VICTORIA-WATER Binnenland Buitenland Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Scha< Feesten op Koninginnedag A. G. G. M. GIORGIS ZN. Etalage-wedstrijd van de Vereen, „Koninginnedag'' gaven eerst laat tot volle ontplooiing kwamen", want leest men verder: „Chassériau's leven was een schoone korte jacht ge lijk, Puvis de Chavannes leven was een lange vastbe raden, moedig doch eenzame tocht." Uitnemend zijn de daarna volgende beschouwingen over de persoonlijkheid en het werk van den merkwaar- digen Puvis. Hier kon, dunkt mij, de inleider zijn diep ste eigenheid terugvinden in de schoon gestyleerde zinnen, welke hij neerschreef over deze kunst, die hij aan 't slot van zijn inleiding karakteriseert als „een phenomeen in het cultuurleven van West Europa, een zeldzaam, een verrassend, een geheel afzonderlijk stil en schoon gebeuren, dat door het verleden nauwelijks wordt verklaard, en dat in de toekomst nooit kan worden herhaald, maar dat steeds duidelijker blijkt te zijn een der hoogste geestelijke uitingen van onzen tijd, waarop niet Frankrijk alléén, maar terecht het geheele cultuurleven van Europa trots is." De bijgevoegde reproducties zijn over 't geheel wel geslaagd. Bij die van Puvis voelt men meer dan bij de andere het gemis aan de kleur, juist omdat zijn kleur, in haar vele lichte schakeeringen, zoo volkomen af wijkend is van wat ons aanvullend vermogen bij zwart wit reproducties aan kleurenkracht en kleur-verhou- ding meestal doet vermoeden. Corot en Courbet. W. J. Steenhoff, de directeur van het Haagsche mu seum Mesdag, dat een belangrijke, hoewel wat een zijdig samengestelde, collectie van de Barbizonschool bezit, behandelt hier op de hem eigen koel beschou wende wijze twee belangrijke figuren uit de XlXe eeuwsche Fransche meesters: Corot de vertegenwoor diger van het meest subjectieve realisme, Courbet, zijn antipode, de man van het bekende „savoir pour pou- voir" zijnde de verpersoonlijking van den objectieven realist. Men spreekt in dit opzicht tegenwoordig weer gaarne van „nieuwe zakelijkheid". Courbet gaf het reeds meer dan 50 jaar geleden! Dus ook in deze ma terie geldt het gevleugelde woord ,,1'histoire se répète." Steenhoff heeft, door een psychologisch ontledende en toch zoo algemeen beschouwende inleiding (uit nemend is b.v. zijn typeering van het Fransche en Hol- landsche landschap het „statige" en het „familiare" als achtergrond om het werk der schilders tegen te zien) over deze beide merkwaardige schilders, ons een bijdrage geschonken, die voor het inzicht in en de kennis van de Fransche schilderkunst van bijzondere waarde is. Plaatsruimte belet ons thans dieper beschouwend op dit werkje in te gaan. Tot slot geven we nog twee citaten; een betreffende Corot en een over Courbet. „Een landschap van Corot is als een feestelijke uitdos- sching van de natuur, of wel, hij schilderde zijn land schappen ter verheerlijking der schoone blijde natuur, met een kinderlijke opgetogenheidIn zoo'n land schappelijke omgeving als een sierlijk begroeide lust hof, zag hij dan soms figuren verrijzen van dansende nymphen, of een mythologisch blijspel uitvoeren wuivende bewegingen, als een levende guirlande toe gevoegd aan den dosch van het landschap De Latijnsche aard bij Corot openbaart zich in zijn zin voor soepele vormwendingen en een verfijnde har monische samenhang van kleurwezen. Het is het aris tocratische niet dat klassen scheidt, maar een ras kenmerkt, product is van een cultuur, die gewoekerd heeft met de geestelijke erfenis van vroegere geslach ten. En het is dan nog meer tot een beschaving van het gemoed dan van het intellect, dat de traditie's bij Corot vruchtbaar hebben doorgewerkt." Courbet: „Hij was in den grond een geboren agitator, wils krachtig en eigenzinnig. Hij was in het kunstleven een opzienbarende figuur en blijft nog thans een belang wekkend tijdsverschijnsel." En verder: „Hij miste de noodige scherpzinnigheid van een vor- scher. Meer naar de letter dan naar den geest, is hij een vernieuwer. Ook hij deed wel „grepen uit het leven", maar een werkelijk moderne opvatting van het onderwerp vinden we daarbij niet uitgesproken". Hoe juist ook teekende MeierGraefe de bekende Duitsche essayist den boerschen Courbet in zijn reeds in 1912 verschenen werk eveneens over „Corot und Courbet", waaruit ik mij het volgende typeerende frag ment vooral herinner: „So hilft ihm die Barbarei. Sie schneidet alles weg, was zu viel für das rein Instinktive sein könnte. Er wird nicht geistiger durch die Jahre, er wird machtiger. Jede Spur von Intellektualitat hatte ihn geschwacht, jede Zutat von Spiritualismus seine Kraft gemindert. Er besitzt den Intellekt und den Esprit, den Courbet brauchen kan, der malende Bauer." En 't lijkt mij ten slotte ook geen toeval, dat de kunst van Courbet gedachte-associaties opwekt aan het werk van zijn niet minder grooten tijdgenoot Zola! A. VAN DER BOOM. Naar verluidt wordt thans bij het Hoofdbestuur van P. en T. een herziening van de telefoontarieven voor bereid. Daardoor zal het entree-geld lager gesteld worden, de kosten der interlocale gesprekken over be paalde afstanden zullen goedkooper worden, terwijl ook het locale tarief gewijzigd zal worden. Men over weegt de doelmatigheid van een zuiver gesprekken- tarief. De bruto-ontvangsten van de Olympische spelen te Amsterdam hebben bedragen 1.425.000.waarvan 237.000.aan belasting afgaat. Deze ontvangsten overtreffen verre die van Parijs in 1924, toen 770.000 (ongeveer) ontvangen werd. Amsterdam heeft dus een Olympisch record geslagen in dit opzicht. Van 23 tot 28 dezer wordt te Berlijn de 25e Interpar lementaire Conferentie gehouden, waaraan door 24 Nederlanders worden deelgenomen. Hieronder zijn 9 senatoren, 12 leden der Tweede Kamer en 3 oud- Kamerleden. Dezer dagen werd te Naaldwijk het fijt gememoreerd, dat op de Coöperatieve Fruit en Groentenveiling een omzet werd bereikt van 2 millioen. Dit bedrag vferd dit jaar drie weken eerder bereikt dan vorig jaar, hetgeen men het gevolg acht van de snelle uitbreiding van den bouw der kassen en verwarmingsinstallaties. In Duitschland werd een bende oplichters gearresteerd, die verschillende banken tot hooge bedragen hadden bestolen, middels vervalschte credietbrieven enz. Vol gens de Duitsche bladen zouden zij in Nederland ook gewerkt hebben en de voorname Nederlandsche ban ken een schade van 1 millioen hebben bezorgd. Op 3 September zal te Genève de negende Volken bondsvergadering aanvangen. Als officieele vertegen woordigers van de Nederlandsche regeering zullen op treden: Jhr. Beelaerts van Blokland, minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Loudon, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister te Parijs: Prof. Jhr. Mr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit te Leiden, en Mr. J. P. Graaf van Limburg Styrum, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minis- te Berlijn. In Amsterdam werd Maandag de derde Maandag in Augustus Hartjesdag gevierd. Dat wil zeggen, kinderen verkleedden zich in groote-menschen-kleeren en liepen met zwartgemaakte gezichten om centen voor vuurwerk te bedelen. Elk jaar neemt dit onfris- sche gebruik echter af. Met de baldadigheid was het, speciaal in de z.g. Dapperbuurt weer ernstig gesteld, want 's avonds werd daar herhaaldelijk op onverant woordelijke manier brand op straat gemaakt, waaraan ook volwassenen deelnamen. Het wordt tijd, dat de politie aan dit straatjongensgedoe eens en vooral een einde maakt door kras op te treden, elk afsteken van z.g. vuurwerk (voetzoekers en donderbussen) kortweg te verbieden en de belhamels streng te doen straffen. In Hilversum een somber geval. Een 45-jarig boek handelaar doodde in een auto zijn 22-jarige vrouwelijke kantoorbediende en pleegde daarna zelfmoord. Oor zaak: een liefdesgeschiedenis. De man stond als ijverig en voortvarend bekend, en laat een vrouw met kindje achter. Bij Roermond vond een botsing plaats tusschen een, goederen- en een kolentrein, waarbij gelukkig geen persoonlijke ongevallen te vermelden zijn. Een loco motief werd zwaar beschadigd en een aantal wagens uit de rails geworpen en versplinterd. Te Delft werden in den nacht van Zaterdag op Zon dag twee rangeerders door een uit Den Haag komende goederentrein gegrepen. De mannen werden zwaar ge kwetst en overleden in het gasthuis. Het onderzoek naar de ramp in de Staatsmijn Hen drik is afgeloopen. Het staat vast, dat de ontploffing is ontstaan door de benzinelamp van den schietmeester. Deze lamp werd bij de opruimingswerkzaamheden ge vonden met beschadigde gaaskappen. De slotsom van het onderzoek is, naar gemeld wordt, dat de ont ploffing het gevolg is van een noodlottige samenloop van omstandigheden. 75 van de Amsterdamsche werkloozen, die deelnamen aan de werkverschaffing te Vriezenveen en daar wegens een geschil het werk neerlegden, waarna uit sluiting volgde, hebben individueel gevraagd, weer aan het werk te mogen gaan, naar de minister aan B.. en W. van Amsterdam mededeelde. Deze kunnen weer in Overijsel te werk worden gezet. Doet zich een her haling voor, dan zullen zij van alle verdere hulp of tewerkstelling verstoken blijven. Engeland Naar aanleiding van de jongste lucht- vlootmanoeuvres boven Londen heeft Lloyd George verklaard, dat van alle ontwapening die van de lucht vloten de dringendste was. Echter vond hij het noodig de vloot van vliegtuigen enz. voor handelsdoenleinden aanzienlijk uit te breiden, om Engeland bij een aanval snel in staat van verdediging te kunnen brengen. Baldwin deed inzake de werkloosheid een beroep op de werkgevers (aan 150.000 werkgevers werd een op roep gezonden) om mede te helpen de werkloosheid in de mijngebieden te bestrijden, door mannen en jongens uit die gebieden werk te verschaffen. De tekst van het Fransch-Engelsche vloot-accoord werd gezonden aan alle regeeringen, die belang heb ben bij bewapeningsbeperking. Zij werden tot be sprekingen uitgenoodigd over en commentaar op de overeenkomst. Lord Cushendun verzocht in een brief aan den aarts bisschop van Canterbury om door het heele land ge beden te doen houden voor de onderteekening van het Kellogg-pact, dat, naar hij verklaarde, de indruk wekkendste verklaring zal zijn, door de menschheid gedaan, om den vrede te bewaren. Het boezemt de volste verwachting en vertrouwen in, in een mate als zij nog nooit gehad heeft, dat zij van de gruwelen van den oorlog bevrijd zal worden. Frankrijk. In een begrootingsexposé wordt opge merkt, dat het gevaarlijk zou zijn te meenen, dat alle gevaar (inzake het begrootingsevenwicht) reeds ge weken is en het tijdstip van bezuinigingen en be perkingen reeds voorbij was. De begrooting zal geen enkele verhooging der belastingen bevatten. Hoe drin gend noodig ook, moesten de uitgaven voor de nationale verdediging wijken voor een methodisch herstel van een gezonden financieelen toestand, ver klaarde Poincaré. Maandag 27 dezer zal de onderteekening van het Kellogg-pact plaats vinden. Duitschland zal bij de onderteekening het eerst aan de beurt komen. De ont vangst der verschillende vertegenwoordigers der on- dergeteekende landen zal met plechtigheid geschieden. Het zal de eerste keer na den wereldoorlog zijn, dat een Duitsch minister van Buitenlandsche Zaken Stresemann in Frankrijk wordt ontvangen. Duitschland. Naar verluidt is de zaak van den pantserkruiser met een sisser afgeloopen. De soc.-dem. ministers blijven in het kabinet, al moet hun prestige wel geleden hebben. De Rijkspresident Löbe heeft den raad der ouden uit den Rijksdag tegen Maandag a.s. bijeengeroepen, teneinde te beslissen over het voorstel der communisten om den Rijksdag in verband met den bouw van den pantserkruiser bijeen te roepen. Stresemann zal alleen naar Parijs gaan, om het Kellogg- pact te teekenen. Hij rekent er niet op, dat er te Parijs onderhandelingen over politieke kwesties ge voerd zullen worden, al verwacht hij ze wel. Verder verluidt, dat de Duitsche regeering voornemens is te Genève binnenkort niet alleen aan te dringen op ont ruiming der tweede zone van het Rijnland, maar van het geheele Rijnland. Men meent in regeeringskringen, dat de bezetting nog de laatste hindernis vormt, die een volledige toenadering tusschen Frankrijk en Duitsch land nog in den weg staat. Duitschland sloot met de nieuwe regeering in China een douane-overeenkomst op grond van volkomen ge lijkgerechtigdheid. Er zal spoedig een definitief han delsverdrag gesloten worden. Diversen. Kellogg telegrafeerde aan Chamberlain, dat hij zijn opvatting deelt, dat het anti-oorlogspact een schrede tot den wereldvrede beteekent, en dat het hem een groote voldoening geweest zou zijn, indien Chamberlain persoonlijk aan de onderteekening had deelgenomen. Volgens berichten uit Praag moet de nieuwe dienst plichtwet in Rusland inhouden, dat de diensttijd bij de vloot 4 jaar duurt en bij de overige wapens twee jaar. De Russische ijsbreker „Krassin" is weer hersteld en heeft den opsporingsarbeid in het Poolgebied her vat. Men geeft nog steeds de hoop niet op, Amundsen te vinden. De Commissie voor de Vereeniging „Koninginnedag" heeft het weer ontzettend druk. 31 Augustus, de ver jaardag van H.M. de Koningin, nadert snel en alhoe wel het programma reeds is samengesteld moet er nog heel wat gebeuren. Wij twijfelen er geen oogenblik aan of ook dit jaar zal de Commissie, bestaande uit de H.H. H. Beekman, J. A. Boskamp en W. Dankbaar er in slagen voor de Bloemendalers een feestdag te orga- niseeren, waaraan ieder wat heeft en dat nog lang door de Bloemendalers besproken zal worden. Onze Koninginnefeesten zijn in den loop der jaren beroemd geworden en ieder jaar komen ook drommen Haar lemmers alhier feestvieren. Hieronder plaatsen wij een kort overzicht van de feestelijkheden, die op 31 Augustus op het terrein achter Hotel „Zomerzorg" zullen plaats vinden. Eerst kan nog gemeld worden dat er een étalagewedstrijd is uitgeschreven, waaraan mooie prijzen verbonden zijn. Naar we vernemen hebben een 56-tal winkeliers uit Bloemendaal en Overveen zich voor dezen wedstrijd opgegeven. Geen gebrek aan deelname dus. Des morgens om 9.30 zal het feest geopend worden door onzen burgemeester, den heer Jhr. A. Bas Backer. Verder zullen dan nog spreken de heeren A. E. Beek man, Voorzitter der Feestcommissie en Mr. F. J. D. Theijse, voorzitter van de Vereeniging Bloemendaal's Bloei. Van 1012 uur zullen de kinderen kunnen ge nieten van de traditioneele draaimolens, zweefmolen en andere vermakelijkheden, terwijl een circus den kin deren zeer veel genot zal verschaffen. In dit circus zullen door Mr. Hubert Korvera's Gezelschap wonder baarlijke toeren verricht worden, waarbij de goochel kunst niet zal ontbreken. Tegelijkertijd voert Sursum, ons Bloemendaalsch Muziekkorps, een 12-tal nummers uit, meerendeels bestaande uit marschen en walsen. Om I.30 uur stelt het Overveensche Muziekkorps Euphonia zich op en marcheert onder een vroolijke marsch van Overveen naar het Feestterrein toe. Dan begint even eens om 1.30 uur de hoofdattractie van dezen middag n.l. de Folklorische dansen, uitgevoerd door leden van de Vereeniging voor Jeugdwerk. De ouderwetsche volksdansen worden uitgevoerd onder leiding van den leeraar, den heer H. v. d. Wateren. De dansen zullen plaats hebben op het voetbalterrein der B.V.C., naast het Feestterrein. Te 2.30 uur beginnen de Volkswed strijden, waarvoor ieder jaar zooveel belargsfelling is. Ook dit jaar zal het niet aan belangstelling ontbreken, want het bekende tonnetje steken staat thans ook weer op het programma. Een nieuwe at tractie bij deze wedstrijden is een watertournooi waar aan alleen jongens deelnemen. De wedstrijden bestaan verder uit Waschophangen voor meisjes, Turfrapen voor jongens. Olifantenraces voor jongens, Stroopop onthoofden voor meisjes en Zakloopen voor meisjes. De Volkswedstrijden worden opgeluisterd door mu ziek van het Overveensche muziekkorps Euphonia. 5 uur is de tijd dat de prijsuitdeeling plaats heeft in de muziektent op het feestterrein. Om half zes kunnen de voetballiefhebbers hun hart ophalen aan een voet balwedstrijd tusschen R.C.H.Bloemendaal. Na 2 uur rust worden de avondfeesten geopend met een concert van Sursum, dat te Overveen zal plaats vinden. Op het zelfde tijdstip heeft er een zanguitvoering plaats in onze Gemeentelijke muziektent in het bosch van het R.-K. Knapen- en Mannenkoor St. Benedictus uit de R.-K. Kerk alhier. De uitvoering staat onder leiding van den directeur, Jan Nelissen, terwijl voor bege leiding op het orgel, de heer J. Möllman optreedt en de pianobegeleiding in handen is van O. Koop. We gaan hierna naar het feestterrein en kunnen dan een paar uur genieten van een concert te geven door het Muziekkorps Euphonia van Overveen. Om 11 uur worden de lichten gedoofd en zal er een Groot Vuurwerk ontstoken worden. Het vuurwerk duurt een half uur en hierna zal men nog gelegenheid hebben een half uurtje te kunnen zweven, draaien, schieten, visschen (niet achter het net s.v.p.) en dansen Om 12 uur zal het feestterrein gesloten worden. Het programma wijst uit dat het voor jong en oud een ge zellige dag beloofd te worden. Achter Zomerzorg is men thans al druk bezig om het feestterrein op te bouwen. Zaterdag of Maandag arriveeren de zware wagens waarin Circus, draai- en zweefmolen en andere spellen opgeborgen zitten, zoodat de jeugd den vol genden week zich weer kan hmuseeren met het op bouwen van het kleine Lunapark. RUIM VEERTIG JAREN OBERLAHNSTEIN IN NEDERLAND INGEVOERD SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM TEL. 13310 Op 30 en 31 Augustus zal door de Ver. „Koninginne dag" onder de Bloemendaalsche Winkeliers een éta lagewedstrijd georganiseerd worden. Daartoe heeft zij de medewerking ingeroepen van de R.-K. Midden- standsvereeniging; van de Bloemendaalsche Midden- sfandsvereaïiiging, en heeft zij ook de medewerking gezocht van een niet georganiseerde winkelier. Verschillende winkeliers in Overveen en Bl'daal heb ben zich reeds bereid verklaard aan den wedstrijd deel te nemen. Winkeliers die zich nog niet opgegeven heb ben, worden beleefd verzocht zich ten spoedigste aan te melden bij den heer W. Dankbaar, Brederodelaan 15 te Bloemendaal. Daar de Jury de étalages zal keuren op 30 Augustus a.s. wordt hierbij aan de burgerij beleefd verzocht ter verhooging van het feestelijk aanzien van de plaats de vlaggen op dien datum reeds uit te steken. Aan den étalagewedstrijd zal nog verbonden worden het oplossen van een prijsvraag, waarvoor ook een ot meer prijzen beschikbaar gesteld zullen worden. Tevens zal aan het publiek de gelegenheid gegeven worden haar oordeel uit te spreken over de étalages, waarvoor aan den winnenden winkelier een publieks prijs verstrekt zal worden waarvoor stembiljetten ver krijgbaar zullen zijn te Bloemendaal bij de Drukkerij T. Timmer, De Genestetweg 23 en te Overveen bij den Heer J. Tullenaar, Zijlweg 10. Mochten er onder onze plaatsgenooten nog zijn, die van hun belangstelling voor dezen wedstrijd willen doen blijken door het beschikbaar stellen van een medaille of een andere prijs, zal mededeeling hiervan gaarne ontvangen worden door den Heer Dankbaar, wiens adres hierboven reeds vermeld is. Maandag heeft het laatste H.O.V. concert in de Ge meentelijke muziektent alhier plaats gehad. Er werd weder volop gesmuld van het gebodene. Ieder nummer werd wederom met een luid applaus beloond. We hebben van deze drie H.O.V.-concerten volop ge noten en we hopen het volgende jaar den heer Van Beinum met zijn mannetjes in de tent terug te zien. Het aantal belangstellenden voor dit laatste concert bedroeg ongeveer 1800. KON. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Af deeling BloemendaalVelsen. De agenda voor de ledenvergadering, welke gehouden zal worden op Dinsdag, 18 September a.s. te 20 uur in Hotel Vreeburg, luidt als volgt: 1. Notulen en Ingekomen stukken; Vaststelling werkprogram seizoen 1928/1929; Regeling der Prijsvragen voor 1929; Vragenbus; Rondvraag. Het Bestuur hoopt dat de leden hunne volle aandacht zullen geven aan de punten 2 en 3 der agenda opdat in de vergadering weloverwogen besluiten genomen kunnen worden in het belang onzer Afdeeling. In September wordt een prijs uitgeloofd voor Dahlia's. Gevraagd worden: van kweekers en tuinbazen: 50 bloemen in een of meer soorten, voor iedere bloem kan hoogstens 1 punt wor den toegekend, maximum dus 50 punten; van tuinknechts: 25 bloemen in een of meer soorten, voor iedere bloem kan hoogstens 2 punten worden toe gekend, maximum dus eveneens 50 punten; van liefhebbers: 10 bloemen in een of meer soorten, voor iedere bloem kan hoogstens 5 punten worden toe gekend, maximum ook hier 50 punten. De prijs wordt toegekend aan den inzender die het grootst aantal punten behaalt. Gebruik van steunmiddelen (ijzerdraad en dergelijke) sluit het winnen van den prijs uit. BEVALLEN: H. B. Warmink—Aalderink, z.; N. R. StrausGnesin, z.; F. F. M. A. RuigrokRoth, z» A. Rinkema—Geelhoed, 2 z. ONDERTROUWD: H. M. L. H. Sark en E. L. Th. M. Wiegman. GETROUWD: R. Burdet en G. E. Carrasco; A. van der Kogel en W. Terpstra. GEVESTIGD: J. Teensma, Johan Verhulstweg 17. Bloemendaal; G. Otten, Lage Duin en Daalscheweg 8, Bloemendaal, Mr. J. H. Schultz van Haegen, Zand- voorterw. 48, Aerdenh.; B. Visser, Klapheklaan 2, Aer- denh.; O. J. Oppenheim, Adr. Stoopplein 21, Overveen; J. P. Bruinewold Riedel, Julianalaan 97, Overveen; W. S. Russer, Leidschevaart 14, Vogelenzang; C. I- Weijers, Veldlaan 33, Aerdenhout; F. J. M. Schuver. Julianalaan 39, Overveen; S. Scholtens, Schulpweg 29, Aerdenhout; J. Egelie, Julianalaan 35, 'Overveen. De laatste thuisweds stevigé overwinning Beide elftallen verschi zelfs onvoltalligaan Beijk wint den toss en J, v. d. Meer en G. A. Roodt en C. Olde noemden C. V. H.-e gescoord wordt, des t dellijk danig onderha Meer. Diverse vieren in de hoogte vliegen, offer wordt van Rooc voor de overwinning Hoewel bijkans elke totaal-score bijdraagt met de Gebr. Beijk op kundig runnen uitmu eindelijk weer eens e, Als de laatste Bloeme taal 102. Roodt had Bij C.V.H. ging het presteerde iets, maai weinig steun, dat al Bioemendaaltotaal te G. van Dam maakte den bal dan ook hee weet te geven. Maar voorname factor vooi C.V.H. slaat ten slott dus, om de follow-oi dezen wedstrijd dus i Ter gelegenheid van avond 6 uur op het neele R.C.H.Bloemi Bloemendaal komt als J. IJfs J. Cassee G. Kopjes Niemann De samenstelling van van dit artikel nog ni lijk zullen de blauw-z combinatie verschijne Voor beide elftallen nieuwe seizoen een v, Moge deze aardige wi ma der Koninginneda Oplossingen, bijdrag Schaakredacteur, De PROBI J Mat Stand der stukken: Wit: Kcl, Dal, Lc7, Zwart: Ka6, Tf4, Pb! Deutsche Schach Pil Gespeeld in het intei 14 Augustus 1928. Wit: RICHARD RéTI (Weenen). d2d4 c2c4 g2—g3 c4Xd5 e2e4 Lflg2 Pgle2 f2—f3 Pbl—c3 O—O Lele3 Kgl Xg2 Ddl— cl d4d5 Le3Xb6 Del—e3 Pc3Xd5 De3—b3 Tal—cl a2a3 Pd5c3 Tfl— f2 Tel—c2 Db3—b5 Db5Xa5 Tc2Xd2 Pe2—cl b2Xc3 Tf2—fl Tfl—f2 Pel—b3 f3—f4 Pb3c5 Pc5Xb7 Kg2h3 Tf2c2 Tc2Xc4 OO

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2