Binnenland Buitenland Plaatselijk Nieuws JLOTTGERIMG Het Signaal IVERFT-STGDMTJ GOED-SNEL^ Gevonden Voorwerpen A. G. G. M. GIORGIS ZN. SCHOORSTEENVEGERS STGDMERU-VERVERU. K Heel voorzichtig stak h en schroefde de lens adem in, telkens naar d zon blakerde en schrot beid. Met uitgestrekten boven zich en wachtte. I Een rookwolkje kronkt I zag dat er een rond z\ I feilen cirkel van de len Gasperin bewoog het bij rook het schroeien v; Met gevoelens van weemoed 'immers over honderd jaar zal aan de Nederlandsche hoofdstad ongeveer weer de eer te beurt vallen maar toch vooral ook, van voldoening en dankbaarheid zijn de Olympische spelen te Amsterdam gesloten. We mogen tevreden zijn. We hebben een mooi figuur geslagen, met onze ruiters, zwemmers en zwemsters, en roeiers en boksers en wat niet al. Het aantal landenoverwinningen, dat we op onzen naam wisten te brengen steekt ver uit boven het gemiddelde. Nu trekken de toeristenschepen, de hotelschepen en de vele, vele duizenden vreemde lingen, met hun kleurige, fleurige sportkleeding, de flinke sportieve figuren van de internationale jeugd, uit de hoofdstad weg. We zullen ze missen, vol waardee ring over de uitnemende' organisatie ,de harmonie, waarmee de spelen zoo uitmuntend verloopen zijn. Die gedachte werd ook uitgedrukt in een telegram, waarin graaf de Baillet Latour, president van het In ternationaal Olympisch comité H.M. de Koningin, en met haar, de stad Amsterdam en het heele Nederland sche volk dankte. Verschillende buitenlanders hebben zich vol lof uitgelaten over de goede regeling, de poli- tie-maatregelen enz. Bij de sluitings-ceremonie in het Stadion, waren er bij het Stadion 2350 auto's gepar keerd. Men krijgt een begrip van de verkeersdrukte, als men bedenkt, dat Zondag j.l. vóór 2 uur n.m. 4600 auto's op het Stadionplein waren komen aanrijden. De Nederlandsche hondenmenner te Spitsbergen, Sjef van Dongen, de jongeman, die met zooveel moed en durf deelnam aan de opsporing van Nobile in het Pool gebied, werd bij zijn aankomst te Rotterdam op tref fende wijze gehuldigd. Hij kreeg de zilveren medaille van de Zuid-Holl. Redding Mij. en een studiefonds voor het leeren van een vak. Bravo, Sjef! In Amsterdam vonden relletjes van werkloozen plaats, die bij de werkverschaffing in Overijsel te werk waren gesteld (loon ong. 17.per week, met 75% toeslag), doch reeds na enkele dagen in staking waren gegaan voor loonsverhooging. De minister had B. en W. van Amsterdam uitdrukkelijk verzocht, den werkloozen die weggeloopen waren van de werkverschaffing nu beslist geen werkloozeuitkeering te geven. De werkloozen zonden een deputatie naar den Amsterdamschen wet houder. Daar de uitslag h.i. onbevredigend was, demon streerden ze in de Kalverstraat, zich dekkend achter schreeuwende vrouwen en kinderen. Er vielen klappen. Minister Kan bezocht in verband met de onregelmatig heden de werkverschaffingen in Overijsel. Het Comité Vliegtocht NederlandIndië bereidt, in samenwerking met de Vereen. Oost en West een vlieg tocht voor naar de West-Indische koloniën, vanuit Amsterdam. Het plan hiertoe ging uit van den vliege nier, res. luitenant v. Onlangs, terwijl als hoofdgeleider met hem mee zou gaan luitenant van Weerden Poel man. Er is voor den tocht 60.000.noodig, waarvan reeds 40.000.bijeen is. Men hoopt in Februari of Maart a.s. te vertrekken. In Heerlen, waar een vliegdemonstratie plaats vond, vloog een Duitsch vliegtuig, waarvan de motor haper de, op zeer geringe hoogte, tegen een tribune aan, waar door het vliegtuig geheel werd vernield, vier menschen gedood en een groot aantal min of meer ernstig ge wond werden. De Justitie stelt een onderzoek in naar de eventueele schuldvraag. Naar verluidt, is het gemeentebestuur van Den Haag, voornemens Thorbecke te eeren, door aan den hoofd weg in het nieuwe stadsdeel, dat verrijzen zal in het verlengde van den Bezuidenhotit, den naam te geven van Thorbecke-laan of Thorbecke-straat. Op 30 Augustus 1926 werd te Genève opgericht het International Committee of Antimilitarist Clergymen (Int. Com. v. antimilitaristische voorgangers). Ver schillende groepen van predikanten sloten zich daarbij aan en dezer dagen werd te Amsterdam een congres gehouden, waaraan tien landen deelnamen. Prof. dr. G. J. Heering uit Leiden zeide in zijn openingsrede o.m.: Wij, anti-militaristische voorgangers gelooven niet aan een gewapenden vrede. De ware vrede is een zedelijke hervorming, die bij het geweten aanvangt. Het chris telijk geweten nu duldt geen oorlog, in geen enkelen Engeland. Bridgeman, de eerste Lord van de ad miraliteit verklaarde in een gesprek, dat Engeland meer had gedaan voor de ontwapening dan eenig ander land. Het moest de vrijheid der zee bewaren, of de kans loopen, binnen twee maanden den hongerdood te sterven.Het Kellogg-pact was slechts een andere vorm van het voorstel, dat Engeland een jaar geleden te Genève deed. In brieven van den Engelschen consul-generaal te Sjanghai aan den Nationalistischen minister van Bui- tenlandsche Zaken te Nanking, wordt verklaard, dat de Britsche regeering bereid is, te gelegener tijd te onderhandelen over de herziening der verdragen. De Canadeesche regeeringsautoriteiten aanvaardden het voorstel inzake het zenden van 10.000 werkloozen naar Canada om te helpen bij het binnenhalen van den oogst. Reeds zijn 4500 arbeiders verscheept. Alle vakvereenigingen van spoorwegpersoneel hebben thans het nieuwe loonstelsel aanvaard, en daarmee een algemeene vermindering der loonen met 2J^%. Frankrijk. Dat Poincaré ook wel eens van vrede lievende gevoelens blijk kan geven, bleek bij uitreiking van schoolprijzen in Sampigny, waarbij hij in een rede voering herinnerde aan het lijden van Lotharingen tijdens den oorlog, en verklaarde, dat thans de geheele wereld den oorlog veroordeelt, waarover wij ons moe ten verheugen, daar men dezen nooit ernstig genoeg kan veroordeelen. Maar daarom, zeide Poincaré, moe ten wij ons toch niet in slaap laten wiegen, daar wij straks aan een aanval bloot kunnen staan. Doch wij veroordeelen den oorlog en zullen alles doen wat mogelijk is, om te maken, dat hij niet terugkomt. Het Duitsche officieele antwoord op de Fransche uit- noodiging voor de onderteekening van het Kellogg- pact is in Parijs ontvangen. Duitschland. Het besluit van de Rijksregeering om den pantserkruiser (waarvoor het parlement maanden geleden de middelen voteerde) te bouwen, heeft op schudding veroorzaakt. Communisten (en ook soc.- democraten) gaan hevig te keer, en van rechts wordt gespot met de beginselvastheid dec democratische mi nisters. Men gelooft echter, dat het besluit van de regeering het gevolg is van het dreigement der Cen trum- en Duitsche Volkspartijen, om uit de coalitie te treden, als het kabinet den bouw van den kruiser niet zou doorvoeren. Minister Stresemann vierde Maandag zijn lustrum als minister van Buitenlandsche zaken. Immers op 13 Aug. 1923 aanvaardde hij onder uiterst moeilijke omstandig heden de erfenis van het kabinet-Cuno, die hij zoo melden de bladen als kanselier en vervolgens als minister van Buitenlandsche Zaken -van de groote coalitie met succes liquideerde. Zaterdag j.l. vond in een plechtige bijeenkomst in den Rijksdag de negende herdenking van het in werking treden van de grondwet van Weimar plaats, waaraan ook rijkspresident von Hindenburg deelnam. Diversen. Uit Rome wordt gemeld, dat Nobile voor nemens zou zijn, weer naar het Noorden terug te keeren, om aan de verdere nasporingen naar de Ales- sandri-groep deel te nemen. Hoover, die zijn campagne voor het presidentschap der Ver. Staten, als candidaat der Republikeinen is' begonnen, en welke naar geloofd wordt, een zeer groo- ten voorsprong heeft op den „natten" candidaat Al Smith, verklaarde te zullen streven naar een goede toepassing van de verbodsbepalingen van de drank wet. Hij zei: Wie tot president wordt gekozen, heeft ingevolge zijn eed tot plicht, deze politiek voort te zetten. Ook gaf hij als zijn meening te kennen, dat de imigratie-wetten gewijzigd zouden worden en ver schillende harde bepalingen geschrapt. Hoover roemde den aftredenden president Coolidge zeer, en zeide, dat deze in de geschiedenis des lands een indruk nalaat van rechtschapenheid en staatsmans wijsheid. Naar verluidt, zou het onderzoek van de ingewan den van den verongelukten Belgischen financier en millionnair Loewestein hebben uitgewezen, dat Loewe- stein vergiftigd is. De graancampagne in Rusland moet zeer onbevredi gende resultaten opleveren, die invoer van buiten- landsch graan noodzakelijk maken. Reeds werd dit jaar 200.000 ton buitenlandsch graan aangevoerd. Door onbekende(n) is wederom een ruitje vernield van het tramhuisje aan den Julianaweg. Waarschijnlijk zijn het kermisvierders, die den avond tevoren hun hart hebben gelucht om met ballen in de vroolijke keuken (een zeer zonderlinge en baldadige amusementstent), de boel stuk te smijten. Doordat een fietsrijdster de bocht van den Hoogen Duin en Daalscheweg nabij de woning van den heer Pronk niet kon nemen, reed zij in vollen vaart tegen het aldaar staand hek op. Zij bekwam hierdoor een diepe vleeschwonde. Dr. Lütge uit Overveen was spoedig ter plaatse en legde het eerste verband waarna zij naar haar woning vervoerd werd. Na een langdurige ziekte is te Overveen overleden, de heer P. Klinkenberg, in leven tuinman bij de Fam. Van der Vliet. De heer Klinkenberg heeft bij de Fam. Van der Vliet steeds zijn taak naar behooren vervuld, terwijl het een man van zijn plicht was. De overledene had ook een groot aantal vrienden, zoodat de heer Klinkenberg als tuinman en als vriend zeer gemist zal worden. Vrijdagmiddag had onder groote belangstel ling de ter aardebestelling plaats. „SURSUM'-CONCERT. Het is niet mijn bedoeling om een z.g. critisch verslag te geven, maar ik noteer slechts eenige hoofdindrukken van dit goedgeslaagde concert. In het begin was de belangstelling niet bijster groot, niettemin opende „Sursum" om even over achten met een pittige marsch haar programma. Deze marsch zijn ze niet goed meester. In de vlugge loopjes en ook in de bas-solo is 't nog te rommelig. In Fructidor, Ouverture van Andrien, hooren we veel goeds. Bugels en pistons zijn echter te onevenredig: 't geluid aan den kant der pistons is te scherp in de zachte gedeelten. De nummers die nu volgen voor de pauze laten ons bijna alle solisten hooren. De Polka voor piston, door den heer J. H. Boelsma ge speeld, valt bij 't publiek, dat steeds talrijker wordt, v. el in den smaak. Ik kan de solo-pistonist feliciteeren met zijn embouchure, maar de voordracht is niet erg muzikaal: er moet gezongen worden op 't instrument! 't Geluid is te schel, dat merkten we bij de verdere pistonsolo's ook op. De trombonist, die in Gitana een belangrijk aandeel had, is goed op dreef: hij vibreert soms te veel en dan gaat 't weer op zoo'n draaiorgelpoppetje gelijken. Alle overdaad schaadt! In de Fantaisie ,,Le Trouvère" kwam de solo-bugelist aan 't woord. Hulde, solist, dat was muzikaal! Ook de cadenza in „Rêveries" getuigde daarvan. De bege leiding in het Allegro Agitato volgde de dirigent uit nemend. De trombonist verrichtte uitstekend werk en de solo voor tuba was ook goed te noemen, alleen een beetje bescheiden in maatverdeeling! 't Slot werd met zooveel élan gespeeld, dat 't publiek reeds voor het einde applaudisseerde. Na de pauze kregen we een keurige marsch ten ge- hoore. Hulde aan dirigent en leden! Prachtig verschil tusschen p. en f. In 't bekende „Antigone" het zwaarste nummer, dat „Sursum", buiten concoursnummers, tot op heden te hooren gaf klonk de bas zeer beschaafd en zuiver, een echte pedaaltoon. Het hoorn-duet klinkt mooi in dezen stillen avond; de „kleine" trommelslager maakte, even als in alle nummers, heel goed crescendo en decrescendo. Dit nummer zullen we zeker nog wel vaker hooren? Zóóiets verveelt nooit, heeren, daar smullen publiek én muzikanten van! Na de groote concertwals „Rêveries", die met keurige afwisseling gedirigeerd werd, kregen we 't laatste nummer, dat ook voor 't eerst op het programma stond. Wel vreemd deden sommige modulaties aan, doch dit is de smaak van den componist. Voor 't auditorium een nummer met lustige wijsjes, die RIDDERSTRAAT 18A ZW. - HAARLEM - TEL. 13310 EEN MUZIEKLIEFHEBBER. mm ons vaak bekend voorkomen. De signalen in 't slot waren soms niet erg zuiver, maar er was ook al heel wat geblazen. Ten slotte hoorden we als finale „Le Chef de Corps" van Bury, waarmee dit bijzonder goed gekozen programma werd besloten. De leiding van Sursum bleek als altijd in uitnemende handen. Met den heer Meng aan 't roer, kan Sursum het nog ver brengen; als de leden maar thuis studeeren en de repetities trouw bezoeken, zal de dirigent wel zorgen dat „Sursum" haar naam met eere draagt! Dan zal 't publiek steeds met graagte de concerten be zoeken en indien noodig de vereeniging steunen zoo veel het kan. Ga zoo voort leden, dan gaat ieder zooals nu tevreden naar huis en wordt evenals ik Terug te bekomen bij: J. v. d. Linden, Hendrik Roo- zenlaan 25, Haarlem, een thermogeenflesch; Kennel Haerlem, Wilhelminalaan, Haarlem, een klein rood bruin hondje en een groote hond; IJscoventer nabij Pannekoekenhuisje te Bloemendaal, 'n rijwielbelasting- merk 1928; Balm, Binnenpad 9, Overveen, 2 bussen biscuits; Bakker, Bloemendaalscheweg 130, Bloemen daal, een sleutel met ketting; Iking, Max Wellstraat 5, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; P. Berbeen, Zijlweg 334, Haarlem, een kruissleutel; P. E, van der Werff, Brederodeweg 57, Bloemendaal, een zwart lederen damestaschje met inhoud; Jansen, Geweer straat -9, Haarlem, twee zwempakken; J. Ende, Ter Hoffsteedeweg 3, Overveen, een nummerplaat van auto (G. 45990); aan den politiepost Aerdenhout, een sliklap, een huissleutel, een Marinemuts; aan het bureau van politie te Overveen, een potloodhouder; een imi tatie paarlen halssnoer, een bril; aan den politiepost Noordzeestrand: een ring met sleutels, een horloge ketting, een slinger van een auto, een bruine actetasch met inhoud, een rijwielbelastingmerk 1928, een twee tal schoenen; J. Plukker, Rollandspad la, Haarlem, een vulpen; H. v. d. Brink, Duinlustweg 18, Overveen, een kinderbril; Oostendorp, Westerparkstraat 17, Zandvoort, twee blauw gestreepte jongensjasjes; L. Boorsma, Zandvoorterlaan 29, Aerdenhout, een bruin damestaschje met inhoud; Bode Raadhuis, Overveen, een zwarte dames parapluie (aldaar achtergelaten); Keereweer, Kinheimweg 5, Bloemendaal, een zakmes; J. F. v. Rixel, Noordertuindorplaan 1, Haarlem, een gouden oorknopje; Mej. van Dorp, Parallelweg 1, Bloemendaal, een gehaakte redicule; Kok, Bloemen daalscheweg 119, Bloemendaal, een Gazelle rijwiel; S. de Vries, Alberdingk Thijmlaan 31, Bloemendaal, een mesje; P. Hendriks, Rollandspad 19, Haarlem, een stuk geisoleerd draad; aan den politiepost te Aerden hout, een fluit, een kinder beursje met inhout; een kleine portemonnaie met inhoud; een koffersleuteltje; aan het bureau van politie te Overveen, een huissleutel, een bos sleutels, een hondenpenning gem. Haarlem No. 0058, een halskettinkje met hangertje; een beursje met inhoud, een hondenketting, een fantasie speldje, een wollen vest en zakdoek, een kindermuts. fiijiil 3B3na=Bw OPGE mini NAPRAAT OLÏ Veel Haarlemmers heb gezien, maarte Am geren. De ouderen, die c 1— o die smalle beurs - offer. Tweemaal dus hadden zwaar ook wat te zien. 1 op een Zondag door de thonloop. Die gingen af langrijker was en meer rennen van Dinsdag 7 een en ander van en g sportieve gedeelte en d nog eenige aanteekening Enthousiasme. Ze wo tuin. Zij stond er al di den Deen, 8.32 passeere dus al 1 ingehaald. Kwt te verwachten was, gil kwart over 12 er weer was, dus bij vieren. 12.2 gaan. Int 't Olympiade- oogenblik van voorbijr: weer door, en om twee had ingehaald. Toen v Braspenning passeerde 1 I tuin 2.19. Nummers. Een bijna no. 13 passeerde; een voorbijkwam, maar bij gelach. Hollanders verraden zie Kleuren. Met rood-w gissen. Dat was een L hadden oranje truien at Zuigflesch. Een spo eerste renner voorbij k\ het stuur, waaraan een Ongelukken. In het 1 kwam", verkortte men door vertellen, wat van Daar was een bijzondere Nederlandsche ,,uis" n.l een zei, dat Buys een zijn balstuurhoofd)Een maar was op andere fiet kwam bij het Kopje te hoofd. Hij sprak met ovc mand verstond hem. M beerde hij even weer middag passeerde op c uitvallers. 's Morgens kwam er al Toen wist ook al een f renner gevallen was ov met een ladder. Vreemde gewaarwordii door Bloemendaal kwaï toen hij zich bij naam Hij zag een paar bekei terug, maar was er al Discipline. Men vre men de vooruitstekende toch nog eens even de renner had steeds de b als hij voorbij was en h Een heer, aangemaand NAAR HET ENGELSCH. (Nadruk verboden). Met een scherpen kreet wendde Michael Gasparin zich van het raam af. Emil, word wakker! riep hij heesch. De groote, dikke man opende de blauwe oogen. Wat is er? vroeg hij slaperig. Om 's hemelswil, word toch wakker! Nu zag Emil het vertrokken gezicht van zijn metgezel, die samen met hem de wacht had op de signaalpost. Hij zwaaide zijn beenen buiten de legerstee. Wat is er gebeurd? Colette! Ik stond op den uitkijk en zag door den kijker dat twee kerels haar beet hadden en voortsleep ten Allemachtig! Het arme kind! Ik moet er naar toe. Het is geen mijl hier vandaan. Ik kan haar nog juist bijtijds te hulp komen. Maar je mag de post niet verlaten, Michael. Kan me niet schelen. Je kunt wel alleen de wacht houden; je kunt zelf ook wel een bericht doorzenden, daar merkt geen mensch wat van. Ik ga. En hij was ineens verdwenen. Het was een beete zomerdag, maar Michael voelde de warmte niet. Achter hem verrees de twintig voet-hooge observatiepost aan de voet, waarvan de houten barak stond met het kleine, vierkante venster, waardoor de neus van een grooten, koperen kijker stak die in het zonlicht glinsterde. Het was er een van een heele pos tenketen, dit seinstation, die zich uitstrekte van het dak van het Louvre tot de forten van Luik. Vanuit de Tui- lerieën werden berichten doorgeseind naar de legers aan het front. Twee mannen waren altijd op de posten, de eene om de berichten op te vangen, de ander om ze door te geven. En nu liep hier een van de twee met razende vaart van zijn post weg! Help! Help! Hij was reeds bij de twee mannen en het meisje. Michael! Michael! hijgde ze. O, Michael, ik hoopte al zoo dat je zoudt komen. De jonge man antwoordde niet, maar wierp zich on middellijk op een van de mannen, die door den schok omver tuimelde, echter onmiddellijk weer opstond en het op een loopen zette. De ander had reeds direct bij de onverwachte overval de vlucht genomen. Hij wilde ze narennen, doch het meisje was in haar doodsangst op den grond gegleden. Colette..Colette! zei Gasperin met zachte stem. Wees maar niet bang, ik ben nu bij je. Ze hief haar hoofd niet op en antwoordde evenmin, maar haar schouders schokten van het snikken. Gasperin wilde haar helpen opstaan, maar ze huiverde van zijn aanraking. Plotseling ging ze rechtop zitten en keek hem met een gezicht, wit en verwrongen van ellende, aan. Dit was niet meer het vroolijke, lachende meisje, dat hij kort geleden een kus ontstolen had. -Colette, lief kind, laat ik je helpen. Zeg me wat ik voor je doen kan, vroeg hij smeekend. Je kunt niets voor me doen. Haar stem klonk koud en vreemd. Je doet het beste met weg te gaan. O, neen, stuur me zoo niet weg; dat meen je immers niet! Gasperin stond met een wanhopig gebaar op. Hoe had hij het nu? Hij wilde zich juist omdraaien, toen Colette met een kreet opstond. Neen! Neen, ga niet heen! Ga niet heen! Ik ikEn toen opeens weer: Ga maar weg, maar ga een anderen weg als die daar zijn gegaan. Maar er is geen andere weg naar de signaalpost. - Ga dien weg niet! Je hebt me allang genoeg van mijn plicht afge houden. Ga niet, ga niet! Geloof me, er dreigt gevaar! Gevaar? Ja, ik weet het zeker. Een oogenblik staarde Gasperin haar aan en in haar oogen zag hij dat zij de waarheid sprak. Even aarzelde hij; toen draaide hij zich om. Gevaar? Des te meer reden dat ik gaan moet! Colette sprong naar voren en pakte hem bij den arm maar hij rukte zich los en holde weg. Het duurde niet lang of hij had het houten gebouwtje bereikt; de deur stond nog open, zooals op het oogen blik dat hij weggerend was. Hij ging naar binnen, maar bleef als vastgenageld staan. Aan zijn voeten lag Emil, de groote, sterke, vroolijke Emil. Dood! Plotseling werd hij van achteren bij den arm vastgegrepen. Hij worstelde hevig, doch het was vergeefs. Twee mannen hadden hem stevig beet; het waren de aanvallers van het meisje! Kalm aan, kalm aan, ventje, zei de eene. Je moet weer eens aardige meisjes te hulp komen, spotte hij. Ze sleepten hem naar buiten en bonden hem stevig vast aan een van de palen van de seinpost, die aan de houten barak grensde. Je moet de meisjes niet vertrouwen, ezel die je bent; vooral niet als ze een aardig snuitje hebben! Het is een dapper kind, Colette; mannen vechten met wapens, maar vrouwen en meisjes hebben andere wapens, maar die zijn misschien nog veel gevaarlijker. Die kleine, sluwe rekel wist wel dat ze je van je post kon weg lokken; zoodat we maar één mannetje hadden om mee af te rekenen. En ze heeft je zeker ook een beetje aan de praat gehouden, hè? Dat was tenminste de af spraak! Zoo, en nu zullen we eens een boodschap naar het front doorsturen, dan mag je ons nog een handje helpen ook. Gasperin had tot nu toe geen woord gezegd; hij was heelemaal uit het veld geslagen, eerst door den dood van zijn kameraad en dan het bedrog van dat meisje dat hij het liefste meisje had gevonden dat hij ooit gezien had. Zelfs al zou ik willen, zou ik je niet kunnen helpen; wij, seiners, kennen de code niet. De ander glimlachte toen hij den verborgen triomf in Gasperin's stem opmerkte: Zoo, vriendje, het is niet erg hoor; ik ken zelf de code van deze week wel! Laten we maar eens op het eerste bericht uit Parijs wachten; dan zullen we het wel doorsturen naar Luik, dat wil zeggen, een beetje anders. Ze maakten het zich gemakkelijk op het gras voor de deur van de barak en trokken hun mutsen over de oogen om zich tegen het brandende zonlicht te be schermen. Ondertusschen probeerde Gasperin of hij de koorden niet los kon krijgen, maar hij was te goed vastgebon den! Nu besefte hij pas, wat hij gedaan had! Door zijn onberaden hartstochtelijkheid was Emil gedood; en Frankrijk liep gevaar verraden te worden! O, die fel-brandende zon! Hij kon niet helder meer denken; zijn hoofd barstte haast en hij liet het tegen den paal leunen. Zijn oog viel op den neus van den kijker, die vlak bij zijn schouders door het raam stak en waarvan de lens hem in de oogen schitterde. Hij kon zijn oogen er niet van afhouden, hij bleef er als gehynotiseerd naar kijken, zoodat het hem leek of hij in vuur en vlam stond, daar het zonlicht dat in de lens weerkaatst werd, hem bijna verschroeide. Toen flitste er plotseling een plan door zijn doffe her- l sens! Behalve het zoemen der bijen en het gekir van enkele duiven, verbrak niets de stilte. Gasperin draaide zijn hoofd om. Een van de slaap en snurkte luid e: te dutten! Hij wachtte was de kust vrij, met hij om de touwen die o krijgen. Hij voelde bev eens en na een laatste bevrijd, zijn hand bloed Hoewel er misschien ee heel te bevrijden, durf uit angst dat de twee I den. jÊn bet niet gerec droog. Er waren een paar kleii plaatsen al. Het vuur ki wakker waren geweest kunnen blusschen. Lat blauw en oranje-vuurt: nam toe en zou zich u gedaan, hij kon nu afwa aan zijn eigen veilighei begon hij aan de touw hem stevig gebonden e om ze mee door te sr I worstelde hij; hij voelde

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2