VICTORIA-WATER 1VEPFT-ST0DMT, GOED-SNEL FIRMA C. CASSEE - Tel. 22444 Binnenland TC&ïlliy cJÏÏüller, Jiorte Jileverlaan 26, %el. 22861, ^Bloemendaal ^Bloemenabonnementen vanaf 1.00 per week Buitenland T ooneel Denken en Leven J10TTGERIMG STODMER'J-VERVERU, Luchtvaart Heineken's Bieren en Bronwateren 18 Mei Goodwill - Day A. G. G. M. GIORGIS ZN. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooö Maandagavond was weer het tijdstip daar, waarop alom in den lande de klokken een uur vooruit gezet werden, teneinde aldus wat langer van het zonlicht te profiteeren. Zomertijd! Hopelijk zal dit het begin zijn van een heusche ,,zomer"-tijd, met echte zon en echte zomertemperatuur. De loodgietersstaking in de groote steden is aan het afnemen, in verband met het feit, dat verschillende werkgevers den eisch inzake de jaarlijksche vacantie inwilligden en het collectief contract teekenden. Hope lijk zal dus binnenkort het conflict tot het verleden behooren. Donderdag j.l. is officieel het tijdperk der Olympische spelen ingegaan. Het eerste deel duurt namelijk van 17 Mei tot 16 Juni, het tweede deel van 28 Juli tot 13 Augustus. Te Amsterdam zijn verschillende speciale maatregelen genomen. Zoo zal het tijdens de spelen verboden zijn op verschillende wegen in de buurt van het Stadion te venten, of met voertuigen stil te staan, als autobewaker op te treden, enz. Voor de café's enz. is het sluitingsuur van 1 uur op 2 uur gebracht. De buitenlandsche journalisten, ten getale van ruim 60, werden te Amsterdam ontvangen door het bestuur van de Amsterdamsche Pers, terwijl verschillende auto riteiten, o.a. Prins Hendrik, Burgemeester De Vlugt, door hun aanwezigheid de bijeenkomst opluisterden. Van groot cultureel belang is het plan van eenige Nederlandsche persagentschappen om eiken Woens dagnamiddag door middel van den zender van Koot wijk Nederlandsch nieuws, ook in het Fransch, Duitsch en Engelsch uit te zenden en aldus de wereld een idee te geven van hetgeen er bij ons omgaat op het gebied van politiek, kunst, industrie, scheepvaart, koloniaal beleid, financiën, toerisme enz., alsook aan gaande de Olympische spelen. Aldus zullen vele Nederlanders in uithoeken der aarde wekelijks nieuws omtrent Nederland kunnen vernemen. Terwijl het tevens een mooie propaganda voor ons land in het buitenland is. In Schiedam brak brand uit in de gebouwen van de N.V. Van der Hoeven's Kistenfabriek. Alle gebouwen op het terrein van de fabrieken gingen in vlammen op, n.l. twee fabrieken en een werkplaats. Een rij arbei derswoningen vóór het fabrieksterrein kon behouden worden. De tweede fabriek behoorde aan de N.V. Handel Mij. v.h. J. C. de Boer (chemicaliën), terwijl de werkplaats in gebruik was bij het spoor. In Haarlem raakte een slagersjongen van 17 jaar te water met fiets en al. Spoedig was hij op het droge gebracht, waarna hij luid begon te lamenteeren, dat hij in het water een portemonnaie met 40.van zijn baas was kwijt geraakt. Inmiddels was nog de vader van den slagersjongen te water gegaan, om zijn zoon te redden, die al weer op het droge stond. Eenige uren later kwam een plantsoenwachter op het politie-bureau meedeelen. dat hij een portemonnaie met 40. had gevonden in een boschje. De slagersjongen viel toen door den mand en bekende, de beurs te hebben verstopt, om die later weer op te zoeken, en de te water raking te hebben geënsceneerd om zijn oneer lijkheid te bedekken. In Utrecht sprong een hoofdbuis van de Waterleiding in de Bakkerstraat, hetgeen een overstrooming ten gevolge had, waardoor de Bakkerstraat, Heiligenweg en Mariastraat blank werden gezet. H.M. de Koningin is voornemens op 16 Juni a.s. voor haar gebruikelijke vacantiereis naar Zweden en Noor wegen te vertrekken. De reis zal ongeveer 6 weken duren, zoodat de terugkomst zal plaats vinden op 1 Augustus. H.M. de Koningin-Moeder bracht streng incognito een bezoek aan Zeeland. Bij haar komst te Vlissingen werd zij slechts door weinigen opgemerkt. De bekende Indië-vlieger Luitenant Koppen zal eer lang uit den militairen dienst overgaan in dienst van de Ned. Ind. Luchtvaart Mij., om op te treden als chef van het vliegveld te Batavia. De bekende passagier van de K.L.M., v. Lear Black, heeft Maandag Croydon verlaten voor de vlucht van 40.000 K.M. naar Kaapstad, Tokio en terug. In zijn openingsrede in den Volksraad gaf gouverneur- generaal Jhr. De Graeff o.m. te kennen, dat de poli tieke toestand wel tot blijvende waakzaamheid noopt, maar dat nochtans de naaste toekomst wederom eenigszins lichter kan worden ingezien. Ook de alge- meene economische toestand stemde tot tevredenheid. Engeland. In het Lagerhuis werd namens den minister van Buitenlandsche Zaken medegedeeld, dat de onderhandelingen met de Dominions over het Amerikaansche anti-oorlogsvoorstel telegrafisch in vollen gang waren. In het Hoogerhuis gaf de liberaal Lord Reading, voormalig onderkoning van Indië te kennen, dat er geen onvereenigbaarheid bestond tus- schen de bewoordingen van het onderhavige verdrag en de Engelsche verplichtingen krachtens het Volken bondspact en het verdrag van Locarno, enz. Door aan neming van het Amerikaansche verdrag verkreeg men wel niet het duizendjarige rijk, doch men deed een groote stap in de richting van veiligheid voor den wereldvrede. Een belangrijke motie van Reading, uit sprekende dat het Hoogerhuis het verdrag met harte lijke ingenomenheid begroet, dat de voorstellen snel en gunstig behandeld moeten worden en de Britsche legeering de beginselen ervan moet aanvaarden, werd aangenomen. Frankrijk. Naar verluidt kan men binnenkort het definitieve regeeringsprogram van Poincaré ver wachten. Hij heeft zich op zijn landgoed terug getrok ken, om wat rust te nemen en de groote lijnen van het program op te stellen. In de Echo de Paris werd ernstige critiek op Briand uitgeoefend in verband met het feit, dat er nog geen enkel antwoord van Frankrijk op de Amerikaansche anti-oorlogsvoorstellen is gegeven. Geconstateerd wordt, dat Frankrijk geheel geïsoleerd staat, daar door alle andere landen officiëele en officieuse hartelijke in stemming met de Amerikaansche voorstellen zijn te kennen gegeven. Duitschland. Naar verluidt heeft de Pruisische re geering, gesteund door een reeks andere Duitsche landen, een voorstel gedaan om den 11 en Augustus, als jaardag van de Grondwet van Weimar, tot een nationalen feestdag te maken. De toestand van Stresemann is vooruitgaand, al zal hij nog eenige weken rust moeten houden. Pe staking in de Rijnvaart breidt zich verder uit. De stakende havenarbeiders in de Duitsche havens hebben te kennen gegeven, voortaan ook geen schepen van vreemde nationaliteit meer te zullen lossen of laden. Daardoor wordt het heele overlaadbedrijf in de Duit sche Rijnscheepvaart stopgezet. In Keulen werd de groote internationale perstentoon stelling, de Pressa feestelijk geopend. Er zijn 43 ver schillende landen vertegenwoordigd. Diversen. De Italiaansche regeering heeft het Ame rikaansche anti-oorlogspact met levendige sympathie begroet en oprechte medewerking aangeboden. In Genève kwam de raadgevende economische commissie van den Volkenbond bijeen, onder voor zitterschap van den Belgischen oud-minister Theunis. Deze commissie heeft tot taak de toepassing der aan bevelingen van de economische wereldconferentie na te gaan. Heden is het z.g. Schachtigproces, tegen de Rus sische ingenieur^ in het Donetzgebied begonnen. In Moskou wordt beweerd, dat Frankrijk direct of in direct de contra-revolutionnaire organisatie gesteund zou hebben. Ex-Kroonprins Carol van Roemenië heeft einde van deze week Engeland verlaten, om zich voorloopig in België te vestigen. Hij heeft verklaard, te allen tijde ter beschikking van zijn land en volk te staan en dat hij zoo noodig zijn heerschersplichten zou vervullen. De buitenladsche politiek van Titulescu deugde niet, enz. Jammer voor den Prins, is er echter in Roemenië geen enkele partij, die op zijn terugkeer gesteld is. De Noordelijken in China trekken steeds verder terug. Geruchten loopen, dat de regeering reeds van Peking naar Tientsin verlegd zou zijn. In ieder geval dringen de Nationalisten sterk op en schijnt het oogen- blik niet ver meer, waarop zij de macht in China geheel in handen zullen hebben. De Japanners handhaven zich te Tsinanfoe en houden vast aan hun eisch inzake ver ontschuldigingen en bestraffing der verantwoordelijke personen ter zake van de incidenten van Tsinanfoe. Meenden wij in onze laatste tooneel-recensie dat het tooneel-seizoen bijkans was afgeloopen en in l'Aiglon, Gravin Mariza en Madame Sans-Gêne in hoogte punten eindigde, nu moeten wij daarop terug komen. De hoogtepunten zijn om zoo te zeggen nog niet van de lucht. „Maartsche buien" een voortreffelijke vertaling (door wie?) van The Temperamentalists van Harry Wagslaf Gribble (fantastische satyre in 3 bedrijven, spelende 't le: Ongeveer etenstijd: 2e Ongeveer bed tijd; 3e Ongeveer lunchtijd) is weer een hoogtepunt. Zoowel door de rake geestige inhoud als door het voortreffelijke spel van het beste groepje van het Vereenigd Tooneel van Verkade en Verbeek; neen, misschien nog het meest door de onovertreffelijke regie van Betsy Ramicci Beekman. Deze vervult zelf ook de minst leuke rol in het stuk op een wijze waartegen wel iets te zeggen zou zijnMaar haar regie! Er was geen oogenblik tijd of aanleiding om aan iets anders te denken dan aan hetgeen op het tooneel ge beurde. De pittige tekst, die een doorloopende persiflage is van de „temperamentalisten", waaronder wij verstaan lieden die, en dan op z'n Amerikaansch, onder deugd verstaan het ,,zich uitleven" zonder meer, wordt door1 wat mevr. Beekman heeft bereikt op een zoo onverge lijkelijk levendige en gezellige wijze uitgebeeld, dat wij Donderdagavond onafgebroken hebben genoten, hebben meegeleefd en gelachen. Trouwens de heele zaal. Er was onmiddellijk contact en het bleef tot het einde toe. Maar Mevr. Beekman had daarvan niets kunnen bereiken, wanneer de andere spelers zich niet zoo voortreffelijk van hun taak hadden gekweten. In de eerste plaats Cees Laseur (zou Cees ons niet eens willen zeggen of hij Sees of Kees wil worden genoemd?). Welk een artiest! Geheel opgaande in zijn rol, en een ditmaal voor hem als geknipte, geeft hij de bewonderde geliefde en zich uitlevende jonge man met meer zenuwachtige goedhartigheid dan verstand Geoffry Wareham, op een manier die geen Ameri kaansch tooneelist hem zou verbeteren; als altijd leuk, droog-komiek, zoo'n beetje half dichtgegroeid ge secondeerd door Joh. Kaart Jr. als Edgar Fuller en door Mies Elout en Minny ten Hove als Janet Rodey en Claudia Kitts, de leve au fond werkelijk deugdzaam de ander een getrouwde flirt van betere dagen, heeft Laseur hier verspreidt een kracht en een verve in nooit vervelende frischheid, die ongelooflijke inspanning van hem moet hebben vereischt, en waarom wij hem har telijk dank zeggen. Minny ten Hove evenaarde hem van de anderen het meest. Dit stuk Zal ongetwijfeld succes blijven hebben. Het Haarlemsche publiek was opgetogen. Men moge in het vervolg er echter voor waken dat aan de nood zakelijke vlugheid van werken, de duidelijkheid der dictie niet worde opgeofferd. 22 Mei ,,Als ik wildeen 24 Mei „Jeanne d'Arc' bij gelegenheid van het feest der Evangelische Maat schappij. Kozakken-koor. Dir. Wladmimir Drigailo. Eenige persbeoordeelingen: De Maasbode, 3 Mei 1928: Stemmen waarin iets meeklinkt van den wind en een rythme waarin de dreun zit van galoppeerende paarden, een heel aparte charme, waar ook de meest verfijnde zangliefhebber niet aan ontkomt. Zij zingen hartelijk en met hart prachtig materiaal de heldere en penetrante tenoren, de donkere volle bassen. Onnavolgbaar voor ons Wes terlingen is de zang van deze Kozakken. De Telegraaf (L. M. G. Arntzenius), 2 Mei 1928: Diepen indruk en waarlijke ontroering. Diepe, or- gelende bassen, de heldere tenoren met hun zachte, wonderlijke kopstem. Een zeer diepe en serieuze muzi kaliteit. Prachtig timbre. Algemeen Handelsblad (H. Rutters), 2 Mei 1928; Onberispelijke eenheid, prachtig-verzorgde nuan ceering, subliem mezza voce, gave vaardigheid, pittige rythmiek, bewonderenswaardige adembeheersching. Het is alles superieur, frappant, ja verbluffend. Prach tige natuurstemmen. Zeldzaam diepe bassen. Vaardig heid en virtuositeit. Het tijdschrift van den naam onzer rubriek 3e jaargang no. 3 bevat het vervolg van prof. Wattjes' artikel: Het aandeel van het denken in de vorming onzer voor stelling der wereld. dat van G. M. de Gelder's artikel over De Kunst en haar Hoogtepunt (schrijver ziet dit hoogtepunt in de lyrische woordkunst en in het bizonder in de werken der Gotische Mystieken uit de 13e en 14e eeuw. De lèzer zal al begrepen hebben, dat dit hoogtepunt waargenomen is vanuit wijsgeerig gezichtspunt). J. Flentge geeft het vervolg zijner overdenkingen. Hij besluit ongeveer aldus: Indien het realistisch bewustzijn zich zelf niet verlost van zijn realiteitsgeloof, zal het nooit kunnen begrijpen, dat de ware Unio mystica (de ware indentiteit van denken en zijn, van het oneindige en het eindige) alleen te beleven is in de eeuwigheid van het nu. De afl. besluit met de aanhaling van J. Anker Larsen: „Voor hem, die het Eeuwige Nu belooft, is niets on verschilliger dan de lengte van het leven." Het adres voor red. en adm. is J. Flentge, Hilversum, Oude Loosdrechtscheweg 14, Giro 99168. Het abon nement kost slechts 4.per jaar. Verschenen is het alom aangekondigde Gedenkboek bij het 75-jaren bestaan der Evangelische Mij., titel RomeDordt. opgedragen aan het protestantsch Nederland. Het is samengesteld uit bijdragen van pro testanten van alle schakeeringen en richtingen. Het hoofdbestuur zegt: Moge het een symbool zijn van de zoo gewenschte en zoo noodige samenwerking ter ver levendiging van het protestantisch bewustzijn. „Het verruime den blik van hen, die de zegeningen van het protestantisme geringschatten of miskennen en geve den lauwen en onverschilligen iets van het heilig vuur dat onze vaderen deed lijden en strijden." Het boek is uitgegeven door de Mij „De Tijdstroom" te Huis ter Heide, versierd met vele foto's en met teekeningen van Max Nauta, sommigen in kleuren en strekt onze vaderlandsche boekdrukkunst en bindkunst tot bizon, dere eer. VOLKENBONDSDAG, WERELD-VREDESDAG. oOo Reeds jaren vóór den oorlog was 18 Mei in Nederland als in vele andere landen voor de pacifistische ver eenigingen uitgekozen als jaarlijksche Vredesdag en wel onder den beteekenisvollen naam van Goodwill- Day. Dit geschiedde ter herinnering aan het eerste officieele Wereldcongres voor Vrede, dat in 1899 door Tsaar Nicolaas in Den Haag in het Huis ten Bosch en wel op zijn verjaardag, 18 Mei geopend werd. Dat was inderdaad de eerste zeer bijzondere stap ge weest die van den goeden wil van de regeeringen zelf had getuigd. Hoewel later de resultaten van dit con gres lang niet aan de hooggespannen verwachtingen van de toenmalige vredesvrienden beantwoordden, kwam toch van toen af de beslechting van internatio nale geschillen door geheel vrijwillige arbitrage meer en meer in zwang. Ons land werd kort daarop voor het Hof van Arbitrage uitverkoren en zag in 1913 het Vredespaleis verreizen. Met den wereldoorlog scheen 4 jaar lang elke hoop op rechtvaardiger verhouding tusschen de staten ver vlogen. En toch het wonder geschiedde: de Volkenbond werd in het leven geroepen, die niettegenstaande zijne tekortkomingen inderdaad in zijn 8-jarig bestaan reeds meer voor den vrede deed dan alle andere vredes- stroomingen bij elkaar. Spoedig daarna deed zich de behoefte gevoelen aan een herdenkingsdag die als Wereld-Vredesdag in alle landen zou kunnen worden gevierd en zoo kwam men heel spoedig op Goodwill-Day terug. Alle andere datums die met het sluiten van den vrede of het in het leven roepen van den Volkenbond verband hiel den, wekten juist de smartelijkste herinnereingen op voor de overwonnen staten. Het is eerst 33 jaar geleden, dat onze Nederlandsche Vereeniging voor Volkenbond en Vrede (die 'n onder deel vormt van de Unie van Volkenbondsvereeni- gingen welke 43 landelijke afdeelingen telt) voor de eerste maal beproefde, om hier eveneens 18 Mei als Volkenbondsdag ingang te doen vinden. Het eerste succes was matig. Maar reeds in 1927 namen bijkans alle 55 afdeelingen er aan deel, ook de scholen. En dit jaar geschiedde dit op veel grooter schaal, en zelfs hier en daar waar nog geen afdeelingen bestaan. Waar onze vorige Minister van Onderwijs, Mr. Rut gers reeds op taktvolle wijze, zonder eenigen dwang de opvoeding tot de Volkenbondsgedachte in de scholen aanbeval en de tegenwoordige minister, Dr. Waszink, zelfs zijne ingenomenheid met de 18 Mei herdenking in de scholen betuigde, is de zaak zeer ten goede ge komen. Aardig is het, te constateeren, dat juist in Bloemendaal van meet af aan warmen weerklank in de scholen were ondervonden, zoowel van het personeel als van de leerlingen; en dat reeds in 1926 van 't Kopje en andere scholen door de leerlingen een antwoord werd gezonden op de radio Wereld-Vredesboodschap van RUIM VEERTIG JAREN OBERLAHNSTEIN IN NEDERLAND INGEVOERD SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18* ZW. HAARLEM TEL. 13310 de Kinderen van Wales. Dit jaar wordt het gezamen lijk antwoord van de Nederlandsche Jeugd, met ad hesie betuigingen van zeer vele klassen en jeugdver- eenigingen, tezamen duizenden jongens en meisjes tellende, zelfs per radio gegeven, en N.B. in het Hol- landsch, Fransch, Engelsch, Duitsch en Italiaansch. Ja, de vredesgedachte groeit ook bij onze jeugd. Juist in dit laatste jaar werd hier in Bloemendaal met veel animo onder leiding van Mevr. Dekkervan Yssendijk en van Mevr. RepkoMaywald (adressen resp. Lage Duin en Daalscheweg 9A en Prof. v. Vlo- tenweg 12) de Nederlandsche Jeugdvereeniging voor Volkenbond en Vrede in het leven geroepen, meest leerlingen van het oudste jaar van de BI, Schoolver- eeniging, nu verspreid over middelbare scholen. Deze club, 50 leden tellende, komt nu en dan bij groepjes gezellig bijeen in de Vredeskamer en pakt telkens met opgewekte voortvarendheid wat nieuws aan. In Juni was het de vertooning met lantaarnplaatjes „De groote Vredesmachine". In Dec.: De vertooning van de in teressante film van het Roode Kruis in Haarlem, over Internationale schoolcorrespondentie, die met animo bijgewoond, den stoot gaf tot het aanpakken van dit aardige werk. In Maart een loterij georganiseerd, om een mooie vredesplaat, door Raemakers geteekend, te kunnen uitgeven, evenals een Jeugdblad voor Volken bond en Vrede, waarvan het eerste nummer dezer dagen verscheen en mèt het Meiblad van de Ver. v. V. e. V. met een aanbevelend woord aan alle afdee lingen werd gezonden, daar het zich ook zoo goed leent om de 18 Mei herdenking in de scholen te propageeren, evenals het gezamenlijk antwoord op het radiobericht. In enkele dagen werden reeds 5000 ex. geplaatst. Niet teveel maar nu en dan eens wat nieuws, en: een band vormen tusschen de jongeren van 1215 jaar. Dat is het doel. Daarom zal het blaadje ook slechts enkele malen per jaar verschijnen en wordt voor de verspreiding op de sympathieke medewerking van ouders en onderwijzers gerekend. Voor Vrijdagavond werden de kinderen van alle scholen alhier uitgenoodigd om mede te doen aan een vredesoptocht met muziek en vlaggen van verschillende landen. Men zie de annonces in ver schillende winkels, evenals de etalage van vredesge- schriften bij Bladergroen. Wie zich voor dit nieuwe jeugdvredeswerk en voor hetgeen V. e. V. doet, interesseert, vervoege zich tot een van de beide leidsters of vrage schriftelijk aan de beide Meiblaadjes, gratis te verkrijgen bij Gravin van Heerdt, Potgieterweg 13, Bloemendaal. Niettegenstaande het weer zich niet gunstig liet aan zien sloten toch honderden zich gisteravond aan bij onze optocht met muziek om hun instemming te be tuigen met volkenbond- en vredeswerk. Wij vestigen gaarne de aandacht onzer lezers op de Jaargang 1928 van den Nederlandschen Lucht- reisgids. De K.L.M. (Koninklijke Luchtvaartmij.) is de oudste luchtvaartmaatschappij ter wereld. Zij heeft ons land doen uitgroeien tot een machtig en onontbeerlijk knooppunt in het europeesche luchtverkeer. Wanneer wij zeggen: tijdwinst en Fokker's Verkeersvliegtuig weet iedere Nederlander genoeg. Het luchtverkeer neemt dagelijks toe. De K. L. M. vloog in 1920: 82.000 Kilometers, in 1927 1.310.000. Vervoerde in 1920: 345 passagiers in 1927: 12.916, resp. 22.000 en 402.000 K.G. goederen, 2900 en 19.900 K.G. briefpost, in 1920 geen pakketpost, in 1927: 16.500 K.G., in 1920 geen pleiziervliegers, in 1927: 16000. In 1927 zijn onze beide vlieghavens Schip hol en Waalhaven, door J4 millioen menschen be zocht! Het le kwartaal 1928 toonde wederom een sterken vooruitgang. Het boekje van uitnemende kaarten voorzien is gratis verkrijgbaar op alle kan toren der K.L.M. (Hoofdkantoor Hofweg 9, Den Haag, Tel. 17600, Amsterdam: Leidscheplein, Tel. 33480 en 42302; Rotterdam: Coolsingel, Tel. 9198 en 9199. Telegramadres altijd „Trausaera") Om de nieuwe vlucht van Van Lear Black: Londen KaapstadTokio en terug, met Cairo als knooppunt in de dagtrajecten (17.196 K.M.!) te kunnen volgen ?endt de K.L.M. een afstandskaart met datum- en af- standsverdeelingen aan belangstellenden toe. Degelijk, hoffelijk, vredelievend en wereldveroverend zie daar epitheta passend voor onze K.L.M. Hulde! OD(XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX> Het was Zondag voor goede dag! Uit 4 wedstrijden werd punten behaald, en waa twee voor de promotie-< belangrijkheid der result te worden. De reserves wonnen in IJ 2, waarmee ze den 3en j Het derde won zeer om 3i. Uit onderstaande wedstrijden van 1.1 Zor vijfde reeds gepromovee eens een prachtkans gek ste wedstrijd moet Kinh< wat een nederlaag der Zooals men weet, promc Het vijfde won met flin broek 2. Zondag a.s. speelt het op het T.H.B. terrein I speelt op het Kennemer: De elftallen zijn als vol 3e Elftal: L. J. v. Maren H. Donkervoort W K. J. de Haas J. v. Be 5e Elftal: K. D. Kroon Ant. Cassee M. W. A. van Zanten K De Argenti Zondagmorgen hebben gezien. Wel geen échó gelegenheid te constat kaansche sportbroeders stellen. Zondagmorgen acht w; Bloemendaal-veld. Toer getreden in twee ploeg shirt en blauwe broek, met witte pantalon. De voorbereidingen, kie met veel geschreeuw floot een der officials het. In razend snel ter in razend snel tempo ei kend werken op de 1 kwieke verplaatsen, de legendarisch snellen rei gevolgd door afgemetc slag worden voor de m kan daartegen slechts houden, stug „op den dan altijd gepast! kracht. Zie hier de m heeren mee bestreden meermalen verbluffend kunde noteerden, heeft wachtingen niet overt rekening te houden m 22 Argentijnen tegen e ontzagen (dit was hur en manager op 't hart kleine Bloemendaal te long-passing. Ook hi wat te kort gespeeld, center-halfs of middel vleugels openden, ons dit belangrijke inderde De linker wing van he het beste deel van bi binnen was weergaloc hij zegevierend uit den om dan het leder zuivei man te plaatsen, die e Het schieten was wel tengewoon fraai. Er 1 mist, zooals van het Nederlandsch De keeper van het ro< spelertje, katachtig vh muntenden kijk op he Niettegenstaande het ruchtbaarheid, welke is, was er nog tamelijk heeft zeker geen spijt matineus geweest te zi Naar we vernemen sp op haar terrein een w elftal. Voor alle sportliefhel heid deze Zuid-Amer werk te zien. Het BI prijzen niet te verhooj voorproefje der Olym 1Bloemendaal Comn bert, 1893 p.; 3. Graa Hoogste schutter W. Bloemendaal Commar Hoogste schutter Fr. 1. Gen. Joubert, 1757 Hoogste schutter J. I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2