Binnenland Buitenland cXentll/ cJïiüll®Y) Jiorte Jileverlaan 26, %el. 22861, ^Bloemendaal SBloemenabonnementen vanaf 1.00 per week Tooneel BIJ BRAND Denken en Leven Allerlei Scha£ Het Jubileum van H* IVL de Koningin Moeder HET NATUURLIJK EMSER-ZOUT A.G.G.M. GIORGIS&Zn. IS ALLEEN VERKRIJGBAAR IN VIERKANTE GLAZEN FLACONS PRIJS PER FLACON Fl. 1.20 SCHOORSTEENVEGERS Ridderstraat 18azw., Haarlem, Tel. 13310 V< Het nieuwe voorjaar mag dan al wat het weer aan gaat niet bijster prettig zijn ingezet, het zakenleven heeft in de afgeloopen maanden de verbetering op duidelijke wijze voortgezet. Een bewijsje? Hoor eens wat B. en W. van Amsterdam in een voordracht tot uitbreiding der ligplaatsen in de Amsterdamsche ha ven opmerken: De toeneming van de zeescheepvaart is, wat aantal als inhoud der schepen aangaat, vooral in de laatste maanden bijzonder sterk geweest. Zij is niet als een voorbijgaand verschijnsel te beschouwen, maar een gevolg van een duidelijk merkbare verbete ring in het zakenleven, derhalve van een gezonden economischen vooruitgang, zoodat aangenomen mag worden, dat zij zich in de naaste toekomst zal voort zetten In Aalsmeer is een bloemfestijn. Onder groote belang stelling, vooral ook van de zijde der autoriteiten (mi nisters, commissaris der Koningin, Burgemeester, enz.) hetgeen wel bewijst, van hoe groot nationaal be lang de Bloemkweekerij wordt geacht is daar in het nieuwe veilinggebouw van de Coöp. Ver. Centrale Aalsmeersche veiling, een bloemententoonstelling ge opend. Ook de Engelsche minister Chamberlain, die ons land met vrouw en twee kinderen bezocht, bracht een bezoek aan Aalsmeer. Terecht mocht Jhr. Mr. Dr. A. Röell opmerken: Het is een feestdag voor Aalsmeer, nu landgenoot en vreemdeling van wijd en zijd zijn toegestroomd, om getuigen te zijn van wat saamhoorig- heid en toewijding vermogen. Niet zoo heel ver van het bloemenfeest verwijderd, werd een ander feest gehouden, dat ook een heel klein stadje in vreugde baadde. N.l. het eeuwfeest van de Cacaofabriek der firma van Houten te Weesp. Ook hier ministers en andere autoriteiten, die hun belang stelling komen 'toonen. Onderscheidingen werd ver leend, het gemeentebestuur recipieerde, het talrijke personeel van ,,Van Houten" vierde dagenlang feest, in de goede stemming gebracht door royale feest-gra- tificaties van de directie. Weesp is geïllumineerd, de muziek is niet van de lucht. De feestredevoeringen hebben elkaar afgewisseld en veel woorden van waar deering door werkgever en arbeiders zijn aan elkaar's adres gewisseld. Een mooi voorbeeld van samenwer king van arbeiders en ondernemers. Het ontwapeningsvraagstuk zal morgen (wij schrij ven 19 April) door majoor J. G. Baron van Voorst tot Voorst worden behandeld in een voordracht voor de Vereeniging tot beoefening van de Krijgsweten schap. Daarin wordt o.m. naar voren gebracht, dat de gekoesterde verwachtingen van den aanvankelijken arbeid van den Volkenbond op het gebied der ont wapening veelal te hoog gespannen geweest zijn. Daar van was desillusie het gevolg. De instelling van de ontwapeningscommissie in 1925 beoogt de zakelijke voorbereiding van een door de Ned. delegatie bepleite of ondersteunde maatregelen om te komen tot algemee- ne gelijktijdige vermindering der bewapeningen, kunnen voorloopig niet algemeen worden aanvaard. Hetgeen daarvan voor de naaste toekomst bereikbaar zal blij ken, zal een eersten stap vormen ter algemeene be perking der bewapeningen. In den Haag een navrant drama. De vrouw van een sigarenbewerker, die haar oudste dochtertje van eenige jaren, kortgeleden door Roodvonk had ver loren, was daardoor zóó overspannen, dat zij tijdens de afwezigheid van haar man, haar andere dochtertje den hals afsneed en poging tot zelfmoord deed. Oor zaak van haar daad: wanhoop. Amsterdam bereidt zich nog steeds voor op de Olym piade-drukte. Het nieuwe Stadion met zijn alleen al 12000 staanplaatsen, nadert zijn voltooiing. Er komt een stallingsruimte voor 4000 fietsen, 1800 auto's, 500 motorrijwielen met zijspan. Een bijzonder figuur in de diamantwereld is over leden, de heer Henri Koe, die 36 jaar bij de fa. Asscher te Amsterdam werkte en in dien tijd o.a. de beroemde Excelsior- en Cullinandiamanten heeft geslepen, waar van de fa. Asscher als een reliquie de bezoeker de af gietsels in glas nog toont Met een gevoel van spijt wordt gemeld, dat de op dracht voor den bouw van 10 locomotieven voor de Nederlandsche spoorwegen gegund werd aan twee Duitsche firma's. Werkspoor te Amsterdam was blijk baar te duur. Heel jammer. Maar een goede les, al is die hard. Waarom kon de Amsterdamsche fabriek niet voor denzelfden prijs, of lager nog, dan de Duitsche noteeren? Hoe komt datf Engeland. Amerika heeft nog eens apart tot Enge land een nota gericht in zake het voorgestelde anti- oorlogspact, dat bepalen moet, dat onderteekenaren afstand doen van den oorlog als instrument van natio nale politiek en zich verbinden om nooit anders dan door vreedzame middelen, geschillen onder elkaar op te lossen. De nota is gunstig door de Britsche regee ring ontvangen, die eerst de meening der Dominions zal vragen, alvorens te antwoorden. Frankrijk ver zocht niet eerder te antwoorden, dan nadat de Fran- sche regeering hieromtrent haar meening heeft bekend gemaakt. Omtrent de a.s. begrooting wordt voorspeld, dat Chur chill een plan zal voorleggen, om de lasten te ver lichten, die op de kwijnende takken van industrie rus ten tengevolge van zware plaatselijke belastingen. In landelijke districten zullen ook de plaatselijke belas tingen verlicht worden. De wegenbelasting voor land bouwers zal worden verlaagd. De suikerbelasting zal verlaagd worden, waardoor de suikerprijs lager zal worden. Steenkool en katoen zullen ook minder belast- worden. Uit China wordt gemeld, dat de nationalistische legers een offensief tegen de Noordelijken zijn begonnen op grooten schaal. Er zouden 750.000 man, over een front van 400 mijl aan deelnemen. Frankrijk. Frankrijk heeft, onafhankelijk van het Amerikaansche ontwerpverdrag tot uitbanning van den oorlog, ook een anti-oorlogspact ontworpen en zal dat, na goedkeuring door den ministerraad, aan de be trokken groote mogendheden toezenden. Daar de eerste verkiezingen Zondag a.s. plaats vinden, is de campagne nu op zijn hoogst. Poincaré gaf in een van zijn redevoeringen naar aanleiding van Duitsch- land's nakomen der Dawes-verplichtingen te kennen, dat hij zich daarover verheugt. Hij achtte het nu ein- delijk mogelijk te werken aan de toenadering, die hij van het oogenblik der overwinning af wenschte en waarbij beide landen gelijkelijk gebaat zouden zijn. Briand zijde tot zijn kiezers o.m., dat hij de 25 jaar van zijn politiek leven gewijd heeft aan het dienen van Frankrijk, om het machtiger, welvarender en schooner te maken, en van de republiek, om haar liberaler, edel moediger en eensgezinder te maken. Herriot hekelde in zijn politieke belijdenis de Ruhrbezetting, die een fout was geweest. Een politiek van geweld was ijdel en onmachtig geweest, om Duitschland te laten betalen. Het protocol van Genève was het ware charter van den vrede. Op deze vredesgedachte kwam tijdens de laatste verkiezingen de eenheid der republikeinen tot stand. Duitschland. In een voorspelling omtrent den uit slag der a.s. verkiezingen gaf ex-president (van den Rijksdag) Löbe in een interview te kennen, dat de coalitie van Weimar (centrum, democraten en soc.- dem.) 30 zetels zou winnen. Het Duitsche kabinet zal het Amerikaansche anti- oorlogspact zeer nauwkeurig onderzoeken. Groote vreugde heerschte er over het feit, dat het aan de twee Duitsche oceaanvliegers mocht gelukken de eer te behalen, voor het eerst den Oceaan te zijn over gevlogen van Oost naar West. Een tram ontspoorde Zondag nabij Berlijn (in het Grünewald) en sloeg om. Er werden 5 personen ge dood en 90 gewond. Diversen. In Zuid-Bulgarije heeft een ernstige aard beving plaats gehad, waardoor groote schade werd aangericht, 30 personen werden gedood en een groot aantal gewond. Door het overlijden van een 14-jarige jongen, die bij de bomaanslag te Milaan, gericht op den Koning en Mussolini (men beweert dat er een communistische organisatie achter moet staan) werd gewond, is het aantal dooden tot 18 gestegen. Zondag is een 153^-jarige Deensche jongen, die op kosten van een Deensch blad, een reis om de wereld mocht maken, in den record-tijd van 44J/£ dag terug gekeerd. Hij werd in Kopenhagen met uitbundige vreugde ontvangen. Het Russische centraal uitvoerende comité ratifi ceerde de ontwerp-begrooting, die in inkomst en uit gaaf sluit met een bedrag van totaal ruim 6 milliard roebel. Het proces tegen de gearresteerde Duitsche ingeni eurs werd voor onbepaalden tijd uitgesteld en zal niet vóór eind Mei aanvangen. HET HULDEBLIJK. Bijdragen van de Bloemendaalsche, Overveensche Aerdenhoutsche, Vogelenzangsche en Santpoortsche vrouwen. In Januari 1929 zal H.M. de Koningin-Moeder 50 jaren als Nederlandsche Vrouw met ons, Nederland sche vrouwen, het wel en wee van ons Vaderland hebben medegeleefd. Van die gelegenheid zullen Nederlandsche vrouwen gebruik maken om aan H.M. een huldeblijk aan te bieden. Elke Nederlandsche vrouw kan tot het huldeblijk bij dragen. Voor de Bloemendaalsche, Overveensche, Aerdenhout sche, Vogelenzangsche en Santpoortsche vrouwen zal tot het geven van hare bijdragen door het Bloemen daalsche Comité gelegenheid gegeven worden te Bloe- mendaal, Overveen, Aerdenhout en Santpoort op Dinsdag 8, Woensdag 9 en Donderdag 1 Mei a.s. en te Vogelenzang op Dinsdag 8 en Woensdag 9 Mei a.s. van des v.m. 9 tot des n.m. 5 uur en van 7 tot 9 uur des avonds. Daartoe zullen in verschillende localen bussen ge plaatst zijn en zal tevens gelegenheid zijn om de namen op lijsten te schrijven. Het Bloemendaalsche Comité verzoekt Bloemendaal sche vrouwen, die hare medewerking willen verleenen tot het in ontvangstnemen van bijdragen, zich zoo spoedig mogelijk vóór 25 April e.k. op te geven, te Bloemendaal aan Mevrouw A. M. NienhuysVer- steegh, (Hooge Duin en Daalscheweg)te Overveen aan Mej. A. C. W. Rijnierse (Zijlweg 13); te Aerden hout aan Mevrouw A. E. H. Bar. van DedemZubli (Boekenrooderweg 2); te Vogelenzang aan Mevrouw B. J. Dorhout Meesde Blocq van Scheltinga, (Huize Leiduin), met opgave van den dag en de uren, waarop zij behulpzaam kunnen zijn in een der localen, waar de bussen geplaatst zijn. Het Bloemendaalsche Comité: Mevr. Jhr. A. C. Bas BackerBar. van der Feltz, Voorzitster. Voor Bloemendaal en Santpoort: Mevr. C. L. van DijkJkvr. van Vierssen Trip, Mevr. S. C. M. van Hooffvan Delden, Mevr. G. C. de JongSwets, Mevr. A. M. van LutterveldBicker Caarten, Secretaresse-Penningmeesteresse, Mevr. M. MoltzerLaan, Mevr. A. M. NienhuysVersteegh, Mevr. J. van RiessenDuys, Mevr. L. J. SternebergSwaagman, Mevr. C. Bar. van Tuyll van SerooskerkenJkvr. Boreel. Mevr. Ch. de VletterHofman, Mevr. C. WilsonBunge, Voor Overveen: Mevr. J. BornwaterEldering, Mevr. W. EichhornFranse, Mevr. D. ElderingReniers, Mevr. A. Königde Vries, Mevr. N. Pliesterde Vries, Mej. A. C. W. Rijnierse, Mevr. G. de Waal MalefijtGroen, Voor Aerdenhout: Mevr. M. E. de Boerde Jong, Mevr. A. E. H. Bar. van DedemZubli, Mevr. J. D. van HemertBoissevain, Mevr. A. M. W. HendrixRijnierse, Mevr. Jhr. L. R. RöellSteenberghe, Mevr. G. A. SluiterDrost, Mevr. I. van Keulenvan der Meer, Voor Vogelenzang: Mevr. B. J. Dorhout Meesde Blocq van Scheltinga, Mevr. L. M. MeineszBar. van Ittersum, Mej. M. Ruigrok. Het Bloemendaalsch Weekblad staat boven, beschei dener gezegd, buiten de verschillende partijen, waar in ons Vólk is verdeeld. Het is een voorrecht voor een persoon evenzeer als voor 'n blad zulk een standpunt in te nemen. Maar het is niet altijd gemakkelijk, vooral niet voor een blad, om zich op dat standpunt te handhaven zonder alle- daagsch te worden. Toch zijn er enkele onderwerpen, waarbij dit zeer wel gaat, omdat de personen, die daarbij ter sprake komen beteekenis hebben, los van gezindte, richting, partij of kleur. Ons Vorstenhuis behoort daartoe, vooral nu sedert vele tientallen jaren zijn-leden personen zijn van hoogstaand karakter en onbesproken gedrag met warme belang stelling in het wel en het wee van gansch de Natie. Wij herinneren het ons nog als de dag van gister, met welk een dankbaarheid, met welk een blijde ver wachting 50 jaar geleden de mare ontvangen werd, dat de regeerende telg, uit het Huis van Oranje, de weduwnaar Willem III, zich met een duitsche prinses uit een klein vorstenhuis had verloofd, eene gemoede lijke, vriendelijke en verstandige jonge vrouw. Zij, weldra Koningin Emma heeft in elk opzicht alle ver wachtingen die van een goed mensch, een lief karak ter en een sterke persoonlijkheid mogen worden ge koesterd, verre overtroffen. En uit de verbintenis van deze weldra geheel Nederlandsch voelende vrouw en den uiterlijk niet altijd even beschaafde, maar au fond goedhartige en temperamentvolle koning is de voor treffelijke vrouw geboren waarom thans geheel aan vorsten hechtend Europa en misschien ook menig re publikein ons benijdt. Wanneer later de geschiedschrijver een onopgesmukt verhaal te boek stelt van de jeugd en de opvoeding van onze Koningin, de laatste jaren van den Koning, de jonge jaren van Prinses Juliana, dan zal daaruit steeds omhoog rijzen het vriendelijk beeld eener zeer een voudige, verstandige hollandsche huismoeder, die door groote toewijding aan haar taak en door haar durende werkzaamheid zich de oprechte liefde en de noodige volgzaamheid van haar dochter en haar kleindochter Reeft verzekerd en die door het zich volkomen geven zich de achting en eerbied van alle weldenkende Nederlanders heeft verworven. Het is wel eigenaardig met ons Volk. In ons hart zijn wij, Nederlanders, uit traditie en levensinzicht vrij van elk gevoel van onder danigheid en dus republikeinen; maar als zoodanig staan wij niet tegenover ons Vorstenhuis maar veeleer er naast, om het vrij te houden van de elk vorstenhuis bedreigende entourage, van zich zelf zoekende lieden van betere dagen, en om er dan mee samen te werken. Dat de Paleizen van onze vorsten geen broeinesten zijn van vergulde ongerechtigheden, maar nette ruime burgerwoonhuizen met glazen wanden en dat onze Ko ningin zelve een wel zeer begaafde en wilskrachtvolle maar toch gewone Nederlandsche vrouw is, is zeker met in de laatste plaats aan H.M. de Koningin-Moeder te danken. Wij Nederlanders zijn stug, een eigenlijke samenleving kennen wij nog niet, dat moet nog komen; maar bij bizondere gelegenheden komen we bij elkaar en werken gaarne, vooral als het samengaan niet heel lang behoefte te duren, met elkaar voor een zelfde doel. Om al deze redenen is het o.i. een juiste en sympathieke gedachte geweest van Nederlandsche vrouwen om alle vrouwen in Nederland gelegenheid te geven koningin Emma, H.M. de Koningin-Moeder een bewijs te geven, dat men eenigszins beseft wie zij is, en dat men haar daarom eert, en liefheeft. Wat wij zouden willen is, dat geen enkele vrouw in onze gemeente zich liet afschrikken door de deftige lijst met namen van de oproepende dames aan wie ook wij natuurlijk gaarne plaatsruimte afstonden (deftig heid is vaak de cocon van een vriendelijke vlinder), en dat allen teekenden en gaven ter eere van de dood gewone, de innig goedhartige, de zeer achtenswaardi ge, en wijze vrouw, wier naam aan het hoofd van dit artikel prijkt. Een Haarlemmer heeft in het algemeen nog al wat noodig om aan het lachen te worden gemaakt. Maar Jan Musch weet het nog al gauw met hen klaar te spelen. Nu weer met ,,Nog altijd Compagnons" (Partners again) of tewel Potasch en Perlemoer in de Auto branche. Deze twee goedige Amerikaansche heeren hebben ons vroeger geamuseerd met hunne verlegen heden in de Kleerenbranche, moeilijkheden die in den raren tijd en in hun eigen onnoozelheid hun oorzaak vonden, maar die zich steeds weer omzetten in een kluchtige wereldzaligheid, waarbij de toeschouwer nauwelijks tijd heeft rustig beschouwend te genieten omdat hij van wege de noodige flauwe grappen van de eene in de andere lachbui valt. Zoo ook met dit stuk j.l. Zaterdagavond in den Stads schouwburg. „Nog altijd compagnons" is 'n klucht wat niets en toch alles zegt. Jan Musch en Sam de Vries dragen als een der volgende nummers opbellen: BLOEMENDAAL OVERVEEN - - AERDENHOUT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 .1 hoofdpersonen op de lachmatras van de eene naar de andere malle situatie. De zaal liep op 't laatste oogen blik bijna vol, zoodat het spel eerst tien minuten voor half negen kon beginnen. We hebben ons zonder in spanning geamuseerd tot over elven, zoodat de voor dit kermisstuk bijna te deftige zaal van den Stads schouwburg er nog wel eens meer voor zal volloopen. Door „Focus" was een prijsvraag uitgeschreven met het onderwerp: „Stillevens met Keukengereedschappen en Levensmiddelen". Uit de beste inzendingen daar voor ingekomen werden mooie foto's op groot formaat gereproduceerd. Bijzonder fraai is wel het stilleven „Koperwerk", van M. Coppens, dat een eersten prijs verwierf. Ook is er een mooi keukengevalletje van Joh. van Munster, een emaille pan met aardappelen door H. J. J. van den Heuvel. Een aardig en goed gevonden onderwerp is ook „Pan- nekpeken Bakken" door C. B. Zondervan. Verder zijn er nog fraaie foto's van F. Veldman Jr., een Keulsche pot met uien van J. Schrier en een sobere, doch mooie compositie van N. L. Rijnbende. De Redactie schrijft over den uitslag van deze prijs vraag. Verder vinden we in dit nummer artikelen over hchtkleuring van zilverbeelden, de Filmtentoonstelling in Den Haag en over den metol-hydrochinon-borax ontwikkelaar in verband met desensibilisatie. Generaal-Majoor L. E. W. van Albada, wordt in een zeer waardeerend artikel gehuldigd en de groote ver diensten van dezen geleerde, die zich speciaal met de stereoscopie heeft bezig gehouden, waarvan hij de juiste principes in het licht stelde, gememoreerd. Ver schillende van zijne uitvindingen op het gebied der optica zijn door de firma Carl Zeiss te Jena overge- Wij ontvingen een klein, maar keurig propaganda boekje van de I.T.A. (Indische Tentoonstelling in Arn hem 1128 Juli 1928), waarop wij nader terugkomen. De Bloemententoonstelling te Aalsmeer. Deze tentoonstelling, waarvan ook ons Binnenlandsch Overzicht melding maakt is een overweldigend succes voor onze Aalsmeersche vrienden, de kweekers, maar niet alleen voor hen. Ook onze plaatsgenoot, de heer Beunder, deelt in de hulde van verschillende zijden aan de inrichters dezer Tentoonstelling gebracht. AI dadelijk bij het binnenkomen trof ons aan de rechter hand de uitstalling van Cyclamen en Begonia's der firma Spaargaren, door den heer Beunder opgesteld. Hier is werkelijk de gewenschte eenheid verkregen van een edel, gezond product en goede smaak, een voud en toch distinctie in de opstelling, waardoor niet alleen de bloemen en planten op zich zelf zich in volle schoonheid vertoonen, maar ook het geheel overzichte lijk is en een aangenamen indruk maakt. „De Bloemisterij" schrijft over den heer B. naar aan leiding van deze expositie met lof over zijn werk. Het doet ons genoegen dit te kunnen melden, omdat het andere bloemisterij-werk op deze tentoonstelling de toets der kritiek bezwaarlijk kan doorstaan. Daar zijn zelfs „vergulde" bloemenmanden bij, alsof de na tuur en de schoonheid, die welbehandeld hand in hand gaan goud noodig hebben om den mensch te bekoren. Dit is een treurig overblijfsel uit de O.W.-er-tijd, en wie er schrikkelijk van zwijgt heeft er het beste van gezegd. Onze plaatsruimte laat niet toe op deze expositie (van daag is ze voor het laatst geopend) nader in te gaan. Slechts willen we als o.i. bizonder belangrijk vermelden de nieuwe sering Hugo de Vries van den heer K. Keessen Jr., de groote landelijke opstelling van Mag nolia's, rododendrons, prunussen en ander groot en toch fijn goedje van „Terra Nova", de Azalea's van K. Visser Zn. en de schitterende verzameling bloei ende en andere cactussen en cactus-achtige gewassen, waarmede de heeren C. en D. van Zijverden een kleine gouden medaille behaalden. Uitslagen van 1.1. Zon< Serie wedstrijd Assendelft II—Bloemen Promc D.W.O. IIBloemend C Bloemendaal IVO.V. Bloemendaal V Rippe HaarlemBloemendaal Een average dus van schutters heeft! De overwinningen van men wel zeer verheug wedstrijden zoo keurig vijfde maal in successi op het sterke Haarlen kampioenschap had! Zaterdagmiddag 5 uur Kampioenschap van I terrein van laatstgenoe laan. Het vorige jaar j01. Hoewel we den winning geven, verwac beduidend kleiner zal Het vijfde elftal speelt morgen de beslissings\ Indien de oude-jongen spelen dan in den laat felachtig, en zal zekei zijn. Toch kan het vij van eenige maanden moet de overwinning De Junioren moeten n Zal hier de zegetocht De volgende elftallen le Elftal: J. Yfs J. Cassee I G. Kopjes Niemann 5e Elftal: K D. Krooi Ant. Cassee h W. A. van Zanten Junioren: V K. Kievit G. Wille L. v Adr. Bakker W. Gd Oplossingen, bijdrag Schaakredacteur, De PROBI PROF. J. HA Ma Stand der stukken: Wit: Kc8, Td2, Lc4. Zwart: Kc6, Dal, Tl Onder Probleei ten onrechte als aute daarvoor Dr. E. ZE Pi Eerste matchpartij, gi Wit: E. D. BOGOLJUBO (Triberg). GEWEIGE Pgl—f3 d2d4 c2c4 Lel—g5 e2e3 Pblc3 Tal—cl Lfl—d3 In de zesde partij c jechinCapablanca, eveneens dezen zet. Aljechin in zijn boe Zonder twijfel het fc nemen en Pd5 spele want daarna kan de met het beste spel, de OO de zet P< zeer gecompliceerd Ld3 X c4 Lg5Xe7 O—O Op Pd5b6 volgt 1 Chicago 1926) Op Ddl—c2! Tel Xc3 e3e4 Ddl Xd4 Lc4e2 Dd4e3 Pf3—d2 f2—f4 De3—f2

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 4