VICTORIA-WATER Binnenland Buitenland Plaatselijk Nieuws Ingezonden IVERFT-STCDMTj GOED-SMEL JL0TTGERIHG Allerlei c Schaa rMi ÉH lü In Literschroefflesschen 32 ct. voor huishoudelijk gebruik A. G. G. M. GIORGIS ZN. STODMEffil-VERVERU, probl: pa In den Haag vond een indrukwekkende bijeenkomst plaats, namelijk de overbrenging van den officieelen dank namens Hongarije aan de pleegouders, die in de laatste- jaren Hongaarsche kinderen bij zich namen en verzorgden. De aartshertog Albrecht, sprekende namens het Hongaarsche volk, gaf in zijn dankrede o.a. te kennen, dat Nederland een voorbeeld heeft ge geven van groot medegevoel en oprechte naastenliefde, en daardoor de Hongaarsche ouders tot dltijd blijven de dankbaarheid verplicht. En in de Nederlandsche taal sprak de aartshertog nog deze woorden tot de pleegouders: Dank, duizendmaal dank voor Uw overmoeide zorgen. Er zouden duizen den kindergraven meer zijn op onze kerkhoven, als gij zich niet over ons ontfermd had. H.M. de Koningin, heeft vergezeld van Prinses Juliana, een bezoek gebracht aan het Olympisch stadion, waar de vorstelijke personen een gymnastiekdemonstratie bijwoonden. Met zeer veel belangstelling volgden zij de verschillende oefeningen van het internationale ge zelschap gymnasten. Naar verluidde, had het Republikeinsche klachtenbu reau te Berlijn naar aanleiding van den gewezen keizer uit Doorn, zich tot den Nederlandschen minister-presi dent gewend en er hem opmerkzaam op gemaakt, dat door deze voortdurend politieke activiteit van Wil helm II niet alleen het gastrecht van Nederland wordt misbruikt, maar tevens een bedreiging voor den Euro- peeschen vrede wordt geschapen. Verder zag het bureau in deze actie een poging om het tegenwoordige politieke stelsel in Duitschland te ondermijnen. Naar verder wordt gemeld, ontving het klachtenbureau in antwoord daarop een brief van minister De Geer, waarin medegedeeld wordt, dat de aandacht van de Nederlandsche Regeering op deze aangelegenheid ge richt blijft. De correspondent te Curagao van De Residentiebode meldde, dat de gouverneur dr. N. J. L. Brantjes tegen 1 September a.s. aan de Koningin zijn ontslag aan vroeg en dezer dagen naar Europa zal vertrekken. Zooals men zich zal herinneren, werd onlangs in den Legmeerpolder bij Amstelveen een spoorwegaanslag gepleegd, in dien zin, dat rails enz. zoodanig bescha digd werden, dat een ongeval volgde. Ernstige ge volgen bleven uit. Naar thans verluidt, heeft de maré- chaussé de daders opgespoord. Het waren vier jeug dige personen, die een volledige bekentenis aflegden. De Indische Tentoonstelling te Arnhem, die dezer dagen gesloten werd, is blijkens mededeeling van den geestelijken vader der tentoonstelling, mr. Huges door ruim 300.000 bezoekers bezocht, waaronder 70.000 tegen verlaagd tarief en 62.000 schoolkinderen. Het garantiefonds behoeft niet te worden aange sproken. Het feest van H.M. de Koningin-Moeder, ter gelegen heid van haar zeventigste verjaardag, is alom in den lande met min of meer officieele feestelijke uitingen gevierd. In Amsterdam geleek het een Koninginnedag, d.w.z. 31 Augustus. De stad, die toch al door de Olympiade in een feeststemming verkeert, was een en al plezier. Een vuurwerk aan den Amstel besloot den dag. Op het paleis in Soestdijk werd aan de Koningin- Moeder het gedenkboek aangeboden door de commis sie van redactie. Dr. Th. de Visser zeide o.a. dat in het boek voor tijdgenoot en nageslacht is vastgelegd, dat de Koningin-Moeder een ware moeder des vader lands was en bleef. H.M. de Koningin-Moeder antwoordde o.m. dat toen zij haar nieuwe vaderland betrad, zij niet verwacht had, noch durven hopen, zoo spoedig het vertrouwen van het Nederlandsche volk te kunnen verwerven. En toch schonk het haar dit en'daarenboven veel liefde en trouwe aanhankelijkheid, die haar gedragen hebben in vreugde en leed en in moeilijke tijden. Engeland. Bij de sluiting van het parlement heeft de koning verklaart, dat zijn regeering zich gelukkig achtte, het voorstel tot uitbanning van den oorlog te hebben aanvaard. De koning had de sterke verwach ting, dat wanneer het eenmaal zijn eindvorm heeft be reikt, het een nieuwe en belangrijke waarborg zal zijn voor den wereldvrede. In zake de beweerde verdeeldheid in het Engelsche ka binet wordt gemeld, dat Neville Chamberlain, de minister van Openbare Gezondheid in een rede ver klaarde, dat er geen verdeeldheid was geweest noch was in het kabinet, dat nooit eendrachtiger was ten opzichte van de algemeene beginselen, die de basis vormen van de politiek der partij. De Prins van Wales bracht een bezoek aan de slag velden uit den wereldoorlog, in gezelschap van de 11.000 pelgrims, die een tocht daarheen ondernamen. Frankrijk. Blijkens berichten uit de Fransche poli tieke kringen, moet het Fransch-Engelsche compromis inzake de vlootbewapening een slechten indruk in het buitenland hebben gemaakt. De vrees wordt geuit, dat de voorbarige aankondiging van het compromis door Chamberlain het anti-oorlogspact van Kellogg en Briand nadeel zal berokkenen. Men had zich voorge steld, dat de onderteekening van het Kellogg-pact in een sfeer van toenadering en vertrouwen zou plaats vinden, en in plaats daarvan worden nu overal pro testen en twistschrijverijen vernomen. De Fransch- Italiaansche verhouding, die juist den laatsten tijd ver beterde, zou er onaangenaam door beinvloed worden. Duitschland. De Duitsche regeering keert dezer dagen weer van vacantie te Berlijn terug. Heel wat stof werd er op geworpen door de beweerde uiting van Hermann Müller, den rijkskanselier, die zich tegen het bezit van koloniën zou hebben uitge sproken. Hij zou meenen, dat het Duitsche kapitaal niet krachtig genoeg is, om ook koloniale politiek te kunnen financieren. Ook van een koloniaal mandaat zou hij niets willen weten, terwijl hij geloofde, dat Duitsch land er beter aan zou doen in de mandaten-commissie van den Volkenbond te werken ten bate van de kolo niale volken. Daarbij zou het Duitsche aanzien en de Duitsche handel meer gebaat zijn dan bij het bezit van koloniën. Intusschen verluidt, dat deze uitlatingen van Hermann Müller stammen uit Dec. vorig jaar! toen hij dus nog geen rijkskanselier was. Men gelooft, dat de zaak in den Rijksdag ter sprake gebracht zal worden. De Fransche minister van onderwijs Herriot bracht een bezoek aan de Pressa te Keulen, bij welke gelegenheid van beide zijden vredelievende en verzoeningsgezinde redevoeringen werden gehouden. Diversen. De Italiaansche duikboot de F 14 zonk bij een manoeuvreaan de kust van Istrië tot op 40 M. onder den zeespiegel. Hoewel dadelijk reddings pogingen in het werk werden gesteld, is de bemanning omgekomen, Toen de duikboot gelicht werd, was nie mand der bemanning meer in leven. Opnieuw een vreeselijke aanklacht tegen dit onmenschelijke wapen. Tssjitsjerin verklaarde, dat het Kellogg-pact gericht is tegen Sovjet-Rusland, hetgeen blijkt, omdat Rusland niet tot de onderhandelingen over het pact werd uit- genoodigd. De Russische regeering zou het zeer ab normaal vinden, als het pact gesloten zou worden, zonder dat Rusland aan de besprekingen deel zou heb ben genomen. Volgens zijn meening was het niet uit gesloten, dat de mogelijkheid zou bestaan, dat Rusland aan de onderteekening van het pact zou deelnemen. President Coolidge sprak de meening uit, dat het zoo goed als zeker is, dat Hoover in November a.s. tot president van de Ver. Staten zal worden gekozen. Hij was verder voornemens, actief aan de campagne ten gunste van Hoover mede te werken. Dinsdag j.l. had de reeds lang aangekondigde Olym pische wielerwedstrijd plaats. Een gedeelte van de be kende route leidde ook door onze gemeente. Al een paar dagen tevoren had men borden geplaatst, waarop de richting was aangegeven, die de renners moesten volgen, terwijl men de geheele route had aangegeven door een krijtstreep, zoodat den weg gemakkelijk te vinden was. Dinsdagmorgen 8 uur werd de 165 K.M. lange baan van de Hembrug tot, aan Scheveningen voor het rij- verkéer en het publiek afgesloten. Dit geschiedde door middel van borden, agenten en padvinders. De politie en padvinders hadden hun handen vol om de baan vrij te houden, want steeds waren er nog lieden, die het toch wilden wagen met auto of ander vervoer middel de baan te betreden. Op alle hoeken van de in de route opgenomen wegen stonden controleurs ge wapend met vlaggen om den tijd op te nemen op welk tijdstip iedere wielrijder voorbijreed. Kwart voor negen kwam de eerste deelnemer den Karmelweg af. De anderen volgden ongeveer om de drie minuten. De meesten reden mooi op tijd. Spannende momenten waren het als twee deelnemers vlak achter elkaar reden en de achterste er in slaagde de voorste voorbij te rijden. Dan ging er een luid hoera op van de vele toeschouwers, die langs den weg stonden. Kwam er een Hollander aan dan klonk een luid gejuich en werd deze door allen aangemoedigd. Om ongeveer kwart voor twaalven passeerde de laatste en waren er 72 gepasseerd. Het was nog geen half een, toen de eerste renner, nog frisch er uit ziende, 't Kopje af vloog, spoedig gevolgd door een tweede. Later op den middag waren de afstanden tusschen de renners veel grooter geworden zoodat het soms geruimen tijd duurde alvorens er wederom een voorbij kwam. In hoofdzaak kwam dit doordat er een groot aantal uitvielen. Om 4 reed de laatste voorbij gevolgd door eenige auto's met vlaggen motorfietsen en twee vrachtwagens, die iedere wielrenner, die niet meer verder kon, oppikten. Een wielerwedstrijd zonder ongelukken kan nu een maal niet bestaan. Zoo ook hier. Des morgens slipte er een onder aan den Karmelweg, en kwam te vallen. Bij de val geraakte zijn band van zijn wiel. Daar hij zich niet bezeerd had stond hij spoedig op, had in drie mi nuten tijd zijn band weer om zijn fiets en reed verder. Op den Zeeweg zakte een Hollander door zijn stalen ros, zoodat hij van verdere deelneming af moest zien en op den Hooge Duin en Daalscheweg kwam een renner in aanraking met de trottoirband en viel met zijn hoofd tegen een paal. Hevig bloedend bleef hij liggen. Door het Roode Kruis, dat den geheelen dag met veel materiaal aanwezig was, werd hem de eerste hulp verleend, waarna hij per auto naar huis vervoerd werd. Dit ongeluk is uitsluitend te wijten aan het pu bliek, dat midden op den weg stond, waardoor de deelnemer geen ruimte had om te passeeren. In de laatste raadsvergadering is o.a. gesproken over boomen die, in topeca staande, doodgaan. Dit zou dan het eerste te constateeren zijn aan de doode takken boven aan den boom. We hebben echter meer zulke boomen in onze gemeente staan, terwijl dezen niet om ringd zijn van topeca. In de eerste plaats in den tuin van Dr. Schutte, in de tweede plaats in den tuin van de fam. Bispinck. Verschillende boomen zijn daar, waarvan de bovenste takken dood zijn. Op de Ign. Bispincklaan staande heeft men er 'n goed gezicht op. Verder in verschillende tuinen aan de Hartenlustlaan. Zou het dus wel de topeca wezen, die de boomen dood maakt of is het misschien een .ziekte die onder de boomen heerscht? Door de enorme regenval van Zaterdag waren ver schillende wegen overstroomd, waardoor menige be woonster of bewoner van zoo'n straat of weg zich ge noodzaakt zag, bij gebrek aan een bootje, door het water heen te waden. Deze overstroomingen op onze wegen hebben niets te maken met een slechte rioleering of iets dergelijks. Dat het water bij zware regenval niet weg kan, komt alleen, doordat er van de duinen zoo veel water naar beneden vloeit, zoodat het hemel water niet kan wegzakken. Maandagavond gaf de Arbeiders Mandolineclub Apollo uit Haarlem een concert in onze muziektent. De nummers werden uitstekend gespeeld en de aan wezigen genoten volop. Ieder nummer werd met een luid applaus beloond. Een paar nummers waren er bij die, doordat het applaus aanhield, tweemaal ge speeld moesten worden. Een succes voor de club dus. Met een flinke marsch werd het concert besloten. We hopen Apollo spoedig nog eens in Bloemendaal te kunnen hooren. Euphonia, het muziekkorps uit Overveen, heeft Maan dagavond een concert gegeven bij het Brouwerskolkje. De belangstelling voor dit concert was zeer groot. De muziekvereeniging had reeds lang het plan om eens een concert in Overveen te geven. Door welwillende medewerking van B. en W. heeft zij dit thans kunnen doen. Bij het spelen in de duinen aan den Zeeweg had een zekere Jacob Z. het ongeluk zijn rechterelleboog te ontwrichten. Na door Dr. Bos behandeld te zijn werd de knaap op aanraden van den geneesheer door de politie per motor naar het gasthuis gebracht. Een aanrijding had plaats tusschen een auto en een wielrijder. De auto van den Julianaweg afkomende wilde den Militairenweg oprijden hetgeen door den wielrijder verkeerd begrepen werd. Een aanrijding volgde waardoor de wielrijder licht gewond en de fiets geheel vernield werd. De schade werd onderling ge regeld. De Joegoe Slowakijsche en Servische wielrenners zijn Donderdagmiddag vertrokken. Ze zijn teruggekeerd naar hun land, helaas zonder een palmtak der over winning. Donderdagmiddag rukte de Vrijw. Brandweer uit Achter de motorspuit reed een brandweerman op den motor. Daar de witte vlag op den motorspuit stond, wisten we terstond dat het voor een oefening was. „Sursum", ons Bloemendaalsch Muziekkorps, heeft Donderdagavond in de muziektent in het Bloemendaal- sche bosch onder leiding van haar Directeur, den heer A. Meng, een concert gegeven. Daar het weer mede werkte was er veel publiek. Na ieder nummer klonk een welverdiend applaus en na afloop van het concert keerde een ieder zeer voldaan huiswaarts. Personen die voor 10.een rondvlucht boven Bloe mendaal willen maken, verzoeken wij hierbij hun naam en adres op te willen geven aan ons bureau. Zijn er 8 personen, die daarvoor in aanmerking willen komen, naturulijk tegen betaling van 10.per persoon, dan kan de rondvlucht boven ons dorp plaats vinden. Eenige personen hebben zich al aangemeld. Wie volgt? Dinsdag 14 Aug. zal het uitgestelde H.O.V.-concert plaats hebben in onze gemeentelijke muziektent. Het concert vangt aan om 8 uur. Het publiek wordt beleefd verzocht zoo mogelijk om 8 uur aanwezig te zijn. HEEFT NIEMAND MEER PLAATS? Met dezen noodkreet komen wij tot de Christelijke ge zinnen in de gezonde streken van ons vaderland en roepen hun zorgvol vragend toe: Heeft niemand meer plaats voor onze zwakke kinderen? Moeten zoo vele honderden dit jaar bitter teleurgesteld worden? Tot dusver waren de aanbiedingen zoo uiterst gering. Zijn er zoo weinigen die een zwak kind, leerling van een Christelijke volksschool in de groote steden van ons land gastvrij willen huisvesten gedurende ten minste vier weken? Men bedenke toch welk een weldaad men door de betooning van deze Christelijke gastvrij heid aan deze bleekneuzen bewijst. Talrijk zijn de blijken van den gezegenden invloed, zoowel geestelijk als lichamelijk, die van een verblijf in een gezonde streek bij stevige voeding en goede verzorging op deze kinderen uitgaat. Wie zal zeggen, hoe menig kind reeds op deze wijze een zoodanige versterking van gezondheid verkregen heeft, dat het aan booze aanvallen van ziektebacillen met goed succes weer stand heeft kunnen bieden, waaronder het anders wel licht ware bezweken? Met grooten aandrang komt daarom nogmaals „Va cantie Buiten" aankloppen bij de Christelijke families, die voor de betooning van deze barmhartigheid vol doende welstand bezitten en wier huis gunstig gelegen is bij zee of bosch of heide, waar frissche lucht te happen is en vraagt vriendelijk noodigend: Wilt Gij niet een plaatsje inruimen in Uw huis, om één of meer onzer kleinen te ontvangen? Wie aan onze dringende uitnoodiging gehoor wil geven, wende zich tot onzen Secretaris, den heer G. Muijs, Bureau Quellijnstraat 47, Amsterdam, die ook gaarne alle verdere inlichtingen verschaft. Het Bestuur van „Vacantie Buiten": J. Th. R. Schreuder, Voorzitter. Dr. J. H. v. d. Bend, Vice-Voorz. G. Muijs, le Secretaris. Notaris J. Klopper, 2e Secretaris. G. v. d. Bend, le Penningmeester. K. v. d. Berg, 2e Penningmeester. D. v. Vliet, Alg. Adjunct. Afschrift. 11 Juli 1928. Den Weled. Geb. Heer Leonard A. Springer, HAARLEM, Alexanderstraat 16. WelEd. Geb. Heer, Op de op Zaterdag 30 Juni j.l. gehouden ledenver gadering van den Bond van Nederlandsche Architec ten te Bloemendaal, is ter sprake gekomen den aankoop van het z.g. „Brouwerskolkje" door het Ge meentebestuur van Bloemendaal en de voorgenomen gedeeltelijke bebouwing daarvan. Deze vijver met hare directe omgeving staat bekend als een der schoonste natuurmonumenten in Neder land en het zou als een niet te vergoeden verlies zijn aan te merken, zoo door een gedeeltelijke bebouwing, door afgravingen en door den aanleg van meerdere wegen en van een viaduct, dit natuurschoon geheel of gedeeltelijk vernietigd zou worden. Dat U de opdracht van het Gemeentebestuur van Bloe mendaal, tot het ontwerpen van een zoodanig plan OBERLAHNSTEIN SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18* ZW. - HAARLEM - TEL. 13310 geweigerd hebt te aanvaarden, heeft de vergadering zeer getroffen. Wij betuigen U dan ook onze groote waardeering voor deze daad, die een voorbeeld moge zijn voor hen die voor het behoud van het natuurschoon in Neder land verantwoordelijk gesteld kunnen worden. Daar deze aangelegenheid van groot algemeen nut kan genoemd worden, verzoeken wij U ons wel te willen vergunnen van deze brief mededeeling te doen aan de bladen. Met de meeste hoogachting. De Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst, Bond van Nederlandsche Architecten B. N. A„ w.g. P. G. Buskens, Voorzitter, w.g. E. J. Kuipers, Secretaris. Naschrift. De heer Springer verleende zijne toestemming tot pu blicatie, onder mededeeling, dat zijne bezwaren minder den weg met viaduct betroffen, welke hij als een nood zakelijk kwaad had kunnen aanvaarden, dan wel de bebouwing van deze omgeving met al zijne daaraan verbonden consequenties. SCHEVENINGEN IN HET SEIZOEN. Scheveningen viert dit jaar zijn honderdjarig bestaan als badplaats, en de tentoonstelling, welke door de vereeniging „Die Haghe" in een der zalen van het Kurhaus is georganiseerd, heeft betrekking op de ge schiedenis van Scheveningen en geeft een overzicht van de ontwikkeling der badplaats in de laatste eeuwen. In Mei van dit jaar was het honderd jaar geleden, dat het Haagsche Gemeentebestuur het groote stedelijke badhuis opende, op de plaats waar thans het Kurhaus staat, en daarmede niet alleen een nieuwe richting gaf aan de ontwikkeling van het visschersdorp Sche veningen en van de Residentie Den Haag, maar ook de eerste badplaats stichtte aan de Nederlandsche Noord kust. Wel had de Scheveninger Jacob Pronk reeds tien jaren tevoren zijn klein badhuisje bij den ingang van de Keizerstraat geopend en hem komt dus onge twijfeld de eer toe de pionier van het Nederlandsche zeebadwezen te zijn, maar wat de Gemeente deed was zooveel omvangrijker, zooveel definitiever, dat het waarlijk niet overdreven is te zeggen, dat eerst op dat oogenblik de ontwikkeling der badplaats mogelijk werd. En hoe is Scheveningen niet veranderd! Vroeger kwam men er meestal in kleine gezelschappen, waaronder dikwijls vorstelijke personen. Thans kunnen zeer velen van de heerlijke zee genieten en de genoegens van een verblijf aan het strand smaken. Voor een zeer groot gedeelte is dit te danken aan de Exploitatie-Maat schappij, die heeft gezorgd, dat de hotels zich hebben aangepast aan de behoeften van den tegenwoordigen tijd, dat Regeering en Gemeente hier congressen kun nen ontvangen zooals nergens anders mogelijk is. Maar die vooral ook heeft gezorgd voor de attracties, welke een groote badplaats nu eenmaal noodig heeft. Dit zijn wel in de eerste plaats de Kurhaus-concerten, welker opening medio-Juni den eigenlijken inzet van het avondleven der badplaats beteekent. De figuur van den Finschen dirigent Prof. Schnéevoigt is in den loop der jaren als zomerleider van het Residentieorkest zóó populair geworden, dat men zich deze concerten zon der hem eigenlijk nauwelijks meer kan indenken. De groote toeloop naar deze inderdaad uitstekende con certen met eerste rangs solisten bewijst wel, dat men deze „muzikale" zijde van het badplaatsleven hoogelijk waardeert. Terwijl tenslotte de Kurhauscinema tracht ons de beste films te brengen, en ook den danslief hebbers voldoende gelegenheid wordt geboden om zich te vermaken. Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort. Het Bestuur der Internationale School voor Wijsbe geerte te Amersfoort bericht, dat dr. G. J. Dekker be dankt heeft als Bestuurslid-Secretaris en tevens de functie van dagelijksch leider heeft neergelegd. Het Secretariaat zal tijdelijk worden waargenomen door Mr. M. Tydeman te Amersfoort. Op de School zal tijdens de leergangen Mevrouw Schutte steeds aan wezig zijn. Het Bestuur verzoekt, brieven, enz. te adresseeren als volgt: voor algemeene zaken: Aan het Bestuur der Intern. School voor Wijsbegeerte, te Amersfoort, Doodenweg B. 7, of: Aan den Secretaris der Int. School voor Wijsbegeerte (zónder vermelding van naam.) voor administratieve zaken, als: aanmelding leergan gen, bespreking van logies, toezending programma's, enz.: Aan de Administratie der Intern. School voor Wijs- geerte te Amersfoort. voor de Vereeniging tot Instandhouding: Aan den Secretaris der Vereeniging tot Inst. der Int. School voor Wijsbegeerte, te Amersfoort. w A.s. Zondag hebben t strijden plaats: 12 uur „ZandvoorG-a 1 uur „ZandvoorG-J 3 uur „Zandvoort" I Zandvoort verschijnt De wedstrijd op 4 Au uit Essen leverde een de Duitschers uit hun doelpunt maakte wist maken en boekte „Zan een 52 overwinning een algemeene verg agenda's aan alle lede Door de slechte opkoi dag wordt er in het oefend. Oplossingen, bijdrag< Schaakredacteur, De J. PALI Mat Stand der stukken: Wit: Ka3, Dd6, Tg2, Zwart: Kdl, Th8, Pe le eervolle verm Anzeiger (1926). Gespeeld in tournooi te 's-Gravenhage, 22/ Wit: LAJOS STEINER (Boedapest) S e2e4 Pgl—f3 Lflb5 Lb5a4 O—O c2c3 d2—d4 Pf3-g5 Tot dusverre is de p Lasker en (wijlen) St tings, maar eerstgeno 8. Tfl—el Pg5—h3? Een bizarre zet, maa Pg5 tempo-verlies zijr, d4—d5 La4Xd7f f2—f4 Ddl—h5 Pbl—a3 Lel—e3 c3c4 Dh5—g4 Dg4e2 Kglhl Le3—d2 Pa3—bl Pbl—c3 Ph3Xf4 Ld2Xf4 Tfl—f3 b2b3 Tf3—e3 Pc3—dl b3Xc4 Te3—a3 Ta3Xa4 Tal—bl Lf4g3 De2—h5 Pd!e3 Tbl—b7 Tb7Xe7 Pe3Xf5 Pf5e3 Dh5—e2 De2Xe3 De3g 1 Dglcl Opgegeven. WEDSTRIJDEN Zooals wij reeds in de na het spelen van de Nederlandsche meeste lijken wedstrijd (toui wonnen, met 12 punt n Coupe van echt Sè1 van Kampioen van dei De verdere uitslagen 2e prijs: D. Przepiork A. Mattison, (Letland M. Golmayo, (Spanje kije), en N. T. Whit: 7e prijs: C. Carls, (D Voorts behaalden: A. son en M. S. Rosselli L. Steiner en A. Tschi 5 en W. Henneberge In den landenwedstri

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2