was oorspronkelijk geweest, een zuiver Nederlan'dsche tentoonstelling te houden (Juni- Sept.) om in 't seizoen der Olympische spelen een beeld van onze nijverheid te geven. 'Het lijkt dan ook onbegrijpelijk, dat de Nijverheidsraad geen in stemming geeft met deze tentoonstelling, evenmin als het verbond van Nederl. werkgevers, temeer, daar*Üe regeering alle melde werking verleent.Thans zal ook het buitenland aan de tentoonstellinjg deel- nem'en. 'Het aantal deelnemers moet zeer groot zijn. Verschillende f e es tivi t ei tenconcoursen, enz, zul len aan de tentoonstelling verbonden worden, In de Bijz. School te Budel vond' een triest onge val met een- mitrailleuse plaats, waarbij een jonge man, die aan de vooroefeningen deelnam,, werd gedood. De sergeant-majoor, die de leiding had en een sergeant zijn in verband 'hiermede in hech tenis genomen. Engeland, Inzake de kwestie van de ontruiming van het Rijnland, heeft de 'Engelsc'he regeering Frankrijk een» duidelijke wenk gegeven toen de onderminister van buiten'landsche zaken op een vraag in het Lagerhuis antwoordde, dat van af zonderlijke terugtrekking der 'Britsche troepen geen sprake kon zijn, doch dat een re;geling van de algeheele ontruiming van het Rijnland vóór den termijn van het Verdrag van1 Versailles, indien dit mogelijk zou zijn, de Britsche r-egeering zeer welkom zou zijn. En in zake de kwestie van dé afschaffing der duikbooten verklaa rde 'hij, dat de regeering zich reeds op vroegere Conferenties voor afschaffing van dit wapen uitspr ak. Maar dit zou voor alle landen moeten gelden. Werd deze kwes tie rnog eind Februari te Gen'éve ter sprake ge bracht, dan zou de regeering- hetzelfde standpunt innemen. Baldwin verklaarde, dat "het misleidend was te z^éëen/t diat er 1 millioen workiloozen in Engeland waren, omdat de helft vue tijd tot tijd werkt en de anderen meeren'deels kans 'hadden werk te krijgen, door de z.g. „overbrenging" in andere be drijven. Frankrijk. De Kamer nam dezc;r dagen weer met groote meerderheid vaan stemmen (370 tegen 131 Korte Kleverla an 26 Tel. 22861, Bloemendaal KAMER- EN TAFELVERSIERINGEN stemmen) de motie van vertrouwen in de regeering aan. In de motie werd verder nog uitgesproken, dat de kamer overtuigd is van de noodzakelijkheid de politiek der financieele saneering onverflauwd voort te zetten en dat het de voornaamste plicht is het begrootingsevenwicht te handhaven en de openbare schulden af te lossen. Onder voorzitterschap van den Duitschen gezant von Hoesch te Parijs werd1 Zondag den grondslag gelegd voor de her-oprichting van de Duitsche ko- icmie te Parijs. in verband met het EngeLsche voorstel tot her ziening van de conventie in zake den achturendag, wordt gemeld, dat de Fransche regeering .elke her ziening afkeurt en er zich tegen verzet. DuitscDand. De dreigende crisis in het kabinet is nog verschoven, door het besluit van het Cen trum om zich nog niet direct uit de coalitie terug te trekken. Wel acht het Centrum de coalitie van Januari 1927 ontbonden, maar bet is bereid haar ministers in 'het kabinet te laten, en verder mee te werkeni tot de afdoening van de begrooti'ng 1928 van de aanvullende begrootingen, mits deze snel worden afgedaan en niet gepoogd wordt, de rijksdagontbinding tot 'na den zomer op de lange baan te schuiven. Daarom zou de rijkspresident dadelijk na afhandeling van de begrooting rijks dagontbinding moeten voorstellen en nieuwe ver kiezingen uitschrijven. Wat het conflict in de metaalindustrie (een loon- conflict, gevolgd door uitsluiting, in de Midden- Duitsche industrie) aangaat, besloot de minister van Arbeid nieuwe bemiddelingspogingen aan te wen den, in verband met dreigende uitbreiding van den strijd. Op initiatief van den Fra'mschem senator Lemery, overweegt men deelneming van, gelijkelijk, Fransch en Duitsch kapitaal bij de exploitatie van enkele Fransche koloniën in Afrika, Diversen. De 'Noorsche arbeidersregeeritog is reeds na eenige dagen ten val gebracht en opge volgd door een nieuw kabinet onder leiding van Mowinckel. Een van de intiemste medewerkers van Pil- soedski vertrok met geheime orders naar Moskou, maar men aanneemt, om zoo spoedig mogelijk de Poolsdh-Russische spanning uit den weg te ruimen. De economische toestand in Rusland moet vol gens berichten1 uit Moskou zeer ernstig zijn. Fr moet een nijpend gebrek aan levensmiddelen en allerha'nlden artikelen zijn, hetgeen nog toeneemt door de beperking van den arbeidstijd. Er zijn meer dan IJ millioen werkloozen, die op kosten van den staat onderhouden worden. Naar aanleiding van den stortvloed van protes ten tegen het vlootprogram van 750 millioen, moet de Amerikaa'rtsche regeering voornemens zijn, het program met 400 millioen dollar te verminderen, door schrapping der 35 onderzeeërs en verminde ring der te bouwen kruisers van 25 op 12, Voorts zou Coolidge, al werd het groote program aangenomen, de tijdsduur van de uitvoering aan den president willen zien overgelaten, met de be doeling, het 'niet uit te voeren. Duitschland zal worden uitgenoodigd, net zoo'n arbitrage-verdrag met Amerika te sluiten als Frank rijk (deed. Openbare vergadering van den Gemeenteraad van Donderdag 16 Februari 1928, n.m. 2 uur. Afwezig wegens ongesteldheid: de 'Burgemeester en Wethouder Laan. Voorzitter: Wethouder Van Nederhasselt. Aanwezig alle andere leden, behalve de heer Hogenhirk. Voor dat de agenda in behandeling komt wordt voor den verderen duur van het zittingsjaar mr. 'dr. Luden benoemd tot tijdelijk wethouder.. De heer Luden neemt die benoeming aan in de verwachting dat de heer Laan ook van uit zijne woning de belangen der Gemeente zal blijven behartigen, en hij 'dus diens plannen niet zal be hoeven te verdedigen. De notulen der vergaderingen van 15 Dec. en 19 Januari 'worden, goedgekeurd. Op de vraag van den heer Noorman, waar de no tulen va'n de begrootingszitting blijven, krijgt deze ten antwoord, dat ze in bewerking zijn. Ingekomen stukken; Voor 'kennisgeving wordt aangenomen de dankbe tuiging der 'heeren Bellis en LouisSe voor d'e hun verleende gratificatie. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om de voormalige oprijlaan van Groot-Bentveld Merel laan te noemen. Aangehouden wordt hun voorstel van den Mili- tairenweg Zeeweg te noemen. Het verzoek van bewoners der Graaf Florislaan om deze te rioleeren en va'n woningbouwvereeni- gingen van gemeenteambtenaren om grond bij het Kolkje beschikbaar te stellen voor bouwgrond, worden om pre-advies dn handen 'gesteld van B. en W. Benoeming vroedvrouw. De heer Schulz beveelt de 'benoeming aa'a van no. 3 'der voordracht: dr. Bornwater die van no. 1, mej. Kruizinga. Benoemd wordt mej. F. G. Krui- zinga. Verbreeding Joh. Verhulstweg. Ter verbreeding als boven wordt besloten van den heer v. d. Bronk alhier een strookje voor 1. aa'n te koopen. De heer Schulz wees er op, dat 'bij de stukken geem kaart aanwezig was. C/vername der wegen in het Kinheimpark. Voor gelijk bedrag worden de wegen in het Kin heimpark overgenomen van de Binnenlandsche, van de Erven N. Rouwens en va'n den heer J. Genis. Overname grond van den heer Scholten. Voor gelijk bedrag wordt 12 M2. grond overge nomen van den heer E. W. Scholten voor ver breeding van den weg achter hotel Duin en Daal. Op een vraag van den heer Noorman, deelt de voorzitter mede, dat het advies va'n den Gemeen te-architect gunstig is. Overname van gronden ter verbreeding van den V ogelenzangsche weg. Besloten wordt stukjes grond over te nemen vaor bovenstaand doel van den heer Jhr. L. G. Boreel voor 1.onder voorwaarde, dat het onderhoud va'n de oostzijde van den ter plaatse te graven greppel voor gemeenterekening kome, en voor j 0.50 de M2. van d'en polder Vogelenzang en van de Hollamdsche Cultuurmaatschappij een en ander onder voorwaarden, betrekking 'hebbende op de daar staande rasterwerken en zekere kosten. Aanvaarden voorwaarden voor het hebben van gasbuizen der gemeente onder de trambaan Haar lemZandvoort. De Raad besluit te aanvaarden de in zulk geval gebruikelijke en in het voorstel van B. en W. uitvoerig beschreven voorwaarden, waaronder het betalen van ©ene recognitie ten bewijze van het eigendomsrecht van de E.N.E.T. op de door de gasbuizen ingenomen grond deel uitmakende van den -ondergrond va-n Nic. Beetslaan, Eikenlaan en Sparrenlaan, in zoover dezen loopen over gronden dier Mij., en van eene recognitie ten bewijze, dat de vergunning tot 'wederopzegging is verleend. Op voorstel van den heer Dorhout Mees zal over den opzeggingstermijn nader met de E.S.M. ge sproken worden. 4e Suppletoire begrooting dienst 1927. Zoowel wat de gewone 'dienst, als de kapitaaldienst betreft stellen B. en W. voor om, zoowel wat in komsten als uitgaven betreft, verschillende wijzi gingen in de begrooting over 1927 aan te brengen. Voorschotten aan bizondere scholen. De Raad besluit ingevolge de L.O. wet 1920 de volgende voorschotten te verleenen: I. Voor 'de Christelijke School voor Uitgebreid Lager Onderwijs te Bloemendaal (64), leerlingen en 18^ uur vakonderwijs): a. op de vergoeding, bedoeld in- art. 101, le lid 1836.—: b op de vergoeding, bedoeld in art. 101, 9e lid 2736.—: II. Voor de Christelijke School voor gewoon lager Onderwijs te Bloemendaal (182A leerlingen en 3| uur vakonderwijs): a. op de vergoeding, bedoeld in art. 101, le lid 4324.-: b. op de vergoeding, bedoeld in art. 101, 9e lid 552.—; III. Voor de Bloemendaalsche Schoolvereeniging (144 leerlingen en 18 uur vakonderwijs): a. op de vergoeding, bedoeld in1 art. 101, le lid 3000.—; b. op de vergoeding, bedoeld1 in art, 101, 9e lid 500.—; IV Voor de Sint Theresiaschool (222), leerlingen en 8 uur vakonderwijs): a. op de vergoeding, bedoeld in art. 101, le lid 5272.—; b op de vergoeding, bedoeld in art, 101, 9e lid 960.-; V. Voor 'de Roomsch-Katholieke Jongensschool te Overveen (159 leerlingen en 4-|- uur vakonder wijs): a. op de vergoeding, bedoeld' in art. 101, le lid 3768.—; b. op de vergoeding, bedoeld in art, 101, 9e lid 664.-; VI. Voor ide Roomsch-Kat'holleke Meisjesschool te Overveen (128J leerlingen en 13^ uur vak onderwijs): a. op de vergoeding, bedoeld' in art. 101, le lid 3050.—; b. op de vergoeding, bedoeld in art. 101, 9e lid 960.—; VII. Voor de 'Schoolvereeniging „Aerdenhout Bentveld" te Aerdenhout (84-)- leerlingen en 10 uur vakonderwijs): a. op de vergoeding, bedoeld in art. 101, le lid 2000.—: b. op de vergoeding, bedoeld in art, 101, 9e lid 960.-: VIII. Voor de Roomsch-Katholieke Parochiale St. Jozefschool te Vogelenzang (130 leerlingen en 2 uur vakonderwijs): a. op de vergoeding, bedoeld in art, 101 le lid 2300.waarop overeenkomstig het raads besluit van 20 October 1927 een bedrag van 1587.zal worden ingehouden; b. op de vergoeding, bedoeld in art. 101, 9e lid 200.o Onder bepaling, dat de voorschotten betaalbaar zullen zijn in 4 gelijke termijnen, waarvan de eerste wordt geacht vervallen te zijn op 1 Januari 1928 fin de tweede, 'derde en vierde termijn respectieve lijk zullen vervallen op 1 April, 1 Juli en 1 Octo ber 1928. voor huishoudelijk gebruik Medewerking aan het Bestuur der St. Jozefschool tot aanschaffing van 2 kachels. De Raad verleent deze medewerking op grond van art. 72 der L.O.-wet, Het gaat om 2 kachels die J 68.85 zullen kosten; de oude behoorden tot de in 1922 overgenomen meubelen. Nu komt in behandeling het voorstel van B. en W. tot wijziging van art. 5 van 'de zg.n. W oningbouw verordening ('eigenlijk de Verordening op ide Vereenigingen enz. sn het belang der Volkshuisvesting werkzaam). jB. en W. hadden voorgesteld: Artikel 5 van bovengenoemde Verordening worde voortaan gelezen aldus: De met steun van Rijk en Gemeente gebouwde woningen, mogen behoudens goedkeuring van Bur gemeester en Wethouders, alleen verhuurd worden aan personen, die uit hoofde van hunne werkzaam- fteden naar het oordeel van Burgemeester en W ethouders dn deze gemeente hun woonplaats 'öehoonen te hebben of indien zij geen werk- Ki'ing hebben hier al meer dan twee jaren woon achtig zijn. Aam bewoners, die hun werkkring krij gen in een andere gemeente wordt de huur met .nachtneming van den in het huurcontract be paalden termijn, dan wel met inachtneming van een termijn van ten hoogste zes maanlden, opge zegd. tiet Bestuur van elke instelling is verplicht in alle nuurcontraoten eene bepaling op te nemen, waar bij de(n) huurder(ster) verboden wordt om zonder schriftelijke toestemming van het Bestuur voor noemd het gehuurde geheel of gedeeltelijk aan an deren te verhuren of in gebruik af te staan of wel kostgangers of betalende logé's bij zich te laten inwonen. De in het vorige lid veneischte toestemming mag door het 'Bestuur eener instelling slechts ver leend worden ten behoeve van 'de inwoning van personen, die hun beroep binnen deze Gemeente uitoefenen of indien zij geen werkkring hebben reeds langer dan twee jaren alhier woonachtig zijn. In bijzondere gevallen en dan slechts onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, mag hiervan worden afgeweken: Dc instellingen zijn verplicht in de maanden Jan. en Juli aan Burgemeester en Wethouders opgave te doen van de personen, niet tot het gezin van de(n) huurder(ster) behoorende ten behoeve van welken de toestemming, bedoeld in het derde 'lid van dit artikel, is verlenld. De heer Nuyens is tegen een opzeggingstermijn van ten hoogste 6 maanden, indien ide bewoner zijn werkkring krijgt in eene andere gemeente. De heer Schulz maakt aanmerking op de woorden „indien zij geen werkkring hebben." Dr. Bornwater ziet niet in waarom B, en W. toe stemming tot een >en ander moeten geven. Het voorstel wordt daarop met algemeene stem men verworpen. Hierna worden de volgende ontheffingen verleend van art. 7 der Bouwverordening aan: a. E. Bellaart voor 'bouw e|ener garage aan de Westerlaan; b. J. F. A. Kroner voor bouw eener garage aan de Prins Hendriklaan; c. Th. J. D. Lütge voor bouw eener schuur aan de Julianalaan; d. J. H. van Wageningen voor bouw eener garage aan den Bentveldsweg; e. C. W. E. Wilde voor aanbouw van een, bij keuken aan perceel Bloemendaalscheweg no. 190; f. F. J. de Boer voor bouw eener garage aan de Iepen laan; g. A. N. v. d. Bronk voor lbouw eiener dubbele villa aan den Joh. Verhulstweg; h. G. iH. 'Bührman voor verbouw van perceel Ter Hoffsteedeweg no. 9, mits op het aan te bouwen gedeelte een kap kome. i Jos. Swen voor bouw eener villa aan de Zon nebloemlaan. Punt 13. Een voorstel van B. en W. in, zake ver leening van vacantie-toeslag aan het gemeente- personeel wordt in handen gesteld van de com missie tot georganiseerd overleg. Uitvoerig treedt de Raad in discussie over het toekennen van een zg.n. kindertoeslag. D? heeren Van Nederhasselt, Nuyens, Verdcgaai cn Prinsenberg hadden dien aan 'den Raad aanbe volen en wel voor gezinnen met meer dan 3 kinderen. De heer Schulz verzet zich er tegen. 'De ware loonbasis is z.i. de arbeidspraestatie. Het werk zou duurder worden, een particulier bedrijf zou over zoo iets ook niet denken. Laat men de belasting verlagen; dan genieten èn particuliere èn over- heidsarbei'ders er van. Wethouder Van Nederhasselt verklaart zich daar tegen. De heeren Prinsenberg en Nuyens verdedigen het voorstel, laatstgenoemde merkt op, dat het stelsel van kindertoeslag in het bollenbedrijf gunstig werkt. De heer Noorman vraagt, of de voorgestelde rege ling ook -van toepassing zou zijn op de werkloozen en tijdelijk in gemeentedienst zijnlden. Wethouder Van Nederhasselt vermoedt van niet, maar wil 'het wel in overweging nemen. Hij verdedigt als raadslid het voorstel nogmaals; het gaat maar om een 'kleinigheid. Het voorstel, daarop in stemming gebracht, wordt verworpen- met 8 tegen 5 stemmen. Behalve de voorstellers stemde de heer De Waal Malefijt er vóór. Rondvraag. De heer Kremer vraagt waarom de Militairenweg anders wordt aangelegd dan in de vergadering van 12 October j.l. door den Raad is vastgesteld. Hij protesteert ten sterkste hiertegen. De Voorzitter geeft toe, dat van het raadsbesluit is afgeweken, die afwijking is gegrond op een schrij ven van 'de Gewestelijke Commissie van <f® nieuwe uitbreidingsplannen 'en overigens zijn de belangen van de aanliggende eigenaren zooveel mo gelijk ontzien. De heer Kremer laat in het midden of de weg nu heter ligt, maar 's Raads besluiten mogen niet worden genegeerd. De heer Prinsenberg zegt, dat de Comm. voor Pu blieke Werken in deze gehoord is, en 'dat deze met de wijziging instemde. Ook de heer Schulz keurt 'de gevolgde gedragslijn af. De heer De Cle'cq wijst er op dat het mooie rij wielpad langs den Zandvoorterweg weer gedeelte lijk ontdaan wordt van zijn asf al tb ©harding De Voorzitter zegt dat dit moest gebeuren in ver band met den boomengroei aldaar, er komen tegels voor in de plaats; de heer Springer heeft daartoe geadviseerd. Een voorstel van den heer Kremer tot uitschrijving van een vergadering in de volgende week wordt met 7 tegen 6 stemmen verworpen. Hierna sluiting. Voor een nabetrachting is er heden weinig stof. In ons verslag vinden de lezers al wat zij weten moeten om op de hoogte te blijven. Opmerkingen of debat van betee- kenis, we hebben ze niet bespeurd. Wij hopen, dat in de volgende vergadering zoowel de Burgemeester als de heer Laan weder aanwezig zullen zijn. De benoeming van den heer Luden tot tijdelijk wethou der doet ons echter vermoeden, dat de heer Laan eerst geheel op zijn verhaal wil zijn gekomen, alvorens weer persoonlijk met den Raad mee te werken. Moge hem en ons dit gegeven zijn en zoo spoedig mogelijk. De heer Van Nederhasselt had nu Donderdagmiddag alle slagen in de richting van B. en W. gebracht, op te van gen. Hij hield zijn schild stevig vast, maar zoo nu en dan zal zijn arm toch wel ge trild hebben. De heeren gingen in een maar half genoegelijke stemming uiteen. Wij juichen het toe, dat het voorstel van B. en W. tot wijziging der Woningbouwver- eenigings-verordening (een heele mond vol en daarom noemt men haar maar woningbouwverordening, hetgeen echter onjuist is) niet den steun van den Raad had, al ware het alleen maar, omdat de redactie niet zorgvuldig overwogen was. De opmerking van den heer Schulz b.v., zie het verslag, lijkt ons onjuist, er werd in het voorstel gesproken van personen die „geen werkkring hadden", m.a.w. die ren teniers of werkloos waren, terwijl natuur lijk iets anders bedoeld was. Nu men naar aanleiding van de op merking van den heer Dorhout Mees nog wel niet dadelijk zal overgaan tot het teekenen der overeenkomst met de N. Z. H. T. M., bestaat er misschien nog ge legenheid de redactie van alinea 2 van art. 7 eenigszins te wijzigen. Men kan nu daarin lezen, dat de door gas buizen ingenomen grond voor zoover de Nic. Beetslaan, de Eikenlaan en de Spar renlaan daarboven ligt, aan de E.N.E.T. zou behooren, dit is natuurlijk de bedoe ling niet. Met inlassching achter „gron den" van de woorden „in zoover als dezen liggen op gronden dier Mij.", is o.i. de zaak gezond. De Raad had een moeilijke keuze voor vroedvrouwde 3 aanbevolenen stonden blijkens de omtrent haar ingekomen in lichtingen wat bekwaamheid en geschikt heid betreft vrijwel allen op gelijke lijn. De heeren Boreel, Scholten e.a. hebben ge toond welmeenende ingezetenen te zijn, in hun medewerking tot verbreeding en af ronding van wegen. Een goed voorbeeld. Dat ging vroeger wel eens anders.. Uit het ontwerp der overeenkomst met de Tramweg Mij. bleek dat deze nog altijd de mogelijkheid ziet van naasting van dien verkeersweg door den Staat. De goedkeuring van de 4e suppletoire be grooting dienst 1927 had, volgens B. en W„ en volgens de verklaring der Fi- nanciëele Commissie geen diepgaande be- teekenis. Het waren allen boekingsposten, gegrond op goedgekeurde besluiten en voortvloeiende uit leeningsbesluiten. De Raad heeft er dan ook in het openbaar geen bizondere aandacht aan gewijd. Moge de Raad weder spoedig gezond en met de bekende opgewektheid voltallig bij een zijn

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2